• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ο Συψας εχει και ενα μεγαλο μισθο ομως που δεν εχουν τα ατομα που εχασαν τις δουλειές τους τον τελευταίο χρονο...
Δεν έχασαν πολλοί τη δουλειά τους γιατί τους επιδοτούσε το κράτος. Τώρα θα τη χάσουν.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μαξιμε, της ΑΖ έχει πολλές παρενέργειες και όσους ξερω που το έκαναν ήταν χάλια επί μέρες. Της Pfizer το έχει κάνει η μαμά μου που έχει άπειρα υποκείμενα και δεν είχε καμία παρενέργεια. Ακόμα και στην 2η δόση. Εγώ έκανα την 2η δόση 4 μήνες αργότερα και εκτός από πόνο στο χέρι και υπνηλία για 1 μέρα δεν είχα αλλά συμπτώματα. Οι συνάδελφοι μου ήταν κομμάτια μετά την 2η δόση για 1-3 ημέρες. Δεν ξέρω γιατί. Εγώ έκανα έντονη γυμναστική την ημέρα του εμβολίου. Ίσως αυτό να έπαιξε ρόλο. Μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει από κανέναν γνωστό να έχει πάθει σοβαρό πρόβλημα με κάποιο εμβόλιο. Εμείς στους 2.5 εκατομμύρια εμβολιασμούς είχαμε γύρω στα 900 περιστατικά παρενεργειών (αλλεργίες, θρόμβωση (2 περιστατικά), transverse myelitis, και άλλα που δεν θυμάμαι, σοβαρά). Κανέναν θάνατο μέχρι στιγμής που να συνδέεται με εμβόλιο.
Σ'ευχαριστώ Νέλλη για την ενημέρωση.
Η γυναίκα μου είχε λίγο πονοκέφαλο μετά απο δύο ώρες.
Προς το παρόν δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Kαι τι να κανουμε? Να καθομαστε να παρακαλαμε να κανουν το εμβολιο?Ενηλικοι ειναι οτι θελουν κανουν.Ας υποστουν τις συνεπειες των πραξεων τους η ζωη συνεχιζεται?Δεν γινεται το κρατος να νταντευει τους πολιτες.Χωνεψε το επιτελους μαιο φτασαμε.
Φιλελευθεροποιούμε το σύστημα υγεία μας, έτσι ώστε ο καθένας μας να κάνει ότι θέλει χωρίς να επιβαρύνει τους υπόλοιπους.

Δεν θες να κάνεις covid εμβόλιο μαν μου. Ok μην το κάνεις αλλά πρέπει να έχεις ασφάλειας που να δέχεται να σε καλύψει σε περίπτωση covid.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
πολλοι νεοι θα κανουν το εμβολιο
παιζει να εχω ρωτησει καμμια 35αρια ατομα κατω των 30 και οι 30 μου ειπαν περιμενω να το κανω
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
πολλοι νεοι θα κανουν το εμβολιο
παιζει να εχω ρωτησει καμμια 35αρια ατομα κατω των 30 και οι 30 μου ειπαν περιμενω να το κανω
Χαρδαλια εσύ είσαι με τέτοια έρευνα ? :P ....τι standard error έχει έρευνα σου ?



Παιδιά εσείς πάτε με σκεπτικό ότι το εμβόλιο θα έχει εφόρου ζωής προστασία .Απλά σας λέω ότι Ιουλίου Αυγούστο πρέπει να αρχίσουμε να εμβολιαζουμε ξανά απ' την αρχή τα άτομα που εμβολιαστηκαν τον Γενάρη αν θέλουμε να είμαστε έξω (ενώ δεν έχουμε ολοκληρώσει τοίχος ανοσίας ακόμα λολ).....ότι θα κάνει το Ισραήλ δηλαδή και Αγγλία
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,635 μηνύματα.
Φιλελευθεροποιούμε το σύστημα υγεία μας, έτσι ώστε ο καθένας μας να κάνει ότι θέλει χωρίς να επιβαρύνει τους υπόλοιπους.

