• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Nταξει παιδια,ολα καλα!

Με εβαλαν και ενα τεταρτο νωριτερα μεσα, μια χαρα ολα.
Αντε,,,εβγαλα και μια φωτο μου να σας τη δειξω να δειτε οτι ολα ειναι ΟΚ.





Χρωστάω μια δημόσια συγγνώμη στην Avernika
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Χρωστάω μια δημόσια συγγνώμη στην Avernika
Σε ευχαριστω φοκο.Αληθεια πιστευες οτι δεν θα εμβολιαστω; ουτε κατα διαννοια.Πως και πως το περιμενα.Το αστρα ομως δεν το ηθελα ουτε το θελω,τα βλεπεις και εσυ.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Νομιζω την εχουμε αφησει την πανδημια ...τα θεματα μας ειναι : Το ανοιγμα τουρισμου -εστιατορια , πυρκαγιες και διαφορα κοινωνικα θεματα ενω ειμαστε ....

σε νεους θανατους στην ΕΕ
σε ΜΕΘ στην ΕΕ

Εν τω μεταξυ στην Πορτογαλια αυξηθηκαν σε 500 κρουσματα(απο 0) και 3 θανατους μετα το ανοιγμα του τουρισμου ....απλα το αναφερω οποιος καταλαβε καταλαβε

@chester20080 τωρα βρηκαν να παραπονεθουν ? 7 μηνες που ειναι ολοι τους ? ....επρεπε να παραιτηθουν ως συμβολικο βημα για να σοβαρευτούμε
1.5 χρονο δεν πουλαει πλεον η πανδημια νικο.Νουμερα θελουν να κανουν οι δημοσιογραφοι για αυτο πληρωνονται.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Για να προστατεψω τους γυρω μου και να εχω τα προνομια των εμβολιασμενων(που λογικα θα υπαρξουν συντομα).
Πως θα προστατέψεις τους τριγύρω σου ?

Δηλαδή θα εμβολιαστείς εσύ για να προστατέψεις έναν ευπαθή που δεν θα έχει εμβολιαστεί? 🤔(Κάτι πάει λάθος )
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Πως θα προστατέψεις τους τριγύρω σου ?

Δηλαδή θα εμβολιαστείς εσύ για να προστατέψεις έναν ευπαθή που δεν θα έχει εμβολιαστεί? 🤔(Κάτι πάει λάθος )
Τι με νοιαζει ρε νικο ο ψεκας που δεν εμβολιαζεται?Τα εχουμε πει μη λεμε τα ιδια και τα ιδια...(και ναι αφου θα κολλαω πιο δυσκολα τον ιο τον προστατευω σε καποιο βαθμο)
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Nα ενημερωνεστε μονο απο ξενα ΜΜΕ
Περιληπτικα :
-Πιθανως επικινδυνο να κανουμε αλλο εμβολιο 1η και αλλο 2η δοση
-Δεν ξερουμε αν θα χρειαστει να κανουμε αναμνηστικες δοσεις, η ανοσια μπορει να κρατα για πολλα χρονια (!)
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Nα ενημερωνεστε μονο απο ξενα ΜΜΕ
Περιληπτικα :
-Πιθανως επικινδυνο να κανουμε αλλο εμβολιο 1η και αλλο 2η δοση
-Δεν ξερουμε αν θα χρειαστει να κανουμε αναμνηστικες δοσεις, η ανοσια μπορει να κρατα για πολλα χρονια (!)
10 με 12 μηνες διαβασα χθες.Για να δουμε.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε ευχαριστω φοκο.Αληθεια πιστευες οτι δεν θα εμβολιαστω; ουτε κατα διαννοια.Πως και πως το περιμενα.Το αστρα ομως δεν το ηθελα ουτε το θελω,τα βλεπεις και εσυ.
Νόμιζα πως δε θα εβρισκες ραντεβού Ιούνιο - Ιούλιο θα είχε ξεχαστεί κάπως το θέμα λόγω τουρισμού.. και έτσι δε θα το έκανες...

