• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Μέχρι να νοσήσεις ο ίδιος δεν ειναι πανούκλα. Μετά αλλαζει το παιχνίδι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,319 μηνύματα.
Ήρεμοι είμαστε απλά συζηταμε.Το ότι δεν είμαστε ανεύθυνοι δεν μας κάνει ανησυχους ούτε τρομοκρατημένους ξες.:crazy:
Εννοειται δεν είναι πανουκλα είναι πανδημια κοβιντ που εχει σκοτωσει τοσους ανθρωπους και καθηλωσει οικονομιες.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω την εμμονή όσων θέλουν υποχρεωτικό εμβολιασμό.
Εφόσον εσείς θα το κάνετε και θα έχετε ανοσία τότε σε τι σας επηρεάζουν όσοι επιλέξουν να μην εμβολιαστούν?

Για το covid αναφέρομαι
Προσωπικά δεν με ενοχλεί και θεωρώ ότι αυτό είναι το σωστό καθώς τα ιατρικά δεδομένα κάποιου αφορά μόνο αυτόν.

Όμως για να συμβεί αυτό ο ΕΟΠΠΥ πρέπει να έχει δικαίωμα να μην του καλύψει την ενταντική/νοσηλεία αν η διάγνωση βγει covid.
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Μέχρι να νοσήσεις ο ίδιος δεν ειναι πανούκλα. Μετά αλλαζει το παιχνίδι.
Έχω μιλήσει με πολλούς νέους που έχουν νοσήσει .Τοχουν περάσει όλοι χαλαρά.Οπότε άσε την τρομολαγνεία σε μένα.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Και εγώ έχω διασωληνωσει 30 χρόνους και 40χρονους χωρίς υποκείμενα νοσήματα τα οποία μεσα σε λίγες ωρες ανέπτυξαν οξεία αναπνευστική ανεπάρκεια. Όποτε ας τις θεωριες σε μενα.

Το γεγονός ότι νεοι συνήθως δεν νιώθουν τίποτα ή νιώθουν ηπια συμπτωματα, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και οι βαριές πορείες. Ελαχιστοποιούμε απλα την πιθανοτητα να την πατήσουμε και ενημερώνουμε γι αυτο, τίποτα παραπάνω.
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Δηλαδή θες να πεις ότι η πλειοψηφία των 30χρονων , 40χρονων που νοσούν από κοβιντ διασωληνώνονται ?
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Διάβασε ολοκληρωμένα το μήνυμά μου.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
αν ενα μεγαλο μερος του πληθυσμου δεν κανει εμβολιο θα συνεχισει να πιεζεται το συστημα υγειας, οι εντατικες θα ειναι γεματες, και ετσι αν χρειαστει εντατικη καποιος για οποιοδηποτε αλλο προβλημα (εκτος covid), δεν θα υπαρχει διαθεσιμη
το σύστημα υγείας πιέζεται από ηλικιωμένους 65+ ή με άτομα που έχουν υποκείμενα νοσήματα.

δεν είμαι κατά των εμβολίων, είμαι υπέρ της υποχρεωτικότητας των παιδικών.
θα προτείνω στους γονείς μου να κάνουν του covid γιατί είναι κοντά στα 60.
όπως και σε όποιον είναι ηλικιωμένος παχύσαρκος η έχει βεβαρυμμένη υγεία.

αλλά για μένα στην ηλικία και φυσική κατάσταση που είμαι βάση επιστημόνων ο κίνδυνος από covid είναι ελάχιστος για να διακινδυνέψω ενδεχόμενες παρενέργειες άμεσες η μακροπρόθεσμες. για αυτό και δεν θα το κάνω. όπως δεν κάνω και της εποχικής γρίπης ή του πνευμονόκοκκου.

ο υποχρεωτικός εμβολιασμός σε όλο ανεξαιρέτως τον πληθυσμό παραβιάζει τη θεμελιώδη αρχή της «συναίνεσης ύστερα από ενημέρωση» (informed consent), που χαρακτηρίζει τη σύγχρονη ιατρική δεοντολογία, αλλά και αποτυπώνεται στο Δίκαιο.
όποιος φαντασιώνεται και θέλει υποχρεωτικό εμβολιασμό φασίζει επικίνδυνα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Όταν κάνουμε το εμβόλιο θα υπογράφουμε και κανένα χαρτί αποποιησης ευθυνών για τυχών παρενέργειες;

Διάβασα ότι σε 4 μέρες ξεκινά ο εμβολιασμός στην Αγγλία. Άντε με το καλό η αρχή!
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
1607019602393.png
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,319 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
Kαλά που είμαστε εμείς εδώ και ανακαλύπτουμε πρώτοι πρώτοι τα hoaxes... Κι ας μας κατηγορούν κάποιοι για γραφικούς...

