• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
7 ημέρες καραντινα είναι λίγο πάντως 🤨 Θα πάρω τηλ σε εργαστήριο αύριο να μάθω σε πόσες μέρες βγαίνουν τα αποτελέσματα. Αν βγαίνουν εντός 48 ωρών τότε δεν χρειάζεται τεστ στην Γερμανία. Μπελάς τα τεστ. Καλύτερα καραντίνα 14 μέρες σε όλους.
14 μέρες καραντίνα αν έχεις θετικό τέστ στην Ελλάδα, τώρα για τους ταξιδιώτες είναι υποχρεωτικό προληπτικό 7 μέρες καραντίνα αν έχεις αρνητικό τέστ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Το σμσ να φυγει και όλα κομπλέ
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ολα όσα μας συμβαίνουν, βεβαιώσεις μετακίνησης, sms, απαγορεύσεις διάφορες όπως απο Νομό σε Νομό, έχουν έναν ορίζοντα. Την εξοικείωση μας με το να επιτρέπουμε με την θέληση μας τους διάφορους ελέγχους που μας επιβάλλουν. Αυτό φαίνεται απο το οτι ενώ περιμέναμε την χαλάρωση των μέτρων στις 8/1/ 21, τα μέτρα σκλήρυναν. Και όλως ξαφνικά, απελευθέρωσαν το λιανεμπόριο. Εκείνο που δεν κατάλαβα όμως είναι η απαγόρευση στο κυνήγι και στο ψάρεμα. Υπάρχει κάτι το επικίνδυνο σε αυτές τις δραστηριότητες;
Αν δούμε με καθαρό τον οφθαλμό μας, θα δούμε εξάρσεις στα μέτρα που είμαστε σιωπηλοί αποδέκτες.
Και καμία κίνηση ενημέρωσης μας, σχετικά με το αν υπάρχουν κάποια φαρμακευτικά σκευάσματα που καταπολεμούν τον ιό. Γιατι με όλες τις γρίπες ως τώρα, οι Γιατροί συνταγογραφούσαν.
Με τον νέο όμως, τίποτα. Ενώ νόσησα με τον ιό, για δέκα ημέρες ο Γιατρός μου, δεν μου έδινε τίποτα (και σε άλλους συνέβη αυτό), μετά τις δέκα ημέρες και αφού βρέθηκαν εστίες στους πνεύμονες μου, συνταγογράφησε αντιβίωση διπλή και σε δέκα ημέρες είχαν μειωθεί οι εστίες(παράξενο αυτό).
Πείτε μου τώρα, τί να πιστέψω; Μήπως το οτι δεν μπήκα στο Νοσοκομείο λόγω έλλειψης κλινών, βοήθησε;


Και η ελευθερία μας εκουσίως απωλέσθη.
Αν βγούμε έξω με sms, δεν θα επιβαρύνουμε κάτι.
Αν βγούμε όπως πρώτα, τότε είναι επικίνδυνη ενέργεια.

Τα μέτρα όμως καλά κρατούν.
Τα γουνοφόρα ζωάκια θανατώθηκαν, οι νυχτερίδες αφέθηκαν ελεύθερες.

Αντε τώρα να μάθουμε και το κατα ΚΚΕ Ευαγγέλιον: ΤΑΞΙΚΟΣ Ο ΑΓΩΝ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!:xtipao:

Κάτι παιδιά έλεγαν: <<άν κάνουμε εμβόλιο, θα μας αφήσουν να πάμε εκδρομή>>;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ολα όσα μας συμβαίνουν, βεβαιώσεις μετακίνησης, sms, απαγορεύσεις διάφορες όπως απο Νομό σε Νομό, έχουν έναν ορίζοντα. Την εξοικείωση μας με το να επιτρέπουμε με την θέληση μας τους διάφορους ελέγχους που μας επιβάλλουν. Αυτό φαίνεται απο το οτι ενώ περιμέναμε την χαλάρωση των μέτρων στις 8/1/ 21, τα μέτρα σκλήρυναν. Και όλως ξαφνικά, απελευθέρωσαν το λιανεμπόριο. Εκείνο που δεν κατάλαβα όμως είναι η απαγόρευση στο κυνήγι και στο ψάρεμα. Υπάρχει κάτι το επικίνδυνο σε αυτές τις δραστηριότητες;
Αν δούμε με καθαρό τον οφθαλμό μας, θα δούμε εξάρσεις στα μέτρα που είμαστε σιωπηλοί αποδέκτες.
Και καμία κίνηση ενημέρωσης μας, σχετικά με το αν υπάρχουν κάποια φαρμακευτικά σκευάσματα που καταπολεμούν τον ιό. Γιατι με όλες τις γρίπες ως τώρα, οι Γιατροί συνταγογραφούσαν.
Με τον νέο όμως, τίποτα. Ενώ νόσησα με τον ιό, για δέκα ημέρες ο Γιατρός μου, δεν μου έδινε τίποτα (και σε άλλους συνέβη αυτό), μετά τις δέκα ημέρες και αφού βρέθηκαν εστίες στους πνεύμονες μου, συνταγογράφησε αντιβίωση διπλή και σε δέκα ημέρες είχαν μειωθεί οι εστίες(παράξενο αυτό).
Πείτε μου τώρα, τί να πιστέψω; Μήπως το οτι δεν μπήκα στο Νοσοκομείο λόγω έλλειψης κλινών, βοήθησε;

Τα μέτρα όμως καλά κρατούν.
Και η ελευθερία μας εκουσίως απωλέσθη.
Τα γουνοφόρα ζωάκια θανατώθηκαν, οι νυχτερίδες αφέθηκαν ελεύθερες.
Αντε τώρα να μάθουμε και το κατα ΚΚΕ Ευαγγέλιον: ΤΑΞΙΚΟΣ Ο ΑΓΩΝ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!:xtipao:

