• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Στη περιοχή μου έχουμε πολλά κρούσματα σε μαθητές. Όταν μια τάξη έχει κρούσμα κάνουν τεστ σε όλη τη τάξη. Η μεγάλη αύξησης των κρουσμάτων είναι δεδομένη λόγω αύξηση των τεστ. Αυτό που έχει σημασία τώρα είναι το ratio.

Τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποτέ δεν πίστευα ότι τα ΜΜΕ στην Ελλάδα θα καταντούσαν τόσο ελεγχόμενα.
εκτός από την οικονομία υπάρχει μεγάλο θέμα συνταγματικότητας και ελευθερίας πλέων

Τουρκία γίναμε..
Η αρχή έγινε με την φίμωση της ΧΑ. Τότε τα έλεγα αλλά κάποιοι με βγάζανε ΧΑιτη. Αφού η αποστολή ΧΑ πέτυχε, την ίδια μεθοδολογία θα εφαρμόσουν και σε άλλους τομείς εκτός από πολιτικούς.

Το παιχνίδι της εξουσίας είναι στο πιο θα ελέγξει προς το συμφέρον του τα κανάλια και τις μεγάλες ειδησεογραφικές ιστοσελίδες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Στη περιοχή μου έχουμε πολλά κρούσματα σε μαθητές. Όταν μια τάξη έχει κρούσμα κάνουν τεστ σε όλη τη τάξη. Η μεγάλη αύξησης των κρουσμάτων είναι δεδομένη λόγω αύξηση των τεστ. Αυτό που έχει σημασία τώρα είναι το ratio.

Τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά.
Με 2,3-2,7% ratio καταλαβαινουμε οτι τα πραγματα δεν ειναι καθολου σοβαρα και απλα καταστρεφουμε την οικονομια με σκοπο τον Μάιο να εχουμε 40-70 κρουσματα για τους τουριστες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Με 2,3-2,7% ratio καταλαβαινουμε οτι τα πραγματα δεν ειναι καθολου σοβαρα και απλα καταστρεφουμε την οικονομια με σκοπο τον Μάιο να εχουμε 40-70 κρουσματα για τους τουριστες.
Ειπα σε καθηγητή μου αυτό με την θετικοτητα των τεστ και αυτό που μου απάντησε είναι ότι δεν υπάρχει ερευνα που να συσχετιζει την θετικοτητα με το πλήθος κρουσμάτων
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Λοιπον , πριν 2 μερε πηγα θαλασσα εκανα τρεξιμο και μπανιο , την ιδια μερα εμφανισα και ηπιο πονολαιμο .Σημερα,μετα απο δυο μερες εχω ηπιο πονολαιμο , ηπια ρινικη συμφορηση και κουρασμενος (πιθανως απ τον πονολαιμο και ρινικη συμφορηση ) ,χωρις πυρετο

