Ολική καταστροφή στη Μόρια

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καταρχάς το ξαναλέω, που ξέρουμε ότι τη φωτιά την έβαλαν αυτοί
Κατά 2ον πόσο απλό το έχετε στο κεφάλι σας για απελάσεις ή να τους στείλουμε πίσω όλους αυτούς (δεν είναι ότι και να λέτε)
3ο και τελευταίο, το υπουργείο λέει σε 3 διαφορετικά έγγραφα ότι οι πράκτορες του Ερντογαν είναι 0 στη δομή της Μόριας και γενικά στην Ελλάδα
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βέβαια εμείς ειμαστε ρατσιστές που απαιτουμε τα βασικά δικαιώματα μας στην χώρα μας!Αυτοί που έρχονται από άλλα κράτη δεν σέβονται τίποτα, παίρνουν τα επιδόματα και πάλι δεν είναι ευχαριστημένοι είναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ.Πως εξήγητε εσείς οι μη ρατσιστές ,οι ευαίσθητοι το γεγονός ότι ο στρατός τους προσφέρει φαγητό και αυτοί λένε ότι δεν τους αρέσει και έχουν την απαίτηση να τους παραγγείλουν κάτι από κάποιο μαγαζί; Υποτίθεται ότι όταν βρίσκεσαι σε μια τέτοια κατάσταση δεν έχεις σπίτι και τα απαραίτητα αγαθά όπως τροφή ότι και να σου δώσουν να φας στην πείνα σου θα το παρεις.
Άμα είσαι όντως 16 και τα πιστεύεις αυτά είναι πραγματικό λυπηρό.
Ποια είναι τα βασικά δικαιώματά σου ακριβώς που σου στερούν οι πρόσφυγες; Έχεις αναγκαστεί μήπως να αφήσεις την χώρα σου και να στιβαχτείς σε ένα αχούρι που φτιάχτηκε για το 1/10 από τους νοματαίους που έχει; Πωπω ένα δράμα ζούμε όλοι όσο γράφουμε απ'τα σπιτάκια μας.
Κανείς δεν υποστηρίζει ότι η υπερσυγκέντρωση αυτών των ανθρώπων δεν αποτελεί πρόβλημα, αλλά δεν είναι η ρίζα του, είναι το σύμπτωμα. Μήπως να επικεντρώναμε τον θυμό και την αγανάκτησή μας σε αυτούς που πρέπει;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Βέβαια εμείς ειμαστε ρατσιστές που απαιτουμε τα βασικά δικαιώματα μας στην χώρα μας!Αυτοί που έρχονται από άλλα κράτη δεν σέβονται τίποτα, παίρνουν τα επιδόματα και πάλι δεν είναι ευχαριστημένοι είναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ.Πως εξήγητε εσείς οι μη ρατσιστές ,οι ευαίσθητοι το γεγονός ότι ο στρατός τους προσφέρει φαγητό και αυτοί λένε ότι δεν τους αρέσει και έχουν την απαίτηση να τους παραγγείλουν κάτι από κάποιο μαγαζί; Υποτίθεται ότι όταν βρίσκεσαι σε μια τέτοια κατάσταση δεν έχεις σπίτι και τα απαραίτητα αγαθά όπως τροφή ότι και να σου δώσουν να φας στην πείνα σου θα το παρεις.
Α δε τα έχεις; Πως γράφεις εδώ τότε; Λολ ρε
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Ευτυχώς σήμερα δεν άκουσα να πουν ότι ήρθαν και άλλοι παράνομοι μετανάστες παιδιά.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η @Rene2004 δεν είπε ότι δεν έχει δικαιώματα στη χώρα μας. Είπε ότι "απαιτεί τα βασικά δικαιώματα". Δήθεν πολιτικά ορθοί, αλλά από ανάγνωση 0.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Πισω απο μια οθόνη και εγώ τους αγαπώ τους πρόσφυγες.Ολοι αυτοί που φωνάζουν εδώ μέσα ότι αγαπούν τους πρόσφυγες αν τους είχαν δίπλα τους απλά θα έλεγαν τα ακριβώς αντίθετα.Μπορεις να τους πεις και ηθοποιούς.

