Οι χαζοβιόλες της Νομικής

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Ποσο μου τη σπανε αυτες οι κοριτσοπαρεες, οι χαζοβιολες κορασιδες που εισαι σε μια καφετερια και τις ακους συνεχεια να χαχανιζουν και να μιλανε, να μιλανε, να μιλανε και μπουρου μπουρου, μπλα μπλα και να μη βαζουν γλωσσα μεσα τους και να χαχανιζουν καθε 2 δευτερολεπτα και να λενε συνεχεια : "και μου κανει, και μου λεει χαχαχαχα και χιχιχι και μετα μου κανει χαχαχα και του κανω χιχιχιχι...".Θεε μου, ποσο μου τη σπανε.Κανε τις να ξεκουμπιστουν απο 'δω περα.Δεν αντεχω τα χαχανητα τους και τα μπουρου μπουρου τους.
Κατι τετοιες υποθετω οτι ειναι οι χαζοβιολες της Νομικης.Αυτες που παπαγαλιζουν στο Λυκειο, βγαζουν 19 στις Πανελληνιες και περνανε Νομικη, επειδη αυτο τους αξιζει...τους αξιζει η top σχολη, η πιο...διασημη, η πιο...chic (sic).Το αντικειμενο το ιδιο και περισσοτερο το επαγγελμα δεν τους νοιαζει, δεν το εχουν σκεφτει καν.Τους νοιαζει απλα να ειναι στην top σχολη.Στη σχολη πανε φορωντας zara και κρατωντας τσαντα louis vuitton.Ο τροπος που ειναι ντυμενες τις κανουν να μοιαζουν ολες ιδιες.Στα μαθηματα κρατανε σημειωσεις σαν ρομποτακια και την περιοδο εξεταστικης μαζευονται ολες μαζι στα starbucks και διαβαζουν ολες μαζι απο τις σημειωσεις χαχανιζοντας βεβαια.Τελικα τελειωνουν τη σχολη και μετα εχουν την απαιτηση να βρουν δουλεια στο αντικειμενο τους φυσικα ή αλλιως ψαχνουν για μεταπτυχιακο σε μια top σχολη στο Λονδινο.
Τελικα γινονται γραμματεις σε δικηγορικο γραφειο και οι πιθανοτητες να ανεβουν στα υψηλα κλιμακια ειναι μηδαμινες.Συνηθως γινονται ρεσεψιονιστ, γκαρσονες, αεροσυνοδοι και ευτυχως χωρις να γκρινιαζουν γι' αυτο.Αλλιως παντρευονται εναν πλουσιο και ετσι συνεχιζουν να βγαινουν με τις φιλες τους για ψωνια και μετα για καφε χαχανιζοντας οπως οταν ηταν φοιτητριες.
Τετοιες χαζοβιολες φυσικα εχουν κι αλλες σχολες.Η Φιλοσοφικη κτλ.Αλλα κατι μου λεει οτι οι περισσοτερες ειναι της Νομικης.Την μισω αυτη τη σχολη, μισω τη νομικη επιστημη και μισω τις χαζοβιολες της Νομικης.
Βρειτε μια απο αυτες και ρωτηστε τις για καποιο νομικο θεμα τη γνωμη τους.Δε θα ξερουν να σας απαντησουν.Θα ειναι εκτος υλης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ένιωσες την ανάγκη να το μοιραστείς μαζί μας? και τι στην ευχή περιμένεις να σου απαντήσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω πως πόνεσε το δοντάκι σου για μία της νομικής.
Δεν είναι κακό ούτε να χαχανίζεις, ούτε να διαβάζεις, ούτε να κρατάς σημειώσεις, πόσο μάλλον να θες να βρεις δουλειά στο αντικείμενο που σπούδασες, μην τρελαθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Βρειτε μια απο αυτες και ρωτηστε τις για καποιο νομικο θεμα τη γνωμη τους.Δε θα ξερουν να σας απαντησουν.Θα ειναι εκτος υλης...
Νόρα Φωκά και θα αλλάξεις γνώμη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Πολύ ωραίο θέμα, Ανήσυχε!! Ιδιαίτερα στην αρχή με το: μου κάνει, της κάνω, μου λέει, της λέω και τα πολλά χαχανητά.:P

