• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Εγώ από αυτά τα λίγα που κατάλαβα (ίσως και λάθος γιατί ειδικός δεν είμαι) είναι πως με το Άστρα που έγινε ο χαμός άρχισαν τα προβλήματα όταν εμβολίαζαν μικρότερες ηλικίες και συγκεκριμένα γυναίκες. Η ενημέρωση στην Ελλάδα πήγε σε στιλ πανικού να μη πάει κανένας μεγάλος να το κάνει και τα ξεφορτώνονται σε ηλικιακές ομάδες που σε άλλες χώρες δεν χορηγούν αυτό το εμβόλιο.
Και ο άντρας της γυναίκας που πέθανε δίκιο δεν θα βρει. Γιατί η κυβερνησάρα μας και τα τσιράκια του covid έχουν "ασυλία". Ε να τους πεθάνει ότι αγαπάνε ομαδικώς.


Την κυβέρνηση της ΝΔ μπορείς να την κατηγορήσεις για πολλα θέματα. Ειδικά για την προπαγανδα που κανανε στις αρχές αρχές ότι δήθεν τα καναν ολα τελεια , ενώ η Ελλάδα στην πραγματικότητα είχε λιγα κρούσματα για άλλους λόγους κοκ.



Όσον αφορά το θέμα των ιδίων εμβολίων, όλες οι χώρες, όπως προείπαμε, έχουν βγάλει δικούς τους νόμους. Σε μερικές χώρες ακομα και μια νεα γυναίκα, εάν το επιθυμει και εχει λαβει υπόψιν τις τυχόν παρενέργειες, μπορεί να κάνει τόσο το Άστρα οσο και το τζονσον. Οι πιθανές παρενέργειες ειναι ελάχιστες, για οποίων ξερει να κάνει διαίρεση. Μπορούμε καθημερινά να ανεβάζουμε άρθρα για θρομβώσεις από χρόνιο κάπνισμα ή από την λήψη αντισυλληπτικών, και να κάνουμε καθημερινά πανικό. Ναι, το εμβολιο της Άστρα έχει ένα θεματάκι, και συστήνεται να το αποφεύγουν οι νεότερες γυναίκες. Αυτο ομως, σε κάποιες χώρες, και δικαιολογημένα, δεν αποτελεί εμπόδιο , για κάποιον νεότερο που θέλει να το κάνει, να το κάνει, διότι όπως ειπαμε το να παθει κανείς κατι πολυ σοβαρο ειναι σχεδόν απίθανο. Από κει και περα, καθένας κρίνει για τον εαυτό του.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Επιτελους φανερωθηκες.

Συνεδριες,πολλες συνεδριες.
Εσυ ξεκινησες τις προσωπικες επιθεσεις.ΟΧΙ ΕΓΩ.

Για αρχη να πω οτι αυτοι που δεν εμβολιαζονται μπορει να μην εμβολιασουν ουτε τα εγγονια τους,ομως ειναι εγκληματικο για τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ.Μπορει να νομιζεις οτι νοιαζεσαι για τα δικα σου εγγονια,αλλα ξερεις σε αυτον τον κοσμο υπαρχουν και ΑΛΛΟΙ ΕΚΤΟΣ Α[ΠΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΟΥ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.

Δεν εννοεις να καταλαβεις οτι επειδη δεν εμβολιαζονται τα χουφταλα,θα εμβολιασουν τα παιδια.
Ε.....δεν θα γινει πραξη αυτο.

Ναι...την παρταρα τους σκεφτοννται οσοι δεν εμβολιαζονται ΞΕΚΑΘΑΡΑ.
Σκουξε οσο θες,ετσι ειναι.Βεβαιως η αληθεια τσουζει.

Δεν εμβολιαζονται για ποιον; Για μενα; Οχι βεβαια.Δεν εμβολιαζεσαι για ΣΕΝΑ επειδη φοβασαι.
ΓΙΑ ΣΕΝΑ,.ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΣΑΙ...ΝΕΤΑ ΣΚΕΤΑ.

Ε.....οχι επειδη φοβασαι εσυ,να εμβολιαζονται τα παιδια που εχουν μια ζωη μπροστα τους.
Ε..οχι καμαρι μου.

Κατσε στη γωνιτσα σου,αλλα μη σκουζεις κιολας.
ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
Και αλλη μια ,μπας και το συνειδητοποιησεις/.

