• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Εννοείται ότι αν δεν προσέχουμε, μπορούμε άνετα να ξαναοδηγηθούμε γρήγορα σε εγκλεισμό.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι πλέον δεν θα ξαναληφθούν τέτοια μέτρα. Δηλαδή ότι η κυβέρνηση πλέον θα πει παιδιά προσέχετε και ό,τι γίνει ας γίνει (δυστυχώς..). Δεν την παίρνει ούτε να κλείσει οικονομία/τουρισμό/επιχειρήσεις/σχολεία/αεροπλάνα/μεταφορές και πιστεύω δεν θα το κάνει, πόσο μάλλον να επιβάλλει lockdown στους ανθρώπους. Εκτός αν χειροτερέψει τραγικά η κατάσταση με δεκάδες νεκρούς κάθε μέρα. Αυτήν την αίσθηση έχω δεν ξέρω. Οπότε αυτή τη φορά αν συμβεί το μπαμ θα είναι χειρότερο, δε θα έχει την ίδια αντιμετώπιση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Μπορούν κάλλιστα να κλείσουν οι άλλες χώρες τα σύνορά τους προς στην Ελλάδα. Όπως τα κλείνουν τώρα προς την Σουηδία...
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Δεν έχουν κάποιο λόγο να κλείσουν οι άλλες χώρες τα σύνορα τους στην Ελλάδα. Μέτρα σαν αυτά που είδαμε δεν πρόκειται να ξαναδούμε πιστεύω. Το πολύ πολύ να απαγορευτούν μετακινήσεις από νόμο σε νόμο για να αντιμετωπιστεί πιο τοπικά το ζήτημα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Δεν έχουν κάποιο λόγο να κλείσουν οι άλλες χώρες τα σύνορα τους στην Ελλάδα.
Λογικα όχι. Το οτι τα κλείνουν σε καποιες χώρες ειναι γιατι δεν εχουν λύσει το προβλημα τόσο όσο η Ελλαδα.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι ας κάνουν κάτι με τα λεωφορεία που βλέπεις όλο πιθανά θύματα να κατεβάζουν τη μασκούλα και τους νεότερους να τη φοράνε σαν άνθρωποι και ας αφήσουν τις θεωρίες και τις υποθέσεις. Στην τελική το να (μη) θέλω να πάω να γλείψω σάλια είναι επιλογή μου, το να σταματήσω να κυκλοφορώ και να μετακομίσω σε μια σπηλιά στη Γαυδο όχι.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η Κυβέρνηση καθόταν και έπαιζε το "ατομική ευθύνη" εν μέσω καραντίνας, για να το εμπεδώσει και ο τελευταίος βλάχος στο παμακοχώρι στα σύνορα. Η καραντίνα δεν ήταν μέσο "ατομικής" αλλά κρατικής ευθύνης. Από τη στιγμή που έληξε η καραντίνα ο καθένας κοιτάει για τον εαυτό του. Όσοι δεν κοιτάνε θα περάσουν δύσκολες μέρες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Όσοι δεν κοιτάνε θα περάσουν δύσκολες μέρες
Δυστυχώς όμως μπορεί να περάσουν δύσκολες μέρες και δικοί μας άνθρωποι χωρίς να φταίνε απαραίτητα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.
Μπορούν κάλλιστα να κλείσουν οι άλλες χώρες τα σύνορά τους προς στην Ελλάδα. Όπως τα κλείνουν τώρα προς την Σουηδία...

Εμείς είπαμε να κλείσουμε τα σύνορα στην Ιταλία ορθά αφού η Ιταλία είχε εκατοντάδες χιλιάδες νεκρούς σύμφωνα με τις επίσημες καταγραφές και η Ιταλία απάντησε εκδικητικά ότι κλείνει τα σύνορα στους Έλληνες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Απο σήμερα φαίνεται πως η Σουηδία θα εκδίδει πεντε ώρες αργότερα τα στατιστικά του κορονοιου; Γιατί άραγε;
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Νομίζω ότι καμία κυβέρνηση δεν θα προτάξει την επιβίωση των ηλικιωμένων εναντίον της επιβίωσης της οικονομίας. Για το κράτος, άλλωστε, είναι win-win να πεθάνουν οι γέροι και οι γριές, καθώς έτσι θα εξυγιανθει χωρίς πολιτικό κόστος το ασφαλιστικό... :P

