• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Νεαρέ, δεν ξέρω γιατί, αλλά θα διαβάσεις τα ποιο κάτω σε απάντηση στα ποιο πάνω...

Ανάμεσα στους νεκρούς αυτού του κόσμου, ακόμα ένας θα τρέχει ανέμελος. Ανυποψίαστος για όσα συμβαίνουν τον Σεπτέμβρη και θα συνεχίσουν μετά ...

<< ὁ δὲ Ἰησοῦς εἶπεν αὐτῷ· ἀκολούθει μοι, καὶ ἄφες τοὺς νεκροὺς θάψαι τοὺς ἑαυτῶν νεκρούς>>.
Επισης ειπε μην κρινετε για να μην κριθητε και απο το πρωι μεχρι το βραδυ το κανεις αυτο σε οσους δεν συμφωνεις και αισχρα μαλιστα.
Ασε τον Ιησου εκει που ειναι,δεν σου αξιζει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδώ δεν αναφέρεις εσκεμμένα ότι το ΕΣΥ το πληρώνουν ΟΛΟΙ οι Έλληνες άρα έχουν το δικαίωμα να πάνε οπότε γουστάρουν.
Ναι....αλλα δεν μπορει να καταρρευσει το συστημα ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ σου δινει τη δυνατοτητα ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ κορονοιο,με διαφορετικα εμβολια,διοτι αν μας παρειχε μονο το αστρα εκει ναι θα ειχαμε προβλημα.
Φωτακο αν φοβασαι δικαιωμα σου,μην τα μπλεκεις ομως τα πραγματα.

Εφοσον το κρατος σου δινει τη δυνατοτητα δωρεαν επιλογες εμβολιων και δεν το κανεις....ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΨΕΚΑΣΜΕΝΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΡΑΡΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΟ.
Η δικια σου ελευθερια ΣΤΑΜΑΤΑ εκει που ΜΕ ΘΕΤΕΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ.
Εγω αν παρουσιασω προβλημα θελω να πηγαινω στο νοσοκομειο και να κανω την εγχειρηση μου οπως πρεπει..ΤΕΛΕΙΑ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Επισης ειπε μην κρινετε για να μην κριθητε και απο το πρωι μεχρι το βραδυ το κανεις αυτο σε οσους δεν συμφωνεις και αισχρα μαλιστα.
Ασε τον Ιησου εκει που ειναι,δεν σου αξιζει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι....αλλα δεν μπορει να καταρρευσει το συστημα ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ σου δινει τη δυνατοτητα ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ κορονοιο,με διαφορετικα εμβολια,διοτι αν μας παρειχε μονο το αστρα εκει ναι θα ειχαμε προβλημα.
Φωτακο αν φοβασαι δικαιωμα σου,μην τα μπλεκεις ομως τα πραγματα.

Εφοσον το κρατος σου δινει τη δυνατοτητα δωρεαν επιλογες εμβολιων και δεν το κανεις....ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ Ε[ΠΕΙΔΗ ΤΑ ΨΕΚΑΣΜΕΝΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΡΑΡΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΟ.
Η δικια σου ελευθερια ΣΤΑΜΑΤΑ εκει που ΜΕ ΘΕΤΕΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ.

Δεν θα καταρρεύσει κανένα συστημα ενα 50% θα εμβολιαστεί συν οτι 1 εκατομμυριο Έλληνες υπολογιζεται οτι εχουν αρρωστήσει αρα ενα 60% εχει αντισώματα θεωρητικά!!

Εντωμεταξύ ακομα να ανοιξει η ηλικία 18-25 με Moderna και Pfizer 😆😆
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Δεν θα καταρρεύσει κανένα συστημα ενα 50% θα εμβολιαστεί συν οτι 1 εκατομμυριο Έλληνες υπολογιζεται οτι εχουν αρρωστήσει αρα ενα 60% εχει αντισώματα θεωρητικά!!

