Ο Βουλευτής Μπογδάνος και τα κιλά της Μαλτέζας στην Eurovision

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μ' αρέσει πάρα πολύ όταν ανοίγονται θέματα που κάνουν τζις σε ορισμένους και οι περισσότεροι βγάζουν νύχια και στολίζουν με επίθετα τους συνφορουμήτες. Έχω όρεξη σήμερα!​

Σε συνέντευξή του, ο Βουλευτής Κωνσταντίνος Μπογδάνος δήλωσε "Μου φαίνεται ότι δεν είναι πλέον σαφές αν η Eurovision είναι ένας διαγωνισμός τραγουδιού ή ένας διαγωνισμός διαφορετικότητας. Μου άρεσε το τραγούδι της Μάλτας αλλά με ενοχλεί το γεγονός ότι προβάλλει περισσότερο το γεγονός ότι έχει 80 κιλά παραπάνω από το κανονικό και φοβάμαι κιόλας ότι η Eurovision γενικώς έχει αρχίσει να γίνεται ένα show, στο οποίο στο τέλος, η πραγματική μάχη θα είναι μεταξύ εκείνων που έχουν κατέβει για να τραγουδήσουν και εκείνων που έχουν κατέβει για να "δειχτούν" ως κάτι το διαφορετικό. "Γεια σας. 'Έχω πέος και μούσι". Οκ φίλε, μπράβο".

Αναφέρεται γι' αυτήν την εμφάνιση

 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Από Μπογδάνο δε περίμεναμε και τίποτα καλύτερο.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Free ticket to SJW hell:diablo:
IMG-560ceda0fb08a819a908ab6f34fa26bb-V.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
Δεν βλέπω κάτι που να ανήκει στους sjw πάντως εδώ πέρα... Το να είσαι κατά του body shaming δεν είναι αριστερό ιδίωμα ή των sjw. Αλίμονο αν φτάσαμε σε αυτό το σημείο. Ούτε εγώ θεωρώ φυσιολογικό το να είναι κάποιος υπέρβαρος αν δεν είναι απόρροια κάποιας πάθησης καθώς προκαλεί προβλήματα υγείας το πάχος αλλά δεν είμαι υπέρ στην απομόνωση τους και στον εξευτελισμό τους επίσης.

Παρόλα αυτά στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι πράγματι τα τραγούδια της eurovision βγαίνουν εκτός νοήματος τα τελευταία χρόνια και θα καταλήξει στο τέλος ο διαγωνισμός του πιο political correct τραγουδιού που προωθεί την ατζέντα της Νέας Τάξης πραγμάτων.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.
Δεν βλέπω κάτι που να ανήκει στους sjw πάντως εδώ πέρα... Το να είσαι κατά του body shaming δεν είναι αριστερό ιδίωμα ή των sjw. Αλίμονο αν φτάσαμε σε αυτό το σημείο. Ούτε εγώ θεωρώ φυσιολογικό το να είναι κάποιος υπέρβαρος αν δεν είναι απόρροια κάποιας πάθησης καθώς προκαλεί προβλήματα υγείας το πάχος αλλά δεν είμαι υπέρ στην απομόνωση τους και στον εξευτελισμό τους επίσης.

Παρόλα αυτά στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι πράγματι τα τραγούδια της eurovision βγαίνουν εκτός νοήματος τα τελευταία χρόνια και θα καταλήξει στο τέλος ο διαγωνισμός του πιο political correct τραγουδιού που προωθεί την ατζέντα της Νέας Τάξης πραγμάτων.
Αφού ρε Ζαν μας έχεις πει ότι δεν την έχεις δει ποτέ, πως εκφέρεις άποψη;
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
189794898_4084752004920596_4778006430866317435_n.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
Αφού ρε Ζαν μας έχεις πει ότι δεν την έχεις δει ποτέ, πως εκφέρεις άποψη;
Έχω δει κάποια τραγούδια και συγκεκριμένα το προφίλ κάποιων τραγουδιστών και τις θέσεις που όλως τυχαίως πήραν.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.

