Ναι...δημιουργούμε!

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Πω πω, το 2016 την έκανα αυτή, είχα τρέλα με τον Alex Turner και με arctic monkeys😌View attachment 120337
Τα skills σου είναι σε άλλο level πραγματικά . Δεν ξέρω εαν ακόμα το ψάχνεις με το θέατρο , αλλά για εμένα καλό θα ήταν να τσεκάρεις και ορισμένα άλλα career paths .
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Τα skills σου είναι σε άλλο level πραγματικά . Δεν ξέρω εαν ακόμα το ψάχνεις με το θέατρο , αλλά για εμένα καλό θα ήταν να τσεκάρεις και ορισμένα άλλα career paths .
Σ'ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν μπορώ να ζήσω χωρίς το θέατρο, τώρα τα υπόλοιπα είναι απλά χόμπι ☺️♥️
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν μπορώ να ζήσω χωρίς το θέατρο, τώρα τα υπόλοιπα είναι απλά χόμπι ☺️♥️
Και πάλι όμως , αξιοποιήσε το αν μπορείς , πιστεύω οτι μπορείς να βγάλεις αρκετά χρήματα . Ενδεχομένως να σε βοηθήσουν σε οτι άλλο θες να κυνηγήσεις σχετικά με το θέατρο .
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
έφτιαξα το πρώτο μου κολιέ, από επιχρυσωμένο ασήμι 925 και bloodstone🤍

(αν εξαιρέσει κανείς ότι παρά λίγο να καω ζωντανή στη κατασκευή του, κατά τ αλλά ήταν εύκολο)😌
Picsart_23-09-02_21-03-02-363.jpg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
έφτιαξα το πρώτο μου κολιέ, από επιχρυσωμένο ασήμι 925 και bloodstone🤍

(αν εξαιρέσει κανείς ότι παρά λίγο να καω ζωντανή στη κατασκευή του, κατά τ αλλά ήταν εύκολο)😌
View attachment 120926
Do you ever make anything bad? Είναι φοβερά όσα μας έχεις δείξει έως τώρα.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
έφτιαξα το πρώτο μου κολιέ, από επιχρυσωμένο ασήμι 925 και bloodstone🤍

(αν εξαιρέσει κανείς ότι παρά λίγο να καω ζωντανή στη κατασκευή του, κατά τ αλλά ήταν εύκολο)😌
View attachment 120926
Ειλικρινά, σε λίγο θα μας πεις ότι έφτιαξες και διαστημόπλοιο. Πιάνουν τα χέρια σου κυριολεκτικά παντού. Είναι απίστευτο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Ειλικρινά, σε λίγο θα μας πεις ότι έφτιαξες και διαστημόπλοιο. Πιάνουν τα χέρια σου κυριολεκτικά παντού. Είναι απίστευτο.
Ευχαριστώ πολύ ❤️😌
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Do you ever make anything bad? Είναι φοβερά όσα μας έχεις δείξει έως τώρα.
δεν είναι η πρώτη προσπάθεια.. αν έβλεπες τα πρώτα θα γελούσες😂🤍
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εριφύλη έχεις σκεφτεί να κάνεις ένα e-shop με τα κοσμήματα;:)αφού έχεις ταλέντο και θα βγάζεις και κάτι , επειδή θυμάμαι ότι έψαχνες δουλειά
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Εριφύλη έχεις σκεφτεί να κάνεις ένα e-shop με τα κοσμήματα;:)αφού έχεις ταλέντο και θα βγάζεις και κάτι , επειδή θυμάμαι ότι έψαχνες δουλειά
δουλειά θέλω κάτι σταθερό.. τους καλλιτέχνες μας τρώει η πείνα, κάτι άλλο πρέπει να κάνουμε για να ξεκινήσουμε 😌
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Εριφύλη έχεις σκεφτεί να κάνεις ένα e-shop με τα κοσμήματα;:)αφού έχεις ταλέντο και θα βγάζεις και κάτι , επειδή θυμάμαι ότι έψαχνες δουλειά

Καλη μου Ιον αυτο που κανει η Εριφυλη ειναι τεχνη και η τεχνη δεν πληρωνεται
Θα της πηρε καμια εβδομαδα να το φτιαξει ,,καηκε κιολας, πληρωσε και αλοιφες ....και να το πουλησει τι ? 15 €

Ακου ενα στορυ ( μπορει να ειναι και αληθεια)