Για ποιον ΔΕΝ ΕΜΒΟΛΙΑΖΕΣΑΙ; ΓΙΑ ΜΕΝΑ; Η ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ; ΓΙΑ ΣΕΝΑ δεν εμβολιαζεσαι επειδη ΦΟΒΑΣΑΙ.
Οποτε και θα αναγκαστουν να εμβολιασουν τα παιδια επειδη φοβασαι, ΕΣΥ.


Να το πουμε αλλη μια;
Σκουξε οσο θες,αλλα κανε και μια εξομολογηση,τιγκα στον παρτακισμο εισαι.
:crazy: :crazy: :crazy: ο κόσμος καίγεται και ....έχω μια απορία.
Αν δεν σου απαντήσω, σε ποιον θα βγάλεις τα απωθημένα σου;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Νατα παλι.Ο πρωτος δε,θανατος απο αστρα ζενεκα.Το λεει τωρα και το μεγκα.

Λέσβος: Πέθανε 63χρονη έπειτα από θρομβοεμβολικό επεισόδιο - Είχε εμβολιαστεί με AstraZeneca

Έφυγε από τη ζωή η 63χρονη που νοσηλευόταν στο Νοσοκομείο Μυτιλήνης από την 1η Απριλίου μετά το θρομβοεμβολικό επεισόδιο που είχε υποστεί λίγες ημέρες μετά τον εμβολιασμό της. Η γυναίκα είχε εμβολιαστεί στο Κέντρο Υγείας της Καλλονής με το εμβόλιο της AstraZeneca, όπως μεταδίδει stonisi.gr.

Στη χώρα μας έχουν εξεταστεί τέσσερις περιπτώσεις θρομβώσεων μετά τη χορήγηση εμβολίου AstraZeneca, ενώ, σύμφωνα με την "Καθημερινή", το μόνο επεισόδιο στη χώρα μας που αποδίδεται επισήμως στον εμβολιασμό -έχει αναφερθεί και στον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Φαρμάκων- αφορά την 63χρονη στη Μυτιλήνη, η οποία και κατέληξε.


Θεοδωρίδου: Η μία περίπτωση έχει καταγραφεί και στον ΕΜΑ


Κατά την ενημέρωση της Δευτέρας, η πρόεδρος της Επιτροπής Εμβολιασμών Μαρία Θεοδωρίδου αναφέρθηκε στα περιστατικά θρομβώσεων ερωτώμενη σχετικά και τόνισε: "...Τα συμπτώματα τα θρομβωτικά που αναφέρατε, να μην ξεχνάμε να βάζουμε μπροστά ότι είναι εξαιρετικά σπάνια" και πρόσθεσε: "Η μία περίπτωση έχει περάσει, έχει καταγραφεί και στον ΕΜΑ. Οι άλλες που τις ακούτε, και θα έλεγα εδώ ότι αυτές που ακούτε βγαίνουν πρώτα στα κανάλια και μετά συμπληρώνεται η κίτρινη κάρτα. Δηλαδή ότι υπάρχει ακόμη μία δυστοκία στο να συμπληρωθούν άμεσα τα ιατρικά στοιχεία από το νοσηλευτικό ίδρυμα, από το γιατρό στον οποίο καταφεύγει ένα άτομο. Επομένως, θα έλεγα ότι εάν μπορούσατε εσείς που είσαστε κοντά στο κοινό και τους γιατρούς σε όλη την Ελλάδα, προσοχή έγκαιρη συμπλήρωση της κίτρινης κάρτας. Διότι με την κίτρινη κάρτα ενημερώνεται ο Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων, η Επιτροπή Φαρμακοεπαγρύπνησης και κινείται ο μηχανισμός εν τω βάθει διερεύνησης του κάθε περιστατικού. Πολλές φορές δηλαδή μας ζητάτε πληροφορίες για ένα περιστατικό, για το οποίο δεν έχουν φτάσει στοιχεία ούτε στον Εθνικό Οργανισμό Φαρμάκων. Πάντως, όταν τεκμηριώνεται το περιστατικό και δεν είναι απλώς η χρονική συσχέτιση, αυτό να είστε σίγουροι ότι θα το αναφέρουμε".
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,579 μηνύματα.
Την κυβέρνηση της ΝΔ μπορείς να την κατηγορήσεις για πολλα θέματα. Ειδικά για την προπαγανδα που κανανε στις αρχές αρχές ότι δήθεν τα καναν ολα τελεια , ενώ η Ελλάδα στην πραγματικότητα είχε λιγα κρούσματα για άλλους λόγους κοκ.



