• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
αφου το βλεπουμε ολοι οτι τα μετρα δεν τηρουνται γιατι δεν μας ανοιγουν δεν μπορω να καταλαβω οτι αντιθετο πετυχαίνουν πια
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
αφου το βλεπουμε ολοι οτι τα μετρα δεν τηρουνται γιατι δεν μας ανοιγουν δεν μπορω να καταλαβω οτι αντιθετο πετυχαίνουν πια

Ας ανοίξουν τα πανεπιστήμια να έχουμε να κάνουμε κατι, ακομα και εγω που ημουν fan της τεχνολογιας την μίσησα με την τηλεκπαιδευση.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ας ανοίξουν τα πανεπιστήμια να έχουμε να κάνουμε κατι, ακομα και εγω που ημουν fan της τεχνολογιας την μίσησα με την τηλεκπαιδευση.
Και ανοιχτά να ήσασταν πάλι κλειστά θα ήσασταν. Πολυνομοσχέδιο και αλληλεγγύη στην απεργία πείνας του Κουφοντίνα...
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
εγω ακουω γνωστους μους να κλεινουν τα καφε τους και τα εστιατορια τους και δεν ξερω τι να τους πω...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
εγω ακουω γνωστους μους να κλεινουν τα καφε τους και τα εστιατορια τους και δεν ξερω τι να τους πω...
να τους πεις οτι τώρα <<είμεθα απησχολημένοι δια σοβαροτάτου θέματος, ονόματι Κουφοντίνα>>
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
εγω ακουω γνωστους μους να κλεινουν τα καφε τους και τα εστιατορια τους και δεν ξερω τι να τους πω...

Να τους πεις ότι η πίτσα που παρήγγειλαν το 2019 έφτασε. Αχνιστή και σε xxl μέγεθος.

Καλά ξηγήθηκε το Ματινάκι, πάντως.

 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Να τους πεις ότι η πίτσα που παρήγγειλαν το 2019 έφτασε. Αχνιστή και σε xxl μέγεθος.

Καλά ξηγήθηκε το Ματινάκι, πάντως.

