Νεκρός ο 20χρονος Αυστραλός, Doujon Zammit.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι επιείκια μωρέ, 23 χρόνια στον έναν και 8 στους άλλους δύο έριξε, μη λέτε μαλακίες επιτέλους...
Ο Αλεξανδρος (δεν τον λέγαν Αλεξη, ελεος πια...), ειναι αλλη υποθεση και δικαζεται τώρα απ'τα λιγα που ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Τι επιείκια μωρέ, 23 χρόνια στον έναν και 8 στους άλλους δύο έριξε, μη λέτε μαλακίες επιτέλους...
Ο Αλεξανδρος (δεν τον λέγαν Αλεξη, ελεος πια...), ειναι αλλη υποθεση και δικαζεται τώρα απ'τα λιγα που ξερω.

To ποιος λεει μαλακιες ψαχτο καλυτερα...Ναι πολυ καθισαν μεσα για δολοφονια,ανθρωπο σκοτωσαν οχι κατσαριδα.ΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΠΟ ΑΛΕΞΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΑΦΡΟΞΥΛΑΝΘΗ.Ναι δικαζεται τωρα και το πιο πιθανο να την βγαλει λαδι και ο Κορκονεας οπως και ο Καλαμποκας με 3 χρονακια καθαρη την εβγαλε ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν δεν γνωρίζεις την απόφαση καλύτερα να το βουλώσεις. 22,5 χρόνια είναι σχεδόν ισόβια, δεν υπάρχει μεγαλύτερη ποινή, αλλά δεν περίμενα να το γνωρίζεις. Το ότι θα μειωθεί στο εφετείο είναι σίγουρο, αλλά δικαίωμα στην έφεση έχει κάθε Έλληνας πολίτης ανεξάρτητα απ'το αν δικάζεται αδίκως ή δίκαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Αν δεν γνωρίζεις την απόφαση καλύτερα να το βουλώσεις. 22,5 χρόνια είναι σχεδόν ισόβια, δεν υπάρχει μεγαλύτερη ποινή, αλλά δεν περίμενα να το γνωρίζεις. Το ότι θα μειωθεί στο εφετείο είναι σίγουρο, αλλά δικαίωμα στην έφεση έχει κάθε Έλληνας πολίτης ανεξάρτητα απ'το αν δικάζεται αδίκως ή δίκαια.

Υπάρχει και μεγαλύτερη ποινή, μην μας τρελαίνεις.

Κανείς δεν διαφώνησε ότι είναι ισόβια, βασικά δεν είναι τόσα χρόνια τα ισόβια, αλλά σχεδόν ισόβια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
αφηστε το παιδι παιζει την δικογραφεια στα δακτυλα φαινεται αλλωστε... ς μην μιλαμε οι κοινοι θνητοι...ασε τον ξερολα στην γνωση του..:P αλλο εφεση και αλλο να βγαινει μετα απο 3 χρονια μετα απο δολοφονια..μη λεμε οτι θελουμε..ετσι μπορει να παει και η υποθεση του αυστραλου πχ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Τι επιείκια μωρέ, 23 χρόνια στον έναν και 8 στους άλλους δύο έριξε, μη λέτε μαλακίες επιτέλους...
Ο Αλεξανδρος (δεν τον λέγαν Αλεξη, ελεος πια...), ειναι αλλη υποθεση και δικαζεται τώρα απ'τα λιγα που ξερω.

Καταρχάς αυτά μειώνονται άμα δείξουν καλή διαγωγή και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο παραθυράκι μπορεί να βρουν ώστε να μην μείνουν πολύ μέσα.

