Ο Στέφανος Κασελάκης νέος Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
Τουλάχιστον αυτός θα πάει, όχι σαν τα κωλοβύσματα που μας κυβερνάνε εδώ και πόσα χρόνια που έπλεκαν πουλόβερ στο στρατό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,819 μηνύματα.
Τουλάχιστον αυτός θα πάει, όχι σαν τα κωλοβύσματα που μας κυβερνάνε εδώ και πόσα χρόνια που έπλεκαν πουλόβερ στο στρατό.
Δεν γίνεται να κάνει αλλιώς.Αναγκαστικά.Κια βέβαια...θα ξεπατωθει το τσαμενο.2 μηνες!
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τουλάχιστον αυτός θα πάει, όχι σαν τα κωλοβύσματα που μας κυβερνάνε εδώ και πόσα χρόνια που έπλεκαν πουλόβερ στο στρατό.
20 μέρες θα πάει και μετά θα κάνει εξαγορά θητείας. Το να μη πάει καθόλου και να μπλέξει με ψεύτικα ι5 είναι πρακτικά περισσότερος κόπος και λιγότερη δημοσιότητα.
ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΣΣΕΛΑΚΗ ΣΑΝ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΗΓΕΤΗ ΚΑΙ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ, πρέπει να τον υπερασπιστώ λέγοντας ότι δε βλέπω κάτι ηθικά μεμπτό, αφού κάνει τα προβλεπόμενα, ενώ παράλληλα η μία από τις λιγοστές αοριστολογίες του είναι η κατάργηση της θητείας.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
20 μέρες θα πάει και μετά θα κάνει εξαγορά θητείας.
Από αυτές τις 20 μέρες, πόσες θα μείνει μέσα; Και όλοι θα είναι πολύ ευγενικοί μαζί του. Σιγά μην του κάνει κανένας καψόνι. Θα κάνει λίγο βήμα, λίγο όπλο, θα κάνει μία σκοπιά για να φωτογραφηθεί και μετά ...καλός πολίτης νόμιμα υπηρετήσας.

1695908278455.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
Πρόεδρος κόμματος αξιωματικής αντιπολίτευσης πάει φαντάρος!

Ελλαδάρα ρε μαλάκα!!!!

Pink Cheer GIF by Channel 7
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,415 μηνύματα.
Σπάει πολλά ταμπού ακόμα και με το λάθος τρόπο. Εσείς το βλέπετε ως λάθος, εγω τον βλέπω ως τεράστιο παίχτη στο Μάρκετινγκ.

Οταν μονιμως γίνεται θεμα με τους πολιτικούς και τη θητεία (γινόταν έστω παλιά), ή όταν θέλει να στοχεύσει προς το κέντρο και τα δεξιά και θέλει να τον δουν εστω και για λίγο στα χακί, βαράει σε δυο βασικά σημεία. "Καταπολεμάω τη διαφθορά και ειμαι νομοταγής και πιστεύω στην πατρίδα" και δειχνει και απλός πολίτης "προεδρος κομματος πάει φανταρος" πότε το ξαναείδαμε αυτό, ασχέτως τι μπορεί να πιστεύει πραγματικά μέσα του ή να εφαρμόσει πολιτικά αύριο.

Του βγαζω το καπέλο, είναι άριστος σόουμαν αλα Σάκης.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,174 μηνύματα.
Ο Κασσελάκης, από ότι φαίνεται, θέλει να τραβήξει από παντού ψήφους...κεντρώους, κεντροαριστερούς, αριστερούς, κεντροδεξιούς, ακόμη και από τη δεξιά.. καλά λέει ο Valder
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
20 μέρες θα πάει και μετά θα κάνει εξαγορά θητείας. Το να μη πάει καθόλου και να μπλέξει με ψεύτικα ι5 είναι πρακτικά περισσότερος κόπος και λιγότερη δημοσιότητα.
ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΣΣΕΛΑΚΗ ΣΑΝ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΗΓΕΤΗ ΚΑΙ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ, πρέπει να τον υπερασπιστώ λέγοντας ότι δε βλέπω κάτι ηθικά μεμπτό, αφού κάνει τα προβλεπόμενα, ενώ παράλληλα η μία από τις λιγοστές αοριστολογίες του είναι η κατάργηση της θητείας.
Πωω, όντως; Καλά κρασιά και αυτός.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, υπάρχει πολίτης που θα δει τον κασελακη στα χακί και θα πει αα μπράβο το κομμαντο, κάνει το καθήκον του?

