• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Μολις

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξεχάσανε μια λέξη βέβαια...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Πάντως οι πρωθυπουργοί Γαλλίας, Βρετανίας και ο Ντραγκι με το Αστραζενεκα εμβολιαστηκαν. Πως και σου διέφυγε Άννα; Προτιμάς έναν Γερμανό υπουργό εσωτερικών; :P
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Αμφισβητείς τον ΕΟΦ για ένα μέλος που παραιτήθηκε, πιθανότατα για πολιτικούς λόγους.
Οχι απο ενα στοιχειο,απο ολα οσα βλεπουμε και καταλαβαινουμε και σου θυμιζω οτι η ιδια η αστρα ΕΝΕΤΑΞΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΑΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΩΣΗ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ''ΕΟΦ'' ΤΩΝ ΚΡΑΤΩΝ και να ενημερωσουν το ιατρονοσηλευτικο προσωπικο,το ειδαμε.Και ειδαμε επισης την καταγγελια γιατρων οτι δεν τους ειχε σταλει τιποτε ακομα και μολις βγηκαν στο φως αυτες οι καταγγελιες ο ΕΟΦ εστειλε τοτε την ανακοινωση της αστρα στους γιατρους.Τα εχω ποσταρει εδω αυτα ΟΛΑ.

Απλα οι δικοι μας το κουκουλωνουν να μην φανει.

Τι αλλο θες;Ειναι οφθαλμοφαεστατοτο τι γινεται.Η ιδια η εταιρια παραδεχεται τη θρομβωση ΕΠΙΣΗΜΑ ΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΛΕΜΕ.
Επισης χτες στο οπεν διαβαζαν την ανακοινωση του ΕΜΑ που συν της αλλης ελεγε τα ποσοστα θρομβωσεων και στα αλλα 2 εμβολια,δειχνοντας οτι σαφως της αστρα εχει πολλαπλασια περιστατικα θρομβ απο τα αλλα δυο,η μοντερνα ΚΑΝΕΝΑ και αυτη την ανακοινωση με τα στατιστικα δεν μπορεις να την βρεις πιυθενα ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ.Ευτυχως το ακουσαμε πολλοι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
600 χιλιάδες θρομβώσεις συμβαίνουν τον χρόνο στην Ευρώπη. Είναι τρομερά σύνηθες φαινόμενο.
Τα 30 περιστατικά θρομβώσεων στην Βρετανία, ακόμα και να συνδέονται, σε σύνολο 15 εκατομμύρια εμβολιασμούς είναι μηδαμινά. Και εν τέλη αν κάποιος θέλει, μπορεί να πάρει αντιθρομβωτικη αγωγή προληπτικά όπως είπε η κ. Γκάγκα. Μην κάνετε την τρίχα τριχιά.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν είναι σοβαρή δήλωση αυτή @juste un instant
Να πάρεις προληπτικά αντιθρομβωτικη αγωγή για να κανείς το εμβόλιο. Τι ειδικότητα έχει η συγκεκριμένη ;

