Ο Στέφανος Κασελάκης νέος Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,415 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Για διακοπές ήρθε και έφυγε με κόμμα και μπαίνει και στρατό, αυτό σας συμβαίνει κι εσάς;:P

Να το χέσω το αμερικαν ντριμ δες εδώ τι γίνεται
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,688 μηνύματα.
Η πατερίτσα πρέπει να μένει μέχρι ένα σημείο σε ύψος, πχ. τη μασχάλη, ειδάλλως μετα δεν είναι και πολύ χρήσιμη στο κυρίως σώμα (νουδούλα).

Το ξέρω ότι ήταν παλιά μαζί με Άδωνη, Βορίδη και Πλεύρη αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ίδιοι.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,415 μηνύματα.
Το ξέρω ότι ήταν παλιά μαζί με Άδωνη, Βορίδη και Πλεύρη αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ίδιοι.
Ενταξει κι εγω στο κεφάλι μου έχω άσπρη τρίχα στους κροτάφους αλλά πάλι δική μου είναι.

Θέλω να πω, η τέχνη δεν ξεχνιέται, άλλωστε ο άνθρωπος το χει παραδεχτεί "επιχειρηματίας είμαι παιδιά".
Κι εγω σαν επιχειρηματία λοιπόν τον βλέπω, όχι σαν άξιο για πρωθυπουργό.

Δεν εχω κατι προσωπικο με τον άνθρωπο, μου ειναι συμπαθής σαν φυσιογνωμία περισσότερο απο τους άλλους, Νουδουλα συν Στιγκα, συν δεκα-Νίκη, αλλά δε λέει κάτι αυτό. Ξέρω πεντε πράγματα απο πολιτική και μπίζνες και δεν τον εμπιστεύομαι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
Για εμένα το ζήτημα είναι περισσότερο συμβολικό. Ο στρατός είναι υποχρέωση όλων των αρρένων πολιτών. Είναι ένας θεσμός που δεν πρέπει να χωράει διακρίσεις (πλούσιος-φτωχός, πολιτικός-πολίτης, βυσματίας-δίχως βύσματα). Οι υποχρεώσεις προς την κοινωνία/κοινότητα αφορούν όλους μας.

Ο Αρχηγός κράτους πρέπει να είναι πρώτος πολίτης, πρώτος εργάτης.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,688 μηνύματα.
Ενταξει κι εγω στο κεφάλι μου έχω άσπρη τρίχα στους κροτάφους αλλά πάλι δική μου είναι.

Θέλω να πω, η τέχνη δεν ξεχνιέται, άλλωστε ο άνθρωπος το χει παραδεχτεί "επιχειρηματίας είμαι παιδιά".
Κι εγω σαν επιχειρηματία λοιπόν τον βλέπω, όχι σαν άξιο για πρωθυπουργό.

Δεν εχω κατι προσωπικο με τον άνθρωπο, μου ειναι συμπαθής σαν φυσιογνωμία περισσότερο απο τους άλλους, Νουδουλα συν Στιγκα, συν δεκα-Νίκη, αλλά δε λέει κάτι αυτό. Ξέρω πεντε πράγματα απο πολιτική και μπίζνες και δεν τον εμπιστεύομαι.

377497730_865952178477366_72338603903776032_n.jpg
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,095 μηνύματα.
Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχια (κάποιες φορές), η όλη φάση συνοψίζεται -πάνω κάτω- από το παρακάτω:
Οι Συριζαίοι, για να ρίξουν τον Κούλη, μέχρι και τον Μπάιντεν θα δέχονταν για πρόεδρο.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,819 μηνύματα.
Όμορφος όμως δεν μπορείς να πεις .
Γιατί είχες πει δεν σου αρέσει κανείς

:dash1:
Μισο ρε φιλεναδα....πρωτον οταν το ειχε πει δεν τον ξεραμε καν..τι μου λες; :xtipao:
Δευτερον...ταυτιζεις παντα την ομορφια με το να σου αρεσει καποιος;
Σοβαρα; Εγω οχι.Εχει ομορφα χαρακτηριστικα δεν το συζητω,δεν μου αρεσει καθολου σαν αντρας.Δηλαδη ποτε δεν θα τα εφτιαχνα μαζι του,οχι επειδη δεν ειναι ομορφος..αλλα επειδη η ομορφια αυτη δεν με συγκινει.

