• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι, πανε καλα.

Οι επιδημιολογοι τι λενε;
Οι επιδημιολογοι θελουν να εμβολιασουν περισσοτερο κοσμο και δεν δινουν σημασια σε οτιδηποτε αλλο. Εδω παντως ο ιατρικος συλλογος εστειλε επιστολη χαρακτηριζοντας την καθυστερηση πειραματισμο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης οταν σκοπευεις να χρησιμοποιησεις καποιο φαρμαρκο περα απο οτι περιεχεται στο monograph, χρειαζεσαι εγκριση απο το υπουργειο υγειας και επιβαλλεται να λαβεις συγκαταθεση απο το προσωπο που θα το λαβει αφου εχεις εξηγησει τα παντα και ολες τις πιθανες παρενεργειες, κινδυνους, ωφελη, κτλ. Αυτοι εδω ουτε εγκριση εχουν παρει, ουτε θα λαβουν informed consent απο εμας. Προκειται για ξεκαθαρο πειραματισμο χωρις την συγκαταθεση μας. Αν τους ρωτησεις τι παρενεργειες θα εχει η καθυστερηση της δοσης δεν μπορουν να σου απαντησουν. Εγω δεν δεχομαι να παρω μερος σε τετοιου ειδους εμβολιασμο. Αν το κανουν σωστα θα ειμαι η πρωτη που θα τρεξει, αλλα υπο αυτες τις συνθηκες δεν μπορω να δωσω την συγκαταθεση μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εδω θα καθυστερησουν την χορηγηση της 2ης δοσης του εμβολιου στις 5+ εβδομαδες. Συνεπως θα αρνηθω κατηγορηματικα να κανω το εμβολιο. Η εγκριση ηταν για το πρωτοκολλο εμβολιασμου των εταιριων και οταν παραβιαζεις αυτο το πρωτοκολλο δεν μπορεις να κανεις informed consent. Δεν υπαρχουν ερευνες στις οποιες μπορει να βασιστει η καθυστερηση. Δεν γνωριζουμε αν αυτη η καθυστερηση θα εχει επιπτωσεις στον ρυθμο εμφανισης παρενεργειων. Δεν γνωριζουμε ποια θα ειναι η αποτελεσματικοτητα του εμβολιου. Ναι, θελουν να εμβολιασουν περισσοτερο κοσμο ετσι, αλλα μας μετατρεπουν σε πειραματοζωα. Συνεπως εμβολιο δεν κανω αν δεν χορηγηθει η 2η δοση στην ωρα της. Αυτη τη στιγμη η καθυστερηση αυτη συνιστα πειραματισμο. Πειραματισμο σε χιλιαδες ανθρωπους οι οποιοι δεν μπορουν να κανουν informed consent.
Πολυ σωστη τοποθετηση :thumbup: και εδω μου ερχεται η απορια,αφου τοτε επιμενουν καποιες κυβερνησεις και το ειδα κι εγω να καθυστερησει η δευτερη δοση τοτε ποιος ο λογος αφου η δευτερη που θα μας εξασφαλιζε κατα καποιον τροπο προστασια,και δεν θα γινει,ποιος ο λογος να βιαστουμε τωρα να κανουμε την πρωτη?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πολυ σωστη τοποθετηση :thumbup: και εδω μου ερχεται η απορια,αφου τοτε επιμενουν καποιες κυβερνησεις και το ειδα κι εγω να καθυστερησει η δευτερη δοση τοτε ποιος ο λογος αφου η δευτερη που θα μας εξασφαλιζε κατα καποιον τροπο προστασια,και δεν θα γινει,ποιος ο λογος να βιαστουμε τωρα να κανουμε την πρωτη?
Στην Αγγλια θα την καθυστερησουν 12 εβδομαδες. Αν ειναι ετσι ρε παιδια να μην κανουμε καν την 2η δοση. Το πιο εξοργιστικο ειναι οτι εδω εκαναν καποιοι την 1η δοση νομιζοντας οτι θα κανουν την 2η στις 21 ημερες και τωρα τους λενε οτι θα γινει στις 35. Δεν παιζουν τιμια.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Θελω πολύ να δω τι θα λένε όλοι αυτοι που τώρα είναι φανατικά υπερ των μέτρων και δεν τους νοιάζει τίποτα άλλο παρά μόνο ο covid τι θα λένε στα όσα έρχονται.
Αν κοιτάξεις ποιοι είναι, θα δεις ότι θα σου κουνάνε και το δάχτυλο λέγοντας πως εσυ φταις που δεν τους άκουγες
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,772 μηνύματα.
Μπερδεύτηκα, νόμιζα ότι μιλούσαμε για Βραζιλία. Η Αργεντινή πού κολλάει;
Nαι λαθος. Σόρυ. Μιλούσα παράλληλα στο τηλέφωνο και δεν πρόσεξα... https://www.dianeosis.org/2016/10/brazil/
Αυτό ομως καθιστά ακόμα πιο τραγικο το γεγονός οτι η Βραζιλία χρεοκοπεί.
Βεβαια λέγεται οτι μόνο στις φαβέλες της Βραζιλιας κατοικουν 15 εκατομμυρια άτομα.
1610134967177.png

