• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Σε ανοιχτό χώρο μετά από εμβολιασμό και ραπίντ τεστ. Συγκρίνετε με Πολλακή τώρα και θα καταλάβετε την ειδησεογραφία της Αυγής...
Καλύτερο τρολλαρισμα στον Πολλακή δεν θα μπορούσε να υπάρξει...

Τι ανοιχτός χώρος, το θέμα είναι να τηρούνται οι αποστάσεις, που προφανώς δεν τηρούνται. Τα ράπιντ τεστ έχουν πολύ μέτρια αποτελεσματικότητα και δεν είναι αξιόπιστα. Ο εμβολιασμός έχει 90-95% ποσοστό επιτυχίας, οπότε μπορεί κάλλιστα να μην έπιασε στον μητσοτάκη, ενώ όπως ξέρεις ακόμα δεν γνωρίζουμε αν σταματά τη μετάδοση, γι'αυτό λέμε ότι οι εμβολιασμένοι πρέπει να φοράνε και πάλι μάσκες. Αλλά ΑΚΟΜΑ κι αν ήταν και οι 50 που μαζεύτηκαν υγιείς, δεν στήνεις τέτοιο γλεντοκόπι και δεν ανεβάζεις 20 στόρυ τοπίων στο ίνστα σαν λυκειόπαιδο στην πενταήμερη όταν έχεις πρήξει το λαό με μέτρα ένα χρόνο και μόλις τα αυστηροποίησες περισσότερο. Θέλει λεπτότητα το θέμα και γνώση της ψυχολογιάς της μάζας, ωστε να προβλέψεις τι κύμα ανυπακοής θα πυροδοτήσουν οι πράξεις σου.

Έχεις αφιερώσει που έχεις αφιερώσει τη ζωή σου στο θέμα του κορονοιού, φίλτραρε τουλάχιστον τα γεγονότα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Τι ανοιχτός χώρος, το θέμα είναι να τηρούνται οι αποστάσεις, που προφανώς δεν τηρούνται. Τα ράπιντ τεστ έχουν πολύ μέτρια αποτελεσματικότητα και δεν είναι αξιόπιστα. Ο εμβολιασμός έχει 90-95% ποσοστό επιτυχίας, οπότε μπορεί κάλλιστα να μην έπιασε στον μητσοτάκη, ενώ όπως ξέρεις ακόμα δεν γνωρίζουμε αν σταματά τη μετάδοση, γι'αυτό λέμε ότι οι εμβολιασμένοι πρέπει να φοράνε και πάλι μάσκες. Αλλά ΑΚΟΜΑ κι αν ήταν και οι 50 που μαζεύτηκαν υγιείς, δεν στήνεις τέτοιο γλεντοκόπι και δεν ανεβάζεις 20 στόρυ τοπίων στο ίνστα σαν λυκειόπαιδο στην πενταήμερη όταν έχεις πρήξει το λαό με μέτρα ένα χρόνο και μόλις τα αυστηροποίησες περισσότερο. Θέλει λεπτότητα το θέμα και γνώση της ψυχολογιάς της μάζας, ωστε να προβλέψεις τι κύμα ανυπακοής θα πυροδοτήσουν οι πράξεις σου.