Ο πικασο καθεται σε ενα καφε της Μαλαγας και πινει τον καφε του .
Τον πλησιζει ενας τυπος και λεει
Μαιτρ ειμαι οινοποιος και λανσαρω ενα νεο μπουκαλι και θα ειθελα να μου φολοτεχνησεται την ετικετα?
Ναι εμε λεει ο πικασο
Αναποδογυριζει το πακετο με τα τσιγγαρα και τραβαει 20 μολυβιες και του το δινει
Ωωω καταπληκτικο λεει οινοποιός.. τι οφειλω?
Ενα εκατομμυριο πεσσετας λεει ο πικασο
Μα μαιτρ ενα εκατομμυριο για 2 λεπτα?
Μα οχι αγαπητε μου ειναι 2λεπτα + 60 χρονια τεχνη.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Θα της πηρε καμια εβδομαδα να το φτιαξει ,,καηκε κιολας, πληρωσε και αλοιφες ....και να το πουλησει τι ? 15 €
εντάξει 15 δεν πουλιέται, απ' ότι έψαξα γύρω στο 40αρι πιάνει το αληθινό ασήμι + τον λίθο..
Αλλά και πάλι, εγώ τα κάνω για κάποια αγαπημένα μου πρόσωπα, δεν είναι η τέχνη μου ούτε το αντικείμενο μου για να το εκμεταλλευτώ επαγγελματικά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
εντάξει 15 δεν πουλιέται, απ' ότι έψαξα γύρω στο 40αρι πιάνει το αληθινό ασήμι + τον λίθο..
Αλλά και πάλι, εγώ τα κάνω για κάποια αγαπημένα μου πρόσωπα, δεν είναι η τέχνη μου ούτε το αντικείμενο μου για να το εκμεταλλευτώ επαγγελματικά
Ενταξει 40 θες? σαραντα οκ ..αλλα και εσυ το ασημι το αγορασες ,,οποτε ο παρονομαστης παλι στα 15....
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
δουλειά θέλω κάτι σταθερό.. τους καλλιτέχνες μας τρώει η πείνα, κάτι άλλο πρέπει να κάνουμε για να ξεκινήσουμε 😌
Ρε κορίτσι, κανείς δεν σου είπε να είναι η κύρια δουλειά σου ή να βιοπορίζεσαι αποκλειστικά από αυτό. Μπορεί να είναι side job. Να βγάζεις το εξτραδάκι σου.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Ρε κορίτσι, κανείς δεν σου είπε να είναι η κύρια δουλειά σου ή να βιοπορίζεσαι αποκλειστικά από αυτό. Μπορεί να είναι side job. Να βγάζεις το εξτραδάκι σου.
Ναι καταλαβαίνω τι μου λες🤍
Αλλά αυτό έχει και πολλά έξοδα δικά μου.. βάλε ότι πρέπει να τα δηλώνω κιόλας γιατί πλέον είναι παράνομο να πουλάς οτιδήποτε έτσι
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Ναι καταλαβαίνω τι μου λες🤍
Αλλά αυτό έχει και πολλά έξοδα δικά μου.. βάλε ότι πρέπει να τα δηλώνω κιόλας γιατί πλέον είναι παράνομο να πουλάς οτιδήποτε έτσι
Α οκ. Εγώ έχω δει να πουλάνε στην Πάτρα κέντρο handmade κοσμήματα κ.λπ. ανά καιρούς όπως και σε σελίδες ατο Instagram. Δεν ξέρω την διαδικασία.
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ναι καταλαβαίνω τι μου λες🤍
Αλλά αυτό έχει και πολλά έξοδα δικά μου.. βάλε ότι πρέπει να τα δηλώνω κιόλας γιατί πλέον είναι παράνομο να πουλάς οτιδήποτε έτσι
Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζεις αν πρέπει να έχει γίνει άνοιγμα επιχείρησης ή απλά πρέπει να τα δηλώνεις;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζεις αν πρέπει να έχει γίνει άνοιγμα επιχείρησης ή απλά πρέπει να τα δηλώνεις;
Νομίζω πρέπει να δηλώσεις έναν χώρο δημιουργίας, όχι την κατοικία σου, όπως πχ ένα εργαστήριο και σίγουρα να τα δηλώνεις στην εφορία.. τώρα δεν ξέρω, αλλά έχω πολλούς φίλους που έχουν, θα τους ρωτήσω!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top