Ομοφοβία και ομοφυλοφιλία

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.
Δε σας αρεσει ο Νομος και η Ταξη;
Το «νόμος και τάξη» είναι το ιδανικό για έναν σώφρων πολίτη. Αλλά σε μια πολιτεία μακριά από διαφθορά και όσο πιο κοντά στην ηθική γίνεται (την αντικειμενική και όχι υποκειμενική ηθική.) Σε μία τέτοια πολιτεία, μία εκ των μέγιστων αρετών θα ήταν το dog like obedience to authority (που θα έλεγε και ο Ντουάιτ Σρουτ από το the office.) Μακριά από κάθε πολυσυλλεκτικότητα, εμμονή με αυτοπροσδιορισμό, αυτοοργάνωση και άλλες νοσηρές ανοησίες που προσιδιάζουν σe ελευθεριακά ιδεολογήματα. Άλλωστε η τάξη είναι αντώνυμο της αταξίας ή και του χάους, το οποίο είναι το ακριβώς επόμενο βήμα από την αναρχία.
Όμως σε ένα πολίτευμα σαν την (μικρο)αστική δημοκρατία που έχεις σήμερα, όπου σε κυβερνάνε υπαλληλίσκοι που παίρνουν εντολές από τη Δύση και οι οποίες είναι όσο πιο μακριά γίνεται από τις ηθικές αξίες που αναφέρω παραπάνω, τότε έχουμε μετατροπή σε τυραννική απολυταρχία. Δεν είναι καθόλου κακό πράγμα η σιδηρά πυγμή και τα ατσάλινα α...δια που έχω αναφέρει ότι πρέπει να έχει ένας ηγέτης, αρκεί να μην είναι προς τη λάθος κατεύθυνση και συγκεντρωμένα σε απρόσωπα τυραννικά και παγκοσμιοποιημένα καθεστώτα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Όμως σε ένα πολίτευμα σαν την (μικρο)αστική δημοκρατία που έχεις σήμερα, όπου σε κυβερνάνε υπαλληλίσκοι που παίρνουν εντολές από τη Δύση και οι οποίες είναι όσο πιο μακριά γίνεται από τις ηθικές αξίες που αναφέρω παραπάνω, τότε έχουμε μετατροπή σε τυραννική απολυταρχία.
Δεν σου αρέσει που η Δύση δίνει δικαιώματα που δεν είχαν ποτέ οι γκέι; Δηλαδή ήταν καλύτερα όταν οι γκέι ζούσαν την τυραννική απολυταρχία των ετεροφυλοφιλων;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,616 μηνύματα.
Δεν σου αρέσει που η Δύση δίνει δικαιώματα που δεν είχαν ποτέ οι γκέι; Δηλαδή ήταν καλύτερα όταν οι γκέι ζούσαν την τυραννική απολυταρχία των ετεροφυλοφιλων;
Η δυση δινει δικαιωματα και σε παιδοβιαστες και σε δολοφονους 57 ψυχων. Ολα κομπλε !
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Η δυση δινει δικαιωματα και σε παιδοβιαστες και σε δολοφονους 57 ψυχων. Ολα κομπλε !
Στις ανατολικές χώρες μια χαρά δρουν οι βιαστές. Βιαστές παιδιών, γυναικών, ελευθερίας του τυπου και δικαιωμάτων όλων και φυσικά και των γκέι.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,616 μηνύματα.
Στις ανατολικές χώρες μια χαρά δρουν οι βιαστές. Βιαστές παιδιών, γυναικών, ελευθερίας του τυπου και δικαιωμάτων όλων και φυσικά και των γκέι.
Οπως και στη δυση δηλαδη. Με τη διαφορα οτι κυκλοφορουν ελευθεροι και δολοφονοι. Πιστευεις οτι εχουμε τοση μεγαλη διαφορα με την ανατολη?χαχαχαχαχα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Οπως και στη δυση δηλαδη. Με τη διαφορα οτι κυκλοφορουν ελευθεροι και δολοφονοι. Πιστευεις οτι εχουμε τοση μεγαλη διαφορα με την ανατολη?χαχαχαχαχα
Ξέρεις τι θέση έχουν οι γκέι και οι γυναίκες στην Ρωσία και στο Ιραν; Εκεί που δολοφονείται εν τη γενέσει οποιαδήποτε σκέψη ενάντια στο καθεστώς; Προτιμώ χίλιες φορές τις δυτικές χώρες αλλιώς δεν θα μπορούσες καν να εκφράσεις την σκέψη σου.
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
επείδη ειμαι ασχετη επι του θέματος ομοφυλοφιλος καθως είμαι στρέιτ κ δε με απασχολησε ποτε και ουτε είχα φίλους, οκ ειχα γνωστους αλλά ως εκεί θέλω να μου πειτε πως προκυπτει φυσιολογική η ομοφυλοφιλία. Θέλω να πω εγω εχω στο μυαλό μου ως νορμαλ τον άντρα κ τη γυναίκα. Θέλω να μάθω την άλλη πλευρα να αποφασίσω τι θα πιστευω. Παιδια έχω κ έχουν αρχίσει οι ερωτήσεις...τεκμηριωμενα δλδ με γονίδια κλπ κλπ, παραθέστε..
Όποιος έχει ορεξη ευχαριστώ!
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
επείδη ειμαι ασχετη επι του θέματος ομοφυλοφιλος καθως είμαι στρέιτ κ δε με απασχολησε ποτε και ουτε είχα φίλους, οκ ειχα γνωστους αλλά ως εκεί θέλω να μου πειτε πως προκυπτει φυσιολογική η ομοφυλοφιλία. Θέλω να πω εγω εχω στο μυαλό μου ως νορμαλ τον άντρα κ τη γυναίκα. Θέλω να μάθω την άλλη πλευρα να αποφασίσω τι θα πιστευω. Παιδια έχω κ έχουν αρχίσει οι ερωτήσεις...τεκμηριωμενα δλδ με γονίδια κλπ κλπ, παραθέστε..
Όποιος έχει ορεξη ευχαριστώ!

