• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δικαιωμα του καθενός να αποφασίσει για το σώμα του οτι θέλει.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Δικαιωμα του καθενός να αποφασίσει για το σώμα του οτι θέλει.
ΟΧΙ όταν η απόφασή του είναι βλαβερή για τους γύρω του.

antiemvoliastes.jpg
arkas1_0510.jpg
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δικαιωμα του καθενός να αποφασίσει για το σώμα του οτι θέλει.
Παρά το γεγονός οτι ο άνθρωπος έχει το αυτεξούσιο και είναι θετικό να μην αναγκάζεις κάποιον να αποδεχτεί κάτι και να αποφασίζει ο ίδιος για τον εαυτό του, σήμερα είναι φανερό οτι οι εμβολιασμοί δεν είναι τόσο αθώοι.

Απομένει να περιμένουμε λίγο ακόμα, ώστε να δούμε αν τα θύματα των εμβολίων αυξηθούν και σε ποιο βαθμό.

Επίσης, ακούω οτι στην Αμερική, είναι αυξημένοι οι θάνατοι λόγω των εμβολίων.
Δεν γνωρίζω αν αληθεύει αυτό, αλλά ο Dias γι'αυτό είναι εκεί.
Είναι για να μας ενημερώνει...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Αφήνω αυτό εδώ για όσους λένε ότι υπάρχουν εμβόλια άρα είναι ατομική ευθύνη του καθενός .....έχουμε δρόμο ακόμα

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
κανένασ συνανθρωπος δεν επηρεάζεται αν κανείς η όχι το εμβόλιο

απο τη στιγμή που σου δίνεται δικαίωμα επιλογής για το εμβόλιο τόσο ατομικά όσο και στο ιατρό που τον βαλανε αφιλοκερδωσ στο κέντρο και παίρνει ουσιαστικα μεγάλο μερος της ευθύνης ο καθένας εχει δικαιώμα να αρνηθεί να κάνει το εμβόλιο ....

τωρα περί ατομικής ευθυνης και όλοι να κανουν το εμβόλιο δε προκειται να σταματησει ο COVID-19, αυξάνονται κατα πολυ οι ασυμλτωματικοι φορεις όποτε οποίος δε το έκανε ειναι πιο εκτεθημενος τώρα με το επιχείρημα πως με την επιλογή να μη το κανείς υπερτροφοδότεις εμμεσα το,δημόσιο σύστημα υγειας πάλι αυτο δεν ισχύει γιατι οι πολιτικές για την προφύλαξη και τα μέτρα το έχουν καταφέρει αυτο.


οποιος δε το κάνει απλά παίρνει μεγαλύτερη πιθανοτητα να νοσήσει βαρειά απο τους άλλους όμως ειναι καθαρά ατομικής επιλογής ... αν τα εμβόλια ήταν άκακα θα ηταν αναγκαστικά όπως έγινε και με τις μάσκες .... και τις αποστάσεις...

τουσ ιατρους που τους βάζουνε στα εμβολιαστικα κέντρα τους βαλανε λιγο πολυ αναγκαστικά , χωρίς να πληρώνονται , χωρίς επίσημη ενημέρωση κσι πολλέσ φορές βαζουν άσχετες ειδικότητες (πχ οφθαλμίατροι) μόνο οι ψυχίατροι έχουν εξαιρεθεί
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,357 μηνύματα.
Είναι φυσικό, όταν εσύ έχεις αναφερθεί σε εμένα τόσες φορές, να αναφερθώ και εγώ με την σειρά μου σε μία.

Και πίστεψε με, δεν έχω κανένα λόγο να τα βάλω μαζί σου.

Αύριο η γυναίκα μου κάνει το εμβόλιο και με διάφορα προβλήματα όπως, αλλεργίες σε αντιβιώσεις, καρδιά, ζάχαρο.

Ο γιος μου, με τα προβλήματα που είχε απο αυτό της ΑΣΤΡΑ, με έχει κάνει να ανησυχώ.

Παρ' όλ' αυτά, αν δεν θέλεις να σου πω κάτι, θα το κάνω προσωρινά τουλάχιστο.