Όλοι ξέρουμε ότι το κάνει για να βγει η υποχρέωση και δεν υπάρχει περίπτωση να πατήσει στρατόπεδο.
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Εσείς το βλέπετε ως λάθος, εγω τον βλέπω ως τεράστιο παίχτη στο Μάρκετινγκ.
Και εγώ έτσι το βλεπω.
Ο Κασσελάκης, από ότι φαίνεται, θέλει να τραβήξει από παντού ψήφους...κεντρώους, κεντροαριστερούς, αριστερούς, κεντροδεξιούς, ακόμη και από τη δεξιά.. καλά λέει ο Valder
Αυτό πιστεύω και εγώ, δεν ξέρω κατά πόσο θα το πετύχει όμως.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,819 μηνύματα.
Kαι βεβαια ειναι τεραστιος παιχτης του μαρκετινγκ..συμφωνω απολυτα.Σοου γουατ;
Τι σχεση εχει αυτο με το τι μπορει να λυσει;
Θα μας λυσει τα προβληματα;
Οταν μαλιστα ειναι τρεις λαλουν και δυο χορευουν;

Ειναι τεραστιος παιχτης του μαρκετινγκ για ποιον;
Για αυτον.
Κια το καταφερε.
Ε δηλαδη τι για εμας;


Σημαινει οτι ξερει να κανει σωστη αντιπολιτευση ; ξερει τα προβληματα,εχει καλες προθεσεις και μπορει να βγει πρωθυπουργος και αν βγει πρωθυπουργος(γελαστε υπευθυνα..) θα ξερει τι να κανει και θα τα κανει σωστα;
Η απαντηση σε ολα ειναι ΟΧΙ.
Αυτο τουλαχιστον δεν το εχει δειξει πουθενα,.μαλλον τα αντιθετα.

Αλλο το μαρκετινγκ που ξερει..και αλλο ολα τα υπολοιπα που φαινεται οτι ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.
Εμας μας νοιαζουν τα δευτερα και δυστυχως εκαηκαμεν.

Αυτον τον νοιαζει το μαρκετινγκ οποτε και μια χαρα ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΗ ΩΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ.
ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΗ.
Γιατι μια του σουργελου..δυο του σουργελου...στην τριτη θα γελασει και το παρδαλο κατσικι και αυτος μαλλον θα κλαψει.

Κια βεβαια αυτο που σημαινει περισσοτερο ειναι ποσο ηλιθια φερονται οι περισσοτεροι ψηφοφοροι που αντι για μυαλο και ουσια βλεπουν μαρκετινγκ.Κατι κακο δειχνει αυτο για αυτους που τον ψηφισαν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.
Σύμφωνα με την alco.
Αναφορικά για το αν πρέπει ο Κασσελάκης να συνεχίσει την πολιτική του ΣΥΡΙΖΑ, το 56% ζητάει να μετακινηθεί πιο κεντρικά, ενώ το 23% ζητάει πιο αριστερά. Μόλις το 9% ζητάει την ίδια πολιτική.


Αντίστοιχα, οι ψηφοφόροι του ΣΥΡΙΖΑ κατά το 53%, ζητάνε μετακίνηση προς το κέντρο, 34% ζητάει πιο αριστερά και το 6% να παραμείνει ίδια η πολιτική θέση της Κουμουνδούρου.
Screenshot_2023-09-28-19-53-41-601_com.android.chrome.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,415 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, υπάρχει πολίτης που θα δει τον κασελακη στα χακί και θα πει αα μπράβο το κομμαντο, κάνει το καθήκον του?

Όλοι ξέρουμε ότι το κάνει για να βγει η υποχρέωση και δεν υπάρχει περίπτωση να πατήσει στρατόπεδο.
Κι όμως. Πιστεύω πολύ στην ύπαρξη ανοήτων και εύπιστων και μάλιστα αυτοί κινούν τον κόσμο, διότι άνευ αυτών των ανοήτων και εύπιστων ψηφοφόρων (γενικώς, όχι του Κασσελάκη), δεν θα είχαν τι να καταναλώσουν τα έξυπνα ή μη έξυπνα αλλά πονηρά και ραδιούργα βυσσοδόμα πολιτικά πιράνχα.

