Να στείλω για να ξεκαθαρίσω;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,397 μηνύματα.
Να πηγαίναμε στην κουβεντούλα καλά μου μέλη;
 

Mple_synnefo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mple_synnefo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εσύ ποιο παιδάκι είσαι για να έχουμε καλό ρώτημα;
Interested Kevin Nash GIF
Εγώ είμαι η απλή θεματοθετης
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,196 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,196 μηνύματα.
@Himela μην επέμβεις ακόμα. Δωσμου λιγο χρόνο. :bleh: :devil:
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Eγώ αυτό που κατάλαβα από αυτό το thread που έριξα μια ματιά, είναι και τόσες σελίδες.. είναι ότι αν βγούμε με κάποιον δεν μπορούμε να του στείλουμε την επόμενη πχ τι κάνεις. :dizzy2:
 

Mple_synnefo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mple_synnefo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Eγώ αυτό που κατάλαβα από αυτό το thread που έριξα μια ματιά, είναι και τόσες σελίδες.. είναι ότι αν βγούμε με κάποιον δεν μπορούμε να του στείλουμε την επόμενη πχ τι κάνεις. :dizzy2:
Βασικά αναλύουμε πολύ! Όλα κάτι πρέπει να σημαίνουν; Αυθόρμητοι πρέπει να είμαστε νομίζω! Και ο,τι βγει! Δεν είναι ντροπή να δείχνεις ενδιαφέρον .
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Βασικά αναλύουμε πολύ! Όλα κάτι πρέπει να σημαίνουν; Αυθόρμητοι πρέπει να είμαστε νομίζω! Και ο,τι βγει! Δεν είναι ντροπή να δείχνεις ενδιαφέρον .
Ναι αλλά από ότι κατάλαβα εσύ δεν του έστειλες.
Και ούτε στο πρότειναν εδώ πέρα.
Άμα θέλουμε στέλνουμε, δεν είναι ξεπεσμός.
Ξεπεσμός είναι να μην απαντάει και να τον πρήξεις πχ
Είδα έστειλες μετά βέβαια.
 

Mple_synnefo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mple_synnefo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ναι αλλά από ότι κατάλαβα εσύ δεν του έστειλες.
Και ούτε στο πρότειναν εδώ πέρα.
Άμα θέλουμε στέλνουμε, δεν είναι ξεπεσμός.
Ξεπεσμός είναι να μην απαντάει και να τον πρήξεις πχ
Είδα έστειλες μετά βέβαια.
Ναι. Έστειλα ! Είπε την παπατζα του (για τον πόνο στη μέση) και μετά έστειλε πάλι να δείξει και καλά ενδιαφέρον!
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Mple_synnefo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mple_synnefo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 167 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,990 μηνύματα.

Mple_synnefo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mple_synnefo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 167 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Eγώ αυτό που κατάλαβα από αυτό το thread που έριξα μια ματιά, είναι και τόσες σελίδες.. είναι ότι αν βγούμε με κάποιον δεν μπορούμε να του στείλουμε την επόμενη πχ τι κάνεις. :dizzy2:
Ανεπίτρεπτο ! :flowers::wizard:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


~Πάμε στο σοβαρό τώρα~
Ντάξει ο τύπος εμφανώς δεν ψήνεται όσο εσυ. Θα σου πω ο,τι λέω και στις φίλες μου, κατά τύχη πριν είχα παρομοια συζήτηση.

Οκ ανά περιόδους θελουμε και λίγο την περιπέτεια, το μπέρδεμα κτλ γιατί νομίζουμε ότι θελουμε και είμαστε σε φάση για κάτι σταθερό, ενώ δεν ισχύει. Ή το αντιλαμβανόμαστε αυτό και συνεχίζεται το παιχνίδι, αλλά χαλαρά. Ή απλά ξεκόβουμε από τον τύπο, κάνουμε ενδοσκόπηση, παίρνουμε τον χρόνο μας και βλέπουμε τι θελουμε (όχι από αυτόν, γενικά).

Κι έπειτα βλέπουμε τις αυτονόητες διαθέσιμες λύσεις:
1)Θες να τον κυνηγήσεις, κυνήγα τον με θάρρος και αυτοπεποίθηση, κλείσε και ραντεβού.
2)Δεν θες γιατί αρχίζεις τα «μα δεν ξέρω αν μ αρέσει τόσο, αν αξίζει, αν αν αν, αν εγωισμός και αν αν αν», τσαμπα τρως το χρόνο σου γιατί θα κλαις άσκοπα.

Τουλάχιστον κλάψε-που λέει ο λόγος- επειδή δεν σου βγήκε το ρισκο. Όμως το ρίσκο προϋποθέτει και αυτοπεποίθηση και ψύχραιμες κινήσεις και φυσικά να καιγεσαιιιιι γι αυτόν.

