Νέο σύστημα Reactions

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.
Αρα κάποια ποστ δεν τους αρεσαν μεν αλλα δεν προοριζονταν για αυτους. Αμα δεν σ αρεσει ρε φιλε μην το διαβαζεις και μην ασχολεισαι απλα τα πραγματα.
Καλά τα υπόλοιπα αλλά αυτό είναι λίγο άσχετο. Αν ας πούμε κάποιος κατηγορήσει τους γκέι, δε σημαίνει οτι δεν μπορώ να διαφωνήσω επειδή δεν είμαι γκέι. Δεν προορίζεται για μένα η κατάκριση αλλά μπορώ να διαφωνήσω. Τώρα το να μην ασχολείται κάποιος, οκ, φόρουμ είναι, όλοι διαβάζουν και μπορούν να αντιδράσουν, δεν μπορούμε να το απαγορεύσουμε.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Πολλοί ευαίσθητοι μαζευτήκατε βρε παιδιά! Και τί έγινε στο κάτω-κάτω αν έχεις πολλές αρνητικές; Την γνώμη σου δεν την λες ούτε για να αρέσεις, ούτε για να μην αρέσεις...Άσε που ποιά η διαφορά να έχεις 10 κονφιούζ και 5 καρδιές αντί 5 αρνητικές, σε ενοχλεί λιγότερο ψυχολογικώς;

Επίσης, άμα θέλατε να αποφευχθούν οι έριδες δεν θα βάζατε από δίπλα τον ρουφιάνο, που σε ενημερώνει και προσωπικά ακόμα κι όταν δεν μπεις στον κόπο να πατήσεις να δεις ποιός σου έκανε dislike! Άσε που οι κρυφοευαίσθητοι που πλεονάζουν όπως φαίνεται, θα βλέπουν τις καρδιές και θα είναι φιλικά προσκείμενοι ο ένας με τον άλλον ανεξαρτήτως απόψεως (ένας άνθρωπος με τόσο μεγάλη έλλειψη πυγμής και προσωπικότητας που βάζει τα κλάματα στο -1 ,είναι σίγουρα πιο επιρρεπής στην ομαδοποίηση).
Συν ότι με το dislike κάποιοι ξεθύμαιναν και έδιναν τόπο στην οργή, τώρα που θα πρέπει να εξηγούν τί απ'όλα σημαίνει η φάτσα comfused, θα πρέπει να κυκλοφορούμε με κράνη..

Τώρα για όσους ψηφίζουν αρνητικά τον σχολιαστή και όχι το σχόλιο-άποψη, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Άμα ο άλλος ηδονίζεται μ'αυτό, θα βάζει την μπερδεμένη φάτσα αντί του -1.

Η αλήθεια, για μένα, το καλύτερο θα ήταν να μπουν αυτές οι επιλογές συνάμα με τα up/downvote.

[Πάντως και πάλι λύσεις υπάρχουν για τους βαρεμένους να απαντήσουν,για τους καλυμμένους από άλλους και για όλα τα συναφή...αρκεί μια παράθεση που θα γράφει -1,2,3,4 (εκεί να δείτε οδυρμό και σπαραγμό!).];)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Δεν θυμαμαι να μην εχω δεχτει διαφορετικη αποψη Ντεβιλ. Το οτι εκφραζω την αποψη μου και τους λογους που διαφωνω δεν σημαινει πως δεν δεχομαι την αλλη αποψη. Σεβομαι το τι εχει να πει ο καθενας και οταν διαφωνω η συμφωνω το εκφραζω καταλληλως.

Το οτι μου κανεις παραθεση για να μου πεις για καποιος και καποιες που εχουν εχθρα μαζι σου 1) δεν το καταλαβαινω και 2) δεν γνωριζω τις διαφορες σου με τους υπολοιπους για να σε βοηθησω καπου.