Μόνο τέτοιες συμμετοχές θεμε.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μ' αρέσει πάρα πολύ όταν ανοίγονται θέματα που κάνουν τζις σε ορισμένους και οι περισσότεροι βγάζουν νύχια και στολίζουν με επίθετα τους συνφορουμήτες. Έχω όρεξη σήμερα!​

Σε συνέντευξή του, ο Βουλευτής Κωνσταντίνος Μπογδάνος δήλωσε "Μου φαίνεται ότι δεν είναι πλέον σαφές αν η Eurovision είναι ένας διαγωνισμός τραγουδιού ή ένας διαγωνισμός διαφορετικότητας. Μου άρεσε το τραγούδι της Μάλτας αλλά με ενοχλεί το γεγονός ότι προβάλλει περισσότερο το γεγονός ότι έχει 80 κιλά παραπάνω από το κανονικό και φοβάμαι κιόλας ότι η Eurovision γενικώς έχει αρχίσει να γίνεται ένα show, στο οποίο στο τέλος, η πραγματική μάχη θα είναι μεταξύ εκείνων που έχουν κατέβει για να τραγουδήσουν και εκείνων που έχουν κατέβει για να "δειχτούν" ως κάτι το διαφορετικό. "Γεια σας. 'Έχω πέος και μούσι". Οκ φίλε, μπράβο".

Αναφέρεται γι' αυτήν την εμφάνιση


μόνο που το συγκεκριμένο τραγούδι δεν κάνει καμία αναφορά σε παραπανίσια κιλά, άλλη είναι η θεματολογία του. Αυτό μπορεί να το αντιληφθεί κι ένα 15χρονο που γνωρίζει αγγλικά.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.
Έχω δει κάποια τραγούδια και συγκεκριμένα το προφίλ κάποιων τραγουδιστών και τις θέσεις που όλως τυχαίως πήραν.
Άρα από τα 39 τραγούδια κάθε χρόνο, δεν έχεις δει τίποτα, στα λόγια μου έρχεσαι. Μην ακούς τυφλά ότι λένε οι ομοϊδεάτες σου
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
Άρα από τα 39 τραγούδια κάθε χρόνο, δεν έχεις δει τίποτα, στα λόγια μου έρχεσαι. Μην ακούς τυφλά ότι λένε οι ομοϊδεάτες σου
Είδα τους τελευταίους εκπροσώπους της Σουηδίας, της Ρωσίας κλπ. Άσε, κάτι ξέρουμε.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.
Στα 00ς : Η eurovision είναι ένα πανηγυράκι, βγαίνουν τραγούδια με στίχους baila el chiki chiki και αριθμούς στα γερμανικά, κανένα σοβαρό τραγούδι με νόημα

Τα τελευταία χρόνια : όλοι προσπαθούν να εκμεταλλευτούν την ιδιαιτερότητά τους με τραγούδια με κοινωνικά μηνύματα

Κάποιος πιο πονηρεμένος από εμένα, θα έλεγε ότι απλά έχετε πρόβλημα με τον διαγωνισμό χωρίς να ξέρετε και εσείς οι ίδιοι το γιατί :(



Είδα τους τελευταίους εκπροσώπους της Σουηδίας, της Ρωσίας κλπ. Άσε, κάτι ξέρουμε.
Και τι είχαν; Και που πήγαν οι υπόλοιποι 37; Πάω στοίχημα ότι όντως δεν ξες, γιατί αν ήξερες τι συμφέρον έχει η κάθε χώρα, θα το υποστήριζες ως εθνικό προϊόν
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Σημασία έχει να είναι catchy και να είναι ωραίο. Κάτι στημένες μαλακίες σαν του 2018 πρέπει να αποφεύγονται.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
Κάποιος πιο πονηρεμένος από εμένα, θα έλεγε ότι απλά έχετε πρόβλημα με τον διαγωνισμό χωρίς να ξέρετε και εσείς οι ίδιοι το γιατί :(
Με το διαγωνισμό πρόβλημα δεν έχουμε. Ίσα ίσα είναι ωραίο να ενισχύονται οι δεσμοί ανάμεσα στην Ευρώπη. Ίδια φυλή είμαστε άλλωστε.

Το πρόβλημα είναι η νεοταξική ατζέντα την οποία προωθεί με φανατικό τρόπο πλέον και αυτός ο διαγωνισμός. Απορώ πως δεν το βλέπεις.
Και τι είχαν; Και που πήγαν οι υπόλοιποι 37; Πάω στοίχημα ότι όντως δεν ξες, γιατί αν ήξερες τι συμφέρον έχει η κάθε χώρα, θα το υποστήριζες ως εθνικό προϊόν
το συμφέρον κάθε χώρας είναι να μη προωθεί νεοταξικές ανοησίες. Η eurovision θα έπρεπε κατά την γνώμη μου να δίνει έμφαση στην παραδοσιακή μουσική κάθε χώρας και στην μοναδικότητα της σε αυτόν τον τομέα. Τώρα είναι ένα πιόνι της παγκοσμιοποίησης.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.
Με το διαγωνισμό πρόβλημα δεν έχουμε. Ίσα ίσα είναι ωραίο να ενισχύονται οι δεσμοί ανάμεσα στην Ευρώπη. Ίδια φυλή είμαστε άλλωστε.

