Ο Βουλευτής Μπογδάνος και τα κιλά της Μαλτέζας στην Eurovision

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όπως είπα και πιο πάνω δεν είπα κλειδώσου , είπα ότι αν το σκεφτούμε ότι το προωθεί , είτε θα πούμε ότι προωθείται η παχυσαρκία και άλλοι επαναπαύονται είτε θα πούμε ότι είναι και κάτι καλό , και ένα κορίτσι 60 κιλά θα αγαπήσει αυτό που είναι και δεν θα σκάει να φτάσει στα 50.
Ότι σκέφτηκες πως το προωθεί δε σημαίνει ότι ισχύει. Πουθενά δεν λέει κάτι τέτοιο στο τραγούδι της. Είναι μια εύσωμη κοπέλα που χορεύει τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.
Απλώς σε χαλάει την αισθητική και μπορείς να το πας όσο γύρω-γύρω θέλεις ουσιαστικά σε ενοχλεί που είναι τόσα κιλά και την είδε τόσος κόσμος. Που δεν θα πω καν πως είναι οκει τα κιλά της αλλά το όλο προωθείται η παχυσαρκία είναι αντίστοιχο ανέκδοτο με τις βλακείες που έλεγαν παλιά περί ανορεξίας.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν βγω με κοντομάνικο και φαίνονται τα τατουάζ μου και τραγουδάω ''τι ωραία τα κοντομάνικα την άνοιξη '' ή ''χώρισα θα βγω για να γιορτάσω'' προωθώ τα τατουάζ αν τα βλέπουν όλοι γιατί ήδη είμαι ένα πρότυπο θεωρώ εγώ και προβάλλω αυτό που είμαι , δεν έχω να πω κάτι άλλο.

εσύ δεν έλεγες πιο πίσω πως δεν είναι τελικά τα ρούχα; Έστω. Για να δούμε,

αν βγεις έξω με ψηλοτάκουνα το κανεις γιατί θες να δείξεις ψηλότερη; ακόμη κι αν είσαι 1.80

αν βγεις με ντεκολτέ σημαίνει πως θες να δείξεις τα βυζιά σου;

αν βγεις με κοντό σορτσάκι σημαίνει πως θες να δείξεις τα πόδια σου;

αν κυκλοφορείς καλοντυμένη σημαίνει πως θες να δείξεις πως έχεις λεφτά;

Πολλές πολλές υποθέσεις και assumptions με το τσουβάλι για κόσμο που δε γνωρίζουμε σίγουρα είναι δείγμα υγιούς αντιμετώπισης. Ο τύπος με τα τατοο στο μπράτσο φορά κοντομάνικο για τα τα δείξει λοιπόν. Ο τύπος που δεν έχει τατοο γιατί τα φορά τότε; Αυτοί δε φοράνε κοντομάνικα θα μου πεις. Οι τύποι που έχουν κοιλούμπες σκάνε στη παραλία με μαγιό; Όσοι σκάνε το κάνουν γιατί θέλουν να δείξουν τις ατελείωτες καμπύλες τους έτσι; δεν υπάρχει κάποιος πρακτικός λόγος. Αρκεί να μη το κάνουν τραγουδώντας "τι ωραία τα μαγιό το καλοκαίρι" πάντα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ότι σκέφτηκες πως το προωθεί δε σημαίνει ότι ισχύει. Πουθενά δεν λέει κάτι τέτοιο στο τραγούδι της. Είναι μια εύσωμη κοπέλα που χορεύει τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.
Απλώς σε χαλάει την αισθητική και μπορείς να το πας όσο γύρω-γύρω θέλεις ουσιαστικά σε ενοχλεί που είναι τόσα κιλά και την είδε τόσος κόσμος. Που δεν θα πω καν πως είναι οκει τα κιλά της αλλά το όλο προωθείται η παχυσαρκία είναι αντίστοιχο ανέκδοτο με τις βλακείες που έλεγαν παλιά περί ανορεξίας.
Προωθείται καλύτερα ήθελα να πω παρά προωθεί γιατί είναι σαν να βάζω ένα σκοπό , ότι το κάνει εσκεμμένα ενώ μπορεί να γίνει και τυχαία, να γίνει μόνο του δλδ όπως και μια διαφήμιση ενός προϊόντος ας πούμε