Δεν εχω διαφορες με κανεναν απο εδω μεσα γιατι πολυ απλα δεν τους ξέρω τους περισσοτερους και με οσους-οσες ειχαμε μια αμοιβαια συμπάθεια έχουμε κάποιο μέσο επικοινωνιας πιο προσωπικο για να μιλάμε αλλα φυσικά δεν έχει γινει αντιληπτο και δεν θα πω και ποιοι/ποιες ειναι αυτοι! Σεβομενος την εχεμυθεια και επειδη ανησυχω πως μπορει μελη που με αγαπανε πολυ απο εδω να έρθουν να με βρουν απο κοντα και να μου ζητάνε αυτογραφα. :D




Σιγουρα βεβαια με άτομα που δεν με συμπαθουν απο εδω και δεν με πάνε αν τους γνωριζα εκτος θα ειχαμε διαφορές γιατι θα αρχιζαν τις βλακειες και τα πισωπλατα και τις εχθρικές ενεργειες και εγω αυτα δεν τα πολυ γουσταρω οποτε θα απαντουσα σιγουρα. Και θα ειχαμε ισως πολεμο. Αν απλα διαφωνουσαμε χωρις να με υπονομευουν δεν θα ειχα προβλημα. Αλλα καποιοι δεν μενουν στη διαφωνια προσβάλλονται κιολας και ξεκινανε να νιώθουν μισος οποτε η ιστορια πάει παραπέρα.

Καλά τα υπόλοιπα αλλά αυτό είναι λίγο άσχετο. Αν ας πούμε κάποιος κατηγορήσει τους γκέι, δε σημαίνει οτι δεν μπορώ να διαφωνήσω επειδή δεν είμαι γκέι. Δεν προορίζεται για μένα η κατάκριση αλλά μπορώ να διαφωνήσω. Τώρα το να μην ασχολείται κάποιος, οκ, φόρουμ είναι, όλοι διαβάζουν και μπορούν να αντιδράσουν, δεν μπορούμε να το απαγορεύσουμε.:thumbup:


Ναι Χιμελα μου αλλα μπορει αυτος να κραζει τους γκεϋ που πανε και φιλιουνται πχ διπλα απο τον Ευζωνα ή διπλα απο την σημαια. Μπορει εκεινος που διαβαζει το θρέντ να μην ειναι τέτοιος και να ειναι ενας αξιοπρεπης άνθρωπος με διαφορετικές σεξουαλικες προτιμησεις. Αυτο ειναι σεβαστο και προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα με αυτους. Οποτε το κραξιμο δεν προοριζεται για αυτον και το παρεξηγησε. Κάποια ποστ δεν προοριζονται για ΟΛΟΥΣ. Οποτε για μενα μη ριξεις καν αρνητικη δεν σου χρειαζεται βλεπεις δεν σου αρέσει ενα ποστ προχωράς παρακατω.

Τις προαλλες διαφωνησαμε και παρεξηγηθηκαμε επειδη εγω εγραψα για κάποια στο φβ που καθε βράδυ βγαινει στα μπάρ και δεν παιρνει το γκομενο μαζι και το μινι δειχνει ακομα και την αρχη της κάλτσας. ;) και που ξέρουν αυτοι που έριξαν αρνητικη αν αυτη η γκομενα δεν κερατωνει το γκομενο της κάθε βράδυ. Παρα το θεωρησαν οτι εγω για ΟΛΕΣ θα σκέφτομαι ετσι. Δεν σ αρεσει ενα ποστ οκ δεν σημαινει οτι αναφερεται σε σενα.... αγνοησε το και πηγαινε παρακατω. Απλά τα πράγματα.


Ρωτησε κανεις απο εμάς κάποιον ... ρε φιλε γιατι κατηγορεις πχ τους γκεϋ που ειπες και εσυ. Τι λογους έχεις; δεν το εχω διαβασει ποτέ αυτο σαν τροπο απαντησης σε θρέντ. ΠΟΤΕ. Πχ ο άλλος έχει μένος με κάποιες τον ρωτησε κανεις για ποιο λογο. Μπορει ο τυπος να χει φάει γερο κάζο απο γυναικα να ειχε 7 χρονια σχεση ξερω γω και μια μερα πριν παντρευτουν η δικια του να του τα φορεσε με το κολλητο της.



