• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.

Πέθανε μία ημέρα μετά την 2η δόση Pfizer.

Αυτό μας έλειπε τώρα.
Και ειναι γνωστο οτι της πφαιζερ κανει συμπτωματα κυριως η δευτερη δοση και σε ελαχιστες περιπτωσεις αυτο με την παραλυση,αλλα για θανατο δεν ειχαμε μεχρι τωρα. :vava:
Απο τα ΜΜΕ σιγη ιχθυος.Μεχρι τωρα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και ειναι γνωστο οτι της πφαιζερ κανει συμπτωματα κυριως η δευτερη δοση και σε ελαχιστες περιπτωσεις αυτο με την παραλυση,αλλα για θανατο δεν ειχαμε μεχρι τωρα. :vava:
Απο τα ΜΜΕ σιγη ιχθυος.Μεχρι τωρα.
Είναι λυπηρό. Ισως θα έπρεπε να υπάρχει ένα νέο θρεντ, που να αναφέρεται και να καταμετρά τους νεκρούς...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Πέθανε μία ημέρα μετά την 2η δόση Pfizer.

Αυτό μας έλειπε τώρα.
Έχουμε ευθύνη του ιατρού. Από τη στιγμή που στη πρώτη δόση είχαμε αυτοάνοση συμπεριφορά του οργανισμού δεν έπρεπε να κάνει τη δεύτερη δόση.

@fockos τι οδηγίες σας έχουν δώσει.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
Έχουμε ευθύνη του ιατρού. Από τη στιγμή που στη πρώτη δόση είχαμε αυτοάνοση συμπεριφορά του οργανισμού δεν έπρεπε να κάνει τη δεύτερη δόση.
Στο άρθρο δεν αναφέρει για αυτοάνοσο κατά την 1η δόση.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Έχουμε ευθύνη του ιατρού. Από τη στιγμή που στη πρώτη δόση είχαμε αυτοάνοση συμπεριφορά του οργανισμού δεν έπρεπε να κάνει τη δεύτερη δόση.

@fockos τι οδηγίες σας έχουν δώσει.

καμία ευθύνη δεν υπάρχει. Ούτε καν αποδεδειγμένο ειναι αν το εμβολιο προκάλεσε τον θάνατο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
καμία ευθύνη δεν υπάρχει. Ούτε καν αποδεδειγμένο ειναι αν το εμβολιο προκάλεσε τον θάνατο.
Προς το παρόν σαφώς, μόνο εικασίες κάνουμε. Σύντομα θα γίνει η νεκροψία και θα μάθουμε.
Ωστόσο δε μου φαίνεται τυχαίο. Καθώς εμφάνισε παράλυση άκρων και μετά πέθανε. Της pfizer έχει την παράλυση σαν παρενέργεια, σπάνια μεν αλλά την έχει. Οπότε δεν μπορεί να έτυχε απλά.

2η δόση, μέσα σε 24 ώρες εμετοί σκοτοδίνη πυρετό παράλυση και μετά πεθαίνει. Απλή τύχη δε νομίζω. Ίσα ίσα, μου φαίνεται ξεκάθαρη σχέση αιτίου-αποτελέσματος, το θέμα είναι να βρούμε γιατί συνέβη.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Έχουμε ευθύνη του ιατρού. Από τη στιγμή που στη πρώτη δόση είχαμε αυτοάνοση συμπεριφορά του οργανισμού δεν έπρεπε να κάνει τη δεύτερη δόση.

@fockos τι οδηγίες σας έχουν δώσει.
Τι εννοεις; Δεν διαβασα πουθενα οτι στην πρωτη δοση ειχε προβλημα.Που το ειδες;Δωσε στοιχεια γεροντα........
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
@akikos δε μου έχουν δώσει καμία οδηγία κρίνω κατά βούληση....

Θυμάστε που σας έλεγα για τα mrna και γιατί δε τα εμπιστεύομαι.... ;;;;;
Αυτοανοσία λοιπόν που μπορεί να πυροδοτηθεί άμεσα αλλά μετά από χρονια.

Εχουμε λοιπόν μια 44χρονη με ιστορικό εμφράγματος που πέθανε από πιθανή αρρυθμία ενώ είχε πυρετό΄.

και εχουμε και την 65χρονη με ελεύθερο ιστορικό που πέθανε ενώ όλες οι εξετάεις που υποβλήθηκε ήταν καλές...
θα κατηγορήσουν τους ιατρούς... ισως πολλοί χάσουν την δουλιεά τους αλλά σε αυτή την περίπτωση δε φταίει κανένας ιατρός.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Φταιω εγω τωρα οταν λεω και φωναζω εδω και καιρο οτι ειναι το καλυτερο και ΘΕΛΩ ΤΗΣ MODERNAAAAAAAAAAAAA! :hehe:
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Προς το παρόν σαφώς, μόνο εικασίες κάνουμε. Σύντομα θα γίνει η νεκροψία και θα μάθουμε.
Ωστόσο δε μου φαίνεται τυχαίο. Καθώς εμφάνισε παράλυση άκρων και μετά πέθανε. Της pfizer έχει την παράλυση σαν παρενέργεια, σπάνια μεν αλλά την έχει. Οπότε δεν μπορεί να έτυχε απλά.
2η δόση, μέσα σε 24 ώρες εμετοί σκοτοδίνη πυρετό παράλυση και μετά πεθαίνει.

