Ντοπάρισμα στον αθλητισμό: υπέρ ή κατά;

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όσοι συναινούν τα παιδιά να πάρουν ντόπα είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ και ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ όταν πρόκειται για προπονητές :/: Αντί να τους μάθουν fair play και καθαρό υγιή αθλητισμό!! Οι γονείς ΦΥΛΑΚΗ ! και ο προπονητής φυλακή τι αφαίρεση άδειας ασκήσεως επαγγέλματος μόνο;
Εγώ σνιστώ στα παιδιά να διαβάζουν και να μην γίνουν πρωταθλητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγώ σνιστώ στα παιδιά να διαβάζουν και να μην γίνουν πρωταθλητές.

Συνιστώ στα παιδιά να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα θέλουν να διαπρέψουν στο άθλημά τους να το κάνουν μέχρι εκεί που μπορούν και με φυσικές αντοχές. Το διάβασμα μπορεί να συνδυαστεί και φυσικά να διαβάσουν να ενημερωθούν για την ντόπα τι προκαλεί. Να καταλάβουν αν η υγεία είναι σημαντικότερη από την δόξα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Συνιστώ στα παιδιά να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα θέλουν να διαπρέψουν στο άθλημά τους να το κάνουν μέχρι εκεί που μπορούν και με φυσικές αντοχές. ;)

Ας πάρουμε παράδειγμα ένα δημοφιλές άθλημα όπως το ποδόσφαιρο. Δες το μουντιάλ τώρα. Σε κάποια φάση θα δείξει τα km των παικτών και διάφορα άλλα στατιστικά. Δεν θέλει πολύ μεγάλη αντίληψη να καταλάβει κάποιος, ότι ένας φυσιολογικός άνθρωπος δεν μπορεί να αντέξει σε τέτοιους ρυθμούς 10 μήνες το χρόνο. :down:

Αν σου αρέσει να παμαμυθιάζεις τα παιδιά κάνε το. Εγώ προτιμώ να τους λέω τη πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ας πάρουμε παράδειγμα ένα δημοφιλές άθλημα όπως το ποδόσφαιρο. Δες το μουντιάλ τώρα. Σε κάποια φάση θα δείξει τα km των παικτών και διάφορα άλλα στατιστικά. Δεν θέλει πολύ μεγάλη αντίληψη να καταλάβει κάποιος, ότι ένας φυσιολογικός άνθρωπος δεν μπορεί να αντέξει σε τέτοιους ρυθμούς 10 μήνες το χρόνο. :down: Αν σου αρέσει να παμυθιάσεια τα παιδιά κάνε το. Εγώ προτιμώ να τους λέω τη πραγματικότητα.

Δεν διαφωνώ ότι όλοι ντοπάρονται , δεν λέμε κάτι το αντίθετο, απλά είσαι ΥΠΕΡ αυτού εγώ είμαι ΚΑΤΑ Γιατί να τα παραμυθιάσω ; Εάν μάθουν για το θέμα δεν μπορούν να το αποφύγουν, εάν φυσικά ΘΕΛΟΥΝ;
Ενημερώσεις για την καταπολέμηση του doping γιατί γίνεται είναι παραμύθιασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Συνιστώ στα παιδιά να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα θέλουν να διαπρέψουν στο άθλημά τους να το κάνουν μέχρι εκεί που μπορούν και με φυσικές αντοχές. Το διάβασμα μπορεί να συνδυαστεί και φυσικά να διαβάσουν να ενημερωθούν για την ντόπα τι προκαλεί. Να καταλάβουν αν η υγεία είναι σημαντικότερη από την δόξα! ;)

Σοφία μου γενικά συμφωνώ μαζί σου επι του θέματος. Έτσι οπως τα λες θα έπρεπε να είναι με βάση και τη δίκη μου λογική. Όλα αυτά σε έναν ιδανικό κόσμο βέβαια που ακόμη και η Κοκκινοσκουφίτσα θα έκανε παρεα με τον κακό λύκο.