Κατανοητο;Αλλα ουτως η αλλως οταν το ειχα πει καν δεν τον ξεραμε,καν υποψηφιος δεν ηταν..οποτε ΑΚΥΡΟ. :)
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,174 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.
Ο Σύριζα ούτως ή άλλως μετά τις εκλογές βάδιζε προς το 10%. Το ότι τον συγκράτησε, για την ώρα, ο Κασσελάκης σε ποσοστά 17% μετα από τόσο διχαστικό κλίμα μέσα στο κόμμα είναι αξιοθαύμαστο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,911 μηνύματα.

χα χα χα

σόου μεγάλο με τον Τάιλερ.

Καλα τους λέει ο Μπέος.

Έλα Κασσελάκη μιας και είσαι το καινούργιο το άφθαρτο και το ΝΕΟ... Και θέλεις να μας πείς πως το παλιό ειναι παρωχημένο και πως οι άντρες νέας γενιάς είναι ανώτεροι σε αρκετά απο τους παλαιότερους - παλαιάς κοπής κτλ

Ασε το σόου και τις επικοινωνίες και οτι δήθεν σε ενοχλούν οι δημοσιογράφοι τους οποίους εσύ ο ίδιος παρασκηνιακά ψάχνεις να σε ακολουθούν και πιάσε κανα φτυάρι. Σοβαρολογώ.

Εγω αν ήμουν στη θέση του θα το είχα κάνει ήδη... θα εβγαινα και θα έλεγα πως αποδέχομαι τη πρόταση του κ.Μπεου και έρχομαι.

Πές στα τσιράκια που έχεις να σε συμβουλεύουν επικοινωνιακά πως τα σόου ο κοσμος τα χει χορτάσει πλέον. Δεν θα ξεπεράσεις το 20% αν το πάς έτσι. Ο κόσμος ηδη σε έχει καταπιεί και σε χωνεύει οι καιροι έχουν αλλάξει.

Γυμνασμένος είσαι.... οχι κουράδας απο όσο βλέπω πάρε κανα φτυάρι λοιπον και άσε το Φεησμπουκ και το Ίνσταγκραμ. Χάσιμο χρονου ειναι όλες αυτες οι παπαριες του τικ τόκ. Μπαινει ο καθε αργόσχολος και κρινει όλο το κοσμο απο το καναπέ του.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,911 μηνύματα.

αυτος ως προς τι θα προσφέρει στη χώρα ρε παιδιά ; έχει βγει ποτέ η Μαρέβα ας πούμε να κάνει τέτοια δήλωση ;

:look: :look:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,911 μηνύματα.

κοπανησέ τον Κουγια ! Καλά τα λές. Ο καθε παραμυθατζης νομίζει πως με την εικονα του θα μας παραπλανήσει.

32 μήνες στο στρατό για να σώσουμε την πατρίδα μας από τους Τούρκους που ήταν έτοιμοι μετά την Κύπρο να κυριεύσουν την Ελλάδα, όπως και όλα τα σημερινά φτωχόπαιδα που υπηρετούν τουλάχιστον 12 μήνες τα βόρεια σύνορα και τα παραμεθόρια νησιά μας θεωρεί μαλάκες, και ότι αυτός είναι ο πιο έξυπνος και ότι η Ελλάδα είναι μια χώρα «μπανανία», όπου θα έρθει με τον ή την γκόμενα του για διακοπές και συγχρόνως θα επιλεγεί ως υποψήφιος βουλευτής σε ένα κόμμα που στηρίζει τα λαϊκά στρώματα και μέσα σ’ ένα μήνα θα κοροϊδέψει την ελληνική κοινωνία, θα γίνει Πρόεδρος ενός κυβερνητικού κόμματος, όπου δυστυχώς θα μετατραπούν σε φιλιππινέζες του ο πρώην αρχηγός ΓΕΕΘΑ Αποστολάκης και ο πρώην προικισμένος υπουργός Νίκος Παππάς και συγχρόνως θα εκπληρώσει και τη στρατιωτική του θητεία κάνοντας «ευχάριστες» διακοπές μαζί με νεαρούς αληθινούς άντρες μόνο για 20 ημέρες και όταν αυτός θα επιστρέψει στην πολυτελή του βίλα στην Εκάλη που τον περιμένει με ανοιχτές αγκάλες ο-η σύζυγός του Τάιλερ, τα υπόλοιπα φτωχόπαιδα θα βασανίζονται στα βόρεια σύνορα της χώρας ή στα ακριτικά νησιά μας μέσα στο λιοπύρι ή στο χειμωνιάτικο αγιάζι, αφού αυτή είναι η ιερή αληθινή στρατιωτική τους υποχρέωση.