Αυτα τα συμπτωματα μπορούν να ειναι σημεια πολλών ασθενειών.

Δεν ξέρουμε καν τι συνέβη ακριβώς. Οι μηνύσεις που πάνε και έρχονται ειναι προφανως γελοίες, τωρα ψάχνουν να βρουν έναν φταίχτη η μαλλον καλύτερα εξιλαστήριο θύμα. Ας γινει η νεκροτομή γι να ξέρουμε τι ακριβώς συνέβη.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
@akikos δε μου έχουν δώσει καμία οδηγία κρίνω κατά βούληση....

Θυμάστε που σας έλεγα για τα mrna και γιατί δε τα εμπιστεύομαι.... ;;;;;
Αυτοανοσία λοιπόν που μπορεί να πυροδοτηθεί άμεσα αλλά μετά από χρονια.
Που το ειδες αυτο καμαρι μου; Την αυτοανοσια; Ημαρτον παναγιτσα μου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
Αυτα τα συμπτωματα μπορούν να ειναι σημεια πολλών ασθενειών.

Δεν ξέρουμε καν τι συνέβη ακριβώς. Οι μηνύσεις που πάνε και έρχονται ειναι προφανως γελοίες, τωρα ψάχνουν να βρουν έναν φταίχτη η μαλλον καλύτερα εξιλαστήριο θύμα. Ας γινει η νεκροτομή γι να ξέρουμε τι ακριβώς συνέβη.
Απ'ό,τι λένε οι συγγενείς δεν είχε υποκείμενο ήταν υγιής και μετά τη 2η δόση προκλήθηκαν όλα αυτά. Πόσες ασθένειες ξαφνικά αναπτύχθηκαν μέσα σε μια ημερα και οδηγησαν στο να πεθάνει και όλως τυχαίως μετά τη 2η δόση? Δεν ξέρω, πολύ περίεργο μου φαίνεται. Είτε λένε ψέματα οι συγγενείς και όντως είχε υποκείμενα ή μπορεί να είχε και να μην το γνώριζε κανείς, ή όντως το εμβόλιο προκάλεσε κάποια ακραία αντίδραση που τη σκότωσε. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη εξήγηση.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
@akikos δε μου έχουν δώσει καμία οδηγία κρίνω κατά βούληση....

Θυμάστε που σας έλεγα για τα mrna και γιατί δε τα εμπιστεύομαι.... ;;;;;
Αυτοανοσία λοιπόν που μπορεί να πυροδοτηθεί άμεσα αλλά μετά από χρονια.

Εχουμε λοιπόν μια 44χρονη με ιστορικό εμφράγματος που πέθανε από πιθανή αρρυθμία ενώ είχε πυρετό΄.

και εχουμε και την 65χρονη με ελεύθερο ιστορικό που πέθανε ενώ όλες οι εξετάεις που υποβλήθηκε ήταν καλές...
θα κατηγορήσουν τους ιατρούς... ισως πολλοί χάσουν την δουλιεά τους αλλά σε αυτή την περίπτωση δε φταίει κανένας ιατρός.
Πού κολλάει η αυτοανοσία? Στο άρθρο λέει ότι δεν είχε κανένα υποκείμενο. Μετά τη 2η δόση προκλήθηκαν εμετοί σκοτοδίνη πυρετός παράλυση και τελικά επήλθε θάνατος μέσα σε 24 ώρες.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πού κολλάει η αυτοανοσία? Στο άρθρο λέει ότι δεν είχε κανένα υποκείμενο. Μετά τη 2η δόση προκλήθηκαν εμετοί σκοτοδίνη πυρετός παράλυση και τελικά επήλθε θάνατος μέσα σε 24 ώρες.
οι εξετάσεις ήταν καλές ..... αν ήταν ισχαιμικό θα φαινόταν.... και από απεικόνιση και από τα αίματα....
η παράλυση ήταν παρόμοιο με το σύνδρομο guillain barre με κάποιες διαφορές.... στο σύνδρομο συνήθως αυτό συμβαίνει 10 μέρες μετά από την έκθεση του αντιγόνου και συνήθως δεν υπάρχει πυρετό.. και προχωράει πιο αργά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Απ'ό,τι λένε οι συγγενείς δεν είχε υποκείμενο ήταν υγιής και μετά τη 2η δόση προκλήθηκαν όλα αυτά. Πόσες ασθένειες ξαφνικά αναπτύχθηκαν μέσα σε μια ημερα και οδηγησαν στο να πεθάνει και όλως τυχαίως μετά τη 2η δόση? Δεν ξέρω, πολύ περίεργο μου φαίνεται. Είτε λένε ψέματα οι συγγενείς και όντως είχε υποκείμενα ή μπορεί να είχε και να μην το γνώριζε κανείς, ή όντως το εμβόλιο προκάλεσε κάποια ακραία αντίδραση που τη σκότωσε. Δεν μπορών να σκεφτώ άλλη εξήγηση.

Ακριβως. Δεν ειναι τίποτα γνωστό. Από μια χρονια νόσο που είχε οξεία έξαρση μέχρι την ανεπιθύμητη δράση του εμβολίου. Ολα ειναι πιθανα. Η νεκροτομή ελπίζουμε να βγάλει αποτέλεσμα και απαντήσεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top