Ομοφοβία και ομοφυλοφιλία

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Είμαστε κοντά ηλικιακά, προσωπικά μια χαρά θυμάμαι ομοφοβικά αστεία σε σχολεία και γενικά στην κοινωνία. Και επειδή τυχαίνει να είμαι μέλος της λοατκι, δεν το έζησα από έξω σαν απλός παρατηρητής.

Όλα αυτά που βλέπουμε τώρα, είναι το αποτέλεσμα μιας κοινωνίας η οποία καλλιεργήθηκε και μεγάλωσε με βασικό στοιχείο το ''μη γινει ο γιος πουστης''.

Ίσως τώρα να είναι πιο έντονο γιατί υπάρχουν τα σοσιαλ αλλά και επειδή στα 90s και 00s υπήρχαν λεφτά οπότε η σαπίλα καλύπτονταν από τα φράγκα που έρεαν.
Τι να πω. Δεν ξέρω κιόλας ακριβως στις δικές μου παρέες όλα ήταν σχετικά ήσυχα από αυτή την άποψη. Ξέραμε γκέυ οκ δεν ήταν πάντα συμπαθείς κ υπήρχε μια αμηχανία αλλά δεν είχαμε ποτε βία κ τέτοια πραγματα... Μέχρι εκεί δηλαδή.
Μπορεί να χετε δίκιο....
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,754 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,089 μηνύματα.
Εγώ ρε παιδιά πάντως, όταν ήμουν δημοτικό - γυμνάσιο (μιλάω για έως το 2017) δεν θυμάμαι στο σχολείο μου να είχαμε τέτοια πράγματα, σε καμία περίπτωση τόσο ακραία.. τα τελευταία 4-5 χρόνια έχει παρά γίνει το πράγμα
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ ρε παιδιά πάντως, όταν ήμουν δημοτικό - γυμνάσιο (μιλάω για έως το 2017) δεν θυμάμαι στο σχολείο μου να είχαμε τέτοια πράγματα, σε καμία περίπτωση τόσο ακραία.. τα τελευταία 4-5 χρόνια έχει παρά γίνει το πράγμα
Μια από τα ίδια
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,754 μηνύματα.
Ναι..γιατι τωρα βγηκαν στην φορα και λεγονται δημοσια.Πριν απλα ηταν κατω απο το χαλακι.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,768 μηνύματα.
Τι να πω. Δεν ξέρω κιόλας ακριβως στις δικές μου παρέες όλα ήταν σχετικά ήσυχα από αυτή την άποψη. Ξέραμε γκέυ οκ δεν ήταν πάντα συμπαθείς κ υπήρχε μια αμηχανία αλλά δεν είχαμε ποτε βία κ τέτοια πραγματα... Μέχρι εκεί δηλαδή.
Μπορεί να χετε δίκιο....
Μα και αυτό που γράφετε είναι ένδειξη ότι οι έλληνες δεν έχουν μάθει και δεν είναι ενημερωμένοι για τις σεξουαλικές παραλλαγές του ανθρώπου.

Γιατί να είσαι αμήχανος ? Δεν είναι εξωγήινος ένα λοατκι άτομο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,169 μηνύματα.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Βασικά δεν θέλει πολυ μυαλό όλοι αυτοί έχουν μάθει έτσι από τα σπίτια τους είναι μέχρι να τους τυχει.. Η σε δικό τους άνθρωπο.. Δε γίνεται εν έτει 2024 να αναρωτιόμαστε αν πρεπει να σεβομαστε το διαφορετικό από εμάς είτε φυλο είτε θρησκεία είτε προτιμηση στο φαγητό.
Εγώ είχα συμμαθήτρια νυμφομανη δε θυμάμαι να ενοχλείτο ποτε κανεις μιας και ήταν ευκολη για όλους . Αυτό δε μας πειραζει όμως οι γκέυ και οι τρανς μας πειραζουν
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,089 μηνύματα.
Ναι..γιατι τωρα βγηκαν στην φορα και λεγονται δημοσια.Πριν απλα ηταν κατω απο το χαλακι.
Ήταν κάτω από το χαλάκι, αλλά εννοώ στο σχολείο μου, ούτε ξύλο ούτε τέτοια πράγματα.. για πριν 4 χρόνια μιλάω.

Έχει χειροτερέψει πολύ η κατάσταση
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μα και αυτό που γράφετε είναι ένδειξη ότι οι έλληνες δεν έχουν μάθει και δεν είναι ενημερωμένοι για τις σεξουαλικές παραλλαγές του ανθρώπου.

Γιατί να είσαι αμήχανος ? Δεν είναι εξωγήινος ένα λοατκι άτομο.
Τότε έτσι ήταν... Έτσι μας ειχαν διδάξει. Ήταν περιεργο να είσαι γκέυ. Όχι να φτάσεις σε σημείο βίας όμως. Τα παραπονα σου στη προηγούμενη γενιά... Εγώ απλώς αναφέρω κ είμαι ειλικρινής
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,502 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Βία είναι κι αυτό, υποβόσκουσα και υποβοηθούμενη.
Σίγουρα... Αλλά τι ακριβώς θέλεις να σου απαντήσω σε αυτό. Σήμερα το αντιλαμβάνομαι... Τότε όχι! Κι όχι μόνο εγώ. Αλλάζουν οι εποχές αλλά και οι απόψεις ωριμάζει ο άνθρωπος και ενημέρωνεται
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,768 μηνύματα.
Τότε έτσι ήταν... Έτσι μας ειχαν διδάξει. Ήταν περιεργο να είσαι γκέυ. Όχι να φτάσεις σε σημείο βίας όμως. Τα παραπονα σου στη προηγούμενη γενιά... Εγώ απλώς αναφέρω κ είμαι ειλικρινής
Και η νέα γενιά δεν πάει πίσω. Σαφώς είναι καλύτερη σε σχέση με τους παλιούς όμως είμαστε πολύ πίσω σε σχέση με άλλες ευρωπαικές χώρες στις οποίες κουιρ άτομα μπορούν να εκφράσουν με μεγαλύτερη ευκολία τον εαυτό τους.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,089 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να μπω στην ψυχοσύνθεση ενός τέτοιου ανθρώπου.. ποια δύναμη τους ωθεί να πάνε να κάνουν κακό ή έστω να πειράξουν λεκτικά έναν άνθρωπο που απλά έχει έναν διαφορετικό σεξουαλικό προσανατολισμό.. το θεωρώ πολύ ζωώδες να το κάνεις αυτό. Και όχι μόνο στους ομοφυλόφιλους, σε όλους!

Ας σταματήσουν να το παίζουνε μικροί θεοί
 

Christiiina03

Νεοφερμένος

Η Christiiina03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,169 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,502 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,169 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,089 μηνύματα.
Εντάξει.. τι να πω.. αφού έχουν το θράσος να τα κάνουν και σε δημόσια πρόσωπα, φανταστείτε τι θα κάνουν από δω και πέρα σε παιδάκια..
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,169 μηνύματα.
Εντάξει.. τι να πω.. αφού έχουν το θράσος να τα κάνουν και σε δημόσια πρόσωπα, φανταστείτε τι θα κάνουν από δω και πέρα σε παιδάκια..
Εχουν ξεφύγει και γι' αυτό πρέπει να αντιδράμε όσο μπορούμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top