Δυστυχως καμια φορα τα βλέπουμε λιγο μονοπλευρα και τα παιρνουμε προσωπικά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εχεις το χρονο να διαβασεις το ποστ και να μπεις στο στεκι αλλα δεν έχεις χρονο να απαντησεις στο ποστ;
Μπορεί να μπήκες να διαβάσεις κανένα μήνυμα ρε ψηλέ και να το κλείσεις το περίεργο που είναι; Κόλλησες εσύ στο δεν έχω χρόνο να απαντήσω επειδή σε έχουν ταράξει όλοι στις αρνητικές; Το είπε παραπάνω η Βαγγελίνα μπορεί να σε έχουν καλύψει σε άλλα ποστ μπορεί ακόμα να είναι θέμα που έχεις ξαναγράψει την άποψή σου και δεν θες να το επαναλάβεις. Όπως και να ΄χει δεν σε είδα να μην απαντάς γενικά οπότε μπορείς να υποστηρίξεις ότι απόψεις έχεις άσχετα με το αν οι άλλοι διαφωνούν μαζί σου (είτε μέσω ποστ είτε μέσω ψήφων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Μπορεί να μπήκες να διαβάσεις κανένα μήνυμα ρε ψηλέ και να το κλείσεις το περίεργο που είναι; Κόλλησες εσύ στο δεν έχω χρόνο να απαντήσω επειδή σε έχουν ταράξει όλοι στις αρνητικές; Το είπε παραπάνω η Βαγγελίνα μπορεί να σε έχουν καλύψει σε άλλα ποστ μπορεί ακόμα να είναι θέμα που έχεις ξαναγράψει την άποψή σου και δεν θες να το επαναλάβεις. Όπως και να ΄χει δεν σε είδα να μην απαντάς γενικά οπότε μπορείς να υποστηρίξεις ότι απόψεις έχεις άσχετα με το αν οι άλλοι διαφωνούν μαζί σου (είτε μέσω ποστ είτε μέσω ψήφων).


Το περιεργο ειναι οτι εκανα μια απλή ερωτηση και παιρνω μια επιθετική απάντηση. Ουτε ψηλος ειμαι ουτε με έχουν ταραξει ολοι στις αρνητικές. Η Βαγγελινα ποια ειναι;

Την ιδια επιθεση ειδα πριν και στην Σοφι. Εσυ που ξέρεις οτι έχει καταθλιψη εισαι ο ψυχολογος της;


Και ναι αν θέλεις να ξερεις για μενα ο ισχυρισμος "Ειχα χρονο να μπω να διαβασω το μακρυνάρι κάποιου ... και να πατησω την αρνητική αλλα δεν ειχα χρονο να του απαντησω" δεν γινεται αποδεκτος επειδη δεν με πειθει λογω του οτι δεν στέκει λογικά. Οποιος δεν εχει χρονο αγαπητη μου δεν μπαινει καν. Ουτε να διαβαζει αποψεις άγνωστων ουτε να αντιδρά σε αυτές. Με συγχωρεις.


Εχεις χρονο εσυ να δεις οτι με έχουν ταραξει ολοι στις αρνητικές οπως λες αλλα δεν εχεις χρονο να απαντησεις. Με μενα μιλάς οχι με κανεναν που τα χαβει αμάσητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Tωρα εκπλήσσεσαι αλλα οταν εγω εγραφα οτι κάποιοι και κάποιες εδω κάνουν επιθέσεις σε εισαγωγικα και έχουν εχθρα ΜΟΝΟ και μονο επειδη κάποιος εχει διαφορετικη άποψη απο εκεινους δεν το δεχοσουν.


Και ξαναλεω η διαφορετικη αυτη αποψη μπορει να μην προοριζεται για αυτους. Πχ εγω δεν θα πηγαινα ποτε να κάνω φλέρτ σε μια γυναικα που δεν θέλει επαφές και να γνωριζει νεο κοσμο αν δεν ειναι στη παρέα της θα το καταλαβαινα απο πριν. Οπως επισης και αν λέμε οτι κάποιος δεν παιρνει θέση και ειναι απαθης σε κάτι ειναι επειδη περιγράφουμε ενα γεγονος απο την πραγματικη ζωη στο οποιο έπρεπε να πάρει θέση. Δεν σημαινει οτι εκεινος που ειναι ηπιων τονων και το διαβαζει αυτο πρέπει να ριξει αρνητικη ψηφο. Αρα κάποια ποστ δεν τους αρεσαν μεν αλλα δεν προοριζονταν για αυτους. Αμα δεν σ αρεσει ρε φιλε μην το διαβαζεις και μην ασχολεισαι απλα τα πραγματα.