Και αυτη αλληλέγγυα ηταν ... μέχρι που ανακαλυψε οτι πηγαν στο δικο της ξενοδοχειο :P

 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Η @Rene2004 δεν είπε ότι δεν έχει δικαιώματα στη χώρα μας. Είπε ότι "απαιτεί τα βασικά δικαιώματα". Δήθεν πολιτικά ορθοί, αλλά από ανάγνωση 0.

Καλα δεν έχει σημασια. Οτι και να έλεγε η Rene2004 και η κάθε Rene2004 μερικοι εδω θα λενε τα ιδια οτι και αν γινει σαν κασέτα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Και αυτη αλληλέγγυα ηταν ... μέχρι που ανακαλυψε οτι πηγαν στο δικο της ξενοδοχειο :P


και εδώ μέσα έτσι είναι όλοι που τους υποστηρίζουν.Οπως ειπα και πριν όσκαρ ηθοπιας.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταρχάς το ξαναλέω, που ξέρουμε ότι τη φωτιά την έβαλαν αυτοί
Κατά 2ον πόσο απλό το έχετε στο κεφάλι σας για απελάσεις ή να τους στείλουμε πίσω όλους αυτούς (δεν είναι ότι και να λέτε)
3ο και τελευταίο, το υπουργείο λέει σε 3 διαφορετικά έγγραφα ότι οι πράκτορες του Ερντογαν είναι 0 στη δομή της Μόριας και γενικά στην Ελλάδα

Και τους πιστεύεις; :hehe: Είναι δυνατόν όταν δεν ξέρεις καν από πού έρχεται ο καθένας, να είσαι σίγουρος ότι όλοι είναι καλοί;

Εξάλλου, πόσο πιθανό θα ήταν να το παραδεχόντουσαν αυτό; :rolleyes:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Σενεγαλέζος παρατυπος βίασε μια Ιταλίδα νοσηλεύτρια ( ενόψει κορωνοιου ) σε μια στάση λεωφορείου επί 40 λεπτά. Η γυναίκα προσπάθησε να τον αποτρέψει με διαφορά επιχειρήματα του στιλ " είμαι έγκυος " αλλά δεν βλέπω καμιά ευαισθησία για αυτό. Εδώ ο ανθρώπινος πόνος πήγε περίπατο; Α ναι ξέχασα συγγνώμη, Ιταλίδα ήταν άρα Ευρωπαία.
Κλείσανε κεντρικό δρόμο. Να θες να πας στην δουλειά σου στην χώρα σου και να σου το εμποδίζουν οι ξένοι που είναι και παράτυποι εδώ. Και να έχεις και Έλληνες να μιλάνε για ρατσισμό. Ε πραγματικά εντάξει δεν παιζομαστε. Ρε Ερντογάν μπες καβαλάρης μέχρι την Ακρόπολη ρε φίλε. Δε βλεπεις; Το γουστάρουν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
και εδώ μέσα έτσι είναι όλοι που τους υποστηρίζουν.Οπως ειπα και πριν όσκαρ ηθοπιας.


Ε ναι δεν το ξέρεις; δεν τους ενδιαφέρει αν κάηκε το σπιτι σου ή το χωράφι σου. Ο άλλος χθές εγραψε "δεν ειναι προτεραιοτητα τωρα αυτα" αααχαχαχα κορυφαιος. Ξέρεις ποσο ειναι έτσι μέσα στους δημους και τις επιτροπες; αν ηταν μονο ο καθενας απο εδω δεν θα ήταν προβλημα. Οτι ακους εδω θα το ακουσεις και έξω.

εγω σου πα θα εβαζα δικηγορο αν ειχα ζημιές και θα τους έστελνα χαρτι. ΚΑΙ Ας ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ στο δικαστηριο να αναλυσουν τις αποψεις τους. Δεν με πειράζει. Εκει θα έλεγαν άλλα βεβαια. Ως συνηθως.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η απαίτηση ενός αγαθού προϋποθέτει την έλλειψή του.