Πηγή...
Και γινεται αναφορά για ακραία φτώχεια, οχι απλά κατω από τα όρια της φτωχειας... Για Βραζιλία δεν μιλάει; ή κανω λάθος;
---------

Επισης οταν σκοπευεις να χρησιμοποιησεις καποιο φαρμαρκο περα απο οτι περιεχεται στο monograph, χρειαζεσαι εγκριση απο το υπουργειο υγειας
Κατάλαβα. Επειδη δεν ειναι monograph ούτε paper ή review. Αρα τι προτείνεις; Να μην κάνουμε ούτε την πρώτη;
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
@Nelliel
Επομένως πώς κάποιος θα είναι σίγουρος ότι η 2η δόση θα έρθει στην ώρα της να την κάνει, ώστε να πάει τώρα να κάνει την 1η με ήσυχο το κεφάλι του? Θέλω να πω αν πάω εγώ τώρα και κάνω την 1η, μετά ό,τι και να πω, όποιον και να κατηγορήσω, δεν εξαρτάται πλέον από μένα πότε θα την κάνω τη 2η, με τις όποιες συνέπειες να τις υποστώ εγώ, όπως πολύ σωστά παραθέτεις. Άρα τι κάνουμε? Κανείς δεν μπορεί να μας εγγυηθεί σε αυτή τη φάση υποθέτω πως η 2η δόση θα γίνει στην ώρα της ακριβώς. Άρα δεν κάνουμε εξαρχής ούτε την 1η?
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Από τα 100 άτομα που έχω ρωτήσει ούτε τα 20 δεν θα τα κάνουν. Εμβόλια θα υπάρχουν αλλά κανείς δεν θα θέλει να τα κάνει.
Ευτυχώς αυτά που μας μεταφέρεις από το παράλληλο σύμπαν σου, πολύ σπάνια επαληθεύονται στο δικό μας κόσμο.

0000968776.jpg
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
@Nelliel
Επομένως πώς κάποιος θα είναι σίγουρος ότι η 2η δόση θα έρθει στην ώρα της να την κάνει, ώστε να πάει τώρα να κάνει την 1η με ήσυχο το κεφάλι του? Θέλω να πω αν πάω εγώ τώρα και κάνω την 1η, μετά ό,τι και να πω, όποιον και να κατηγορήσω, δεν εξαρτάται πλέον από μένα πότε θα την κάνω τη 2η, με τις όποιες συνέπειες να τις υποστώ εγώ, όπως πολύ σωστά παραθέτεις. Άρα τι κάνουμε? Κανείς δεν μπορεί να μας εγγυηθεί σε αυτή τη φάση υποθέτω πως η 2η δόση θα γίνει στην ώρα της ακριβώς. Άρα δεν κάνουμε εξαρχής ούτε την 1η?
Θα μπορουσαν να δινουν τις μισες δοσεις και τις αλλες μισες να τις εχουν στην ακρη για την επαναληπτικη δοση οπως εχουν κανει αρκετες περιοχες. Τουλαχιστον τωρα στην αρχη μεχρι να βγουν δεδομενα για το τι γινεται οταν η 2η δοση καθυστερειται. Επισης αν δεν κρατησουν αποθεματα για την επαναληπτικη, θα μπορουσαν να ενημερωσουν οτι η 2η δοση δεν ειναι εγγυημενη και οτι δεν γνωριζουν ποσο θα καθυστερησει και τι επιπτωσεις θα εχει. Ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουν ερευνες αυτη τη στιγμη που μελετουν τι γινεται οταν καθυστερειται η 2η δοση, αλλα η διαφορα της ερευνας vs να σου δωσει το κρατος την δοση καθυστερημενα και εσκεμμενα, ειναι τεραστια. Στην ερευνα σε παρακολουθουν στενα, σε ελεγχουν για αλλεργιες, προβληματα υγειας, κτλ, σου αναφερουν πιθανους κινδυνους, ωφελη, οπως επισης σου δινουν καθορισμενο προγραμμα το οποιο ακολουθειται στενα. Υπογραφεις οτι θα παρεις την δοση στις 6 βδομαδες αντι για 3 και υπογραφεις οτι η αποφαση σου ειναι βασισμενη στις πληροφοριες που σου εχουν δωθει. Εχεις πληρη επιγνωση εν αντιθεσει με τον μαζικο εμβολιασμο που δεν σου ξεκαθαριζουν ποτε θα παρεις την επομενη δοση και αν αυτη η καθυστερηση θα εχει επιπτωσεις. Παιρνεις γουρουνι στο σακι. Αν καποιος ειναι ενταξει με αυτο ας το κανει. Εγω αρνουμαι να λαβω μερος σε μια ερευνα τετοιας κλιμακας που νιωθω οτι παραβιαζει το δικαιωμα μου για να λαβω μια σωστη αποφαση και δεν λαμβανει υποψην την ασφαλεια μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κατάλαβα. Επειδη δεν ειναι monograph ούτε paper ή review. Αρα τι προτείνεις; Να μην κάνουμε ούτε την πρώτη;
Εγω προσωπικα δεν θα κανω ουτε την πρωτη μεχρι να σταματησουν να με θεωρουν πειραματοζωο. Οταν θα ερθουν δεδομενα που θα δειχνουν οτι οντως η καθυστερηση αυτη μπορει να γινει, τοτε θα το κανω. Μεχρι τοτε ομως θα περιμενω. Ερχεται και το εμβολιο της J&J που χρειαζεται μονο μια δοση, οποτε αν δεν εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα μεχρι τοτε, θα κανω το εμβολιο της J&J.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,772 μηνύματα.
Ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουν ερευνες αυτη τη στιγμη που μελετουν τι γινεται οταν καθυστερειται η 2η δοση, αλλα η διαφορα της ερευνας vs να σου δωσει το κρατος την δοση καθυστερημενα και εσκεμμενα, ειναι τεραστια.
Eσύ θα κρίνεις. Προφανώς πάντως και θα υπάρχουν μελέτες.
Ερχεται και το εμβολιο της J&J που χρειαζεται μονο μια δοση, οποτε αν δεν εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα μεχρι τοτε, θα κανω το εμβολιο της J&J.
Μπορείς να επιλέξεις;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ευτυχώς αυτά που μας μεταφέρεις από το παράλληλο σύμπαν σου, πολύ σπάνια επαληθεύονται στο δικό μας κόσμο.

