• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Αρα 1 στους 6 είναι θετικός στον ιο. Αυτό μόνο ως κακό μπορώ να το ερμηνεύσω. Μάλλον γίνονται λιγότερα τεστ για να δικαιολογηθεί το μερικό άνοιγμα της αγοράς;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Αρα 1 στους 6 είναι θετικός στον ιο. Αυτό μόνο ως κακό μπορώ να το ερμηνεύσω. Μάλλον γίνονται λιγότερα τεστ για να δικαιολογηθεί το μερικό άνοιγμα της αγοράς;
Ο ΠΟΥ δεν μας ελέγχει;
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Ο ΠΟΥ δεν μας ελέγχει;
Δεν ξέρω καθόλου. Παντως πανευρωπαϊκά γίνεται "ανοιγμα". Φοβάμαι πόσο θα μας κοστίσει το Γενάρη.. Πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό να κάνουμε 2 μηνες υπομονή έτσι ώστε να έχουν εμβολιαστεί όσοι κινδυνεύουν περισσότερο και να γίνει ένα σταδιακό άνοιγμα με μεγαλύτερη ασφάλεια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Δεν ξέρω καθόλου. Παντως πανευρωπαϊκά γίνεται "ανοιγμα". Φοβάμαι πόσο θα μας κοστίσει το Γενάρη.. Πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό να κάνουμε 2 μηνες υπομονή έτσι ώστε να έχουν εμβολιαστεί όσοι κινδυνεύουν περισσότερο και να γίνει ένα σταδιακό άνοιγμα με μεγαλύτερη ασφάλεια.
Ναι, ο χειμώνας δεν είναι ευκολη περίοδος. Είδες τι έγινε στο Harrods;
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Ναι, ο χειμώνας δεν είναι ευκολη περίοδος. Είδες τι έγινε στο Harrods;
Είδα και έφριξα. Απορώ με το ανθρώπινο είδος που βάζει πάνω από τη ζωή του την καταναλωτική μανία. Μάλλον πιστεύουν ότι είναι αλώβητοι-αθάνατοι. Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι... :diablo:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Φοβάμαι ότι η Βρετανία είχε την χειρότερη διαχείριση κρίσης αλλά μη μου πείτε ότι δεν φταίνε και οι πολίτες...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Δευτέρα 7/12/20
Nέα κρούσματα: 1251 (+347)
Διασωληνωμένοι: 600 (+0)
Νέες Απώλειες: 89 (συν:3.092)
Τεστ σήμερα: 6105
Θετικότητα: 20,49% (+10,68)
1.639 Μ.Ο κρουσμάτων (1.757 προγ. εβδομ.)
Σύνολο:116.721
Ο αριθμός των τεστ δεν είναι τυπογραφικό λαθος.
Αυτό.
Τη θετικότητα δες.
Λογικό.Για να ανοίξουν την αγορά κανουν λιγότερα τεστ,ώστε να παρουσιάζουν λιγότερα κρούσματα,έστω να ακούγοντα λιγότερα.Όταν ακούς 3000 και 2000 πλας νούμερο μουτζώνεις το ανοιγμα.Τωρα αν είσαι λιγο χάπατο ή ανενημέρωτος,το χάφτεις και χαίρεσαι που πεφτουν τα κρουσματα.
Τα λιγότερα τεστ δε,δεν έγιναν μονο το σαβ/κο εδω και καποιες μερες γινονται λιγοτερα τεστ αν θυμαμαι καλα.
Υ.γ Ο ΠΟΥ ΤΙ να ελέξγει; Ποσα τεστ καναμε; Δεν υπαρχει υποχρεωτικοτητα απο τον ΠΟΥ για το ποσα τεστ θα κανει καθε χωρα.Οσα θελει κανει.Τι κουφη ερωτηση;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
To 2009-10 αυτοί που εθελοντικά κάνανε το εμβόλιο της γρίπης υπόγραφανε σχετικό έντυπο ότι δέχονται. Υποθέτω πως θα γίνει κάτι ανάλογο και τώρα και φυσικά όταν γίνει αυτο΄θα επιβεβαιώ σε όλα που έλεγα περί εμβολίου ...

Όπως φαίνεται θα είμαι από τους πρώτους που θα κάνουν το εμβόλιο οπότε θα σας μεταφέρω την εμπειρία μου :D
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,819 μηνύματα.

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Φοκο γνωρίζεις αν στους επαγγελματίες υγείας που θα κάνουν από τους πρώτους το εμβόλιο, θα συμπεριλάβουν και τους οδοντίατρους?
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Φοκο γνωρίζεις αν στους επαγγελματίες υγείας που θα κάνουν από τους πρώτους το εμβόλιο, θα συμπεριλάβουν και τους οδοντίατρους?