Δεν είπε κανείς ότι δεν έχουμε δικαιώματα. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ όλοι έχουμε βάσει του Συντάγματος. Το θέμα είναι τι γίνεται στην πράξη. :)
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Α δε τα έχεις; Πως γράφεις εδώ τότε; Λολ ρε
Άμα είσαι όντως 16 και τα πιστεύεις αυτά είναι πραγματικό λυπηρό.
Ποια είναι τα βασικά δικαιώματά σου ακριβώς που σου στερούν οι πρόσφυγες; Έχεις αναγκαστεί μήπως να αφήσεις την χώρα σου και να στιβαχτείς σε ένα αχούρι που φτιάχτηκε για το 1/10 από τους νοματαίους που έχει; Πωπω ένα δράμα ζούμε όλοι όσο γράφουμε απ'τα σπιτάκια μας.
Κανείς δεν υποστηρίζει ότι η υπερσυγκέντρωση αυτών των ανθρώπων δεν αποτελεί πρόβλημα, αλλά δεν είναι η ρίζα του, είναι το σύμπτωμα. Μήπως να επικεντρώναμε τον θυμό και την αγανάκτησή μας σε αυτούς που πρέπει;
Αρχικά είπα ότι απαιτώ τα βασικά δικαιώματα μου δεν είπα ότι μου εχουν στερήσει όλα τα δικαιώματα.Καλο είναι να κατανοούμε το κείμενο καποιου πριν του απαντήσουμε.Ναι είμαι όντως 16!Όταν έρχονται στην χώρα μου κλέβουν,δεν σέβονται την θρησκεία μου,βιάζουν και μαχαιρώνουν μάλλον παραβιάζουν κάποια δικαιώματα μου.Οι ελευθερία κάποιου σταματά εκεί που παραβιάζει του άλλου από όσο έχω μάθει στο σχολείο.Αλλα σιγά μωρέ βλακείες.Απο την οθόνη όλοι ευαίσθητοι και συμπονετικοί το παίζουμε.Αν έρθει να σου κλέψει κάποιος κάτι ή θέλει να σε βιάσει μην παραπονεθεις άνθρωποι είναι και αυτοί ανάγκες έχουν
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Αρχικά είπα ότι απαιτώ τα βασικά δικαιώματα μου δεν είπα ότι μου εχουν στερήσει όλα τα δικαιώματα.Καλο είναι να κατανοούμε το κείμενο καποιου πριν του απαντήσουμε.Ναι είμαι όντως 16!Όταν έρχονται στην χώρα μου κλέβουν,δεν σέβονται την θρησκεία μου,βιάζουν και μαχαιρώνουν μάλλον παραβιάζουν κάποια δικαιώματα μου.Οι ελευθερία κάποιου σταματά εκεί που παραβιάζει του άλλου από όσο έχω μάθει στο σχολείο.Αλλα σιγά μωρέ βλακείες.Απο την οθόνη όλοι ευαίσθητοι και συμπονετικοί το παίζουμε.Αν έρθει να σου κλέψει κάποιος κάτι ή θέλει να σε βιάσει μην παραπονεθεις άνθρωποι είναι και αυτοί ανάγκες έχουν

16 χρονών κορίτσι και όχι θύμα του political correct συστήματος; Τα συγχαρητήρια μου. Σπάνιο φαινόμενο. Μην επηρεάζεσαι από κανέναν εδώ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Αρχικά είπα ότι απαιτώ τα βασικά δικαιώματα μου δεν είπα ότι μου εχουν στερήσει όλα τα δικαιώματα.Καλο είναι να κατανοούμε το κείμενο καποιου πριν του απαντήσουμε.Ναι είμαι όντως 16!Όταν έρχονται στην χώρα μου κλέβουν,δεν σέβονται την θρησκεία μου,βιάζουν και μαχαιρώνουν μάλλον παραβιάζουν κάποια δικαιώματα μου.Οι ελευθερία κάποιου σταματά εκεί που παραβιάζει του άλλου από όσο έχω μάθει στο σχολείο.Αλλα σιγά μωρέ βλακείες.Απο την οθόνη όλοι ευαίσθητοι και συμπονετικοί το παίζουμε.Αν έρθει να σου κλέψει κάποιος κάτι ή θέλει να σε βιάσει μην παραπονεθεις άνθρωποι είναι και αυτοί ανάγκες έχουν

