Ομοφοβία και ομοφυλοφιλία

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,501 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,078 μηνύματα.
Κανείς δεν θίχτηκε γλυκιά μου😌

Και γιατί ενεργοποιείσαι κάθε φορά που βλέπεις Χ και Α🙄
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Πάντως η Ελλάδα, θες τα 400 χρόνια τουρκοκρατίας, θες η αγραμματοσύνη, θες η νεοελληνική "κουλτούρα" του κώλου, δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά ΒΡΙΘΕΙ από ακραίες ομοφοβικές απόψεις και από μικρούς και κυρίως από μεγάλους (άνω των 40).

Δυστυχώς.. και δεν βλέπω να αλλάζει αυτό γιατί συνεχίζεται και από την νέα γενιά και τελειωμό δεν έχει.
Χειρότερα είναι τώρα από κάποτε πιστευω στα δικά μου χρονια δηλαδή. Τότε ήμασταν ήρεμα παιδια καλά παιδια τώρα έχουμε γεμίσει αληταριό
Και υποτίθεται με τέτοια ενημέρωση θα πρέπε να μαστε μπροστά εγώ πισω βλέπω να μαστε

Να ταν ο πατερας τους αυτός να δω τι θα κάνανε
Η η μάνα τους καμμια πορνη ....
Λιτζαρεις εκεί ; και γιατί ρε φίλε να λιτζαρεις ; δικαίωμα μου είναι να μαι ότι γουστάρω δηλαδή


Εγώ ειχα φιλαράκι τον Μανώλη τραγουδουσαμε μαζί το ένα σπίτι καίγεται της Θεοδωρίδου
Από μικρος από 6 τον ήξερα φαινόταν ήταν γκέυ ήταν φίλος μου , να ναι καλά εκεί που είναι
Και ο σωτηρης μου δάνειζε τσιμπιδακι δεν είχα. Από νωρίς φαίνονται ολα.
Τι δεν καταλαβαίνει ο κόσμος δηλαδή ;
Κάποτε ήμουν ρατσίστρια όχι φανερή όχι γιατί το ειχα σκεφτεί αλλά γιατί έτσι με έμαθαν...Τα αναιρεσα όλα όταν έβαλα το μυαλό μου να σκεφτώ, να ανάλυσω, να μπω στη θέση τους. Μεγαλώνω παιδια ντροπή και αίσχος να μη σέβομαι το διαφορετικό αλλιώς δεν κάνω για τίποτα!!

Πολυ θυμωσα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,128 μηνύματα.
Οι τραμπούκοι έγιναν τραμπούκοι επειδή έχει εκφυλιστεί ο όρος/η αξία της οικογένειας και δεν παίρνουν σωστές αξίες τα παιδιά.
Νιώθω ότι αν αυτή η σκέψη πήγαινε παραπέρα θα λέγαμε ότι οι γονείς δεν ασχολούνται τόσο => η μητέρα δεν ασχολείται τόσο => η μητέρα καλύτερα να μη δουλεύει και γενικά θα προέκυπτε ένα οριακά antiwoke uno reverse card ας πούμε.
Ελπίζω πως όχι χάριν κουβέντας ωστόσο.

Όπως και 'να χει, η σκέψη είναι ενδιαφέρουσα αλλά η ιστορία λίγο την διαψεύδει. Τα είχαμε πει κι αλλού πως πάντα οι νέοι υπήρχαν βίαιοι (απλά οι δεχόμενοι τη βία σπανιότερα το επικοινωνούσαν ή και οι ίδιοι δεν πίστευαν ότι υπέστησαν βία ή πίστευαν ότι υπέστησαν βία επειδή έφταιγαν), κι αντίστοιχα πάντα οι νέοι λάμβαναν κάποιο "κακό" πρότυπο όπως τώρα μπορεί πχ. να είναι οι τραπ(ερς).

Δε νομίζω ότι χρειάζεται τόσο σύνθετη σκέψη πάντως. Είμαστε σε μία εποχή που τα μέλη της κοινότητας (προσπαθούν να) αποκτούν περισσότερη ορατότητα. Να κυκλοφορούν, να κρύβονται λιγότερο, να εκφράζονται δημοσίως, να κάνουν πράματα που τόσο καιρό φοβόντουσαν γιατί έτσι τους είχαν μάθει οι συνθήκες και το περιβάλλον ότι έπρεπε να κάνουν, για να διαφυλάξουν τη σωματική τους ακεραιότητα.

