• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
1.678 κρούσματα,140 διασωληνωμένοι και 9 θανατοι για σήμερα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,357 μηνύματα.
μητροπ.png


.......................................





 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,357 μηνύματα.
Έστω και με αυτόν τον τρόπο το πήρε το μάθημα του. Ας ευχηθούμε καλή ανάρρωση και σε αυτόν και σε όλους.
Το πόσους έχει πάρε στο λαιμό του βέβαια και αυτός και τα αλλα ψεκασμένα δεν θα το μάθουμε και σίγουρα έχουν πάρει αν σκεφτούμε τις ηλικίες που τους ακουνε ευλαβικά.
Του ευχομαι καλή ανάρρωση αν βγει και πει ότι έκανε λάθος.
Μπας και τελικά κάνει και κανενα καλό.
Αλλιώς δεν με αφορά το ζήτημα της υγειας του.Ποτέ δεν ήμουν δήθεν.:down:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.
Το πόσους έχει πάρε στο λαιμό του βέβαια και αυτός και τα αλλα ψεκασμένα δεν θα το μάθουμε και σίγουρα έχουν πάρει αν σκεφτούμε τις ηλικίες που τους ακουνε ευλαβικά.
Του ευχομαι καλή ανάρρωση αν βγει και πει ότι έκανε λάθος.
Μπας και τελικά κάνει και κανενα καλό.
Αλλιώς δεν με αφορά το ζήτημα της υγειας του.Ποτέ δεν ήμουν δήθεν.:down:
Συμφωνώ μαζί σου. Ο συγκεκριμένος βέβαια νομίζω έκανε δήλωση σήμερα να φοράνε όλοι μάσκες. Άρα μάλλον όντως μετάνιωσε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
France 46.270 new cases and 231 deaths.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Η Ελλάδα έχει τον ίδιο πληθυσμό με την Τσεχία και το Βέλγιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλά αυτοί ακόμα δεν βγήκαν από το πρώτο λοκνταουν...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,357 μηνύματα.
Αξίζει να το διαβάσετε δεν είναι η σουπερ ουαου μαρτυρία όμως λίγη ενσυναισθηση να έχει κάποιος πραγματικά τον συγκλονλιζει,εγω όταν το διάβασα έκλαψα στην κυριολεξία.Δείχνει τον πραγματικό τρόμο αυτού του συνανθρώπου μας γμτ που άκουσε 'οτι θα διασωληνωθεί και νέος 49 χρονών.Μακάρι η ψυχούλα μου να τα καταφέρει.Είναι διασωληνωμένος τώρα.:no:

Σέρρες-Συγκλονίζει νοσηλεύτρια για ασθενή με κορονοϊό: "Μην με διασωληνώσετε, θα αναπνέω καλύτερα"

Συγκλονιστική είναι η περιγραφή μιας νοσηλεύτριας από τις Σέρρες, η οποία μεταφέρει τα λόγια ενός 49χρονου ασθενή με κορονοϊού, που χρειάστηκε να διασωληνωθεί.

Η Γεσθημανή Μπερμπερή, η οποία εργάζεται σε τμήμα του Γενικού Νοσοκομείου Σερρών για τον κορονοϊό, και περιγράφει τις δύσκολες συνθήκες, κάτω από τις οποίες δίνουν τη μάχη γιατροί και νοσηλευτές ανά την Ελλάδα, για να αντιμετωπίσουν τα περιστατικά, που εισέρχονται στα νοσοκομεία.


«Εργάζομαι ως νοσηλεύτρια εδώ και πολλά πολλά χρόνια σε δύσκολα τμήματα. Έχω έρθει αντιμέτωπη με πολύ σκληρές εικόνες όλα αυτά τα χρόνια, καθώς και με ιστορίες ανθρώπων που με έχουν σημαδέψει βαθιά. Τους τελευταίους μήνες εργάζομαι σε ένα από τα τμήματα covid του Γ. Ν. Σερρών και όσα έχω ζήσει αυτές τις μέρες, είναι μόνο τραγικά. Η σκληρότητα και η σφοδρότητα της πανδημίας και των συνεπειών της, είναι αδύνατον να μεταφερθεί σε εσάς, μέσα από λίγες γραμμές», αναφέρει σε ανάρτησή της στο facebook.