Κάτι παιδιά έλεγαν: <<άν κάνουμε εμβόλιο, θα μας αφήσουν να πάμε εκδρομή>>;;;
Υπάρχει προτοκολλο που ακολουθούν οι ιατροί .Σε νοσοκομείο μπαίνεις μόνο σε severe καταστάσεις (δύσπνοια , εκδηλώσεις σε άλλα όργανα του σώματος κλπ) .Ως αρχικο πλάνο είναι να κάτσεις σπίτι και να περάσει έτσι ,αν γίνει χειρότερη η κατάσταση τότε πας για μεθ ξέρω εγώ .Άμα ήταν να έμπαινε κάθε κρουσμα νοσοκομείο κάθε χώρα θα είχε κατάρρευσει τώρα
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Υπάρχει προτοκολλο που ακολουθούν οι ιατροί .Σε νοσοκομείο μπαίνεις μόνο σε severe καταστάσεις (δύσπνοια , εκδηλώσεις σε άλλα όργανα του σώματος κλπ) .Ως αρχικο πλάνο είναι να κάτσεις σπίτι και να περάσει έτσι ,αν γίνει χειρότερη η κατάσταση τότε πας για μεθ ξέρω εγώ .Άμα ήταν να έμπαινε κάθε κρουσμα νοσοκομείο κάθε χώρα θα είχε κατάρρευσει τώρα
Το οτι νοσούσα για δέκα ημέρες και είχα στις ακτινογραφίες τρεις εστίες στους πνεύμονες και βήχα ήταν απλή περίπτωση;
Ο ίδιος ο γιατρός μου, πήρε τηλέφωνο στο Νοσοκομείο και μου είπε οτι δεν μπορώ να μπω μέσα γιατι ήταν γεμάτο. Δηλαδή έκρινε οτι έπρεπε να εισαχθώ στο Νοσοκομείο. Αρα, το πρωτόσκολο επέτρεπε στον Γιατρό μου να μου προτείνει την εισαγωγή μου.
Ευτυχώς όμως που δεν ήταν διαθέσιμη η παροχή ιατρικής περίθαλψης, με ότι συνεπάγεται και όσες αμφιβολίες εγείρονται απο τις μέχρι τώρα εισαγωγές και τα ποσοστά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Το οτι νοσούσα για δέκα ημέρες και είχα στις ακτινογραφίες τρεις εστίες στους πνεύμονες και βήχα ήταν απλή περίπτωση; Ο ίδιος ο γιατρός μου, πήρε τηλέφωνο στο Νοσοκομείο και μου είπε οτι δεν μπορώ να μπω μέσα γιατι ήταν γεμάτο. Δηλαδή έκρινε οτι έπρεπε να εισαχθώ στο Νοσοκομείο. Ευτυχώς όμως που δεν ήταν διαθέσιμη η παροχή ιατρικής περίθαλψης, με ότι συνεπάγεται και όσες αμφιβολίες εγείρονται απο τις μέχρι τώρα εισαγωγές και τα ποσοστά.
Ααα όντως ? Κατάλαβα λάθος τότε .Τι να πω πήγαινες για πνευμονία -δυσπνοια .Πάντως η αντιβίωση αρχίζει με το επιβεβαιώνεται η εστία όχι προληπτικά όπως είπε πιο πάνω .Ας απαντήσουν @fockos @juste un instant που έχουν περισσότερη εμπειρία και κριτική σκέψη πάνω στο θέμα
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ααα όντως ? Κατάλαβα λάθος τότε .Τι να πω πήγαινες για πνευμονία -δυσπνοια .Πάντως η αντιβίωση αρχίζει με το επιβεβαιώνεται η εστία όχι προληπτικά όπως είπε πιο πάνω .Ας απαντήσουν @fockos @juste un instant που έχουν περισσότερη εμπειρία και κριτική σκέψη πάνω στο θέμα
Τώρα για εμένα δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία.
Στην συνείδηση μου έχει απομυθοποιηθεί ο ιός.
Εγώ νόσησα, η γυναίκα μου όχι.
Γύρω μου υπάρχουν παραδείγματα, παρόμοια.
Νόσησε ένα άτομο σε οικογένεια και όλοι δεν νόσησαν, 5 άτομα.
Βλέπω στον κόσμο, Κίνα, βγήκαν όλοι έξω και δεν μπορώ να συγκρίνω αυτά που βλέπω με τα μέτρα που υφίσταμαι.
Να πω και κάτι ακόμα.
Στα ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ, όλοι ψωνίζουμε και καλώς ψωνίζουμε.
Δεν μιλώ για άλλους χώρους, γιατι εκεί δεν με αφορά το τι κάνουν.
Στις εκκλησίες όμως, τί ενοχλεί και πρέπει να υπάρχουν αυστηροί περιορισμοί; όσο για τον αγιασμό των υδάτων, βλέπουμε οτι πειραματικά το νερό αντιδρά σε ανθρώπινα συναισθήματα.
Ομως, για δύο χιλιάδες χρόνια που αγιάζει η εκκλησία μας τα ύδατα, δεν ενόχλησαν, με πρόσχημα τον ιό όμως, απαγόρευσαν τον αγιασμό των υδάτων. Είναι αστείο να βλέπουμε και συγκρίνουμε τα πράγματα.
