Νεκρός ο 16χρονος

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω παντως χαιρομαι τα παιδια τα οποια εχουν τα παντα, και αντι να βολευτουν στην στοργικη μεγαλη τσεπη του μπαμπα βγαινουν στους δρομους για να αγωνιστουν για να αποκτησουν και οι υπολοιποι αυτα που αυτοι εχουν. Θα επρεπε να χαιρεσαι οταν παιδια σαν και αυτα που εσυ τα βαζεις στα ταρταρα αγωνιζονται για σενα, και για τον καθενα που βιωνει τον καπιταλισμο στον λαιμο του. Δεν εχει σημασια αν γινεται κατι ουσιαστικο με το να κατεβαινεις στον δρομο, με το να φτυνεις οτι σε παταει, και οτι σε υποβαθμιζει σαν ανθρωπο, αλλα τουλαχιστον δεν καθονται με σταρωμενα τα χερια, η μαλλον με δεμενα σαν τα δικα σου.

Αλλα εσυ το μονο που εισαι σε θεση να κανεις ειναι να ζεις την μικροαστικη ζωουλα σου, προσπαθωντας καποια μερα να γινεις και εσυ ενας καρεκλατος, για να ανακαλυψεις το νοημα της ζωης μεσα απο τα λεφτα.

Κανεις δε σε αναγακασε να βγεις στους δρομους και να αγωνιστεις για αυτα που σου αξιζουν, αλλα τουλαχιστον μαθε να σεβεσαι οτι καποιοι αλλοι προσπαθουν να κυνηγησουν το ονειρο τους.

Και για να γινω πιο σαφης, τουλαχιστον εγω δεν επικρωτω τα καψιματα, τις ζημιες κτλ ασχετα ,που δεν ξερω γιατι, προσπαθεις να μου φορτωσεις.

Καληνυχτα και απο μενα και καλη δουλεια,


και προσπαθησε να σκυψεις ακομα περισσοτερο το κεφαλι για να δεις που εχει πεσει η αξιοπρεπεια σου....


Ναι, ακριβώς γι'αυτο το λόγο βγαίνει ο κάθε μπάσταρδος να σπάσει την επιχείρηση του καθενός..."για να πολεμήσει τον καπιταλισμό που βιώνει στο σπίτι του"...να σου πω, είσαι ένας απ'αυτούς ή απλά νομίζεις κι έχεις μεγάλη φαντασία;
Προσωπικά δεν ζήτησα από κανέναν ν'αγωνιστεί για πάρτη μου, δεν έχω πρόβλημα με τον καπιταλισμό, με άλλα έχω πρόβλημα και για τα οποία διεκδικώ όποτε και όπως θέλω εγώ. Έχω κατέβει κι εγώ στο δρόμο και ξέρω και εκατοντάδες άλλους που κατέβηκαν, αλλά υπάρχουν κι αυτοί που βρίσκουν αποδοτικότερους τρόπους να διεκδικούν κι όταν κάνουν μια πορεία στο δρόμο δεν ακουμπάνε ούτε τους καθρέφτες απ'τα παρκαρισμένα...Προφανώς γιατί τουλάχιστον αυτοί γνωρίζουν πως βγαίνει ένα αμάξι ή ένα μαγαζί, εμπειρία που ο κ. Τσίπρας και τα τσογλανάκια του δεν έτυχε ν'αποκτήσουν ποτέ.
Ο καθένας είναι ελεύθερος να κυνηγήσει τα όνειρά του, αν έχει, όμως, αρχίδια να το κάνει κι εκεί που δεν τον παίρνει, όχι μια ζωή στο τρίγωνο Πατησίων-Εξάρχεια-Προπύλαια...Ο καθένας είναι ελεύθερος να κυνηγήσει τα όνειρά του...Μέχρι εκεί, όμως, που τρακάρει με τα δικά μου. Από κει κι έπειτα είναι παράνομος, καταχρηστικός κι εγκληματίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν παιζει να μιλαει για τα επεισοδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Προφανώς γιατί τουλάχιστον αυτοί γνωρίζουν πως βγαίνει ένα αμάξι ή ένα μαγαζί, εμπειρία που ο κ. Τσίπρας και τα τσογλανάκια του δεν έτυχε ν'αποκτήσουν ποτέ.