@akikos την πάτησες..... περίμενε Ιούλιο εσύ για την δεύτερη δόση :O
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Nα ενημερωνεστε μονο απο ξενα ΜΜΕ
Περιληπτικα :
-Πιθανως επικινδυνο να κανουμε αλλο εμβολιο 1η και αλλο 2η δοση
-Δεν ξερουμε αν θα χρειαστει να κανουμε αναμνηστικες δοσεις, η ανοσια μπορει να κρατα για πολλα χρονια (!)
Παντως σημερα το πρωι ,νομιζω στην ερτ ειχε ειδικο,που ελεγε οτι δεν θα χρειαστει το πιο πιθανο 3η δοση,μια χαρα 1 χρονο κρατουν τα αντισωματα,ισως αν χρειαστει να ειναι για ανοσοκατασταλμενους .
Εγω τα ελεγε οτι ο Μπουρλα την εταιρια του κοιταζει και θα ακουσουμε τους ειδικους και πεσατε να με φατε.
Κάποιοι. :xtipao:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οχι ρε γμτ τωρα το ειδα!!!!!!!!!!!!!

Κρήτη: Εγκεφαλικά νεκρή η 44χρονη που είχε εμβολιαστεί με AstraZeneca - Συγκλονίζει ο σύζυγός της

Εγκεφαλικά νεκρή θεωρείται η 44χρονη γυναίκα που νοσηλεύεται στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ηρακλείου, σύμφωνα με την ιστοσελίδα Creta24.gr. Μετά την τελευταία εξέλιξη, φαίνεται πως "σβήνουν" και οι τελευταίες ελπίδες για την 44χρονη Γλυκερία που εισήχθη στο νοσοκομείο, έπειτα από θρόμβωση που εμφάνισε μετά τον εμβολιασμό της, με AstraΖeneca.

Όπως αναφέρουν πληροφορίες της ιστοσελίδας η κλινική της εικόνα παρουσίασε νέα επιδείνωση και ήδη οι θεράποντες γιατροί έχουν ενημερώσει την οικογένεια της 44χρονης.


Η 44χρονη Γλυκερία, είναι μητέρα τριών παιδιών. Οι γονείς της ήταν μετανάστες στη Γερμανία, όπου και έμεινε μέχρι τα φοιτητικά της χρόνια. Στη συνέχεια, επέστεψε στην Ελλάδα, έκανε οικογένεια και τώρα δίνει τη μεγαλύτερη μάχη της ζωής της.

Ραγίζει καρδιές ο σύζυγός της

Ο σύζυγος της 44χρονης είναι συντετριμμένος. «Oι γιατροί με κάλεσαν και μου είπαν ότι υπάρχει εγκεφαλική αιμορραγία και το χειρουργείο θα ήταν μια τελευταία προσπάθεια, θα μπορούσε ο,τιδήποτε να συμβεί και να πεθάνει στη διάρκεια της επέμβασης. Τα νέα δεν είναι καλά... Μου είπαν ότι τώρα πλέον τις επόμενες μέρες θα επέλθει ο εγκεφαλικός θάνατος…» αναφέρει στην ιστοσελίδα neakriti.gr:

Ο σύζυγος της 44χρονης Γλυκερίας δεν μπορεί να πιστέψει πως από τη μια στιγμή στην άλλη μια γυναίκα που, όπως λέει, έχαιρε άκρας υγείας, βρέθηκε να παλεύει για τη ζωή της, με τις ελπίδες να λιγοστεύουν κάθε λεπτό που περνά. «Η γυναίκα μου είναι ένας άγγελος. Φοβόταν να κάνει το εμβόλιο και πήγαμε να το κάνουμε μαζί. Οι γιατροί έκαναν τα πάντα για να την βοηθήσουν ωστόσο ευθύνεται το σύνδρομο vitt,η θρόμβωση και η αιμορραγία», λέει.


Εγω αν ημουν αντρας της θα αυτοκτονουσα,διοτι την προηγουμενη μερα πριν τον εμβολιασμο της ειχε πει οτι εχει αμφιβολιες για το συγκερκιμενο εμβολιο,μηπως να εκλειναν με αλλο και ο μαλακας της ειπε να μην φοβαται να το κανει και θα πανε μαζι.
Πραγματικα αν ημουν στη θεση του θα το βουλωνα για αρρχη.