Όσον αφορά το θέμα των ιδίων εμβολίων, όλες οι χώρες, όπως προείπαμε, έχουν βγάλει δικούς τους νόμους. Σε μερικές χώρες ακομα και μια νεα γυναίκα, εάν το επιθυμει και εχει λαβει υπόψιν τις τυχόν παρενέργειες, μπορεί να κάνει τόσο το Άστρα οσο και το τζονσον. Οι πιθανές παρενέργειες ειναι ελάχιστες, για οποίων ξερει να κάνει διαίρεση. Μπορούμε καθημερινά να ανεβάζουμε άρθρα για θρομβώσεις από χρόνιο κάπνισμα ή από την λήψη αντισυλληπτικών, και να κάνουμε καθημερινά πανικό. Ναι, το εμβολιο της Άστρα έχει ένα θεματάκι, και συστήνεται να το αποφεύγουν οι νεότερες γυναίκες. Αυτο ομως, σε κάποιες χώρες, και δικαιολογημένα, δεν αποτελεί εμπόδιο , για κάποιον νεότερο που θέλει να το κάνει, να το κάνει, διότι όπως ειπαμε το να παθει κανείς κατι πολυ σοβαρο ειναι σχεδόν απίθανο. Από κει και περα, καθένας κρίνει για τον εαυτό του.
Μη τους χαλας το ονειρο
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
:crazy: :crazy: :crazy: ο κόσμος καίγεται και ....έχω μια απορία.
Αν δεν σου απαντήσω, σε ποιον θα βγάλεις τα απωθημένα σου;
Η αλλιως ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.Και απολυτα λογικο βεβαια.
Ακου κατι,να βαλουμε τα πραγματα στηνη θεση τους.
Μην πετας τη δικια σου ενοχή,σαν δικια μου λόξα.

Εγω εγραψα ενα ποστ,την αποψη μου οπως εχω καθε δικαιωμα.Δεν αναφερθηκα σε εσενα,τα ποστ ειναι εκει.
Ουτε καν για ηλικιακη ομαδα ολοκληρη.Εγραψα την αποψη μου για αυτους που αρνουνται να εμβολιαστουν,ειδικα οι ηλικιωμενοι που εχουν και τις μεγαλυτερες πιθανιοτητες να επιβαρυνουν το συστημα υγειας,με ολες τις συνεπειες.ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.Και επειδη δεν εμβολιαζονται ειδικα αυτοι,στο ποσοστο που πρεπει,θα αναγκαστουν να εμβολιασουν παιδια μπας και πετυχουμε ανοσια αγελης.

Δεν τα λεω εγω αυτα,ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΕΙΔΙΚΟΙ.,

Ε ναι....ειναι παρτακηδες και κωλογεροι ΟΧΙ ΟΛΟΙ.Οσοι σκεφτονται μονο τον εαυτο τους ,και εξαιτιας του δικου τους φοβου,θα την πληρωσουν νεαρα παιδια.Με οτι σημαινει αυτο.Ναι εχω δικαιωμα να το πιστευω και να το λεω.
Δεν σου εκανα ΚΑΝΕΝΑ προσωπικο χαρακτηρισμο,δεν εγραψα τιποτα για σενα,καν δεν αναφερθηκα σε εσενα.Αναφερθηκα σε συγκεκριμενη ομαδα ΚΑΙ ΝΑΙ..ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ σου αρεσει δεν σου αρεσει.Αν θεωρεις οτι εσυ ανηκεις σε αυτους δικο σου προβλημα.

Απο εκει και περα εσυ αναφερεσε σε εμενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,απο την αρχη μιλησες για συνεδριες και λοιπες μαλακιες,με ρωτησες κατι και σου απαντησα,και επειδη δεν εχεις κανενα επιχειρημα,διοτι ειναι οφθαλμοφανεστατα αυτα που λεω,συνεχιζεις να να φερεσε σε εμενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ.

Οχι,δεν το εχω εγω το προβλημα εσυ το εχεις και σε τσουζει που στο λεμε.

Εγω δεν εχω κανενα απωθημενο.Εγω λεω την αποψη μου οπως εχω καθε δικαιωμα,οχι για σενα,για αυτους που αρνουνται τον εμβολιασμο.
Εσυ ομως εχεις ενοχες...ή ακομα χειροτερα ουτε καν αυτο δενε χεις.Δεν σου φταιω εγω ομως για αυτο.,Αλλα ΕΣΥ.