από ότι έχω ακούσει η πρώτη φουρνιά θα είναι σε νοσοκομειακούς (και τους Οδοντιατρους) μετά ακολουθουν οι ιδιώτες ιατροί οποτε λογικά θα εχουμε και τους Οδοντιατρους πράγμα λογικο αφού έρχονται σε αμεσ ηεπαφη με τον ασθενή και μετά ίσως και ταυτοχρονα ατομα ευπαθή και πάνω από 65 ετών.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Όπως φαίνεται θα είμαι από τους πρώτους που θα κάνουν το εμβόλιο οπότε θα σας μεταφέρω την εμπειρία μου :D
Περιμένουμε να μας πεις. Επίσης ξέρω ότι δε θα έχουμε δικαίωμα επιλογής εταιρείας. Όμως θα μας λένε ποιο εμβόλιο κάναμε, έτσι δεν είναι; Νομίζω ότι διαφέρουν και στις δόσεις, αρα πρέπει να ξέρουμε σίγουρα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
ο ΑΠΘ δημιούργησε μικροβιοκτόνο μάσκα για τον κορωνοϊό


Μία συσκευή υψηλής τεχνολογίας, με μάσκα ατομικής προστασίας συνδυαζόμενη με μικροβιοκτόνο και αντιικό σύστημα (ΜΑΠ), που αποστειρώνει όχι μόνο τον εισπνεόμενο, αλλά και τον εκπνεόμενο από τους χρήστες της αέρα, δημιουργήθηκε στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, ΑΠΘ, για τον κορωνοϊό. Η καινοτόμος συσκευή αναμένει την έγκριση από τις αρμόδιες υπηρεσίες, για να αλλάξει τα δεδομένα σε ό,τι αφορά την προστασία του ιατρικού και νοσηλευτικού προσωπικού της χώρας, το οποίο βρίσκεται στην πρώτη γραμμή της μάχης με τον SARS-CoV-2.



Η σημαντική εφεύρεση, για την οποία έχουν ήδη ενημερωθεί ο πρωθυπουργός, ο ΕΟΔΥ και η ηγεσία του υπουργείου Υγείας, έχει λάβει αριθμό αξιολόγησης για την κατοχύρωση πατέντας από τον Οργανισμό Βιομηχανικής Ιδιοκτησίας και από τον Οργανισμό Διπλωμάτων Ευρεσιτεχνίας των ΗΠΑ. Είναι το αποτέλεσμα σύμπραξης του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ με επικεφαλής τον καθηγητή Ορθοπαιδικής Παναγιώτη Γκιβίση και του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών της Πολυτεχνικής Σχολής του ΑΠΘ, με επικεφαλής τον καθηγητή Χρήστο Αντωνόπουλο, ο οποίος έχει ως ερευνητικό αντικείμενο τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία



Η αναπνευστική συσκευή με πλήρη κάλυψη προσώπου, φέρει την ονομασία «VITER1 GR», εκ του «Virus Terminator Greece» και μετατρέπει την παθητική προστασία απέναντι στον SARS-CoV-2, σε ενεργητική, με τη χρήση ειδικών λαμπτήρων LED, οι οποίοι παράγουν αποστειρωτική ακτινοβολία UV-C, εκπεμπόμενη στον εισπνεόμενο αέρα, ενώ με τον ίδιο τρόπο αποστειρώνει και τον εκπνεόμενο αέρα με απόλυτη ασφάλεια για τον χρήστη. «Έχω παρακολουθήσει από την αρχή τις προσπάθειες κατασκευής και λειτουργίας της αναπνευστικής συσκευής και νοιώθω υπερήφανος που δημιουργήθηκε στο Αριστοτέλειο. Από την περασμένη Άνοιξη, η ερευνητική μας κοινότητα έχει εστιάσει το έργο της σε ό,τι έχει να κάνει με την υγειονομική κρίση, γιατί έτσι αντιλαμβανόμαστε τον κοινωνικό μας ρόλο και την ανταπόδοση στην Πολιτεία, που στηρίζει το δημόσιο Πανεπιστήμιο», δήλωσε στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ο πρύτανης του ΑΠΘ, καθ. Νίκος Παπαϊωάννου, εξηγώντας πως η συγκεκριμένη εφεύρεση «συνιστά παγκόσμια συνεισφορά του ΑΠΘ στο ερευνητικό κομμάτι της αντιμετώπισης της πανδημίας και γι' αυτό άμεση ήταν η ενημέρωση του πρωθυπουργού και των αρμόδιων υγειονομικών Αρχών».