Αν και δεν είμαι αρνητική για το εμβόλιο όταν έρθει η σειρά μου, δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η απάντηση στον Ακίκο. Πάρα πολύς κόσμος είναι επιφυλακτικός για ένα εμβόλιο που μόλις βγήκε και σκέφτεται πως δεν θέλει να το κάνει. Βρίσκεις πουθενά κάτι περίεργο σε αυτό που λέει ή απλώς όλα τα άτομα που έχεις μιλήσει είναι τελείως θετικά σε αυτό;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Δεν μας ενδιαφέρουν οι ιδ. υπάλληλοι, οι αυτοαπασχολούμενοι επιστήμονες, οι έμποροι και λοιποί. Εμείς πανηγυρίζουμε γιατί είμαστε υγειονομικά καλύτερα από τη Βραζιλία (στην οποία λιάζονται στις παραλίες όλοι ξεμάσκωτοι).
Τον επιβεβαιώνω ,έχω ακούσει αστυνομικούς που διαμένουν σε ξενοδοχείο κοντά στην περιοχή να μιλάνε για τέτοια ημερομηνία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eσύ θα κρίνεις. Προφανώς πάντως και θα υπάρχουν μελέτες.

Μπορείς να επιλέξεις;
Ναι με το να κλείνεις συνέχεια ραντεβού μέχρι να πετύχεις το εμβόλιο που θες
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τον επιβεβαιώνω ,έχω ακούσει αστυνομικούς που διαμένουν σε ξενοδοχείο κοντά στην περιοχή να μιλάνε για τέτοια ημερομηνία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι με το να κλείνεις συνέχεια ραντεβού μέχρι να πετύχεις το εμβόλιο που θες
Η νεα πραγματικοτητα που γραφαμε προχθες αν θυμασαι δες

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Η νεα πραγματικοτητα που γραφαμε προχθες αν θυμασαι δες

Κοίτα σίγουρα δεν θα έρθει ντου η νέα πραγματικότητα, σιγά σιγά με βηματακια .Π.χ εγώ το δέχομαι αυτό που λέει το άρθρο γιατί έτσι μειώνεται κάπως το πρόβλημα με τα κρούσματα ....αλλά έτσι περνάνε σιγά σιγά αυτά που έχουν στην αντζεντα....σιγά σιγά χωρίς να αντιδράσουμε εμείς
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Eσύ θα κρίνεις. Προφανώς πάντως και θα υπάρχουν μελέτες.