Με ποια νομοθεσία κατοχυρώνονται αυτοί που προτείνουν - επιβάλλουν τέτοια μέτρα;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Τώρα για εμένα δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία.
Στην συνείδηση μου έχει απομυθοποιηθεί ο ιός.
Εγώ νόσησα, η γυναίκα μου όχι.
Γύρω μου υπάρχουν παραδείγματα, παρόμοια.
Νόσησε ένα άτομο σε οικογένεια και όλοι δεν νόσησαν, 5 άτομα.
Βλέπω στον κόσμο, Κίνα, βγήκαν όλοι έξω και δεν μπορώ να συγκρίνω αυτά που βλέπω με τα μέτρα που υφίσταμαι.
Να πω και κάτι ακόμα.
Στα ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ, όλοι ψωνίζουμε και καλώς ψωνίζουμε.
Δεν μιλώ για άλλους χώρους, γιατι εκεί δεν με αφορά το τι κάνουν.
Στις εκκλησίες όμως, τί ενοχλεί και πρέπει να υπάρχουν αυστηροί περιορισμοί;
Με ποια νομοθεσία κατοχυρώνονται αυτοί που προτείνουν - επιβάλλουν τέτοια μέτρα;;;;
Ο ιός υπάρχει (ξέρω πολλά άτομα δικά μου που νόσησαν ) αυτό είναι 100% .Το θέμα είναι αν είναι βιολογικό όπλο ή αν όντως κανανε δοκιμές μήπως βρουν τρόπο για την θεραπεία του aids ....τα δεδομένα στρέφονται προς βιολογικό όπλο αλλά τεσπά .
Στις εκκλησίες πηγαίνουν μεγάλα άτομα ηλικίας και συνήθως κοινωνούν ,φιλούν εικόνες κλπ ...μεταδίδουν τον ιό δλδ
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ο ιός υπάρχει (ξέρω πολλά άτομα δικά μου που νόσησαν ) αυτό είναι 100% .Το θέμα είναι αν είναι βιολογικό όπλο ή αν όντως κανανε δοκιμές μήπως βρουν τρόπο για την θεραπεία του aids ....τα δεδομένα στρέφονται προς βιολογικό όπλο αλλά τεσπά .
Στις εκκλησίες πηγαίνουν μεγάλα άτομα ηλικίας και συνήθως κοινωνούν ,φιλούν εικόνες κλπ ...μεταδίδουν τον ιό δλδ
Απο αυτά που έγραψα, προκύπτει οτι δεν αρνούμαι την ύπαρξη του ιού, για τον συγκεκριμένο λόγο του οτι νόσησα.
Ομως, απο την παραδοχή της ύπαρξη του και μέχρι την μετάδοση του στις εκκλησίες και ιδιαίτερα της κοινωνίας, έχει τεράστια απόσταση.
Η ιεραποστολή της εκκλησίας μας στην Αφρική, μας δίνει παραδείγματα ξεκάθαρα.
Οταν κοινωνούν οι πιστοί στην Αφρική με ασθένειες όπως AIDS, EMBOLA και μετά ο κάθε ιερέας, ως είθισται καταλύει όλη την κοινωνία, τί περισσότερο έχει αυτός ο νεόφερτος ιός και συζητούν όλοι όσοι έχουν άγνοια;;;
Αν ο ιός μεταλλάσσεται, δεν με αγγίζει καθόλου.
Η δική μας μετάλλαξη όμως, αυτή είναι τρομακτικά επικίνδυνη.
Εχει φωλιάσει στο μυαλό των συνανθρώπων μου ένας φόβος, μα ένας φόβος τέτοιου μεγέθους, που αδυνατώ να πω το παραμικρό.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Απο αυτά που έγραψα, προκύπτει οτι δεν αρνούμαι την ύπαρξη του ιού, για τον συγκεκριμένο λόγο του οτι νόσησα.
Ομως, απο την παραδοχή της ύπαρξη του και μέχρι την μετάδοση του στις εκκλησίες και ιδιαίτερα της κοινωνίας, έχει τεράστια απόσταση.
Η ιεραποστολή της εκκλησίας μας στην Αφρική, μας δίνει παραδείγματα ξεκάθαρα.
Οταν κοινωνούν οι πιστοί στην Αφρική με ασθένειες όπως AIDS, EMBOLA και μετά ο κάθε ιερέας, ως είθισται καταλύει όλη την κοινωνία, τί περισσότερο έχει αυτός ο νεόφερτος ιός και συζητούν όλοι όσοι έχουν άγνοια;;;
Αν ο ιός μεταλλάσσεται, δεν με αγγίζει καθόλου.
Η δική μας μετάλλαξη όμως, αυτή είναι τρομακτικά επικίνδυνη.
Εχει φωλιάσει στο μυαλό των συνανθρώπων μου ένας φόβος, μα ένας φόβος τέτοιου μεγέθους, που αδυνατώ να πω το παραμικρό.
Το aids δεν μεταφερετε με σταγονιδια μαν .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ok.png

