Πάσχα

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,131 μηνύματα.
View attachment 132168
Μπήκε και η προβατίνα κοντοσούβλι, σε λίγο και τα παϊδάκια. Γεια μας!
Έλα ρε @Valder να σε κεράσω προβατίνα που σ'αρέσει. @giannhs2001, εσένα δεν σε λέω, νομίζω το σιχαίνεσαι το πρόβειο :(
@Zukov έλα κι εσύ λεβέντη να σε ποτίσω ρετσίνα να οδηγήσεις μετά.
@Memetchi έλα κι εσύ να πιάσουμε συζήτηση για woke culture (ήπια πολύ)
Αρνάκι του Θεού για πάντα.


Πάντως κάτι τέτοιες μέρες πάντα με στεναχωρούν γιατί όπως είπα και πάνω με δείχνουν με άγριο τρόπο την ανυπαρξία της κοινότητας. Ο καθένας ψήνει στο μπαλκόνι του ή στην αυλή του και όλη η ομαδική διάθεση εξαντλείται στο τυπικό "χρόνια πολλά" για τους μη πιστούς " Χριστός Ανέστη Αληθώς ο Κύριος" για τους πιστούς. Που είναι ρε οι εποχές όπου έπιανε το τραπέζι έναν ολόκληρο δρόμο και είτε όλο το χωριό είτε όλη η γειτονιά της πόλης έβγαινε και έτρωγε μαζί; Πόσο πολύ θέλω να πάω σε ένα χωριό που θα χτιστεί από το μηδέν.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,524 μηνύματα.
Ελπίδα Φως και Αλήθεια εύχομαι στις ψυχές όλων!!
Xρόνια πολλά και συναρπαστικά.!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,881 μηνύματα.
View attachment 132168
Μπήκε και η προβατίνα κοντοσούβλι, σε λίγο και τα παϊδάκια. Γεια μας!
Έλα ρε @Valder να σε κεράσω προβατίνα που σ'αρέσει. @giannhs2001, εσένα δεν σε λέω, νομίζω το σιχαίνεσαι το πρόβειο :(
@Zukov έλα κι εσύ λεβέντη να σε ποτίσω ρετσίνα να οδηγήσεις μετά.
@Memetchi έλα κι εσύ να πιάσουμε συζήτηση για woke culture (ήπια πολύ)

Μεράκλωσες; :P
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,863 μηνύματα.
Αρνάκι του Θεού για πάντα.


Πάντως κάτι τέτοιες μέρες πάντα με στεναχωρούν γιατί όπως είπα και πάνω με δείχνουν με άγριο τρόπο την ανυπαρξία της κοινότητας. Ο καθένας ψήνει στο μπαλκόνι του ή στην αυλή του και όλη η ομαδική διάθεση εξαντλείται στο τυπικό "χρόνια πολλά" για τους μη πιστούς " Χριστός Ανέστη Αληθώς ο Κύριος" για τους πιστούς. Που είναι ρε οι εποχές όπου έπιανε το τραπέζι έναν ολόκληρο δρόμο και είτε όλο το χωριό είτε όλη η γειτονιά της πόλης έβγαινε και έτρωγε μαζί; Πόσο πολύ θέλω να πάω σε ένα χωριό που θα χτιστεί από το μηδέν.
Μια φορά ο γείτονας είχε οργανώσει μια κανονικη γιορτή το 2012 ή 2013 επειδή η κόρη του πέρασε σε πανεπιστήμιο. Στη κυριολεξία στο δρομάκι που μένουμε είχε βάλει σε σειρά 15+ τραπέζια και ειμασταν όλοι οι γείτονες, φίλοι και γνωστοί του γείτονα.
Αλλά μερικές φορές οι δικοί μου καλούν τους μισούς γείτονες που κρατάνε επαφή πέρα το γεια και τρώμε στη αυλή του σπιτιού μου. Όχι στις γιορτές αλλά σε μια συνηθισμένη Κυριακή μέσα στο χρόνο.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,881 μηνύματα.
Αρνάκι του Θεού για πάντα.