πνευμονολόγος είναι τι κάθεται και ανακατεύεται με τα αγγειακά.
Επίσης αφού ως ιατρος δεν επρεπέ να
μιλάει αοριστα αλλά συγκεκριμένα τι το είδους φαρμακευτική ουσία προτείνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Όλα τα εμβόλια έχουν, εν δυνάμει, παρενέργειες. Όλα, άσχετα αν κάποια περιστατικά κουκουλώνονται. Μα κι αν ακόμη απορρίψουμε το εμβόλιο της AstraGeneca (που βέβαια με το συγκεκριμένο παίζονται πολιτικά παιχνίδια και πόλεμοι μεταξύ φαρμακευτικών εταιρειών), κανείς δεν γνωρίζει τις μακροπρόθεσμες παρενέργειες και των υπολοίπων. Γιατί, ας μη γελιόμαστε, όλα έγιναν στο πόδι, χωρίς την απαραίτητη μέχρι χθες, μακροχρόνια μελέτη. Μονόδρομος, προκειμένου να προλάβουμε τους άμεσους θανάτους και γενικά τις επιπτώσεις της πανδημίας.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
@fockos
@Aleksa Το 99.9% των οποιοδήποτε παρενεργειών φαίνεται τις πρώτες ώρες ή μέρες. Οι μακροπρόθεσμες παρενέργειες είναι σπανιοτατες.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
@fockos
Man συμφωνώ μαζί σου και με το άρθρο και του χρόνου το AstraZeneca θα κάνω . Το θέμα μου είναι ότι η συγκεκριμένη πνευμονολόγος λέει στον κόσμο έμμεσα να πάρει αγωγή προληπτικά αναφέρει και δεν αναφέρει ποια. Συγκεκριμένα (υπάρχουν πολλά ήδη αντιθρομβωτικης αγωγής ο ιατρος που λέει κάτι πρέπει να λέει ποια )
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Man συμφωνώ μαζί σου και με το άρθρο και του χρόνου το AstraZeneca θα κάνω . Το θέμα μου είναι ότι η συγκεκριμένη πνευμονολόγος λέει στον κόσμο έμμεσα να πάρει αγωγή προληπτικά και δεν αναφέρει ποια
Κι εγώ προτιμώ το Αστραζενεκα γιατί έχει πολλούς αντιπάλους οπότε έχουν ξεψαχνισει τις οποιεσδήποτε παρενέργειες με σκοπό να το χτυπήσουν. Γι αυτό κ μόνο νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια με αυτό.
Κι εγώ είμαι υπέρ της ΕΕ και κατά της Βρετανίας αλλά εδώ προέχει πως θα σωθούν περισσότερες ζωές. Αν πέτυχε κάτι καλό και φθηνό η Βρετανία, θα το δεχτώ, όσο φιλοευρωπαιστης κι αν ειμαι.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Πάντως οι πρωθυπουργοί Γαλλίας, Βρετανίας και ο Ντραγκι με το Αστραζενεκα εμβολιαστηκαν. Πως και σου διέφυγε Άννα; Προτιμάς έναν Γερμανό υπουργό εσωτερικών; :P
Άμα όμως κλικάρεις και διαβάσεις ολόκληρο το άρθρο, λέει παρακάτω και το "ναι" στο εμβόλιο του μπρέξιτ, του Στέφαν Βάιλ.;)
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Κι εγώ προτιμώ το Αστραζενεκα γιατί έχει πολλούς αντιπάλους οπότε έχουν ξεψαχνισει τις οποιεσδήποτε παρενέργειες με σκοπό να το χτυπήσουν. Γι αυτό κ μόνο νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια με αυτό.
Κι εγώ είμαι υπέρ της ΕΕ και κατά της Βρετανίας αλλά εδώ προέχει πως θα σωθούν περισσότερες ζωές. Αν πέτυχε κάτι καλό και φθηνό η Βρετανία, θα το δεχτώ, όσο φιλοευρωπαιστης κι αν ειμαι.
πιστεύω οτι ειναι και πιο αποτελεσματικο ανεξάρτητα απο τα νούμερα που γράφουν , πολλοί εμβολιασθεντες με το Pfizer με ικανό ποσο αντισωμάτων έχουν αρρωστήσει .... ελαφρα μαν αλλα κανείς δε μου λέει οτι δε μπορείπ κάποιος να αρρωστήσει σοβαρά .... απο κορονοιο. Επίσης φίλε μου απο οτι φαίνεται η ανοσία μετα απο 2 δόσεις Pfizer κρατα κάπου στο 6μηνο.... 🧐 πολυ λιγο


αυτος φίλε μου ξέρεις γιστι παραιτήθηκε ?
γιατι βγάλανε ανακοινωση Ο Ε.Ο.Φ οτι δε συσχετίζουν τον θάνατο του 65 χρονης με το εμβόλιο ενώ η σωστη απάντηση είναι οτι δε μπορούν να το αποδείξουν.

με αυτά που κάνουν ο κόσμος δικαιως δυσπιστεί και αναμεσα σε αυτούς και υγειονομικοί και επιστήμονες
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Κι εγώ προτιμώ το Αστραζενεκα γιατί έχει πολλούς αντιπάλους οπότε έχουν ξεψαχνισει τις οποιεσδήποτε παρενέργειες με σκοπό να το χτυπήσουν. Γι αυτό κ μόνο νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια με αυτό.
Κι εγώ είμαι υπέρ της ΕΕ και κατά της Βρετανίας αλλά εδώ προέχει πως θα σωθούν περισσότερες ζωές. Αν πέτυχε κάτι καλό και φθηνό η Βρετανία, θα το δεχτώ.
Ασφάλεια 100% κανένα δεν παρέχει. Το σίγουρο είναι οτι με το συγκεκριμένο εμβόλιο παίζουμε με τις πιθανότητες για θρόμβωση και οι οποίες βέβαια είναι απειροελάχιστες σε σχέση με τις θρομβώσεις που προκαλεί ο κόβιντ ιός.
Σημειωτέον οτι το εμβόλιο της Ζένεκα (το οποίο θα μετονομαστεί, λένε, σε Vaxzevria, για ευνόητους λόγους), είναι πιο κοντά στα "παραδοσιακά" εμβόλια, αφού δεν χρήσιμοποιεί το Rna, αλλά διαφορετικούς (4) αδρανοποιημένους κορωνοϊούς (από χιμπατζήδες βεβαίως, βεβαίως).
 