ουτε νομιζω οτι κανουν επεισοδια τα μαλλον μετριοπαθη ατομα του συνασπισμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Τι σχεση μπορει να εχει ο θανατος ενος παιδιου με τις καταστροφες απο τους μπαχαλακηδες και χουλιγκανς δεν μπορω να καταλαβω.
Παντως μεγαλη πολιτικη ευθυνη φερει ο Συριζα που καλυπτει ολους αυτους τους χουλιγκανς με την ιδεολογικη ταμπελα του αναρχικου.
Τι να πω...Τελικα οταν συκοφαντείς,στο τέλος μένει κατι.
Πότε καλυψε ο Συριζα τους χουλιγκανς και δεν το πηρα χαμπαρι; Υπαρχει κοινοβουλευτικος πολιτικος σχηματισμος που υποθάλπτει εγκληματίες; Υπαρχουν στοιχεια; Αν ναι,τι πιθανό κέρδος θα μπορούσε να έχει,αφου στρεφει ολη την κοινωνια εναντιον του;
Μήπως πρεπει να δεχομαστε λιγο πιο κριτικα τα λεγομενα του Πρετεντερη και των ακροδεξιων φωνων; Μηπως ο Συριζα το μόνο που ελεγε εκεινη την εποχη ηταν να εστιασουμε στα ΑΙΤΙΑ που οδηγησαν ενα μεγαλο κομματι της νεολαιας να εξεγερθει ΕΙΡΗΝΙΚΑ και να μην στρεφεται η συζητηση γυρω απο τις καταστροφες που καναν μερικοι ανεγκεφαλοι.
Εχω μεινει αναυδος με την επιρροη που μπορουν να εχουν τα ΜΜΕ και να χειραγωγουν κυριολεκτικα την κοινη γνωμη!
Προφανώς γιατί τουλάχιστον αυτοί γνωρίζουν πως βγαίνει ένα αμάξι ή ένα μαγαζί, εμπειρία που ο κ. Τσίπρας και τα τσογλανάκια του δεν έτυχε ν'αποκτήσουν ποτέ.
Προσάπτεις βαρυτατες κατηγοριες,χωρις στοιχεια. Αν υπαρχει πολιτικος αρχηγος που εχει τσογλανακια και καιει αυτοκινητα παραθεσε στοιχεια για να ξερουμε.Αλλιως αυτο που κανεις λεγεται συκοφαντια.
Επειδή ΠΗΓΑ στην πορεία της Κυριακής,και ήμουν στο μπλογκ του ΣΥΡΙΖΑ οφειλω να σας πω τα εξης:
-το μπογκ ηταν περιφρουρημένο (ητοι με ανθρωπινες αλυσιδες προστατευεις το μπλογκ σου απο την εισοδο στοιχειων που μπορουν να σε εκθεσουν εσκεμμενα)
- Κουκουλοφοροι και αναρχικοι μας εβριζαν! (αν τους καλυπτε ο ΣΥΡΙΖΑ δε θα επρεπε να ειμαστε μια χαρουμενη παρεα;)
-Μερικοι απο δαυτους καταφεραν να μπουν στο μπλογκ και διωχθηκαν με σπρωξιες!
-Οποτε καναν καταστροφες, ο κοσμος του ΣΥΡΙΖΑ τους φωναζε και τους εβριζε!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,σταματηστε τις συκοφαντιες.Ο ΣΥΡΙΖΑ ουδεποτε καλυψε αυτους τους ανθρωπους.
Πολλοι απο αυτους μαλιστε ειναι ασφαλιτες (δηλαδη αστυνομικοι που δρουν προβοκατορικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Για κοίτα στον καθρέφτη.

Επίσης στο spoiler που παραθέτουν τα παιδιά, πολύ ορθά, χρησιμοποιούν πληθυντικό. Εκτός αν δεν θυμάσαι τι είναι αυτό (μπορείς να ανοίξεις τα βιβλία δημοτικού) ή αν είναι και αυτοί comedian σαν κι εμένα.

Επειδή το ζαλίσαμε και έχουν δίκιο τα παιδιά, ζητάω συγγνώμη εκ μέρους όλων. Τοοοοοσο δύσκολο.