Αν θέλεις να μαθεις για να είσαι και σε θέση να απαντάς στις ερωτήσεις των παιδιών σου γιατί δεν το ψάχνεις; Θελω να πω, αυτά που θα σου πει κάποιος από δω μέσα μπορεί να μην είναι ακριβως σωστά. Δεν είναι καλυτερα να έχεις μια ιδέα περί του θέματος με την αναζητηση που θα έχεις μόνη σου κάνει;
Επίσης, από την στιγμή που πρόκειται για ένα μεγάλο κοινωνικό θέμα, θεωρώ πως ειναι κατι που θα έπρεπε να μας απασχολεί είτε είμαστε στρειτ είτε οχι. Δεν είχες ποτε την περιέργεια πιο πριν για να ψάξεις το θέμα;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,577 μηνύματα.
επείδη ειμαι ασχετη επι του θέματος ομοφυλοφιλος καθως είμαι στρέιτ κ δε με απασχολησε ποτε και ουτε είχα φίλους, οκ ειχα γνωστους αλλά ως εκεί θέλω να μου πειτε πως προκυπτει φυσιολογική η ομοφυλοφιλία. Θέλω να πω εγω εχω στο μυαλό μου ως νορμαλ τον άντρα κ τη γυναίκα. Θέλω να μάθω την άλλη πλευρα να αποφασίσω τι θα πιστευω. Παιδια έχω κ έχουν αρχίσει οι ερωτήσεις...τεκμηριωμενα δλδ με γονίδια κλπ κλπ, παραθέστε..
Όποιος έχει ορεξη ευχαριστώ!
Ξεκίνα με τις σχετικές ορολογίες για εξοικείωση με το θέμα

 