Λυπάμαι για όλους αυτούς είτε είναι πολιτικοί, είτε είναι δημοσιογράφοι, που αυτήν την ακραία αντικοινωνική και αντιπατριωτική συμπεριφορά ενός μέλλοντος εν δυνάμει δυστυχώς Πρωθυπουργού δεν την αναδεικνύουν στο πραγματικό της μέγεθος.

ΧΑ ΧΑ ΧΑ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ.... Ο Χαζοχαρούμενος. Απορώ αυτος ο τύπος πως έγινε και Αρχηγός. Θα μου πεις σε μια χώρα που θέλει μαριονέτες.... αυτος ηταν η καλύτερη επιλογή. Συριζαϊκό βύσμα όπως και ο πρώην αρχηγός του ΛΣ ο Ράπτης.

Το καλύτερο με τον Κούγια είναι πως εχει βγάλει τόσα λεφτά που δεν έχει ανάγκη κανέναν απο αυτους τους τενεκέδες.... και θα τους τα χώνει στη μουρη μέχρι να πεθάνει κανεις δεν προκειται να του κάνει τίποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,174 μηνύματα.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Άψογος ο ηγέτης, μοίρασε μερικά δις με το καλημέρα. Λίγη εξάσκηση ακόμα, να γίνει πιο εύγλωτος και smooth και θα είναι καρμπόν του Αλέξις.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.

χα χα χα

σόου μεγάλο με τον Τάιλερ.

Καλα τους λέει ο Μπέος.

Έλα Κασσελάκη μιας και είσαι το καινούργιο το άφθαρτο και το ΝΕΟ... Και θέλεις να μας πείς πως το παλιό ειναι παρωχημένο και πως οι άντρες νέας γενιάς είναι ανώτεροι σε αρκετά απο τους παλαιότερους - παλαιάς κοπής κτλ

Ασε το σόου και τις επικοινωνίες και οτι δήθεν σε ενοχλούν οι δημοσιογράφοι τους οποίους εσύ ο ίδιος παρασκηνιακά ψάχνεις να σε ακολουθούν και πιάσε κανα φτυάρι. Σοβαρολογώ.

Εγω αν ήμουν στη θέση του θα το είχα κάνει ήδη... θα εβγαινα και θα έλεγα πως αποδέχομαι τη πρόταση του κ.Μπεου και έρχομαι.

Πές στα τσιράκια που έχεις να σε συμβουλεύουν επικοινωνιακά πως τα σόου ο κοσμος τα χει χορτάσει πλέον. Δεν θα ξεπεράσεις το 20% αν το πάς έτσι. Ο κόσμος ηδη σε έχει καταπιεί και σε χωνεύει οι καιροι έχουν αλλάξει.

Γυμνασμένος είσαι.... οχι κουράδας απο όσο βλέπω πάρε κανα φτυάρι λοιπον και άσε το Φεησμπουκ και το Ίνσταγκραμ. Χάσιμο χρονου ειναι όλες αυτες οι παπαριες του τικ τόκ. Μπαινει ο καθε αργόσχολος και κρινει όλο το κοσμο απο το καναπέ του.
Καλά τα λες, στις επόμενες πυρκαγιές να πάει με τον Ταιλερ και τη φάρλι για να κατουράνε την πυρκαγιά μήπως και σβήσει.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.

κοπανησέ τον Κουγια ! Καλά τα λές. Ο καθε παραμυθατζης νομίζει πως με την εικονα του θα μας παραπλανήσει.