Σε παρακαλω λοιπον πολυ,οταν αναφερθεις ξανα σε εμενα να εισαι πολυ προσεκτικος διοτι θα πραξω τα ΔΕΟΝΤΑ.
Δεν χαριζω καστανα.
Εσυ το ξεκινησες ,εσυ με προσβαλλεις ,εσυ αναφερεσε σε εμενα προσωπικα ενω εγω εχω καθε δικαιωμα να αν αφερομαι σε ομαδα ΑΤΟΜΩΝ.Δηλαδη σε ανθρωπους που δεν εμβολιαζονται,ηλικιωμενους,ενηλικες κλπ.ΤΟ ΕΧΩ.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η αλλιως ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.Και απολυτα λογικο βεβαια.
Ακου κατι,να βαλουμε τα πραγματα στηνη θεση τους.
Μην πετας τη δικια σου ενοχή,σαν δικια μου λόξα.
Εγω εγραψα ενα ποστ,την αποψη μου οπως εχω καθε δικαιωμα.Δεν αναφερθηκα σε εσενα,τα ποστ ειναι εκει.
Ουτε καν για ηλικιακη ομαδα ολοκληρη.Εγραψα την αποψη μου για αυτους που αρνουνται να εμβολιαστουν,ειδικα οι ηλικιωμενοι που εχουν και τις μεγαλυτερες πιθανιοτητες να επιβαρυνουν το συστημα υγειας,με ολες τις συνεπειες.ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.Και επειδη δεν εμβολιαζονται ειδικα αυτοι,στο ποσοστο που πρεπει,θα αναγκαστουν να εμβολιασουν παιδια μπας και πετυχουμε ανοσια αγελης.
Δεν τα λεω εγω αυτα,ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΕΙΔΙΚΟΙ.,
Ε ναι....ειναι παρτακηδες και κωλογεροι ΟΧΙ ΟΛΟΙ.Οσοι σκεφτονται μονο τονε αυτο τους ,και εξαιτιας του δικου τους φοβου,θα την πληρωσουν νεαρα παιδια.Με οτι σημαινει αυτο.
Δεν σου εκξανα ΚΑΝΕΝΑ προσωπικο χαρακτηρισμο,δεν εγραψα τιποτα για σενα,καν δεν αναφερθηκα σε εσενα.Αναφερθηκα σε συγκεκριμενη ομαδα ΚΑΙ ΝΑΙ..ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ σου αρεσει δεν σου αρεσει.
Απο εκει και περα εσυ αναφερεσε σε εμενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,απο την αρχη μιλησες για συτνεδριεςε και λοιπες μαλακιες,με ρωτησε κατι και σου απαντησα,και επειδη δενε χεις κανενα επιχειρημαδιοτι ειναι οφθαλμοφανεστατα αυτα που λεω,συνεχιζεις να αν αφερεσε σε εεμνα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ.

Οχι,δεν το εχω εγω το προβλημα εσυ το εχεις και σε τσουζει που στο λεμε.
Εγω δεν εχω κανενα απωθημενο.Εγω λεω την αποψη μου οπως εχω καθε δικαιωμα,οχι για σενα,για αυτους που αρνουνται τον εμβολιασμο.
Εσυ ομως εχεις ενοχες...ή ακομα χειροτερα ουτε καν αυτο δενε χεις.Δεν σου φταιω εγω ομως για αυτο.,Αλλα ΕΣΥ.

Σε παρακαλω λοιπον πολυ,οταν αναφερθεις ξανα σε εμενα να εισαι πολυ προσεκτικος διοτι θα πραξω τα ΔΕΟΝΤΑ.
Δεν χαριζω καστανα.Εσυ το ξεκινησες ,εσυ με προσβαλλεις ,εσυ αναφερεσε σε εμενα προσωπικα ενω εγω εχω καθε δικαιωμα να αν αφερομαι σε ομαδα ΑΤΟΜΩΝ.Δηλαδη σε ανθρωπους που δεν εμβολιαζονται,ηλικιωμενους,ενηλικες κλπ.ΤΟ ΕΧΩ.
Η συζήτηση που κάνουμε, είναι σαν να βρισκόμαστε σε ένα στρογγυλό τραπέζι.
Σε αυτό το τραπέζι εσύ πετάς μια λέξη, (κωλόγεροι) και δεν σκέφτεσαι καθόλου αν ίσως ο μοναδικός 62 είμαι εγώ. Οι πιθανότητες να αναφέρεσαι σε κάποιον άλλο, μου είναι αδιάφορο.

Παρακάμπτοντας αυτό, θα προχωρήσω και θα σε ρωτήσω.
Μόλις σήμερα έκανα τεστ αντισωμάτων και είναι αρκετά υψηλά.