Aν και σε ορισμένα που αναφέρεις διαφωνώ -θεωρώντας τα (υπερ)γενικεύσεις-, χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία για το πως συμπεριφέρονται στην Νομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Το παραπάνω μήνυμα, παρά την ισοπεδωτική οπτική με την οποία αντιμετωπίζει το θέμα, φρονώ ότι έχει πολλές δόσεις αλήθειας. Ουσιαστικά πάντως, αυτές οι διαπιστώσεις γίνονται από κάθε ρομαντικό ο οποίος ενώ μπαίνει σε μια θεωρητική σχολή περιμένοντας ότι θα βρει ανθρώπους με πνευματικά ενδιαφέροντα, βρίσκει κυρίως στους εκπροσώπους του γυναικείου φύλου το οποίο και υπερισχύει αυτόν τον τύπο φοιτήτριας την οποία προανέφερε ο φίλος από πάνω. Με δυο λόγια: Μηχανή παραγωγής υψηλών βαθμών αλλά μηδαμινής γνώσης. Και σίγουρα μηδαμινής κριτικής σκέψης. Και αυτό φαίνεται από το ότι οι περισσότερες γυναίκες, εξερχόμενες από το πανεπιστήμιο, αναπαράγουν αυτούσια την κυρίαρχη ιδεολογική άποψη κάποιων «φωστήρων» χωρίς να μπαίνουν καν στη διαδικασία να κάνουν την παραμικρή κριτική σε αυτήν. Γιατί έχουν μάθει μόνο ένα πράγμα: Να παπαγαλίζουν καλά... Να με συγχωρούν οι γυναίκες, αλλά αυτή είναι μια θλιβερή διαπίστωση την οποία έχω κάνει κι εγώ ο ίδιος... Πάντως, υπάρχουν και οι φωτεινές εξαιρέσεις. Αν και δεν παύουν ποτέ να είναι εξαιρέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Επειδή εγώ έχω τελειώσει την Νομική, εγώ ένα θα πω και δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω, γιατί το μήνυμα δεν στέκει από όπου και να το πιάσεις.
'Οσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Χαχα, ωραίος ο anisixos..."και μου κανει, και μου λεει χαχαχαχα και χιχιχι και μετα μου κανει χαχαχα και του κανω χιχιχιχι..."! :hehe: :clapup: Μην τα γράφεις όμως αυτά φίλε εδώ μέσα γιατί θα σε περάσουν για...μισογύνη! :slourp: :P

Αν και είναι χαζό να βγάζεις στερεότυπα από επαγγέλματα και σχολές θα έλεγα πως το μέγιστο ποσοστό χαζοβιόλων το βρίσκεις στο Παιδαγωγικό. Εκεί παίζει πολύ "μηδαμινή κριτική σκέψη" που λέει και ο Πατρεύς.

Στη Φιλοσοφική παίζει πολύ το "αιθεροβάμων", το σουρεάλ, το cinefil-θεατροφίλ, το avant-garde....

Τώρα στη Νομική...χμμμ...:hmm: Μάλλον το mind-bitch σαν την Νόρα Φωκά :P, το "χειραφετημένο", το "υποψήφια δημοτική σύμβουλος", το "ταγιεράκι", το "κατά συνθήκη ψέμμα", το female power, παίζει λίγο και το χαζοβιόλικο όχι με την έννοια του πνευματικά μωρού αλλά με το απολιτίκ κουτσομπολίστικο.

Κουτοπονηριά βρίσκεις σε κάθε γυναίκα φίλε anisixe. Δεν είναι κακό, αν το δεις θετικά είναι αγαπησιάρικο. :huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
anisixe υπάρχουν και οι χαζοβιόλες του Μαθηματικού, χωρίς πολλά μόρια
τι έχεις να πεις γι' αυτό; :D :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πω πω, πανικός...