Christiiina03

Νεοφερμένος

Η Christiiina03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
επείδη ειμαι ασχετη επι του θέματος ομοφυλοφιλος καθως είμαι στρέιτ κ δε με απασχολησε ποτε και ουτε είχα φίλους, οκ ειχα γνωστους αλλά ως εκεί θέλω να μου πειτε πως προκυπτει φυσιολογική η ομοφυλοφιλία. Θέλω να πω εγω εχω στο μυαλό μου ως νορμαλ τον άντρα κ τη γυναίκα. Θέλω να μάθω την άλλη πλευρα να αποφασίσω τι θα πιστευω. Παιδια έχω κ έχουν αρχίσει οι ερωτήσεις...τεκμηριωμενα δλδ με γονίδια κλπ κλπ, παραθέστε..
Όποιος έχει ορεξη ευχαριστώ!
Τι εννοείς όταν λες "φυσιολογική" ή "νορμαλ";
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,209 μηνύματα.
επείδη ειμαι ασχετη επι του θέματος ομοφυλοφιλος καθως είμαι στρέιτ κ δε με απασχολησε ποτε και ουτε είχα φίλους, οκ ειχα γνωστους αλλά ως εκεί θέλω να μου πειτε πως προκυπτει φυσιολογική η ομοφυλοφιλία. Θέλω να πω εγω εχω στο μυαλό μου ως νορμαλ τον άντρα κ τη γυναίκα. Θέλω να μάθω την άλλη πλευρα να αποφασίσω τι θα πιστευω. Παιδια έχω κ έχουν αρχίσει οι ερωτήσεις...τεκμηριωμενα δλδ με γονίδια κλπ κλπ, παραθέστε..
Όποιος έχει ορεξη ευχαριστώ!
Επειδή πρόκειται να ενημερώσεις τα παιδιά σου σχετικά με αυτό και επειδή θα λάβεις πολλές απαντήσεις από κάτω και θα σου μείνουν μάλλον αυτές που σου είναι πιο οικείες στο δικό σου αφήγημα, θα σε συμβούλευα να διαβάσεις αντικειμενικά επιστημονικά άρθρα επι του ζητήματος.
Για να είσαι εδώ έχεις πρόσβαση στο ίντερνετ, επομένως σου είναι διαθέσιμα.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,490 μηνύματα.
επείδη ειμαι ασχετη επι του θέματος ομοφυλοφιλος καθως είμαι στρέιτ κ δε με απασχολησε ποτε και ουτε είχα φίλους, οκ ειχα γνωστους αλλά ως εκεί θέλω να μου πειτε πως προκυπτει φυσιολογική η ομοφυλοφιλία. Θέλω να πω εγω εχω στο μυαλό μου ως νορμαλ τον άντρα κ τη γυναίκα. Θέλω να μάθω την άλλη πλευρα να αποφασίσω τι θα πιστευω. Παιδια έχω κ έχουν αρχίσει οι ερωτήσεις...τεκμηριωμενα δλδ με γονίδια κλπ κλπ, παραθέστε..
Όποιος έχει ορεξη ευχαριστώ!
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αν θέλεις να μαθεις για να είσαι και σε θέση να απαντάς στις ερωτήσεις των παιδιών σου γιατί δεν το ψάχνεις; Θελω να πω, αυτά που θα σου πει κάποιος από δω μέσα μπορεί να μην είναι ακριβως σωστά. Δεν είναι καλυτερα να έχεις μια ιδέα περί του θέματος με την αναζητηση που θα έχεις μόνη σου κάνει;
Επίσης, από την στιγμή που πρόκειται για ένα μεγάλο κοινωνικό θέμα, θεωρώ πως ειναι κατι που θα έπρεπε να μας απασχολεί είτε είμαστε στρειτ είτε οχι. Δεν είχες ποτε την περιέργεια πιο πριν για να ψάξεις το θέμα;
Οχι δεν την είχα... Και ουτε τώρα με νοιάζει προσωπικά αλλά επειδή ειμαι μαμά με νοιάζει πλεον...
Μπορεί να χεις δίκιο με τις απόψεις.. Για να μην επηρρεαστω λες... Η δω διαστρέβλωση
Γράψε εσυ όσα ξέρεις παντως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπογράφει ενας Arkan σε ένα σάιτ , τι σάιτ ;
Θα ήθελα εμπεριστατωμένα άρθρα.. Από επιστήμονες...
Αυτο το άρθρο δε λεω γλυκουλι είναι αλλά δεν μου αρκεί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξεκίνα με τις σχετικές ορολογίες για εξοικείωση με το θέμα