Αν όμως υπάρξει κάτι που θα κρίνω οτι πρέπει να πω κάτι, τότε να ξέρεις οτι αυτή η υπόσχεση δεν θα ισχύει και αυτό γιατι θα είναι σοβαρό αυτό που θα θέλω να πω.

Δεν καυγαδίζω, ούτε και έχω διάθεση. Να είσαι καλά.
Εγω αναφερομαι σε αυτα που λες και τα κρινω,δεν χρησιμοποιω τα ποστ σου για να προπαγανδισω κατι.Καταλαβε την διαφορα.

Απο την αρχη εχοντας διαβασει καποια πραγματα για το εμβολιο της αστρα,δεν ηθελα να το κανω και θεωρουσα αυτα της νεας τεχνολογιας καλυτερα,Στη συνεχεια που βγηκαν αυτα περι θρομβωσεων ελεγα καθαρα την αποψη μου.Για το εμβολιο της αστρα και τιποτε αλλο.
Εσυ εντελως κουτοπονηρα παιρνεις αυτα που λεω για την αστρα,και τα κανεις ΑΝΤΕΜΒΟΛΙΑΣΤΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ.
ΚΟΦΤΟ!!!

Τελεία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
ΟΧΙ όταν η απόφασή του είναι βλαβερή για τους γύρω του.

View attachment 81006View attachment 81007
Καλα μαθε πρωτα οτι ζεις σε δημοκρατια και μετα γράφε αυτά εδω.😁😁


Σε σοβαρά θέματα τωρα και οχι βλακειες. Εκανε ο πατερας μου το Σάββατο της Moderna, στο δευτερο 24ωρο τον επιασαν πονοι στο χερι και στη μεση του. Αναγκάστηκε να παρει 2 Depon των 500 ωστε να του περασουν οι πονοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
κανένασ συνανθρωπος δεν επηρεάζεται αν κανείς η όχι το εμβόλιο
και εδώ θέλω να σε ρωτήσω.

Γιατί έχει υποστεί η ανθρωπότητα τόσο μεγάλη πίεση;

Γιατί υπάρχει το πράσινο πιστοποιητικό;

Τί θα μπορούσε να έρθει μετά τους εμβολιασμούς;
απο τη στιγμή που σου δίνεται δικαίωμα επιλογής για το εμβόλιο τόσο ατομικά όσο και στο ιατρό που τον βαλανε αφιλοκερδωσ στο κέντρο και παίρνει ουσιαστικα μεγάλο μερος της ευθύνης ο καθένας εχει δικαιώμα να αρνηθεί να κάνει το εμβόλιο ....

τωρα περί ατομικής ευθυνης και όλοι να κανουν το εμβόλιο δε προκειται να σταματησει ο COVID-19, αυξάνονται κατα πολυ οι ασυμλτωματικοι φορεις όποτε οποίος δε το έκανε ειναι πιο εκτεθημενος τώρα με το επιχείρημα πως με την επιλογή να μη το κανείς υπερτροφοδότεις εμμεσα το,δημόσιο σύστημα υγειας πάλι αυτο δεν ισχύει γιατι οι πολιτικές για την προφύλαξη και τα μέτρα το έχουν καταφέρει αυτο.


οποιος δε το κάνει απλά παίρνει μεγαλύτερη πιθανοτητα να νοσήσει βαρειά απο τους άλλους όμως ειναι καθαρά ατομικής επιλογής ... αν τα εμβόλια ήταν άκακα θα ηταν αναγκαστικά όπως έγινε και με τις μάσκες .... και τις αποστάσεις...

τουσ ιατρους που τους βάζουνε στα εμβολιαστικα κέντρα τους βαλανε λιγο πολυ αναγκαστικά , χωρίς να πληρώνονται , χωρίς επίσημη ενημέρωση κσι πολλέσ φορές βαζουν άσχετες ειδικότητες (πχ οφθαλμίατροι) μόνο οι ψυχίατροι έχουν εξαιρεθεί
Και ποια είναι η ευθύνη ενός γιατρού, όταν ο εμβολιαζόμενος τον ενημερώσει οτι έχει αλλεργία και ξεκινήσει μετά τον εμβολιασμό να έχει προβλήματα;

Μήπως αν τον πάμε στα δικαστήρια ή τον διώξουμε απο την εργασία του, θα λύσουμε κάποιο πρόβλημα, όπως η απώλεια του εμβολιαζόμενου;

Αστεία τα πράγματα έχουν γίνει, αστεία...

