Ομοφυλόφιλη αδερφή

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Έχει δίκιο το σκουλήκι... (πάντα για τους μέσους όρους μιλάμε..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Έχει δίκιο το σκουλήκι... (πάντα για τους μέσους όρους μιλάμε..)
Αν μιλάμε για τους μέσους όρους έχει δίκιο, ναι. Απλά να μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο σακι :)
Κάνουν σεξ και νομίζουν οτι ανακάλυψαν την χαμένη Ατλαντίδα και είναι oι καλύτεροι, λες και δεν κάνει κανείς άλλος :lol:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κάτσε βρε Σκουληκάκι, έτσι παίρνει η μπόρα όλα τα άτομα 19 ετών. :/:

oχι βέβαια ίσα-ίσα που αυτό το forum είναι ζωντανή απόδειξη! Το γενικόλογο ποστ μου είχε συγκεκριμένο αποδέκτη....
Η εξαίρεση επιβεβαιώνει τον κανόνα :):):):)


Έξαλου "δήθεν" τύποι υπάρχουν σε κάθε ηλικία!!!!!!!!!!!!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ250

Νεοφερμένος

Η TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Βασικά θα την βοηθούσα να το έλεγε, να την αλλάξωδ εν θα μπορούσα παο την στιγμή που ήταν η φύση της αλλά και οι γονείς μου πιστεύω αθ τ δέχονταν γιατί είναι ανοιχτοί άνθρωποι.

Μου τα είχε ρίξει ζευγάρι με λεσβίες προπερσι όταν δούλευα:sick: , ένιωσα κάπως εκείνη την στιγμή για να μην τις κάνω να νιώσουν άσχημα, πάντως 1000 φορές να στα ρίχνει άντρας είναι πιο εύκολο να αντιδράσεις.

εννοείται ότι θα την βοηθούσα και δεν θα προσπαθουσα να την αλλαξω όπως είπε και η bunny. αλλα δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι μαλλον είναι λίγο δύσκολο να πει κάποιος κάτι τέτοιο στα πρόσωπα που αγαπάει(γονείσ, αδέρφια κτλ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Η αδερφή μου δεν χρειάστηκε καν να μου το πει..το είχε καταλάβει από μόνη μου πριν καλά καλά το συνειδητοποιήσει και η ίδια..οπότε δεν υπήρξε ποτέ coming out..παρόλα αυτά δεν το έχει ανακοινώσει ακόμα στους γονείς μας και αυτό είναι κάτι που φέρνει και αυτήν και εμένα σε δύσκολη θέση..δεν μου αρέσει που συνεχώς χρειάζεται να λέω ψέμματα στους γονείς μας και να την καλύπτω..για ένα διάστημα όταν είχε χωρίσει με τη φίλη της και ήταν χάλια ψυχολογικά αναγκάστηκε να τους πει ότι χώρισε και φυσικά αυτοί νόμιζαν ότι είχε σχέση με άντρα..και η ίδια αισθανόταν άσχημα που δεν μπορούσε να πει την αλήθεια και εγώ ακόμα χειρότερα όποτε με ρωτούσε η μητέρα μου λεπτομέρειες γι αυτόν τον μυστηριώδη τύπο που ποτέ πριν δεν είχε αναφέρει η αδερφή μου..ειδικά ειρωνικά σχόλια της βυθισμένης στην άγνοια μητέρας μου τύπου "τι περιμένεις παιδί μου; άνδρες!" κλπ. με έκαναν να θέλω να της το πω κατάμουτρα..αλλά δεν μπορούσα!αυτό είναι που λένε "η άγνοια είναι ευτυχία"..πραγματικά θα ήταν πολύ πιο εύκολο αν δεν είχα ιδέα..πάντως αγαπώ την αδερφή μου γι αυτό που είναι και σε καμιά περίπτωση δεν θα ήθελα να είναι διαφορετική..απλά ελπίζω να μπορούσαν να το κάνουν αυτό και οι γονείς μας..να την αγαπήσουν γι αυτό που πραγματικά είναι κι όχι γι αυτό που νομίζουν ότι είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Η αδερφή σας, ανακοινώνει ότι είναι ομοφυλόφιλη και ζητά την βοήθεια σας για να το ανακοινώσει στους γονείς σας. Ποια είναι η στάση σας, δεδομένου ότι οι γονεις σας είναι αντίθετοι σε αυτή την ιδέα και πιθανων να το τραβήξουν στα άκρα.