Και τα άλλα ηρέμησε λίγο , δεν με απασχόλησε το θέμα γενικά, εγώ ένα ποστ του βασίλη είδα άκουσα και από το περιβάλλον μου και είπα 2 πράγματα αντί να λέμε κλισεδούρες όλη την ώρα.

Απλά και η άλλη που ανέφερα που είπε ''ωραία τα κοινωνικά μηνύματα'' πως την ενοχλεί; αφού ήταν στα σίγουρα υπερ, απλά το είδε , έκανε αυτή τη διάκριση . Αν αυτό δεν είναι κάτι καλό οκ , το δέχομαι .
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν βγω με κοντομάνικο και φαίνονται τα τατουάζ μου και τραγουδάω ''τι ωραία τα κοντομάνικα την άνοιξη '' ή ''χώρισα θα βγω για να γιορτάσω'' προωθώ τα τατουάζ αν τα βλέπουν όλοι γιατί ήδη είμαι ένα πρότυπο θεωρώ εγώ και προβάλλω αυτό που είμαι , δεν έχω να πω κάτι άλλο.
Διακρίνω μια εκδηλη ανάγκη για τσουβάλιασμα.
Προσωπικά Έχω τατουάζ και φαίνονται οταν φοράω κοντά ρούχα.
Και φοράω κοντά ρούχα συνήθως επειδή σκάω.
Και το καλοκαίρι φοράω μαγιό και όχι στολή δύτη επειδή δεν κάνω κατάδυση και όχι επειδή θέλω να φανούν τα τατου μου.
Ευχαριστώ.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Διακρίνω μια εκδηλη ανάγκη για τσουβάλιασμα.
Προσωπικά Έχω τατουάζ και φαίνονται οταν φοράω κοντά ρούχα.
Και φοράω κοντά ρούχα συνήθως επειδή σκάω.
Και το καλοκαίρι φοράω μαγιό και όχι στολή δύτη επειδή δεν κάνω κατάδυση και όχι επειδή θέλω να φανούν τα τατου μου.
Ευχαριστώ.
Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε
Δεν έχω θέμα με τα τατουάζ, παράδειγμα ήταν πως προωθείται κάτι και μόνο του ξαναλέω όχι εσκεμμένα ντε και καλά
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε
Δεν έχω θέμα με τα τατουάζ, παράδειγμα ήταν πως προωθείται κάτι και μόνο του ξαναλέω όχι εσκεμμένα ντε και καλά
Και αν το πιστεύεις για τα τατουάζ θα το πιστεύεις γενικότερα ρε συ Αύρα, την λογική κρίνω δεν με νοιάζει ποια ειναι η γνωμη σου για τα τατουαζ
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Παιδιά το απάντησα και πριν δω τα σχόλια, ότι γίνεται και τυχαία , αυτό .
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το argument της Αυρας ειναι πως όταν είσαι δημόσιο πρόσωπο όπως πχ ένας διάσημος τραγουδιστής ή ηθοποιός ή κάποιους που προβάλλεται μαζικά, τότε θα υπάρξουν και άνθρωποι που θα θελήσουν να σε μιμηθούν, γιατί έτσι λειτουργεί ο κόσμος, και άρα οτιδήποτε κάνεις, από τις απόψεις που υποστηρίζεις, μέχρι το κούρεμα που φοράς, τα ρούχα ή τα ταττου σου, επηρεάζουν τους δέκτες κάποιοι από τους οποίους θα σε μιμιθουν, άρα φέρεις αυξημένη ευθύνη ο ίδιος τόσο για την εικόνα σου, όσο και για τα λεγόμενα σου.