Έχεις αφιερώσει που έχεις αφιερώσει τη ζωή σου στο θέμα του κορονοιού, φίλτραρε τουλάχιστον τα γεγονότα.
Κανένα κανάλι εν τω μεταξυ ουτε εφημερίδα έπαιξε το κορωνοπαρτι τουΚουλη!!!!?μόνο τα τοπικά της Ικαρίας που στα ππαρια τους για τις κλίκες!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμείς κυριε πρωθυπουργε σε κάλυψα με σλουρπππ όλοι οι γλείφτες κλασσικά.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν ο ιατρός σου χρησιμοποιούσε την ισχυρή αντιβίωση από την αρχή και το μικρόβιο επιβίωνε και αποκτούσε ανθεκτικότητα στην αντιβίωση τότε δεν θα υπήρχε κανένα μέσο για να βοηθηθεί ο οργανισμός σου.
Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.
Η νοημοσύνη μου φτάνει μέχρι το σημείο να πιστεύω οτι αν κάποιος πάρει για προληπτικούς λόγους ένα φάρμακο, το ιικό φορτίο θα ελαττωθεί και όλα καλά. Μη μου πείτε οτι δεν υπάρχει κάποιο φάρμακο, γιατι θα σας δείξω την κολχικίνη. Επίσης, δεν βλέπω να δημοσιεύουν οποιαδήποτε έρευνα σχετικά με το οποιοδήποτε φάρμακο κατά του ιού.
Τον ιατρό που κατηγορείς μπορεί να σε έχει σώσει και να μην το ξέρεις.
Αρχικά, ευχαριστώ τον Γιατρό μου τον Παθολόγο, γιατι του έχω μεγάλη εμπιστοσύνη.
Μόλις τον ενημέρωσα οτι έχω τον ιό, μου είπε όταν τον ρώτησα τι να κάνω, πως δεν κάνουμε τίποτα.
Αυτό δεν είναι απο το μυαλό του, είναι γιατι αυτή είναι η γενική γραμμή και δεν έχει να κάνει με το πόσο τον αποδέχομαι. Και δεν σκέφτηκα ποτέ το παραμικρό, ούτε πρόκειται να δείξω την παραμικρή αμφιβολία στο πρόσωπο του.
Εγώ τον άκουσα και τον ακολούθησα σε ότι μου έλεγε.
Βρισκόμασταν σε άμεση επαφή μέσω κινητού.

Ακομα και αν μου υποδείξει κάποιο εμβόλιο, θα τον ακολουθήσω.
Αυτό για να σας δείξω, όχι κάτι απο εμένα, αλλά την καταξιωμένη ικανότητα του, γιατι δεν είναι τωρινός γιατρός. Εχει δείξει την αξία του και δεν περιμένει απο εμένα να πάρει παράσημα.
Αυτό που γράφω όμως εδώ, δεν έχει να κάνει με αυτόν.
Εχει να κάνει μόνο με εμένα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,068 μηνύματα.
Έχει πάει το υπέρκομψο ζεύγος και δειπνίζει στις διακοπές του στο σπίτι ενός τοπικού άρχοντα της ΝΔ μαζί με το λοιπό καρναβάλι καμιάς 50ριας ατόμων την ίδια στιγμή που 5εκ. άνθρωποι στερούνται δια νόμου τον ελεύθερο χρόνο τους, χώρια την όλη σκατίλα τόσο καιρό. Ντάξει μαλάκες, να τους πεθάνει ότι αγαπάνε, μπέσα.
Μην κοιτάτε τί κάνει ο Κούλης και χαλιέστε. Ο Κούλης έχει κάνει το εμβολιάκι του, έχει έτοιμο το πανάκριβο φάρμακο αν πάθει κάτι, θα μπει σε υπερλούξ δωμάτιο σε ιδιωτικό νοσοκομείο να τον κοιτάνε 20 νοσοκόμες. Εμείς να κοιτάξουμε τί κάνουμε που θα μας έχουν του κλώτσου και του μπάτσου στο Σωτηρία. Κοιτάτε να σωθείτε εσείς κι αφήστε τί κάνει ο Κούλης. Ο Κούλης θα το βρει (ίσως) στις εκλογές.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,873 μηνύματα.
Τώρα περί εμβολίων φτηνών και ακριβώς και τεχνολογιών μην ακούω σαχλαμάρες εμβολιστείτε με ότι σας πλασάρουν... το ότι το ένα κάνει 12 και το άλλο 1 είναι ότι πληρώνουμε την έρευνα του πρώτου...
Φωκε, να εμβολιστουμε ή να εμβολιαστούμε; :P