Για να δούμε αν θα ακουστούν διαφορετικές απόψεις από το αντίστοιχο θέμα για τον αδερφό!

Δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις :redface:
Εγώ δεν έχω αδερφή,αλλά αδερφό.
Μου φαίνεται αδιανόητο να διέγραφα τον αδερφό ή την αδερφή μου λόγω σεξουαλικών προτιμήσεων.Το ίδιο φυσικά ισχύει για όλους και για την όποια σχέση έχω μαζί τους.
Αν η αδερφή μου ήταν ομοφυλόφιλη και ήξερα πως οι γονείς μου θα αντιδρούσαν άσχημα,θα κράταγα το μυστικό της.Ποιος ο λόγος να μαθευτεί κάτι που μόνο προβλήματα και εσωτερικές αναταραχές θα φέρει?
Οι γονείς μου καλώς ή κακώς δεν νομίζω να άλλαζαν σκεπτικό,κυρίως λογω ηλικίας.
Αλλά εγώ θα ήμουν δίπλα της και θα έκανα ό,τι μπορούσα για εκείνη(ήταν δεν ήταν ομοφυλόφιλη) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Eρώτηση.
Μαθαίνετε (από αξιόπιστη πηγή χωρίς λόγο να πει ψέμματα) ότι η αδελφή κολλητής σας φίλης σχετίζεται (ερωτικά) τα τελευταία χρόνια με μια (κοινή) γνωστή σας (πρώην συμφοιτήτρια και των δύο μας).
Της το λέτε ή όχι?
(real life dilemma)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
στη φιλη μας? οχι!

αν η αδερφη της μου εχει ζητησει να το κρτησω κρυφο θα προτιμουσα να μην ανακατευτω! δεν αφορα ουτε την αδερφη της ουτε εμενα τι κανει εκεινη στο κρεβατι της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αμφιβαλλω αν η κολλητη/αδερφη δεν το γνωριζει ή εστω δεν το χει αντιληφθει...
Παρ'ολ' αυτα, ουτε γω θα το λεγα, ειναι δικο της και πολυ προσωπικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
στη φιλη μας? οχι!

αν η αδερφη της μου εχει ζητησει να το κρτησω κρυφο θα προτιμουσα να μην ανακατευτω! δεν αφορα ουτε την αδερφη της ουτε εμενα τι κανει εκεινη στο κρεβατι της!

δεν είμαι σίγουρη αν το έπιασες σωστά (εγώ δεν θα τα κατάφερνα πάντως έτσι μπουρδουκλωμένα που τα έγραψα :redface:).
Η κολλητή μου φίλη (μια από τις 3 που έχω "κολλητές") και εγω ήμαστε συμφοιτήτριες (τα παλιά τα χρόνια:P).
Η αδελφή της κολλητής μου έμαθα πώς τα έχει με μια άλλη κοινή μας γνωστή (πρώην συμφοιτήτρια και αυτή, αλλά δεν κάναμε παρέα).
Δεν μου έχει ζητήσει κανείς τπτ, εγώ το έμαθα από τρίτο άτομο (που όμως είναι αξιόπιστη πηγή και είναι σίγουρο και διασταυρωμένο ότι ισχύει αυτό που είπε)

----edit
so, Μου προτίνετε όπως το έμαθα να το ξεχάσω ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το 90% των δεδομενων το επιασα σωστα πριν! :P

και παλι επμενω οχι! μην ανακτευσεις τς αδερφες. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
so, Μου προτίνετε όπως το έμαθα να το ξεχάσω ε?

Ναι...

(Αναρωτιεσαι αν μετα απο χ διαστημα ερθει η κολλητη να σου ζητησει το λογο που δεν της το ειπες?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δεν είμαι σίγουρη αν το έπιασες σωστά (εγώ δεν θα τα κατάφερνα πάντως έτσι μπουρδουκλωμένα που τα έγραψα :redface:).
Η κολλητή μου φίλη (μια από τις 3 που έχω "κολλητές") και εγω ήμαστε συμφοιτήτριες (τα παλιά τα χρόνια:P).
Η αδελφή της κολλητής μου έμαθα πώς τα έχει με μια άλλη κοινή μας γνωστή (πρώην συμφοιτήτρια και αυτή, αλλά δεν κάναμε παρέα).
Δεν μου έχει ζητήσει κανείς τπτ, εγώ το έμαθα από τρίτο άτομο (που όμως είναι αξιόπιστη πηγή και είναι σίγουρο και διασταυρωμένο ότι ισχύει αυτό που είπε)

----edit

so, Μου προτίνετε όπως το έμαθα να το ξεχάσω ε?


