• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Ποιος σου το ειπε αυτο;j&j θα κανουν σε αυτους που εχουν κινητικα προβληματα και θα πανε σπιτι να τους εμβολιασουν.Ειχαν ποει κατω των 30 οχι αστρα.λογικα ουτε τζονσον,αφου και εκεινο κανει θρομβωσεις(πολυ λιγοτερες βεβαια),αλλα ειναι της ιδιας τεχνολογιας.

Εχουν πει οτι απο καποια φαση και μετα σε ολες τις ηλικιες ολα τα εμβολια θα ειναιπροσβασιμα σε ολους.Αλλα το οτι κατω απο των 30 θα σας δωσουν τζονσον που ακριβως το ειδες;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Παντου υπαρχει αστρα,καρατσεκ.Εγω μενω απεναντιθ απο εμβολιαστικο κεντρο αστρα και με κυαλια ψαχνουν να βρουν να εμβολιασουν,σε συγκριση βεβαια με το ΠΡΙΝ βγουν στη φιρα τοσες θρομβωσεις.
Αληθεια εσυ τζαστ εμβολαιστηκες; Τι περιμενεις;:hmm:
Ειχα δει οτι τον Μάιο θα αρχισουν οι εμβολιασμοι με J&J και θα ανοιξει η πλατφόρμα για τους 18-30 και ετσι το υπέθεσα. Δηλαδη μου λες οτι θα ανοιξει για εμας με Pfizer/ Moderna??😁😁
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν θα φάμε οποιονδήποτε άνθρωπο, αλλά το μέλος της επιτροπής που αποφασίζει τα μέτρα τα οποία είναι τόσο γελοία που ούτε ο ίδιος τηρεί.

