• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτή την στιγμή στο Mega λέει ότι τα κρούσματα στην Αττική είναι 231 και στο Open λέει ότι στην Αττική είναι 538.Τα συμπεράσματα δικά σας.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Μια ωραια ποινικη διωξη το λιγοτερο για τον γιατρο και διαγραφη απο γιατρο βεβαια.

Νταξ το τερματιζουν καποιοι.Ηταν αυτος που τον εδιωξαν απο επικεφαλης εμβολιασμων στο ΚΥ της κερκυρας επειδη παρεκαμπτε τη λιστα και εβαζε τα φιλαρακια του για εμβολιασμο.Διαταχτηκε ΕΔΕ και τη μια πηγε νοσοκομειο επειδη τ τσαμενο ειχε ζαλαδες,για να αναβληθει η ΕΔΕ και μετα πηγε γιατι ειχε αδυναμια ακρων,παλι για να μην γινει η ΕΔΕ.Το εμπλουτισε κιολλας,μαλλον εμπνεομενος απο την νοσηλευτρια,οτι το επαθε μετα το εμβολιο κορονοιου.Και αυτο το πραγμα ειναι γιατρος.Τι να πει κανεις. :crazy:

Βασιλακόπουλος: Δεν παρέλυσε ο γιατρός στην Κέρκυρα – Έχει διαταχθεί ΕΔΕ σε βάρος του​

Ο καθηγητής Πνευμονολογίας και Εντατικής Θεραπείας, Θεόδωρος Βασιλακόπουλος έκανε μία σοβαρή καταγγελία με αφορμή το περιστατικό γιατρού στην Κέρκυρα που υποστήριξε ότι παρέλυσαν τα πόδια του έπειτα από τη δεύτερη δόση του εμβολίου κατά του κορονοϊού.
"Ένας συνάδελφος ο οποίος ήταν υπεύθυνος για τον εμβολιασμό στο Κέντρο Υγείας της Κέρκυρας έκανε το λάθος να εμβολιάσει εκτός σειράς κάποιους ανθρώπους και εκ των υστέρων δημιούργησε όλο αυτόν τον ντόρο πηγαίνοντας στο νοσοκομείο της Κέρκυρας και λέγοντας ότι έχει σοβαρό πρόβλημα δύσπνοιας και ασθματική κρίση", είπε μεταξύ άλλων ο κ. Βασιλακόπουλος μιλώντας στο ΟΡΕΝ.

"Χθες πήγε και είπε ότι έχει παράλυση. Δεν έχει καμία παράλυση. Νομίζω ότι εκκρεμεί μία ΕΔΕ και ο δημοσιογράφος ο οποίος το απεκάλυψε όλο αυτό το δεύτερο περιστατικό και φόβισε όλη την Ελλάδα για άλλη μία φορά νομίζω ότι είναι ένας εκ των εμβολιασθέντων εκτός σειράς. Αυτά είναι απαράδεκτα πράγματα, δεν πρέπει να γίνονται και δημιουργούν τρομερά μεγάλο πρόβλημα. Δεν γίνεται τυχαία εγώ που κατηγορούμαι για το ότι δεν ακολούθησαν τη σωστή οδό, εκ των υστέρων, τη μία μέρα να έχω δύσπνοια, την άλλη να έχω παράλυση. Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα", σημείωσε ο κ. Βασιλακόπουλος.

Αναφερόμενος στο περιστατικό με τη νοσηλεύτρια δήλωσε: "Είναι καλά, έχει επανέλθει πλήρως. 99,9% υπάρχουν οι νευρολόγοι που είναι πιο ειδικοί από εμένα αλλά δεν ήταν σύνδρομο Guillain - Barre. Δεν υπάρχει Guillain - Barre που να γυρνάει τόσο γρήγορα πίσω".
Βασιλακόπουλος: Δεν παρέλυσε ο γιατρός στην Κέρκυρα – Έχει διαταχθεί ΕΔΕ σε βάρος του - ΒΙΝΤΕΟ (enikos.gr)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Kαλά στάνταρ εσύ ήσουν από αυτούς που τον Μάρτη έτρεξαν να αδειάσουν όλα τα κωλόχαρτα.
Καλα εσυ μας εχεις συνηθισει στα φεηκ νιους,αλλα ρε φιλε φεηκ και για χρηστες; :clapping:

Ουτε νερο παραπανω δεν πηρα σε πληροφορω,για χαρτια υγειας ουτε που το σκεφτηκα και απορω γιατι το εκαναν.
Ε βεβαια με τη δικια σου αλογη λογικη οποιος τηρει τα μετρα ειναι πανικοβλημενος;

Σε πληροφορω ΟΧΙ και ακριβως για αυτο επειδη το παιζεις και καλα θαρραλεος εισαι κινδυνος για τους αλλους εσυ και οι ομοιοι σου.
Βεβαια αυτο καμια σχεση με θαρρος δεν εχει αλλα με ηλιθιοτητα.