Πες μου εσύ που γνωρίζεις (γιατι έτσι φαίνεσαι), τί να κάνω στην παρούσα χρονική στιγμή.
Να κάνω εμβόλιο ή όχι;

Αλλά και αυτό που λες για την ανοσία της αγέλης και την ανάγκη να κάνουν όλοι οι ( κωλόγεροι) εμβόλιο, με τόσα που βλέπουν (νεκρή στην Μυτιλήνη 63) και άλλα πολλά, πώς να μη σκεφτούν τα παιδιά τους πρώτα.
Γιατι το μεγαλύτερο ποσοστό των ηλικιωμένων, βοηθά τα παιδιά του και τα εγγόνια του, σε φροντιστήρια, σε σπουδές και άλλα που δεν είναι του παρόντος.

Ενα μεγάλο ποσοστό των ηλικιωμένων, έχει περάσει κάποιο περιστατικό ή καρδιολογικής φύσης ή εγκεφαλικό ή καρκίνο ή ή ή... πολλά ή.
Οπότε, με τον θάνατο έχει έρθει σε επαφή.
Δεν αληθεύει αυτό που λες οτι φοβούνται την ζωή τους και δεν κάνουν το εμβόλιο.
Τα μάτια τους έχουν δει πολλά.
Και αν δεν είναι κανείς εδώ να σου απαντήσει, τί θέλεις να κάνω.
Να μην απαντήσω; και να είσαι σίγουρη οτι εσύ χαρακτήρισες (κωλόγερους, βλακείες) και δε πιστεύω οτι είναι τόσο ωραίοι χαρακτηρισμοί. Ομως αφού έτσι αποφασίζεις, συνέχισε.
Ο λόγος είναι άλλος. Γιατί πέφτεις στο κυβερνητικό τρυπάκι και διαχέεις φοβίες για τα παιδιά που θα πρέπει να εμβολιαστούν γιατι (οι κωλόγεροι δεν εμβολιάζονται);
Δεν μπορείς να φιλτράρεις ένα καραμπινάτο τρολάρισμα;

Παρακολούθησε αυτά που μας έχουν πει και θα καταλάβεις πολλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Το εμβόλιο πρέπει να το κάνουν όλοι οι ενήλικες χωρίς μα - μου. Οι μόνοι δύο λόγοι για να μην το κάνει κάποιος είναι α) να του είπε ο γιατρός του να μην το κάνει λόγω του ιστορικού του και β) να είναι ο ίδιος γιατρός, να πάρει και να ερευνήσει ενδελεχώς όλα τα συστατικά του εμβολίου, τον τρόπο που λειτουργεί κλπ και να φτάσει στο προσωπικό του συμπέρασμα οτι δε θέλει να το κάνει. Όλοι αυτοί που βγαίνουν και σκέφτονται αν πρέπει να το κάνουν έχοντας μηδενικές επιστημονικές γνώσεις ή διαβάζοντας από δω κι από κει τα διάφορα fake news των ασχέτων είναι επικίνδυνοι το λιγότερο. Δεν ακούμε τον Μητσοτάκη, τον Μακρόν ή τον Μπάιντεν γιατί αυτοί έχουν την πολιτική τους. Ούτε καν τους επιστήμονες της Ελλάδας δεν ακούμε αν δε θέλουμε. Έχουμε όμως όλοι υποχρέωση να υπακούμε και να σεβόμαστε τους επιστήμονες όλου του κόσμου που βρήκαν και έφτιαξαν τα εμβόλια για να μην πεθαίνουν άνθρωποι. Όσοι αντιδρούν γιατί σαν Ελληνάρες θεωρούν οτι είναι πιο έξυπνοι από όλους είναι τραγικοί.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Το εμβόλιο πρέπει να το κάνουν όλοι οι ενήλικες χωρίς μα - μου. Οι μόνοι δύο λόγοι για να μην το κάνει κάποιος είναι α) να του είπε ο γιατρός του να μην το κάνει λόγω του ιστορικού του και β) να είναι ο ίδιος γιατρός, να πάρει και να ερευνήσει ενδελεχώς όλα τα συστατικά του εμβολίου, τον τρόπο που λειτουργεί κλπ και να φτάσει στο προσωπικό του συμπέρασμα οτι δε θέλει να το κάνει. Όλοι αυτοί που βγαίνουν και σκέφτονται αν πρέπει να το κάνουν έχοντας μηδενικές επιστημονικές γνώσεις ή διαβάζοντας από δω κι από κει τα διάφορα fake news των ασχέτων είναι επικίνδυνοι το λιγότερο. Δεν ακούμε τον Μητσοτάκη, τον Μακρόν ή τον Μπάιντεν γιατί αυτοί έχουν την πολιτική τους. Ούτε καν τους επιστήμονες της Ελλάδας δεν ακούμε αν δε θέλουμε. Έχουμε όμως όλοι υποχρέωση να υπακούμε και να σεβόμαστε τους επιστήμονες όλου του κόσμου που βρήκαν και έφτιαξαν τα εμβόλια για να μην πεθαίνουν άνθρωποι. Όσοι αντιδρούν γιατί σαν Ελληνάρες θεωρούν οτι είναι πιο έξυπνοι από όλους είναι τραγικοί.
Για το θέμα του αποκλεισμού αναρρωσάντων από τους εμβολιασμούς για μισό χρόνο ποιά είναι η γνώμη σου?
Γιατί κι αυτή είναι μια περίπτωση αποκλεισμού ενηλίκων από τα εμβόλια και μάλιστα by default από την ίδια την κυβέρνηση.
Θεωρείς ότι όσοι εχουν φυσικη επικτητη ανοσια δε χρειάζονται το εμβόλιο?
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Μαλιστα.Αυτο και αν ειναι!

