• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
Θα κατέβω και ότι γίνει. Θέλω να δω και τους δικούς μου. 2 χρόνια έχουν περάσει. Το πολύ πολύ αν πέσουν μέτρα θα κάνω την γυμναστική μου και δεν θα έχω γείτονα από κάτω να μου βαράει το πάτωμα 🤣
Σε βλεπω να σε κλεινουν στην Ελλαδα Νελη.🤣🤣
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Πληθυσμος: 23.8εκ
Εμβολιασμοι: 0.14%
Συνολο θανατων κοβιντ: 12
Συνολο κρουσματων κοβιντ: 1475

Με 180 κρουσματα (σαν να λεμε 77 νεα κρουσματα μιας μερας στην ελλαδα)Και μπαινουν σε κοκκινο με αυτα τα μετρα για την στιγμη
-η μάσκα έγινε υποχρεωτική και σε εξωτερικούς χώρους
- οι συναθροίσεις περιορίστηκαν στα 5 άτομα
- έκλεισαν τα μπαρ
- απαγορεύτηκαν οι εκκλησιαστικές συναθροίσεις και έκλεισαν όλες οι εκκλησίες
- οι περιορισμοί για ταξίδια παραμένουν αυστηροι, όπως ήταν πάντα.
1621085913744.png



Η ελλαδα αισθανεται πολυ ασφαλης και βλεπει πολυ μπλε με 3000 κρουσματα και 60-70 θανατους...και ολοταχος προς ανοιγμα :P
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
δεν με νοιαζει τι κανει η ταιβαν αλλα νικ εισαι πολυ κομπλεξικος και μαλλον δεν εχεις ζωη ...λυπαμαι για σενα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
Πληθυσμος: 23.8εκ
Εμβολιασμοι: 0.14%
Συνολο θανατων κοβιντ: 12
Συνολο κρουσματων κοβιντ: 1475

Με 180 κρουσματα (σαν να λεμε 77 νεα κρουσματα μιας μερας στην ελλαδα)Και μπαινουν σε κοκκινο με αυτα τα μετρα για την στιγμη
-η μάσκα έγινε υποχρεωτική και σε εξωτερικούς χώρους
- οι συναθροίσεις περιορίστηκαν στα 5 άτομα
- έκλεισαν τα μπαρ
- απαγορεύτηκαν οι εκκλησιαστικές συναθροίσεις και έκλεισαν όλες οι εκκλησίες
- οι περιορισμοί για ταξίδια παραμένουν αυστηροι, όπως ήταν πάντα.
View attachment 80927


Η ελλαδα αισθανεται πολυ ασφαλης και βλεπει πολυ μπλε με 3000 κρουσματα και 60-70 θανατους...και ολοταχος προς ανοιγμα :P
Σε ρωταω ξανα, θες να μείνουμε σε lock down και το ΑΕΠ να χασει αλλα 10 δις??
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Σε ρωταω ξανα, θες να μείνουμε σε lock down και το ΑΕΠ να χασει αλλα 10 δις??
Και εγώ σε ρωτάω ,θες να μείνουμε χωρίς λόκ ντάουν και το ΑΕΠ να χάσει διπλάσιο δις ?

Ξεχνάς τον δείκτη υγεια-οικονομιας

(Θα προτιμούσα ένα λοκ ντάουν Ανατολής τον Απρίλιο μέχρι τώρα έτσι ώστε να ειμασταν στην πράσινη λίστα για τον τουρισμό και να είχαμε τετραπλάσια αύξηση ΑΕΠ .....ότι έκανε η Πορτογαλία )
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.
Αφού τα lockdowns δεν έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα, γιατί να συνεχίζουμε με ένα μέτρο που έχει τεράστιο οικονομικό κόστος και μικρό υγειονομικό όφελος;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
δεν με νοιαζει τι κανει η ταιβαν αλλα νικ εισαι πολυ κομπλεξικος και μαλλον δεν εχεις ζωη ...λυπαμαι για σενα
Πες μου πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα και θα το παραδεχτώ αν βγάζει λογική
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
Και εγώ σε ρωτάω ,θες να μείνουμε χωρίς λόκ ντάουν και το ΑΕΠ να χάσει διπλάσιο δις ?