Συνεχίζοντας, μεταφέρει τα λόγια ενός 49χρονου ασθενή θετικού στον κορονοϊό, με πολύ σοβαρή δύσπνοια, λίγες ώρες πριν διασωληνωθεί, που – όπως αναφέρει – την «κομμάτιασαν».

«Ασθμαίνοντας μας είπε: "Σας παρακαλώ πολύ μη με διασωληνώσετε ακόμη, σας υπόσχομαι ότι θα προσπαθήσω να αναπνέω καλύτερα".
Το ιατρικό απόρρητο απαγορεύει τη δημοσιοποίηση των στοιχείων του ασθενή, οπότε ας τον ονομάσω τυχαία Αποστόλη γιο, πατέρα και σύζυγο, με πολλούς και καλούς φίλους που τους νιώθει οικογένεια. Προσεύχομαι απόψε για αυτόν, σας παρακαλώ να το κάνετε και εσείς», τονίζει.


Ψυχούλες που παλεύουν να ζήσουν γμτ και φοβούνται..:(
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Άλλο Καναδάς άλλο Ελλάδα. Η εκκλησία για τους μεγαλύτερους είναι συνδεδεμένη με την καθημερινότητά τους. Πάντα στην Ελλάδα θέματα όπως η Εκκλησία και η πολιτική ήταν αρκετά ευαίσθητα και οι τουρίστες ήξεραν ότι δεν πρέπει να τα θίγουν ( και ξέρουν νομίζω ). Ήταν σίγουρο ήδη από το πρώτο κύμα ότι θα υπάρξουν αντιδράσεις για τις Εκκλησίες.

Κανένας δεν θα καταλάβει, θα λένε ότι πέθανε από κάτι άλλο και τον έβγαλαν με COVID. Εδώ και άλλοι που δεν πέθαιναν και κολλούσαν τους αποκαλούσαν υποκριτές και πληρωμένους. Δεν βάζει μυαλό ο Έλληνας εύκολα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αγγλία: 23.254 κρούσματα, 162 θάνατοι.

Ιταλία: 29.905 κρούσματα, 208 θάνατοι, 2.954 αναρρώσεις.

Τουρκία: 2.106 κρούσματα, 74 θάνατοι, 1.515 αναρρώσεις.
Μα και οι ελληνικές εκκλησίες έκλεισαν και ουδείς εκραξε από την ελληνική κοινότητα. Ας μαζεύονταν απέξω να παραπονεθούν. Θα έτρωγαν πρόστιμα με συνοπτικές διαδικασίες.