Δεν ξέρω αν αυτό που μόλις είπα είναι μαύρο χιούμορ ή η πραγματικότητα :P
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.
Νομίζω ότι καμία κυβέρνηση δεν θα προτάξει την επιβίωση των ηλικιωμένων εναντίον της επιβίωσης της οικονομίας. Για το κράτος, άλλωστε, είναι win-win να πεθάνουν οι γέροι και οι γριές, καθώς έτσι θα εξυγιανθει χωρίς πολιτικό κόστος το ασφαλιστικό... :P

Δεν ξέρω αν αυτό που μόλις είπα είναι μαύρο χιούμορ ή η πραγματικότητα :P

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Νομίζω ότι καμία κυβέρνηση δεν θα προτάξει την επιβίωση των ηλικιωμένων εναντίον της επιβίωσης της οικονομίας. Για το κράτος, άλλωστε, είναι win-win να πεθάνουν οι γέροι και οι γριές, καθώς έτσι θα εξυγιανθει χωρίς πολιτικό κόστος το ασφαλιστικό... :P

Δεν ξέρω αν αυτό που μόλις είπα είναι μαύρο χιούμορ ή η πραγματικότητα :P
Πραγματικοτητα θα είναι αν το υποστεί κάποιο μέλος της οικογένειας σου, πράγμα που ειλικρινά το απευχομαι.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Πάντως το σίγουρο είναι ότι πρέπει να φτιάξουν ΜΕΘ και ειδικούς χώρους σε όλα τα νοσοκομεία ώστε να είναι έτοιμα να υποδεχθούν κρούσματα από Οκτώβρη που θα επανέλθει ο ιός. Πριν τα κλείσανε όλα γιατί ήταν απροετοίμαστοι. Τώρα έχουν όλο τον καιρό μπροστά τους να προετοιμαστούν. Και καλά...
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πραγματικοτητα θα είναι αν το υποστεί κάποιο μέλος της οικογένειας σου, πράγμα που ειλικρινά το απευχομαι.
Τα μέλη της οικογένειάς μου δεν περιμένουν την κυβέρνηση να τους απαγορεύσει τις κοινωνικές επαφές για να προστατευτεί από τον κορωνοϊό.

Νομίζω ότι πλέον είναι σαφές ότι όποιος ανήκει σε ευπαθή ομάδα θα μείνει σπίτι του και δεν θα συναναστρέφεται με πολύ κόσμο μέχρι να εξομαλυνθεί η κατάσταση. Αν οποιοσδήποτε ηλικιωμένος ή άτομο σε ευπαθή ομάδα θέλει να πηγαίνει σε τράπεζες, καφετέριες, clubs κλπ, τότε πηγαίνουν γυρεύοντας :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Τα μέλη της οικογένειάς μου δεν περιμένουν την κυβέρνηση να τους απαγορεύσει τις κοινωνικές επαφές για να προστατευτεί από τον κορωνοϊό.

Νομίζω ότι πλέον είναι σαφές ότι όποιος ανήκει σε ευπαθή ομάδα θα μείνει σπίτι του και δεν θα συναναστρέφεται με πολύ κόσμο μέχρι να εξομαλυνθεί η κατάσταση. Αν οποιοσδήποτε ηλικιωμένος ή άτομο σε ευπαθή ομάδα θέλει να πηγαίνει σε τράπεζες, καφετέριες, clubs κλπ, τότε πηγαίνουν γυρεύοντας :P
Ναι, αλλα για να γινει αυτο κατανοητό, δεν βλαπτει ο εγκλεισμός. Ειδικα στην αρχη, ειδικα μπροστα σε κατι καινουργιο, μια καινούργια πραγματικότητα.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ναι, αλλα για να γινει αυτο κατανοητό, δεν βλαπτει ο εγκλεισμός. Ειδικα στην αρχη, ειδικα μπροστα σε κατι καινουργιο, μια καινούργια πραγματικότητα.
Ε αυτό έγινε ήδη. Τώρα το ζήτημα είναι στο χέρι των πολιτών.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Ε αυτό έγινε ήδη. Τώρα το ζήτημα είναι στο χέρι των πολιτών.
Ετσι πιστεύω κι εγώ. Απλα η Ελλαδα ειναι μια χώρα με πολυ τουρισμό και δεν ειναι τοσο ευκολο οσο σε αλλες χωρες. Γι' αυτο και χρειάζεται περισσοτερη προσοχή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top