Τι να κανουμε,κλειδωνομαστε μεσα εξαιτιας σας.
Εσυ και οι ομοιοι σου ειστε υπευθυνοι για ολο αυτο,οποτε στο λαγουμι σου και μην ζητας εσυ τα ρεστα καλε μου.Εμεις θα στα ζητησουμε.:empathy:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Μια ωραια ποινικη διωξη το λιγοτερο για τον γιατρο και διαγραφη απο γιατρο βεβαια.

Νταξ το τερματιζουν καποιοι.Ηταν αυτος που τον εδιωξαν απο επικεφαλης εμβολιασμων στο ΚΥ της κερκυρας επειδη παρεκαμπτε τη λιστα και εβαζε τα φιλαρακια του για εμβολιασμο.Διαταχτηκε ΕΔΕ και τη μια πηγε νοσοκομειο επειδη τ τσαμενο ειχε ζαλαδες,για να αναβληθει η ΕΔΕ και μετα πηγε γιατι ειχε αδυναμια ακρων,παλι για να μην γινει η ΕΔΕ.Το εμπλουτισε κιολλας,μαλλον εμπνεομενος απο την νοσηλευτρια,οτι το επαθε μετα το εμβολιο κορονοιου.Και αυτο το πραγμα ειναι γιατρος.Τι να πει κανεις. :crazy:


Βασιλακόπουλος: Δεν παρέλυσε ο γιατρός στην Κέρκυρα – Έχει διαταχθεί ΕΔΕ σε βάρος του - ΒΙΝΤΕΟ (enikos.gr)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλα εσυ μας εχεις συνηθισει στα φεηκ νιους,αλλα ρε φιλε φεηκ και για χρηστες; :clapping:

Ουτε νερο παραπανω δεν πηρα σε πληροφορω,για χαρτια υγειας ουτε που το σκεφτηκα και απορω γιατι το εκαναν.
Ε βεβαια με τη δικια σου αλογη λογικη οποιος τηρει τα μετρα ειναι πανικοβλημενος;

Σε πληροφορω ΟΧΙ και ακριβως για αυτο επειδη το παιζεις και καλα θαρραλεος εισαι κινδυνος για τους αλλους εσυ και οι ομοιοι σου.
Βεβαια αυτο καμια σχεση με θαρρος δεν εχει αλλα με ηλιθιοτητα.

Τι να κανουμε,κλειδωνομαστε μεσα εξαιτιας σας.
Εσυ και οι ομοιοι σου ειστε υπευθυνοι για ολο αυτο,οποτε στο λαγουμι σου και μην ζητας εσυ τα ρεστα καλε μου.Εμεις θα στα ζητησουμε.:empathy:
Mάλλον δεν καταλαβαίνεις την διαφορά του τηρώ τα (λογικά) μέτρα και του είμαι πανικοβλημένος και δέχομαι ό,τι βλακεία μέτρο απαγορεύσης επιβάλλει η κυβέρνηση.Δεν ξέρω αν ζεις Ελλάδα αλλά εδώ πέρα τα μέτρα πραγματικά έχουν ξεφύγει και υπάρχεις πλήρης καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων.Ούτε αρνητής του ιού είμαι ούτε τίποτα από αυτά. Πιο λογικά μέτρα ζητάμε .Αυτό είναι όλο.Προσωπικά έχω πει επανειλημμένα ότι τηρώ τα μέτρα στο έπακρο αλλά έχω κάθε δικαίωμα να λέω ότι διαφωνώ με κάποια από αυτά (όπως η απαγόρευση κυκλοφορίας τις βραδινές ώρες και το σμς για παράδειγμα).Οπότε καλό είναι να λείπουν αυτές οι βαρύγδουπες εκφράσεις που χρησιμοποιείς .Στο σχόλιο μου ίσως υπερέβαλλα , ζητώ συγγνώμη.Και όσον αφορά τα φεικς νιους , δε νομίζω ότι έχω δημοσιεύσει ανυπόστατα άρθρα εδώ .Αυτά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Οι ΗΠΑ πάνε εξαιρετικά καλά, τα ημερήσια κρούσματα μειώθηκαν από τις 200.000-220.000 την ημέρα του Ιανουαριου σε 70.000, ο ΜΟ των θανάτων μειώθηκε κατά 30% σε 2.500 την ημέρα ενώ τα άτομα που νοσηλεύονται εχουν μειωθει 27% τις τελευταίες 2 εβδομαδες.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Οι ΗΠΑ πάνε εξαιρετικά καλά, τα ημερήσια κρούσματα μειώθηκαν από τις 200.000-220.000 την ημέρα του Ιανουαριου σε 70.000, ο ΜΟ των θανάτων μειώθηκε κατά 30% σε 2.500 την ημέρα ενώ τα άτομα που νοσηλεύονται εχουν μειωθει 27% τις τελευταίες 2 εβδομαδες.
εκει λειτουργει η εστιαση τωρα?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Έχουν πιο χαλαρό λοκ ντάουν ....σε κάποιες πολιτείες είχαν καταργήσει τις μάσκες συνοτισμους κλπ
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Μια ωραια ποινικη διωξη το λιγοτερο για τον γιατρο και διαγραφη απο γιατρο βεβαια.