Σε κάποιους φαίνεται επιεικής απόφαση, σε άλλους αυστηρή. Εμένα μου φαίνεται ανούσια απόφαση. Η κρεμάλα για τους μπράβους των club της Μυκόνου και παρόμοιων νταήδων είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να γίνει.
Αλλά ναι, ξέχασα, θανατική ποινή? Απαπα τι λες, με ποιο δικαίωμα να αφαιρέσεις την ζωή ενός ανθρώπου ό,τι κι αν έχει κάνει, είμαστε πολιτισμένη κοινωνία (ναι, πώς...) και πρέπει να τους σωφρονίσουμε και μπλα μπλα μπλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Υπάρχει και μεγαλύτερη ποινή, μην μας τρελαίνεις.

Κανείς δεν διαφώνησε ότι είναι ισόβια, βασικά δεν είναι τόσα χρόνια τα ισόβια, αλλά σχεδόν ισόβια.

24 χρόνια τα ισόβια και δεν υπάρχει μεγαλύτερη ποινή...Εκτός απ'τα "πολλές" φορές ισόβια τα οποία στην ιστορία σπανιως έχουν δοθεί σε μη κατά συρροήν ανθρωποκτόνους. Δεν συνηθίζω να δικαιολογούμαι σε σένα κοπελιά, αλλά να προσέξεις ότι δεν διεκδικώ κανενα στεφανι πολυγνωσίας (αν έτσι το βλέπεις, μαλλον ειναι πρόβλημά δικό σου), αλλά, γλυκιά μου ΕΑΑΚιτισα-δεν-ξερω-τι-εισαι, πριν μπεις σε μια κουβεντα πρεπει να ξερεις τα απολύτως βασικά. Σου προτεινω ν'αρχίσεις με το ποσα χρόνια έφαγε ο καθε κατηγορούμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Απαπα τι λες, με ποιο δικαίωμα να αφαιρέσεις την ζωή ενός ανθρώπου ό,τι κι αν έχει κάνει, είμαστε πολιτισμένη κοινωνία (ναι, πώς...) και πρέπει να τους σωφρονίσουμε και μπλα μπλα μπλα

γελοιος τροπος να στηριξεις το επιχειρημα σο για "κρεμαλα σε ολους τους μπραβους"
-----------------------------------------
αλλά, γλυκιά μου ΕΑΑΚιτισα-δεν-ξερω-τι-εισαι, πριν μπεις σε μια κουβεντα πρεπει να ξερεις τα απολύτως βασικά

ουτε εσυ νομιζω οτι προσφερεις κατι με το να δινεις "τιτλους" στους συνομιλητες σου "γλυκουλη μου ΠΑ.ΣΟ.Κε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
αφηστε το παιδι παιζει την δικογραφεια στα δακτυλα φαινεται αλλωστε... ς μην μιλαμε οι κοινοι θνητοι...ασε τον ξερολα στην γνωση του..:P αλλο εφεση και αλλο να βγαινει μετα απο 3 χρονια μετα απο δολοφονια..μη λεμε οτι θελουμε..ετσι μπορει να παει και η υποθεση του αυστραλου πχ...

Καταρχάς αυτά μειώνονται άμα δείξουν καλή διαγωγή και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο παραθυράκι μπορεί να βρουν ώστε να μην μείνουν πολύ μέσα.

Σε κάποιους φαίνεται επιεικής απόφαση, σε άλλους αυστηρή. Εμένα μου φαίνεται ανούσια απόφαση. Η κρεμάλα για τους μπράβους των club της Μυκόνου και παρόμοιων νταήδων είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να γίνει.
Αλλά ναι, ξέχασα, θανατική ποινή? Απαπα τι λες, με ποιο δικαίωμα να αφαιρέσεις την ζωή ενός ανθρώπου ό,τι κι αν έχει κάνει, είμαστε πολιτισμένη κοινωνία (ναι, πώς...) και πρέπει να τους σωφρονίσουμε και μπλα μπλα μπλα.