.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγω θα περιμενω αυτην .&-
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Το aids δεν μεταφερετε με σταγονιδια μαν .
Ενώ ο ιός ο νέος που μας ταλαιπωρεί, μεταφέρεται με μαγνητισμό.
Ισως έτσι να εξηγείται οτι σε μια οικογένεια, κολλάει ένας γιατι έχει θετικό μαγνητισμό, ενώ όλοι οι άλλοι έχουν αρνητικό μαγνητισμό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 74786
.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγω θα περιμενω αυτην .&-
Μία εξαιρετικά αμφίβολη κατάσταση.
Και όλοι εμείς, θα πρέπει να αποδείξουμε οτι αποδεχόμαστε αυτή την αμφιβολία ως το τέλος των κάθε ελευθεριών μας επειδή έτσι απλά, ΕΠΕΙΔΗ...
στο τέλος της πρότασης μου, μπορείς να προσθέσεις ότι φαντάζεσαι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Θα ανοίξει η εστίαση τον Φεβρουάριο!! Επιτέλους μετά από 2.5 μήνες θα βγω με τους φιλους μου!!
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
84803 έχουν εμβολιαστεί.
Πόσοι μας λείπουν μέχρι τα 2 εκατομμύρια ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.


Ακομα πιστεύετε ότι είναι μια απλή πανδημία που συμβαιει φυσιολογικά ?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το οτι νοσούσα για δέκα ημέρες και είχα στις ακτινογραφίες τρεις εστίες στους πνεύμονες και βήχα ήταν απλή περίπτωση;
Ο ίδιος ο γιατρός μου, πήρε τηλέφωνο στο Νοσοκομείο και μου είπε οτι δεν μπορώ να μπω μέσα γιατι ήταν γεμάτο. Δηλαδή έκρινε οτι έπρεπε να εισαχθώ στο Νοσοκομείο. Αρα, το πρωτόσκολο επέτρεπε στον Γιατρό μου να μου προτείνει την εισαγωγή μου.
Ευτυχώς όμως που δεν ήταν διαθέσιμη η παροχή ιατρικής περίθαλψης, με ότι συνεπάγεται και όσες αμφιβολίες εγείρονται απο τις μέχρι τώρα εισαγωγές και τα ποσοστά.
Το ότι δεν πέθανες είναι κάτι που θα έπρεπε να σε χαροποιει αντί να σε μετατρέπει σε σκεπτικιστή. Σήμερα έμαθα ότι η μαμά μιας φίλης μου πέθανε και ο μπαμπάς της είναι διασωληνομενος. Συμμαθητής μου από το λύκειο πέθανε. Μια άλλη συμμαθήτρια μου 1 χρόνο μεγαλύτερη πέθανε και αυτή. Που να επεκταθω και στους άνω των 65. Το τοπικό νεκροταφείο δεν είχε τάφους και τους έθαβε ανάμεσα σε κυπαρίσσια.
Το aids δεν μεταφερετε με σταγονιδια μαν .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 74786
.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγω θα περιμενω αυτην .&-
Αν είναι 100% αποτελεσματικό θα βγάλω ένα σωρό λεφτά πάλι. Ήδη είμαι $15 ανά μετοχή πάνω 😂
Ενώ ο ιός ο νέος που μας ταλαιπωρεί, μεταφέρεται με μαγνητισμό.
Ισως έτσι να εξηγείται οτι σε μια οικογένεια, κολλάει ένας γιατι έχει θετικό μαγνητισμό, ενώ όλοι οι άλλοι έχουν αρνητικό μαγνητισμό.

Μία εξαιρετικά αμφίβολη κατάσταση.
Και όλοι εμείς, θα πρέπει να αποδείξουμε οτι αποδεχόμαστε αυτή την αμφιβολία ως το τέλος των κάθε ελευθεριών μας επειδή έτσι απλά, ΕΠΕΙΔΗ...
στο τέλος της πρότασης μου, μπορείς να προσθέσεις ότι φαντάζεσαι.
Αντί να ανεβάζεις ένα σωρό μαλακίες πήγαινε σε ένα νοσοκομείο, ένα νεκροταφείο ή μιλα με συγγενείς νεκρών να δεις αν είναι μαγνητισμός. Τι άλλο θα ακούσουμε. Να τους στέλνουμε για μαγνητικές να αλλάζουν φορτίο. Ημαρτον
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Το ότι δεν πέθανες είναι κάτι που θα έπρεπε να σε χαροποιει αντί να σε μετατρέπει σε σκεπτικιστή. Σήμερα έμαθα ότι η μαμά μιας φίλης μου πέθανε και ο μπαμπάς της είναι διασωληνομενος. Συμμαθητής μου από το λύκειο πέθανε. Μια άλλη συμμαθήτρια μου 1 χρόνο μεγαλύτερη πέθανε και αυτή. Που να επεκταθω και στους άνω των 65. Το τοπικό νεκροταφείο δεν είχε τάφους και τους έθαβε ανάμεσα σε κυπαρίσσια.
Το οτι δεν πέθανα, είναι κάτι που κατέγραψα και δεν πρόκειται να ξεχάσω σε όλες τις λεπτομέρειες που πέρασα.
Εδώ όμως, γράφω τις απορίες μου.
Απο την έναρξη της συγκεκριμένης ίωσης του κορωνοϊού, το ιατρικό πρωτόκολλο δεν επιτρέπει οποιαδήποτε προληπτικά μέτρα. Φαρμακευτικά σκευάσματα εννοώ.
Δηλαδή η λύση που έχουμε είναι μόνο να περιμένουμε το εμβόλιο;
Δεν είναι φανερό εδώ οτι με την αδράνεια που μας επιβάλλουν, χειροτερεύουμε την κατάσταση μας;
Αντί να ανεβάζεις ένα σωρό μαλακίες πήγαινε σε ένα νοσοκομείο, ένα νεκροταφείο ή μιλα με συγγενείς νεκρών να δεις αν είναι μαγνητισμός. Τι άλλο θα ακούσουμε. Να τους στέλνουμε για μαγνητικές να αλλάζουν φορτίο. Ημαρτον
Οχι τέκνον.
Μην αμαρτάνεις.
Ο λόγος είναι η επεξήγηση της πράξης μου, την οποία και οφείλω να κάνω αμέσως.

