Οι τρίχες στο γυναικείο σώμα

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Όσο έχω στόμα θα μιλάω,και εν προκειμένω,όσο έχω δαχτυλάκια θα γράφω :)
Δεν σου είπε να μην γράφεις κανείς, πολύ καλά κάνεις. Αυτό που είπα είναι ότι δεν καταλαβαίνεις σε τι απαντάς :)

Δε σου είπε και κάτι τόσο κακό η eclipse.
Αν το να κατηγορείς την προτίμηση κάποιου ώς ένα αποτρόπαιο έγκλημα σου φαίνεται λογικό, τότε δεν υπάρχει καμία σωτηρία για εσας
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Είπε κανείς ότι το θεωρούμε εγκληματικό;Όπως είπα και πιο πάνω κι εγώ δε με προτιμώ με τρίχες.Και προφανώς υπάρχουν άντρες που δε θέλουν την τρίχα στη γυναίκα.Άλλο όμως δε θέλω τρίχα στη γυναίκα και άλλο βλέπω γυναίκα με τρίχα και αρχίζω να την κράζω.Δεν έχουμε όλοι τα προνόμια των βορειοευρωπαίων.
Το να μου πεις προτιμώ η γυναίκα να μην έχει τρίχες θα το σεβαστώ.Όπως και εμένα δε μου αρέσουν οι καραφλοί άνδρες.Το να αρχίζεις να λες όμως "που πάει με τι τρίχα στο χέρι αυτή,μπλιαξ,ιου,εμετός,ιιιι έχει τρίχες στη κοιλιά και δε τις κάνει λέιζερ;γιαξ" ναι είναι κακό και να με συγχωρείς θα το κατακρίνω.Και θεωρώ ότι και η ίδια η eclipse αυτό σκέφτηκε όταν σου είπε αυτό που σου είπε.
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Είπε κανείς ότι το θεωρούμε εγκληματικό;Όπως είπα και πιο πάνω κι εγώ δε με προτιμώ με τρίχες.Και προφανώς υπάρχουν άντρες που δε θέλουν την τρίχα στη γυναίκα.Άλλο όμως δε θέλω τρίχα στη γυναίκα και άλλο βλέπω γυναίκα με τρίχα και αρχίζω να την κράζω.Δεν έχουμε όλοι τα προνόμια των βορειοευρωπαίων.
Απάντησα στο παρακάτω.
γουσταρουν κοριτσακια πριν μπουν στην εφηβεια
Άρα παιδοφιλία και έγκλημα.

"που πάει με τι τρίχα στο χέρι αυτή,μπλιαξ,ιου,εμετός,ιιιι έχει τρίχες στη κοιλιά και δε τις κάνει λέιζερ;γιαξ" ναι είναι κακό και να με συγχωρείς θα το κατακρίνω.
Δεν είπα ποτέ αυτό. Ητάν μια επίτηδες ανόητη απάντηση σε μία ανόητη φράση, πως δεν ήταν προφανές? :upside:
Και θεωρώ ότι και η ίδια η eclipse αυτό σκέφτηκε όταν σου είπε αυτό που σου είπε.
Η eclipse είπε ακριβώς αυτό που παράθεσα στο μήνυμα μου, και αν το πιστεύει θα έπρεπε να ντρέπεται.
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.
Απάντησα στο παρακάτω.

Άρα παιδοφιλία και έγκλημα.


Δεν είπα ποτέ αυτό. Ητάν μια επίτηδες ανόητη απάντηση σε μία ανόητη φράση, πως δεν ήταν προφανές? :upside:

Η eclipse είπε ακριβώς αυτό που παράθεσα στο μήνυμα μου, και αν το πιστεύει θα έπρεπε να ντρέπεται.
Επειδη υπαρχει μια συγχυση λογω της ασαφους γραφης νομιζω οτι ειπε: θρεντ για αγορακια που γουσταρουν κοριτσακια πριν μπουν στην εφηβεια, αλλα το πριν μπουν στην εφηβεια αναφερεται και στα αγορια και στα κοριτσια. Μου φαινεται λιγο απιστευτο να υπονοει οτι σε οσους δεν αρεσει η τριχα ειναι κρυφοπαιδοφιλοι
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Επειδη υπαρχει μια συγχυση λογω της ασαφους γραφης νομιζω οτι ειπε: θρεντ για αγορακια που γουσταρουν κοριτσακια πριν μπουν στην εφηβεια, αλλα το πριν μπουν στην εφηβεια αναφερεται και στα αγορια και στα κοριτσια. Μου φαινεται λιγο απιστευτο να υπονοει οτι σε οσους δεν αρεσει η τριχα ειναι κρυφοπαιδοφιλοι
Δεν πιστεύω ότι εννοεί αυτό. Έχω ακούσει πολλές φορές το ανόητο επιχείρημα ότι οι άντρες που προτιμούν γυναίκες δίχως τρίχα είναι παιδόφιλοι. Αν εννοεί αυτό που είπες, τότε είναι άκυρα τα παραπάνω μηνύματα μου και δίχως αξία. Παρόλα αυτά θα πώ ότι δεν φτάιω εξαιτίας της ασάφειας
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.
διαφωνώ, σύμφωνα με τα ερεθίσματα πάντα. Αλλά αντικειμενική ομορφιά σημαίνει κάτι που ΌΛΟΙ οι άνθρωποι να βρίσκουν όμορφο και αυτό το κάτι πολύ απλά δεν υπάρχει στην φύση. Ακόμα και το παράδειγμα σου δεν είναι αντιπροσωπευτικό. Υπάρχουν σίγουρα αρκετοί που αρέσκονται σε βαριά γυναικεία φωνή έστω και αν είναι μία μειοψηφία. Αλλά με αυτό δεν μπορείς να πεις ότι σε γενικό βαθμό η ψιλή φωνή είναι σημάδι ομορφιάς γιατί πολύ απλά δεν είναι για όλους είναι για εσένα προσωπικά απλά.
Μπορει να ειναι αστοχο παραδειγμα αυτο με τη φωνη. Αυτο που ηθελα να τονισω ειναι οτι υπαρχουν συγκεκριμενα χαρακτηριστικα,λιγα μεν, που συνθετουν αυτο που λεμε ομορφια και εχουν καθολικη ισχυ λογω της εξελικτικης πορειας του ανθρωπου και του τροπου με τον οποιον ειναι συνδεδεμενος ο εγκεφαλος του. Ισως ενα πιο σωστο παραδειγμα ειναι η συμμετρια του προσωπου, τα ισια και λευκα δοντια ή τα υγιη μαλλια καθως ειναι σημαδια που δειχνουν γενικοτερη υγεια και αναπαραγωγικη. Και τα ενστικτα αυτα υπαρχουν σε καθε ανθρωπο. Ολα τα αλλα χαρακτηριστικα οπως οι τριχες που συζηταμε εδω ειναι καθαρα υποκειμενικο και πολιτισμικο θεμα και οπως ειπες οι αντιληψεις περι αυτων μεταβαλλονται απο γενια σε γενια.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Nαι, γιατί ήταν τόσο βαθυστόχαστο και έξυπνο το κείμενο σου
Αμα βρίσκεις την κατανόηση μιας απλης πρότασης δύσκολη, απλα επαληθευεις τον ισχυρισμό μου 😁
Λοιπον, φυσικά και υπαρχουν προτιμήσεις οσον αφορα την τριχα στο σωμα (το δικο μας και του ανθρώπου που μας συντροφεύει). Αλλά το να τίθεται τετοιο θεμα και να εχεις κανεις πρόβλημα ακομα και με την παραμικρή τριχα (ή καποιο μερος τριχωτο), ε τοτε καταλαβαίνεις οτι το ωριμο ανθρώπινο σωμα δεν σε ελκυει τοσο οσο το "παιδικο". Δεν σε λεω παιδόφιλο, οχι. Σε λεω αγορακι.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο μέσος άντρας που ωρύεται για τις τρίχες εντωμεταξυ είναι σαν τον τσιουμπάκα
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αμα βρίσκεις την κατανόηση μιας απλης πρότασης δύσκολη, απλα επαληθευεις τον ισχυρισμό μου 😁
Λοιπον, φυσικά και υπαρχουν προτιμήσεις οσον αφορα την τριχα στο σωμα (το δικο μας και του ανθρώπου που μας συντροφεύει). Αλλά το να τίθεται τετοιο θεμα και να εχεις κανεις πρόβλημα ακομα και με την παραμικρή τριχα (ή καποιο μερος τριχωτο), ε τοτε καταλαβαίνεις οτι το ωριμο ανθρώπινο σωμα δεν σε ελκυει τοσο οσο το "παιδικο". Δεν σε λεω παιδόφιλο, οχι. Σε λεω αγορακι.
Άμα βρίσκεις την σύνταξη μια απλής σωστής πρότασης δύσκολη, απλά επαληθεύεις τον ισχυρισμό μου :). Και εγώ δεν είμαι απο τα "Αγοράκια" που λές τότε μιας και δεν είναι η προτίμηση μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άμα βρίσκεις την σύνταξη μια απλής σωστής πρότασης δύσκολη, απλά επαληθεύεις τον ισχυρισμό μου :). Και εγώ δεν είμαι απο τα "Αγοράκια" που λές τότε μιας και δεν είναι η προτίμηση μου.