Κάτι μου λέει πως ή θα κάνει κωλοτούμπα ή δεν θα την ξαναδεί ο τηλεοπτικός φακός.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ήταν να κάνω την 2η δόση τη άλλη βδομάδα. Σήμερα ανακοίνωσαν ότι θα γίνεται 4 μήνες μετά την 1η. Ε άντε γ***είτε ρε καραγκιόζηδες που μας κάνετε πειραματόζωα. Θα πάω να δω στο τέλος της ημέρας αν περισσεύουν δόσεις. Παραβιάζουν κατάφωρα το informed consent process. Αν ήξερα ότι θα κάνω την 2η δόση μετά από 4 μήνες δεν θα έκανα ούτε την πρώτη. Πόσο μαλακες ρε
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ήταν να κάνω την 2η δόση τη άλλη βδομάδα. Σήμερα ανακοίνωσαν ότι θα γίνεται 4 μήνες μετά την 1η. Ε άντε γ***είτε ρε καραγκιόζηδες που μας κάνετε πειραματόζωα. Θα πάω να δω στο τέλος της ημέρας αν περισσεύουν δόσεις. Παραβιάζουν κατάφωρα το informed consent process. Αν ήξερα ότι θα κάνω την 2η δόση μετά από 4 μήνες δεν θα έκανα ούτε την πρώτη. Πόσο μαλακες ρε
Και με την πρώτη δόση δεν αναπτύσσονται αντίσωματα ?
Επίσης σίγουρα έκανες της φαιζερ ....ίσως ήταν άστρα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,845 μηνύματα.
Ήταν να κάνω την 2η δόση τη άλλη βδομάδα. Σήμερα ανακοίνωσαν ότι θα γίνεται 4 μήνες μετά την 1η. Ε άντε γ***είτε ρε καραγκιόζηδες που μας κάνετε πειραματόζωα. Θα πάω να δω στο τέλος της ημέρας αν περισσεύουν δόσεις. Παραβιάζουν κατάφωρα το informed consent process. Αν ήξερα ότι θα κάνω την 2η δόση μετά από 4 μήνες δεν θα έκανα ούτε την πρώτη. Πόσο μαλακες ρε
Έλα να την κάνεις στην Ελλάδα που έχει χρονοδιάγραμμα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ήταν να κάνω την 2η δόση τη άλλη βδομάδα. Σήμερα ανακοίνωσαν ότι θα γίνεται 4 μήνες μετά την 1η. Ε άντε γ***είτε ρε καραγκιόζηδες που μας κάνετε πειραματόζωα. Θα πάω να δω στο τέλος της ημέρας αν περισσεύουν δόσεις. Παραβιάζουν κατάφωρα το informed consent process. Αν ήξερα ότι θα κάνω την 2η δόση μετά από 4 μήνες δεν θα έκανα ούτε την πρώτη. Πόσο μαλακες ρε
χμμμ... εγώ λέω να σκεφτείς θετικά. Μη το παίρνεις κατάκαρδα γιατι δεν βγάζει πουθενά.
Αν κάνεις σε 4 μήνες την δεύτερη δόση, στο μεταξύ παρουσιαστεί κάτι, π.χ. αρχίζουν να πέφτουν σαν τα κοτόπουλα-οι μεταλλάξεις είναι ισχυρότερες και χρειάζεται κάποια βελτίωση- ακόμα καλύτερα ανακοινωθεί ένα φάρμακο που θα σε γλυτώσει απο το εμβόλιο ή δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσε, που 4 μήνες είναι υπέρ αρκετοί να μας ξαφνιάσουν ακόμα και με κάτι νέο σαν τον ιό και ακόμα ποιο δυνατό.

Μου θύμισες την διαφήμιση που ρωτά η κοπελίτσα << τώρα τί περιμένουμε; και η απάντηση ήταν: το καλοκαίρι>>.
Τόσο απλό.
be cool
Ε και μη βρίζεις έτσι; νέο κορίτσι... :):P:P
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,845 μηνύματα.
«Αν κάποιος καθυστερήσει τη δόση και μία και δύο και τρεις εβδομάδες αυτό δεν σημαίνει πως η δόση δεν θα είναι αποτελεσματική» σημείωσε η κ. Θεοδωρίδου.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Και με την πρώτη δόση δεν αναπτύσσονται αντίσωματα ?
Επίσης σίγουρα έκανες της φαιζερ ....ίσως ήταν άστρα
Αναπτύσσονται αλλά 1. Δεν ξέρουμε για πόσο καιρό και 2. Δεν ξέρουμε αν το επαναληπτικό στους 4 μηνες είναι ασφαλές και δεν θα κάνει το ανοσοποιητικό μου σύστημα να αντιδράσει υπερβολικά. Pfizer έκανα σίγουρα. Της ΑΖ ακόμα δεν έχουν εισαχθεί στη χώρα και εγκρίθηκε μόλις την περασμένη εβδομάδα.
Έλα να την κάνεις στην Ελλάδα που έχει χρονοδιάγραμμα.
Τουλάχιστον στον εμβολιασμό είστε σοβαροί. Παραδέχομαι την κυβέρνηση σε αυτό. Είπα σε γνωστή μου που εμβολιαζει να μου στείλει μήνυμα αν περισσεύουν δόσεις να πάω να το κάνω. Δεν περιμένω άλλους 3 μήνες. Αν είναι να περιμένω τόσο τότε να κάνω το επαναληπτικό του χρόνου. Στο διάολο με τους ανίκανους. Είναι καθαρά πολιτικό παιχνίδι γιατί υποσχέθηκαν να εμβολιαστούν όλοι μέχρι τον Ιούλιο και επειδή δεν έχουν δόσεις απλά δεν θα μας δώσουν την 2η. Άθλιοι
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αναπτύσσονται αλλά 1. Δεν ξέρουμε για πόσο καιρό και 2. Δεν ξέρουμε αν το επαναληπτικό στους 4 μηνες είναι ασφαλές και δεν θα κάνει το ανοσοποιητικό μου σύστημα να αντιδράσει υπερβολικά. Pfizer έκανα σίγουρα. Της ΑΖ ακόμα δεν έχουν εισαχθεί στη χώρα και εγκρίθηκε μόλις την περασμένη εβδομάδα.