Μπορεί κυνικά να ειρωνεύτηκα συσχετίζοντας με μαγνήτες τα πράγματα.
Αλλά και εσύ ανάμεσα στο κυνικό και ειρωνεία, επέλεξες να επικεντρωθείς στο κυνικό μέρος και μόνο.

Ομως μεγαλύτερη σημασία έχει η ειρωνία που πηγάζει σε αυτά που είπα και απο εκεί βλέπει κανείς καθαρά το νόημα. Πάντως δεν ήθελα να σε μπερδέψω.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ενώ ο ιός ο νέος που μας ταλαιπωρεί, μεταφέρεται με μαγνητισμό.
Ισως έτσι να εξηγείται οτι σε μια οικογένεια, κολλάει ένας γιατι έχει θετικό μαγνητισμό, ενώ όλοι οι άλλοι έχουν αρνητικό μαγνητισμό.

Μία εξαιρετικά αμφίβολη κατάσταση.
Και όλοι εμείς, θα πρέπει να αποδείξουμε οτι αποδεχόμαστε αυτή την αμφιβολία ως το τέλος των κάθε ελευθεριών μας επειδή έτσι απλά, ΕΠΕΙΔΗ...
στο τέλος της πρότασης μου, μπορείς να προσθέσεις ότι φαντάζεσαι.

Ο νόμος του Faraday λέει κάτι για περιστρεφόμενα ηλεκτρικά πεδία. Τι γνώμη έχεις; :hi:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Το οτι δεν πέθανα, είναι κάτι που κατέγραψα και δεν πρόκειται να ξεχάσω σε όλες τις λεπτομέρειες που πέρασα.
Εδώ όμως, γράφω τις απορίες μου.
Απο την έναρξη της συγκεκριμένης ίωσης του κορωνοϊού, το ιατρικό πρωτόκολλο δεν επιτρέπει οποιαδήποτε προληπτικά μέτρα. Φαρμακευτικά σκευάσματα εννοώ.
Δηλαδή η λύση που έχουμε είναι μόνο να περιμένουμε το εμβόλιο;
Δεν είναι φανερό εδώ οτι με την αδράνεια που μας επιβάλλουν, χειροτερεύουμε την κατάσταση μας;

Οχι τέκνον.
Μην αμαρτάνεις.
Ο λόγος είναι η επεξήγηση της πράξης μου, την οποία και οφείλω να κάνω αμέσως.

Μπορεί κυνικά να ειρωνεύτηκα συσχετίζοντας με μαγνήτες τα πράγματα.
Αλλά και εσύ ανάμεσα στο κυνικό και ειρωνεία, επέλεξες να επικεντρωθείς στο κυνικό μέρος και μόνο.

Ομως μεγαλύτερη σημασία έχει η ειρωνία που πηγάζει σε αυτά που είπα και απο εκεί βλέπει κανείς καθαρά το νόημα. Πάντως δεν ήθελα να σε μπερδέψω.
Οχι βέβαια δεν είναι μόνο το εμβόλιο
Μπορείς να πας ως εθελοντής σε έρευνες φαρμάκων που πιθανόν να δουλεύουν
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top