• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.
1)Καμια χωρα δεν θα αφηνει τους πολιτες της να ερθουν στην ελλαδα (οπως εγινε φετος)-τουλαχιστον απ τις χωρες που αφηναν χρηματα
Τουρισμός - Η Ελλάδα αναμένει 35% περισσότερους τουρίστες από το Ηνωμένο Βασίλειο το 2022 | in.gr

Αν κάνεις την διαίρεση του αριθμού εμβολιασμένων με τον συνολικό πληθυσμού της Δανίας όπως λέει εδώ βγαίνουν τα ποσοστά που έβαλα.
Next:)
Όντως η Δανία έχει πολύ λιγότερους εμβολιασμένους από την Σιγκαπούρη
1637440940676.png

Η Ελλάδα πάντως ανεβαίνει τελευταία αρκετά...
1637441106989.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Θα έρθουν όπως φέτος ....που είμαστε ακομα κόκκινη λίστα.Υπομονη 2εβδομαδες θα μας βγάλουν
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
1170 σελίδες γεμάτες μπλα μπλα.

Το ερώτημα παραμένει: μας απασχολεί καθόλου το ότι πεθαίνουν 500-600 άνθρωποι την εβδομάδα, κάθε εβδομάδα;

Αν μας απασχολεί, τι είμαστε πρόθυμοι να κάνουμε για να πεθαίνουν λιγότεροι; ΟΚ lockdown δεν θέμε, περιορισμούς μετακίνησης δεν θέμε. Ούτε μασκούλα θέμε (αν κρίνω από τον πραγματικά εντυπωσιακό αριθμό ανθρώπων που κυκλοφορούν είτε χωρίς μάσκα είτε με τη μύτη έξω). Συνεπώς τι μένει; Νηστεία; Προσευχή; Ξεμάτιασμα;

Αν δεν μας απασχολεί το ότι πεθαίνει τόσος κόσμος, γιατί δεν μας απασχολεί, αφού είμαστε ευαισθητούληδες; Ή είμαστε ευαισθητούληδες μόνο όσον αφορά τον εαυτούλη μας και τους άλλους τους έχουμε γραμμένους εκεί που δεν πιάνει μελάνι;

Αν κάθε 2 μέρες έπεφτε ένα αεροπλάνο, και αυτό γινόταν για μήνες συνέχεια, θα μας απασχολούσε το θέμα; Ή θα σκεφτόμασταν ότι αφού εμείς δεν σκοπεύουμε να ταξιδέψουμε με αεροπλάνο, δεν μας νοιάζει; Σε ποια περίπτωση θα θέλαμε να γίνει κάτι για να σταματήσουν να πέφτουν αεροπλάνα; Ή δεν θα θέλαμε να γίνει τίποτα, αφού στην τελική τα αεροπλάνα πέφτουν, πάντα έπεφταν και θα συνεχίσουν να πέφτουν, άρα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με το γεγονός αυτό και να συνεχίσουμε τις ζωές μας;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εμένα λογικό μου ακούγεται. Δεν έχω καταλάβει γιατί υποτίθεται πως ο κόσμος δεν θα κάνει την τρίτη δόση.

Σε άλλα νέα...

Σε αργία τίθενται από το Μητροπολίτη Ζακύνθου, Διονύσιο, 14 αρνητές ιερείς οι οποίοι αρνούνται να εμβολιαστούν κατά της covid-19, γεγονός που προκάλεσε την αντίδραση μικρής μερίδας πιστών.
Οι υποστηρικτές των αρνητών ιερέων, πέταξαν στους δρόμους της πόλης της Ζακύνθου “τρικάκια” εναντίον της απόφασης. Στο κείμενο τους κατηγορούν την Μητρόπολη Ζακύνθου για “απάνθρωπες και παράνομες ενέργειες”, ότι η συμπεριφορά του ιεράρχη έχει διαταράξει την ψυχική γαλήνη του ποιμνίου.
Φτάνουν μάλιστα στο σημείο να χαρακτηρίσουν τη σχετική απόφαση και τις ενέργειες της Μητρόπολης Ζακύνθου “σατανικές”.