Κατσε να σου απαντησω με αυτο που διαβασα χθές .... "ΕΕΕΕΕ βασικά αυτοι οι άνθρωποι δεν εξεγέρθηκαν αδικως και έκαψαν οτι βρηκαν μπροστά τους , αυτο ρε παιδια... αυτο μονο" :lol: :lol:

ε τωρα με κάποιον που γράφει ένα τέτοιο τι στη διαδικασια να μπεις να συζητησεις;
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρχικά είπα ότι απαιτώ τα βασικά δικαιώματα μου δεν είπα ότι μου εχουν στερήσει όλα τα δικαιώματα.Καλο είναι να κατανοούμε το κείμενο καποιου πριν του απαντήσουμε.Ναι είμαι όντως 16!Όταν έρχονται στην χώρα μου κλέβουν,δεν σέβονται την θρησκεία μου,βιάζουν και μαχαιρώνουν μάλλον παραβιάζουν κάποια δικαιώματα μου.Οι ελευθερία κάποιου σταματά εκεί που παραβιάζει του άλλου από όσο έχω μάθει στο σχολείο.Αλλα σιγά μωρέ βλακείες.Απο την οθόνη όλοι ευαίσθητοι και συμπονετικοί το παίζουμε.Αν έρθει να σου κλέψει κάποιος κάτι ή θέλει να σε βιάσει μην παραπονεθεις άνθρωποι είναι και αυτοί ανάγκες έχουν
Οκ καταρχάς σόρρυ για την ελαφριά ειρωνεία στο προηγούμενό μου μήνυμα.
Αλλά η ερώτησή μου παραμένει, ποιο ακριβώς βασικό δικαίωμα σου έχουν στερήσει;
Το κομμάτι με την θρησκεία είναι πολύ μεγάλο θέμα από μόνο του, αλλά να υπενθυμίσω ότι είμαστε θεωρητικά κράτος με ανεξιθρησκία και η πίστη αποτελεί προσωπική υπόθεση του καθενός. Άσχετο αυτό.
Αυτό που συμβαίνει αυτή τη στιγμή στις "υποδομές προσφύγων" είναι μία κατάσταση ανάλογη των γκέτο. Όταν έχεις πάρει μία ομάδα ανθρώπων και την έχεις ρίξει στα σκατά, δεν μπορείς μετά να εκπλήσσεσαι που αντιδράσει και δεν μπορείς να χρησιμοποιείς αυτή την αντίδραση ως επιβεβαίωση ότι καλώς είναι στα σκατά.
Ξαναλέω, προφανώς και η κατάσταση είναι προβληματική. Αλλά δεν μπορείς να την αντιμετωπίσεις κλείνοντας τα αυτιά σου και λέγοντας να τους πετάξουμε στην θάλασσα.
*Αν αμφιβάλλεις ότι είναι σκατά, γκούγκλαρε εικόνες από την Μόρια, να δεις ότι είναι εντέλει εικόνες ντροπής.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
Κατσε να σου απαντησω με αυτο που διαβασα χθές .... "ΕΕΕΕΕ βασικά αυτοι οι άνθρωποι δεν εξεγέρθηκαν αδικως και έκαψαν οτι βρηκαν μπροστά τους , αυτο ρε παιδια... αυτο μονο" :lol: :lol:

ε τωρα με κάποιον που γράφει ένα τέτοιο τι στη διαδικασια να μπεις να συζητησεις;
Μπουρλότο!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top