Ωραίο αυτό...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επειδή πρόκειται να ενημερώσεις τα παιδιά σου σχετικά με αυτό και επειδή θα λάβεις πολλές απαντήσεις από κάτω και θα σου μείνουν μάλλον αυτές που σου είναι πιο οικείες στο δικό σου αφήγημα, θα σε συμβούλευα να διαβάσεις αντικειμενικά επιστημονικά άρθρα επι του ζητήματος.
Για να είσαι εδώ έχεις πρόσβαση στο ίντερνετ, επομένως σου είναι διαθέσιμα.
Αυτα ψάχνω. Μου τα παραθέτεις; τα λινκ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι εννοείς όταν λες "φυσιολογική" ή "νορμαλ";
Αχ όχι μην αρχίσουμε έτσι
Δεν μπορώ τις ειρωνίες να ξέρετε δε θα απαντάω σε ειρωνίες, σοβαρά μιλάω, όποιος θέλει ενημερώνει , συζήτηση κάνουμε δε θα παιξουμε μποξ τώρα

Καταλαβαινω το λεπτό του ζητήματος όποιος θέλει ασχολείται.
Σας ευχαριστω!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Αριάνα αμα θές να διαβάσεις με το φόβο μη βγούν τα παιδάκια σου ομοφυλόφιλα μη πείς στο κόπο.

Αυτα προέρχονται απο μέσα μας. Στρέητ ή γκέι γεννιέσαι δεν γίνεσαι. Οπως και ασέξουαλ ή μονόχνωτος χαρακτήρας που δεν ασχολείται με τις ερωτικές σχέσεις. Ειναι το DNA. Τωρα αν είναι να μπείς σε όλο αυτο το κόπο ψαξίματος (που δε μπαινεις εσύ λές σε εμάς να στα παραθέσουμε) μονο και μονο απο άγχος για την φαμίλια σου άστο καλύτερα.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,577 μηνύματα.
Οχι δεν την είχα... Και ουτε τώρα με νοιάζει προσωπικά αλλά επειδή ειμαι μαμά με νοιάζει πλεον...
Μπορεί να χεις δίκιο με τις απόψεις.. Για να μην επηρρεαστω λες... Η δω διαστρέβλωση
Γράψε εσυ όσα ξέρεις παντως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Υπογράφει ενας Arkan σε ένα σάιτ , τι σάιτ ;
Θα ήθελα εμπεριστατωμένα άρθρα.. Από επιστήμονες...
Αυτο το άρθρο δε λεω γλυκουλι είναι αλλά δεν μου αρκεί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ωραίο αυτό...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτα ψάχνω. Μου τα παραθέτεις; τα λινκ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αχ όχι μην αρχίσουμε έτσι
Δεν μπορώ τις ειρωνίες να ξέρετε δε θα απαντάω σε ειρωνίες, σοβαρά μιλάω, όποιος θέλει ενημερώνει , συζήτηση κάνουμε δε θα παιξουμε μποξ τώρα

Καταλαβαινω το λεπτό του ζητήματος όποιος θέλει ασχολείται.
Σας ευχαριστω!!
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,490 μηνύματα.
Οχι δεν την είχα... Και ουτε τώρα με νοιάζει προσωπικά αλλά επειδή ειμαι μαμά με νοιάζει πλεον...
Μπορεί να χεις δίκιο με τις απόψεις.. Για να μην επηρρεαστω λες... Η δω διαστρέβλωση
Γράψε εσυ όσα ξέρεις παντως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Υπογράφει ενας Arkan σε ένα σάιτ , τι σάιτ ;
Θα ήθελα εμπεριστατωμένα άρθρα.. Από επιστήμονες...
Αυτο το άρθρο δε λεω γλυκουλι είναι αλλά δεν μου αρκεί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ωραίο αυτό...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτα ψάχνω. Μου τα παραθέτεις; τα λινκ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αχ όχι μην αρχίσουμε έτσι
Δεν μπορώ τις ειρωνίες να ξέρετε δε θα απαντάω σε ειρωνίες, σοβαρά μιλάω, όποιος θέλει ενημερώνει , συζήτηση κάνουμε δε θα παιξουμε μποξ τώρα