Kαι να το πεις? Τι καλο θα βγει...?
Εγω στη θεση σου, θα μιλουσα με την αδερφη της κολλητης, απλα για να την ενημερωσω οτι αυτο "κυκλοφορει" και πως εαν ισχυει οπως εγω το εμαθα, μπορει να το μαθει και καποιος αλλος που ισως δε θελει, ωστε να κανει τα "κουμαντα" της...
Αλλα δε θα μιλουσα στην κολλητη μου γι αυτο χωρις να το γνωριζει η αμεσα ενδιαφερομενη...
Οπως ειπαν ειναι κατι πολυ προσωπικο που δεν αφορα αμεσα στην κολλητη σου...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
δεν είμαι σίγουρη αν το έπιασες σωστά (εγώ δεν θα τα κατάφερνα πάντως έτσι μπουρδουκλωμένα που τα έγραψα :redface:).
Η κολλητή μου φίλη (μια από τις 3 που έχω "κολλητές") και εγω ήμαστε συμφοιτήτριες (τα παλιά τα χρόνια:P).
Η αδελφή της κολλητής μου έμαθα πώς τα έχει με μια άλλη κοινή μας γνωστή (πρώην συμφοιτήτρια και αυτή, αλλά δεν κάναμε παρέα).
Δεν μου έχει ζητήσει κανείς τπτ, εγώ το έμαθα από τρίτο άτομο (που όμως είναι αξιόπιστη πηγή και είναι σίγουρο και διασταυρωμένο ότι ισχύει αυτό που είπε)

----edit
so, Μου προτίνετε όπως το έμαθα να το ξεχάσω ε?

Δεν καταλαβαινω καν γιατι το σκεφτεσαι. Προφανως και να μην πεις τπτ. Εκτος απο το οτι ακομα και 1/100000000 πιθανοτητα να υπαρχει να μην ισχυει, γιατι να πεις κατι εσυ σε καποια που η ιδια της η αδερφη δεν τολμα να της πει; Ειδικα οταν αυτο ειναι ευαισθητο θεμα, ακρως προσωπικο, και χωρις καμια αναμειξη της φιλης σου (τι ενδιαφερει τον αδερφο μου τι κανω στο κρεβατι μου εκτος και αν κανω κατι κακο στον εαυτο μου ή σε αλλους;)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Η αδερφή σας, ανακοινώνει ότι είναι ομοφυλόφιλη και ζητά την βοήθεια σας για να το ανακοινώσει στους γονείς σας. Ποια είναι η στάση σας, δεδομένου ότι οι γονεις σας είναι αντίθετοι σε αυτή την ιδέα και πιθανων να το τραβήξουν στα άκρα.
Και οι δυο μου αδερφες ήταν λεσβίες αλλά δεν έγινε κανένα θέμα αφου η μητέρα μας, που μισούσε τους αντρες, ήταν επίσης. Δεν μου ζητησαν ποτέ λοιπόν να το πώ στους γονείς μας αφου δεν το ήξερα για δεκαετίες μεχρι που η μητέρα μας εκδήλωσε δημοσίως την ομοφυλοφιλία της. Ο πατέρας μου μπορεί να το ηξερε απ'οταν χώρισαν με τη μάνα μου . Αν ήταν και οι δυο γονείς μου στρέιτ δεν νομίζω οτι οι αδερφες μου θα τολμούσαν ποτέ να μου το εκμνηστηρευτούν, ομως τότε μάλλον θα ήταν και εκείνες στρέιτ.

Θελω να πω οτι η ερώτηση του θρεντ, ετσι οπως τιθεται, δεν ξερω κατα πόσο ανταποκρίνεται στη πραγματικότητα. Κατα τη γνώμη μου η ομοφυλοφιλία είναι περισσότερο μια φιλοσοφία και στάση ζωής, παρά αναγκαστική επιδραση γονιδίων. Δεν συμβαίνει λοιπον στα παιδιά κεραυνός εν αιθρία και γι'αυτο όταν συμβει σπανια η κατάσταση θα τραβήξει στα ακρα. Αφου ενας απο τους γονείς είναι ήδη ομοφυλόφιλος απλά δεν το ξέρει, δεν το παραδέχεται ή, το πιο συχνό, το κρυβει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top