Ξεχνάς τον δείκτη υγεια-οικονομιας

(Θα προτιμούσα ένα λοκ ντάουν Ανατολής τον Απρίλιο μέχρι τώρα έτσι ώστε να ειμασταν στην πράσινη λίστα για τον τουρισμό και να είχαμε τετραπλάσια αύξηση ΑΕΠ .....ότι έκανε η Πορτογαλία )
Ναι ας μείνουμε χωρίς lockdown, αρκετά είμασταν 7 μήνες μέσα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Ναι ας μείνουμε χωρίς lockdown, αρκετά είμασταν 7 μήνες μέσα.
Αρα θες να γκρεμίσουμε ακόμα χειρότερα επειδή κουράστηκαμε?

(Δεν αλλάζει κάτι με ότι λέω ,τον δρόμο τον έχουμε πάρει και θα δούμε που θα μας βγάλει ...)
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
και στρατο να εχει εξω τι νομιζεις οτι θα με βαρεσουν στο ψαχνο επειδη βγηκα μια βολτα?
δεν ειμαστε 2020 πλεον ...δεν γινεται να υπαρξει ξανα λοκνταουν
επισης ενα μηνα τωρα ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα και σημερα ειχαμε θετικοτητα 3.2 % χαρις σε εμβολια και ελευθερια
ενω με λοκνταουν ΤΥΠΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ειχαμε τρελη αυξηση
βγαλε τα συμπερασματα σου
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
Αρα θες να γκρεμίσουμε ακόμα χειρότερα επειδή κουράστηκαμε?

(Δεν αλλάζει κάτι με ότι λέω ,τον δρόμο τον έχουμε πάρει και θα δούμε που θα μας βγάλει ...)
Εε δεν με ενδιαφέρει εγω κοιτάω την οικονομία που έχει διαλυθεί αν κλείσεις τώρα έχασες και το 20% του τουρισμού που μας έχει απομείνει. Και οχι δεν γεννηθήκαμε οι άνθρωποι για να ζούμε σε ενα κλουβι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
@johnietraf δεν υπάρχει καμία έρευνα που να συσχετίσει την θετικότατα με τα πραγματικά κρουσμάτα
@Volkswagen Fan εσύ είσαι πολύ αισιόδοξος με το 20% ...ξανακάνει την ανάλυση :P

Για να λήξει αυτο το αρνητικό κλίμα ,το λοκ ντάουν έχει φύγει ούτος η άλλος ότι και να λέμε (παρόλο που όλος ο πλανήτης γελάει μαζί μας με αυτά που κάνουμε ) ....θα τα ξαναπούμε σύντομα ,ως τότε ΚΑΛΟ ΚΑΛΌΚΑΙΡΙ να έχουμε
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
η θετικοτητα ξερεις τι ρολο βαραει ?
μπορεις να κανεις καθημερινα 10 εκατ. τεστ ? οχι προφανως
εχεις ενα δειγμα πχ 60000 τεστ οπως σημερα και βγαζεις ποσα περιπου ειναι τα τεστ
για την αττικη πχ ειναι μια καλη αναλογια ...στο καρπενησι ομως πχ δεν βοηθα γτ εκει δεν θα υπαρχουν ετσι και αλλιως μεγαλες διασπορες
και επισης βλεπεις και μειωση σε νεκρους και μεθ
ησουν 200 πανω πρν λιγοτερο απο ενα μηνα
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Σε ρωταω ξανα, θες να μείνουμε σε lock down και το ΑΕΠ να χασει αλλα 10 δις??
Φώτη, πες μου όταν μιλάς για δις και τρις, γνωρίζεις που είναι αποθηκευμένα;

Αλλά και πώς επηρεάζουν ή καλύτερα ρυθμίζουν την ζωή μας;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Ο μόνος ξεκούραστος πολιτικός στην Ελλάδα που ξέρει τι λεει


@johnietraf δεν ξέρω τι είναι η θετικότατα....αλλά αφού είναι μειωμένο που λες γιατί πολλές χώρες μας έχουν στο κόκκινο (αν είχαμε βαθύ κόκκινο εκεί θα μας είχαν μόνους μας)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Screenshot_20210515-082309~2.png

Screenshot_20210515-082256~2.png


Αυτές οι γραφικές παραστάσεις δείχνουν τις επιπτώσεις των εμβολιασμων στους θανάτους. Στο 3ο κύμα δεν είχαμε αυξημένος θανάτους.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
δεν ειμαι ειμαστε τραλαλα απλα λεω οτι χαρις αυτο βελτιωνομαστε
ολες ειναι στο κοκκινο εκτος απο βορια φινλανδια νορβηγια και πορτογαλια
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.