Ο ιερέας που έκανε αυτές τις δηλώσεις και βγήκε θετικός θα πάρει κάμποσους ηλικιωμένους στον λαιμό του. Αν αυτό συνέβαινε εδώ θα τον είχαν συλλάβει και θα του είχαν αποδώσει κατηγορίες για διασπορά ιού και πρόκληση σωματικής βλάβης ή κάτι σχετικό (δεν γνωρίζω γιατί δεν είμαι νομικός). Θα έτρωγε πρόστιμο και φυλάκιση. Προσωπικά δεν του εύχομαι καλή ανάρρωση γιατί έθεσε τις ζωές τόσων ανθρώπων σε κινδυνο. Υπηρετεί και τον Θεό τρομάρα του
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Με τα ποσοστά υπέρβαρων και παχύσαρκων στην Ελλάδα, κινδυνεύουν και οι νέοι. Έχει να φύγει πολύς κόσμος ακλαφτος αν συνεχιστεί με αυτό τον ρυθμο η διασπορά
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάντως στην εκκλησία που πηγαίνει η μάνα μου τους έχουν σε απόσταση 2 μέτρα με ανοιχτές πόρτες όσο γίνεται και τους λένε να φορέσουν υποχρεωτικά μάσκα. Δεν έχω ψευδαισθήσεις φυσικά ότι γίνεται παντού το ίδιο (ή έχουν καταργήσει την κοινωνία) αλλά μακάρι να ήταν περισσότεροι αυτοί που δεν σκούζουν για τα μέτρα στους ναούς. Είχα τύχει κάπου τον Ιούνιο σε βάφτιση (!!!!) παπά να κάνει κήρυγμα ότι είναι ντροπή που απολυμαίνουν τις εκκλησίες.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί εν μέσω πανδημίας υπάρχουν ιερείς που προσπαθούν να πείσουν τους πιστούς ότι δεν υπάρχει/δεν κολλάει στην εκκλησία/είναι ντροπή η μάσκα. Τι κέρδος έχουν; Λες και η πίστη του άλλου εξαρτάται από το αν κολλήσει μία γρίπη οπουδήποτε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,357 μηνύματα.
Πάντως στην εκκλησία που πηγαίνει η μάνα μου τους έχουν σε απόσταση 2 μέτρα με ανοιχτές πόρτες όσο γίνεται και τους λένε να φορέσουν υποχρεωτικά μάσκα. Δεν έχω ψευδαισθήσεις φυσικά ότι γίνεται παντού το ίδιο (ή έχουν καταργήσει την κοινωνία) αλλά μακάρι να ήταν περισσότεροι αυτοί που δεν σκούζουν για τα μέτρα στους ναούς. Είχα τύχει κάπου τον Ιούνιο σε βάφτιση (!!!!) παπά να κάνει κήρυγμα ότι είναι ντροπή που απολυμαίνουν τις εκκλησίες.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί εν μέσω πανδημίας υπάρχουν ιερείς που προσπαθούν να πείσουν τους πιστούς ότι δεν υπάρχει/δεν κολλάει στην εκκλησία/είναι ντροπή η μάσκα. Τι κέρδος έχουν; Λες και η πίστη του άλλου εξαρτάται από το αν κολλήσει μία γρίπη οπουδήποτε.
Το χειροτερο παντως με την εκκλησια είναι αυτο με τη θεια κοινωνια,είναι εγκλημα και οι σωστοί θεολογοι ξέρουν πολύ καλα οτι το να λες οτι απο το ιδιο κουτάλι κολλαει ο κορονοιος δεν έρχεται σε καμιά αντιπαραθεση με τον Χριστό.Με τις μαλάκίες της εκκλησίας ναι,που θεοποιει ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ.Μαγεία δηλαδή κανονική.

Και οι σωστοί θεολόγοι γνωρΊζουν πολύ καλά ότι η θεια κοινωνια ειναι συμβολική και όχι κυριολεκτικη ναι.ΔΕΝ πίνουν αίμα Χριστού οι πιστοι ας το καταλάβουν αυτό κρασάκι πίνουν που ΣΥΜΒΟΛΊΖΕΙ το αίμα του Χριστου.Οπότε να κολλάνε ιους απο αυτό δεν έχει καμία σχΈση με τον πραγματικλη πίστη στο Χριστό.
Και το τραγελαφικό.

Απο παλιά οι ιερέις πάντα αφήνουν τα παιδιά πρώτα να κοινωνούν και μετά οι μεγάλοι.Γιατί; Για να μην κολλήσουν κάτι απο τους μεγάλους!!!!!!! :hehe: Και οι ίδιοι δηλαδή απο παλία το έχουν παραδεχτεί αλλά τώρα;
ΝΤΡΟΠΗ!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το χειροτερο παντως με την εκκλησια είναι αυτλο με τη θεια κοινωνια,είναι εγκλημα και οι σωστοί θεολογοι ξέρουν πολύ καλα οτι το να λες οτι απο το ιδιο κοθταί κολλαει ο κορονπιος δεν έρχεται σε καμά αντιπαραθεση με τον Χριστό.Με τις μαάκίες της εκκλησίας ναι,που θεοποιει ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ.
Νομίζω είχε βγει ένας ιερέας και είπε ότι το θέμα με το κουτάλι είναι ουσιαστικά πρακτικό και θα μπορούσε να υπάρχει το μίας χρήσης εν μέσω πανδημίας. Φυσικά ότι κάποιος αρρωσταίνει μέσα σε έναν κλειστό χώρο όπως η εκκλησία δεν έχει να κάνει με την πίστη. Είναι τρομερό να το πιστεύει κόσμος αυτό και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το λόγο που το διαδίδουν οι ιερείς. Τα πιστεύουν και οι ίδιοι;
Με έκανε τρομερή εντύπωση που με είπε η μητέρα μου ότι ο ιερέας τους προτρέπει να βάζουν μάσκα γιατί δε νομίζω να είναι τόσο συχνό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,357 μηνύματα.
Νομίζω είχε βγει ένας ιερέας και είπε ότι το θέμα με το κουτάλι είναι ουσιαστικά πρακτικό και θα μπορούσε να υπάρχει το μίας χρήσης εν μέσω πανδημίας. Φυσικά ότι κάποιος αρρωσταίνει μέσα σε έναν κλειστό χώρο όπως η εκκλησία δεν έχει να κάνει με την πίστη. Είναι τρομερό να το πιστεύει κόσμος αυτό και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το λόγο που το διαδίδουν οι ιερείς. Τα πιστεύουν και οι ίδιοι;
Με έκανε τρομερή εντύπωση που με είπε η μητέρα μου ότι ο ιερέας τους προτρέπει να βάζουν μάσκα γιατί δε νομίζω να είναι τόσο συχνό.
Ρε συ έχουν την μαλακισμένη θεωρία ότι αν παραδεχτούν ότι κολλάνε απο την θεια κοινωνια σημαίνει οτι ο Χριστός δεν είναι Θεός δηλαδή ότι καταργήται η πιστη! Αυτό το έχουν κάνει δόγμα διότι έχουν διαστρεβλωσει οι παπάδες και οι θρησκόληπτοι εντελώς την θεια κονωνία η οποία είναι ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ ΞΕΚΑΘΑΡΑ και όχι κυριολεκτικη και θεολογικά αυτό ισχύει και γνωρίζω πολύ καλά αυτό που λέω.Συμβολίζει το αίμα του Χριστού ΔΕΝ είναι το αίμα ξεκάθαρα.

