• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Χώρες με το ίδιο αυστηρά μετρα με την Ελλάδα σήμερα...
1614099867203.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Kαι χώρες με αυστηρότερα μέτρα από την Ελλάδα...
1614100078173.png
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Εφοσον ακομα και στις κοκκινες περιοχες εχουν ανοιχτα δημοτικα και γυμνασια και μονο λυκεια κλεινουν ( μονο στις βαθια κοκκινες περιοχες κλεινουν ολες οι βαθμιδες σχολειων),καλα να παθουν,δεν υπαρχει περιπτωση να μειωνοναι τα κρουσματα.Τι δεν καταλαβαινουν;

Κλεινει το ενα σχολειο μετα το αλλο,περνανε 15 μερες,ανοιγουν και μετα ξανακλεινουν παλι απο κορονοιο.Ομως το μεταδιδουν στους δικους τους και αυτοι στην εργασια τους και παει λεγοντας,ημαρτον ας ανοιξουν το εμποριο με μετρα να ζησουν και αυτοι και ας καταλαβουν οτι με ανοιχτα τα σχολεια η πανδημια θα χειροτερευει.Εξαλλου η βοιδουμπα η κεραμεως δεν λεει οτι μια χαρα λειτουργει η τηλεκπαιδευση;
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Τι μέτρα χαλαρωσαμε?
Δεν χαλάρωσε κάτι, απλώς ο συγκεκριμένος δείκτης λαμβάνει υπόψη όλα τα μέτρα στην επικράτεια, οπότε συμψηφίζει το απόλυτο λοκντάουν της Αθήνας και της Πάτρας με το χαλαρό επίπεδο μέτρων σε Λασίθι πχ και άλλες περιοχές, όπου τα καταστήματα και τα σχολεία είναι ανοιχτά.

Οπότε ο δείκτης απλά παραπλανεί, γιατί το θέμα είναι πως το λοκντάουν δε φαίνεται να αποδίδει στις περιοχές όπου η αυστηρότητα είναι 100, και αυτό είναι πρόβλημα. Αλλά είναι χρήσιμος για να τον χρησιμοποιεί ο κάθε εντεταλμένος ώστε να απλοποιεί τα δεδομένα και να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά στην Αθήνα.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά στην Αθήνα.
απο το 2006 που ήμουν φοιτητής νοσηλευτικης συτη την εικόνα την έβλεπα... και προφανως οι εικόνες που δείχνουν δεν ειναι COVID ασθενείς.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
απο το 2006 που ήμουν φοιτητής νοσηλευτικης συτη την εικόνα την έβλεπα... και προφανως οι εικόνες που δείχνουν δεν ειναι COVID ασθενείς.
ποτε προβλεπεις να ανοιγει η εστιαση?που εισαι λιγο πιο μεσα στα πραγματα
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ποτε προβλεπεις να ανοιγει η εστιαση?που εισαι λιγο πιο μεσα στα πραγματ
πιστευω μτ θα αρχίσουμε να ανοίγουμε μετα το Πάσχα.
φεβρουαριις Μάρτιος εναι μήνες που οι γριπες Έκαναν πάρτυ δε γίνεται να ανοίξουν τώρα. Θα υπσρχουν καποια σταδιακά ανοθέματα αλλα σοβαρό άνοιγμα θα γίνει τότε που λεω
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
πιστευω μτ θα αρχίσουμε να ανοίγουμε μετα το Πάσχα.
φεβρουαριις Μάρτιος εναι μήνες που οι γριπες Έκαναν πάρτυ δε γίνεται να ανοίξουν τώρα.
πωπω καταλαβα αλλα καλυτερα δεν ειναι να μην πηαγινουν ολοι σε πλατειες και να διαχωρίζονται καπως λιγη πχ στην εστιαση καταστηματα κλπ με μετρα παντα
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Χώρες με το ίδιο αυστηρά μετρα με την Ελλάδα σήμερα...View attachment 76347
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Kαι χώρες με αυστηρότερα μέτρα από την Ελλάδα...
View attachment 76348
Αμφιβάλλω για το πως κρίνεται η αυστηρότητα των μέτρων. Μιλουσα με γνωστό μου στην Ισπανία τις προαλλες και εκεί είναι ανοιχτά όλα εστίαση, Διασκέδαση, κινηματογράφοι μέχρι τις 11 το βράδυ. Δεν νομίζω ότι στην Ελλάδα έχουμε τέτοια μέτρα
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Αμφιβάλλω για το πως κρίνεται η αυστηρότητα των μέτρων. Μιλουσα με γνωστό μου στην Ισπανία τις προαλλες και εκεί είναι ανοιχτά όλα εστίαση, Διασκέδαση, κινηματογράφοι μέχρι τις 11 το βράδυ. Δεν νομίζω ότι στην Ελλάδα έχουμε τέτοια μέτρα
Εκεί πως είναι η κατάσταση από κρούσματα;
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Πάντως 2000 κρούσματα σε 50000 τεστ που έγιναν ....τι περίμεναν να είναι 100 τα κρούσματα ;
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εκεί πως είναι η κατάσταση από κρούσματα;
7-8k κρουσματα βλέπω περιπου τις τελευταίες μέρες. Ωστόσο η χώρα εκεί ακολουθεί μια πολιτική όχι τόσο καταστρεπτική για την οικονομία όσο η δικιά μας. Πλέον έχουμε ξεπεράσει τις 110 μέρες lockdown και συνεχίζουμε. Αμφιβάλλω αν σε όλη την Ευρώπη έχει εφαρμοστεί σε άλλη χώρα εγκλεισμός τέτοιας διάρκειας. Ας μας παραθεσει ο juste χώρες με τέτοια μέτρα στην Ευρώπη λοιπόν μιας και επιμένει για το ποσο αυστηρά είναι τα μέτρα σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες αλλά και ποσο την "πάτησαν" Που δεν πηραν εγκαίρως μέτρα. Ενώ εμείς αυτή την στιγμή κλείνουμε τον 4ο μήνα lockdown και κάνουμε ρεκόρ με 2k κρούσματα
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Screenshot_20210223-153353.png