Τα viral tends Δεν ξεκινάνε από τον κυρ Μητρο στο καφενείο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ίσως είναι θέμα οικειότητας, η παχουλή με το ριχτό και τη μπαλάντα μας είναι πολύ πιο οικείο θέαμα από τη παχουλή με χορευτικά, μίνι, σεξαπίλ κτλ άρα είναι κάτι πιο παρατηρήσιμο , μέχρι να γίνει και αυτό κάτι οικείο αν προβάλλεται συνέχεια. Όπως θα πάω και στη παραλία και δεν θα παρατηρήσω το κορίτσι της διπλανής πόρτας αλλά μια κορμάρα ή μια πολύ παχουλή θα μου κινήσει την προσοχή ως κάτι πιο σπάνιο από το μέσο σωματότυπο . Αν εσείς έχετε τόσο μεγαλείο ψυχής που δεν κάνετε διακρίσεις πάω πάσο .

Όχι όχι δε με κατάλαβες, ίσα ίσα που στα λόγια μου έρχεσαι. Όπως λες κι η ίδια, παρατηρείς κάτι που κάνει σε εσένα εντύπωση γιατί είναι για εσένα ανοικειο. Μπορεί, λοιπόν, σύμφωνα μ' αυτό το σκεπτικό ο άλλος να μην έχει σκοπό να τονίσει ένα χαρακτηριστικό του αλλά εσένα να σου φανεί έτσι για τους λόγους που ανέφερες. Εγώ δεν κατακρίνω την παρατήρηση που θα κάνεις, απλώς διαφωνώ με τη σύνδεση ότι "παρατηρώ ένα έντονο χαρακτηριστικό στον άλλον αλλά είχε σκοπό να το τονίσει/προωθήσει", μου φαίνεται αυθαίρετη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Προωθείται καλύτερα ήθελα να πω παρά προωθεί γιατί είναι σαν να βάζω ένα σκοπό , ότι το κάνει εσκεμμένα ενώ μπορεί να γίνει και τυχαία, να γίνει μόνο του δλδ όπως και μια διαφήμιση ενός προϊόντος ας πούμε

Α, τώρα είδα αυτό, απλώς έτσι όπως τοποθετήθηκες στην αρχή φάνηκε σαν να λες αυτό, ότι συνέβαινε σκόπιμα. Ε εντάξει, τώρα το τι εντυπώσεις δίνουμε ακούσια προφανώς και δεν το ελέγχουμε αλλά και πάλι καταλήγουμε ότι αυτό εξαρτάται απ τις προσλαμβανουσες των κριτών κι όχι των κρινομένων.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι όχι δε με κατάλαβες, ίσα ίσα που στα λόγια μου έρχεσαι. Όπως λες κι η ίδια, παρατηρείς κάτι που κάνει σε εσένα εντύπωση γιατί είναι για εσένα ανοικειο. Μπορεί, λοιπόν, σύμφωνα μ' αυτό το σκεπτικό ο άλλος να μην έχει σκοπό να τονίσει ένα χαρακτηριστικό του αλλά εσένα να σου φανεί έτσι για τους λόγους που ανέφερες. Εγώ δεν κατακρίνω την παρατήρηση που θα κάνεις, απλώς διαφωνώ με τη σύνδεση ότι "παρατηρώ ένα έντονο χαρακτηριστικό στον άλλον αλλά είχε σκοπό να το τονίσει/προωθήσει", μου φαίνεται αυθαίρετη.

Με την ίδια λογική κάποιος που κάνει peacocking δεν το κάνει με σκοπό να προβληθεί και να τραβήξει την προσοχή, αλλά όλοι συμφωνούμε πως γι αυτό το κάνει, εξου και ο ορισμός της λέξης.

