• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εμείς μέχρι Ιούλιο θα έχουμε εμβολιαστεί όλοι. Τι κάνετε εκεί; Δεν εμβολιαζεστε; Εδώ πλέον άνοιξαν τα εμβόλια για τους κάτω από 30 και οι άνω των 18 κάνουν register. Έχουμε εμβολιασει πάνω από το 42% του πληθυσμου.
Παίζουμε ακορντεόν
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Εμείς μέχρι Ιούλιο θα έχουμε εμβολιαστεί όλοι. Τι κάνετε εκεί; Δεν εμβολιαζεστε;
Στις 5 χειρότερες χώρες της Ευρώπης....και ο Θεοχάρης κοιτούσε σαν χάνος. Οι 70-79 έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό 65.5%.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.
Εμείς μέχρι Ιούλιο θα έχουμε εμβολιαστεί όλοι. Τι κάνετε εκεί; Δεν εμβολιαζεστε; Εδώ πλέον άνοιξαν τα εμβόλια για τους κάτω από 30 και οι άνω των 18 κάνουν register. Έχουμε εμβολιασει πάνω από το 42% του πληθυσμου.
Καφεδαρες πινουμε ολη μερα και παιζουμε αρκοντεον οπως λεει ο νικος.Περα απο την πλακα προσχη με τα αεροπορικα Νελλη.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θα κατέβω και ότι γίνει. Θέλω να δω και τους δικούς μου. 2 χρόνια έχουν περάσει. Το πολύ πολύ αν πέσουν μέτρα θα κάνω την γυμναστική μου και δεν θα έχω γείτονα από κάτω να μου βαράει το πάτωμα 🤣
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Επειδή είμαστε των προβλέψεων εδώ...το αποκλείω να υπάρξει νέο lockdown ούτε καν το φθινόπωρο.
Έχει τεράστιο πολιτικό και οικονομικό κόστος.
Εφόσον ο εμβολιασμός έχει προχωρήσει σε όλες τις ηλικιακές ομάδες η ευθύνη πλέων είναι ατομική.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.
Επειδή είμαστε των προβλέψεων εδώ...το αποκλείω να υπάρξει νέο lockdown ούτε καν το φθινόπωρο.
Έχει τεράστιο πολιτικό και οικονομικό κόστος.
Εφόσον ο εμβολιασμός έχει προχωρήσει σε όλες τις ηλικιακές ομάδες η ευθύνη πλέων είναι ατομική.
Πλακα κανουμε ρε γκασπαρ προφανως μη τρελαθουμε κιολας.Οι ανθρωποι πρωτα πολιτικοι ειναι και μετα λοιμωξιολογοι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Επειδή είμαστε των προβλέψεων εδώ...το αποκλείω να υπάρξει νέο lockdown ούτε καν το φθινόπωρο.
Έχει τεράστιο πολιτικό και οικονομικό κόστος.
Εφόσον ο εμβολιασμός έχει προχωρήσει σε όλες τις ηλικιακές ομάδες η ευθύνη πλέων είναι ατομική.

H προβλεψη των αγγλων με το ανοιγμα τους ειναι αυτο (αν δεν εχουν μεταλλαξεις , αν δεν εχουν εισερχομενα κρουσματα απο τουρισμο, αν εμβολιασουν το 90% των κατω των 50 ετων ατομα ).......οποτε αν ανοξουν ...η επιδημια τους θα τελειωσει τον Ιουνιο ....του 2022 ! (η νεα κανονικοτητα που λεμε )
1621069643054.png



Τωρα πως η ελλαδα θα τα καταφερει χωρις λοκ νταουν απο εδω και περα ενας θεος ξερει ...ας το δουμε
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εγω θα παω διακοπες
να πατε να κανετε καραντινες εσεις

νικ να κλεισω διακοπες? με αφηνεις?
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
εγω θα παω διακοπες
να πατε να κανετε καραντινες εσεις