-------
993 νεκροί στην Ιταλία σήμερα. Δεν είναι hoax... Tα τελικά της Ελβετίας κ της Γερμανίας αργούν λιγάκι...
1607027307166.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όταν κάνουμε το εμβόλιο θα υπογράφουμε και κανένα χαρτί αποποιησης ευθυνών για τυχών παρενέργειες;
Νομίζω ότι ο ιατρός είναι υπεύθυνος ως επιστήμων υγείας να ενημερώσει τον ασθενή για τις παρενέργειες. Συνεπώς πιστεύω ότι ο ιατρός είναι υπεύθυνος.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μπράβο ρε Himela. <3
Πέρνανε τις αναρτήσεις από το documento και τα παρουσίαζαν ως ειδήσεις...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,474 μηνύματα.
@Himela, @DumeNuke
Δεν ξέρω τι ανάλυση έκανε ο τύπος στο ellinika hoaxes, αλλά αυτά που έλεγα για τους financial times τα γραφήματα μπορείτε να τα δείτε και μόνοι σας πηγαίνοντας απλά εδώ και παίζοντας με τις χώρες:


Τώρα ποιος έχει δίκιο δεν ξέρω και δεν έχω χρόνο να το ψάξω. Όπως και να χει, το θέμα δεν είναι ποια χώρα είναι πρώτη σε θανάτους.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
Δεν είναι δύσκολο για σήμερα...
Screenshot_2020-12-04-00-22-48-166.jpg

Βέβαια αν υπολογίσουμε τους νεκρούς ανά εκατομμύριο είμαστε πολύ χαμηλά...
Screenshot_2020-12-04-00-25-41-436.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,572 μηνύματα.
Όπως διάβασα εδώ μέσα από Δευτέρα αρχίζουν οι εμβολιασμοί στην Αγγλία ενώ η Τουρκία από τις 11 Δεκέμβρη έπειτα από την αγορά 50 εκατομμυρίων εμβολίων από την Κίνα. Την καλύτερη δουλειά έκανε ο Erdogan και εμπιστεύτηκε την Κίνα. Εμείς θα αγοράσουμε από Pfizer και λιγότερα από Moderna και AstraZeneca ( θέλω να δω μετά τα κρούσματα εγκάρσιας μυελίτιδας στους εθελοντές ποιοι θα εμπιστευτούν το εμβόλιο της AstraZeneca ) μη τυχόν και δεν δείξουμε μέχρι και στην πανδημία το πόσο αμερικανόδουλο κράτος είμαστε.

Πλαφόν για τα test. Άλλη μία επιτυχία του ιδιωτικού συστήματος. Ρε κρατικοποίηση όλα να τελειώνουμε. Σηκώνουν και κεφάλι σε τέτοια ζητήματα.

Δυστυχώς σιγά μην αγοράσουμε εμβόλια από την Κίνα. Η Κίνα ήδη εμβολίασε 1 εκατομμύριο πληθυσμό με το εμβόλιο της, Sinopharm και ο CEO της εταιρείας ανακοίνωσε ότι δεν υπήρχε κανένα ανεπιθύμητο συμβάν. Ουσιαστικά ως τώρα φαίνεται ότι το πιο επιτυχημένο εμβόλιο είναι το Κινεζικό καθότι χρησιμοποιούν έναν αδρανοποιημένο με χημική ουσία κορωνοϊό SARS-Cov 2. Για ακόμα μία φορά η Κίνα είναι μπροστά. Ακολουθεί η Ρωσία με μαζική χρήση εμβολίων επίσης.
 

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όπως διάβασα εδώ μέσα από Δευτέρα αρχίζουν οι εμβολιασμοί στην Αγγλία ενώ η Τουρκία από τις 11 Δεκέμβρη έπειτα από την αγορά 50 εκατομμυρίων εμβολίων από την Κίνα. Την καλύτερη δουλειά έκανε ο Erdogan και εμπιστεύτηκε την Κίνα. Εμείς θα αγοράσουμε από Pfizer και λιγότερα από Moderna και AstraZeneca ( θέλω να δω μετά τα κρούσματα εγκάρσιας μυελίτιδας στους εθελοντές ποιοι θα εμπιστευτούν το εμβόλιο της AstraZeneca ) μη τυχόν και δεν δείξουμε μέχρι και στην πανδημία το πόσο αμερικανόδουλο κράτος είμαστε.

Πλαφόν για τα test. Άλλη μία επιτυχία του ιδιωτικού συστήματος. Ρε κρατικοποίηση όλα να τελειώνουμε. Σηκώνουν και κεφάλι σε τέτοια ζητήματα.

Δυστυχώς σιγά μην αγοράσουμε εμβόλια από την Κίνα. Η Κίνα ήδη εμβολίασε 1 εκατομμύριο πληθυσμό με το εμβόλιο της, Sinopharm και ο CEO της εταιρείας ανακοίνωσε ότι δεν υπήρχε κανένα ανεπιθύμητο συμβάν. Ουσιαστικά ως τώρα φαίνεται ότι το πιο επιτυχημένο εμβόλιο είναι το Κινεζικό καθότι χρησιμοποιούν έναν αδρανοποιημένο με χημική ουσία κορωνοϊό SARS-Cov 2. Για ακόμα μία φορά η Κίνα είναι μπροστά. Ακολουθεί η Ρωσία με μαζική χρήση εμβολίων επίσης.
Υπάρχει μια διαδικασία για λόγους ασφαλείας που πρέπει να τηρηθει, αυτή των trials. Τα εμβόλια του δυτικού κόσμου έχουν σχεδιαστεί ήδη από τον Φλεβάρη, δεν είναι αυτό το ζήτημα, το ζήτημα είναι να δοκιμαστουν σιγά σιγά σε πλυθησμους. Αυτό το πρωτόκολλο δεν τηρηθηκε στις χώρες που λες και δεν είναι κάτι για να σαι περήφανος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top