Καταλαβαινω το λεπτό του ζητήματος όποιος θέλει ασχολείται.
Σας ευχαριστω!!
Αν θελεις μια εμπεριστατωμένη άποψη γύρω απο αυτό το θέμα καλό είναι να παραβρεθείς και να σε ενημερώσουν ειδικοί για να ξέρεις πως να συμπεριφερθείς σε τέτοια θέματα και σίγουρα όχι από άρθρα. Απέβαλε το άγχος και την ανησυχία και θα τα καταφέρεις.:)
 

Christiiina03

Νεοφερμένος

Η Christiiina03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αχ όχι μην αρχίσουμε έτσι
Δεν μπορώ τις ειρωνίες να ξέρετε δε θα απαντάω σε ειρωνίες, σοβαρά μιλάω, όποιος θέλει ενημερώνει , συζήτηση κάνουμε δε θα παιξουμε μποξ τώρα
Δεν ξέρω που την είδες την ειρωνεία. Σε ρωτάω γιατί αν δεν είμαστε στην ίδια σελίδα δεν μπορούμε να κάνουμε συζήτηση, αλλά με αυτή την επιθετικότητα δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό το site δεν είναι ότι πιο έγκυρο. https://www.lifo.gr/lgbtqi/sto-omof...dektoi-ftanei-na-min-kanoyn-sex-kai-na-ginoyn
Το post που είχαν για τα intersex άτομα ήταν πραγματικά φριχτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
επείδη ειμαι ασχετη επι του θέματος ομοφυλοφιλος καθως είμαι στρέιτ κ δε με απασχολησε ποτε και ουτε είχα φίλους, οκ ειχα γνωστους αλλά ως εκεί θέλω να μου πειτε πως προκυπτει φυσιολογική η ομοφυλοφιλία. Θέλω να πω εγω εχω στο μυαλό μου ως νορμαλ τον άντρα κ τη γυναίκα. Θέλω να μάθω την άλλη πλευρα να αποφασίσω τι θα πιστευω. Παιδια έχω κ έχουν αρχίσει οι ερωτήσεις...τεκμηριωμενα δλδ με γονίδια κλπ κλπ, παραθέστε..
Όποιος έχει ορεξη ευχαριστώ!
Αυτό;

Most findings are consistent with a predisposing influence of hormones or genes, rather than a determining influence. For example, only some people exposed to atypical hormone environments prenatally show altered gender identity or sexual orientation, whereas many do not. Family and twin studies indicate that genes play a role, but no specific candidate genes have been identified. Evidence that relates to the number of older brothers implicates maternal immune responses as a contributing factor for male sexual orientation.

Homosexual men have, on average, a greater number of older brothers than do heterosexual men, a well-known finding that has been called the fraternal birth order (FBO) effect.

 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αριάνα αμα θές να διαβάσεις με το φόβο μη βγούν τα παιδάκια σου ομοφυλόφιλα μη πείς στο κόπο.

Αυτα προέρχονται απο μέσα μας. Στρέητ ή γκέι γεννιέσαι δεν γίνεσαι. Οπως και ασέξουαλ ή μονόχνωτος χαρακτήρας που δεν ασχολείται με τις ερωτικές σχέσεις. Ειναι το DNA. Τωρα αν είναι να μπείς σε όλο αυτο το κόπο ψαξίματος (που δε μπαινεις εσύ λές σε εμάς να στα παραθέσουμε) μονο και μονο απο άγχος για την φαμίλια σου άστο καλύτερα.
Εσυ πολυ κακός έχεις γίνει από τότε που σε αφησα 🤔
Δε συμφωνώ αλλά οκ

Εντάξει δε θέλετε να βοηθήσετε δεν πειραζει καλή καρδιά θα τα βρω μόνη μου
Απλώς επειδή ασχολείστε εδώ μέσα μεν όλα αυτά τα μυστήρια κ νέα είπα να ρωτήσω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top