νικ να κλεισω διακοπες? με αφηνεις?
Ρωτα την Παγωνη
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ενας συναδελφος που εκανε το εμβολιο 1 ωρα πριν απο εμενα (επισης 2η δοση μετα απο 4 μηνες), δεν ηρθε στην δουλεια γιατι ειναι κομματια. Η αλλη συναδελφος με την αναγουλα ειναι με χαπια γιατι δεν την παλευει. Μια αλλη συναδελφος που επισης εκανε 2η δοση, την πατησε ασχημα. Καταρχην της εκαναν 2η δοση moderna και οχι pfizer και δεν ξερω το γιατι. Επισης 4 μηνες μετα. Αυτο εγινε την Δευτερα. Ειναι ακομα χαλια και εχει ενα τεραστιο πρηξιμο στην μασχαλη της.
Είναι φανερό οτι υπάρχουν παρενέργειες απο τα εμβόλια.
Επίσης φανερό, είναι το γεγονός οτι η ανάλυση της κατάστασης μας ξεπερνά.
Οτι και αν πούμε, με μεγάλη ευκολία κατακρίνεται, απο όσους πιστεύουν οτι εγώ είμαι αντίθετος με αυτούς.
Δεν έχω καμία διάθεση να χωρίσω τους συνομιλητές μου, π.χ. σε υπέρ των εμβολίων και εγώ να δηλώσω κατά.

Σήμερα βλέπουμε νεκρούς και απο τον ιό και απο εμβόλια.

Πολύ βασικό στοιχείο στην συζήτηση μας, θεωρώ οτι είναι η σοβαρότητα.

Δεν έχω μία οπτική γωνία και όσο μπορώ προσπαθώ να δω καλύτερα.

Ενα πρόβλημα, αν δεν λυθεί οριστικά, τότε δεν μπορεί κανένας να πει οτι το έλυσε.

Και εδώ υπάρχουν πολύ δυνατοί λύτες.

Παρ΄ όλ' αυτά, το πρόβλημα διογκώνεται. Νεκρούς βλέπουμε και απο τα εμβόλια. Οχι μόνο απο τον ιό.

Σε αναμονή λοιπόν. Είναι η ποιο ενδιάμεση κατάσταση που θα πρότεινα σε αυτή την φάση.
Αυτος την εταιρια που δουλευει θα κοιταξει.Τωρα ακουγα τους λοιμοξιολογους να λενε οτι ακομα δεν εχουμε καμια ενδειξη οτι μονο για 6 ή 8 μηνες αρκουν τα αντισωματα.Αυτο θα φανει αργοτερα.Και βεβαια τονισαν ΟΙ ΛΟΙΜΟΞΙΟΛΟΓΟΙ οτι το αν θα κανουμε 3η δοση,ποτε κλπ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Η PFIZER ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ.
Για να έχουμε και ένα καλό ερώτημα.

Ποιοι θεωρείς πως είναι οι ειδικοί;
Είναι τοις πάσι γνωστό, οτι η Ιατρική κοινότητα έχει στενές σχέσεις με τις εταιρίες.
Και αφού έχει στενές σχέσεις ένας ειδικός, τίνος απόφαση θα Υπερισχύσει; του ειδικού ή ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Οποτε το τι λεει ο αγαπητος κατα τα αλλα Μπουρλα,δεν σημαινει οτι θα γινει κιολας.
Αν αυτός που δίνει εντολές στους ειδικούς, δεν σημαίνει οτι θα εκτελεστούν σωστά και όπως τις έδωσε, τότε καταργούμε τις ίδιες τις ΕΤΑΙΡΙΕΣ.
Παράδοξο αυτό!!!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Είναι φανερό οτι υπάρχουν παρενέργειες απο τα εμβόλια.
Επίσης φανερό, είναι το γεγονός οτι η ανάλυση της κατάστασης μας ξεπερνά.
Οτι και αν πούμε, με μεγάλη ευκολία κατακρίνεται, απο όσους πιστεύουν οτι εγώ είμαι αντίθετος με αυτούς.
Δεν έχω καμία διάθεση να χωρίσω τους συνομιλητές μου, π.χ. σε υπέρ των εμβολίων και εγώ να δηλώσω κατά.