Αλλα οταν ριχνεις αρνητικη ασχολεισαι πιστευω. Δεν αδιαφορεις σου δημιουργησε συναισθηματα για να ριξεις μια αρνητικη ψηφο.

Η αρνητικη ψηφος οπως και η θετικη ηταν μεχρι προτινος ενα επιπροσθετο μεσο εκφρασης. Ειχαμε μονο like & dislike και αρα μονο αυτα τα δυο reactions μπορουσαμε να χρησιμοποιησουμε. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θελετε οσοι σας δινουν αρνητικη ψηφο να γραφουν κατω τους λογους που πατησαν dislike ενω δεν εχετε την ιδια θεληση να μαθετε τους λογους που σας πατησαν like. Ειναι σαν να δειχνεις οτι σε ενοχλει που διαφωνουν μαζι σου και το εκφραζουν με dislike ενω αν συμφωνουν και πατουν like δεν σε νοιαζει να μαθεις με τι συμφωνουν.

Το dislike εγω το εβλεπα σαν μεσο εκφρασης της διαφωνιας με το περιεχομενο του μηνυματος και συνηθιζα να το χρησιμοποιω οταν η δικη μου αποψη ηταν η μερα με την νυχτα σε σχεση με την αποψη του αλλου, δηλαδη δεν υπηρχε κανενα κοινο σημειο πανω στο θεμα. Δεν ειναι κανενας υποχρεωμενος να αιτιολογει ουτε να απολογειται για το dislike του. Ειναι δεδομενο οτι δεν γινεται να συμφωνουμε με ολους. Καποιοι θα μπουν στην διαδικασια να γραψουν γιατι διαφωνουν καποιοι οχι. Δεν βλεπω καποιο λογο για τον οποιο θα επρεπε κανεις να ενοχλειται με τα dislikes γιατι καλο θα ηταν να εχουμε παντα στο μυαλο μας οτι η γνωμη μας μπορει να μην αρεσει ή μπορει ακομα και να ενοχλει. Γενικα μιλωντας, το να μην δεχεται καποιος αυτα τα δυο θεωρω οτι επιφερουν προβληματα στην επικοινωνια. :pardon:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ε και τωρα αντι για dislike θα βαζουν confused...το νοημα ειναι το ιδιο απλα το ωραιοποιησαμε, και ποιο το νοημα?
γιαννης γιαννακης, εφαγα burger και το ονομασα λαχανακια βρυξελλων για να νιωσω καλυτερα.
στην τελικη γιατι να παρεξηγηθεις με το οτι δεν αρεσει σε καποιον η αποψη σου, αυτη ειναι, δεν θα συμφωνησουν ολοι, stand for it. Αν οντως εισαι οκ με αυτην δεν θα τα παρεις που καποιος εκει εξω μπορει να σκεφτεται τι μαλακιες λες, ειτε αυτο το δειξει με post, ειτε με reaction με φατσουλα, ειτε με dislike.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Μιας και μπαινουμε εδω για να εκφρασουμε τις αποψεις μας, εγω ειμαι υπερ στο οτι δεν υπαρχει -1 καθως θεωρω πως δεν υπαρχει λαθος αποψη απλα διαφορετικη αποψη που ολοι μπορει να εχουμε μεταξυ μας.


Μου θυμίζει μία φράση ενός γνωστού γιατρού που έλεγε <<δεν μας πειράζουν τα σκατά που μας περιβάλλουν, αλλά οι λέξεις που τα περιγράφουν>>. Διακρίνω ότι σας πειράζει η μείωση(-) παρά τα λόγια του άλλου... Αν το dislike είχε γίνει μια καρδιά με το πρόσημο μείον μπροστά της, πάλι θα σας πείραζε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το περιεργο ειναι οτι εκανα μια απλή ερωτηση και παιρνω μια επιθετική απάντηση. Ουτε ψηλος ειμαι ουτε με έχουν ταραξει ολοι στις αρνητικές. Η Βαγγελινα ποια ειναι;