Και απο ότι ενημερώθηκα πρόσφατα - ενώ ο μηχανισμός μεταφοράς μιας ασθένειας είναι άγνωστος??? - οι ερευνητές κ.λ.π. κ.λ.π.
ΟΧΙ όταν η απόφασή του είναι βλαβερή για τους γύρω του.

View attachment 81006View attachment 81007
Παρά το γεγονός οτι η βλακεία υπάρχει σε όλο το φάσμα πολιτικοποίησης του ανθρώπου, απο τον εθνικισμό και μέχρι τον Κομουνισμό, εσύ εδώ, παράτα τις βλακείες και ενημέρωσε μας σχετικά με την Αμερική τι γίνεται.

Αυτό είναι χρήσιμο και η παραφιλολογίες είναι βλαβερές.
Εγω αναφερομαι σε αυτα που λες και τα κρινω,δεν χρησιμοποιω τα ποστ σου για να προπαγανδισω κατι.Καταλαβε την διαφορα.

Απο την αρχη εχοντας διαβασει καποια πραγματα για το εμβολιο της αστρα,δεν ηθελα να το κανω και θεωρουσα αυτα της νεας τεχνολογιας καλυτερα,Στη συνεχεια που βγηκαν αυτα περι θρομβωσεων ελεγα καθαρα την αποψη μου.Για το εμβολιο της αστρα και τιποτε αλλο.
Εσυ εντελως κουτοπονηρα παιρνεις αυτα που λεω για την αστρα,και τα κανεις ΑΝΤΕΜΒΟΛΙΑΣΤΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ.
ΚΟΦΤΟ!!!

Τελεία.
Εσύ καλό κορίτσι, μόνο ένα έχεις να σκεφτείς.

Αν κάνεις τώρα το εμβόλιο ή αν περιμένεις λίγο.

Αυτό δεν είναι αντιεμβολιαστική προπαγάνδα.

Είναι η φυσιολογική κατεύθυνση της σκέψης μας, όταν το ένστικτο της αυτοσυντήρησης χτυπάει κόκκινο.

Και το δικό μου εκεί βρίσκεται εδώ και αρκετό καιρό.

Υ.Γ. αν δεν μπορείς να δεις αυτά που γράφω, μη προκαλείς. Γιατι έτσι γράφω. Δεν θα αλλάξω τώρα. Είναι αργά.

Τώρα, έχω αρχίσει να σκέφτομαι και λίγο την φθίνουσα πορεία που έχει το σώμα και το πνεύμα μου και την ταχύτητα που φθίνουν.

Και αφού κάποια στιγμή θα φύγουμε όλοι, δεν είναι δα και τόσο τραγικό όταν σκέφτεσαι όλα τα πράγματα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.
κανένασ συνανθρωπος δεν επηρεάζεται αν κανείς η όχι το εμβόλιο

απο τη στιγμή που σου δίνεται δικαίωμα επιλογής για το εμβόλιο τόσο ατομικά όσο και στο ιατρό που τον βαλανε αφιλοκερδωσ στο κέντρο και παίρνει ουσιαστικα μεγάλο μερος της ευθύνης ο καθένας εχει δικαιώμα να αρνηθεί να κάνει το εμβόλιο ....

τωρα περί ατομικής ευθυνης και όλοι να κανουν το εμβόλιο δε προκειται να σταματησει ο COVID-19, αυξάνονται κατα πολυ οι ασυμλτωματικοι φορεις όποτε οποίος δε το έκανε ειναι πιο εκτεθημενος τώρα με το επιχείρημα πως με την επιλογή να μη το κανείς υπερτροφοδότεις εμμεσα το,δημόσιο σύστημα υγειας πάλι αυτο δεν ισχύει γιατι οι πολιτικές για την προφύλαξη και τα μέτρα το έχουν καταφέρει αυτο.