Ταϊλάνδη... υποχρεωτικός ο εμβολιασμός αλλιώς 40.000 ή 2 χρόνια φυλάκιση
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Ε φυσικά θέλουν να πουλήσουν αφού το φτιάξανε και καλά κάνουν... αφού το markering τους αποδίδει.

Αλλα τα εμβόλια δεν είναι παιχνιδομηχανές μέσα στην εταιρία και εξω από αυτή περνανε από ελεγχους ώστε να καθοριστεί το μεσοδιάστημα των δόσεων.... και τους κανόνες δε τις φτιάχνει μόνο η εταιρία... στα cdc

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Η γνώμη μου για το πιο εμβόλιο να κάνω ... πριν καποιους μήνες ήταν το πιο φτηνό

.. αντιθέτως οι περισσότεροι θέλατε pfizer... και το Moderna... τα πιο ακριβά από τα πολλα που κυκλοφορούν παγκοσμίως μετά εγώ στηρίζω τις φαρμακευτικές;

και τα φαρμακα που παιρνω να ξέρετε ειναι φασόν.... (σε αυτά με ανοιχτες πατέντες)


Ξέρω τι γίνεται πίσω από τις φαρμακευτικές εταιρίες από πρώτο χέρι... αλλά γνωρίζω πως ειναι ο μόνος τρόπος για να βγουν σωστά φάρμακα σήμερα είναι αυτός τα λεφτά τα λεφτά τα λεφτά...


Δεν τις στηρίζω αλλά τις εμπιστεύομαι ακόμα και αν έχουν σκοπό το κέρδος...

Θέλεις να κάνεις το pfizer που η εταιρία σπατάλησε άπειρα λεφτά για να το αναπτύξει και από την άλλη δεν εμπιστεύεσαι τους επιστήμονες που λειτουργούν στην pfizer... και την ίδια η εταιρία...... κέρδος θέλουν θα βγάλουν... και καλά κάνουν... και θα εμπιστευτει τον κάθε ηλιθιο λοιμωξιολογο η επιτροπη σε κάθε χώρα που λεει τα δικα του (πχ Καναδάς)
Φοκο καταρχην δεν μιλω μονο για πφαιζερ,μην παρεξηγηθω και βεβαθια το θεωρω το καλυτερο εμβολιο μεχρι στιγμης και της μοντερνα,αλλα τι θα την κανω;ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΟΥ;
Μιλαω για ολα τα εμβολια και ουτε καν για ολα τα εμβολια αλλα για τα φαρμακα και φαρμακοβιομηχανιες.
Και ξαναλεω παν μετρον αριστον και γκρι.
Ναι..ειναι και εμποροι και ελπιζω να ξερεις τι εστι εμπορας.Σου πουλαει και τη μανα σου!

Οποτε αυτα τα αφηνω στην πολιτεια,στην καθε πολιτεια,με το σκεπτικο οτι ΑΥΤΗ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ.Αν η πολιτεια δε ειναι σωστη δεν την ψηφιζω.Να γιατι ολη μας η ζωη περναει μεσα απο την ψηφο μας.