Εχω στεναχωρεθει παρα πολυ.Θα ζουσε αυτη η γυναικα αν εκανε αλλο εμβολιο.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Σε ευχαριστω φοκο.Αληθεια πιστευες οτι δεν θα εμβολιαστω; ουτε κατα διαννοια.Πως και πως το περιμενα.Το αστρα ομως δεν το ηθελα ουτε το θελω,τα βλεπεις και εσυ.
Πως εισαι @Averkina ??
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παντως σημερα το πρωι ,νομιζω στην ερτ ειχε ειδικο,που ελεγε οτι δεν θα χρειαστει το πιο πιθανο 3η δοση,μια χαρα 1 χρονο κρατουν τα αντισωματα,ισως αν χρειαστει να ειναι για ανοσοκατασταλμενους .
Εγω τα ελεγε οτι ο Μπουρλα την εταιρια του κοιταζει και θα ακουσουμε τους ειδικους και πεσατε να με φατε.
Κάποιοι. :xtipao:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οχι ρε γμτ τωρα το ειδα!!!!!!!!!!!!!

Κρήτη: Εγκεφαλικά νεκρή η 44χρονη που είχε εμβολιαστεί με AstraZeneca - Συγκλονίζει ο σύζυγός της




Εγω αν ημουν αντρας της θα αυτοκτονουσα,διοτι την προηγουμενη μερα πριν τον εμβολιασμο της ειχε πει οτι εχει αμφιβολιες για το συγκερκιμενο εμβολιο,μηπως να εκλειναν με αλλο και ο μαλακας της ειπε να μην φοβαται να το κανει και θα πανε μαζι.
Πραγματικα αν ημουν στη θεση του θα το βουλωνα για αρρχη.

Εχω στεναχωρεθει παρα πολυ.Θα ζουσε αυτη η γυναικα αν εκανε αλλο εμβολιο.
Ο Μητσοτάκης και το συναφι του πρεπει να πληρώσουν που εβαλαν μαζικα τον κοσμο να κανει Astra.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Ποναει λιγοτερο το χερι,μια χαρα κατα τα αλλα,αλλα τα εχω δει ολα ,με την 44χρονη γμτ.Ποσο κριμα...ποσο μαλακες αυτοι που μας κυβερνουν.
Ειχαμε το μαλακα πρωθυπουργο και τους ειδικους παρατρεχαμενους του να λενε οτι το καλυτερο εμβολιο ειναι το γρηγοροτερο,επειδη επενδυσαν σε κουτσο αλογο και τι θα τα κανουμε αυτα τα αστρα κωλοεμβολια.
Πραγματικα βγαζω καπνους.Να τα πει αυτα στην γυναικα αυτη και στους δικους της ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΤΟ ΗΛΙΘΙΟ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Ποναει λιγοτερο το χερι,μια χαρα κατα τα αλλα,αλλα τα εχω δει ολα ,με την 44χρονη γμτ.Ποσο κριμα...ποσο μαλακες αυτοι που μας κυβερνουν.
Ειχαμε το μαλακα πρωθυπουργο και τους ειδικους παρατρεχαμενους του να λενε οτι το καλυτερο εμβολιο ειναι το γρηγοροτερο,επειδη επενδυσαν σε κουτσο αλογο και τι θα τα κανουμε αυτα τα αστρα κωλοεμβολια.
Πραγματικα βγαζω καπνους.Να τα πει αυτα στην γυναικα αυτη και στους δικους της ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΤΟ ΗΛΙΘΙΟ.
Α ωραια σαν τον πατερα μου που εκανε Moderna δηλαδη, ιδια συμπτώματα με την διαφορα οτι του πατερα μου του αφησε στην αρχη και μια κοκκινίλα.

Ο Μητσοτακης και τα παπαγαλάκια της επιτροπης πρεπει να δικαστουν που ελεγαν: Το καλυτερο εμβολιο ειναι το πιο γρηγορο και πλημμύρισαν την αγορα με Astra και αφησαν σε υπερβολικη έλλειψη Moderna και Pfizer.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Α ωραια σαν τον πατερα μου που εκανε Moderna δηλαδη, ιδια συμπτώματα με την διαφορα οτι του πατερα μου του αφησε στην αρχη και μια κοκκινίλα.

Ο Μητσοτακης και τα παπαγαλάκια της επιτροπης πρεπει να δικαστουν που ελεγαν: Το καλυτερο εμβολιο ειναι το πιο γρηγορο και πλημμύρισαν την αγορα με Astra και αφησαν σε υπερβολικη έλλειψη Moderna και Pfizer.