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω στο ότι ο πρωταθλητισμός συνδιαζεται με το διάβασμα. Προσοχή μιλας για πρωταθλητισμό όχι για αθλητισμό.
Θεωρώ ότι ο πρωταθλητισμός δεν μπορεί να συνδυαστεί με το διαβασμα. Αυτοί οι άνθρωποι κάνουν προπονήσεις από το πρωί ως το βράδυ, ζουν για αυτό. Θέλουν να διαπρέψουν σε αυτό. Το αγαπούν. Ενδεχομενως να αγαπούν και τη δόξα, το χρήμα κλπ.
Έχεις δει κανέναν ποδοσφαιριστή να έχει βγάλει πανεπιστημιακή σχολή; Ή παράλληλα με το ποδόσφαιρο να σπουδάζει;
Με το ζόρι βγάζουν το λύκειο και αν. Έτσι και βάλεις να δεις συνέντευξη τύπου Ελλήνων ποδοσφαιριστών μετά από αγώνα θα καταλάβεις ότι το συντακτικό και η γραμματική πάνε περίπατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ ότι όλοι ντοπάρονται , δεν λέμε κάτι το αντίθετο, απλά είσαι ΥΠΕΡ αυτού εγώ είμαι ΚΑΤΑ Γιατί να τα παραμυθιάσω ; Εάν μάθουν για το θέμα δεν μπορούν να το αποφύγουν, εάν φυσικά ΘΕΛΟΥΝ;
Ενημερώσεις για την καταπολέμηση του doping γιατί γίνεται είναι παραμύθιασμα;

Γιατί αν δεν ντροπαριστείς δεν μπορείς να γίνεις πρωταθλητής. Όλοι οι σημερινοί μεγαλοι αθλητές από Ναδάλ μέχρι τν Μέσι πριν γίνουν επίσημοι αθλητές "έφτιαχναν" τον εαυτό τους.

Η καταπολέμηση είναι ένας κυνήγι που στοιχίζει πάρα πολύ και υπάρχει κίνδυνος να τιμωρηθούν αθώοι επειδή τους παγίδευσαν.

Είμαι υπέρ του ντόπινγκ γιατί οι υπεραθλητές κάνουν πιο ωραία τα παιχνίδια για εμάς τους θεατές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
@Zilda Ναι σίγουρα δεν ζούμε σε έναν ιδανικό κόσμο και ισχύει αυτό αλλά μπορούμε τουλάχιστον στα παιδιά που ασχολούνται με τον αθλητισμό να τα αποτρέψουμε από την χρήση αναβολικών ουσιών και να τους προστατέψουμε αυτό μπορεί να γίνει και στον πραγματικό κόσμο. Όταν ενηλικιωθούν και ξέρουν τις επιπτώσεις αλλά παίρνουν δεν ξέρω πως να το πω. Θεωρώ ότι επειδή και η πτυχιακή μου αφορά την ενημέρωση πρόληψη και αντιμετώπιση του ντόπινγκ ότι αυτό μπορεί να μειωθεί αν όχι να αντιμετωπιστεί ολοκληρωτικά. Μπορούμε να μάθουμε στα νέα παιδιά και στους νέους εν γένει αθλητές πώς να προστατεύονται. Διαφορετικά και η πτυχιακή μου δεν θα είχε νόημα αν δεν γινόνταν κάτι αντίστοιχο.

Ήθελα να πω ότι μπορεί κάποιος να έχει σπουδάσει και να ασχοληθεί με πρωταθλητισμό δική μου διατύπωση λάθος. Μερικοί ελάχιστοι το έχουν κάνει. Εδώ ηθοποιοί και δημοσιογράφοι που έχουν σπουδάσει όμως, όταν μιλάνε κάποιοι χρησιμοποιούν εντελώς λάθος την γλώσσα. Σίγουρα αγαπάνε τα χρήματα και την δόξα είναι τραγικό και δεν μπορώ να το χωνέψω ότι γίνεται και συνεχίζει να γίνεται! ΑΛΛΑ ταράζομαι όταν άνθρωποι πχ ακικος λένε ΝΑΙ στην ντόπα που δεν είναι καν αθλητής ή πρωταθλητής και συμφωνεί με το ντοπάρισμα.

Γιατί αν δεν ντροπαριστείς δεν μπορείς να γίνεις πρωταθλητής. Όλοι οι σημερινοί μεγαλοι αθλητές από Ναδάλ μέχρι τν Μέσι πριν γίνουν επίσημοι αθλητές "έφτιαχναν" τον εαυτό τους. Η καταπολέμηση είναι ένας κυνήγι που στοιχίζει πάρα πολύ και υπάρχει κίνδυνος να τιμωρηθούν αθώοι επειδή τους παγίδευσαν. Είμαι υπέρ του ντόπινγκ γιατί οι υπεραθλητές κάνουν πιο ωραία τα παιχνίδια για εμάς τους θεατές.

