• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όσοι αρνούνται να εμβολιαστούν σε θέσης ευθήνης πρέπει να απολύονται; Δεν μπορείς να έχεις την ανεμβολίαστη νοσηλεύτρια πάνω από το καρκινοπαθή.
Δεν εχει καταλαβει τη λογική ακικο των τεστ η avernika το θεωρεί εκδικητικό μέτρο .... το θέμα μου ειναι οτι πρεπει να γινετΆι σε όλους το τεστ και σε συτους που εμβολίστηκαν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσύ τι ημερομηνίες είχες στη 1η και στην 2η δόση;
7 και 28 Ιανουαρίου
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Είναι καλό το moderna?

Με τι σειρά προτίμησης θα έβαζες τα εμβόλια;
To ίδιο με το Pfizer ... πάνω κατω ... δε γνωρίζω για τις μακροπροθεσμες παρεμεργειεσ λόγω μηχανισμου δράση θεωρώ πσραπανω πιθανότητες να κάνει αυτοάνοση αντίδραση μακροπρόθεσμα.

εγω θα Διάλεγα AstraZeneca.... αναλαμβάνοντας ρίσκο ισχαιμικού λόγω ισχυρής ανοσολογικής απόκρισης. Αν πάθω κάτι θα ζητήσω αποζημειωση σπο την εταιρια ενώ της Pfizer δε θα μπορώ να απόδειξω οτι φταίει το εμβόλιο. So simple.

του χρόνου θα κάνω Johnson Johnson ή AstraZeneca...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Σιγά σιγά, καθαρίζει όλο το σκηνικό σχετικά με τους παράλογους εγκλεισμούς μας.
Με ασόβαρα και μη σχετιζόμενα με την πραγματικότητα μέτρα, μας έκλειναν μέσα. Αλλα και όσοι ήθελαν - ξεθάρευαν, σιγά σιγά και πήγαιναν όπου ήθελαν.
Αν αυτό δεν είναι παραλογισμός, τότε τι είναι; μήπως οι οικονομικές ενισχύσεις κατα προτίμηση που ήθελαν τον χρόνο τους για να ολοκληρωθούν;
Με πόσα δις μας χρέωσε το κράτος και πόσα σκόρπισε τον καιρό που έκανε όλη αυτή την φιέστα;

Και εμείς εδώ, άλλος το δικό του και άλλος δανεικές κουβέντες, προχωράμε και λέμε και λέμε, τζάμπα κουβέντες.

Να μας δώσουν πίσω τις ζωές μας.
Την κανονικότητα μας και όπως την αφήσαμε.
Ακριβως αυτο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχετε πλακα να λετε ρε παιδια τι εμωβολιο να κανετε και ποσα τεστ να γινεται.Μια ηταν η λυση που δυστυχως δεν εφαρμοστηκε.Στρατιωτικο λοκνταουν τυπου κινας με ποινες φυλακισης και βαρια προστιμα στους παραβατες διαρκειας 1 μηνα τουλαχιστον.Εξω να ηταν μονο ο στρατος τα περιπολικα τα ασθενοιφορα και τα σουπερ μαρκετ!Αφου δεν εγινε δεν υπαρχει λογος να μενουμε κλειστοι αφου λοκνταουν υπαρχει τωρα μονο στην εστιαση στο εμποριο και στα σχολεια-πανεπιστημια.Κουραστηκε ο κοσμος παιδια και η ευκαιρια για κανονικο λοκνταουν χαθηκε προπολου.Τελος δεν μπορω να καταλαβω γτ δεν εχουν αγοραστει τα ρωσικα εμβολια τα οποια απο οτι γνωριζω ειναι αρκετα αξιοπιστα(η γερμανια θα προχωρησει αμεσα στην αγορα τους).

Υ.Γ σασ αφηνω να συζυτατε για τα εμβολια :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Να παραθέσω ένα σκηνικό από Chicago Med ....όλοι οι εργαζόμενοι στο νοσοκομείο πριν μπουν μέσα κάνανε τεστ
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Όσοι αρνούνται να εμβολιαστούν σε θέσεις ευθύνης πρέπει να απολύονται; Δεν μπορείς να έχεις την ανεμβολίαστη νοσηλεύτρια πάνω από το καρκινοπαθή.
Ναι,συμφωνω βασικα,το εχω πει και πιο παλια.ΑΠΟΛΥΣΗ.Απλα το εγραψα διοτι γινεται ηδη στην πραξη αυτο με τον υποχρεωτικο εμβολιασμο υγειονομικων που δεν εχουν εμβολιαστει,αν θυμαμαι καλα.Ωραια,δεν τους απολυουν,υποχρεωτικο τεστ,λογικο.Σε αυτους που θελουν να εμβολιαστουν ομως και δεν τους αφηνεις δεν μπορεις να τους επιβαλλεις υποχρεωτικα να μπαινουν καθε βδομαδα σε αυτην την διαδικασια.