Δεν θες να κάνεις covid εμβόλιο μαν μου. Ok μην το κάνεις αλλά πρέπει να έχεις ασφάλειας που να δέχεται να σε καλύψει σε περίπτωση covid.
Μα εγω θα το κανω οπως και πολλοι νεοι οπως ειπε ενα παιδι πιο πανω.Εγω λεω γιατι αναπαραγουμε τα ιδια και τα ιδια νουμερα για τους χαμηλους εμβολιασμους των μεγαλων ανθρωπων.Δεν ιδρωνει το αυτι της κοινωνιας πλεον.Η ζωη προχωραει οποις θελει ακολουθαει.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
πολλοι νεοι θα κανουν το εμβολιο
παιζει να εχω ρωτησει καμμια 35αρια ατομα κατω των 30 και οι 30 μου ειπαν περιμενω να το κανω
τι έρευνα είναι αυτή ;

Όλοι οι γνωστοί μου θα περιμένουν μετά το καλοκαίρι
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
6 μηνες τουλαχιστον ειναι η ανοσια. Οχι μονο 6 μηνες...δεν ντρεπεστε πια τοση προπαγανδα;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
The United states reported 17.834 new cases and 289 deaths, the lowest numbers since the early April of 2020.
The daily cases still 92,7% lower since the all time high in last January (270.000 infections per day) and the death toll number has declined 90% since the same month.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,490 μηνύματα.
The United states reported 17.834 new cases and 289 deaths, the lowest numbers since the early April of 2020.
The daily cases still 92,7% lower since the all time high in last January (270.000 infections per day) and the death toll number has declined 90% since the same month.
1621252320833.png

Τα τεστ των τελευταίων ημερών δεν είναι διαθέσιμα για τις ΗΠΑ ακόμη. Την τελευταία φορά ήταν μόνο 400Κ (θετικοτητα ~8.3%) ενω κατα το γεναρη ηταν 1.5-2 εκατομ
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
6 μηνες τουλαχιστον ειναι η ανοσια. Οχι μονο 6 μηνες...δεν ντρεπεστε πια τοση προπαγανδα;
Τι 7 μήνες που ειπα με 8 που λέει ο μπουρλας... :P

Το Ισραήλ να ξέρεις από Απρίλιο αν θυμάμαι καλά παραγειλε ξανά μαζικά τις δόσεις για τον πληθυσμό της έτοιμο προς χρήση για φθινόπωρο....(απλά το αναφέρω)
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,635 μηνύματα.
Τι 7 μήνες που ειπα με 8 που λέει ο μπουρλας... :P