Προφανώς σε όποιον πιστεύει στην αλά καρτ ισότητα και στη διαφορετική αξία της ανθρώπινης ζωής ανάλογα με φύλο/φυλή/σεξουαλική προτίμηση/θρησκεία/etc, αυτό είναι αφορμή να κάνει πράξη τα μισάνθρωπα σκεπτικά του.

Βλέποντάς το κυνικά λοιπόν, δυστυχώς για κάποιο καιρό ακόμα δεν θα περνούν καλά τα μέλη της κοινότητας. Υπάρχει συσσωρευμένο μίσος σε κάτι υπάνθρωπους μετά την ψήφιση του νομοσχεδίου που θα εκδηλωθεί.
Όσο αυτό συμβαίνει η πολιτεία πρέπει να φροντίζει οι θύτες να υποστούν τις πρέπουσες κυρώσεις, κι εμείς οι αναγνώστες των ειδήσεων να μην ψάχνουμε πως μπορεί να "προκάλεσε" το θύμα σε κάθε περιστατικό.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,078 μηνύματα.
Χειρότερα είναι τώρα από κάποτε πιστευω στα δικά μου χρονια δηλαδή.
Μπα και τότε κατά βάθος υπήρχαν, αλλά υπήρχε και μια αυστηρή οικογένεια, ένα σχολείο που έπεφτε βέργα.. Τώρα βλέπουμε μαθητές να χτυπάνε και να μαχαιρώνονται εντός σχολείου και οι καθηγητές πετάνε χαρταετό. Οι δε γονείς δεν το συζητώ..
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μπα και τότε κατά βάθος υπήρχαν, αλλά υπήρχε και μια αυστηρή οικογένεια, ένα σχολείο που έπεφτε βέργα.. Τώρα βλέπουμε μαθητές να χτυπάνε και να μαχαιρώνονται εντός σχολείου και οι καθηγητές πετάνε χαρταετό. Οι δε γονείς δεν το συζητώ..
Την εποχή μου δεν είχαμε βέργα εμεις. Ουτε τους πολυ αυστηρούς γονείς. Ειμαι του 90. Αλλά δεν κάναμε αυτά τα εμετικα τα κακουργηματικα
Τότε ήταν τα ναρκωτικά μάστιγα
Τώρα αυτά.
Τι να πω δεν ξέρω ειλικρινά πολυ λυπάμαι
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,078 μηνύματα.
Την εποχή μου δεν είχαμε βέργα εμεις. Ουτε τους πολυ αυστηρούς γονείς. Ειμαι του 90. Αλλά δεν κάναμε αυτά τα εμετικα τα κακουργηματικα
Καλέ εδώ είχα εγώ βέργα στο δημοτικό😂 Είχαμε έναν δάσκαλο, κορυφή, άπαξ και κοροϊδευες παιδί σε έκανε ρεζίλι σε όλη την τάξη. Δημοτικό τελείωσα το 2014, για λίγα χρόνια πριν μιλάω..

Τώρα δεν υπάρχουν αυτά, κανένας καθηγητής δεν θα νοιαστεί ούτε για bullying ούτε για ξύλο ούτε για τίποτα..
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,501 μηνύματα.