Στα ίδια επίπεδα είμαστε. Η περιοχή μου εξαιρείται. Μας ρίχνει το Οντάριο.
Άρχισαν να ανεβαίνουν πάλι οι νοσηλευόμενοι αλλά οι θάνατοι μειώνονται λόγω εμβολιασμών στα γηροκομεία.

Σήμερα έκαναν 3 φίλες μου το εμβόλιο. Η μία λέει ότι νιώθει μεθυσμένη, η άλλη κόντεψε να λιποθυμήσει και την έβαλαν σε κρεβάτι (φοβάται πολύ τις βελόνες) και η άλλη δεν ένιωσε τίποτα 🤣🤣🤣
Ένας άλλος ανέβασε πυρετό και άλλοι 5-10 είπαν ότι είχαν πόνο στο χέρι.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
7-8k κρουσματα βλέπω περιπου τις τελευταίες μέρες. Ωστόσο η χώρα εκεί ακολουθεί μια πολιτική όχι τόσο καταστρεπτική για την οικονομία όσο η δικιά μας. Πλέον έχουμε ξεπεράσει τις 110 μέρες lockdown και συνεχίζουμε. Αμφιβάλλω αν σε όλη την Ευρώπη έχει εφαρμοστεί σε άλλη χώρα εγκλεισμός τέτοιας διάρκειας. Ας μας παραθεσει ο juste χώρες με τέτοια μέτρα στην Ευρώπη λοιπόν μιας και επιμένει για το ποσο αυστηρά είναι τα μέτρα σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες αλλά και ποσο την "πάτησαν" Που δεν πηραν εγκαίρως μέτρα. Ενώ εμείς αυτή την στιγμή κλείνουμε τον 4ο μήνα lockdown και κάνουμε ρεκόρ με 2k κρούσματα
Μόνο στο μυαλό του juste υπάρχουν, έχω μιλήσει με άτομο από την Ιταλία και όταν του περιέγραψα τα μέτρα που ισχύουν εδώ (με τα πρόστιμα και όλα τα αλλα), μου απάντησε πως όλο αυτό είναι τρελό.
Οι της ΝΔ υποτίθεται ότι είναι (νεο)φιλελεύθεροι και το ίδιο το κράτος προκαλεί απίστευτη ύφεση με τα μέτρα που εφαρμόζει, η απόλυτη παράνοια.
Πλέον πολλοί ειδικοί έχουν πει ξεκάθαρα ότι το lockdown απέτυχε, να δούμε πότε θα τους ακούσει η κυβέρνηση αλλά και η επιτροπή που παριστάνει τους ειδικούς.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
View attachment 76370

Στα ίδια επίπεδα είμαστε. Η περιοχή μου εξαιρείται. Μας ρίχνει το Οντάριο.
Άρχισαν να ανεβαίνουν πάλι οι νοσηλευόμενοι αλλά οι θάνατοι μειώνονται λόγω εμβολιασμών στα γηροκομεία.

Σήμερα έκαναν 3 φίλες μου το εμβόλιο. Η μία λέει ότι νιώθει μεθυσμένη, η άλλη κόντεψε να λιποθυμήσει και την έβαλαν σε κρεβάτι (φοβάται πολύ τις βελόνες) και η άλλη δεν ένιωσε τίποτα 🤣🤣🤣
Ένας άλλος ανέβασε πυρετό και άλλοι 5-10 είπαν ότι είχαν πόνο στο χέρι.
Δεν έπρεπε να τα αναφέρεις αυτά .....αντιεμβολιαστες ελάτε στον κόσμο 😂
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν έπρεπε να τα αναφέρεις αυτά .....αντιεμβολιαστες ελάτε στον κόσμο 😂
Άσε. Έχω πεθάνει στο γελιο με την άλλη που κόντεψε να λιποθυμήσει. Είδε βελόνα και σωριάστηκε. Δεν πρόλαβε να της ακουμπήσουν την βελόνα και την πήγαν σε κρεβάτι. Δεν αντέχω άλλο γέλιο σήμερα 🤣🤣🤣
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

κοιτάξτε τι γίνεται Ιταλία.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top