Το Ισραήλ να ξέρεις από Απρίλιο αν θυμάμαι καλά παραγειλε ξανά μαζικά τις δόσεις για τον πληθυσμό της έτοιμο προς χρήση για φθινόπωρο....(απλά το αναφέρω)
Το ισραηλ στα εμβολια και στους πυραυλους πρωτο ειναι παντως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 81034
Τα τεστ των τελευταίων ημερών δεν είναι διαθέσιμα για τις ΗΠΑ ακόμη. Την τελευταία φορά ήταν μόνο 400Κ (θετικοτητα ~8.3%) ενω κατα το γεναρη ηταν 1.5-2 εκατομ
Θανατους κοιταμε και πληροτητα στις μεθ οχι κρουσματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
View attachment 81034
Τα τεστ των τελευταίων ημερών δεν είναι διαθέσιμα για τις ΗΠΑ ακόμη. Την τελευταία φορά ήταν μόνο 400Κ (θετικοτητα ~8.3%) ενω κατα το γεναρη ηταν 1.5-2 εκατομ
Ακόμα και έτσι οι νεκροί στις ΗΠΑ την τελευταία εβδομάδα ήταν 700 κατα ΜΟ οταν το Ιανουάριο ο ΜΟ ηταν στις 3.500 την ημερα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,490 μηνύματα.
Θανατους κοιταμε και πληροτητα στις μεθ οχι κρουσματα
Ανάλογα το τι ψάχνεις να δεις. Οι θάνατοι δείχνουν το αποτέλεσμα. Τα κρούσματα δείχνουν τη δυναμική εξέλιξης της πανδημίας. Άλλωστε συνήθως όταν αυξηθούν τα κρούσματα αυξάνονται και οι νεκροί αναπόφευκτα. Αν περιμένουμε να λάβουμε μέτρα με κριτήριο τους νεκρούς και όχι τα κρούσματα, θα είναι πολύ αργά.
Ακόμα και έτσι οι νεκροί στις ΗΠΑ την τελευταία εβδομάδα ήταν 700 κατα ΜΟ οταν το Ιανουάριο ο ΜΟ ηταν στις 3.500 την ημερα.
Ναι ναι συμφωνώ, ευτυχώς οι ΗΠΑ είναι σε ύφεση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τις μεταλλάξεις(απ τα κρουσματα) δεν τις φοβόμαστε μήπως και εξασθενήσουν κι άλλο τα εμβόλια ε ; ....just saying :P
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πολλοι νεοι θα κανουν το εμβολιο
παιζει να εχω ρωτησει καμμια 35αρια ατομα κατω των 30 και οι 30 μου ειπαν περιμενω να το κανω
Το δικό μου δείγμα είναι μικρότερο, λίγο παραπάνω από δέκα άτομα κάτω από 30. 50-50 είναι τα ποσοστά περίπου.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
πολλοι νεοι θα κανουν το εμβολιο
παιζει να εχω ρωτησει καμμια 35αρια ατομα κατω των 30 και οι 30 μου ειπαν περιμενω να το κανω
Το δικό μου δείγμα είναι μικρότερο, λίγο παραπάνω από δέκα άτομα κάτω από 30. 50-50 είναι τα ποσοστά περίπου.
Τί να πω για το δικό μου δείγμα;

Το δικό μου είστε οι δυο σας...

Υπέθεσα, οτι και οι δύο ενδιαφέρεστε για μία εργασιακή σχέση, με εξαιρετικά υψηλές απαιτήσεις.

Επίσης, θεώρησα οτι και οι δύο πήρατε δείγμα που είναι αξιόπιστο για εσάς.

Η απόκλιση, είναι πολύ μεγάλη για να την υπολογίσω ως αληθή.

Οπότε, μια επανάληψη της έρευνας που κάνατε, είναι επιβεβλημένη.

Με μπερδέψατε.

Υ.Γ. παρά τις ημερομηνίες οι οποίες ήταν κλειστές, σας δίδετε η δυνατότητα επανελέγχου του δείγματος.
Και αυτό λόγω της σοβαρότητος της κατάστασης στην οποία έχουμε περιέλθει και δεν επιτρέπει αστειότητες.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,490 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Καλα εδω δεν ηταν απορεελσματικο στην βραζικιανικη καθολου,ουτε στην αφρικανικη και ειναι στην ινδικη;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ενταξει,τωρα το επιασα.

Νέα έρευνα που έγινε σε νοσοκομείο της Ινδίας έδειξε οτι το εμβόλιο της Astrazeneca είναι αποτελεσματικό κατά 97% απέναντι στη ινδική μετάλλαξη.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και βλεπουμε απο την αλλη η Μ βρεττανια να ανησυχει για τα αυξανομενα κρουσματα κορονοιου και εισαγωγες στα νοσοκομεια ΛΟΓΩ ΙΝΔΙΚΗΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗΣ,οταν μαλιστα η συντριπτικη πλειοψηφια των βερετανων ειναι εμβολιασμενοι με αστρα.
Ε..φταιω εγω να βρισω τωρα την ερευνα;Που τα πουλαει αυτα η Ινδια;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top