Νταξ το τερματιζουν καποιοι.Ηταν αυτος που τον εδιωξαν απο επικεφαλης εμβολιασμων στο ΚΥ της κερκυρας επειδη παρεκαμπτε τη λιστα και εβαζε τα φιλαρακια του για εμβολιασμο.Διαταχτηκε ΕΔΕ και τη μια πηγε νοσοκομειο επειδη τ τσαμενο ειχε ζαλαδες,για να αναβληθει η ΕΔΕ και μετα πηγε γιατι ειχε αδυναμια ακρων,παλι για να μην γινει η ΕΔΕ.Το εμπλουτισε κιολλας,μαλλον εμπνεομενος απο την νοσηλευτρια,οτι το επαθε μετα το εμβολιο κορονοιου.Και αυτο το πραγμα ειναι γιατρος.Τι να πει κανεις. :crazy:


Βασιλακόπουλος: Δεν παρέλυσε ο γιατρός στην Κέρκυρα – Έχει διαταχθεί ΕΔΕ σε βάρος του - ΒΙΝΤΕΟ (enikos.gr)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλα εσυ μας εχεις συνηθισει στα φεηκ νιους,αλλα ρε φιλε φεηκ και για χρηστες; :clapping:

Ουτε νερο παραπανω δεν πηρα σε πληροφορω,για χαρτια υγειας ουτε που το σκεφτηκα και απορω γιατι το εκαναν.
Ε βεβαια με τη δικια σου αλογη λογικη οποιος τηρει τα μετρα ειναι πανικοβλημενος;

Σε πληροφορω ΟΧΙ και ακριβως για αυτο επειδη το παιζεις και καλα θαρραλεος εισαι κινδυνος για τους αλλους εσυ και οι ομοιοι σου.
Βεβαια αυτο καμια σχεση με θαρρος δεν εχει αλλα με ηλιθιοτητα.