Τελευταία επεξεργασία:

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Η ιδια η εταιρια παραδεχεται τη θρομβωση ΕΠΙΣΗΜΑ ΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΛΕΜΕ.
Άμα γράφω με μαύρα και κεφαλαία λέω κάτι έξυπνο!11 :hehe:


Η ίδια η AstraZeneca δεν κάνει κάποια τέτοια δήλωση:


Αυτή ήταν απόφαση του EMA:
During a press brief on Thursday March 18, the EMA also stated that even though vaccinations were allowed to resume, it was required to show on leaflets given to people recently vaccinated that thromboses were likely to occur.
Ένα ωραίο άρθρο που μιλάει για τις αποδείξεις υπέρ και κατά των θρομβώσεων:


Το συμπέρασμα είναι ένα και μόνο ένα. Κανείς απο εμάς δεν έχει ούτε τις γνώσεις ούτε τα απαραίτητα στοιχεία για να μπορεί να μιλήσει με βεβαιότητα. Εκτός και αν έχουμε έναν ειδικό πάνω στο θέμα που ΚΑΙ εργάζεται ταυτόχρονα πάνω σε αυτό δεν πρέπει και ούτε μπορεί κανείς να είναι σίγουρος για κάτι, πόσο μάλλον να το παίζει αυθεντία. Είναι ένα θέμα που αφορά ζωές, και θα πρέπει να αντιμετωπίζεται με υπευθυνότητα και να εξετάζεται συνεχώς.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Οχι απο ενα στοιχειο,απο ολα οσα βλεπουμε και καταλαβαινουμε και σου θυμιζω οτι η ιδια η αστρα ΕΝΕΤΑΞΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΑΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΩΣΗ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ''ΕΟΦ'' ΤΩΝ ΚΡΑΤΩΝ και να ενημερωσουν το ιατρονοσηλευτικο προσωπικο,το ειδαμε.Και ειδαμε επισης την καταγγελια γιατρων οτι δεν τους ειχε σταλει τιποτε ακομα και μολις βγηκαν στο φως αυτες οι καταγγελιες ο ΕΟΦ εστειλε τοτε την ανακοινωση της αστρα στους γιατρους.Τα εχω ποσταρει εδω αυτα ΟΛΑ.
Παραιτήθηκε ο Παναγιώτης Βλαχογιαννόπουλος.

- Μέλος του ΚΚΕ που
- όπου του έρθει ευκαιρία κράζει την επιτροπή λοιμοωξιολόγων και τη κυβέρνηση

https://www.farenews.gr/νέες-υπογραφές-στήριξης-στο-κκε/


Αναξιόπιστος
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Και εν τέλη αν κάποιος θέλει, μπορεί να πάρει αντιθρομβωτικη αγωγή προληπτικά όπως είπε η κ. Γκάγκα
Πολύ παρέα με τον Τραμπ κάνεις ,αυτός προληπτική χλωρίνη ,εσύ προληπτική αντιπηκτική :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@akikos εδω που τα λέμε δεν έχει και αδικο ο Βλαχόγιαννοπουλος που τους κράζει .Απ' το περασμένο καλοκαίρι τα έκαναν μαντάτα που πάμε έτσι 7-8 μήνες μπροστά .
Και φέτος τα ίδια κάνουν ,Ιούνιο θα ανοίξουμε και θα κλείσουμε αρον άρον Οκτωβρίο
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Οχι απο ενα στοιχειο,απο ολα οσα βλεπουμε και καταλαβαινουμε και σου θυμιζω οτι η ιδια η αστρα ΕΝΕΤΑΞΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΑΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΩΣΗ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ''ΕΟΦ'' ΤΩΝ ΚΡΑΤΩΝ και να ενημερωσουν το ιατρονοσηλευτικο προσωπικο,το ειδαμε.Και ειδαμε επισης την καταγγελια γιατρων οτι δεν τους ειχε σταλει τιποτε ακομα και μολις βγηκαν στο φως αυτες οι καταγγελιες ο ΕΟΦ εστειλε τοτε την ανακοινωση της αστρα στους γιατρους.Τα εχω ποσταρει εδω αυτα ΟΛΑ.