Καλά αυτό το στυλ κρύβεται παντού, κακά τα ψέμματα... Αν και σε θεωρητικές σχολές είναι υπερβολικά έντονο...

Αλλά εντάξει ρε συ, σου την σπάνε(κι εμένα μου την σπάνε τα σπουργίτια), αλλά γιατί τόσο μεγάλο θέμα και ειδικά για τις κοπέλες της Νομικής που είναι από αυτές που έχουν λιγότερο αυτό το στυλ???

Καθένας πράττει όπως ξέρει και μπορεί...

Άσε που έχει κι ένα δίκιο ο parafernalia, πολλές φορές είναι και πολύ αγαπησιάρικο...

Υγ. Βέβαια ποτέ μα ποτέ, για κανέναν απολύτως λόγο, μην πάτε για καφέ με παρέα κοριτσιών φιλοσοφικής(γενικά θεωρητικής σχολής) αν δεν έχετε παρόμοιο μυαλό, ή κάποιο άλλο άτομο για στήριγμα... Χαχανητά, αρχαία, ρούχα και πάρτυ ΔΑΠ μαζί για 2 ώρες δεν παλεύονται με τίποτα αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Πω πω! Κοίτα πόσα στερεότυπα, τσουβαλιάσματα και γενικεύσεις μπορούν να χωρέσουν σε ένα και μόνο θέμα! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
αμέ, όπως οι γυναίκες τσουβαλιάζουν τα αντρικά προφίλ σε τόσα θέματα δικά τους...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
χα χα χα χα χα χα χα χα χα!!!!:hehe::hehe::hehe:
Επιλέγω να το δω χιουμοριστικά αυτό (έχεις φάει τρελλή φρίκη ε;;;) -τα κηρύγματα περί κλισέ,γενικεύσεων, στερεότυπων και αγκυλώσεων ας σου τα κάνουν άλλοι-
Ok, τέτοιες ταμπέλες, αν έχεις διάθεση να το κάνεις με διάθεση χιούμορ, μπορείς να βάλεις σε όλες τις σχολές-ειδικότητες, και να τσουβαλιάσεις πολλά επαγγέλματα, ....:hmm:
Αλλά είναι παράτολμο να το λες, ξέρεις εκ των προτέρων ότι θα φας πέσιμο -αλλά δεν σε νοιάζει, σε διεγείρει-! :P
Οι γιατροί ας πούμε, αφού έχουν @λάσει στο διάβασμα και συνήθως είναι αποκομμένοι από την real life, κάποια στιγμή που ¨φτιάχνονται¨,και ηδονίζονται να κοιτάνε το χρυσό ταμπελάκι με τα ¨dr¨ όξω από την πόρτα, στα 45 τους ξυπνάει ο γκόμενος-@αμι@@ μέσα τους από την χρόνια νάρκη, την πέφτουν δεξιά-αριστερά, με τον αέρα και την αυτοπεποίθηση που τους παρέχει η άσπρη μπλούζα, και το γεγονός ότι έχουν τσεκάρει ότι οι χαζογκόμενες χύνονται στη θέαση της άσπρης μπλούζας και μόνο- γ'αυτές το άσπρο μπλουζικό λειτουργεί αφροδισιακά...μπορέι να είναι κάποιες από τις τύπισσες που περιγράφεις...
Οι εκπαιδευτικοί, δεν ξέρω ρε παιδί μου γιατί τόσο κόλλημα με τα γήινα χρώματα... πολύ καφετίλα ρε γαμώτο...:hmm:Δεν έχουν ανακαλύψει όλη την παλέτα των χρωμάτων;;; Καφέ-μπεζ-λαδί...;)
Και για να μην λέω μόνο για τους άλλους, ας πώ και για την καμπούρα μου...:P Οι κοιν.λειτουργοί την έχουν-με δει
μητέρες-τερέζες, ¨θα σώσω τον κόσμο¨ (φαντάσου τες-μας με κόκκινη μπέρτα , αλα superman) α! Λέω φαντάσου τες-μας, γιατί είναι άκρως γυναικοκρατούμενο επάγγελμα...Πολύ cosmorolitan, γαλλικό μανικιούρ, και sex n'the city συζητήσεις...;)
πολύ θεωρητικούρα :yawn: ,πολύ αμπελοφιλοσοφία,:yawn: παναγία μου όρεξη να έχεις να ακούς θεωρίες πάνω σε ροζ σύννεφα,:yawn: ¨είμαστε όλες τέλειες!:pfff: πρέπει να φτιάξουμε και τους υπόλοιπους!:pfff: ¨ένας καθηγητής πολύ ωραίος τύπος (Αντιπαθής στην πλειοψηφία, γιατί άραγε..), μας έλεγε ¨άχρωμες, άοσμες, άγευστες, ανέραστες¨...και δεν τον κακίζω!:P Και πέφτει και πολύς εθελοντισμός... Όπου βλέπεις πολύ εθελοντισμό κράτα μια πισινή, δεν βλάπτει...συνήθως είναι αναπλήρωση κενής προσωπικής ζωής... α! Κατα τ'άλλα είναι το νο 1 επάγγελμα στα διαζύγια....τυχαίο;δεν νομίζω! προφανώς στον παραληρηματικό ζήλο να επιδιορθώσουν-ουμε τις ζωές των άλλων, οι δική μας μπαίνει στην απ'έξω...;)
Τί γλυκιά που είμαι!:devil: Μαστιγώστε με! -μ'αρέ- :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ανήσυχε φίλε μου, δίνω τα ρέστα μου για το συναίσθημα που εκπέμπεις σε τέτοιο βαθμό, που σου δικαιολογώ ακόμη και την υπερβολή στους χαρακτηρισμούς:redface:! (Λάβε υπόψη σου, ότι συμβίωσα πρώτα με Δικηγόρο και στη συνέχεια με Δικαστική Επιμελήτρια, νομίζω δε ότι συνέβαλα, έστω εν μέρει, στο να μην επιδιώξει η κόρη μου να γίνει ...Δικαστίνα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,325 μηνύματα.
Τα στερεοτυπα ειναι προφανως λαθος.