οποιος δε το κάνει απλά παίρνει μεγαλύτερη πιθανοτητα να νοσήσει βαρειά απο τους άλλους όμως ειναι καθαρά ατομικής επιλογής ... αν τα εμβόλια ήταν άκακα θα ηταν αναγκαστικά όπως έγινε και με τις μάσκες .... και τις αποστάσεις...

τουσ ιατρους που τους βάζουνε στα εμβολιαστικα κέντρα τους βαλανε λιγο πολυ αναγκαστικά , χωρίς να πληρώνονται , χωρίς επίσημη ενημέρωση κσι πολλέσ φορές βαζουν άσχετες ειδικότητες (πχ οφθαλμίατροι) μόνο οι ψυχίατροι έχουν εξαιρεθεί
Επηρεαζονται ομως οι μεθ που γεμιζουν και βρισκονται λογοι για λοκνταουν.Εκτος αμα το λοκνταουν δεν σε επηρεαζει φοκο
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Είναι φυσικό, όταν εσύ έχεις αναφερθεί σε εμένα τόσες φορές, να αναφερθώ και εγώ με την σειρά μου σε μία.

Και πίστεψε με, δεν έχω κανένα λόγο να τα βάλω μαζί σου.

Αύριο η γυναίκα μου κάνει το εμβόλιο και με διάφορα προβλήματα όπως, αλλεργίες σε αντιβιώσεις, καρδιά, ζάχαρο.

Ο γιος μου, με τα προβλήματα που είχε απο αυτό της ΑΣΤΡΑ, με έχει κάνει να ανησυχώ.

Παρ' όλ' αυτά, αν δεν θέλεις να σου πω κάτι, θα το κάνω προσωρινά τουλάχιστο.

Αν όμως υπάρξει κάτι που θα κρίνω οτι πρέπει να πω κάτι, τότε να ξέρεις οτι αυτή η υπόσχεση δεν θα ισχύει και αυτό γιατι θα είναι σοβαρό αυτό που θα θέλω να πω.

Δεν καυγαδίζω, ούτε και έχω διάθεση. Να είσαι καλά.
Μαξιμε, της ΑΖ έχει πολλές παρενέργειες και όσους ξερω που το έκαναν ήταν χάλια επί μέρες. Της Pfizer το έχει κάνει η μαμά μου που έχει άπειρα υποκείμενα και δεν είχε καμία παρενέργεια. Ακόμα και στην 2η δόση. Εγώ έκανα την 2η δόση 4 μήνες αργότερα και εκτός από πόνο στο χέρι και υπνηλία για 1 μέρα δεν είχα αλλά συμπτώματα. Οι συνάδελφοι μου ήταν κομμάτια μετά την 2η δόση για 1-3 ημέρες. Δεν ξέρω γιατί. Εγώ έκανα έντονη γυμναστική την ημέρα του εμβολίου. Ίσως αυτό να έπαιξε ρόλο. Μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει από κανέναν γνωστό να έχει πάθει σοβαρό πρόβλημα με κάποιο εμβόλιο. Εμείς στους 2.5 εκατομμύρια εμβολιασμούς είχαμε γύρω στα 900 περιστατικά παρενεργειών (αλλεργίες, θρόμβωση (2 περιστατικά), transverse myelitis, και άλλα που δεν θυμάμαι, σοβαρά). Κανέναν θάνατο μέχρι στιγμής που να συνδέεται με εμβόλιο.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.
Μαξιμε, της ΑΖ έχει πολλές παρενέργειες και όσους ξερω που το έκαναν ήταν χάλια επί μέρες. Της Pfizer το έχει κάνει η μαμά μου που έχει άπειρα υποκείμενα και δεν είχε καμία παρενέργεια. Ακόμα και στην 2η δόση. Εγώ έκανα την 2η δόση 4 μήνες αργότερα και εκτός από πόνο στο χέρι και υπνηλία για 1 μέρα δεν είχα αλλά συμπτώματα. Οι συνάδελφοι μου ήταν κομμάτια μετά την 2η δόση για 1-3 ημέρες. Δεν ξέρω γιατί. Εγώ έκανα έντονη γυμναστική την ημέρα του εμβολίου. Ίσως αυτό να έπαιξε ρόλο. Μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει από κανέναν γνωστό να έχει πάθει σοβαρό πρόβλημα με κάποιο εμβόλιο. Εμείς στους 2.5 εκατομμύρια εμβολιασμούς είχαμε γύρω στα 900 περιστατικά παρενεργειών (αλλεργίες, θρόμβωση (2 περιστατικά), transverse myelitis, και άλλα που δεν θυμάμαι, σοβαρά). Κανέναν θάνατο μέχρι στιγμής που να συνδέεται με εμβόλιο.
Ουτε και εμεις εχουμε θανατο συνδεδεμενο με εμβολιο ακομα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Δειτε λιγο νοοτροπια πολιτισμου ...το 80% των Ιαπονεζων θελουν να ακυρωσουν τους ολυμπιακους αγωνες επειδη εχουν 4θανατους/εκ (η ελλαδα 35θανατους/εκ)....εμεις ειμαστε πολυ ανετοι, ο μητσοτακης φαινεται το γουσταρει το great reset μιας και δεν θελει να σωσει τιποτα απ την οικονομια