Το πρόβλημα είναι η νεοταξική ατζέντα την οποία προωθεί με φανατικό τρόπο πλέον και αυτός ο διαγωνισμός. Απορώ πως δεν το βλέπεις.

το συμφέρον κάθε χώρας είναι να μη προωθεί νεοταξικές ανοησίες. Η eurovision θα έπρεπε κατά την γνώμη μου να δίνει έμφαση στην παραδοσιακή μουσική κάθε χώρας και στην μοναδικότητα της σε αυτόν τον τομέα. Τώρα είναι ένα πιόνι της παγκοσμιοποίησης.
Και επανέρχομαι στο ότι δεν έχεις ιδέα για τον διαγωνισμό

Αναπόφευκτα κάποιοι καλλιτέχνες θα θελήσουν να μιλήσουν για σημερινά προβλήματα
Αναπόφευκτα κάποιες χώρες θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν αυτή την τάση, αλλά τις περισσότερες φορές το κοινό αν δεν το νιώθει ο καλλιτέχνης, δεν το αγοράζει. Το ψεύτικο και η εκμετάλλευση φαίνεται. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η θέση της Μάλτας, μιας και μιλάμε για αυτήν, όπου πάτωσε παρά το όλο κοινωνικό μήνυμα από πίσω. Ο Σουηδός μετανάστης που ανέφερες επίσης δεν άγγιξε κανέναν. Τα περισσότερα τραγούδια της δεκάδας δεν έχουν καν κάποιο "κοινωνικό" μήνυμα όπως νομίζετε.

Η κάθε χώρα προωθεί ότι θέλει. Ακόμα και παραδοσιακή μουσική, εδώ το Αζερμπαϊτζάν νίκησε και μας έκανε κανονική τουριστική καμπάνια με παραδοσιακές στολές, μνημεία, παραδοσιακή μουσική, φυσικά τοπία κτλ. Φέτος οι Ολλανδοί ήθελαν να δείξουν ότι αγαπάνε κάθε μειονότητα, κάτι που δεν περίμεναν την eurovision, όπως όλοι γνωρίζουμε, για να το προωθήσουν. Ότι πρεσβεύει η κάθε χώρα, το προωθεί και μάλιστα σε πάνω από 200εκ τηλεθεατές. Μην μιλήσω για λοιπά έσοδα. Βέβαια ποιες είναι οι νεοταξικές ανοησίες δεν μας έχεις εξηγήσει ακόμα. Η προώθηση της ομοφυλοφιλίας όπως με κακό χιούμορ φαίνεται στην εικόνα του Ζουκόβ; Ο φεμινισμός; Η αποδοχή του εαυτού μας; Η αυτοπεποίθηση; Ποια ακριβώς από αυτά τα μηνύματα δεν θα έπρεπε να προωθούνται; Απορώ αν ξες την ιστορία του θεσμού.

Για αυτό σου λέω Ζαν μου, δεν έχεις ιδέα και δεν μπορείς να εκφέρεις γνώμη όταν δεν έχεις δει ούτε μισό διαγωνισμό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δύο έχω παρατηρήσει:

1) Το body shaming υπάρχει μόνο στις εύσωμες και όχι στις αδύνατες. Είναι ένα θέμα. Μην της πεις "χοντρή" θα πέσουν να σε φάνε, αν την πεις "κοκκαλιάρα" είναι Παρασκευή.

2) Οι μόνες που προωθούν τα μότο "αγάπα το σώμα σου", "είσαι τέλεια, μην ακούς κανέναν" και τα αντίστοιχα hashtags (βλέπε instagram) είναι πάντα οι εύσωμες, ποτέ οι αδύνατες.

Πρέπει να υπάρχει μια εξήγηση σε αυτά...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
Και επανέρχομαι στο ότι δεν έχεις ιδέα για τον διαγωνισμό

Αναπόφευκτα κάποιοι καλλιτέχνες θα θελήσουν να μιλήσουν για σημερινά προβλήματα
Αναπόφευκτα κάποιες χώρες θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν αυτή την τάση, αλλά τις περισσότερες φορές το κοινό αν δεν το νιώθει ο καλλιτέχνης, δεν το αγοράζει. Το ψεύτικο και η εκμετάλλευση φαίνεται. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η θέση της Μάλτας, μιας και μιλάμε για αυτήν, όπου πάτωσε παρά το όλο κοινωνικό μήνυμα από πίσω. Ο Σουηδός μετανάστης που ανέφερες επίσης δεν άγγιξε κανέναν. Τα περισσότερα τραγούδια της δεκάδας δεν έχουν καν κάποιο "κοινωνικό" μήνυμα όπως νομίζετε.