Ειπαμε ο καθε ανθρωπος ειναι μια μοναδικη, υπεροχη, ανεπαναληπτη χιονονιφαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
"Διάκος, παπάς και λαϊκός
ένα μ*%ν1 μοίραζαν:
Παίρνει ό παπάς τά χείλη του
να κάμει πετραχείλι του,
ο διάκος παίρνει τό μαλλί
νά κάμει σκούφια νά φορεί
κι ο λαϊκός τήν τρούπα του
νά χώνει τή ματσούκα του."

Άσχετο, μα κάτι μέσα μου
έλεγε να το ποστάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με δυο λόγια: Μηχανή παραγωγής υψηλών βαθμών αλλά μηδαμινής γνώσης. Και σίγουρα μηδαμινής κριτικής σκέψης. Και αυτό φαίνεται από το ότι οι περισσότερες γυναίκες, εξερχόμενες από το πανεπιστήμιο, αναπαράγουν αυτούσια την κυρίαρχη ιδεολογική άποψη κάποιων «φωστήρων» χωρίς να μπαίνουν καν στη διαδικασία να κάνουν την παραμικρή κριτική σε αυτήν. Γιατί έχουν μάθει μόνο ένα πράγμα: Να παπαγαλίζουν καλά... Να με συγχωρούν οι γυναίκες, αλλά αυτή είναι μια θλιβερή διαπίστωση την οποία έχω κάνει κι εγώ ο ίδιος... Πάντως, υπάρχουν και οι φωτεινές εξαιρέσεις. Αν και δεν παύουν ποτέ να είναι εξαιρέσεις...
σωστα..

η γυναικα μπορει να περασει ευκολα σχολες που δεν ενδιαφερεται πραγματικα..

πολυ παρομοιο ειναι και με τις σχολες πολυτεχνειου καιθ τεχνικες σχολες γενικα..

