• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν μου απαντησες.Πως μπορει να εφαρμιστει αυτ; Πως θα ελεγχουν εμενα αν εκανα το τεστ; Καθε δευτερα θα το κουβαλω μαζι μου ; Και αν ναι,πως θα ξερουν οτι οντως το εκανα και δεν μουφαρα ή το εκανα λαθος;
ΕΔΩ ΑΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΠΛΗΖ,
Eδώ και πολύ καιρό έχω πει ότι τα rapid και τα self είναι σαχλαμάρες και καλύτερα να μην υπήρχαν καθόλου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
O θεοχαρης πανηγυρίζει για τον τελειο τουρισμο μας :P
Σκέψου ότι οι Ολυμπιακοί αγώνες τον Αύγουστο θα γίνουν χωρίς ξένους θεατές. Το euro είναι υπό συζήτηση. Αυτή είναι η τάση και πρέπει να το αποδεχθούμε. Οι χώρες θα προμοτάρουν τον εσωτερικό τουρισμό για να ενισχύσουν την οικονομία των χωρών τους.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@akikos πολυ εξυπνη κινηση αυτη ! Αλλα η jet2 ειχε πει οτι η majorca να ετοιμαστει για mass tourism


@fockos τα μαζικα τεστ ειναι το πιο αποτελεσματικο αν γινει την σωστη στιγμη,τον σωστο τροπο και τον σωστο πληθυσμο που λεει και ο ακικος (Σεπτεμβριο για την ελλαδα)....τσεκαρε λιγο αυστραλια και δεν εχουν κρουσματα τωρα...απετρεψαν τα κυματα

1616870073887.png
1616870329498.png
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Eδώ και πολύ καιρό έχω πει ότι τα rapid και τα self είναι σαχλαμάρες και καλύτερα να μην υπήρχαν καθόλου.
Αρα τοτε τι μου λες οτι πρεπει να ειναι υποχρεωτικη μια μαλακια ρε φοκο,ποσο μαλλον σε ατομα που θελουν να εμβολιαστουν και καθολου εξαιτιας τους δεν ευθυνονται που δεν εμβολιαζονται;Εγω το θετω και ζητημα επικινδυνοτητας ειδικα αν θα γινεται στα φαρμακεια,ειναι ξεκαθαρο το γιατι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Λοιπον....εγω τωρα δεν γελαω..καχγαζω με τα παπαγαλακια που ελεγαν οτι δεν τρεχει καστανο με την αστρα,πολιτικα παιχνιδια ειναι και λοιπες μαλακιες,...καχγαζω ομως... :hehe:

Τι λέει AstraZeneca για την πιθανή θρόμβωση από το εμβόλιό της – Τα συμπτώματα που χρήζουν άμεσης ιατρικής βοήθειας!


Με σημερινή της ανακοίνωση, η οποία προωθείται από τον Εθνικό Οργανισμό Φαρμάκων (ΕΟΦ), η AstraZeneca ενημερώνει τους επαγγελματίες υγείας σχετικά με το ενδεχόμενο θρομβοπενίας και διαταραχών της πήξης από το εμβόλιό της για τη νόσο COVID-19.

Στην περίληψη της ανακοίνωσής της η AstraZeneca αναφέρει τα ακόλουθα:​

  • Εμβόλιο έναντι της COVID-19 της AstraZeneca: τα οφέλη υπερτερούν των κινδύνων παρά την ενδεχόμενη σύνδεση ταυτόχρονης εμφάνισης σπανίων θρομβώσεων με συνοδό χαμηλό αριθμό αιμοπεταλίων.
  • Ένας συνδυασμός θρόμβωσης και θρομβοπενίας, σε ορισμένες περιπτώσεις συνοδευόμενος από αιμορραγία, έχει παρατηρηθεί πολύ σπάνια μετά τον εμβολιασμό με το εμβόλιο έναντι της COVID-19 της AstraZeneca.
  • Οι Επαγγελματίες Υγείας θα πρέπει να είναι σε εγρήγορση για σημεία και συμπτώματα θρομβοεμβολής ή/και θρομβοπενίας.
  • Οι εμβολιασθέντες θα πρέπει να καθοδηγούνται να ζητούν άμεση ιατρική βοήθεια εάν εμφανίσουν συμπτώματα όπως δύσπνοια, θωρακικό άλγος, οίδημα κάτω άκρων, επίμονο κοιλιακό άλγος μετά τον εμβολιασμό.Επιπλέον, οποιοσδήποτε εμβολιαζόμενος με νευρολογικά συμπτώματα, συμπεριλαμβανομένων σοβαρών ή επίμονων πονοκεφάλων και θολής όρασης μετά τον εμβολιασμό, ή που εμφανίζει μώλωπες του δέρματος (πετέχειες) πέρα από το σημείο του εμβολιασμού μετά από μερικές ημέρες, θα πρέπει να αναζητήσει άμεση ιατρική βοήθεια.
Τι λέει AstraZeneca για την πιθανή θρόμβωση από το εμβόλιό της – Τα συμπτώματα που χρήζουν άμεσης ιατρικής βοήθειας! (newsitamea.gr)