:devil:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Απο ο,τι φαίνεται θα την κάνει πολύ πιο δυναμικά από τις δύο πρώτες.
Αναμενόμενο, γιατί έχουμε μπροστά μας χειμώνα και μεγάλη διασπορά. Αυτοί που κάνουν τρίτη δόση τώρα εμβολιάστηκαν στην αρχή του καλοκαιριού. Όποιος πίστευε πως άξιζε να εμβολιαστεί 2 φορές για να πάει στην παραλία και στα μπιτσόμπαρα, σίγουρα πιστεύει πως αξίζει να εμβολιαστεί άλλη μία για να μπορεί να ψωνίσει στο σούπερ μάρκετ χωρίς να τον τρώει η αγωνία του long Covid.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,917 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα ευαισθησίας μόνο, όπως λέτε μερικοί. Είναι και θέμα επιβίωσης. Στο περσινό λοκντάουν που ο γουρλομάτης έκλεισε τα Δικαστήρια (τις εμμάρτυρες διαδικασίες μόνο), αλλά με το πρόσχημα ότι οι υπόλοιπες διαδικασίες, άνευ παρουσιάς μαρτύρων, διεξάγονται κανονικά, θεώρησε ότι οι δικηγόροι δεν δικαιούμαστε αποζημίωση. Λες και έχουμε όλοι πελάτες τράπεζες ξέρω γω. Το πώς έβγαλα την προηγούμενη χρονιά, η ψυχούλα μου το ξέρει. Αν λοιπόν η πρωθυπουργάρα μας ξανακάνει το κολπάκι αυτό και φέτος, και χάσω τα ακροατήρια που έχω μέχρι τον Δεκέμβρη, με βλέπω να κάνω Χριστούγεννα κάπως έτσι.



Δεν είμαστε άπονοι, που αδιαφορούμε για τις ανθρώπινες ζωές, αλλά αν η Κυβέρνηση θέλει λοκντάουν, να αποζημιώσει στο ακέραιο όσους πλήττοναι απο αυτό. Γιατί προφανώς η δική μου ένδεια (όπως και τόσων και τόσων άλλων ανθρώπων) δεν θα γίνει πρώτο θέμα σε κανένα κανάλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το ερώτημα παραμένει
Το ερώτημα ήταν πάντα η διασπορά πάντως απ' την αρχή της πανδημίας (και κάθε πανδημίας)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μόλις άνοιξα το άλμπουμ μου έτους 2019 .

Θυμάμαι ήμουν σε ένα κλαμπ όταν μου στείλανε κάποιοι Κινέζοι φίλοι με την πνευμονία στην Κίνα και ήμουν σε φάση " α καλά η παραπληροφόρηση εκεί πάει σύννεφο στον κομμουνισμό"

Άνοιξα και το άλμπουμ έτους 2021 φέτος μαζί με όλες τις φωτογραφίες και εδώ να πω έχουν γίνει πολλές αλλαγές ....που θα μας φαίνονται νορμάλ κάποια στιγμή


Ωραίες και αξέχαστες αναμνήσεις.Μαθημα ζωής : ζήσετε γιατί δε ξέρεις τι σου ξημερώνει
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.
Πιστεύω πως σε πολλά επαγγέλματα, ίσως σε όλα, μόνο εμβολιασμενοι θα μπορούν να εργάζονται. Κι αυτό είναι ένα από τα μέτρα που θα πάρουν για τους ανεμβολιαστους.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Πιστεύω πως σε πολλά επαγγέλματα, ίσως σε όλα, μόνο εμβολιασμενοι θα μπορούν να εργάζονται. Κι αυτό είναι ένα από τα μέτρα που θα πάρουν για τους ανεμβολιαστους.
Και οι ανεμβολίαστοι πώς θα ζούνε;

Θυμάμαι ήμουν σε ένα κλαμπ όταν μου στείλανε κάποιοι Κινέζοι φίλοι με την πνευμονία στην Κίνα και ήμουν σε φάση " α καλά η παραπληροφόρηση εκεί πάει σύννεφο στον κομμουνισμό"
Εγώ το είχα ακούσει από φίλους Σιγκαπουρέζους και καθόλου παραπληροφόρηση δεν μου φάνηκε, αντιθέτως με είχαν ζώσει τα φίδια. Το 2020 ήταν η χειρότερη πρωτοχρονιά ever, δεν είχα διάθεση ούτε να ευχηθώ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.
Θα μειωθεί η ανεργία στους εμβολιασμενους. Συνεπακόλουθο της αύξησης της ανεργίας στους ανεμβολιαστους. :clapclap:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top