Η κάθε χώρα προωθεί ότι θέλει. Ακόμα και παραδοσιακή μουσική, εδώ το Αζερμπαϊτζάν νίκησε και μας έκανε κανονική τουριστική καμπάνια με παραδοσιακές στολές, μνημεία, παραδοσιακή μουσική, φυσικά τοπία κτλ. Φέτος οι Ολλανδοί ήθελαν να δείξουν ότι αγαπάνε κάθε μειονότητα, κάτι που δεν περίμεναν την eurovision, όπως όλοι γνωρίζουμε, για να το προωθήσουν. Ότι πρεσβεύει η κάθε χώρα, το προωθεί και μάλιστα σε πάνω από 200εκ τηλεθεατές. Μην μιλήσω για λοιπά έσοδα. Βέβαια ποιες είναι οι νεοταξικές ανοησίες δεν μας έχει εξηγήσει ακόμα. Η προώθηση της ομοφυλοφιλίας όπως με κακό χιούμορ φαίνεται στην εικόνα του Ζουκόβ; Ο φεμινισμός; Η αποδοχή του εαυτού μας; Η αυτοπεποίθηση; Ποια ακριβώς από αυτά τα μηνύματα δεν θα έπρεπε να προωθούνται; Απορώ αν ξες την ιστορία του θεσμού.

Για αυτό σου λέω Ζαν μου, δεν έχεις ιδέα και δεν μπορείς να εκφέρεις γνώμη όταν δεν έχεις δει ούτε μισό διαγωνισμό.
Μόνος σου τα αναφέρεις. Υπάρχουν χώρες που δεν τις εκπροσωπούν καν οι ημεδαποί πολίτες. Είναι ντροπή αυτό το πράγμα. Η Σουηδία το έχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν. Νεοταξική ατζέντα είναι κάθε τι που επιχειρεί την πληθυσμιακή αλλαγή της Ευρώπης και πολεμά την Ευρωπαϊκή φυλή όπως βλέπουμε να γίνεται παντού. Ακόμα και η eurovision συμβάλλει σε όλο αυτό το έργο.

Έχω δει 1-2 διαγωνισμούς πάντως ( όχι ολόκληρους βέβαια ) αλλά κυρίως τα περισσότερα τραγούδια τα ακούω μετά στο youtube μπας και βρω κανένα καλό. Γνωρίζω για την σαπίλα στην οποία έχει επέλθει ο διαγωνισμός.
 

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μόνος σου τα αναφέρεις. Υπάρχουν χώρες που δεν τις εκπροσωπούν καν οι ημεδαποί πολίτες. Είναι ντροπή αυτό το πράγμα. Η Σουηδία το έχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν. Νεοταξική ατζέντα είναι κάθε τι που επιχειρεί την πληθυσμιακή αλλαγή της Ευρώπης και πολεμά την Ευρωπαϊκή φυλή όπως βλέπουμε να γίνεται παντού. Ακόμα και η eurovision συμβάλλει σε όλο αυτό το έργο.

Έχω δει 1-2 διαγωνισμούς πάντως ( όχι ολόκληρους βέβαια ) αλλά κυρίως τα περισσότερα τραγούδια τα ακούω μετά στο youtube μπας και βρω κανένα καλό. Γνωρίζω για την σαπίλα στην οποία έχει επέλθει ο διαγωνισμός.
Επειδή βλέπω Eurovision κάθε χρόνο, μπορώ να πω πως ναι, έχει χάσει το αρχικό της νόημα. Τρανό παράδειγμα της Φουρέιρα.

Μια Αλβανή, που ζει στην Ελλάδα, εκπροσωπεί την Κύπρο, με αγγλόφωνο τραγούδι, με ισπανικό τίτλο και Σουηδέζες χορεύτριες (?).

Για τους ημεδαπούς, ένα θέμα που κάνει πολύ τζιζζζ. Είναι ντροπή να μιλάς για ντόπιους, λευκούς Ευρωπαίους πια. Είσαι *συμπλήρωσε εσύ την ταμπέλα*.

Πάντως έχουν σταλεί και διαμαντάκια, κακά τα ψέματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top