Για το συγκεκριμένο θέμα υπάρχει σχετικο topic, το γνωριζεις απ'τη θεση σου καλυτερα απο μενα.
Εσυ, αλήθεια, razorκατι, τι λες; Θα έπρεπε να εφαρμοστει η θανατική ποινή σ'αυτές τις δύο περιπτώσεις; Για να γινει κατι τετοιο, βεβαια, η ποινη πρεπει να ενταχθει πληρως στο δικαστικο συστημα της χώρας και να εφαρμοζεται γενικα ως ενδεχόμενο ποινής...Ποια ειναι η άποψή σου; Σύμφωνα με την...ελευθεριακή σου οπτική τι θα αντέτεινες σε μία τέτοια πρόταση;
-----------------------------------------
γελοιος τροπος να στηριξεις το επιχειρημα σο για "κρεμαλα σε ολους τους μπραβους"
-----------------------------------------


ουτε εσυ νομιζω οτι προσφερεις κατι με το να δινεις "τιτλους" στους συνομιλητες σου "γλυκουλη μου ΠΑ.ΣΟ.Κε"

Μακάρι να ήταν τόσο καλή η ΠΑΣΠ για να μπορούσα να είμαι μέλος...Προς το παρον έχει πολλά στραβά ακόμη άσε που προσωπικά δεν κολλάω αφίσες χωρίς να πληρώνομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
γελοιος τροπος να στηριξεις το επιχειρημα σο για "κρεμαλα σε ολους τους μπραβους"

Δεν είδα κανένα σοβαρό επιχείρημα για το τι έχουν να προσφέρουν επιπλέον οι συγκεκριμένοι ας πούμε τύποι. Και πάλι δεν χρειάζεται να το στηρίξω, αφού δεν υπάρχει περίπτωση να εφαρμοστεί και ποτέ, γιατί να στηρίξω κάτι ουτοπικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
24 χρόνια τα ισόβια και δεν υπάρχει μεγαλύτερη ποινή...Εκτός απ'τα "πολλές" φορές ισόβια τα οποία στην ιστορία σπανιως έχουν δοθεί σε μη κατά συρροήν ανθρωποκτόνους. Δεν συνηθίζω να δικαιολογούμαι σε σένα κοπελιά, αλλά να προσέξεις ότι δεν διεκδικώ κανενα στεφανι πολυγνωσίας (αν έτσι το βλέπεις, μαλλον ειναι πρόβλημά δικό σου), αλλά, γλυκιά μου ΕΑΑΚιτισα-δεν-ξερω-τι-εισαι, πριν μπεις σε μια κουβεντα πρεπει να ξερεις τα απολύτως βασικά. Σου προτεινω ν'αρχίσεις με το ποσα χρόνια έφαγε ο καθε κατηγορούμενος...

EAAK εγω? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:lol: μη τα αμολας ετσι..ξερω ποσα εφαγαν αλλα σου ξαναλεω θα τους βγαλουν σε λιγα χρονια και σου ανεφερα τρανταχτο παραδειγμα.Κια κοψε την ειρωνια ειλικρινα γινεσαι γελοιος...και μολις στην τελευταια προταση φαινεται οτι το παιζεις ξερολας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
24 χρόνια τα ισόβια και δεν υπάρχει μεγαλύτερη ποινή...Εκτός απ'τα "πολλές" φορές ισόβια τα οποία στην ιστορία σπανιως έχουν δοθεί σε μη κατά συρροήν ανθρωποκτόνους. Δεν συνηθίζω να δικαιολογούμαι σε σένα κοπελιά, αλλά να προσέξεις ότι δεν διεκδικώ κανενα στεφανι πολυγνωσίας (αν έτσι το βλέπεις, μαλλον ειναι πρόβλημά δικό σου), αλλά, γλυκιά μου ΕΑΑΚιτισα-δεν-ξερω-τι-εισαι, πριν μπεις σε μια κουβεντα πρεπει να ξερεις τα απολύτως βασικά. Σου προτεινω ν'αρχίσεις με το ποσα χρόνια έφαγε ο καθε κατηγορούμενος...


φυσικά και αναφέρομαι στα πολλά ισόβια-μεγαλύτερη ποινή.