Τουλάχιστον στον εμβολιασμό είστε σοβαροί. Παραδέχομαι την κυβέρνηση σε αυτό. Είπα σε γνωστή μου που εμβολιαζει να μου στείλει μήνυμα αν περισσεύουν δόσεις να πάω να το κάνω. Δεν περιμένω άλλους 3 μήνες. Αν είναι να περιμένω τόσο τότε να κάνω το επαναληπτικό του χρόνου. Στο διάολο με τους ανίκανους. Είναι καθαρά πολιτικό παιχνίδι γιατί υποσχέθηκαν να εμβολιαστούν όλοι μέχρι τον Ιούλιο και επειδή δεν έχουν δόσεις απλά δεν θα μας δώσουν την 2η. Άθλιοι
Τι να περισσέψουν εδώ καταστρέφονται φορ φαν .

Τι εννοείς πως θα αντιδράσει ο οργανισμός ? Σαν να μπαίνει ο ιός δεν θα είναι ? Απλά θα έχεις προστασία
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ειλικρινά, δεν ξέρω τι φάση με το μπάχαλο των εμβολιασμών και σε άλλες χώρες. Η αδερφή μου που είναι γιατρός στην Ελβετία και την έχουν βάλει να εμβολιάζει ηλικωμένους σε γηροκοομεία κλπ, αρχικά της είχαν πει ότι δεν την εμβολίαζαν καν την ίδα (δεν είχαν αρκετά, υποτίθεται!!!!) και έκαναν πίσω μόνο όταν αρνήθηκε να να συμμετάσχει στο πρόγραμμα των εμβολιασμών. Ύστερα, τους περίσσεψαν ένα σωρό δόσεις και θα τα πετούσαν τα περισσευούμενα!!! Οπότε, άρχισαν να καλούν κόσμο στο άσχετο να έρθει να εμβολιαστεί, τουλάχιστον να μην πάνε χαμένες οι δόσεις.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τι να περισσέψουν εδώ καταστρέφονται φορ φαν .

Τι εννοείς πως θα αντιδράσει ο οργανισμός ? Σαν να μπαίνει ο ιός δεν θα είναι ? Απλά θα έχεις προστασία
Έχει να κάνει με την αντίδραση του οργανισμού. Η 2η δόση προκαλεί πιο έντονα συμπτώματα από την 1η. Αν οργανισμός σου έχει ανάπτυξη μια Χ αντιδραση στις 3 βδομαδες, στις 16 μπορεί να είναι 100Χ. Μπορεί επίσης να είναι και το αντίθετο. Μπορεί αν καθυστερήσει η δόση να μην αποκτήσω επαρκής ανοσία. Τα έχουν κάνει σκατα. Τους σιχαθηκα πια. Πριν εβγαλε ανακοίνωση το νοσοκομείο ότι δεν θα έχουν ιατρεία για 2η δόση ούτε την επόμενη εβδομάδα. Ειλικρινά δεν έχει νόημα να το κάνω στους 4 μηνες. Πιο πολύ με συμφέρει να περιμένω την επαναληπτική δόση ένα χρόνο μετά ή το φθινόπωρο που πιθανότατα θα έχει βγει δόση που να καλύπτει τα μεταλλαγμένα στελέχη. Ανεπαρκή εμβολιασμούς κάνουν. Απέτυχαν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top