Την ιδια επιθεση ειδα πριν και στην Σοφι. Εσυ που ξέρεις οτι έχει καταθλιψη εισαι ο ψυχολογος της;
Ότι να σε πει κάποιος "ψηλέ" είναι προσβολή. Μμμμμμμμαλιστα.
Λέω ότι από ότι φαίνεται δικαιολογείς τις απόψεις σου άσχετα αν τρως αρνητικές (που τρως) οπότε δεν ξέρω γιατί να σε νοιάζει αν υπάρχει η αντίστοιχη επιλογή για άλλους χρήστες που μπορεί να μη θέλουν να μπουν σε συζήτηση μαζί σου (ή με οποιονδήποτε δεν είναι προσωπικό). Δηλαδή αν έχω γράψει σε ένα θέμα τη γνώμη μου και πεταχτεί ποστ με το οποίο διαφωνώ πρέπει να ξαναπώ τα ίδια για να μη βάλω απλά αρνητική; :look:

Ω γκαντ μεταφορικό ήταν έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Ότι να σε πει κάποιος "ψηλέ" είναι προσβολή. Μμμμμμμμαλιστα.
Λέω ότι από ότι φαίνεται δικαιολογείς τις απόψεις σου άσχετα αν τρως αρνητικές (που τρως) οπότε δεν ξέρω γιατί να σε νοιάζει αν υπάρχει η αντίστοιχη επιλογή για άλλους χρήστες που μπορεί να μη θέλουν να μπουν σε συζήτηση μαζί σου (ή με οποιονδήποτε δεν είναι προσωπικό). Δηλαδή αν έχω γράψει σε ένα θέμα τη γνώμη μου και πεταχτεί ποστ με το οποίο διαφωνώ πρέπει να ξαναπώ τα ίδια για να μη βάλω απλά αρνητική; :look:

Ω γκαντ μεταφορικό ήταν έλεος.


Ναι το ψηλέ δειχνει αγένεια σε άτομο που δεν ξέρεις. Δεν θα πάω ποτέ σε κάποιον που δεν ξέρω να τον πω ψηλό. Και εσυ θα τρωγες αρνητικές αλλα δεν γράφεις πολύ. Μην ανησυχεις. Επειδη βλέπω το εμφανιζεις σαν μέτρο ποιοτητας κάποιου. Καθενας έχει φαει αρνητικές οχι μονο εγώ. Που βγηκες τωρα εσυ να μας πεις οτι τρωμε και αρνητικές. Δεν σε εχω δει πουθενά εδω να γράφεις τις θέσεις και τις αποψεις σου. Για ξεκινα οσο εγω και μετά ελα να συζητησουμε για το ποιος τρώει και τι.

Και δεν δικαιολογησα καμια άποψη απλα έγραψα μια ακομα οπτική την οποια προφανως δεν κάθεσαι να την σκεφτεις γιατι το βλέπεις μονοπλευρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
νομίζω η αναντιστοιχία εικονιδίου-λέξης είναι ένα θέμα. Και το γεγονός πως μας φορτώσατε τις αρνητικές στο confused, γιατί ειδάλως το confused θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί τελείως διαφορετικά. τα εικονίδια δεν είναι άσχημα, οι τίτλοι τους είναι λίγο άσχετοι.
Θα μπορούσε να υπάρχει και το boring ή κάτι αντίστοιχο. Το πρόβλημα με τη λέξη confused είναι ότι χαρακτηρίζει αυτόν που το χρησιμοποιεί και όχι αυτόν που έγραψε το post. Το ίδιο περίπου συμβαίνει και στο thanks και στο sad. Νομίζω θα έπρεπε να υπάρχει έστω ένα agreed στα θετικά.
Να πω και κάτι άσχετο και μάλλον χωρίς αξία στην παρούσα φάση, θα μπορούσε εναλλακτικά να υπάρχει ένα αριθμητικό σύστημα αξιολόγησης, μια κλίμακα πχ, χωρίς αρνητικούς αριθμούς.
Τέλος πάντων, ας κάνει η διαχείριση ό,τι θεωρεί πιο σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Ναι το ψηλέ δειχνει αγένεια σε άτομο που δεν ξέρεις. Δεν θα πάω ποτέ σε κάποιον που δεν ξέρω να τον πω ψηλό. Και εσυ θα τρωγες αρνητικές αλλα δεν γράφεις πολύ. Μην ανησυχεις. Επειδη βλέπω το εμφανιζεις σαν μέτρο ποιοτητας κάποιου. Καθενας έχει φαει αρνητικές οχι μονο εγώ. Που βγηκες τωρα εσυ να μας πεις οτι τρωμε και αρνητικές. Δεν σε εχω δει πουθενά εδω να γράφεις τις θέσεις και τις αποψεις σου. Για ξεκινα οσο εγω και μετά ελα να συζητησουμε για το ποιος τρώει και τι.