Τι να κανουμε,κλειδωνομαστε μεσα εξαιτιας σας.
Εσυ και οι ομοιοι σου ειστε υπευθυνοι για ολο αυτο,οποτε στο λαγουμι σου και μην ζητας εσυ τα ρεστα καλε μου.Εμεις θα στα ζητησουμε.:empathy:
Οσο κι αν συμφωνει κανεις μαζί σου... δεν πιστεύεις πως μπορείς να τα εκφράσεις όλα αυτά κάπως πιο ευγενικά;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Πιστεύω ότι και εδώ πρέπει να ανοίξει πόση ζημιά στην οικονομία πια
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Πιστεύω ότι και εδώ πρέπει να ανοίξει πόση ζημιά στην οικονομία πια
Πιστεύω ότι όλο αυτό το κάνουν για τον τουρισμό ,για να μοιράσουμε χώρα κανονικότητας χωρίς μάσκες και τέτοια .....αν δεν είναι για αυτό αστα να πάει
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Πιστεύω ότι όλο αυτό το κάνουν για τον τουρισμό ,για να μοιράσουμε χώρα κανονικότητας χωρίς μάσκες και τέτοια .....αν δεν είναι για αυτό αστα να πάει
Ιδέα δεν έχω μακάρι να ανοίξουν γρήγορα κούρασε η κατάσταση
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Αρα κανένας μέχρι τώρα δεν είχε παρενέργειες...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αρα κανένας μέχρι τώρα δεν είχε παρενέργειες...
Πολλοί θα βγουν να πουν για παρενέργειες για να βγάλουν λεφτά.
Καλά σήμερα το τι άκουσα από μια γνωστή από Ελλάδα για τα εμβόλια δεν περιγράφεται 🤣 Ότι προκαλούν στείρωση, ότι μετά από χρόνια θα βγάλεις παρενέργειες, ότι δεν κάνουν για αυτοάνοσα και ένα σωρό ακόμα ασυναρτησίες. Έχετε πατώσει μορφωτικά. Μιλάμε για άτομο 30 ετών. Αυτά θα τα άκουγε κανείς σε τριτοκοσμική χώρα από άνθρωπο που δεν έχει βγάλει δημοτικό και το ακούς από άτομο που έχει βγάλει πανεπιστήμιο. Ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με αυτή την κατάντια. Κρίμα.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Πολλοί θα βγουν να πουν για παρενέργειες για να βγάλουν λεφτά.
Καλά σήμερα το τι άκουσα από μια γνωστή από Ελλάδα για τα εμβόλια δεν περιγράφεται 🤣 Ότι προκαλούν στείρωση, ότι μετά από χρόνια θα βγάλεις παρενέργειες, ότι δεν κάνουν για αυτοάνοσα και ένα σωρό ακόμα ασυναρτησίες. Έχετε πατώσει μορφωτικά. Μιλάμε για άτομο 30 ετών. Αυτά θα τα άκουγε κανείς σε τριτοκοσμική χώρα από άνθρωπο που δεν έχει βγάλει δημοτικό και το ακούς από άτομο που έχει βγάλει πανεπιστήμιο. Ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με αυτή την κατάντια. Κρίμα.
εγω με κατι τετοια σπαζομαι...αντι να πανε ολοι να το κανουν να τελειωνουμε καθονται και πιστευουν οτι θα βγαλουν πλοκάμια και δεν ξερω και εγω τι...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εγω με κατι τετοια σπαζομαι...αντι να πανε ολοι να το κανουν να τελειωνουμε καθονται και πιστευουν οτι θα βγαλουν πλοκάμια και δεν ξερω και εγω τι...
Και εγώ. Δυστυχώς υπάρχουν πάρα πολλοί σε τοσο χαμηλό επίπεδο γι' αυτό και πιστεύω ότι η κυβέρνηση αναγκάστηκε να πάρει σκληρά μέτρα. Αυτοι οι άνθρωποι είναι κυριολεκτικά τούβλα. Όσο και να προσπαθήσεις να τους επιμορφώσεις δεν ακούνε.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Και εγώ. Δυστυχώς υπάρχουν πάρα πολλοί σε τοσο χαμηλό επίπεδο γι' αυτό και πιστεύω ότι η κυβέρνηση αναγκάστηκε να πάρει σκληρά μέτρα. Αυτοι οι άνθρωποι είναι κυριολεκτικά τούβλα. Όσο και να προσπαθήσεις να τους επιμορφώσεις δεν ακούνε.
Oυτε την κυβερνηση δικαιολογώ με την σταση της και γενικα σε ορισμενους κλαδους οπως αυτος της εστιασης που απασχολει χιλιαδες ατομα...γενικα απλα μακαρι να επιταχυνθεί η ολη φαση των εμβολιασμων να επιστρεψουμε σε μια κανονικοτητα
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Oυτε την κυβερνηση δικαιολογώ με την σταση της και γενικα σε ορισμενους κλαδους οπως αυτος της εστιασης που απασχολει χιλιαδες ατομα...γενικα απλα μακαρι να επιταχυνθεί η ολη φαση των εμβολιασμων να επιστρεψουμε σε μια κανονικοτητα
Δεν φταίει όλη κυβέρνηση. Οι ηλίθιοι φταίνε. Αν από μονοι τους κρατούσαν αποστάσεις δεν θα τα έκλειναν γιατί δεν θα υπήρχε διασπορά του ιού. Η φίλη μου πήγε σουπερμάρκετ για ψώνια και μέσα είδε 2-3 γύφτους να φοράνε κανονικά μάσκα και καμιά 20αρια ελληναρες όλοι με την μύτη επιδεικτικά απέξω και 3 ακόμα με την μάσκα στο πηγούνι. Μιλάμε για περιοχή χτυπημένη σκληρά από κορονοιο όπου οικογένειες ξεκληρίστηκαν και μυαλό δεν έχουν βάλει ακόμα. Τι να σου κάνει η κυβέρνηση; Αν δεν μπορείς να φυτέψεις στον άλλο μυαλό, θέτεις μέτρα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Και ειναι οι ιδιοι ηλιθιοι που χθες ελεγαν οτι δεν βοηθάει η μασκα στον περιορισμο του ιου και σημερα λενε οτι τα εμβόλια εχουν παρενέργειες. Αυτα πάνε πακέτο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top