 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.
Δειτε λιγο νοοτροπια πολιτισμου ...το 80% των Ιαπονεζων θελουν να ακυρωσουν τους ολυμπιακους αγωνες επειδη εχουν 4θανατους/εκ (η ελλαδα 35θανατους/εκ)....εμεις ειμαστε πολυ ανετοι, ο μητσοτακης φαινεται το γουσταρει το great reset μιας και δεν θελει να σωσει τιποτα απ την οικονομια

Τι μας το λες ρε νικο?Να ζηλεψψουμε?Να στεναχωρηθουμε?Να τους μοιασουμε?Τι?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Δειτε λιγο νοοτροπια πολιτισμου ...το 80% των Ιαπονεζων θελουν να ακυρωσουν τους ολυμπιακους αγωνες επειδη εχουν 4θανατους/εκ (η ελλαδα 35θανατους/εκ)....εμεις ειμαστε πολυ ανετοι, ο μητσοτακης φαινεται το γουσταρει το great reset μιας και δεν θελει να σωσει τιποτα απ την οικονομια

Σταμάτα έλεος ρε Νίκο. Κανέναν δεν τρομοκράτεις πλέον
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ολα πάνε πενα ,η οικονομία ξεπερνάει την οικονομία των ΗΠΑ , υγειονομικά τα πάμε καλύτερα από κάθε άλλη χώρα και ειμαστε πρώτοι παγκοσμίως στους εμβολιασμούς και ο τουρισμός φέτος θα ξεπεράσει τα έσοδα και τις αφίξεις του 2020 ....ΑΛΛΑ και του 2019 κατά πολύ περισσότερο χάρης της καλής μας διαχείρισης πανδημίας.Επισης δεν θα χρειαστεί άλλο λοκ ντάουν και από Σεπτέμβρη θα πεταμε τις μάσκες στον αέρα .(σας αρέσουν οι αισιόδοξες άκουσα )

ΥΓ.ignore οποίος δεν θέλει να με διαβάζει ή και σκρολ 😊
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Ολα πάνε πενα ,η οικονομία ξεπερνάει την οικονομία των ΗΠΑ , υγειονομικά τα πάμε καλύτερα από κάθε άλλη χώρα και ειμαστε πρώτοι παγκοσμίως στους εμβολιασμούς και ο τουρισμός φέτος θα ξεπεράσει τα έσοδα και τις αφίξεις του 2020 ....ΑΛΛΑ και του 2019 κατά πολύ περισσότερο χάρης της καλής μας διαχείρισης πανδημίας.Επισης δεν θα χρειαστεί άλλο λοκ ντάουν και από Σεπτέμβρη θα πεταμε τις μάσκες στον αέρα .(σας αρέσουν οι αισιόδοξες άκουσα )