πολλες γυναικες πανε για σχετους λογους,,ενω δεν τους αρεσει πραγματικα..


γενικα οι γυναικες κατα κανονα ειναι καλυτερες μαθητριες απο τους ανδρες-τουλαχιστον με τη μαθηση εκπαιδευτικο συστημα που υπαρχει σημερα..- αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν πανε και σχολες που τους αρεσουν πραγματικα,,πολλες φορες και διαπρεπουν σε αυτο..

και οτι δεν σου αρεσει πραγματικα,,απλα δεν το κανεις καλα στην αγορα..μετα,,και κανεις κατι ασχετο..μερικοι και μερικες σπουδαζουν μονο για τα λεφτα και το κυρος,,και γιαυτο τα παρατανε ευκολα μετα στην αγορα και μετα γκρινιαζουν στα καναλια για ανεργία...


επισης καθηγητριες τεχνικων θετικων επιστημων,,εχω δει σχεδον παντα,,οτι σου λενε περισσοτερο τα τρικ και κολπα να κανεις τις ασκησεις κλπ,,παρα πανε να σε κανουν να καταλαβεις στην πραξη και ουσιαστικα τι σημαινει καθε τι και γιατι κανεις καθε τυπο,,πραξη,,.

πολυ καλες στην επικοινωνια,,αλλα σαν να μην εισχωρουνε σε βαθος..οσο οι ανδρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Το παραπάνω μήνυμα, παρά την ισοπεδωτική οπτική με την οποία αντιμετωπίζει το θέμα, φρονώ ότι έχει πολλές δόσεις αλήθειας. Ουσιαστικά πάντως, αυτές οι διαπιστώσεις γίνονται από κάθε ρομαντικό ο οποίος ενώ μπαίνει σε μια θεωρητική σχολή περιμένοντας ότι θα βρει ανθρώπους με πνευματικά ενδιαφέροντα, βρίσκει κυρίως στους εκπροσώπους του γυναικείου φύλου το οποίο και υπερισχύει αυτόν τον τύπο φοιτήτριας την οποία προανέφερε ο φίλος από πάνω. Με δυο λόγια: Μηχανή παραγωγής υψηλών βαθμών αλλά μηδαμινής γνώσης. Και σίγουρα μηδαμινής κριτικής σκέψης. Και αυτό φαίνεται από το ότι οι περισσότερες γυναίκες, εξερχόμενες από το πανεπιστήμιο, αναπαράγουν αυτούσια την κυρίαρχη ιδεολογική άποψη κάποιων «φωστήρων» χωρίς να μπαίνουν καν στη διαδικασία να κάνουν την παραμικρή κριτική σε αυτήν. Γιατί έχουν μάθει μόνο ένα πράγμα: Να παπαγαλίζουν καλά... Να με συγχωρούν οι γυναίκες, αλλά αυτή είναι μια θλιβερή διαπίστωση την οποία έχω κάνει κι εγώ ο ίδιος... Πάντως, υπάρχουν και οι φωτεινές εξαιρέσεις. Αν και δεν παύουν ποτέ να είναι εξαιρέσεις...

ποσο ξεπερασμενα..και ποσο φαλλοκρατικα μου ακουγονται αυτα;;:eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aπό περιέργεια ..όσοι συμφωνείτε με το πρώτο μήνυμα έστω σε ένα βαθμό: Οι άντρες στην Νομική/Φιλοσοφική(όσοι υπάρχουν)/Πολυτεχνείο(εκεί κι αν υπάρχουν!) γιατί δεν είναι χαζοβιόληδες; Αυτοί δεν διάβασαν πολύ και μπήκαν από την πίσω πόρτα;
Αχ, όχι.. ξέχασα.. είναι άντρες! :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Κάποιοι εδώ πέρα είπανε να επεκτείνουνε το φαινόμενο του "χαζοβιολισμού" από τις δικηγορίνες σε όλες τις γυναίκες. Καθένας με τα κόμπλεξ του...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top