Επισης,το κατα τα αλλα δεν ''τρεχειτιποταεμβολιοαστρα''

EMA: Σύγκληση ομάδας ειδικών για το εμβόλιο της AstraZeneca στις 29 Μαρτίου​

Ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων (EMA) ανακοίνωσε πως η επιτροπή ασφαλείας του θα συγκαλέσει μια σύσκεψη ειδικών στις 29 Μαρτίου, προκειμένου να μελετήσει περαιτέρω τα περιστατικά, που έχουν αναφερθεί, δημιουργίας θρόμβων, τα οποία συνδέονται με το εμβόλιο κατά της Covid-19, που έχουν αναπτύξει η εταιρεία AstraZeneca και το πανεπιστήμιο της Οξφόρδης.
Ειδικοί, εκτός του οργανισμού, ιδίως στην αιματολογία, την καρδιαγγειακή ιατρική και τη νευρολόγια αναμένεται να διατυπώσουν τις απόψεις τους σχετικά με τους λόγους δημιουργίας των θρόμβων, πώς αναπτύσσονται και άλλους πιθανούς κινδύνους, αναφέρει ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν εχει καταλαβει τη λογική ακικο των τεστ η avernika το θεωρεί εκδικητικό μέτρο .... το θέμα μου ειναι οτι πρεπει να γινετΆι σε όλους το τεστ και σε συτους που εμβολίστηκαν.
Οχι δεν το θεωρω εκδικητικο,αδικο το θεωρω εφοσον το επιβαλλει σε ατομα που θελουν να εμβολιαστουν,αλλα κυριως ακυρο και επικινδυνο,αφου καταρχην θα δινονται πολλα ψευδα αποτελεσματα,πολυ περισσοτερα απο τα ραπιντ,αφου πολλοι δεν θα το κανουν σωστα και επισης κανεις δεν μου εχει εξηγησει ακομα πως θα ελεγχεται και η θετικοτητα των τεστ, αν οντως θα το αναφερουν( :hehe: ) και πως εκει που θα ειναι υποχρεωτικο το σελφ,το κανω σπιτι μου εγω δηλαδη,πως θα με ελεγξεις αν το εκανα και αν το εκανα και σωστα ή μουφα;

Ξαναλεω δεν το θεωρω μετρο εκδικητικο,σε παρακαλω να μην βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα,ουτε υποννοησα ΑΝ ΘΕΣ,απλα το θεωρω χαζο και ξεκαθαρα για τα ματια του κοσμου.Να δειξουν οτι ναι ανοιγουμε,αλλα με επιπλεον μετρα.Ε.,να παρει και καμια εταιρια,βλεπε siemens, το κατιτις της βεβαια! :D
Ε..της π@τσας μετρα ειναι αυτα.:whatever:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Ναι,συμφωνω βασικα,το εχω πει και πιο παλια.ΑΠΟΛΥΣΗ.Απλα το εγραψα διοτι γινεται ηδη στην πραξη αυτο με τον υποχρεωτικο εμβολιασμο υγειονομικων που δεν εχουν εμβολιαστει,αν θυμαμαι καλα.Ωραια,δεν τους απολυουν,υποχρεωτικο τεστ,λογικο.Σε αυτους που θελουν να εμβολιαστουν ομως και δεν τους αφηνεις δεν μπορεις να τους επιβαλλεις υποχρεωτικα να μπαινουν καθε βδομαδα σε αυτην την διαδικασια.