3) Εφόσον 1+2 γιοκ, τότε σ αρέσει από καθόλου ως λίγο, οπότε πάμε παραπατώ εύκολα και ομαλά. Το πλήγμα του εγωισμού από το κατά τίνι τρόπο άκυρο που έριξε με την χλιαρή και αδιάφορη στάση του δεν θα αργήσει να χωνευτεί.

Σημείωση: Αν πας για το 1 ή 2, να πας συνειδητά με όλα τα δείγματα που σου έχει δείξει ως τώρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν θα προτείνω τι να κανεις. Στο τέλος ο καθένας ο,τι του καυλωσει περισσότερο κάνει για τον όποιον λόγο.
Αυτό που λέω πάντα -και σε αυτό είμαι αυστηρή- είναι να μην προσπαθείτε να υποτιμάτε τον άλλον, αλλά ούτε και να τον εξιδανικεύετε. Συνάμα να έχουμε κατά νου ότι η ιστορία ανεστραμμένη από την δίκη του πλευρά, μπορεί να ερμηνευτεί και διαφορετικά. Το δίκιο δεν είναι παντοτε ξεκαθαρο.

Φυσικαααα, αν κάποια μικρά χαρακτηριστικά του τώρα σε ξενίζουν... και αν θες σχέση όντως...
Εμμμ δεν θα πω... δες τις αντιφάσεις μόνη σου.

ΥΓ: καλά ξεμπερδέματα εύχομαι :give_rose:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,196 μηνύματα.

Mple_synnefo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mple_synnefo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ανεπίτρεπτο ! :flowers::wizard:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


~Πάμε στο σοβαρό τώρα~
Ντάξει ο τύπος εμφανώς δεν ψήνεται όσο εσυ. Θα σου πω ο,τι λέω και στις φίλες μου, κατά τύχη πριν είχα παρομοια συζήτηση.

Οκ ανά περιόδους θελουμε και λίγο την περιπέτεια, το μπέρδεμα κτλ γιατί νομίζουμε ότι θελουμε και είμαστε σε φάση για κάτι σταθερό, ενώ δεν ισχύει. Ή το αντιλαμβανόμαστε αυτό και συνεχίζεται το παιχνίδι, αλλά χαλαρά. Ή απλά ξεκόβουμε από τον τύπο, κάνουμε ενδοσκόπηση, παίρνουμε τον χρόνο μας και βλέπουμε τι θελουμε (όχι από αυτόν, γενικά).

Κι έπειτα βλέπουμε τις αυτονόητες διαθέσιμες λύσεις:
1)Θες να τον κυνηγήσεις, κυνήγα τον με θάρρος και αυτοπεποίθηση, κλείσε και ραντεβού.
2)Δεν θες γιατί αρχίζεις τα «μα δεν ξέρω αν μ αρέσει τόσο, αν αξίζει, αν αν αν, αν εγωισμός και αν αν αν», τσαμπα τρως το χρόνο σου γιατί θα κλαις άσκοπα.

Τουλάχιστον κλάψε-που λέει ο λόγος- επειδή δεν σου βγήκε το ρισκο. Όμως το ρίσκο προϋποθέτει και αυτοπεποίθηση και ψύχραιμες κινήσεις και φυσικά να καιγεσαιιιιι γι αυτόν.

3) Εφόσον 1+2 γιοκ, τότε σ αρέσει από καθόλου ως λίγο, οπότε πάμε παραπατώ εύκολα και ομαλά. Το πλήγμα του εγωισμού από το κατά τίνι τρόπο άκυρο που έριξε με την χλιαρή και αδιάφορη στάση του δεν θα αργήσει να χωνευτεί.

Σημείωση: Αν πας για το 1 ή 2, να πας συνειδητά με όλα τα δείγματα που σου έχει δείξει ως τώρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν θα προτείνω τι να κανεις. Στο τέλος ο καθένας ο,τι του καυλωσει περισσότερο κάνει για τον όποιον λόγο.
Αυτό που λέω πάντα -και σε αυτό είμαι αυστηρή- είναι να μην προσπαθείτε να υποτιμάτε τον άλλον, αλλά ούτε και να τον εξιδανικεύετε. Συνάμα να έχουμε κατά νου ότι η ιστορία ανεστραμμένη από την δίκη του πλευρά, μπορεί να ερμηνευτεί και διαφορετικά. Το δίκιο δεν είναι παντοτε ξεκαθαρο.

Φυσικαααα, αν κάποια μικρά χαρακτηριστικά του τώρα σε ξενίζουν... και αν θες σχέση όντως...
Εμμμ δεν θα πω... δες τις αντιφάσεις μόνη σου.