Αν πάλι δεν σε εκφράζει το συγγνώμη, μπορείς να πεις πολύ απλά ότι δεν σε εκφράζει.

Μην ψάχνεις εχθρούς, καθημερινά στη ζωή σου.
-----------------------------------------
https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=85655&cid=40

και ο χρυσαυγητης και ο αναρχικος υποστηριζουν ιδεες αντικαπιταλιστικες.


ακομα παντως δεν εχεις απαντησει σε πολλα ερωτηματα.
-----------------------------------------
Τελικά, ίσως μια μέρα να καταλάβουμε ότι τα «θέλω» μας είναι τα ίδια. Τα «μέσα» μας είναι που διαφέρουν.
ας σχολιασουμε και αυτη την προταση.

προφανως τα θελω μας δεν ειναι τα ιδια. δεν θελω για παραδειγμα, αυτα που θελει και ο στατιστηκος. δεν θελω, για παραδειγμα, την κοινωνικη οργανωση που επιδιωκει ενας φασιστας. θα μου πειτε οτι αυτο αναφερεται στα μεσα που θα χρησιμοποιησουμε. αλλα τα μεσα δεν ειναι αυτα που αναβλιζουν απο τα θέλω μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
και ο χρυσαυγητης και ο αναρχικος υποστηριζουν ιδεες αντικαπιταλιστικες.


ακομα παντως δεν εχεις απαντησει σε πολλα ερωτηματα.
-----------------------------------------
ας σχολιασουμε και αυτη την προταση.

προφανως τα θελω μας δεν ειναι τα ιδια. δεν θελω για παραδειγμα, αυτα που θελει και ο στατιστηκος. δεν θελω, για παραδειγμα, την κοινωνικη οργανωση που επιδιωκει ενας φασιστας. θα μου πειτε οτι αυτο αναφερεται στα μεσα που θα χρησιμοποιησουμε. αλλα τα μεσα δεν ειναι αυτα που αναβλιζουν απο τα θέλω μας;

Καταρχάς γιατί να απαντήσω και να ασχοληθώ με κάποιον που το παίζει στη ζωή του όλη μέρα ξερόλας, και είναι κολλημένος ότι τον κυνηγάνε φαντάσματα;

Δεύτερον, ο στατιστικός θέλει να προωθήσει τις ιδέες του φασισμού. Ε βέβαια, το ξέχασα. Όποιος δεν συμφωνεί μαζί σου, είναι φασίστας.

Έλεος ρε φίλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Επειδή ΠΗΓΑ στην πορεία της Κυριακής,και ήμουν στο μπλογκ του ΣΥΡΙΖΑ οφειλω να σας πω τα εξης:
-το μπογκ ηταν περιφρουρημένο (ητοι με ανθρωπινες αλυσιδες προστατευεις το μπλογκ σου απο την εισοδο στοιχειων που μπορουν εσκεμμενα να σε εκθεσουν )
- Κουκουλοφοροι και αναρχικοι μας εβριζαν! (αν τους καλυπτε ο ΣΥΡΙΖΑ δε θα επρεπε να ειμαστε μια χαρουμενη παρεα;)
-Μερικοι απο δαυτους καταφεραν να μπουν στο μπλογκ και διωχθηκαν με σπρωξιες!
-Οποτε καναν καταστροφες, ο κοσμος του ΣΥΡΙΖΑ τους φωναζε και τους εβριζε!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,σταματηστε τις συκοφαντιες.Ο ΣΥΡΙΖΑ ουδεποτε καλυψε αυτους τους ανθρωπους.
Πολλοι απο αυτους μαλιστα ειναι ασφαλιτες (δηλαδη αστυνομικοι που δρουν προβοκατορικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Επειδή ΠΗΓΑ στην πορεία της Κυριακής,και ήμουν στο μπλογκ του ΣΥΡΙΖΑ οφειλω να σας πω τα εξης:
-το μπογκ ηταν περιφρουρημένο (ητοι με ανθρωπινες αλυσιδες προστατευεις το μπλογκ σου απο την εισοδο στοιχειων που μπορουν εσκεμμενα να σε εκθεσουν )
- Κουκουλοφοροι και αναρχικοι μας εβριζαν! (αν τους καλυπτε ο ΣΥΡΙΖΑ δε θα επρεπε να ειμαστε μια χαρουμενη παρεα;)
-Μερικοι απο δαυτους καταφεραν να μπουν στο μπλογκ και διωχθηκαν με σπρωξιες!
-Οποτε καναν καταστροφες, ο κοσμος του ΣΥΡΙΖΑ τους φωναζε και τους εβριζε!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,σταματηστε τις συκοφαντιες.Ο ΣΥΡΙΖΑ ουδεποτε καλυψε αυτους τους ανθρωπους.
Πολλοι απο αυτους μαλιστα ειναι ασφαλιτες (δηλαδη αστυνομικοι που δρουν προβοκατορικα).