Δεν μπορει ομως να νομοθετουν οι φαρμακοβιομηχανιες ουτε να καθοριζουν τα υγειονομικα των κρατων,.Αυτοι φτιαχνουν τα φαρμακα ομως και το καθε κρατος εχει τους δικους του ειδικους,γιατρους κλπ,κανουν ερευνε ς και βλεπουν τι γινεται,τι ισχυει ,κανουν τις δικες τους ερευνες πχ πανω στα αντισωματα και βλεπουν αν θα χρειαστει και αλλο εμβολιο ή φτανουν τα αντισωματα... και αποφασιζουν.Δηλαδη αν η αστραζενεκα πει ο γαιδαρος πεταει εμεις θα πουμε οκ πεταει; Ελα στα συγκαλα σου φοκο.
Δεν μιλαω για τις μεταλλαξεις,αλλα για τα αντισωματα και ποσο κρατανε.Αυτο ανετα το βλεπουν ολοι οι ειδικοι με τα τεστ αντισωματων.Δεν χρειαζεται να εισαι πφαιζερ.

ΟΚ ειναι γνωστη η σταση σου απεναντι σε καθε δημοσιο και ιδιωτικο.Θεωρεις του πεταματου το δημοσιο,αν ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΣΩΖΟΥΝ και καθε ιδιωτικο φοβερο που πρεπει να καραπλουτισει εις βαρος μας.ΟΚ εχεις δικαιωμα να εισαι οσο προβατο θελεις,ομως δεν ειμαστε ολοι το ιδιο.
Να βγαλουν λεφτα και οι φαρμακοβιομηχανιες.,λες και δεν βγαζουν,αλλα υπαρχουν και καποια ορια.

Και οι φαρμακοβιομηχανιες ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ/.Ας βγαζουν φαρμακα και εμβολια λοιπον για εναν πλανητη που θα εχουν πεθανει ΟΛΟΙ. :thumbup:
Ε οχι και να βγαζουμε αθωες περιστερες τις πιο ιντριγκαδορικες και μαφιοζικες πολυεθνικες εβερ.Ελεος δηλαδη η βλακεια εχει και καποια ορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η πολυ καλη ειδηση απο την Pfizer ειναι το χαπι που ετοιμαζει ως φαρμακο και καταπολεμα τον κορονοιό και μαλιστα οτι ειναι πολυ ασφαλες,οπως ειπε ο Αλμπερτ....και αυτο θα φανει με τις ερευνες περιπου το φθινοπωρο.Αυτο εμεννα μου φαινεται πραγματικα εξαιρετικο.Τωρα το λεει στον σκαι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
.

ΟΚ ειναι γνωστη η σταση σου απεναντι σε καθε δημοσιο και ιδιωτικο.Θεωρεις του πεταματου το δημοσιο,αν ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΣΩΖΟΥΝ και καθε ιδιωτικο φοβερο που πρεπει να καραπλουτισει εις βαρος μας.ΟΚ εχεις δικαιωμα να εισαι οσο προβατο θελεις,ομως δεν ειμαστε ολοι το ιδιο.
Να βγαλουν λεφτα και οι φαρμακοβιομηχανιες.,λες και δεν βγαζουν,αλλα υπαρχουν και καποια ορια.
.... να περιμένουμε το ελληνικό δημόσιο να φτιάξει το εμβόλιο τότε......

Εγώ που υποστηρίζω το ιδιωτικό είμαι διαθετημένος να κάνω φτηνό εμβόλιο πχ αυτό που έφτιαξε η Τουρκία ( με τροποποιημένο ιό ή ακόμα και τα κινέζικα με εξασθενημένους ιούς ), ενώ εσύ που υποστηρίζεις το δημόσιο δέχεσαι μόνο τα πολύ πιο ακριβά mRNA εμβόλια.....

Ο λόγος που δε συμπαθώ το δημόσιο είναι ότι υπάρχει σπατάλη χρημάτων όπως γίνεται με rapid test (που θεωρώ πως επρεπε να τα πληρώνουμε εμείς ή ο εργοδότης).

όσο αφορά το τομέα υγεία όλοι οι καλοί ιατροί έχουν φύγει .... και αυτό το βλέπω από την δουλειά μου.. αφού σηκώνουν αεροπλάνα και ελικόπτερα για να τα φέρουν στην Αθήνα για χαζοπεριστατικά.

Αυτή την στιγμή ο τομέας υγείας με πρόφαση το covid υπολειτουργεί σε όλα τα σημεία.... και να ξέρετε πως πολλές ζωές καταστρέφονται από αυτές τις παραλείψεις αλλά οι δημοσιογράφοι πέρα βρέχει..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top