Και βεβαια πλεον το δημοσιευσανε,και το προωθει ΠΛΕΟΝ ο ΕΟΦ,διοτι οσοι παρακολουθουν το θεμα θα ειδαν οτι υπηρξαν δημοσιευματα/καταγγελιες που ελεγαν οτι αυτη η ανακοινωση δεν ειχε γινει στους υγειονομικους στο ελλαντα γκαμοτι.
Τα δικα μας ζαβα βεβαια...κυβερνηση και κυβερνοξιολογοι, καθοτι εχομε και το γκρικ καμακι,το τουρισμο,κανουν τον κινεζο.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν γίνεται αυτό. Αυτά είναι παιδιάστικα καμώματα από παιδάκι που τού έπεσε κάτω το παγωτό και κλαίει που δεν είναι πια πάνω στο χωνάκι.
Αν διαβάσεις λίγο ποιο προσεχτικά, θα διαπιστώσεις οτι μιλώ και συσχετίζω την συμπεριφορά αυτών που μας έκλειναν μέσα, με τις επιλεκτικά οικονομικές ενισχύσεις (και όχι λίγα χρήματα).
Αρα, μήπως ένας απο τους δυο μας λειτουργεί ως απρόσεχτο παιδάκι και αυτός δεν είμαι εγώ;

Περνάμε μια επιδημία παγκοσμίας κλίμακας, πεθαίνουν άνθρωποι παντού κι εμείς που είμαστε υγιείς γκρινιάζουμε επειδή πρέπει να κάτσουμε σπίτι.
Οχι, κανένας δεν κάθεται σπίτι. Αν ήταν τόσο σοβαρό το θέμα για τους ιθύνοντες, θα είχε γίνει μέχρι και στρατιωτικός νόμος.
Απλά, μας ξεκίνησαν κλείνοντας μας μέσα αρχικά.
Μετά, λίγο λίγο, ξεθάρεψε ο κόσμος και σήμερα βλέπουμε όλο τον κόσμο έξω.
Δουλευόμαστε; πού είναι, η ανάλογη μιας καταστροφικής πανδημίας, συμπεριφορά;
Απο παντού δεχόμαστε πληροφορίες να μας δείχνουν και άλλους τρόπους προφύλαξης, εκτός απο τον μονόδρομο των εμβολίων.
Και θα πω κάτι εδώ.
Μήπως η αύξηση των κρουσμάτων οφείλεται και στους εμβολιασμούς;
Όλοι ζορίζονται, όλοι έχουν οικονομικά και ψυχολογικά προβλήματα, όλοι είναι κουρασμένοι, σε όλη τη γη, αλλά το παγωτό έχει πέσει ήδη στο πάτωμα και τώρα πρέπει να βρούμε άλλη λύση για να ξαναγίνει παγωτό. Η κανονικότητα όπως την αφήσαμε τελείωσε.
Αν είχες επιχείρηση και έβλεπες κάποιους να παίρνουν πολλά χρήματα (ως αποζημίωση) και να σου έλεγαν οτι απλά δεν πληρείς τους όρους, τότε θα σου έλεγα εγώ τί θα έγραφες. Γιατι κάποιοι δεν θα καταφέρουν να ανοίξουν τα μαγαζιά τους.
Και το παράδειγμα με το παγωτό, δεν το σχολιάζω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Χάρη στον μαζικό εμβολιασμό με Αστραζενέκα στην Βρετανία έχουμε λιγότερους νεκρούς απο την Ελλάδα.
4,715 new cases and 58 new deaths in the United Kingdom.

Αντίθετα στην ελάχιστα εμβολιασμενη Πολωνία και Ουγγαρία.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Χάρη στον μαζικό εμβολιασμό με Αστραζενέκα στην Βρετανία έχουμε λιγότερους νεκρούς απο την Ελλάδα.
4,715 new cases and 58 new deaths in the United Kingdom.
Αυτα να τα πεις στους λιγους μεν...αλλα υγιεστατους και νεους που επαθαν θρομβωση φιλαρακι.Ενω αν δεν εκαναν την μπακατελλα θα ζουσαν και ο αλλος θα ειχε το χερι του,διοτι το εκοψαν εξαιτας της μπακατελλας.Να υποθεσω οτι δεν θα σε πειραξει να πεθανεις ή να χασεις το χερι σου για το γενικο καλο;Καποιοι εξ αυτων πεθαναν.Εκει να τα πεις.

ΛΕΜΕ ΝΑΙ στους εμβολιασμους,αλλα ΟΧΙ στο να εγκρινονται τα παντα για οικονομικα συμφεροντα.
Διοτι αυτο συμβαινει,χωνεψε το.