Στη Σερβία οι ιερείς κοινωνούν με πλαστικό ουταλάκι μιας χρήσης.

Απλά εδω τα νεαντερνταλ,σόρυ αλλά νεαντερνταλ είναι, θεωρούν ότι αν το κάνουν αυτό καταργούν τη θρησκεία.
Και δεν κατανοούν τα πανηλίθια ότι ακρίβως με αυτό που κάνουν ,σκάβουν το λακκο τους.
Αυτο είναι που λέμε σκοταδισμός και μεσαίωνας.
Ω ναι...αυτό είναι!
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε συ έχουν την μαλακισμένη θεωρία ότι αν παραδεχτούν ότι κολλάνε απο την θεια κοινωνια σημαίνει οτι ο Χριστός δεν είναι Θεός δηλαδή ότι καταργήται η πιστη! Αυτό το έχουν κάνει δόγμα διότι έχουν διαστρεβλωσει οι παπάδες και οι θρησκόληπτοι εντελώς την θεια κονωνία η οποία είναι ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ ΞΕΚΑΘΑΡΑ και όχι κυριολεκτικη και θεολογικά αυτό ισχύει και γνωρίζω πολύ καλά αυτό που λέω.Συμβολίζει το αίμα του Χριστού ΔΕΝ είναι το αίμα ξεκάθαρα.

Στη Σερβία οι ιερείς κοινωνούν με πλαστικό ουταλάκι μιας χρήσης.

Απλά εδω τα νεαντερνταλ,σόρυ αλλά νεαντερνταλ είναι, θεωρούν ότι αν το κάνουν αυτό καταργούν τη θρησκεία.
Και δεν κατανοούν τα πανηλίθια ότι ακρίβως με αυτό που κάνουν ,σκάβουν το λακκο τους.
Αυτο είναι που λέμε σκοταδισμός και μεσαίωνας.
Ω ναι...αυτό είναι!
Κάτι αντίστοιχο ισχύει για τον παραπάνω που ανέφερα - έλεγε γιατί να απολυμάνουν την εκκλησία αφού υπάρχει ο θεός - και κάποιοι άλλοι όπως αυτός που έγινε θέμα πριν λίγο καιρό επειδή έδιωξε μία γριούλα αποκαλώντας την καρναβάλι επειδή φορούσε μάσκα. Βεβαία για μένα το κακό δεν είναι ότι τα λένε οι ίδιοι αλλά ότι υπάρχει κόσμος που τους πιστεύει τυφλά. Ο ιερέας που τους φωνάζει να κάτσουν στα 2 μέτρα και να φορέσουν μάσκα είναι μια καρφίτσα στα άχυρα σε σχέση με το τι κυκλοφορεί.
Είδαμε εικόνες από την λιτανεία του αγίου Μήτσου. Ας τραβήξει αυτός τώρα σε κανένα ιδιωτικό αν χρειαστεί νοσοκομείο για να μη πιάνει θέση ασθενή που έχει ανάγκη στο δημόσιο.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Ρε συ έχουν την μαλακισμένη θεωρία ότι αν παραδεχτούν ότι κολλάνε απο την θεια κοινωνια σημαίνει οτι ο Χριστός δεν είναι Θεός δηλαδή ότι καταργήται η πιστη! Αυτό το έχουν κάνει δόγμα διότι έχουν διαστρεβλωσει οι παπάδες και οι θρησκόληπτοι εντελώς την θεια κονωνία η οποία είναι ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ ΞΕΚΑΘΑΡΑ και όχι κυριολεκτικη και θεολογικά αυτό ισχύει και γνωρίζω πολύ καλά αυτό που λέω.Συμβολίζει το αίμα του Χριστού ΔΕΝ είναι το αίμα ξεκάθαρα.