Στο Ισραήλ πάντως έχουν εμβολιαστει οι άνω των 60ετων κατά 90%. (πρώτη δόση) Πηγίτσα
Έχεις αφιερώσει που έχεις αφιερώσει τη ζωή σου στο θέμα του κορονοιού, φίλτραρε τουλάχιστον τα γεγονότα.
Καταλαβαίνω τι λες αλλά περιμένω έστω από έναν αριστερό να φιλτράρει τον Πολλακή...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
4955c1e.png

το σεμεδάκι στην tv όλα τα λεφτά
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.
Μπράβο στην Βρετανία που προστατεύει τα ιδιωτικά δικαιώματα.
Screenshot_20210207-123003.jpg
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μπράβο στην Βρετανία που προστατεύει τα ιδιωτικά δικαιώματα.
View attachment 75584
Εδώ είναι ευκαιρία να κρατήσουμε μικρό καλάθι.
Γιατι η πεπατημένη θέλει πρώτα να μας ενημερώνουν πως δεν θα κάνουν αυξήσεις 15% σε ΔΕΗ, ΟΤΕ και μετά να κάνουν 5% αύξηση και να είμαστε ευχαριστημένοι.

Δηλαδή, με ποιον τρόπο θα μπορούσε να ενεργήσει μακροπρόθεσμα η περίπτωση να παίρνουν αποδεικτικά στοιχεία όσοι εμβολιάζονται;
Θα είχαν προτεραιότητα ή όχι, σε οτιδήποτε έναντι αυτών που δεν έχουν αποδεικτικό στοιχείο, είτε γιατι δεν εμβολιάσθηκαν, είτε γιατι απλά δεν ζήτησαν αποδεικτικό στοιχείο ενώ εμβολιάσθηκαν.

Δεν χρειάζεται να βιαζόμαστε.

Πολύ μ'άρεσε το ποιο κάτω. Μια άλλη όψη του νομίσματος και ποιος μπορεί ή θέλει να την δει;

Matt Couch@RealMattCouch

6 Φεβ


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

*Όταν προσπαθείς να σκεφτείς αισιόδοξα *
Μακάρι να μην κρατήσει για πάρα πολύ γιατί αλλιώς θα πάει κόντρα στη φύση του "Made-in-China"
Αν αναλογιστούμε τις δυνατότητες που έχουν μέσω δορυφόρων να μας ελέγξουν και την κατάσταση που βλέπουμε σήμερα με την αστυνόμευση μας, τότε θα αντιληφθούμε οτι η αντιπαράθεση μας εδώ, δεν έχει καμία σημασία.
Οσα και αν πούμε είναι απλά <<εξυπνάδες>>.

Ολα εντάσσονται στην εξοικείωση μας με την σύγχρονη εποχή στην οποία έχουμε περιέλθει.

Reset λοιπόν στον σκληρό μας δίσκο φίλοι μου. Και το μόνο σίγουρο είναι οτι ο χρόνος θα περάσει πολύ γρήγορα.

Οι εξελίξεις το ίδιο γρήγορα θα έρθουν. Ακόμα και η επαλήθευση ή διάψευση σε ότι λέμε, δεν έχει καμιά σημασία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μετά απ'τα χθεσινά γλέντια σιγά μην βγει έξω να ζητήσει συγγνώμη και να παραδεχτεί επιτέλους πόσο εγκληματικός είναι ο εγκλεισμός.