ΥΓ.ignore οποίος δεν θέλει να με διαβάζει ή και σκρολ 😊

Κάνεις δεν λεει τιποτα απο αυτα που αναφερεις, ομως δεν μπορουμε να ασχολούμαστε με το τι κάνει η Taiwan και η Αυστραλία, έχουμε και υποχρεώσεις και προσωπική ζωή. Αν εσυ θες lockdown κανε self quarantine και self isolation και θα είσαι ασφαλής. Εχουμε περασει 7 μηνες κλεισμενοι μεσα, ολες οι δραστηριότητες παγωσαν δεν μπορουμε να μπουμε τωρα σε αλλο lock down οσο και αν το θελεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Κάνεις δεν λεει τιποτα απο αυτα που αναφερεις, ομως δεν μπορουμε να ασχολούμαστε με το τι κάνει η Taiwan και η Αυστραλία, έχουμε και υποχρεώσεις και προσωπική ζωή. Αν εσυ θες lockdown κανε self quarantine και self isolation και θα είσαι ασφαλής. Εχουμε περασει 7 μηνες κλεισμενοι μεσα, ολες οι δραστηριότητες παγωσαν δεν μπορουμε να μπουμε τωρα σε αλλο lock down οσο και αν το θελεις.
Μα αυτό μόλις είπα .Δεν υπάρχει περίπτωση (1000%) να μπούμε ξανά σε ΛΟΚ ντάουν ....το λεει και ο Μητσοτάκης ούτος η άλλος
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Σταμάτα έλεος ρε Νίκο. Κανέναν δεν τρομοκράτεις πλέον
Δεν τρομοκρατεί για κάτι που είναι δεδομένο. Τα επίπεδα εμβολιασμού είναι πολύ χαμηλά και πλέον η πλειοψηφία δεν προσέχει ειδικά στην επαρχία.

Ο Σύψας το είπε ξεκάθαρα

Αν θέλετε να ακούτε αισιόδοξους λοιμωξιολόγους που είναι στρατιωτάκια της ΝΔ ακούστε τους.

fff.png


Ta ποσοστά είναι για 1 δόση μόνο. Πριν λίγες μέρες η κυβέρνηση χειροκροτούσε τους 25-49 που τρέξανε να κάνουν το AstraZeneca και ακόμα το ποσοστό δεν πέρασε το 12%.

Η εκτίμηση μου είναι ότι στις νέες γενιές τα επίπεδα εμβολιασμού θα είναι χαμηλότερα γιατί οι νέοι είναι περισσότερο αντιρισσίες και επηρεάζονται λιγότερο από Ευαγγελάτου και Χατζηνικολάου.

Τα δύσκολα τώρα αρχίζουν. Η μάζα δεν έχει αντιληφθεί τι γίνεται γιατί έπαιρνε μισθό από το κράτος και πολλοί βολεύτηκαν με την τηλεργασία. Τώρα που τα επιδόματα και τα προγράμματα ΕΣΠΑ θα σταματήσουν και η εικονική ουτοπία που έχει δημιουργήσει το κράτος θα σταματήσει να υπάρχει οι περισσότεροι θα καταλάβει ότι η καραντίνα δεν είναι το μοναδικό κακό πράγμα που έχει δημιουργηθεί.

Η κυβέρνηση βρίσκεται σε πανικό. Καλεί τους τουρίστες να έρθουν χωρίς σχέδιο. Για παράδειγμα όταν ο τουρίστας βρεθεί θετικός στην επιστροφή ποιος θα του πληρώσει τα ξενοδοχεία καραντίνας που πολλές περιοχές δεν έχουν καν.

Αρχές Αυγούστου που η πλειοψηφία στην Ευρώπη τελειώνει τις διακοπές θα καταλάβουμε ότι ο covid δεν έχει νικηθεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Δεν τρομοκρατεί για κάτι που είναι δεδομένο. Τα επίπεδα εμβολιασμού είναι πολύ χαμηλά και πλέον η πλειοψηφία δεν προσέχει ειδικά στην επαρχία.

Ο Σύψας το είπε ξεκάθαρα

Αν θέλετε να ακούτε αισιόδοξους λοιμωξιολόγους που είναι στρατιωτάκια της ΝΔ ακούστε τους.

View attachment 81028

Ta ποσοστά είναι για 1 δόση μόνο. Πριν λίγες η κυβέρνηση χειροκροτούσε τους 25-49 που τρέξανε να κάνουν το AstraZeneca και ακόμα το ποσοστό δεν πέρασε το 12%.