Στέλλα, μην μας ζαλίζεις με κόμματα, σε παρακαλώ. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τον ΣΥΡΙΖΑ, αλλά μην κομματικοποιείς τη συζήτηση. Αυτό θέλουν...

Και στην τελική είμαστε η Στέλλα, ο Γιώργος, ο Σάκης κτλ.. Ξεκολείστε νέα παιδιά με τις ταμπέλες που σας έχουν βάλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Στέλλα, μην μας ζαλίζεις με κόμματα, σε παρακαλώ. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τον ΣΥΡΙΖΑ, αλλά μην κομματικοποιείς τη συζήτηση. Αυτό θέλουν...

Και στην τελική είμαστε η Στέλλα, ο Γιώργος, ο Σάκης κτλ.. Ξεκολείστε νέα παιδιά με τις ταμπέλες που σας έχουν βάλει.
Δεν ηθελα,αλλα μερικα που λεγονται ειναι τελειως αβασιμα και επειδη διαβαζουν και παιδια που δεν ειναι πολιτικοποιημενα μπορει να εξαγουν εσφαλμενα συμπερασματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Καταρχάς γιατί να απαντήσω και να ασχοληθώ με κάποιον που το παίζει στη ζωή του όλη μέρα ξερόλας, και είναι κολλημένος ότι τον κυνηγάνε φαντάσματα;
φιλε μου, ολες αυτες τις μερες, προσπαθεις να μας επιβληθεις, μας κατηγορεις οτι ειμαστε "προβατα".

δεν απαντας, γιατι πολυ απλα δεν εχεις κατι να πεις. δεν εχεις επιχειρηματα, ουτε, εδω που τα λεμε βιωματα απο πορειες.

γνωριζω τι με κινυγαει, αλλα γνωριζω πολυ περισσοτερο, τι βρισκεται απεναντυ μου, οταν διαδηλωνω και πως προσπαθει να με εμποδισει να το κανω.
Δεύτερον, ο στατιστικός θέλει να προωθήσει τις ιδέες του φασισμού. Ε βέβαια, το ξέχασα. Όποιος δεν συμφωνεί μαζί σου, είναι φασίστας.

δεν σε κατηγόρησα ως φασιστα. ειναι πολυ απλο, δεν εχω τις ιδιες ιδεες μαζι σου και τα ιδια θελω. αντιστοιχα, δεν εχω τα ιδια θελω με εναν καπιταλιστη, με εναν φασιστα και αν το θες, ουτε με εναν αναρχικο(τουλαχιστον οχι ακριβως τα ιδια σε αυτη την περιπτωση).

αναγνωριζω παντως οτι ο τροπος που το εγραψα ισως φανηκε προκλητικος, που σε αυτη την περιπτωση πραγματικα δεν το ειχα σκοπο.
-----------------------------------------
Ότι θέλετε λέτε. Εγώ είδα, ένα μάτσο δήθεν τρομαγμένα και κακόμοιρα παιδάκια, να στέκονται απέναντι σε μια στατιά από μπλε στρατιωτάκια και να τους βρίζουν, να τους πετάνε γιαούρτια, αλέυρι να τους ξεφτιλίζουν, λες και αυτοί ήταν που σκότωσαν το παιδί.

Όταν ξυπνήσετε από το λήθαργο σας, θα είναι αργά.

Καληνύχτα αγωνιστές μου.