Γενικά όταν κάποιος βγαίνει έξω με ασυνήθιστη εμφάνιση, τότε θα τραβήξει την προσοχή, είτε το θέλει είτε όχι. Κάποιες φορές δεν είναι επιλογή σου, δηλαδή το να είσαι 2.10 τραβάει την προσοχή σίγουρα, αλλά κανείς δεν θα πει ότι προωθείς το να είσαι ψηλός γιατί είναι γελοίο. Όταν όμως αυτό το κάτι είναι κάποια επιλογή όπως πολύ έντονο μακιγιάζ που ξεχωρίζει, ταττου, ντύσιμο, και γενικά οτιδήποτε είναι εκτός του συνηθισμένου που τραβάει την προσοχή, κάποιος μπορεί να ισχυριστεί ότι το άτομο το κάνει για να το προβάλλει, και δεν μπορείς και να το αρνηθείς με σιγουριά γιατί τα όρια είναι θολά.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση το σύνηθες είναι όλες όσες πάνε Eurovision και γενικά μιλάνε για σεξαπιλ και κτλ να είναι μοντέλα εμφανισιακα για προφανείς λόγους. Όταν πάει λοιπόν μια χοντρή και κάνει το ίδιο, τότε είναι κάτι ασυνήθιστο που θα τραβήξει την προσοχή, και άρα κάποιος μπορεί να ισχυριστεί ότι επίτηδες βάλανε την συγκεκριμένη με το συγκεκριμένο σώματοτυπο για να προωθήσουν το ότι και οι χοντρές είναι σεξυ, το fat acceptance ή οτιδήποτε.

Και γενικά ούτε μπορείς να πεις πως είναι αλήθεια, ούτε πως είναι ψέμματα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Με την ίδια λογική κάποιος που κάνει peacocking δεν το κάνει με σκοπό να προβληθεί και να τραβήξει την προσοχή, αλλά όλοι συμφωνούμε πως γι αυτό το κάνει, εξου και ο ορισμός της λέξης.

Γενικά όταν κάποιος βγαίνει έξω με ασυνήθιστη εμφάνιση, τότε θα τραβήξει την προσοχή, είτε το θέλει είτε όχι. Κάποιες φορές δεν είναι επιλογή σου, δηλαδή το να είσαι 2.10 τραβάει την προσοχή σίγουρα, αλλά κανείς δεν θα πει ότι προωθείς το να είσαι ψηλός γιατί είναι γελοίο. Όταν όμως αυτό το κάτι είναι κάποια επιλογή όπως πολύ έντονο μακιγιάζ που ξεχωρίζει, ταττου, ντύσιμο, και γενικά οτιδήποτε είναι εκτός του συνηθισμένου που τραβάει την προσοχή, κάποιος μπορεί να ισχυριστεί ότι το άτομο το κάνει για να το προβάλλει, και δεν μπορείς και να το αρνηθείς με σιγουριά γιατί τα όρια είναι θολά.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση το σύνηθες είναι όλες όσες πάνε Eurovision και γενικά μιλάνε για σεξαπιλ και κτλ να είναι μοντέλα εμφανισιακα για προφανείς λόγους. Όταν πάει λοιπόν μια χοντρή και κάνει το ίδιο, τότε είναι κάτι ασυνήθιστο που θα τραβήξει την προσοχή, και άρα κάποιος μπορεί να ισχυριστεί ότι επίτηδες βάλανε την συγκεκριμένη με το συγκεκριμένο σώματοτυπο για να προωθήσουν το ότι και οι χοντρές είναι σεξυ, το fat acceptance ή οτιδήποτε.

Και γενικά ούτε μπορείς να πεις πως είναι αλήθεια, ούτε πως είναι ψέμματα.