Η εκτίμηση μου είναι ότι στις νέες γενιές τα επίπεδα εμβολιασμού θα είναι χαμηλότερα γιατί οι νέοι είναι περισσότερο αντιρισσίες και επηρεάζονται λιγότερο από Ευαγγελάτου και Χατζηνικολάου.

Τα δύσκολα τώρα αρχίζουν. Η μάζα δεν έχει αντιληφθεί τι γίνεται γιατί έπαιρνε μισθό από το κράτος και πολλοί βολεύτηκαν με την τηλεργασία. Τώρα που τα επιδόματα και τα προγράμματα ΕΣΠΑ θα σταματήσουν και η εικονική ουτοπία που έχει δημιουργήσει το κράτος θα σταματήσει να υπάρχει οι περισσότεροι θα καταλάβει ότι η καραντίνα δεν είναι το μοναδικό κακό πράγμα που έχει δημιουργηθεί.

Η κυβέρνηση βρίσκεται σε πανικό. Καλεί τους τουρίστες να έρθουν χωρίς σχέδιο. Για παράδειγμα όταν ο τουρίστας βρεθεί θετικός στην επιστροφή ποιος θα του πληρώσει τα ξενοδοχεία καραντίνας που πολλές περιοχές δεν έχουν καν.

Αρχές Αυγούστου που η πλειοψηφία στην Ευρώπη τελειώνει τις διακοπές θα καταλάβουμε ότι ο covid δεν έχει νικηθεί.

Ο Συψας εχει και ενα μεγαλο μισθο ομως που δεν εχουν τα ατομα που εχασαν τις δουλειές τους τον τελευταίο χρονο...
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.
Δεν τρομοκρατεί για κάτι που είναι δεδομένο. Τα επίπεδα εμβολιασμού είναι πολύ χαμηλά και πλέον η πλειοψηφία δεν προσέχει ειδικά στην επαρχία.

Ο Σύψας το είπε ξεκάθαρα

Αν θέλετε να ακούτε αισιόδοξους λοιμωξιολόγους που είναι στρατιωτάκια της ΝΔ ακούστε τους.

View attachment 81028

Ta ποσοστά είναι για 1 δόση μόνο. Πριν λίγες η κυβέρνηση χειροκροτούσε τους 25-49 που τρέξανε να κάνουν το AstraZeneca και ακόμα το ποσοστό δεν πέρασε το 12%.

Η εκτίμηση μου είναι ότι στις νέες γενιές τα επίπεδα εμβολιασμού θα είναι χαμηλότερα γιατί οι νέοι είναι περισσότερο αντιρισσίες και επηρεάζονται λιγότερο από Ευαγγελάτου και Χατζηνικολάου.

Τα δύσκολα τώρα αρχίζουν. Η μάζα δεν έχει αντιληφθεί τι γίνεται γιατί έπαιρνε μισθό από το κράτος και πολλοί βολεύτηκαν με την τηλεργασία. Τώρα που τα επιδόματα και τα προγράμματα ΕΣΠΑ θα σταματήσουν και η εικονική ουτοπία που έχει δημιουργήσει το κράτος θα σταματήσει να υπάρχει οι περισσότεροι θα καταλάβει ότι η καραντίνα δεν είναι το μοναδικό κακό πράγμα που έχει δημιουργηθεί.

Η κυβέρνηση βρίσκεται σε πανικό. Καλεί τους τουρίστες να έρθουν χωρίς σχέδιο. Για παράδειγμα όταν ο τουρίστας βρεθεί θετικός στην επιστροφή ποιος θα του πληρώσει τα ξενοδοχεία καραντίνας που πολλές περιοχές δεν έχουν καν.

Αρχές Αυγούστου που η πλειοψηφία στην Ευρώπη τελειώνει τις διακοπές θα καταλάβουμε ότι ο covid δεν έχει νικηθεί.
Kαι τι να κανουμε? Να καθομαστε να παρακαλαμε να κανουν το εμβολιο?Ενηλικοι ειναι οτι θελουν κανουν.Ας υποστουν τις συνεπειες των πραξεων τους η ζωη συνεχιζεται?Δεν γινεται το κρατος να νταντευει τους πολιτες.Χωνεψε το επιτελους μαιο φτασαμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top