κατι που ειδα τωρα και μου εκανε εντυπωση.

δεν ειναι μπλε τα στρατιωτακια, πρασινα ειναι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
φιλε μου, ολες αυτες τις μερες, προσπαθεις να μας επιβληθεις, μας κατηγορεις οτι ειμαστε "προβατα".

δεν απαντας, γιατι πολυ απλα δεν εχεις κατι να πεις. δεν εχεις επιχειρηματα, ουτε, εδω που τα λεμε βιωματα απο πορειες.

γνωριζω τι με κινυγαει, αλλα γνωριζω πολυ περισσοτερο, τι βρισκεται απεναντυ μου, οταν διαδηλωνω και πως προσπαθει να με εμποδισει να το κανω.


δεν σε κατηγόρησα ως φασιστα. ειναι πολυ απλο, δεν εχω τις ιδιες ιδεες μαζι σου και τα ιδια θελω. αντιστοιχα, δεν εχω τα ιδια θελω με εναν καπιταλιστη, με εναν φασιστα και αν το θες, ουτε με εναν αναρχικο(τουλαχιστον οχι ακριβως τα ιδια σε αυτη την περιπτωση).

αναγνωριζω παντως οτι ο τροπος που το εγραψα ισως φανηκε προκλητικος, που σε αυτη την περιπτωση πραγματικα δεν το ειχα σκοπο.
-----------------------------------------


κατι που ειδα τωρα και μου εκανε εντυπωση.

δεν ειναι μπλε τα στρατιωτακια, πρασινα ειναι...;)

Για την ακρίβεια χακί και μπλε. Αλλά λίγη σημασία έχει το χρώμα.

Τέλος, καλά κάνεις και διαφωνείς με όλο το κόσμο. Δικαίωμα σου. Νομίζω πως δεν υπάρχει κώδικας επικοινωνίας ανάμεσά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Τέλος, καλά κάνεις και διαφωνείς με όλο το κόσμο. Δικαίωμα σου. Νομίζω πως δεν υπάρχει κώδικας επικοινωνίας ανάμεσά μας.
εξακολλουθεις να αποφευγεις να απαντησεις, αλλα αποφευγεις και τον διαλογο, πλεον.
απ' ο,τι φαινεται, το προβλημα δεν βρισκεται σε τοσο μεγαλο βαθμο στη μερια μου;)


by the way, δεν αποτελεις ολο τον κοσμο

Υ.Γ. με αφορμη αυτη την απαντηση:
Νομίζω ότι πρέπει να διαδηλώνουμε κάθε μέρα, να σκοτώσουμε κάθε μπάτσο αφού τον βασανίσουμε πρώτα, ίσως να καταργήσουμε την αστυνομία και τέλος ως ένδειξη συμπαράστασης στον φοιτητή να κάψουμε όσα περισσότερα μαγαζάκια και αυτοκίνητα μπορούμε.
νομιζω οτι δεν εχεις καταλαβει καν τι εγραφα τοσες σελιδες, και ποια ειναι η διαφωνια μου μαζι σου. οποτε, λοιπον, κατσε και ξαναδιαβασε τη συζητηση, κανε μου quote που υποστηριζω τη "θανατοση των αστυνομικων και το σπασιμο των καταστηματων". δες λιγο τι εχεις προσφερει στο διαλογο και τι πραγματικα εχεις απαντησει σε οσα ερωτηματα σου εχουν τεθει. μην το παιζεις υπερανω, μην νομιζεις οτι εισαι το ατομο που "εχει δικιο δικιο σε ολα".
αν εχεις κατι να πεις, πες το, χωρις ειρωνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
εξακολλουθεις να αποφευγεις να απαντησεις, αλλα αποφευγεις και τον διαλογο, πλεον.
απ' ο,τι φαινεται, το προβλημα δεν βρισκεται σε τοσο μεγαλο βαθμο στη μερια μου;)


by the way, δεν αποτελεις ολο τον κοσμο

Απλά για να βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά.

Ένα, σίγουρα δεν αποτελώ όλο το κόσμο. Ούτε κι εσύ όμως.