Απλα οι δικοι μας το κουκουλωνουν να μην φανει.

Τι αλλο θες;Ειναι οφθαλμοφαεστατοτο τι γινεται.Η ιδια η εταιρια παραδεχεται τη θρομβωση ΕΠΙΣΗΜΑ ΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΛΕΜΕ.
Επισης χτες στο οπεν διαβαζαν την ανακοινωση του ΕΜΑ που συν της αλλης ελεγε τα ποσοστα θρομβωσεων και στα αλλα 2 εμβολια,δειχνοντας οτι σαφως της αστρα εχει πολλαπλασια περιστατικα θρομβ απο τα αλλα δυο,η μοντερνα ΚΑΝΕΝΑ και αυτη την ανακοινωση με τα στατιστικα δεν μπορεις να την βρεις πιυθενα ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ.Ευτυχως το ακουσαμε πολλοι.
Διαβασατε και το κειμενο του κου Βλαχογιαννόπουλου? Περιγραφει επακριβως και το πρώτο περιστατικο που συνεβη στο Γενικο Κρατικο.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διαβασα αυτο μολις

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Αν διαβάσετε την αναφορά λέει ότι οι θάνατοι αυτοί σε όλα τα εμβόλια είναι ως επί το πλείστον θάνατοι μεγάλων ανθρώπων οι οποιοι είχαν προβλήματα υγείας και δεδομένων των εκατομμυρίων εμβολιασμών που έχουν γινει, οι θάνατοι αυτοί πιθανοτατα δεν οφείλονται στα εμβόλια. Απλά όλοι αυτοί οι αρνητές που σχολιάζουν εδώ ερμηνεύουν τα παντα συμφωνα με αυτά που πιστευουν εξ αρχής χωρίς να μπουν στον κόπο να ψάξουν την αναφορά. Αν ομως τη διαβάσουν, θα αποκηρύξουν την πηγή ως "συστημική" και θα πανε παρακάτω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Οι ίδιοι ανώτεροι φταίνε ,την μία κάνει την άλλη δεν κάνει το εμβόλιο .Την μια όχι δεν συσχετίζεται την άλλη συσχετίζεται .Την μια δεν αποδέχονται τα ρωσικά εμβόλια επειδή είναι επικίνδυνα και την άλλη κλείνουν συμφωνία.Οι μισοί Γερμανοί αξιωματούχοι κανουν με άστρα ενώ η άλλοι μισοί το φοβούνται
Ας μην κάνουν μαλακίες οι μεγάλοι και να σοβαρευτούν για να έχουν τα αποτελέσματα που θέλουν.Αν δεν είναι αυτοί σοβαροί, περιμένεις απ' τους πολίτες να είναι ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αν διαβάσετε την αναφορά λέει ότι οι θάνατοι αυτοί σε όλα τα εμβόλια είναι ως επί το πλείστον θάνατοι μεγάλων ανθρώπων οι οποιοι είχαν προβλήματα υγείας και δεδομένων των εκατομμυρίων εμβολιασμών που έχουν γινει, οι θάνατοι αυτοί πιθανοτατα δεν οφείλονται στα εμβόλια. Απλά όλοι αυτοί οι αρνητές που σχολιάζουν εδώ ερμηνεύουν τα παντα συμφωνα με αυτά που πιστευουν εξ αρχής χωρίς να μπουν στον κόπο να ψάξουν την αναφορά. Αν ομως τη διαβάσουν, θα αποκηρύξουν την πηγή ως "συστημική" και θα πανε παρακάτω.
Εμένα μου φαίνεται περίεργο, που ενώ οι αρνητές πολλές φορές χρησιμοποιούν ως επιχείρημα κατά του εμβολίου τις 31 περιπτώσεις θρομβώσεων σε 2.7 εκκατομύρια εμβολιασμούς (ποσοστό 0.00001148148%), θεωρούν ασήμαντο το ποσοστό θνησιμότητας της τάξης του 0.5-5% του Covid.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top