Μεγαλο το αρθρο τα υπολοιπα στην πηγη
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Περιμένουμε να μας πεις. Επίσης ξέρω ότι δε θα έχουμε δικαίωμα επιλογής εταιρείας. Όμως θα μας λένε ποιο εμβόλιο κάναμε, έτσι δεν είναι; Νομίζω ότι διαφέρουν και στις δόσεις, αρα πρέπει να ξέρουμε σίγουρα.
δεν εχω ιδέα. θεωρω πως είτε πρέπει να γίνει ένα καθολικό εμβόλιο σε όλους ή να διαλέγουμε γιατί έχουν διαφορετικό μηχανισμό δράσης.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
δεν εχω ιδέα. θεωρω πως είτε πρέπει να γίνει ένα καθολικό εμβόλιο σε όλους ή να διαλέγουμε γιατί έχουν διαφορετικό μηχανισμό δράσης.
Δεν θα διαλέγουμε πάντως. Το ακουσα από το Μόσιαλο. Ότι μας τύχει. Απλώς κατάλαβα ότι θα ξεκινήσουμε με pfizer.
ο ΑΠΘ δημιούργησε μικροβιοκτόνο μάσκα για τον κορωνοϊό


Μεγαλο το αρθρο τα υπολοιπα στην πηγη
Φανταστικό. Πάντα μπροστα το ΑΠΘ! Αυτό πρέπει να δοθεί οπωσδήποτε στους γιατρους και τους νοσοκόμους. Θα είχαν σωθεί ζωές αν υπήρχε νωρίτερα.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν θα διαλέγουμε πάντως. Το ακουσα από το Μόσιαλο. Ότι μας τύχει. Απλώς κατάλαβα ότι θα ξεκινήσουμε με pfizer.

Φανταστικό. Πάντα μπροστα το ΑΠΘ! Αυτό πρέπει να δοθεί οπωσδήποτε στους γιατρους και τους νοσοκόμους. Θα είχαν σωθεί ζωές αν υπήρχε νωρίτερα.
μη κοιτάς τι λένε τώρα θα αλλάξουν πολλά σε ένα μήνα.. δε σημαίνει ότι επειδή το συζητάνε θα ισχύσει ακόμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ο ΑΠΘ δημιούργησε μικροβιοκτόνο μάσκα για τον κορωνοϊό


Μεγαλο το αρθρο τα υπολοιπα στην πηγη
Ocean Reef Aria Classic Full Face - Skroutz.gr
πήρανε αυτή βάλανε ειδικά φίλτρα και τέλος...
πω πραγματικά κάτι πιο έξυπνο μαζικης παραγωγής δε βρήκανε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
μη κοιτάς τι λένε τώρα θα αλλάξουν πολλά σε ένα μήνα.. δε σημαίνει ότι επειδή το συζητάνε θα ισχύσει ακόμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ocean Reef Aria Classic Full Face - Skroutz.gr
πήρανε αυτή βάλανε ειδικά φίλτρα και τέλος...
πω πραγματικά κάτι πιο έξυπνο μαζικης παραγωγής δε βρήκανε;
Δεν γνωριζω,την ειδηση εβαλα. :bye2:

Ελπιζω να μπορουμε να διαλεξουμε εμβολιο,αλλιως το θεωρω απαραδεχτο.Πχ της οξφορδης δεν το θελω,απο οσα ξερω και προτιμω της μοντερνα απο της pfiser. Με 70 βαθμους κελσιου, ε ...ολο και καμια στραβη μπορει να γινει,να μου λειπει.Αν εχουν εμβόλιο που δεν θελω υποχρεωτικο απλα δεν θα το κανω.Ελπιζω να μην ειναι τοσο μαλακες.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
η πρόβλεψη μου ήταν να είναι σε όλους προαιρετικό, από την μία μας λες οτι θα είναι υποχρεωτικό για κάποιους κλαδους... και από την αλλη οτι την προβλεψη μου την κανανε όλοι ....

Θεωρώ πως δε θα είναι υποχρεωτικό για κανένα αλλά θα υπάρχει ισχυρή σύσταση.. αλλά σε καμία περίπτωση υποχρεωτικό.