Δύο, λες και ξαναλές ότι γελούν μαζί μου. Και έχω δεχτεί δύο μέρες διψήφιο αριθμό προσωπικών μηνυμάτων που μου λένε για σένα και τη παρέα σου τα χίλια δυο. Γενικά μάλλον το έχετε παρεξηγήσει το θέμα.

Τρία, ενδεχομένως να έχεις δίκιο σε όσα λες. Εγώ απλά και "αρκετοί" ακόμα δεν συμφωνούν μαζί σας.

Τέσσερα, ο λόγος για τον οποίο δεν μπορώ να γράφω όλη μέρα εδώ μέσα, την ιστορία της ζωής μου είναι απλούστατος. Βρίσκεται κάτω από το ψευδώνυμο σου. Δεν θέλω να καταντήσω έτσι... Και να ξέρεις αυτό από μόνο του δείχνει πολλά...

Ξαναλέω, δεν υπάρχει λόγος να τους ζαλίζουμε όλους. Ηρεμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Επειδή ΠΗΓΑ στην πορεία της Κυριακής,και ήμουν στο μπλογκ του ΣΥΡΙΖΑ οφειλω να σας πω τα εξης:
-το μπογκ ηταν περιφρουρημένο (ητοι με ανθρωπινες αλυσιδες προστατευεις το μπλογκ σου απο την εισοδο στοιχειων που μπορουν εσκεμμενα να σε εκθεσουν )
- Κουκουλοφοροι και αναρχικοι μας εβριζαν! (αν τους καλυπτε ο ΣΥΡΙΖΑ δε θα επρεπε να ειμαστε μια χαρουμενη παρεα;)
-Μερικοι απο δαυτους καταφεραν να μπουν στο μπλογκ και διωχθηκαν με σπρωξιες!
-Οποτε καναν καταστροφες, ο κοσμος του ΣΥΡΙΖΑ τους φωναζε και τους εβριζε!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,σταματηστε τις συκοφαντιες.Ο ΣΥΡΙΖΑ ουδεποτε καλυψε αυτους τους ανθρωπους.
Πολλοι απο αυτους μαλιστα ειναι ασφαλιτες (δηλαδη αστυνομικοι που δρουν προβοκατορικα).


Πρώτα απ'ολα στις πορείες υπάρχουν blocs και όχι blogs.
Δεν ξέρω από πότε ο ΣΥΡΙΖΑ περιφρουρεί τις πορείες του...ειλικρινά αν ισχύει κάτι τέτοιο εκπλήσσομαι (θετικά).
Επειδή ο ΣΥΡΙΖΑ φιλοξενεί κάθε καρυδιάς καρύδι (aka εχει υπαρξιακα προβλήματα) δε μου λένε κάτι όροι όπως "ο κοσμος του ΣΥΡΙΖΑ"...δεν συκοφαντώ, απλώς όταν σε ένα κόμμα συμμετέχει από Κουβέλης μέχρι χούλιγκαν της Θύρας 13, μην απαιτείς και πολλά από έναν εξωτερικο παρατηρητή. Ειναι γνωστές οι ιστορίες βουλευτών του μορφώματος αυτού με γιους και ανιψιούς σε επεισόδια που αφέθησαν ελεύθεροι αφού είχαν προσαχθεί με υπόνοια εγκληματικών πράξεων...Δε μπορεί ο κάθε απατεωνίσκος να θεωρεί τσιφλίκι του τη χώρα και τα κεκτημένα της, είτε τον λένε μπάτσο, είτε τον λένε Tsipras. Κάποια στιγμή το παραμύθι αυτό πρέπει να σταματήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δύο, λες και ξαναλές ότι γελούν μαζί μου. Και έχω δεχτεί δύο μέρες διψήφιο αριθμό προσωπικών μηνυμάτων που μου λένε για σένα και τη παρέα σου τα χίλια δυο. Γενικά μάλλον το έχετε παρεξηγήσει το θέμα.

για κανε παραθεση ποτε ειπα ειπα οτι γελουν μαζι σου; κατσε λιγο, οχι δεν το ειπα εγω ποτε.;) μαλλον μπερδευεις τα ατομα, γιατι μαλλον νομιζεις οτι ολοι "εμεις" ειμαστε το ιδιο ατομο, το ατομο που και καλα σε απειλει; εχει παθει ψυχωση μαζι σου; τι να πω, αν αυτο πιστευεις, τοτε μαλλον πρεπει να χασεις λιγο απο τον εγωισμο σου.