Ο κ Γώγος..από τους αυστηρότερους εκ των τηλελοιμωξιολογων
Στην κλίμακα του Μίλγκραμ, λέω πως θα έπαιρνε άριστα και υπότροφος θα ήταν...:bye:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σήμερα που θα κοινωνήσουν οι γιαγιάδες είναι το καλό... :laugh:
Ολοι κοινωνούν σήμερα.
Μη ξεχνάμε, οτι στους πρώτους 12, κοινώνησε και ο Ιούδας!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,356 μηνύματα.
Ειχα δει οτι τον Μάιο θα αρχισουν οι εμβολιασμοι με J&J και θα ανοιξει η πλατφόρμα για τους 18-30 και ετσι το υπέθεσα. Δηλαδη μου λες οτι θα ανοιξει για εμας με Pfizer/ Moderna??😁😁
Μα το ειπαν,επισης σου λεω η δικια σου ηλικια εχουν πει θα εμβολιαστει με mrna,οχι με αστρα και νομιζω και για τζνσον εχουν ποει οχι κατω απο 30,οτι και για αστρα.
Ξαναλεω το τζνσον θα γινει για οσους δεν μπορουν να μετακινηθουν εκτος σπιτιου,επειδη ειναι ευκολο στην ψυξη και μιας δοσης.Οχι για εσας.:ok:
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Λογικά οι δικές μας ηλικίες (κάτω των 30) θα κάνουν pfizer ή moderna, ειδικά από την στιγμή που έγινε νέα συμφωνία με την pfizer.
Και όμως, κάποιοι απο εμάς, όταν γέμιζαν τις πλατείες τα παιδιά που η αστυνομία αιτιολόγησε γιατί δεν τα πείραξαν, μιλούσαμε και λέγαμε καλά κάνουν τα παιδιά!
Μην βλέπετε τι συμβαίνει τα βράδια μόνο στις πλατείες. Τα πρωινά, συνήθως, οι ίδιες πλατείες είναι γεμάτες με γκριζο-, ασπρομάλληδες 60+ που μιλάνε με κατεβασμένες μάσκες, πίνοντας καφέ και παίζοντας κομπολόι.
Για τους συνωστισμούς και τον πανζουρλισμο στις εκκλησίες μίλησα και πιο πριν. Χθες έβλεπα στην τηλεόραση τους ιερείς να παρακαλούν τους πιστούς να μείνουν στις θέσεις τους, αλλά τελικά οι πιστοί ακολούθησαν τον επιτάφιο... Κι όχι μόνο αυτό, αλλά μετά τη λειτουργία ήταν όλοι μαζεμένοι σε ένα μέρος, με αποτέλεσμα η αστυνομία να κάνει συστάσεις (νομίζω στη Λήμνο, αλλά δεν είμαι σίγουρος).
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μα το ειπαν,επισης σου λεω η δικια σου ηλικια εχουν πει θα εμβολιαστει με mrna,οχι με αστρα και νομιζω και για τζνσον εχουν ποει οχι κατω απο 30,οτι και για αστρα.
Ξαναλεω το τζνσον θα γινει για οσους δεν μπορουν να μετακινηθουν εκτος σπιτιου,επειδη ειναι ευκολο στην ψυξη και μιας δοσης.Οχι για εσας.:ok:
Εγώ θα περιμένω να αναπτύξουν την μέθοδο των Ιατρών στο Παπανικολάου και θα κάνω κάθε μήνα για ένα χρόνο.
Μετά δεν θα κάνω ποτέ, γιατι θα πάω απο άλλα και όχι απο τον ιό.
Μέσα στα άλλα είναι και το πέσιμο. Είδε ο γιος μου έναν παππού, ποιο παππού απο εμένα, γεμάτο στα αίματα.
Επεσε και χτύπησε άσχημα στο κεφάλι του.
Κάλεσαν το ΕΚΑΒ και ήρθε σε 5'.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Ακόμα και το 20% των ραντεβού να μην πηγαίνει να εμβολιαστεί με το αστραζενέκα, πάλι δεν μένουν ευκολα διαθέσιμα εμβόλια αφού ούτως ή αλλώς είναι λίγα τα εμβόλια από αυτήν την εταιρεία.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ακόμα και το 20% των ραντεβού να μην πηγαίνει να εμβολιαστεί με το αστραζενέκα, πάλι δεν μένουν ευκολα διαθέσιμα εμβόλια αφού ούτως ή αλλώς είναι λίγα τα εμβόλια από αυτήν την εταιρεία.
Εγώ θα περιμένω να αναπτύξουν την μέθοδο των Ιατρών στο Παπανικολάου και θα κάνω κάθε μήνα για ένα χρόνο.
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Παντως εδω λεει ότι το jonshon & jonshon θα γινεται και στους 18-30.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Όχι, δε σκοτώνουν τα εμβόλια σκοτώνουν ο ιός και η βλακεία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Παντως εδω λεει ότι το jonshon & jonshon θα γινεται και στους 18-30.
Τα εχω χασει 😑😑
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα το ειπαν,επισης σου λεω η δικια σου ηλικια εχουν πει θα εμβολιαστει με mrna,οχι με αστρα και νομιζω και για τζνσον εχουν ποει οχι κατω απο 30,οτι και για αστρα.
Ξαναλεω το τζνσον θα γινει για οσους δεν μπορουν να μετακινηθουν εκτος σπιτιου,επειδη ειναι ευκολο στην ψυξη και μιας δοσης.Οχι για εσας.:ok:
Τελεια, αρα παω για Pfizer/Moderna😁😁
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Για όσους ρωτούσατε γιατί ο ΠΟΥ έπρεπε να εγκρίνει το εμβόλιο Moderna για επείγουσα χρήση, να η απάντηση

Η διαδικασία βοηθά χώρες που δεν έχουν τα μέσα να αξιολογήσουν μόνες τους την αποτελεσματικότητα και την ασφάλεια ενός φαρμάκου ή ενός εμβολίου να αποκτούν ταχύτερα πρόσβαση σε θεραπείες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Εγω να ρωτησω κατι χαζο. Υπαρχει περιπτωση τα εμβολια Mrna να πειράξουν του DNA μακροπροθεσμα?😑😑

Πιστεύετε οτι της Johnson ειναι καλυτερη επιλογη?
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.
Εγω να ρωτησω κατι χαζο. Υπαρχει περιπτωση τα εμβολια Mrna να πειράξουν του DNA μακροπροθεσμα?😑😑

Πιστεύετε οτι της Johnson ειναι καλυτερη επιλογη?
Λοιπόν. Αρχικά, το mRNA δίνει το μήνυμα που θέλει και μετά διαλύεται. Ό,τι κάνει, θα το κάνει στην αρχή. Δεν θα κάνει κάτι μετά από χρόνια γιατί πολύ απλά θα έχει εξανεμιστεί.