Σήμερα βλέπουμε νεκρούς και απο τον ιό και απο εμβόλια.

Πολύ βασικό στοιχείο στην συζήτηση μας, θεωρώ οτι είναι η σοβαρότητα.

Δεν έχω μία οπτική γωνία και όσο μπορώ προσπαθώ να δω καλύτερα.

Ενα πρόβλημα, αν δεν λυθεί οριστικά, τότε δεν μπορεί κανένας να πει οτι το έλυσε.

Και εδώ υπάρχουν πολύ δυνατοί λύτες.

Παρ΄ όλ' αυτά, το πρόβλημα διογκώνεται. Νεκρούς βλέπουμε και απο τα εμβόλια. Οχι μόνο απο τον ιό.

Σε αναμονή λοιπόν. Είναι η ποιο ενδιάμεση κατάσταση που θα πρότεινα σε αυτή την φάση.

Για να έχουμε και ένα καλό ερώτημα.

Ποιοι θεωρείς πως είναι οι ειδικοί;
Είναι τοις πάσι γνωστό, οτι η Ιατρική κοινότητα έχει στενές σχέσεις με τις εταιρίες.
Και αφού έχει στενές σχέσεις ένας ειδικός, τίνος απόφαση θα Υπερισχύσει; του ειδικού ή ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αν αυτός που δίνει εντολές στους ειδικούς, δεν σημαίνει οτι θα εκτελεστούν σωστά και όπως τις έδωσε, τότε καταργούμε τις ίδιες τις ΕΤΑΙΡΙΕΣ.
Παράδοξο αυτό!!!
Στο μυαλο σου ειναι παραδοξο και δυσκολα κατανοητο.
Το φοβερο λαθος που κανουν οι περισσοτεροι ειναι οτι νομιζουν πως υπαρχει μονο το ασπρο και το μαυρο.
ΛΑΘΟΣ.
Υπαρχει και το γκρι.
Ή αλλιως παν μετρον αριστον που ελεγαν και οι αρχαιοι και ειχαν απολυτο δικιο.

Και αν ακομα δεν καταλαβες τι λεω,το κανω λιγο λιανα.

ΠΧ: ή ακουω τα παντα απο κυβερνησεις,ειδικους και εταιριες και τα ακολουθω ολα κατα γραμμα, ή δεν ακουω τιποτα και παω με τον καθε πανηλιθιο συνοιμωσιολογο.
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΑΚΡΑ.
Υπαρχει και η φωνη της λογικης που λεει: Δεν ακουω ουτε κατα διαννοια τους συνομωσιολογους,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι και οτι λενε οι κυβερνησεις ,ο ΠΟΥ κλπ ειναι απολυτα σωστο ή ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΣ.Ακομα χειροτερα με τις φαρμακοβιομηχανιες. Κανω τα εμβολια μου κανονικα.Τωρα το τι λεει η πφαιζερ για καθε πότε πρεπει να το κανω,θα προτιμισω ν ακουσω το υγειονομικο συστημα της χωρας μου που αυτοι ειναι οι υπευθυνοι να αποφασισουν,οταν βεβαια δεν ειναι μπλεγμενοι σε τιποτα σκανδαλα νοβαρτις.

Οχι φιλτατε μαξ,δεν θα αποφασισουν οι φαρμακοβιομηχανιες πότε θα ξανακανουμε εμβολιο,Αττα τα αποφασιζουν οι ειδικοι καθε χωρας και δεν το λεω εγω,ΤΟ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΙΒΙ.

Τωρα αν καποιοι,οπως ο φοκος νομιζουν οτι οι φαρμακοβιομηχανιες ειναι αθωες περιστερες και νοιαζονται μονο για το καλο μας,οποτε και δεν θα υπερβαλλουν λιγο στο ποσες δοσεις πρεπει να κανουμε για δικο τους οικονομικο οφελος,να κοιταξει λιγο την αγαθοτητα του.