Τρία, ενδεχομένως να έχεις δίκιο σε όσα λες. Εγώ απλά και "αρκετοί" ακόμα δεν συμφωνούν μαζί σας.
ωραια, ΓΙΑΤΙ δεν συμφωνεις; για να λεμε την αληθεια, ακομα δεν εχεις δωσει μια τεκμηριωμενη απαντηση

την ιστορία της ζωής μου είναι απλούστατος. Βρίσκεται κάτω από το ψευδώνυμο σου. Δεν θέλω να καταντήσω έτσι... Και να ξέρεις αυτό από μόνο του δείχνει πολλά...
απ'οσο φαινεται, δυστυχως το κανεις, γιατι αν δεις ακομα λιγο κατω απο το ψευδονυμο μου και κοιταξεις και αντιστοιχα το δικο σου, θα αλλαξεις, καπως γνωμη. αν παρ ολα αυτα ηθελες να απαντησεις, σε τοσα μηνυματα που με προσεβαλλες, θα ειχες ηδη καταφερει να εκφρασεις μια ολοκληρωμενη αποψη.


Ξαναλέω, δεν υπάρχει λόγος να τους ζαλίζουμε όλους. Ηρεμία.
δεν ζαλιζουμε καποιον ο οποιος παταει το κουμπακι του υπολογιστη του, ανοιγει τον explorer του, μπαινει στη σελιδα και, επειδη ο ιδιος το θελει, μπαινει στο συγκεκριμενο θεμα:)
-----------------------------------------
Ειναι γνωστές οι ιστορίες βουλευτών του μορφώματος αυτού με γιους και ανιψιούς σε επεισόδια που αφέθησαν ελεύθεροι αφού είχαν προσαχθεί με υπόνοια εγκληματικών πράξεω
καμια πηγη;
-----------------------------------------
δεν συκοφαντώ, απλώς όταν σε ένα κόμμα συμμετέχει από Κουβέλης μέχρι χούλιγκαν της Θύρας 13, μην απαιτείς και πολλά από έναν εξωτερικο παρατηρητή
ο κουβελης αυτη τη στιγμη αποτελει τον πλεον αξιο, μπορω να πω, πολιτικο που εχει αυτη τη στιγμη η χωρα μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
για κανε παραθεση ποτε ειπα ειπα οτι γελουν μαζι σου; κατσε λιγο, οχι δεν το ειπα εγω ποτε.;) μαλλον μπερδευεις τα ατομα, γιατι μαλλον νομιζεις οτι ολοι "εμεις" ειμαστε το ιδιο ατομο, το ατομο που και καλα σε απειλει; εχει παθει ψυχωση μαζι σου; τι να πω, αν αυτο πιστευεις, τοτε μαλλον πρεπει να χασεις λιγο απο τον εγωισμο σου.

ωραια, ΓΙΑΤΙ δεν συμφωνεις; για να λεμε την αληθεια, ακομα δεν εχεις δωσει μια τεκμηριωμενη απαντηση

απ'οσο φαινεται, δυστυχως το κανεις, γιατι αν δεις ακομα λιγο κατω απο το ψευδονυμο μου και κοιταξεις και αντιστοιχα το δικο σου, θα αλλαξεις, καπως γνωμη. αν παρ ολα αυτα ηθελες να απαντησεις, σε τοσα μηνυματα που με προσεβαλλες, θα ειχες ηδη καταφερει να εκφρασεις μια ολοκληρωμενη αποψη.