Κορονοϊός: Διασωληνώθηκε 16χρονος στον Ερυθρό Σταυρό - Δεν έχει υποκείμενα νοσήματα


Ένας ασθενής ηλικίας κάτω των 17 ετών προστέθηκε σήμερα στους διασωληνωμένους συνανθρώπους μας, που νοσούν από κορονοϊό, σύμφωνα τα όσα προκύπτουν από την έκθεση που δημοσίευσε ο ΕΟΔΥ την Τρίτη. Όπως ανέφερε ο πρόεδρος της ΠΟΕΔΗΝ, Μιχάλης Γιαννάκος στο enikos.gr, ενημερώθηκε ότι πρόκειται για έναν 16χρονο, ο οποίος νοσηλεύεται διασωληνωμένος στον Ερυθρό Σταυρό. Οι πληροφορίες αναφέρουν πως ο έφηβος δεν πάσχει από υποκείμενα νοσήματα, ενώ οι γιατροί εμφανίζονται αισιόδοξοι για την πορεία της υγείας του.

 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδώ ένα καλό που έκαναν τελευταία είναι ότι τα άτομα από 12 ετών και πάνω αν θέλουν να κάνουν το εμβόλιο θα το κάνουν, και δεν χρειάζονται την έγκριση κηδεμόνα. Μπράβο τους γιατί με τα κινήματα αντιεμβολιαστων δεν φταίνε σε τίποτα τα παιδιά να είναι εκτεθειμένα σε κίνδυνο επειδή έχουν ηλίθιους γονείς.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το εμβόλιο πρέπει να το κάνουν όλοι οι ενήλικες χωρίς μα - μου.
Ακριβώς. Στην κυβέρνηση το παίξανε δημοκράτες και αντί να το επιβάλουν τα AstraZeneca σε μεγάλες ηλικίες τα ξεστοκάρανε στους νέους που έχουμε παγκόσμια παραπάνω παρενέργειες.

Στους ιατρούς, νοσηλευτές και εκπαιδευτικούς έπρεπε να είναι υποχρεωτικά από τον χειμώνα και όπως δεν δέχεται να απολύεται. Στον ιδιωτικό τομέα δικαίωμα απόλυσης χωρίς αποζημίωση σε όποιον εργαζόμενο αρνηθεί.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Ακριβώς. Στην κυβέρνηση το παίξανε δημοκράτες και αντί να το επιβάλουν τα AstraZeneca σε μεγάλες ηλικίες τα ξεστοκάρανε στους νέους.

Στους ιατρούς και στους νοσηλευτές έπρεπε να είναι υποχρεωτικά από τον χειμώνα και όπως δεν δέχεται να απολύεται.
Σε κανεναν δεν μπορεις να επιβαλλεις συγκεκριμενη μαρκα εμβολιου,ελεος ακικε.
Την μπακατελλα σε κανεναν.Αλλα ειναι ακομα χειροτερο που το εχουν σε νεαροτερες ηλικιες οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ,ενω αυτες ειναι που παθαινουν τα χειροτερα απο αστρα.Ομως τα βλεπουμε και σε μεγαλυτερες ηλικιες,βλεπε την 63χρονη που πεθανε στη μυτιληνη.