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Βασικά, όσοι επιτίθονται, είναι επειδή ζηλεύουν,
δεν έχουν το θάρρος να κάνουν outing τον προσανατολισμό τους,
βλέπουν τον άλλο που το κάνει, ζηλεύουν, επίθεση.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
είσαι σίγουρη;
μήπως απλά επειδή δεν υπήρχαν σόσιαλ δεν βγαίναν στη φόρα;
Εγώ εδώ που ζω δεν ειχαμε τέτοια όχι έτσι όχι τόσο! Τώρα εδώ που ζω που υποτίθεται είναι καλό προαστιο με καλό κόσμο φοβάσαι να κυκλοφορήσεις γιατι στα παρκακια γίνεται το σωσε. Φοβάσαι πια να κυκλοφορήσεις. Κάποτε φοβόντουσαν μόνο τα κορίτσια τωρα και τα αγόρια....
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.
είσαι σίγουρη;
μήπως απλά επειδή δεν υπήρχαν σόσιαλ δεν βγαίναν στη φόρα;
και οι λοιποί κάναν τα στραβά μάτια;
Στον κεαδα και με συνοπτικες διαδικασιες/.Μουγκα στην στρουγκα.Κωσταλεξη για τους παλιοτερους.Οπως τα λες αν καταλαβες τι εννοω.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Βασικά, όσοι επιτίθονται, είναι επειδή ζηλεύουν,
δεν έχουν το θάρρος να κάνουν outing τον προσανατολισμό τους,
βλέπουν τον άλλο που το κάνει, ζηλεύουν, επίθεση.
Δε με ενδιαφέρει τι νιώθουν... Πιστεψε με.... Δεν μπορείς να δείχνεις κατανόηση όλη την ώρα και σε τέτοια
Κάποια στιγμή πρεπει να τιμωρουνται
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.
Βασικά, όσοι επιτίθονται, είναι επειδή ζηλεύουν,
δεν έχουν το θάρρος να κάνουν outing τον προσανατολισμό τους,
βλέπουν τον άλλο που το κάνει, ζηλεύουν, επίθεση.
Καλο(κακιστο δηλαδη)( το τρολινγκ σου αλλα δεν πιανει σε αυτους που σε ξερουν.Βλεπε βοθρουμ.

ΣΕ ΞΕΡΩ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δε με ενδιαφέρει τι νιώθουν... Πιστεψε με.... Δεν μπορείς να δείχνεις κατανόηση όλη την ώρα και σε τέτοια
Κάποια στιγμή πρεπει να τιμωρουνται
Τρολαρει ασυστολα.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Καλο(κακιστο δηλαδη)( το τρολινγκ σου αλλα δεν πιανει σε αυτους που σε ξερουν.Βλεπε βοθρουμ.

ΣΕ ΞΕΡΩ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τρολαρει ασυστολα.
Ποιος ;
Δεν σε κατάλαβα. Ο Έσπερος ;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,765 μηνύματα.
Την εποχή μου δεν είχαμε βέργα εμεις. Ουτε τους πολυ αυστηρούς γονείς. Ειμαι του 90. Αλλά δεν κάναμε αυτά τα εμετικα τα κακουργηματικα
Τότε ήταν τα ναρκωτικά μάστιγα
Τώρα αυτά.
Τι να πω δεν ξέρω ειλικρινά πολυ λυπάμαι
Είμαστε κοντά ηλικιακά, προσωπικά μια χαρά θυμάμαι ομοφοβικά αστεία σε σχολεία και γενικά στην κοινωνία. Και επειδή τυχαίνει να είμαι μέλος της λοατκι, δεν το έζησα από έξω σαν απλός παρατηρητής.

Όλα αυτά που βλέπουμε τώρα, είναι το αποτέλεσμα μιας κοινωνίας η οποία καλλιεργήθηκε και μεγάλωσε με βασικό στοιχείο το ''μη γινει ο γιος πουστης''.

Ίσως τώρα να είναι πιο έντονο γιατί υπάρχουν τα σοσιαλ αλλά και επειδή στα 90s και 00s υπήρχαν λεφτά οπότε η σαπίλα καλύπτονταν από τα φράγκα που έρεαν.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.

Christiiina03

Νεοφερμένος

Η Christiiina03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Βασικά, όσοι επιτίθονται, είναι επειδή ζηλεύουν,
δεν έχουν το θάρρος να κάνουν outing τον προσανατολισμό τους,
βλέπουν τον άλλο που το κάνει, ζηλεύουν, επίθεση.
Δεν νομίζω ότι και τα 200 ακροδεξιά στοιχεία επιθυμούν να αλλάξουν φύλο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.
Απλα η αληθεια ειναι οτι ΤΩΡΑ η βια εχει πιασει πατο.Ειναι και το φαινομενο του αρνητικου μιμιτισμου.Υπηρχαν και τοτε αλλα η αληθεια ειναι οτι αυτην την περιοδο διανυουμε πολυ βια.ΠΑΝΤΟΥ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α δεν ξέρω εγώ απαντάω σε ότι μου γράφουν 🤣
Καλα κανεις..απλα εγω του αποαντησα να ξερει οτι τον ξερω να μην μας δουλευει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top