Μπορείς να επιλέξεις;
Αυτο ειναι το προβλημα. Οτι ΔΕΝ υπαρχουν μελετες που να δειχνουν οτι μπορει να καθυστερησει η δοση ή να αραιωθει. Θα υπαρξουν σε 2-3 μηνες καποια αποτελεσματα, αλλα δεν υπαρχει απολυτως τιποτα αυτη τη στιγμη. Μας μετατρεπουν σε πειραματοζωα με την ανοχη πολλων. Δικαιως εχει ξεσηκωθει ο ιατρικος συλλογος και ο συλλογος νοσηλευτων εδω και ελπιζω συντομα και αλλοι.
Δε νομιζω να μπορω να επιλεξω εμβολιο, εκτος αν υπαρξει πλεονασμα εμβολιων.

 
Τελευταία επεξεργασία:

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Πρόσφατος απόφοιτος εδώ. Δεν πειράζει που σπαταλάω τα πιο παραγωγικά χρόνια μου μαντρωμένος, ή που μετά θα έρθω αντιμέτωπος με την (πιθανόν αυξημένη) στρατιωτική θητεία, ή την σχεδόν βέβαιη ανεργία μετά. Οι πασοκόγεροι και οι χουντόγεροι να είναι καλά και ας φάνε τις σάρκες της νέας γενιάς για άλλη μία φορά.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,914 μηνύματα.
Πρόσφατος απόφοιτος εδώ. Δεν πειράζει που σπαταλάω τα πιο παραγωγικά χρόνια μου μαντρωμένος, ή που μετά θα έρθω αντιμέτωπος με την (πιθανόν αυξημένη) στρατιωτική θητεία, ή την σχεδόν βέβαιη ανεργία μετά. Οι πασοκόγεροι και οι χουντόγεροι να είναι καλά και ας φάνε τις σάρκες της νέας γενιάς για άλλη μία φορά.

Πρόσεχε, θα σου την πέσουν ότι δήθεν μισείς τους ηλικωμένους και πως θες να τους ξεφορτωθείς. Κανένας, βέβαια, δεν αναρωτιέται, γιατί η Ελλάδα κατήντησε τόσο γεροντολάγνα και το να μισεί τους νέους ανθρώπους.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,772 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Πρόσφατος απόφοιτος εδώ. Δεν πειράζει που σπαταλάω τα πιο παραγωγικά χρόνια μου μαντρωμένος, ή που μετά θα έρθω αντιμέτωπος με την (πιθανόν αυξημένη) στρατιωτική θητεία, ή την σχεδόν βέβαιη ανεργία μετά. Οι πασοκόγεροι και οι χουντόγεροι να είναι καλά και ας φάνε τις σάρκες της νέας γενιάς για άλλη μία φορά.
Άρα τα ιδια λες για τους παππούδες σου, τους γονεις σου σε λιγα χρονια και προφανώς και για εσένα όταν φτάσεις τα 70+.

Και εγω 21 ετών είμαι ομως εχω το μυαλο να καταλαβω οτι δεν μας εκλεισαν οι γεροι μέσα αλλά οι λοιμοξιολογοι.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ευτυχώς αυτά που μας μεταφέρεις από το παράλληλο σύμπαν σου, πολύ σπάνια επαληθεύονται στο δικό μας κόσμο.
1610179428038.png

Ευτυχώς τα γραπτά μένουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν και δεν είμαι αρνητική για το εμβόλιο όταν έρθει η σειρά μου, δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η απάντηση στον Ακίκο. Πάρα πολύς κόσμος είναι επιφυλακτικός για ένα εμβόλιο που μόλις βγήκε και σκέφτεται πως δεν θέλει να το κάνει. Βρίσκεις πουθενά κάτι περίεργο σε αυτό που λέει ή απλώς όλα τα άτομα που έχεις μιλήσει είναι τελείως θετικά σε αυτό;
Οι εμβολιασμοί στα μεγάλα νοσοκομεία ήδη πραγματοποιούνται. Παρόλα αυτά δεν μας λένε στατιστικά και ποσοστά ποιοι έκαναν το εμβόλιο για ευνόητους λόγους.


Από πληροφορίες μου από υγειονομικούς, από αυτούς που δήλωσαν ένα 20% περίπου δεν πήγε να εμβολιαστεί στο προγραμματισμένο ραντεβού τους και τους έδωσαν την επιλογή να ξανακλείσουν ραντεβού. Και πρέπει να λάβουμε υπόψιν ότι στα νοσοκομεία υπάρχει ιεραρχία και αρκετοί αναγκάζονται να κάνουν το εμβόλιο έμμεσα. Στο γενικό πληθυσμό που δεν υπάρχει αυτή η πίεση και ο γενικός πληθυσμός είναι επιρρεπής σε κάθε μορφής προπαγάνδας το 20% φαντάζει λογικό ποσοστό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top