EDIT: @akikos Θα σχολιάσω μόνο το υπογραμμισμένο και bold και σταματώ την συζήτηση περί αυτού του θέματος με εσένα.
Αν εσύ θέλεις να θέτουν σε κίνδυνο την υγεία τους κάποιοι για να βλέπεις εσύ θέαμα και να το υποστηρίζεις λυπάμαι είσαι λάθος και κοιτάς μόνο τον εαυτό σου και την καλοπέρασή σου και ΔΕΝ βλέπεις ότι ο άλλος κινδυνεύει να πάθει καρδιακή ανακοπή για να σου προσφέρει θέαμα, αλλά εσύ ΑΥΤΟ θες , ποσός σε νοιάζει αν ο άλλος πεθάνει. Αυτός μπορεί να έχει επιλέξει την δόξα και τα χρήματα, εσύ για να επιλέγεις το θέαμα αντί να καταδικάζεις κάτι που είναι πάνω από όλα εναντίον της ζωής κάποιου; Κριμα! Αυτά και δεν έχω να πω κάτι άλλο με εσένα για αυτό το θέμα! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Αν εσύ θέλεις να θέτουν σε κίνδυνο την υγεία τους κάποιοι για να βλέπεις εσύ θέαμα και να το υποστηρίζεις λυπάμαι είσαι λάθος και κοιτάς μόνο τον εαυτό σου και την καλοπέρασή σου και ΔΕΝ βλέπεις ότι ο άλλος κινδυνεύει να πάθει καρδιακή ανακοπή για να σου προσφέρει θέαμα, αλλά εσύ ΑΥΤΟ θες , ποσός σε νοιάζει αν ο άλλος πεθάνει.. Κριμα!

Χαχα για φαντάσου διάλογο μεταξύ Ακικου και του παιδιού του σε μερικά χρόνια :
-Μπαμπά θελω να γίνω πρωταθλητής.
-Να γίνεις παιδί μου
-Ναι αλλά πρέπει να ντοπαρομαι για να βλέπει ο θεατής υψηλό επίπεδο πρωταθλητισμού θέτοντας σε κίνδυνο την υγεία μου ανα πάσα ώρα και στιγμή.
-Ναι παιδί μου. Συμφωνώ. Θα κάθομαι από την τβ και θα σε καμαρώνω ενώ εσυ θα προσφέρεις θέαμα όντας ντοπαρισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Χαχα για φαντάσου διάλογο μεταξύ Ακικου και του παιδιού του σε μερικά χρόνια :
-Μπαμπά θελω να γίνω πρωταθλητής. -Να γίνεις παιδί μου -Ναι αλλά πρέπει να ντοπαρομαι για να βλέπει ο θεατής υψηλό επίπεδο πρωταθλητισμού θέτοντας σε κίνδυνο την υγεία μου ανα πάσα ώρα και στιγμή. -Ναι παιδί μου. Συμφωνώ. Θα κάθομαι από την τβ και θα σε καμαρώνω ενώ εσυ θα προσφέρεις θέαμα όντας ντοπαρισμένος.

Είναι τραγικό σε ένα φόρουμ που συμμετέχουν και παιδιά και μη που ασχολούνται με αθλητισμό ή θέλουν να συνεχίσουν με πρωταθλητισμό, να καταγράφονται τέτοιες ιδέες, και να τους λέει έμμεσα να πάνε να κάνουν ντόπινγκ είναι καλό. Αν είναι δυνατόν!! Είναι να προτείνεις στον άλλον, "πήγαινε πάρε ναρκωτικά" .....!!

Χχαχαχαχα ισχύει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά δείτε το NBA. Οι παίκτες παίρνουν ουσίες που είναι παράνομες στην Ευρώπη και προσφέρουν υπερθέαμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ενα ποδόσφαιρο χωρίς ντοπινγκ θα μετατρέψει το ποδόσφαιρο σε ποδόσφαιρο χειρότερο της δεκαετίας του του 80, όπου ο Μαραντόνα αλώνιζε σε τρύπιες άμυνες.

Παλιά οι άνθρωποι είχαν συνηθίσει σε αυτά τα standard. Τώρα τα standard είναι μεγαλύτερα και ένα πισογύρισμα στη ποιότητα του αθλήματος λόγω απαγόρευσης των αναβολικών θα έχει μεγάλες ζημιές στις αθλητικές ομοσπονδίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Παιδιά δείτε το NBA. Οι παίκτες παίρνουν ουσίες που είναι παράνομες στην Ευρώπη και προσφέρουν υπερθέαμα.

Δεν με νοιάζει και δεν μπορώ να το δικαιολογήσω .... Δεν μπορώ να δικαιολογήσω κάντε ντόπινγκ για το θέαμα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ! Το θεάμα μόνο μας νοιάζει; ΝΤΡΟΠΗ! ΔΕΝ έχει κανείς το δικαίωμα να σου πει κανε χρήση doping, για να βλέπω εγώ θέαμα, απλά δεν υπάρχει!! Προτιμώ να βλέπω χαμηλό θέαμα παρά να βλέπω αθλητές που πεθαίνουν ακαριαία μέσα στο γήπεδο!!