Οποτε φιλε μαξιμε,δεν χρειαζεται να ειμαι ουτε συνομωσιολογος,ουτε προβατο σε οτιδηποτε μου λενε τα κρατη,οι φαρμακοβιομηχανιες κλπ.Αυτο το ελαττωμα ή το ενα ή το αλλο,χωρις να βαζετε την λογικη μεσα,ειναι περιεργο και δειχνει ασχημα πραγμνατα για εσας που το κανετε.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
Αυτος την εταιρια που δουλευει θα κοιταξει.Τωρα ακουγα τους λοιμοξιολογους να λενε οτι ακομα δεν εχουμε καμια ενδειξη οτι μονο για 6 ή 8 μηνες αρκουν τα αντισωματα.Αυτο θα φανει αργοτερα.Και βεβαια τονισαν ΟΙ ΛΟΙΜΟΞΙΟΛΟΓΟΙ οτι το αν θα κανουμε 3η δοση,ποτε κλπ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Η PFIZER ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ.

Οποτε το τι λεει ο αγαπητος κατα τα αλλα Μπουρλα,δεν σημαινει οτι θα γινει κιολας.
Εννοείς οι ειδικοι λοιμωξιολόγοι που δεν συμφωνούν καν μεταξύ τους?
Όχι, διαφωνώ. Ο Μπουρλά δε λέει ό,τι του κατέβει, λέει ό,τι του λένε οι επιστήμονες/γενετιστές/ιατροί που δουλεύουν στο R&D τμήμα εμβολίων της Pfizer της εταιρίας του, αυτοί πιστεύω ξέρουν καλύτερα από όλους τι παίζει και τι δεν παίζει για το εμβόλιό τους. Οι λοιμωξιολόγοι κρίνουν το τελικό προϊόν που λαμβάνουν. Πρώτο λόγο στα εμβόλια έχει προφανώς ο κατασκευαστής. Οι λοιμωξιολόγοι απλά τους ακούνε και λένε αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής.

Πχ αν η Pfizer σου έλεγε ότι το μεσοδιάστημα που πρέπει να κάνεις τις 2 δόσεις είναι fix 21 ημέρες και οι λοιμωξιολόγοι ή ο γιατρός σου σου έλεγαν για δικούς τους λόγους καντο στη μια βδομάδα, εσύ ποιον θα άκουγες?

Είναι σα να παίρνεις το manual από ένα προϊόν και να μην το τηρείς. Ξεκάθαρο παράδειγμα της @Nelliel. Ο κατασκευαστής λέει ρητά 21 ημέρες διαφορά και οι δοκιμές ήταν για αυτό το μεσοδιάστημα. Όμως οι "ειδικοί" της χώρας αποφασίζουν μεγαλύτερο μεσοδιάστημα πηγαίνοντας κόντρα στον κατασκευαστή. Όχι δεν είναι σωστό, είναι πείραμα πάνω στον καταναλωτή. Δεν ξέρουν καλύτερα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Εννοείς οι ειδικοι λοιμωξιολόγοι που δεν συμφωνούν καν μεταξύ τους?
Όχι, διαφωνώ. Ο Μπουρλά δε λέει ό,τι του κατέβει, λέει ό,τι του λένε οι επιστήμονες/γενετιστές/ιατροί που δουλεύουν στο R&D τμήμα εμβολίων της Pfizer της εταιρίας του, αυτοί πιστεύω ξέρουν καλύτερα από όλους τι παίζει και τι δεν παίζει για το εμβόλιό τους. Οι λοιμωξιολόγοι κρίνουν το τελικό προϊόν που λαμβάνουν. Πρώτο λόγο στα εμβόλια έχει προφανώς ο κατασκευαστής. Οι λοιμωξιολόγοι απλά τους ακούνε και λένε αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής.