Και δεν δικαιολογησα καμια άποψη απλα έγραψα μια ακομα οπτική την οποια προφανως δεν κάθεσαι να την σκεφτεις γιατι το βλέπεις μονοπλευρα.


Ψηλό σε είπε όχι ψιλό... Τί ευθιξία είναι αυτή εδώ μέσα; Πάντως έχεις δίκιο, δεν είναι σωστό να σε χαρακτηρίζουν ψηλό, θα μπορούσε να σε αποκαλέσει άλλο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Donatella, εφόσον συμφωνείς με τον x γιατί πρέπει να αιτιολογήσεις γιατί συμφωνείς; Αφού ο καθένας μπορεί να καταλάβει, για ποιον λόγο έχεις την ίδια γνώμη μαζί του. Πχ συμφωνείς με εμένα, ότι οι ομοφυλόφιλοι έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους ετεροφυλόφιλους. Τεκμηριώνεις την απάντησή σου, συμφωνώ μαζί σου, και απλά πατάω like επειδή συμφωνώ με τα επιχειρήματά σου. Άρα νομίζω πως είναι και αυτονόητο ο λόγος που σου πατάω like. Μπορώ απλά να πατήσω like που δείχνει συμφωνία και παράλληλα να προσθέσω και άλλο επιχείρημα που εσύ ίσως δεν έθεσες, ώστε και εγώ να κάνω την "θέση" μας πιο πειστική. Θέλω να καταλήξω πως δεν υπάρχει κάτι να δικαιολογήσεις στο +1 μόνο να συμπληρώσεις, μόνο στο -1 εάν δεν σε καλύπτουν οι θέσεις από πάνω να πεις και εσύ γιατί διαφωνείς. Αλλά και πάλι αυτό έρχεται σε αντίθεση με το στοχευμένο dislike Που γίνεται διαρκώς από κάποιους διαρκώς σε συγκεκριμένα άτομα χωρίς ποτέ να πουν σε ποιο σημείο είναι αντίθετοι (και κάποια φορά σίγουρα θα τύχει να μπορούν να πουν γιατί, να μην καλύφθηκαν ή δεν ξέρω τι , δεν γίνεται πάντα να μην μπορούν να το κάνουν).

Δεν με ενοχλούν τα dislike που πάνε σε απόψεις, ιδέες, αλλά που γίνονται προσωποποιημένα. Δεν είναι θέμα ευαισθησίας ούτε έχουμε χαμηλή νοημοσύνη ώστε να μην μπορούμε να ξεχωρίζουμε πότε γίνεται το ένα και πότε το άλλο και για ποιον σκοπό. Και κάτι που άκουσα και έμαθα τελευταία είναι μην συμπεριφέρεσαι στο νετ, όπως δεν θα συμπεριφερόσουν στην πραγματική ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Μου θυμίζει μία φράση ενός γνωστού γιατρού που έλεγε <<δεν μας πειράζουν τα σκατά που μας περιβάλλουν, αλλά οι λέξεις που τα περιγράφουν>>. Διακρίνω ότι σας πειράζει η μείωση(-) παρά τα λόγια του άλλου... Αν το dislike είχε γίνει μια καρδιά με το πρόσημο μείον μπροστά της, πάλι θα σας πείραζε...


Δεν με πειραζει ουτε η καρδια, ουτε το -1. Ισα ισα μου αρεσουν οι διαφορετικες αποψεις και ο διαλογος, καθως μπορουν να προκυψουν ενδιαφερουσες συζητησεις και αυτο ειναι που εγω προσωπικα επιδιωκω.