Δικη μου διαγνωση : Κοινο κρυολογημα ,γιατι πρωτο συμπτωμα ηταν ο πονολαιμος

Απ τον ΕΟΔΥ μου ειπαν απλα να κατσω σπιτι
Ο ιατρος μου ειπε θα περιμενουμε 1-2 μερες ακομα να δουμε πως θα παει
Τρομερή αυτοδιάγνωση πάντως, δε μπορώ να πω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ειπα σε καθηγητή μου αυτό με την θετικοτητα των τεστ και αυτό που μου απάντησε είναι ότι δεν υπάρχει ερευνα που να συσχετιζει την θετικοτητα με το πλήθος κρουσμάτων
Ποσο κουβας ειναι ο τυπος?? Πες του αν κανεις 20.000 τεστ και μετα 40.000 σε ποιο θα βγαλεις περισσοτερα??
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τρομερή αυτοδιάγνωση πάντως, δε μπορώ να πω.
Παω για Νόμπελ ?😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποσο κουβας ειναι ο τυπος?? Πες του αν κανεις 20.000 τεστ και μετα 40.000 σε ποιο θα βγαλεις περισσοτερα??
Αυτό εννοεί ,ότι υπάρχει ρατιο π.χ 2.5% δεν σημαίνει ότι έχεις τόσα κρούσματα ,είναι παραπάνω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Παω για Νόμπελ ?😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτό εννοεί ,ότι υπάρχει ρατιο π.χ 2.5% δεν σημαίνει ότι έχεις τόσα κρούσματα ,είναι παραπάνω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλο λεω εγω. Ο λογος που αυξηθηκαν τα κρουσματα ειναι επειδη πλεον κανουν 40.000+ την ημερα τεστ. Τον Μάιο που ο τουρισμος θα πλησιάζει θα κανουν 10.000-15.000 ωστε να βγαζουν 200-270 την ημερα οπως περσι.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Με 2,3-2,7% ratio καταλαβαινουμε οτι τα πραγματα δεν ειναι καθολου σοβαρα και απλα καταστρεφουμε την οικονομια με σκοπο τον Μάιο να εχουμε 40-70 κρουσματα για τους τουριστες.
Τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά. Η επικοινωνία προς τους πολίτες είναι άθλια. Με τεχνικούς τρόπους μειώνουν και αυξάνουν τα κρούσματα όταν θέλουν να κόψουν και να επιβάλουν μέτρα.

Η Ελλάδα κάνει πολλά λάθη

- Οι παροχές υγείας προσφέρονται χωρίς συμμετοχή από τον πολίτη. Πόσες φορές έχω πει στο forum αυτό ότι τα 500 ευρώ κάθε χρονο για περίλθαψη υγείας πρέπει να τα πληρώνει ο ασθενής και τα υπόλοιπα το ασφαλιστικό ταμείο; Αυτή τη στιγμή ο Έλληνας ξέρει ότι και να πάθει ακόμα και να μην έχει ασφάλεια δεν θα πληρώσει τίποτα. Έτσι πολύ πιο εύκολα αποφασίζεις να μην κάνεις το εμβόλιο κ.λπ.

- Υπάρχει απαγόρευση στα ιδιωτικά νοσοκομεία της χώρα μας να περιθάλπουν ασθενείς με Covid το οποίο είναι χαζό.


- Τα εμβόλια έπρεπε να δωθούν στα φαρμακεία και να τα εκτελούν οι ιατροί στα ιατρεία τους. Στο εμβόλια της Pfizer και σε άλλα που απαιτούν χαμηλές θερμοκρασίες απλώς θα πηγαίνει ο ιατρός και ο ασθενής στο χώρο φύλαξης των εμβολίων.

Τέλος μην μασάτε ότι σας πλασάρουν τα ΜΜΕ

Ο Μητσοτάκης διέρρευσε στα ελληνικά ΜΜΕ ότι πρότεινε κοινό πιστοποιητικό ελευθερίας σε όλους πολίτες της ΕΕ. Μπούρδες. Ήξερε ότι κάτι τέτοιο είχε πολλές πιθανότητες να εφαρμοστεί και το είπε για να νομίζει ο χαζός Έλληνας πολίτης ότι το σκέφτηκε ο ίδιος. Γιατί δεν το εφαρμόζει το πιστοποιητικό τοπικά γι' αυτούς που εμβολιάστηκαν οεοοοο; Προσωπικά τη θεωρώ καλή ιδέα για να κινητοποιήσει το κόσμο να εμβολιαστεί.

Για να μην κατηγορώ το Μητσοτάκης και ο Τσίπρας εφάρμοσε την ίδια τακτική με την απελευθέρωση της πατέντας του εμβολίου.