Επισης,το κατα τα αλλα δεν ''τρεχειτιποταεμβολιοαστρα''

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οχι δεν το θεωρω εκδικητικο,αδικο το θεωρω εφοσον το επιβαλλει σε ατομα που θελουν να εμβολιαστουν,αλλα κυριως ακυρο και επικινδυνο,αφου καταρχην θα δινονται πολλα ψευδα αποτελεσματα,πολυ περισσοτερα απο τα ραπιντ,αφου πολλοι δεν θα το κανουν σωστα και επισης κανεις δεν μου εχει εξηγησει ακομα πως θα ελεγχεται και η θετικοτητα των τεστ, αν οντως θα το αναφερουν( :hehe: ) και πως εκει που θα ειναι υποχρεωτικο το σελφ,το κανω σπιτι μου εγω δηλαδη,πως θα με ελεγξεις αν το εκανα και αν το εκανα και σωστα ή μουφα;

Ξαναλεω δεν το θεωρω μετρο εκδικητικο,σε παρακαλω να μην βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα,ουτε υποννοησα ΑΝ ΘΕΣ,απλα το θεωρω χαζο και ξεκαθαρα για τα ματια του κοσμου.Να δειξουν οτι ναι ανοιγουμε,αλλα με επιπλεον μετρα.Ε.,να παρει και καμια εταιρια,βλεπε siemens, το κατιτις της βεβαια! :D
Ε..της π@τσας μετρα ειναι αυτα.:whatever:
Τουλαχιστον να ανοιξουμε ρε αδελφε ομως.Οσοι ανηκουν σε ευπαθεις ομαδες η φοβουνται εχω να προτεινω πολλες σειρες :D
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ε..της π@τσας μετρα ειναι αυτα.:whatever:
είπες ότι αυτοι που είναι διαθετημένοι να κάνουν το εμβόλιο να μη κάνουν τεστ... αυτό είπες... ενώ και αυτοί που είναι εμβολιασμένοι μπορούν μια χαρά να νοσήσουν και να μεταδόσουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υποχρεωτικα τεστ θα ηταν σωστο να επιβαλλει σε οσους αρνουνται να εμβολιαστουνε
αυτοι που θέλουν να κάνουν το εμβόλιο και δεν έχουν εμβολιαστεί δε διαφέρουν επιδημιολογικά από αυτούς αρνούνται να εμβολιαστούν και οι 2 κατηγοριες πρεπει να κανουν τα τεστ και για μενα πρεπει να γινεται σε όλους ανεξάρτητα αν έχουν εμβολιαστεί ή όχι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σημασία έχει η προστασία του εμβολίου να κρατήσει πάνω από 6 μήνες διότι τον Σεπτέμβριο θα έχουμε το ίδιο βιολί ,πάλι κρουσματα και θάνατοι και καραντίνες

Το Ισραήλ έκανε μια πολύ καλή κίνηση που παραγειλε 36 εκατομμύρια δόσεις επιπλέον (της pfizer νομίζω ) για τον απλούστατο λόγο ότι μετά το καλοκαίρι πιθανώς να συμβεί πάλι το ίδιο .....εμείς παίρνουμε κάνα μέτρο για το φθινόπωρο ή χαιρόμαστε για το καλοκαίρι?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Σημασία έχει η προστασία του εμβολίου να κρατήσει πάνω από 6 μήνες διότι τον Σεπτέμβριο θα έχουμε το ίδιο βιολί ,πάλι κρουσματα και θάνατοι και καραντίνες

Το Ισραήλ έκανε μια πολύ κίνηση που παραγειλε 36 εκατομμύρια δόσεις επιπλέον (της pfizer νομίζω ) για τον απλούστατο λόγο ότι μετά το καλοκαίρι πιθανώς να συμβεί πάλι το ίδιο .....εμείς παίρνουμε κάνα μέτρο για το φθινόπωρο ή χαιρόμαστε για το καλοκαίρι?
Μετα το καλοκαιρι καραντινα θα υπαρξει μονο στα χαρτια(αμα ξανα υπαρξει).Εννοω δηλαδη οτι δεν θα τηρηθει
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Σάββατο 27/03/21
Nέα κρούσματα: 3.133
Διασωληνωμένοι: 728
⚠️
(+21)
Νέες Απώλειες: 72
⚠️
(συν:7.826)
Τεστ σήμερα: 58.158 (PCR:19.538, RAPID: 38.620)
Θετικότητα(PCR+Rapid): 5,39%
2.441 Μ.Ο κρουσμάτων (2.307 προγ. εβδομ.)
Σύνολο:252.590
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Θα ιδιωτικοποιηθεί το ΕΣΥ πιστευω στην μετα-κορωναιου φαση
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top