Τωρα αν υπαρχουν και αυτοι που προσπαθουν να προκαλεσουν με τα λογια τους, για διαφορους λογους, κι αυτο μεσα στο προγραμμα ειναι.

Επισης, το γεγονος οτι εγω διαφωνω με καποιον δεν σημαινει πως εγω εχω δικαιο και ο αλλος αδικο η το αντιθετο για να βαλω +1 και -1. Το οτι οι αποψεις διαφερουν δεν σημαινει πως ειναι λαθος καθως σε αυτο παιζει και πολυ μεγαλο ρολο στο πως αντιλαμβανομαστε τα πραγματα. Το ιδιο ακριβως ισχυει και με το λαικ. Το οτι μια αποψη εχει λαικ δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι και η σωστη.

Οι διαφωνιες θα υπαρχουν. Αλιμονο αν τοσα ατομα στο φορουμ συμφωνουσαμε ολοι μεταξυ μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εγω προτινω να βαλουμε αυτο :dash1:
δειχνει ξεκαθαρα την διαφωνια και δεν εχει καμια σχεση με το εριστικο dislike

(εναλλακτικη αυτο:knife:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι το ψηλέ δειχνει αγένεια σε άτομο που δεν ξέρεις. Δεν θα πάω ποτέ σε κάποιον που δεν ξέρω να τον πω ψηλό. Και εσυ θα τρωγες αρνητικές αλλα δεν γράφεις πολύ. Μην ανησυχεις. Επειδη βλέπω το εμφανιζεις σαν μέτρο ποιοτητας κάποιου.

Και δεν δικαιολογησα καμια άποψη απλα έγραψα μια ακομα οπτική την οποια προφανως δεν κάθεσαι να την σκεφτεις γιατι το βλέπεις μονοπλευρα.
Εντάξει θα σε λέω Ρίζο τότε για να νιώθεις καλύτερα. :D
Και παλιά που έγραφα περισσότερο δεν έτρωγα τόσο αρνητικές αν αυτό είναι το θέμα σου αλλά δεν έχει να κάνει, εγώ λέω ότι απλά δεν έχουμε ριάξιον που να δηλώνει δυσαρέσκεια και ο αντικαταστάτης του δεν είναι αντιπροσωπευτικός. Αν θίγεσαι με αυτό πρόβλημα σου. Ε και επειδή η βαρεμάρα έχει κάπου όρια άι γκιβ απ γουιθ γιου. Βαρετό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Η αρνητικη ψηφος οπως και η θετικη ηταν μεχρι προτινος ενα επιπροσθετο μεσο εκφρασης. Ειχαμε μονο like & dislike και αρα μονο αυτα τα δυο reactions μπορουσαμε να χρησιμοποιησουμε. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θελετε οσοι σας δινουν αρνητικη ψηφο να γραφουν κατω τους λογους που πατησαν dislike ενω δεν εχετε την ιδια θεληση να μαθετε τους λογους που σας πατησαν like. Ειναι σαν να δειχνεις οτι σε ενοχλει που διαφωνουν μαζι σου και το εκφραζουν με dislike ενω αν συμφωνουν και πατουν like δεν σε νοιαζει να μαθεις με τι συμφωνουν.

Το dislike εγω το εβλεπα σαν μεσο εκφρασης της διαφωνιας με το περιεχομενο του μηνυματος και συνηθιζα να το χρησιμοποιω οταν η δικη μου αποψη ηταν η μερα με την νυχτα σε σχεση με την αποψη του αλλου, δηλαδη δεν υπηρχε κανενα κοινο σημειο πανω στο θεμα. Δεν ειναι κανενας υποχρεωμενος να αιτιολογει ουτε να απολογειται για το dislike του. Ειναι δεδομενο οτι δεν γινεται να συμφωνουμε με ολους. Καποιοι θα μπουν στην διαδικασια να γραψουν γιατι διαφωνουν καποιοι οχι. Δεν βλεπω καποιο λογο για τον οποιο θα επρεπε κανεις να ενοχλειται με τα dislikes γιατι καλο θα ηταν να εχουμε παντα στο μυαλο μας οτι η γνωμη μας μπορει να μην αρεσει ή μπορει ακομα και να ενοχλει. Γενικα μιλωντας, το να μην δεχεται καποιος αυτα τα δυο θεωρω οτι επιφερουν προβληματα στην επικοινωνια. :pardon:

Εκεινοι που δεν μπαινουν στη διαδικασια να σου πουν που διαφωνούν δεν το κάνουν γιατι δεν θέλουν να γράφουν την αποψη τους. ΓΙΑΤΙ εκεινος που αιτιολογει για ποιο λογο διαφωνει αυτοματα εμφανιζει και τη δική του αποψη. Ασε μην εκπλαγεις ξερω αρκετους ανθρωπους που ειναι έτσι. Δεν παιρνουν θέση και ειναι εσωστρεφεις σε αυτο. Πχ η Χιμελα σε αυτο δεν ειναι γιατι την έγραφε αρα αυτο το ποστ δεν προοριζεται γενικα για τους εσωστρεφεις.

Και αυτο το δεν ειμαι υποχρεωμενος να απολογηθω για την αρνητική μου , εμενα μου βγαζει εγωϊσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιο reaction θα βάζατε για το νέο Reaction system? :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Δεν με πειραζει ουτε η καρδια, ουτε το -1. Ισα ισα μου αρεσουν οι διαφορετικες αποψεις και ο διαλογος, καθως μπορουν να προκυψουν ενδιαφερουσες συζητησεις και αυτο ειναι που εγω προσωπικα επιδιωκω.

Επισης, το γεγονος οτι εγω διαφωνω με καποιον δεν σημαινει πως εγω εχω δικαιο και ο αλλος αδικο η το αντιθετο για να βαλω +1 και -1. Το οτι οι αποψεις διαφερουν δεν σημαινει πως ειναι λαθος καθως σε αυτο παιζει και πολυ μεγαλο ρολο στο πως αντιλαμβανομαστε τα πραγματα. Το ιδιο ακριβως ισχυει και με το λαικ. Το οτι μια αποψη εχει λαικ δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι και η σωστη.


Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, δεν θα 'πρεπε να ψηφίζεις καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Εντάξει θα σε λέω Ρίζο τότε για να νιώθεις καλύτερα. :D
Και παλιά που έγραφα περισσότερο δεν έτρωγα τόσο αρνητικές αν αυτό είναι το θέμα σου αλλά δεν έχει να κάνει, εγώ λέω ότι απλά δεν έχουμε ριάξιον που να δηλώνει δυσαρέσκεια και ο αντικαταστάτης του δεν είναι αντιπροσωπευτικός. Αν θίγεσαι με αυτό πρόβλημα σου. Ε και επειδή η βαρεμάρα έχει κάπου όρια άι γκιβ απ γουιθ γιου. Βαρετό.



Δεν ειναι δικο μου θεμα. Εσυ έδωσες εμφαση. Για να φανεις ανωτερη. "Α εγω έφαγα λιγοτερες αρνητικές απο σενα... αρα ειμαι δημοφιλης και εσυ αντιπαθης" επισης δεν δέχτηκες το επιχειρημα μου ενω ηταν εμπεριστατωμενο λέγοντας οτι εγω και καλα ωραιοποιώ και δικαιολογω καταστασεις για τις αρνητικές ψηφους εις βαρος μου. Αυτο δειχνει καχυποψια και εμπαθεια. Μπορει να μην εισαι πραγματικά εμπαθης απεναντι μου και να σε παρεξηγώ εγώ. Αλλα οταν δεν έχεις καλη διάθεση αυτο φαινεται πιστευω. Δεν ειμαι εγω ο τρελος που τα παιρνει ολα προσωπικα. Μπηκαμε με καλη διάθεση αρχικα εδω και κάποια νικνεημ κάτι πέταξαν και στράβωσε το κλιμα δεν ειναι μονο ο άλλος περιεργος και τα παιρνει προσωπικά.

Ναι εναν φιλο μου που τον ξέρω θα του επετρεπα να με λέει ψηλο εσενα που δεν σε ξέρω και μάλιστα εχεις γραψει και αρνητικά κατα το παρελθον για μενα γιατι να το δεχτώ; οτι δινεις παιρνεις σε αυτη τη ζωη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top