Ναι όλοι θα δικάστουν!

Εσυ δεν ήσουν Μητσοτακικος;;;;
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Α ωραια σαν τον πατερα μου που εκανε Moderna δηλαδη, ιδια συμπτώματα με την διαφορα οτι του πατερα μου του αφησε στην αρχη και μια κοκκινίλα.

Ο Μητσοτακης και τα παπαγαλάκια της επιτροπης πρεπει να δικαστουν που ελεγαν: Το καλυτερο εμβολιο ειναι το πιο γρηγορο και πλημμύρισαν την αγορα με Astra και αφησαν σε υπερβολικη έλλειψη Moderna και Pfizer.
φυσιολογικη παρενεργεια η κοκκινιλα και το πρηξιμο. Στην Αμερικη το αποκαλουν "Moderna arm" χαχαχα. Περα απ' την πλακα μακραν του 2ου το καλυτερο εμβολιο.Κανει 50 δολαρια η δοση βεβαια.Στην ιστοσελιδα του cdc που μπηκα εχει τις λιγοτερες σοβαρες παρενεργειες και απο τα 3 εμβολια που κανουν ΗΠΑ(τα αλλα 2 ειναι pfizer και j&j). Επίσης οι συνολικοι νεκροι που εχουν εμβολιαστει τους τελευταιους 6 μηνες ειναι 4.167 σε 273 εκ δοσεις που εχουν χορηγηθει. 145 εκ Pfizer, 115 εκ Moderna και 11 εκ J&J. Αν θυμαμαι καλα οι μισοι ηταν με pfizer καμια 400αρια με moderna και οι υπολοιποι με j&j.Σε αυτους τους 4167 περιλαμβάνονται και οσοι εμβολιασμένοι πεθαναν λογω ηλικιας (100+), απο ατυχήματα, δολοφονιες, πνιγμο κλπ.
Τέλος στις συνολικες παρενεργειες 467 ανθρωποι στους 1 εκ ανεφεραν μη αναμενομενες για pfizer και μολις 8(!!) στους 1 εκ για το moderna
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
φυσιολογικη παρενεργεια η κοκκινιλα και το πρηξιμο. Στην Αμερικη το αποκαλουν "Moderna arm" χαχαχα. Περα απ' την πλακα μακραν του 2ου το καλυτερο εμβολιο.Κανει 50 δολαρια η δοση βεβαια.Στην ιστοσελιδα του cdc που μπηκα εχει τις λιγοτερες σοβαρες παρενεργειες και απο τα 3 εμβολια που κανουν ΗΠΑ(τα αλλα 2 ειναι pfizer και j&j). Επίσης οι συνολικοι νεκροι που εχουν εμβολιαστει τους τελευταιους 6 μηνες ειναι 4.167 σε 273 εκ δοσεις που εχουν χορηγηθει. 145 εκ Pfizer, 115 εκ Moderna και 11 εκ J&J. Αν θυμαμαι καλα οι μισοι ηταν με pfizer καμια 400αρια με moderna και οι υπολοιποι με j&j.Σε αυτους τους 4167 περιλαμβάνονται και οσοι εμβολιασμένοι πεθαναν λογω ηλικιας (100+), απο ατυχήματα, δολοφονιες, πνιγμο κλπ.
Τέλος στις συνολικες παρενεργειες 467 ανθρωποι στους 1 εκ ανεφεραν μη αναμενομενες για pfizer και μολις 8(!!) στους 1 εκ για το moderna
Eμ παλι θα πω εδω οτι τα ε΄λεγα οτι της μοντερνα ειναι το καλυτερο!

Γμτ και δεν εχουμε εδω που ειμαι.Τωρα εκανα πφαιζερ ουτως η αλλως.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Eμ παλι θα πω εδω οτι τα ε΄λεγα οτι της μοντερνα ειναι το καλυτερο!

Γμτ και δεν εχουμε εδω που ειμαι.Τωρα εκανα πφαιζερ ουτως η αλλως.
Θα ειχαμε πολλα Moderna αν η κυβέρνηση δεν αντάλλαζε 2 εκατομμύρια δοσεις Moderna με τις Astra.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top