Πάντως κάτι τέτοιες μέρες πάντα με στεναχωρούν γιατί όπως είπα και πάνω με δείχνουν με άγριο τρόπο την ανυπαρξία της κοινότητας. Ο καθένας ψήνει στο μπαλκόνι του ή στην αυλή του και όλη η ομαδική διάθεση εξαντλείται στο τυπικό "χρόνια πολλά" για τους μη πιστούς " Χριστός Ανέστη Αληθώς ο Κύριος" για τους πιστούς. Που είναι ρε οι εποχές όπου έπιανε το τραπέζι έναν ολόκληρο δρόμο και είτε όλο το χωριό είτε όλη η γειτονιά της πόλης έβγαινε και έτρωγε μαζί; Πόσο πολύ θέλω να πάω σε ένα χωριό που θα χτιστεί από το μηδέν.

Εποχές φτώχειας. :) Σήμερα έχουμε εποχή ευμάρειας (ή αλλιώς φτώχειας debit card) αλλά με μοναξιά.

Χριστος Ανεστη Ηλια! Ειμαι στην 5η μπυρα τωρα αλλα δε θα λεγα οχι σε λιγη ρετσινα

Kυριακή Πάσχα με γερμανικό γκετρανκ?:crazy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,093 μηνύματα.
Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένα!
Να περάσετε την ημέρα όπως θέλετε για μια ακόμη φορά χωρίς πρέπει και μη!
Έλα για ρετσίνες, κοινωνικοπολιτική συζήτηση και τον χαμό που θα γίνει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χριστος Ανεστη Ηλια! Ειμαι στην 5η μπυρα τωρα αλλα δε θα λεγα οχι σε λιγη ρετσινα
Εύγε, νέε μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αρνάκι του Θεού για πάντα.


Πάντως κάτι τέτοιες μέρες πάντα με στεναχωρούν γιατί όπως είπα και πάνω με δείχνουν με άγριο τρόπο την ανυπαρξία της κοινότητας. Ο καθένας ψήνει στο μπαλκόνι του ή στην αυλή του και όλη η ομαδική διάθεση εξαντλείται στο τυπικό "χρόνια πολλά" για τους μη πιστούς " Χριστός Ανέστη Αληθώς ο Κύριος" για τους πιστούς. Που είναι ρε οι εποχές όπου έπιανε το τραπέζι έναν ολόκληρο δρόμο και είτε όλο το χωριό είτε όλη η γειτονιά της πόλης έβγαινε και έτρωγε μαζί; Πόσο πολύ θέλω να πάω σε ένα χωριό που θα χτιστεί από το μηδέν.
Έλα ρε κλάψα πάλι, αναστιάτικα. Εδώ έβαλα ηπειρωτικά, ήταν κάτι Αλβανοί απέναντι και γουστάραν και μετά τσουγκρίζαμε μαζί. Κάνει για το κοινοτικό δέσιμο που θες;😛
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,287 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πιστέψω οτι μου είπαν Χριστός ανέστη και απάντησα, ευχαριστώ - επίσης.

Από το κακό στο χειρότερο πάω.

Cuckoo I Feel Crazy GIF by arbeiterkammer
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,881 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πιστέψω οτι μου είπαν Χριστός ανέστη και απάντησα, ευχαριστώ - επίσης.

Από το κακό στο χειρότερο πάω.

Cuckoo I Feel Crazy GIF by arbeiterkammer

Xρόνια πολλά πολύχρονη και του χρόνου. :P

Έλα ρε κλάψα πάλι, αναστιάτικα. Εδώ έβαλα ηπειρωτικά, ήταν κάτι Αλβανοί απέναντι και γουστάραν και μετά τσουγκρίζαμε μαζί. Κάνει για το κοινοτικό δέσιμο που θες;😛


Αλβανοί είπες; :P

1714917733437.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,375 μηνύματα.
View attachment 132168
Μπήκε και η προβατίνα κοντοσούβλι, σε λίγο και τα παϊδάκια. Γεια μας!
Έλα ρε @Valder να σε κεράσω προβατίνα που σ'αρέσει. @giannhs2001, εσένα δεν σε λέω, νομίζω το σιχαίνεσαι το πρόβειο :(
@Zukov έλα κι εσύ λεβέντη να σε ποτίσω ρετσίνα να οδηγήσεις μετά.
@Memetchi έλα κι εσύ να πιάσουμε συζήτηση για woke culture (ήπια πολύ)
ΓΟΥΣΤΑΡΩ.-
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,881 μηνύματα.
H προβατίνα όμως μυρίζει έντονα για φαγητό δεύτερη μέρα. :crazy:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,881 μηνύματα.

τι πάθανε τούτα; :crazy:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top