Το αστρα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΛΕΜΕ.Παραειναι επικινδυνο και αφου υπαρχουν αλλα πολυ πιο ασφαλη και αποτελεσαμτικοτερα, ειναι εγκληματικο καποιους να τους εμβολιαζουμε με αυτο.
Σε ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΜΒΟΛΙΟ.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Σε κανεναν δεν μπορεις να επιβαλλεις συγκεκριμενη μαρκα εμβολιου,ελεος ακικε.
Την μπακατελλα σε κανεναν.Αλλα ειναι ακομα χειροτερο που το εχουν σ ενεαροτερες ηλικιες οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ,ενω αυτες ειναι που παθαινουν τα χειροτερα απο αστρα.Ομως τα βλεππουμε και σε μεγαλυτερες ηλικιες,βλεπε την 63χρονη που πεθανε στη μυτιληνη.
Το αστρα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΤΥΕΙ ΛΕΜΕ.Παραειναι επικινδυνο και αφου υπαρχουν αλλα πολυ πιο ασφαλη και αποτελεσαμτικοτερα, ειναι εγκληματικο καποιους να τους εμβολιαζουμε με αυτο.
Σε ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΜΒΟΛΙΟ.
Το δημόσιο έπρεπε να καλύπτει το φθηνότερο και όποιος θέλει ακριβότερο να το πλήρωνε. Ιδέα που είπε ο φοκος και είμαι σύμφωνος. To να πετάγαμε τα AstraZeneca στα σκουπίδια την Άνοιξη θα οδηγούσε σε περισσότερους νεκρούς γι αυτό και το ξεστοκάρισμα στους νέους ήταν σωστή απόφαση. Συλλογικά ήταν προτιμότερο να το κάνουν οι μεγαλύτερες ηλικίες.

Χωρίς επαρκή εμβολιασμό έρχεται δύσκολο φθινόπωρο σύμφωνα με το Σύψα και η πολύ δημοκρατία θα μας κάνει κακό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Το δημόσιο έπρεπε να καλύπτει το φθηνότερο και όποιος θέλει ακριβότερο να το πλήρωνε. Ιδέα που είπε ο φοκος και είμαι σύμφωνος.

Χωρίς επαρκή εμβολιασμό έρχεται δύσκολο φθινόπωρο σύμφωνα με το Σύψα και η πολύ δημοκρατία θα μας κάνει κακό.Δεν διαφωνω στην πληρωμη.

Μα και στον ιδιωτικο τομεα ολα τα εμβολια ειναι δωρεαν,ειναι εντελως αστοχο αυτο που λες.Δεν εχει εμβολια μονο το δημοσιο,αλλα ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ.
Ο διαχωρισμος δυστυχως γινεται ηλικιακα.Πρωτα δινουν την μπακατελλα...για να μην ποαει χαμενη και μετα για λογους ισων δικαιωματων στους πολιτες τα δινουν ολα.

Σε κανεναν δεν επρεπε να δινεται το αστρα,οπως εχουν αποφασισει αλλα κρατη ΣΟΒΑΡΑ.Εμεις ειμαστε γυφτουλες και μη σοβαρο κρατος.
Ολοι δικαιουνται να ζησουν και να τους παρεχουν το πιο ασφαλες εμβολιο.Δικαιωμα στη ζωη δενε χουν μονο οι πλουσιοι...ελεος.
Ουτε θα πληρωνουν οι πολιτες τα λαθη της ΕΕ και του μητσοτακλα,που πονταρισαν στο κουτσο και χειροτερο αλογο πριν καν το δουν.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μα και στον ιδιωτικο τομεα ολα τα εμβολια ειναι δωρεαν,ειναι εντελως αστοχο αυτο που λες.Δεν εχει εμβολια μονο το δημοσιο,αλλα ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ.
Τα εμβόλια δεν είναι δωρεάν όπως και τα self test που τα κάνουν πλέον ακόμα και σε εμβολιασμένους. Δεν είναι δύσκολο να φανταστούμε σε ποιους θα έρθει στο τέλος ο λογαριασμός.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Τα εμβόλια δεν είναι δωρεάν όπως και τα self test που τα κάνουν πλέον ακόμα και σε εμβολιασμένους. Δεν είναι δύσκολο να φανταστούμε σε ποιους θα έρθει στο τέλος ο λογαριασμός.
Ναι....στο δημοσιο που θα μειωσουν τους μισθους ακικε.,αν γινει αυτο που λες.Οποτε ασε τα ακυρα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ναι....στο δημοσιο που θα μειωσουν τους μισθους ακικε.,αν γινει αυτο που λες.Οποτε ασε τα ακυρα.
Το κόστος δεν καλύπτεται με απλή μείωση των μισθών. Το χειρότερο από όλα είναι ότι δεν έχουμε κανέναν να μας καλύψει όπως το 2009, καθώς όλες οι χώρες παγκόσμια βρίσκονται σε δύσκολη κατάσταση.