Δες ένα βίντεο για το πως λειτουργούν:


Νομίζω θα καταλάβεις!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Λοιπόν. Αρχικά, το mRNA δίνει το μήνυμα που θέλει και μετά διαλύεται. Ό,τι κάνει, θα το κάνει στην αρχή. Δεν θα κάνει κάτι μετά από χρόνια γιατί πολύ απλά θα έχει εξανεμιστεί.

Δες ένα βίντεο για το πως λειτουργούν:


Νομίζω θα καταλάβεις!
Ευχαριστώ πολυ. Εσυ αναμεσα σε Mrna και Johnson ποιο θα εκανες??
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολυ. Εσυ αναμεσα σε Mrna και Johnson ποιο θα εκανες??
Εγώ mRNA θα έκανα, έχω δει ένα σωρό βιντεάκια και έχω διαβάσει πολλά άρθρα για το πως λειτουργούν. Βέβαια θα προτιμούσα μεν Moderna ή Pfizer, θα έκανα δε και της J&J αν δεν είχα την επιλογή. Και της J&J μια χαρά είναι, παλιά τεχνολογία που αποδεδειγμένα λειτουργεί και με πολύ υψηλή αποτελεσματικότητα. Όλα καλά είναι.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ mRNA θα έκανα, έχω δει ένα σωρό βιντεάκια και έχω διαβάσει πολλά άρθρα για το πως λειτουργούν. Βέβαια θα προτιμούσα μεν Moderna ή Pfizer, θα έκανα δε και της J&J αν δεν είχα την επιλογή. Και της J&J μια χαρά είναι, παλιά τεχνολογία που αποδεδειγμένα λειτουργεί και με πολύ υψηλή αποτελεσματικότητα. Όλα καλά είναι.

Δεν είναι παλιά τεχνολογία τα DNA εμβόλια (AstraZeneca, J&J, sputnik, κλπ). Μάλιστα, ανήκουν στην ίδια γενιά εμβολίων (3η) με τα mRNA εμβόλια.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και όμως, κάποιοι απο εμάς, όταν γέμιζαν τις πλατείες τα παιδιά που η αστυνομία αιτιολόγησε γιατί δεν τα πείραξαν, μιλούσαμε και λέγαμε καλά κάνουν τα παιδιά!
Οι μάσκες και οι περιορισμοί, δεν συνάδουν προς την ελευθερία του ανθρώπου.
Εσύ Κλεάνθη, συσχετίζεις κάποια πράγματα; ή μήπως η εκκλησία είναι το πρόβλημα για εσένα!
Όπως εγκληματικά είναι τα κωρονοπάρτι στις πλατείες, άλλο τόσο και περισσότερο είναι αυτά τα ξεφτιλίκια. Εγώ έχω αναφερθεί και στα 2, άλλοι ωστόσο σφυρίζουν αδιάφορα.
Υ.Γ. πάντως εσύ Κλεάνθη, έχεις μια καλή ευκαιρία να κάνεις και καμιά καταγγελία τώρα.
Την στήνεις σε μια γωνιά και ένα κλίκ είναι μόνο.
Το πρώτο βήμα τόκανες εδώ.
Απομένει ένα ακόμα.
Ε, θαρρώ πως δε θα σου είναι και δύσκολο...τί λες;
Ρουφιάνος δε θα γίνω ποτέ. Απλά το κράτος να κάνει τη δουλειά του.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.
Δεν είναι παλιά τεχνολογία τα DNA εμβόλια (AstraZeneca, J&J, sputnik, κλπ). Μάλιστα, ανήκουν στην ίδια γενιά εμβολίων (3η) με τα mRNA εμβόλια.
Είναι πιο κοντά στα προηγούμενα; Γενικά κάτι τέτοιο έχω ακούσει, ότι είναι παλαιότερης τεχνολογίας. Παραπληροφόρηση μάλλον, πάω να επιμορφωθώ άμεσα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου παιδιά να μου πει. Είμαι ανάμεσα σε Pfizer και J&J.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου παιδιά να μου πει. Είμαι ανάμεσα σε Pfizer και J&J.
Οι γιατροί λένε ότι όλα είναι καλά. Εμένα μου είπαν όλοι να κάνω το πιο γρήγορο. Οπότε δεν μετέθεσα το ραντεβού κ το έκανα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top