Σε ρωταω λοιπον.Δεν θα σε πειραζε να χασεις το χερι σου,το ποδι σου ή τη ζωη σου για να εμβολιαστεις με την μπακατελλα και το γενικο καλο;Εχεις τα κοτσια να απαντησεις;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Καλά παει κ η Βόρεια Ιρλανδία.
Το οτι ο ΕΜΑ εδωσε πρασινο φως για την παραγωγη εμβολίων Αστραζενεκα στην Ευρώπη τα λέει όλα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Στην Γαλλία ξεκίνησε σήμερα ο εμβολιασμός με Αστραζενεκα σε φαρμακεία.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Καλά παει κ η Βόρεια Ιρλανδία.
Το οτι ο ΕΜΑ εδωσε πρασινο φως για την παραγωγη εμβολίων Αστραζενεκα στην Ευρώπη τα λέει όλα...
Το οτι τωρα ο ΕΜΑ λεει αυτο,σου λεει κατι;

EMA: Σύγκληση ομάδας ειδικών για το εμβόλιο της AstraZeneca στις 29 Μαρτίου​

Ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων (EMA) ανακοίνωσε πως η επιτροπή ασφαλείας του θα συγκαλέσει μια σύσκεψη ειδικών στις 29 Μαρτίου, προκειμένου να μελετήσει περαιτέρω τα περιστατικά, που έχουν αναφερθεί, δημιουργίας θρόμβων, τα οποία συνδέονται με το εμβόλιο κατά της Covid-19, που έχουν αναπτύξει η εταιρεία AstraZeneca και το πανεπιστήμιο της Οξφόρδης.

EMA: Σύγκληση ομάδας ειδικών για το εμβόλιο της AstraZeneca στις 29 Μαρτίου - Newsbomb - Ειδησεις - News

Το οτι η ιδια η αστρα ζενεκα λεει αυτο στους υγειονομικους,σου λεει κατι;

Τι λέει AstraZeneca για την πιθανή θρόμβωση από το εμβόλιό της – Τα συμπτώματα που χρήζουν άμεσης ιατρικής βοήθειας!​

Τι λέει AstraZeneca για την πιθανή θρόμβωση από το εμβόλιό της – Τα συμπτώματα που χρήζουν άμεσης ιατρικής βοήθειας! (newsitamea.gr)

Πω ρε φιλε..και το ελεγα.Εισαι ικανος να λες ολα οκ με το εμβολιο της αστρα,οταν η ιδια η αστρα θα λεει οτι υπαρχει προβλημα! :hehe:
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Το οτι τωρα ο ΕΜΑ λεει αυτο,σου λεει κατι;


EMA: Σύγκληση ομάδας ειδικών για το εμβόλιο της AstraZeneca στις 29 Μαρτίου - Newsbomb - Ειδησεις - News

Το οτι η ιδια η αστρα ζενεκα λεει αυτο στους υγειονομικους,σου λεει κατι;


Πω ρε φιλε..και το ελεγα.Εισαι ικανος να λες ολα οκ με το εμβολιο της αστρα,οταν η ιδια η αστρα θα λεει οτι υπαρχει προβλημα! :hehe:
Αν ήταν να μου βάλλουν πιστόλι στο μυαλό μου και μου πουν οτι θα γλυτώσω αν κάνω εμβόλιο, τότε θα έκανα της Αστρα Ζένεκα και αυτό γιατι με αντιθρομβοτικά θα την γλίτωνα.:bye2:
Τα άλλα, έχουν παρενέργειες που δεν ξέρουμε ακόμα τι θα μας βγάλουν.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Αν ήταν να μου βάλλουν πιστόλι στο μυαλό μου και μου πουν οτι θα γλυτώσω αν κάνω εμβόλιο, τότε θα έκανα της Αστρα Ζένεκα και αυτό γιατι με αντιθρομβοτικά θα την γλίτωνα.
Τα άλλα, έχουν παρενέργειες που δεν ξέρουμε ακόμα τι θα μας βγάλουν.
Τα αλλα μια χαρα ξερουμε τι παρενεργειες εχουν.Κια μαλιστα με περιπωσεις ανα εκατομμυριο δοσεων,τα εχω βαλει πιο πανω.Υπαρχουν κανονικα ερευνες και στατιστικα στοιχεια.Απλα παραπληροφορεις τον κοσμο με δικα σου συμπερασματα .Γιατι ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ.Αλλιως δειξε μου πηγη που να λεει οτι ξερουμε παρανεργειες της αστρα αλλα οχι απο αλλα εμβολια.ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΣ οπως παντα. :whatever:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Και στις 29 Μαιου ο ΕΜΑ θα πει προφανως τα ίδια. Δεν νομιζω να αλλάζει κάτι. Ειδικα τώρα που έχουν επικαιροποιηθεί τα κλινικά αποτελέσματα. Οποιος δεν θέλει να το κανει, ας μου παραχωρήσει την θέση του. ;)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top