Κατα συρροήν και μη, τα αποτελέσματα σηκώνουν κυρώσεις σε τέτοιο επίπεδο.

Ε είναι βλακώδες να φέρνεις στην κουβέντα τέτοιους χαρακτηρισμούς-πολιτικούς χρωματισμούς σε αυτήν την φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα βγουν οπως θα βγαινες κι εσυ βασικά...Στο Εφετειο και με καλή διαγωγή...Και οι καταδικοι έχουν δικαιώματα, έτσι λένε οι κανόνες της ελευθεριακής κοινωνίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν είδα κανένα σοβαρό επιχείρημα για το τι έχουν να προσφέρουν επιπλέον οι συγκεκριμένοι ας πούμε τύποι. Και πάλι δεν χρειάζεται να το στηρίξω, αφού δεν υπάρχει περίπτωση να εφαρμοστεί και ποτέ, γιατί να στηρίξω κάτι ουτοπικό?

αυτη η συζητηση νομιζω οτι δεν ανηκει εδω περα.

για την ιστορια, αυτη η ποινη εχει εφαρμοστει στο παρελθον και εφαρμοζεται σε αρκετα μερη ανα τον κοσμο. επομενως, μονο ουτοπικο δεν ειναι.

δεν γνωριζεις την προσωπικοτητα των συγκεκριμενων τυπων, για να βγαζεις ενα τετοιο υπερβολικο συμπερασμα, οτι δηλαδη ολοι πρεπει να πανε στην κρεμαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν είπα όλοι, αλλά έστω ο συγκεκριμένος που κατηγορείται για τον φόνο δεν μου κάνει και για κανά παλικάρι που παραστράτησε σε μια άτυχη στιγμή. Εν πάσει περιπτώσει, το θέμα είναι ότι σε λίγα χρόνια οι τύποι θα είναι πάλι έξω και δεν νομίζω ότι θα φοβηθούν να ξαναπιάσουν την ίδια δουλειά και να δείρουν κάποιον (πιο προσεκτικά βέβαια) την επόμενη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Θα βγουν οπως θα βγαινες κι εσυ βασικά...Στο Εφετειο και με καλή διαγωγή...Και οι καταδικοι έχουν δικαιώματα, έτσι λένε οι κανόνες της ελευθεριακής κοινωνίας...

σου φαινομαι για ανθρωπος των κανονων; σου πα για τους μαλακες-ξερολες ναι να εφαρμοστει γτ αλλιως δεν βλεπω να μας παρατανε ησυχους!Ναι ολοι εχουν δικαιωμα αλλα οχι να μου τη βγαζει λαδι Ο δολοφονος και μετα να καταδικαζουν και να χανουν στην φυλακη τη ζωη τους τοσοι που τελικα ηταν και αθωοι ή θυματα του συστηματος αυτο λεγεται αδικια.Ξερεις ποσοι αδικα μα αδικα πεθαναν λογω αθλιων συνθηκων στις φυλακες και μπηκαν για ασυμαντους λογους; Και μετα να μου ρχεται ο αλλος ο μαλακας και μεσα σε λιγο διαστημα με εφεσεις και τετοια να βγαινει..ε οχι απο τη στιγμη που θελουν τετοιο συστημα να εφαρμοζεται ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ οχι επιλεχτικα.
Και μη τολμισεις να μου δωσεις ανουσιους βλακωδης κομματοπαραταξιακους χαρακτηρισμος θα βριστουμε ασχημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
ΑΙΣΧΟΣ !!!!
ΟΙ δικαστές θα έπρεπε να ντρέπονται για αυτή την απόφασή τους! Έκριναν με επιείκεια έναν ψυχρό δολοφόνο που αφαίρεσε τόσο εύκολα και αναίτια μια ζωή! Έναν ψευτόμαγκα, έναν νταή της νύχτας που θα έπρεπε να τιμωρηθεί παραδειγματικά!
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ΔΙΚΑΣΤΕΣ! ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!
Ό,τι και να λέτε και να λέμε όλοι μας, το παρακράτος της Ελληνικής Μαφίας (σε όλα τα επίπεδα) θα συνεχίσει να υπάρχει υπό την ανοχή της πλειοψηφίας αυτού του κοιμισμένου και απαίδευτου (όχι με την έννοια της σημερινής τεχνοκρατικής παιδείας) λαού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
σου φαινομαι για ανθρωπος των κανονων; σου πα για τους μαλακες-ξερολες ναι να εφαρμοστει γτ αλλιως δεν βλεπω να μας παρατανε ησυχους!Ναι ολοι εχουν δικαιωμα αλλα οχι να μου τη βγαζει λαδι Ο δολοφονος και μετα να καταδικαζουν και να χανουν στην φυλακη τη ζωη τους τοσοι που τελικα ηταν και αθωοι ή θυματα του συστηματος αυτο λεγεται αδικια.Ξερεις ποσοι αδικα μα αδικα πεθαναν λογω αθλιων συνθηκων στις φυλακες και μπηκαν για ασυμαντους λογους; Και μετα να μου ρχεται ο αλλος ο μαλακας και μεσα σε λιγο διαστημα με εφεσεις και τετοια να βγαινει..ε οχι απο τη στιγμη που θελουν τετοιο συστημα να εφαρμοζεται ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ οχι επιλεχτικα.
Και μη τολμισεις να μου δωσεις ανουσιους βλακωδης κομματοπαραταξιακους χαρακτηρισμος θα βριστουμε ασχημα..