δεν ζαλιζουμε καποιον ο οποιος παταει το κουμπακι του υπολογιστη του, ανοιγει τον explorer του, μπαινει στη σελιδα και, επειδη ο ιδιος το θελει, μπαινει στο συγκεκριμενο θεμα:)
-----------------------------------------
καμια πηγη;
-----------------------------------------
ο κουβελης αυτη τη στιγμη αποτελει τον πλεον αξιο, μπορω να πω, πολιτικο που εχει αυτη τη στιγμη η χωρα μας

...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πρώτα απ'ολα στις πορείες υπάρχουν blocs και όχι blogs.
Δεν ξέρω από πότε ο ΣΥΡΙΖΑ περιφρουρεί τις πορείες του...ειλικρινά αν ισχύει κάτι τέτοιο εκπλήσσομαι (θετικά).
Επειδή ο ΣΥΡΙΖΑ φιλοξενεί κάθε καρυδιάς καρύδι (aka εχει υπαρξιακα προβλήματα) δε μου λένε κάτι όροι όπως "ο κοσμος του ΣΥΡΙΖΑ"...δεν συκοφαντώ, απλώς όταν σε ένα κόμμα συμμετέχει από Κουβέλης μέχρι χούλιγκαν της Θύρας 13, μην απαιτείς και πολλά από έναν εξωτερικο παρατηρητή. Ειναι γνωστές οι ιστορίες βουλευτών του μορφώματος αυτού με γιους και ανιψιούς σε επεισόδια που αφέθησαν ελεύθεροι αφού είχαν προσαχθεί με υπόνοια εγκληματικών πράξεων...Δε μπορεί ο κάθε απατεωνίσκος να θεωρεί τσιφλίκι του τη χώρα και τα κεκτημένα της, είτε τον λένε μπάτσο, είτε τον λένε Tsipras. Κάποια στιγμή το παραμύθι αυτό πρέπει να σταματήσει.
Καλα ντε τα μπλοκς!:P
Ο κόσμος του μπλοκ εννοω φωναζε στους μπαχαλακηδες να μην κανουν καταστροφες. Αφου μελη του μπλοκ μας κοντεψαν να ρθουν στα χερια μαζι τους γιαυτο το θεμα.Επομενως πώς μπορει αυτος ο χώρος να εχει σχεση μαυτους; Βεβαια αυτα δεν τα δειχνουν ποτε στα καναλια.
Στο οτι ο Συριζα εχει ωρες ωρες εικονα ξεφραγκου αμπελιου,θα συμφωνησω.Αλλα αυτος ειναι ταυτοχρονα και ο πλουτος του χωρου αυτου. Πολλες διαφορετικες αποψεις οι οποιες συντιθονται. Αλλωστε δεν υπαρχει μια και μοναδικη αληθεια (βλεπε ΚΚΕ) αλλα πολλες κ διαφορετικες αληθειες που πρεπει να συντιθονται,και μονο ετσι μπορει να αντιμετωπιστει η πολυδιασπαση της Αριστερας και να πραγματοποιηθει το οραμα της ενοτητας της.
Και το παιδι ενός πρώην βουλευτή του ΣυΡιζΑ ηταν ναρκομανης.Αναρωτιεμαι ομως,τι ειδους αισθητικη εισαγει αυτη η αντιμετώπιση της πολιτικης: Οπου τα λάθη παιδιών των πολιτικων μπορουν να χρησιμοποιηθουν για την κριτικη των γονεων.
Τον Τσιπρα ομως δεν καταλαβαινω γιατι τον εχεις βάλει στο ματι. Εχει αυτος παιδια αναρχικους ή ειναι ο ίδιος;:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,854 μηνύματα.
...όχι άλλο Συριζο-Τσιπρο-Κάρβουνο...:p

αρκετά καίμε τέτοιο κάρβουνο τόσα χρόνια στο Ελληνικό Δημόσιο και Δωρεάν Πανεπιστήμιο...μέσω σκουληκιών-πουλημένων ακαδημαϊκών "δασκάλων"...




ΣΥ.ΡΙΖΑ = Σύστημα Ριζικής Αποτρίχωσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
...όχι άλλο Συριζο-Τσιπρο-Κάρβουνο...:p

αρκετά καίμε τέτοιο κάρβουνο τόσα χρόνια στο Ελληνικό Δημόσιο και Δωρεάν Πανεπιστήμιο...μέσω σκουληκιών-πουλημένων ακαδημαϊκών "δασκάλων"...




ΣΥ.ΡΙΖΑ = Σύστημα Ριζικής Αποτρίχωσης
τεκμηριωμενος λογος .&-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Είναι πλέον γνωστό ότι οι statistikos και nPb μιλούν με στατιστικά και τεκμήρια. :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top