Μερικά εμβόλια είναι υποχρεωτικά σε κάποιους ταξιδιώτες αλλά σε καμία περίπτωση δε πιστεύω ότι θα είναι υποχρεωμένο για αυτό που θα βγει για ευνόητους λόγους.
«Δεν πιστεύω ότι η υποχρέωση είναι ο τρόπος να προχώρησουμε», υποστήριξε η Κέιτ Ο’ Μπράιαν, η διευθύντρια του Τμήματος Εμβολιασμών του ΠΟΥ σε μια συνέντευξη Τύπου. «Μπορεί να υπάρχουν ορισμένες χώρες ή ορισμένες καταστάσεις σε χώρες όπου οι επαγγελματικές συνθήκες το απαιτούν ή θα συνίσταται ιδιαίτερα ο εμβολιασμός», πρόσθεσε, λέγοντας ότι τα νοσοκομεία μπορεί να είναι ένα τέτοιο παράδειγμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Είδατε που έλεγα για σύσταση.... . νομίζω δεν είμαι χαζοί ... για να καταλάβουμε γιατί το κάνουν αυτό.
Δεν γνωριζω,την ειδηση εβαλα. :bye2:

Ελπιζω να μπορουμε να διαλεξουμε εμβολιο,αλλιως το θεωρω απαραδεχτο.Πχ της οξφορδης δεν το θελω,απο οσα ξερω και προτιμω της μοντερνα απο της pfiser. Με 70 βαθμους κελσιου, ε ...ολο και καμια στραβη μπορει να γινει,να μου λειπει.Αν εχουν εμβόλιο που δεν θελω υποχρεωτικο απλα δεν θα το κανω.Ελπιζω να μην ειναι τοσο μαλακες.
και εγώ της Oξφόρνης δε το θέλω με τπτ. οι Αμερικάνοι είναι κερδοσκόποι με τα καλά και τα κακά τους εμενα αυτή η λογική τους δε μου αρέσει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Γιατι να μας υποχρεώσουν ομως εστω και εμμέσως να το κάνουμε;
Εμενα η μητερα μου κοντεψε να παραλύσει μικρη απο ενα εμβολιο, και τις ειχαν πει οι γιατροι να μην κανει στην ζωη της ποτε ξανα εμβολιο, ομως πως αυτο το αποδεικνυει τωρα μετα απο τοσα χρονια; Με ποιο δικαιωμα αν δεν εμβολιαστει τωρα δεν θα μπορει να πηγαινει σουπερ μαρκετ πχ ή στην δουλεια ή στην τραπεζα; Πως θα ζησει;
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτο που γινεται.
Επισης, γνωμη μου πως ΠΑΝΤΑ θα επρεπε οποιος ηταν αρρωστος να φοραγε μασκα. Εδω στα επειγοντα 1,5 χρονο πριν ειχαμε παει και μια κυρια εβηχε τοσο πολυ ηταν ΤΟΣΟ ΑΡΡΩΣΤΗ και δεν φοραγε μασκα, δεν θα μας κολλαγε λοιπον; Δεν θα μπορουσε να κολλαγε καποιον και να πεθαινε; Δεν ειχε ευθυνη τοτε;
Τοσο χρονια τους αφηναμε να βηχουν παντου και να κολλανε τον κοσμο, και τωρα φτασαμε στο αλλο ακρο.
Δε νομίζω να υποχρεώσουν κάποιον που είχε αντίδραση σε εμβόλιο να το κάνει τώρα με το ζόρι. Με τίποτα. Δυστυχώς αν γίνει υποχρεωτικό θα φταίνε οι ψεκασμοί και οι αρνητές. Για να σπάσει η αλυσίδα της μετάδοσης πρέπει να εμβολιαστεί το 70% του πληθυσμού. Τι άλλο έχεις να προτείνεις όταν ο κόσμος δεν φοράει καν μασκα;
Υποχρεωτικη μασκα σε εξωτερικούς χωρους εχει σε ολες τις χωρες του Βόρειου ημισφαιριου (βλ. χειμωνας) εκτος Σουηδιας που υπαρχει ισχυρη συσταση στους εσωτερικούς χωρους κ απαγόρευση σε συγκεντρωση οχτω ατομων σε ανοιχτο χωρο.
Σε πολλες χωρες οι ποινες ειναι πολυ μεγαλυτερες απο αυτες της Ελλαδας.
Ούτε εδώ είναι υποχρεωτική σε εξωτερικούς χώρους. Μόνο σε εσωτερικούς.
To 2009-10 αυτοί που εθελοντικά κάνανε το εμβόλιο της γρίπης υπόγραφανε σχετικό έντυπο ότι δέχονται. Υποθέτω πως θα γίνει κάτι ανάλογο και τώρα και φυσικά όταν γίνει αυτο΄θα επιβεβαιώ σε όλα που έλεγα περί εμβολίου ...

Όπως φαίνεται θα είμαι από τους πρώτους που θα κάνουν το εμβόλιο οπότε θα σας μεταφέρω την εμπειρία μου :D
Εγώ μάλλον θα είμαι από τους πρώτους. Έρχεται παρτίδα με 250χιλ δόσεις από βδομάδα και αναμένεται έγκριση τέλος της εβδομάδας. Να το κάνουμε να τελειώνουμε γιατί θέλω και να ταξιδέψω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top