Δεν είπα ότι είναι η επιτομή του σωστού πολιτικού ο Κασσελάκης ή ο απολύτως κατάλληλος για να λύσει τα προβλήματα της χώρας. Ούτε είπα ότι εγω με τη γνώση, χάφτω αυτό το σόου και θα τον ψηφίσω.

Έχοντας όμως τις γνώσεις, μπορώ και βλέπω τα τρικ, το Μάρκετινγκ. Και για να προσφέρονται, σημαινει πως υπάρχει ζήτηση στο συλλογικό υποσυνείδητο.

Διευκρίνιση: Άλλο "μπορώ και βλέπω το μάρκετινγκ" και άλλο "εγκρίνω ή ψηφίζω το Μάρκετινγκ" Αυτα για όσους -όχι εσύ- βιάστηκαν να προβούν σε χαρακτηρισμούς, γράφοντας ως συνήθως υπο καθεστώς πάθους.

Οφείλουμε να τον μετρήσουμε τον Κασσελάκη. Να τον ζυγίσουμε. Και ζυγίζεται ήδη, και πολλά τα βρίσκω λάθος. Αλλά πρώτον είναι στην ηθική μου πρώτον να ζυγίσω πριν κρίνω τον άνθρωπο, και δευτερον είναι στην ιδιοσυγκρασία μου να αναλύω όσα παρατηρώ και να τα καταγράφω εδω με ψυχραιμία. (πολλές φορές υπεραναλύω, αλλά αυτο μου αρέσει)

Είναι δικαιότερο που μπορώ και πρέπει να κάνω απέναντι σε αυτόν τον άνθρωπο απαλλαγμένος από οτιδήποτε μπορεί να παρεμποδίσει την ορθή κρίση μου. Αν μετρηθεί εντάξει, θα στηρίξω (ναι το εννοώ). Κι αν μετρηθεί λίγος, θα είμαι ο πρώτος που θα χώσω ανελέητα.

Αυτό κάνω, αυτά είπα, τίποτε περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,819 μηνύματα.
Ναι απλα βασικα χεστηκαμε για το μαρκετινγκ του μαλακα.Σημασια εχει οχι τι κανει το βλημα αλλα οτι υπαρχει κοζμος που το χαφτει και στην τελικη δεν θαυμαζω τον πανουργο τυχοδιωκτη.

Τελικα το ασπρο βαφτιζεται μαυρο ωραιοτατα.Οι αξιες γιναν κωλοχαρτα.
ΘΑΥΜΑΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!Απλα επειδη υπαρχουν ηλιθιοι!

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.
Για αυτο πιανουμε πατο.
Προσωπικα με θλιβει ακριβως οτι πολλοι εχαψαν ενα ολοφανερο μαρκετινγκ και δεν ειδαν τουλαχιστον την ασχετοσυνη του ραδικιου.
Εκει στεκομαι και οχι να θαυμασω το ποσο καλος απατεωνας ειναι ο κασσεμαλακας.
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Προσωπικα με θλιβει ακριβως οτι πολλοι εχαψαν ενα ολοφανερο μαρκετινγκ και δεν ειδαν τουλαχιστον την ασχετοσυνη του ραδικιου.
Κάτι παρόμοιο συνέβη και με τον Βαρουφακη, από ότι θυμάμαι είχε και τους περισσότερους σταυρούς.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.
Όσον αφορά τη δημοτικότητα των πολιτικών αρχηγών, ο Μητσοτάκης λαμβάνει το 45%, ενώ ο Κασσελάκης λαμβάνει το 31%.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,688 μηνύματα.

Φαίνεται καθαρά η άνοδος της Ελληνικής Λύσης.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,130 μηνύματα.
Άμεση αντιμετώπιση και δείγμα των καλών αντανακλαστικών του πάντως.
Ούτε βδομάδα δεν έκλεισαν οι πιο νδικές/πατριωτικές φωνές που αναρωτιόντουσαν αν θα πάει στράτο (λες κι απ' όλα τα αρνητικά που θα μπορούσε να του προσάψει κάποιος έχει αυτό σημασία) και ξέρουμε ήδη ότι θα πάει 20ημερο, λογικά Α ΕΣΣΟ, ότι θέλει να πάει παραμεθώριο γιατί θα 'ναι πιο ωραία εμπειρία κτλ κτλ.

1.05 ότι θα τονε κυνηγάνε δημοσιογράφοι της Καινούριου όταν θα κατέβει Αθηνάς να πάρει κάλτσες.

Χομπίστας ο άτιμος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top