Αφου δεν ξερεις το συστημα δικαιοσυνης γιατι μιλας? Φονος ειναι και μαλιστα ενδεχομενος δολος, δεν ηταν δολος σκοπου, με τα τοσα ελαφρυντικα που εχει η ποινη ειναι ιδιαιτερα αυστηρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
σου φαινομαι για ανθρωπος των κανονων; σου πα για τους μαλακες-ξερολες ναι να εφαρμοστει γτ αλλιως δεν βλεπω να μας παρατανε ησυχους!Ναι ολοι εχουν δικαιωμα αλλα οχι να μου τη βγαζει λαδι Ο δολοφονος και μετα να καταδικαζουν και να χανουν στην φυλακη τη ζωη τους τοσοι που τελικα ηταν και αθωοι ή θυματα του συστηματος αυτο λεγεται αδικια.Ξερεις ποσοι αδικα μα αδικα πεθαναν λογω αθλιων συνθηκων στις φυλακες και μπηκαν για ασυμαντους λογους; Και μετα να μου ρχεται ο αλλος ο μαλακας και μεσα σε λιγο διαστημα με εφεσεις και τετοια να βγαινει..ε οχι απο τη στιγμη που θελουν τετοιο συστημα να εφαρμοζεται ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ οχι επιλεχτικα.

ναι τα ξέρουμε όλα όσα μας παραθέτεις...και συμφωνούμε για την δικαστική, κρατική, κομματική αδικία της άδικης κοινωνίας που ζούμε που άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους κατεβάζει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αυτά είναι θεωρητικές μλκίες με όλη την έννοια. Τι σημασία έχει αν το είχε ως σκοπό ή απλά του προέκυψε? Η νοοτροπία αυτού του ανθρωποειδούς ήταν ο ξυλοδαρμός ενός ανθρώπου, χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος, απλά για επίδειξη μαγκιάς και αυτοϊκανοποίηση. Μεθυσμένος δεν ήταν, ψυχολογικά δεν νομίζω να έχει, άρα όταν αρχίζεις να ξυλοκοπείς κάποιον, γνωρίζεις ότι η πράξη είναι πολύ πιθανόν να επιφέρει φόνο. Συνεπώς δεν υπάρχει ενδεχόμενος δόλος, υπάρχει δόλος σκοπού ή όπως αλλιώς λέγεται.
Ποια είναι τα ελαφρυντικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top