Damage control Αλαφούζου και Σίας - "Συγγνώμη ήταν απαράδεκτη η συμπεριφορά μου και δεν πρέπει να αποτελεί αφορμή για άλλους" - "Ανησυχούν οι λιμοξιoλόγοι (sic), αυστηροποίηση μέτρων ζητάει η επιτροπή"
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μην κοιτάτε τί κάνει ο Κούλης και χαλιέστε. Ο Κούλης έχει κάνει το εμβολιάκι του, έχει έτοιμο το πανάκριβο φάρμακο αν πάθει κάτι, θα μπει σε υπερλούξ δωμάτιο σε ιδιωτικό νοσοκομείο να τον κοιτάνε 20 νοσοκόμες. Εμείς να κοιτάξουμε τί κάνουμε που θα μας έχουν του κλώτσου και του μπάτσου στο Σωτηρία. Κοιτάτε να σωθείτε εσείς κι αφήστε τί κάνει ο Κούλης. Ο Κούλης θα το βρει (ίσως) στις εκλογές.
Επειδή μάλλον έχεις μπερδέψει τα μπούτια σου δεν είναι το θέμα τι περίθαλψη θα έχει ο ακατανόμαστος και τι περίθαλψη θα έχουμε εμείς. Ο Πρωθυπουργός που μας ζητάει μήνες τώρα να μένουμε σπίτι, αναγκάζει ανθρώπους να σταματήσουν την εργασία τους και τη ζωή τους, που μας μαντρώνει σπίτια μας από τις 6 το απόγευμα το σκ, που μας λέει ότι δεν μπορούμε να μαζευτούμε με μερικούς φίλους μας στο σπίτι έτσι απροκάλυπτα πηγαίνει διακοπούλες ένα τριήμερο σε νησάκι. Και όχι μόνο αυτό. στήνει τσιμπούσι με καμιά 30αρια άτομα.
Είναι καθαρά θέμα κοροϊδίας και δεν μπορείς να μη περιμένεις τέτοια αντίδραση από κόσμο που του έχουν στερήσει όλες τις βασικές ελευθερίες του.


Και λίγη γιούχα έφαγε.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
*Όταν κάνεις τσιμπούσι αλλά χέστηκες γιατί έχεις εμβολιάσει τους δικούς σου*.

Το τερμάτισαν αυτό το ΣΚ ρε πστ.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Τουλάχιστον εριστικός και θρασύτατος εάν αύριο δεν γίνει ολική άρση του εγκλεισμού μετά τα χθεσινά καραγκιοζιλίκια
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Φωκε, να εμβολιστουμε ή να εμβολιαστούμε; :P

Στο Ισραήλ πάντως έχουν εμβολιαστει οι άνω των 60ετων κατά 90%. (πρώτη δόση) Πηγίτσα

Καταλαβαίνω τι λες αλλά περιμένω έστω από έναν αριστερό να φιλτράρει τον Πολλακή...

Μέσα στα όνειρα σου τριγυρνάει καθε βράδυ ο Πολακης; Να το κοιτάξεις αυτό


Οι υπόλοιποι θνητοί μείνετε μέσα και αφήστε το βασιλικό ζεύγος, το ζεύγος αριστων να κυκλοφορεί ανέμελα...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.
Μπορεί η Κεραμέως να μας πει ποτέ θα ανοίξουν τα πανεπιστήμια?? μία φορά στην ζωή μου γίνομαι φοιτητής και μου το κατέστρεψαν. μονό ένα εξάμηνο πήγα στην σχολή.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Δεν πειραζει μαλλον στα λεωφορεία που ειναι 100 ατομα μεσα δεν κολλάς covid...

Δεν θα πάρουν το ρίσκο, γιατί είναι ευθυνόφοβοι.
Εγώ δεν βλέπω πώς θα πείσουν τους 18-30 να εμβολιαστούν. Δηλαδή εάν δεν εμβολιαστούν, δεν θα ανοίξουν τα πανεπιστήμια ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μπορεί η Κεραμέως να μας πει ποτέ θα ανοίξουν τα πανεπιστήμια?? μία φορά στην ζωή μου γίνομαι φοιτητής και μου το κατέστρεψαν. μονό ένα εξάμηνο πήγα στην σχολή.
Απ το επομενο ετος σιγουρα .Αυτο το ετος το εχουν πει ,μονο τηλεκπαιδευση
Αν και εμενα με συμφερε αυτο κατα καποιο τροπο γιατι παω να βγαλω πτυχιο πανω απο 9.5 ...ισως μπω ιατρικη χωρις εξετασεις ...win-win situation :rofl:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top