Πχ αν η Pfizer σου έλεγε ότι το μεσοδιάστημα που πρέπει να κάνεις τις 2 δόσεις είναι fix 21 ημέρες και οι λοιμωξιολόγοι ή ο γιατρός σου σου έλεγαν για δικούς τους λόγους καντο στη μια βδομάδα, εσύ ποιον θα άκουγες?

Είναι σα να παίρνεις το manual από ένα προϊόν και να μην το τηρείς. Ξεκάθαρο παράδειγμα της @Nelliel. Ο κατασκευαστής λέει ρητά 21 ημέρες διαφορά και οι δοκιμές ήταν για αυτό το μεσοδιάστημα. Όμως οι "ειδικοί" της χώρας αποφασίζουν μεγαλύτερο μεσοδιάστημα πηγαίνοντας κόντρα στον κατασκευαστή. Όχι δεν είναι σωστό, είναι πείραμα πάνω στον καταναλωτή. Δεν ξέρουν καλύτερα.
Εχω απαντηση πιο πανω αν θες δεστο.

ΥΓ Σε αυτο που λες με την Νελιελ και τον καναδα δεν θα διαφωνησω,αλλα στο να αποφασιζει η πφαιζερ ΠΟΣΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΡΑΤΟΣ εκει διαφωνω.Αυτο λεω.Διοτι οι φαρμακοβιομηχανιες εκτος των αλλων ειναι ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΟΙ.Και ως γνωστον οι εμποροι θελουν να σου πουλουν οσες φορες περισσοτερο
γινεται.
Δεν ειναι αθωα παιδια.Θελουν να πουλησουν οσο περισσοτερο γινεται.
Τετοιες αποφασεις δεν μπορει να τις αφηνουμε σε φαρμακοβιομηχανιες.
Προσεξε δεν λεω οτι δεν ξερουν οι φαρμακοβιομηχανιες πότε ειναι καλυτερο να γινονται οι δοσεις.
Τις προθεσεις κοιταζουμε ομως.Ξερουν..αλλα προτεινουν παντα οτι τους συμφερει περισσοτερο οικονομικα.

Επιτελους αλλο συνομωσιολογος και αλλο χάπατο.

Για αυτο λεω δεν ειναι ολα ασπρο η μαυρο.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
Εχω απαντηση πιο πανω αν θες δεστο.

ΥΓ Σε αυτο που λες με την Νελιελ και τον καναδα δεν θα διαφωνησω,αλλα στο να αποφασιζει η πφαιζερ ΠΟΣΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΡΑΤΟΣ εκει διαφωνω.Αυτο λεω.Διοτι οι φαρμακοβιομηχανιες εκτος των αλλων ειναι ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΟΙ.Και ως γνωστον οι εμποροι θελουν να σου πουλουν οσες φορες περισσοτερο
γινεται.
Δεν ειναι αθωα παιδια.Θελουν να πουλησουν οσο περισσοτερο γινεται.
Τετοιες αποφασεις δεν μπορει να τις αφηνουμε σε φαρμακοβιομηχανιες.
Για κάποιο λόγο φαντάζομαι είπαν για 3η δόση, όχι χωρίς λόγο. Ίσως να θέλουν να αυξήσουν την αποτελεσματικότητα σε μεταλλάξεις ή να σε καλύψουν μετά το 8μηνο που έχουν πέσει τα αντισώματα. Άλλωστε θα γίνει ετήσιος ο εμβολιασμός.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο φαντάζομαι είπαν για 3η δόση, όχι χωρίς λόγο. Ίσως να θέλουν να αυξήσουν την αποτελεσματικότητα σε μεταλλάξεις ή να σε καλύψουν μετά το 8μηνο που έχουν πέσει τα αντισώματα. Άλλωστε θα γίνει ετήσιος ο εμβολιασμός.
Ή να αυξησουν τα εσοδα τους.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
Ή να αυξησουν τα εσοδα τους.
Σαφώς. Αλλά από τη στιγμή που βγει 3η δόση, δοκιμαστεί και πάλι σε πόσο κόσμο, είναι ασφαλής, σου αυξήσει τα αντισώματα και ταυτόχρονα σου κάνει update το antivirus σου για νέες μεταλλάξεις, είτε η εταιρία αποσκοπεί σε κέρδος είτε όχι, εφ'όσον ο πολίτης δεν πληρώνει για αυτό, ποιό το πρόβλημα?