ΥΓ: καλά ξεμπερδέματα εύχομαι :give_rose:
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Να’σαι καλά!! Γενικά είμαι των ρισκων στα αισθηματικά (αν θέλω κάτι θα το προσπαθήσω) . Πλέον δεν κλαίω τόσο εύκολα! Απλά αφήνω τα πράγματα στην άκρη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,762 μηνύματα.
Ανεπίτρεπτο ! :flowers::wizard:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


~Πάμε στο σοβαρό τώρα~
Ντάξει ο τύπος εμφανώς δεν ψήνεται όσο εσυ. Θα σου πω ο,τι λέω και στις φίλες μου, κατά τύχη πριν είχα παρομοια συζήτηση.

Οκ ανά περιόδους θελουμε και λίγο την περιπέτεια, το μπέρδεμα κτλ γιατί νομίζουμε ότι θελουμε και είμαστε σε φάση για κάτι σταθερό, ενώ δεν ισχύει. Ή το αντιλαμβανόμαστε αυτό και συνεχίζεται το παιχνίδι, αλλά χαλαρά. Ή απλά ξεκόβουμε από τον τύπο, κάνουμε ενδοσκόπηση, παίρνουμε τον χρόνο μας και βλέπουμε τι θελουμε (όχι από αυτόν, γενικά).

Κι έπειτα βλέπουμε τις αυτονόητες διαθέσιμες λύσεις:
1)Θες να τον κυνηγήσεις, κυνήγα τον με θάρρος και αυτοπεποίθηση, κλείσε και ραντεβού.
2)Δεν θες γιατί αρχίζεις τα «μα δεν ξέρω αν μ αρέσει τόσο, αν αξίζει, αν αν αν, αν εγωισμός και αν αν αν», τσαμπα τρως το χρόνο σου γιατί θα κλαις άσκοπα.

Τουλάχιστον κλάψε-που λέει ο λόγος- επειδή δεν σου βγήκε το ρισκο. Όμως το ρίσκο προϋποθέτει και αυτοπεποίθηση και ψύχραιμες κινήσεις και φυσικά να καιγεσαιιιιι γι αυτόν.

3) Εφόσον 1+2 γιοκ, τότε σ αρέσει από καθόλου ως λίγο, οπότε πάμε παραπατώ εύκολα και ομαλά. Το πλήγμα του εγωισμού από το κατά τίνι τρόπο άκυρο που έριξε με την χλιαρή και αδιάφορη στάση του δεν θα αργήσει να χωνευτεί.

Σημείωση: Αν πας για το 1 ή 2, να πας συνειδητά με όλα τα δείγματα που σου έχει δείξει ως τώρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν θα προτείνω τι να κανεις. Στο τέλος ο καθένας ο,τι του καυλωσει περισσότερο κάνει για τον όποιον λόγο.
Αυτό που λέω πάντα -και σε αυτό είμαι αυστηρή- είναι να μην προσπαθείτε να υποτιμάτε τον άλλον, αλλά ούτε και να τον εξιδανικεύετε. Συνάμα να έχουμε κατά νου ότι η ιστορία ανεστραμμένη από την δίκη του πλευρά, μπορεί να ερμηνευτεί και διαφορετικά. Το δίκιο δεν είναι παντοτε ξεκαθαρο.

Φυσικαααα, αν κάποια μικρά χαρακτηριστικά του τώρα σε ξενίζουν... και αν θες σχέση όντως...
Εμμμ δεν θα πω... δες τις αντιφάσεις μόνη σου.

ΥΓ: καλά ξεμπερδέματα εύχομαι :give_rose:


Όταν λες διεκδίκηση με αυτοπεποίθηση εννοείς την έκφραση του αβαταρ της @Pak ; 😄
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απάντησα μονολεκτικά και στο επόμενο πάτησα απλά λαικ γιατί δεν έχει νόημα να συνεχίσω την κουβέντα αφού φέρεται έτσι.

Ε και εσυ δεν έχεις όρεξη. Μάλλον δεν σε έφτιαξε ερωτικά τοσο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,762 μηνύματα.
Ανεπίτρεπτο ! :flowers::wizard:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


~Πάμε στο σοβαρό τώρα~
Ντάξει ο τύπος εμφανώς δεν ψήνεται όσο εσυ. Θα σου πω ο,τι λέω και στις φίλες μου, κατά τύχη πριν είχα παρομοια συζήτηση.

Εγω απο ότι βλέπω η φίλη μας μάλλον η ίδια δεν ψήνεται τόσο καθως ο προηγουμενος χωρισμός της ειναι πολύ πρόσφατος. Ισως θα ήταν καλύτερα να μεινει λίγο καιρό μόνη της να ξεπεράσει την προηγούμενη σχέση και μετά να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Εγω ας πουμε αυτη τη περίοδο ειμαι πολύ καλά - πλήρης με αυτην που είμαι και αν χωριζαμε σιγουρα θα ηθελα ενα διάστημα να κάτσω να χαλαρώσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top