Είναι φοβερό για πόσο ηλίθιους μας νομίζουν και δεν έχουν άδικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλο λεω εγω. Ο λογος που αυξηθηκαν τα κρουσματα ειναι επειδη πλεον κανουν 40.000+ την ημερα τεστ. Τον Μάιο που ο τουρισμος θα πλησιάζει θα κανουν 10.000-15.000 ωστε να βγαζουν 200-270 την ημερα οπως περσι.
Μην σκέφτεσαι έτσι. Ο ιός έχει μπει στην κοινότητα και βλέπουν τα αποτελέσματά του. Αυξάνουν τα τεστ για να αυξηθούν τα κρούσματα και να μας πείσουν να κρατάμε τα μέτρα προστασίας.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Αλλο λεω εγω. Ο λογος που αυξηθηκαν τα κρουσματα ειναι επειδη πλεον κανουν 40.000+ την ημερα τεστ. Τον Μάιο που ο τουρισμος θα πλησιάζει θα κανουν 10.000-15.000 ωστε να βγαζουν 200-270 την ημερα οπως περσι.
Τα νοσοκομεία ήταν άδεια το καλοκαίρι και οι νεκροί ελάχιστοι σε αντίθεση με πολλές άλλες χώρες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Australia 7 new cases and no new death since the 28th of December.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Μη με γελούν τα μάτια μου; super bowl με φιλάθλους;

 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Γαμω την τύχη μου μέσα ,μες την μάπα το ψέμα και δεν μπροουμε να κάνουμε κάτι
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Γαμω την τύχη μου μέσα ,μες την μάπα το ψέμα και δεν μπροουμε να κάνουμε κάτι
Αυτός είναι εμβολιασμένος. Εσύ; πώς θέλεις και άλλα;
Γνωρίζει και λεπτομέρειες. Οπως πότε θα μας αφήσει. Και γιατί θα μας αφήσει.
Τί ξέρεις εσύ; και ο κάθε εσύ.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γαμω την τύχη μου μέσα ,μες την μάπα το ψέμα και δεν μπροουμε να κάνουμε κάτι
Μην λαμβάνεις υπόψιν ένα χαρτί χωρίς υπογραφή.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μην λαμβάνεις υπόψιν ένα χαρτί χωρίς υπογραφή.
Δεν χρειάζεται υπογραφή είδα ειδήσεις τώρα ......Χ μεταλλάξεις της Βρετανίας ,Χ μεταλλάξεις ΝΑ ,ΣΟΚ κρούσματα ,νέα μέτρα .....τίποτα για τον Κούλη .Η τρομολαγνια συνεχίζεται κανονικά
Και τι δεν θα έκανα για να βλεπουν όλοι την αλήθεια .....(ανώνυμα βέβαια)
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται υπογραφή είδα ειδήσεις τώρα ......Χ μεταλλάξεις της Βρετανίας ,Χ μεταλλάξεις ΝΑ ,ΣΟΚ κρούσματα ,νέα μέτρα .....τίποτα για τον Κούλη .Η τρομολαγνια συνεχίζεται κανονικά
Και τι δεν θα έκανα για να βλεπουν όλοι την αλήθεια .....(ανώνυμα βέβαια)
Νικολή, μη στενοχωριέσαι τόσο. Να σου πω και κάτι για να το ξέρεις.
Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα για τον άνθρωπο.
Μετά, τα βλέπει όλα απο μία σκοπιά.
Ανάποδα...
Μέχρι τότε όμως, έχεις όλα όσα χρειάζεσαι για να τα περάσεις με ενδιαφέρον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
1) USA: 87,270 new cases and 1,300 deaths. The lowest number of daily cases since the end of october.
2)Canada:3,203 new cases and 65 deaths.
3)Brazil: 78,000 new cases and 1,500 deaths.
4)Argentina: 3,650 new cases and 62 deaths.
5)South Korea: 270 new cases and 5 deaths.
Μιας και έλεγες ότι σου έχει δημιουργήσει προβλήματα ο ιός και θα πρέπει να κάνεις θεραπείες, θα σου πρότεινα να μην κάθεσαι και πολύ στο θρέντ, ή τουλάχιστον μην διαβάζεις και γράφεις κάθε μέρα μολύνσεις & θανάτους. Αλλιώς είναι λογικό να χαζέψεις. Έχουμε άλλωστε και παραδείγματα τέτοιων ανθρώπων στο φόρουμ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top