Σ'αρεσει να κρύβεσαι στους θάμνους τύπε;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Άμα βρίσκεις την σύνταξη μια απλής σωστής πρότασης δύσκολη, απλά επαληθεύεις τον ισχυρισμό μου :). Και εγώ δεν είμαι απο τα "Αγοράκια" που λές τότε μιας και δεν είναι η προτίμηση μου.
Okay boy sure
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κόσμος πεθαίνει, γιατροί παλεύουν με πενιχρά μέσα, οικονομικά πολύ πιθανόν να γυρίσουμε καμια 10ετια πίσω και ορισμένοι ασχολούνται με τριχες.
Τρίχες είναι παιδια. Ξαναμεγαλώνουν.
Καλό θα ήταν να μην σχολιάζουμε το σώμα του αλλου. Ειναι κάπως προσβλητικό και βασικά δεν ειναι και δουλειά μας και ούτε θα έπρεπε να μας νοιάζει κιολας.
Θα αλλαζαν πολλα αν μαθαιναμε να αγαπάμε το σώμα μας όπως είναι. Και δεν ξέρω πόσο εύκολα διδάσκεται αυτό, με τόσο βομβαρδισμό για το τι είναι ιδανικό ή επιθυμητό.
Βλέπω άγχος, επειδή πήραμε κιλά στην καραντίνα και πώς θα βγούμε στις παραλίες και αν εχουμε πεντε τριχες παραπανω.
Παιδιά αν δε μας έγινε μάθημα όλο αυτό που βιώσαμε ένα χρόνο τώρα, δεν μπορεί να μας βοηθήσει κανείς.

Χαρείτε τη ζωή!!!!
Κανείς μας δε χρωστάει εξηγήσεις σε κανεναν.
Φιλουρες!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αφού άντεξα την μάσκα στις γυναίκες, πιστεύω ναι :laugh:
λοιπον ξεκινω :P
1.μονοι ερχομαστε μονοι φευγουμε (το κλασικο)
2.ειμαστε μοναδικοι ο καθενας μας μοναδικος σε ενα ολοκληρο συμπαν ναι
3.η ζωη του καθενος ειναι οι επιλογες του και τα όποια λαθη του βεβαιως,επομενως δεν πεφτει λογος σε κανεναν τριτο-εξω απο τη ζωη μας αν θες να εχει και λογο σε οτι κανουμε ή σε οτι παραλειπουμε αν θες :P
4.Συμπερασμα:ο κοσμος θα συνεχισει να υπαρχει και η γη θα συνεχισει να κινειται και χωρις εμας οπότε
οσο πιο γρηγορα το καταλαβεις τοτε θα ξεκινησεις να ζεις αποκλειστικα και μονο για σενα τον ιδιον. . .
Ετσι λοιπον @φυσαλίς , Κανείς μας δε χρωστάει εξηγήσεις σε κανεναν.:clapping:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Το πρόβλημα νομίζω δεν είναι τόσο οι τρίχες στο γυναικείο σώμα όσο η καθαριότητά του. Έχοντας κάποια εμπειρία με ανατολικοασιάτισσες, θεωρώ ότι η τρίχα δεν ευθύνεται για την όποια οσμή. Μια τελείως διαφορετική προσέγγιση από την άποψη που επικρατεί κυρίως στο δυτικό κόσμο. Με την ίδια λογική, όταν φιλάς κάποιον ενδεχόμενα να μυρίζει και η μύτη του επειδή έχει τριχούλες στο εσωτερικό της. Γιατί δεν αποτριχώνουν οι γυναίκες και αυτό το σημείο; :no:
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.
Έχοντας κάποια εμπειρία με ανατολικοασιάτισσες, θεωρώ ότι η τρίχα δεν ευθύνεται για την όποια οσμή. Μια τελείως διαφορετική προσέγγιση από την άποψη που επικρατεί κυρίως στο δυτικό κόσμο.

δηλαδή; στις ανατολικοασιάτισσες μυρίζουν ή όχι οι τριχούλες; :scratchhead:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
δηλαδή; στις ανατολικοασιάτισσες μυρίζουν ή όχι οι τριχούλες; :scratchhead:

Δεν έχουν και όχι.. :no: Βασικά δεν μυρίζει το δέρμα. Άοσμο ακόμη και τρίχα να υπάρχει.

Γενικα οι ασιάτες της Κινέζικης φυλής (Βιετνάμ, Κορέα, Ταϊλάνδη, Ταϊγουάν, Νεπάλ, κτλ) ακόμη και να αθλούνται δεν μυρίζουν. Λόγω κλιματικών συνθηκών το δέρμα τους είναι έτσι φτιαγμένο για να τους προστατεύει. Τα μάτια τους επίσης είναι έτσι σχιστά για τις ανεμοθύελες παγωμένου ξηρού αέρα παλιά στις στέπες, όταν ζούσαν όπως οι Μογγόλοι (οι πρόγονοι των Κινέζων).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top