Και προβληματίζομαι γιατί σε ένα φόρουμ να ενθαρρύνεται η χρήση απαγορευμένων ουσιών, τραγικό :/: !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν με νοιάζει και δεν μπορώ να το δικαιολογήσω .... Δεν μπορώ να δικαιολογήσω κάντε ντόπινγκ για το θέαμα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ! Το θεάμα μόνο μας νοιάζει; ΝΤΡΟΠΗ! ΔΕΝ έχει κανείς το δικαίωμα να σου πει κανε χρήση doping, για να βλέπω εγώ θέαμα, απλά δεν υπάρχει!! Προτιμώ να βλέπω χαμηλό θέαμα παρά να βλέπω αθλητές που πεθαίνουν ακαριαία μέσα στο γήπεδο!!

Ναι αλλά εγώ βλέπω στην Ελλάδα να χειροκροτούν τον Αντετοκούνμπο που έχει βάλει διπλάσια κιλά μύες από τότε που πήγε στο NBA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
@sophie_96 O Johnny15 μπήκε στην ουσία αυτών που λέω.

Με άλλα λόγια η πλειοψηφία από αυτούς που παρακολουθούνε ΝΒΑ αντί για ευρωλίγκα, θα πουν ότι είναι κατά του ντόπινγκ. Στα λόγια είναι καλοί. Στη πράξη επιβραβεύουν το αθλητικό προιόν που είναι πιο αντοιχτό στις ουσίες.

Το να θέλεις μπασκετ επιπέδου NBA και να κράζεις το ντόπιγνκ είναι σαν να φάσκεις και να αντιφάσκεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Λυπάμαι δήλωσα και πριν

Προτιμώ να βλέπω χαμηλό θέαμα παρά να βλέπω αθλητές που πεθαίνουν ακαριαία μέσα στο γήπεδο!

αλλά εσείς ενθαρρύνετε την χρήση απαγορευμένων ουσιών και την δικαιολογείται σε ένα φόρουμ που παρακολουθούν και μικρότερα παιδιά !! Παρότρυνση βλέπω
ΟΚ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Λυπάμαι δήλωσα και πριν



αλλά εσείς ενθαρρύνετε την χρήση απαγορευμένων ουσιών και την δικαιολογείται σε ένα φόρουμ που παρακολουθούν και μικρότερα παιδιά !! Παρότρυνση βλέπω
ΟΚ

Sophie πόσα παιχνίδια Β εθνικής που έδειχνε η ΕΡΤ 3 πέρσυ είδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
τα αναβολικα ειναι εγκλημα


ο αθλητισμος τελικα για ποιο λογο γινεται?ενα το κρατουμενο


δευτερον δεν υπαρχει μονο ο θανατος,υπαρχουν και οι ανιατες ασθενειες και λογης συνδρομα που μπορει να προκληθουν απο την καταπονηση του οργανισμου(ακομα και χωρις μια τετοια,πολυ περισσοτερο ομως με αυτα)καποια στιγμη στην ζωη(συσσωρευεται η καταπονηση οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος) και να τα κουβαλα καποιος για πολλες δεκαετιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Sophie πόσα παιχνίδια Β εθνικής που έδειχνε η ΕΡΤ 3 πέρσυ είδες;

Σου είπα και πάνω υποστηρίζεις την χρήση απαγορευμένων ουσιών, λυπάμαι αλλά δεν έχω να πω κάτι άλλο!


Κομνηνέ ισχύει αυτό ακριβώς, δημιουργεί μακροπρόθεσμα θέματα υγείας στον άνθρωπο, που αργά ή γρήγορα οδηγούν και αυτά με την σειρά τους στον θάνατο !! Σαφώς και πρόκειται για εγκληματική ενέργεια! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι υπέρ των ουσιών απλά ξέρω ότι ο αθλητισμός όπως τον γνωρίζουμε σήμερα δεν υφίσταται χωρίς ουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι υπέρ των ουσιών απλά ξέρω ότι ο αθλητισμός όπως τον γνωρίζουμε σήμερα δεν υφίσταται χωρίς ουσίες.

Δεν είπα ότι είσαι εσύ υπέρ :P δεν υφίσταταται δυστυχώς υπό την έννοια δεν υπάρχει αθλητική παιδεία και κατάλληλη νοοτροπία ώστε να μειωθεί αυτό το φαινόμενο και στην συνέχεια να εξαλειφθεί. Αλλά καλό θα ήταν οι επόμενες γενιές και ο αθλητισμός του μέλλοντος να είναι καθαρός και υγιής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top