Για να κρίνεις αν κάποιος προβάλει ορισμένα χαρακτηριστικά του εαυτού του σκόπιμα πρέπει να έρθεις σε επαφή μαζί του και να γνωρίσεις την συμπεριφορά του. Αν πχ μάθεις ότι η μενσα πήρε τον τάδε είναι χαζό να πεις ότι ο τάδε προβάλλει το μυαλό του· αν όμως έρθει, καθίσει στο τραπέζι, σου μιλάει επίτηδες σε γλώσσα που δε καταλαβαίνεις, για θέματα που δεν γνωρίζεις, πετάει ατάκες τύπου "δεν μπορώ να εξηγώ το ίδιο πράγμα δύο φορές, εκνευρίζομαι", σε ειρωνεύεται άμα δεν καταλαβαίνεις και το παίζει ιστορία, τότε ναι, μπορείς να πεις ότι τονίζει σκόπιμα το ποσό έξυπνος είναι. Η κοπέλα λοιπόν φόρεσε ένα ρούχο, βγήκε τραγούδησε, δε θυμάμαι αν χόρεψε και τέλος. Το τραγούδι της ήταν άσχετο με τα κιλά της, επομένως ο μόνος τρόπος για να πεις με ασφάλεια ότι είχε τέτοιο σκοπό είναι αν δεις δημοσιεύσεις της σχετικές με το fat shaming ή αν έχει κάποιο άλλο τραγούδι μ αυτό το θέμα κλπ. Μέχρι τότε εγώ προσωπικά δε θα έκανα εικασίες και θεωρώ ότι ο σκοπός της εμφάνισής της ήταν άλλος, σχετικός με τους στίχους, όχι τα κιλά της.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να κρίνεις αν κάποιος προβάλει ορισμένα χαρακτηριστικά του εαυτού του σκόπιμα πρέπει να έρθεις σε επαφή μαζί του και να γνωρίσεις την συμπεριφορά του. Αν πχ μάθεις ότι η μενσα πήρε τον τάδε είναι χαζό να πεις ότι ο τάδε προβάλλει το μυαλό του· αν όμως έρθει, καθίσει στο τραπέζι, σου μιλάει επίτηδες σε γλώσσα που δε καταλαβαίνεις, για θέματα που δεν γνωρίζεις, πετάει ατάκες τύπου "δεν μπορώ να εξηγώ το ίδιο πράγμα δύο φορές, εκνευρίζομαι", σε ειρωνεύεται άμα δεν καταλαβαίνεις και το παίζει ιστορία, τότε ναι, μπορείς να πεις ότι τονίζει σκόπιμα το ποσό έξυπνος είναι. Η κοπέλα λοιπόν φόρεσε ένα ρούχο, βγήκε τραγούδησε, δε θυμάμαι αν χόρεψε και τέλος. Το τραγούδι της ήταν άσχετο με τα κιλά της, επομένως ο μόνος τρόπος για να πεις με ασφάλεια ότι είχε τέτοιο σκοπό είναι αν δεις δημοσιεύσεις της σχετικές με το fat shaming ή αν έχει κάποιο άλλο τραγούδι μ αυτό το θέμα κλπ. Μέχρι τότε εγώ προσωπικά δε θα έκανα εικασίες και θεωρώ ότι ο σκοπός της εμφάνισής της ήταν άλλος, σχετικός με τους στίχους, όχι τα κιλά της.
Οταν μιλάς για ένα πρόσωπο της ιδιωτικής σφαίρας ναι, αλλά στην δημόσια σφαίρα τα πράγματα είναι διαφορετικά. Έτσι ξεκινάνε τα trends άλλωστε.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Δεν θα παχύνει κανείς από μόδα, μπορεί όμως να επαναπαυτεί , στυλ αγαπάω το σώμα μου και σε όποιον αρέσω.