Επειδή θα ξέρεις ότι επωφελείται η pfizer? Έτσι κι αλλιώς έχει επωφεληθεί ουυυυ άπειρες φορές αυτό το εξάμηνο, τόσα δις έβγαλε, ε και; Πότε για εμάς που εμβολιαζόμαστε ήταν αποτρεπτικός παράγοντας το να ξέρουμε ότι κάποιοι βγάζουν τρελά λεφτά εις βάρος του πόνου και της αγωνίας μας; Αρκεί που θα παίρναμε το εμβόλιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εχω απαντηση πιο πανω αν θες δεστο.

Δεν ειναι αθωα παιδια.Θελουν να πουλησουν οσο περισσοτερο γινεται.
Τετοιες αποφασεις δεν μπορει να τις αφηνουμε σε φαρμακοβιομηχανιες.
Προσεξε δεν λεω οτι δεν ξερουν οι φαρμακοβιομηχανιες πότε ειναι καλυτερο να γινονται οι δοσεις.
Τις προθεσεις κοιταζουμε ομως.Ξερουν..αλλα προτεινουν παντα οτι τους συμφερει περισσοτερο οικονομικα.
Ε φυσικά θέλουν να πουλήσουν αφού το φτιάξανε και καλά κάνουν... αφού το markering τους αποδίδει.

Αλλα τα εμβόλια δεν είναι παιχνιδομηχανές μέσα στην εταιρία και εξω από αυτή περνανε από ελεγχους ώστε να καθοριστεί το μεσοδιάστημα των δόσεων.... και τους κανόνες δε τις φτιάχνει μόνο η εταιρία... στα cdc

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τωρα αν καποιοι,οπως ο φοκος νομιζουν οτι οι φαρμακοβιομηχανιες ειναι αθωες περιστερες και νοιαζονται μονο για το καλο μας,οποτε και δεν θα υπερβαλλουν λιγο στο ποσες δοσεις πρεπει να κανουμε για δικο τους οικονομικο οφελος,να κοιταξει λιγο την αγαθοτητα του.
Η γνώμη μου για το πιο εμβόλιο να κάνω ... πριν καποιους μήνες ήταν το πιο φτηνό

.. αντιθέτως οι περισσότεροι θέλατε pfizer... και το Moderna... τα πιο ακριβά από τα πολλα που κυκλοφορούν παγκοσμίως μετά εγώ στηρίζω τις φαρμακευτικές;

και τα φαρμακα που παιρνω να ξέρετε ειναι φασόν.... (σε αυτά με ανοιχτες πατέντες)


Ξέρω τι γίνεται πίσω από τις φαρμακευτικές εταιρίες από πρώτο χέρι... αλλά γνωρίζω πως ειναι ο μόνος τρόπος για να βγουν σωστά φάρμακα σήμερα είναι αυτός τα λεφτά τα λεφτά τα λεφτά...


Δεν τις στηρίζω αλλά τις εμπιστεύομαι ακόμα και αν έχουν σκοπό το κέρδος...

Θέλεις να κάνεις το pfizer που η εταιρία σπατάλησε άπειρα λεφτά για να το αναπτύξει και από την άλλη δεν εμπιστεύεσαι τους επιστήμονες που λειτουργούν στην pfizer... και την ίδια η εταιρία...... κέρδος θέλουν θα βγάλουν... και καλά κάνουν... και θα εμπιστευτει τον κάθε ηλιθιο λοιμωξιολογο η επιτροπη σε κάθε χώρα που λεει τα δικα του (πχ Καναδάς)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top