Στη Σερβία οι ιερείς κοινωνούν με πλαστικό ουταλάκι μιας χρήσης.

Απλά εδω τα νεαντερνταλ,σόρυ αλλά νεαντερνταλ είναι, θεωρούν ότι αν το κάνουν αυτό καταργούν τη θρησκεία.
Και δεν κατανοούν τα πανηλίθια ότι ακρίβως με αυτό που κάνουν ,σκάβουν το λακκο τους.
Αυτο είναι που λέμε σκοταδισμός και μεσαίωνας.
Ω ναι...αυτό είναι!


Στην Σερβία ένας μητροπολίτης ή πατριάρχης ανέφερε πως στον χώρο της εκκλησίας δεν μπορείς να κολλάς τον ιο. Και αυτοί ουγκανοι ειναι, αλλά προφανως δεν φτάνουν την αρεια φυλή στην βλακεια( δεύτεροι μαλιστα στα ποσοστά αμφισβητήσης περί ύπαρξης κορονοϊού μετά την...Νιγηρία).
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είδαμε εικόνες από την λιτανεία του αγίου Μήτσου. Ας τραβήξει αυτός τώρα σε κανένα ιδιωτικό αν χρειαστεί νοσοκομείο για να μη πιάνει θέση ασθενή που έχει ανάγκη στο δημόσιο.

Ετσι Κ αλλιώς θα παει ιδιωτικό αυτός. Αλλά προφανως με χρήματα του δημοσίου.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ πάντως θυμάμαι τη θρησκευτικού να μας λέει στο γυμνάσιο με ενθουσιασμό και δέος ότι παπάς κοινώνησε οροθετικό ασθενή και μετά ήπιε το υπόλοιπο κρασάκι και δεν κόλλησε / φοβήθηκε μην κολλήσει. Ολόκληρο HIV δεν άντεξε το χρυσό δοντάκι, τι να κλάσει το κοροναβαιρους. :look:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Αρκετά προκλητικός ο παπάς. Ελπίζω με πολλές προσευχές να γίνει καλά. Δεν χρειάζεται νοσοκομείο, έχει τον Θεό δίπλα του
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ πάντως θυμάμαι τη θρησκευτικού να μας λέει στο γυμνάσιο με ενθουσιασμό και δέος ότι παπάς κοινώνησε οροθετικό ασθενή και μετά ήπιε το υπόλοιπο κρασάκι και δεν κόλλησε / φοβήθηκε μην κολλήσει. Ολόκληρο HIV δεν άντεξε το χρυσό δοντάκι, τι να κλάσει το κοροναβαιρους. :look:
Αν κολλούσε ο HIV τόσο εύκολα (με τα σάλια), τότε κλαφτα χαραλαμπε... Η πιθανότητα είναι ούτως ή άλλως απειροελάχιστη, ειδικά αν δεν υπάρχει κάποιος τραυματισμός ή ματωμένα ούλα.

Εμάς η δασκάλα μας στο δημοτικό μάς έλεγε ότι παίρνουμε τον Χριστό μέσα μας και δεν πρέπει να σιχαινόμαστε...
Εν τω μεταξύ εγώ σιχαινομουν να πιω από το ποτήρι που ο ΙΔΙΟΣ ήπια πριν λίγο, πόσο μάλλον να γλείψω το κουτάλι που ένας ολόκληρος λόχος άφησε τα σάλια του :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top