• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ναργιλές & υγεία

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
παϊδακια μου,
ειπα να ζητησω την πολυτιμη συμβουλη ελπιζοντας οτι μεσα στην απεραντη σοφια σας.....τελος παντων, για πειτε μου:
ποσο κακος ειναι ο ναργιλες;;:confused:
επειδη με φιλους κι αυτα κανουμε λιγο συχνα, περιπου καθε σαββατο και σε παρτι...και δε λεω, ετσι χαλαρα που το παιρνουμε μου αρεσει. δλδ δε βγαινουμε για να μοιραστουμε το κοστος της "μαστουρας" αν με εννοειτε, αλλα για την παρεα.
και η ολη υποθεση ειναι χαλαρη.:clapup: :clapup:
αλλα αναρωτιομουν, ειναι κανενα δηλητηριο η κατι;;
please πειτε μου, γιατι ειναι τεταρτη και το σαββατο βγαινουμε παλι....
thanks!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τι καπνό θα βάλεις μέσα....
Αν βάλεις κανονικό καπνό, είναι σαν το τσιγάρο, αλλά κάπως πιο υγειινό καθώς ο καπνός φιλτράρεται μέσω του νερού και κρατώνται κάποια βλαβερά συστατικά.

Αν τώρα βάλεις τίποτα άλλο πιο μυστήριο...:whistle:... μάλλον προς μαστούρα πάει το πράμα....

Αλλά με κοινό καπνό μη φοβάσαι...(ή καλύτερα να φοβάσαι όσο φαβάσαι και το τσιγάρο...)



ΥΓ>παϊδάκια;;;; Μήπως πεινάς;;;:hmm: :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
ναι (οχι στο αν πειναω,που πειναω, αλλα ασχετο), αν ειναι κατι παραξενοι καπνοι σε στιλ καρυδες, μηλο, βανιλια....τετιοα, τελος παντων, τι γινεται;; δλδ κανει κι αυτο οτι κανει η νικοτινη; :hmm:
αν ναι, εχω ακουσει οτι αυτο που βλαπτει στο τσιγαρο ειναι τα χημικα στο χαρτι...και η πισσα. αλλα αφου δεν εχει ο ερμος ο ναργιλες;;
ωωωωωωωωωχχ....

τωρα που τ ειπες, οντως πειναω...η μηπως ειστε εσεις παϊδακια οντως;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
ναι (οχι στο αν πειναω,που πειναω, αλλα ασχετο), αν ειναι κατι παραξενοι καπνοι σε στιλ καρυδες, μηλο, βανιλια....τετιοα, τελος παντων, τι;
νομιζω οτι και αυτα ειναι οκ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αυτά είναι απλά αρωματισμένοι καπνοί...
δεν έχουν μεγάλη διαφορά από τον κανονικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
E νιε αλλιώς όλοι οι φοιτητές θα είμασταν πρεζάκιααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αλλά με κοινό καπνό μη φοβάσαι...(ή καλύτερα να φοβάσαι όσο φαβάσαι και το τσιγάρο...)
Ειναι λοιπον κανονικό ναρκωτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αυτοί οι αρωματικοί καπνοί δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Βάλε αντί για νερό ούζο και θα με θυμηθείς :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Ακριβώς γκαντέμη. Πολλοί νομίζουν ότι επειδή το τσιγάρο είναι παντού γύρω μας και σε διαφημήσεις δεν θεωρείται ναρκωτικό...

(νικοτίνη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Αυτοί οι αρωματικοί καπνοί δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Βάλε αντί για νερό ούζο και θα με θυμηθείς :clapup:

Θα σε θυμηθεί ή θα ξεχάσει και το όνομά της;;;:P :P :P
Πέρα απ' την πλάκα, έχει φάση με ούζο, αλλά βαράει το άτιμο....

Όσο για το σχόλιο του gademi, εντάξει δε διαφωνώ, οπότε το αλλάζω και λέω ότι δεν ανήκει σε αυτά που λέμε "βαριά" ναρκωτικά... (ηρωίνη κλπ....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Ναι αλλά για παράδειγμα το τσιγάρο δεν έχει τις επιδράσεις που έχει το χασίσι στον άνθρωπο..(άσχετα αν είναι πιο καλό για την υγεία του ανθρώπου..)
Εγώ το τσιγάρο το θεωρώ απλώς εθιστική ουσία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το χασίς θεωρείται και ως η ασπιρίνη του 21ου αιώνα. Έχει πολύ ευεργετικές δυνατότητες. Προσωπικά, τίποτα από τα δύο δεν έχω/ούτε πρόκειται να δοκιμάσω αλλά καλό είναι να ξέρουμε 2 πράγματα παραπάνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Σίγουρα έχει ευεργετικές δυνατότητες αλλά καθιστά τον άνθρωπο ανίκανο να δουλέψει και γενικά να αποδώσει.Αλλιώς θα ήταν ότι καλύτερο για κάποιον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Όσο για το σχόλιο του gademi, εντάξει δε διαφωνώ, οπότε το αλλάζω και λέω ότι δεν ανήκει σε αυτά που λέμε "βαριά" ναρκωτικά... (ηρωίνη κλπ....)

Οχι βαρύ δεν ειναι, εντάξει, αλλά δε θελω να δημιουργείται η εντύπωση οτι ειναι οκ. Μας διαβαζουν και μικρά παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Οχι βαρύ δεν ειναι, εντάξει, αλλά δε θελω να δημιουργείται η εντύπωση οτι ειναι οκ. Μας διαβαζουν και μικρά παιδια.
Εννοείται πως δεν είναι οκ και πολύ σωστή η διευκρίνηση σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Πολύς κόσμος το θεωρεί οκ κι ας είναι και ενήλικες πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
E νιε αλλιώς όλοι οι φοιτητές θα είμασταν πρεζάκιααα:P

Υπάρχουν κι εξαιρέσεις:redface:
δεν έχω καπνήσει ούτε αρωματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cuto

Νεοφερμένος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Υπάρχουν κι εξαιρέσεις

δεν έχω καπνήσει ούτε αρωματικά
δυστηχως εισαι απο τις εξαιρεσεις.κ γω δεν καπνιζα,αλλα στο πρωτο ετος το αρχισα για καποιο διαστημα,τωρα κανω κανενα που κ που.παντως καλυτερα να κανεις ναργιλε παρα τσιγαρο.Ετσι γλιτωνεις κ το μονοξειδιο του ανθρακα που παραγει το τσιγαροχαρτο μολις καιγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο πάντως...μια φορά έκανα στο Κάιρο, και δατς ιτ. Καπνό εισπνέεις, γιατί να είναι ωραίο?

σωστός cute. το μη χείρον, βέλτιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και εγώ έχω κάνει μια - δυο φορές. Καλή φάση για την παρέα. Αν κάτι γίνεται αραιά και πού τότε νομίζω πως δεν οδηγούμαστε σε εθισμό και επομένως σε προβλήματα υγείας (εξάρτησης κτλ). Τσιγάρο ούτε που έχω δοκιμάσει ποτέ στην ζωή μου! Μου βρωμάει πάααααααααααααρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top