Οι δημόσιοι υπάλληλοι και συνταξιούχοι θα τους προστατεύσει ο κρατισμός. Στη χειρότερη μοίρα είναι άνεργοι καθώς η εύρεση εργασίας θα γίνει ακόμα πιο δύσκολη.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Το κόστος δεν καλύπτεται με απλή μείωση των μισθών. Το χειρότερο από όλα είναι ότι δεν έχουμε κανέναν να μας καλύψει όπως το 2009, καθώς όλες οι χώρες παγκόσμια βρίσκονται σε δύσκολη κατάσταση.

Οι δημόσιοι υπάλληλοι και συνταξιούχοι θα τους προστατεύσει ο κρατισμός. Στη χειρότερη μοίρα είναι άνεργοι καθώς η εύρεση εργασίας θα γίνει ακόμα πιο δύσκολη.
Ουτε κατα διαννοια.
Κατα τα αλλα μην λες οτι θες.
Ολα αυτα ειναι με ευρωπαικα κονδυλια.
Κια κανενας δημοσιος υπαλληλος δεν θα προστατευτει,ακομα χειροτερα οι συνταξιουχοι που εχουν υποστει ΤΑ ΠΑΝΔΗΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ.ΤΑ ΠΑΝΔΗΝΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑ.Απλα εκφραζεις την αντιπαθεια σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αχ το κερατο μου.Η αποφαση της εγκληματικης αυτης κυβερνησης να εμβολιαζει με αστρα πανω απο 30 ΚΑΙ Ο ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΑ ΗΛΙΘΙΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΥΛΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΔΥΣΤΥΧΩς! Ε οχι γμτ! Και εχεις τα παπαγαλακια και λενε οτι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΠΑΝΙΕΣ ΟΙ ΘΡΟΜΒΩΣΕΙ.Το κερατο μου,αν δηλαδη δεν ηταν εξαιρετικα σπανιες τι θα βλεπαμε τωρα;
Και επιτελους να αναθεωρησουν οι εγκληματιες την αποφαση για εμβολιασμο με αστρα σε τετοιες ηλικιες,αν δεν θελουν να το πεταξουν στα σκουπιδια,γιατι εκει πρεπει να παει.

Βλεπουμε απο τοτε που εμβολιαζονται νεαροτερες ηλικιες συνεχως καθε μερα σχεδον ακουμε για θρομβωση
.ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!

Και η απολυτη ξεφτυλα τους.
Λενε ενα γενικο..σε 5 εκατομμυρια εμβολιασμους εχουμε ελαχιστες θρομβωσεις,οταν οι περισσοτεροι εμβολιασνοι εχουν γινει με πφαιζερ! Αληθεια ποσοι εμβολιασμοι μεχρι τωρα εχουν γινει ΜΌΝΟ με αστρα; Κανενας δεν λεει!
Και στα καναλια μπαινουν σαν ειδηση ΜΟΝΟ οταν εχει γραφτει παντου η ειδηση της θρομβωσεις,οταν βοα το τοπος!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Για το θέμα του αποκλεισμού αναρρωσάντων από τους εμβολιασμούς για μισό χρόνο ποιά είναι η γνώμη σου?
Γιατί κι αυτή είναι μια περίπτωση αποκλεισμού ενηλίκων από τα εμβόλια και μάλιστα by default από την ίδια την κυβέρνηση.
Θεωρείς ότι όσοι εχουν φυσικη επικτητη ανοσια δε χρειάζονται το εμβόλιο?
Πραγματικά δεν ξέρω. Ξέρω οτι είχαν πει αυτοί που έχουν νοσήσει θα κάνουν μόνο μία δόση. Τώρα πώς το άλλαξαν δεν ξέρω. Πάντως φίλος μας που είχε νοσήσει έκανε ήδη την πρώτη δόση και υποθέτω θα κάνει και τη δεύτερη εκτός αν ο γιατρός του του πει να μην την κάνει. Ας μας πουν οι γιατροί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top