32 μήνες στο στρατό για να σώσουμε την πατρίδα μας από τους Τούρκους που ήταν έτοιμοι μετά την Κύπρο να κυριεύσουν την Ελλάδα, όπως και όλα τα σημερινά φτωχόπαιδα που υπηρετούν τουλάχιστον 12 μήνες τα βόρεια σύνορα και τα παραμεθόρια νησιά μας θεωρεί μαλάκες, και ότι αυτός είναι ο πιο έξυπνος και ότι η Ελλάδα είναι μια χώρα «μπανανία», όπου θα έρθει με τον ή την γκόμενα του για διακοπές και συγχρόνως θα επιλεγεί ως υποψήφιος βουλευτής σε ένα κόμμα που στηρίζει τα λαϊκά στρώματα και μέσα σ’ ένα μήνα θα κοροϊδέψει την ελληνική κοινωνία, θα γίνει Πρόεδρος ενός κυβερνητικού κόμματος, όπου δυστυχώς θα μετατραπούν σε φιλιππινέζες του ο πρώην αρχηγός ΓΕΕΘΑ Αποστολάκης και ο πρώην προικισμένος υπουργός Νίκος Παππάς και συγχρόνως θα εκπληρώσει και τη στρατιωτική του θητεία κάνοντας «ευχάριστες» διακοπές μαζί με νεαρούς αληθινούς άντρες μόνο για 20 ημέρες και όταν αυτός θα επιστρέψει στην πολυτελή του βίλα στην Εκάλη που τον περιμένει με ανοιχτές αγκάλες ο-η σύζυγός του Τάιλερ, τα υπόλοιπα φτωχόπαιδα θα βασανίζονται στα βόρεια σύνορα της χώρας ή στα ακριτικά νησιά μας μέσα στο λιοπύρι ή στο χειμωνιάτικο αγιάζι, αφού αυτή είναι η ιερή αληθινή στρατιωτική τους υποχρέωση.


Λυπάμαι για όλους αυτούς είτε είναι πολιτικοί, είτε είναι δημοσιογράφοι, που αυτήν την ακραία αντικοινωνική και αντιπατριωτική συμπεριφορά ενός μέλλοντος εν δυνάμει δυστυχώς Πρωθυπουργού δεν την αναδεικνύουν στο πραγματικό της μέγεθος.

ΧΑ ΧΑ ΧΑ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ.... Ο Χαζοχαρούμενος. Απορώ αυτος ο τύπος πως έγινε και Αρχηγός. Θα μου πεις σε μια χώρα που θέλει μαριονέτες.... αυτος ηταν η καλύτερη επιλογή. Συριζαϊκό βύσμα όπως και ο πρώην αρχηγός του ΛΣ ο Ράπτης.

Το καλύτερο με τον Κούγια είναι πως εχει βγάλει τόσα λεφτά που δεν έχει ανάγκη κανέναν απο αυτους τους τενεκέδες.... και θα τους τα χώνει στη μουρη μέχρι να πεθάνει κανεις δεν προκειται να του κάνει τίποτα.
Να τος πάλι ο κύριος κωλοτούμπας, μας επισκέφτηκε. Εσύ τις προάλλες μας έλεγες γιατί κάποιος να χαραμίσει τον χρόνο του στον στρατό εφόσον δεν θα κερδίσει κάτι και τώρα ένας άνθρωπος 35 χρονών, απόδημος πάνω από 10ετία (δηλαδή έχει κάθε νομικό δικαίωμα, δεν του χαρίζεται λόγω διασημότητας ή δύναμης) και με κάποιες μεγάλες υποχρεώσεις μπροστά του, είναι αντιπατριώτης και οι άλλοι πράττουν την ιερή τους στρατιωτική υποχρέωση;

Άσε που ξαφνικά δεν σε ενοχλεί το ότι βγαίνουν άσχετοι από την πολιτική και λένε το μακρύ και το κοντό τους για να γίνουν είδηση. Και το συγκεκριμενό κοντό (pun indeed) είναι συνήθως και ομοφοβικό εκτός από άχρηστο ως είδηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top