Η παχυσαρκία ντάξει έχει να κάνει και με τον τρόπο ζωής και τις επιλογές μας σε ένα βαθμό , να βελτιωθούμε , να πάμε στους ειδικούς και τα σχετικά .
Οπότε η Μαλτέζα με την εμφάνισή της προώθησε το σκεπτικό οτι δε χρειάζεται να κάνουμε προσπάθειες για το σώμα μας, μπορούμε να επαναπαυτούμε και να μείνουμε έτσι, αυτό λες; Θεωρείς δεδομένο λοιπόν οτι κάθε παχύσαρκος άνθρωπος είναι απλά ένας τεμπέλης που όλη μέρα τρώει και τεμπελιάζει και αυτό είναι κατακριτέο. Αν αυτό δεν είναι ο ορισμός του τσουβαλιάσματος, τί είναι; Κρίμα, περίμενα άλλες απόψεις να έχεις.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
Η Τσαγκρινού με το "i gave my heart to el diablo" και το φόρεμά της προωθεί το εμπόριο οργάνων επίσης.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Οπότε η Μαλτέζα με την εμφάνισή της προώθησε το σκεπτικό οτι δε χρειάζεται να κάνουμε προσπάθειες για το σώμα μας, μπορούμε να επαναπαυτούμε και να μείνουμε έτσι, αυτό λες; Θεωρείς δεδομένο λοιπόν οτι κάθε παχύσαρκος άνθρωπος είναι απλά ένας τεμπέλης που όλη μέρα τρώει και τεμπελιάζει και αυτό είναι κατακριτέο. Αν αυτό δεν είναι ο ορισμός του τσουβαλιάσματος, τί είναι; Κρίμα, περίμενα άλλες απόψεις να έχεις.
Όχι χιμέλα, άλλα πράγματα είπα, αλλά κουράστηκα με τις διαστρεβλώσεις και τις έχθρες.
Λυπήσου κάνε ότι θες .
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Ο καθένας δείχνει τον εαυτό του, είτε είναι δημόσιο πρόσωπο είτε άσημος.
Δε μπορούμε να κρύψουμε κάτω από το χαλί παχουλούς, ομοφυλόφιλους, τρανς, ανθρώπους με θέματα υγείας ή ό,τι άλλο επειδή προσβάλλουν τις ευαισθησίες μερικών / δεν μπορούν να δείξουν το κατεστημένο ή το τέλειο όπως το φαντάζεται η τρέχουσα νοοτροπία.

Ό,τι δεν είναι παράνομο ή βίαιο (σε irl καταστάσεις), μπορεί να προβάλλεται για εμένα. Πόσο μάλλον στο χώρο της τέχνη. Κι αυτό συμβαίνει εδώ και πολλές δεκαετίες όπου ακόμα και ο κινηματογράφος ασχολείται / προβάλλει ανθρώπους του περιθωρίου με στόχο κυρίως να δείξει το πως ζουν και ότι είναι κι αυτοί άνθρωποι με ευαισθησίες και δύσκολα βιώματα.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Ξέρετε οτι υπάρχουν σειρές και σόου στην Αμερική και τον Καναδά όπου είναι αναγκασμένοι να προσλάβουν ηθοποιούς - παίκτες παιχνιδιών κλπ που είναι κατά κάποιο ποσοστό people of color; Για ποιο λόγο φτάσαμε σε αυτό το σημείο;
Τώρα αυτό το παρουσιάζεις ως κάτι καλό?
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Όχι βέβαια, το είπα στην προηγούμενη πρόταση. Οτι αν όλοι αποδέχονταν το διαφορετικό δε θα υπήρχε ανάγκη για κάτι τέτοιο.
Ναι οκ, τελικα ομως δεν θα το απορριψεις κιολας, γιατι εστω και τεχνητα δημιουργει αυτη την ψευδαισθηση οτι γινεται αυτο που θελεις.
Διαφορετικο ειναι επισης και το να μην θελει ο αλλος να υπακουσει σε αυτους τους νομους
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Τώρα αυτό το παρουσιάζεις ως κάτι καλό?
Βέβαια άλλο τα πρότυπα της εμφάνισης που κάπως μπορεί να πεις ότι επηρεάζεις τους άλλους , άλλο το χρώμα ή τη σεξουαλικότητα που δεν επηρεάζεις τους άλλους , δεν θα αποκτήσει κανείς ανασφάλεια ούτε θα αλλάξει σεξουαλικότητα ούτε θα μιμηθεί ούτε θα προκύψει ομοιομορφία , ούτε κάτι ανεπιθύμητο να σκεφτείς .

Τέσπα τι διαφωνώ με τους πάντες...
Έχει φοβηθεί και το μάτι μου εδώ μέσα..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top