Εντωμεταξύ ακομα να ανοιξει η ηλικία 18-25 με Moderna και Pfizer 😆😆
Πλακα κανεις.
Νια..πλακα κανεις.Ασε τις μ@κιες φωτακο.
Επισης αυτο σημαινει....στις πλατες των αλλων αναπαυομαι ΕΓΩ.
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Αν κολλήσεις και χρειαστείς ΜΕΘ δέχεσαι να υπογράψεις οτι δεν θα πας σε δημόσιο νοσοκομείο εφόσον δεν έκανες αυτό που πρότειναν οι γιατροί; Να πας σε ιδιωτική ΜΕΘ. Δέχεσαι;
Αυτή την καραμέλα την έχω ακούσει πολλές φορές. Τους φόρους που πληρώνεις εσύ για να έχεις πρόσβαση στη δημόσια υγεία τους πληρώνω κι εγώ. Παρ'όλα αυτά, σαφώς και θα κατέληγα σε ιδιωτικό, όπως κατέληξα και πριν 3-4 χρόνια που έτυχε να βρεθώ στο Σισμανόγλειο για παθολόγο και η αναμονή για τη συγκεκριμένη ειδικότητα ήταν τουλάχιστον 8 ώρες. Για να μην πω ότι στον ίδιο χώρο αναμονής βρίσκονταν ασθενείς με πυρετό κλπ και ασθενείς για τις άλλες ειδικότητες με κίνδυνο να κολλήσουν κάτι από τους ασθενείς με συμπτώματα γρίπης. Έτσι όπως μπήκα, έτσι και βγήκα. Πλήρωσα ιδιώτη γιατρό. Και δεν είναι η πρώτη φορά που έγινε.
Τώρα εσύ για πες μου, αν κάποιος έχει πάει για διασκέδαση, έχει πιει και τρέχει σαν τον διάολο στην εθνική και θερίζει δυο τρία άτομα,πράγμα που συμβαίνει ουκ ολίγες φορές, και ο ίδιος είναι κάπως τυχερός, αλλά χρειάζεται εντατική, γιατί να τον δεχτούν παρακαλώ στην εντατική και να μην τον αφήσουν να ψοφήσει σαν το σκυλί στο αμπέλι; Αυτός που καπνίζει 4 πακετα τσιγαρα την ημέρα και μεταφέρει και τον καπνό στον διπλανό του, ο οποίος αυτομάτως γίνεται παθητικός καπνιστής, οπότε είναι διπλό το κακό που κάνει και ύστερα παθαίνει έναν ωραιότατο καρκίνο, γιατί παρακαλώ να τον δεχτούν για περίθαλψη στο δημόσιο νοσοκομείο, αφου δικό του ήταν το φταίξιμο και να κρατάει θέση από κάποιον ασθενή που απλώς έτυχε και το έπαθε;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Πλακα κανεις.
Νια..πλακα κανεις.Ασε τις μ@κιες φωτακο.
Δεν κανω πλάκα σκεψου αν εμβολιαστούμε ενα 50-60% τοτε θα εχουμε προστατέψει το ΕΣΥ σε έναν μεγάλο βαθμό. Το πρόβλημα ειναι οτι οι 60+ ειναι σε χαμηλα ποσοστα ακομα ενω επρεπε να τρεχουν να εμβολιαστουν.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Αυτή την καραμέλα την έχω ακούσει πολλές φορές. Τους φόρους που πληρώνεις εσύ για να έχεις πρόσβαση στη δημόσια υγεία τους πληρώνω κι εγώ. Παρ'όλα αυτά, σαφώς και θα κατέληγα σε ιδιωτικό, όπως κατέληξα και πριν 3-4 χρόνια που έτυχε να βρεθώ στο Σισμανόγλειο για παθολόγο και η αναμονή για τη συγκεκριμένη ειδικότητα ήταν τουλάχιστον 8 ώρες. Για να μην πω ότι στον ίδιο χώρο αναμονής βρίσκονταν ασθενείς με πυρετό κλπ και ασθενείς για τις άλλες ειδικότητες με κίνδυνο να κολλήσουν κάτι από τους ασθενείς με συμπτώματα γρίπης. Έτσι όπως μπήκα, έτσι και βγήκα. Πλήρωσα ιδιώτη γιατρό. Και δεν είναι η πρώτη φορά που έγινε.
Τώρα εσύ για πες μου, αν κάποιος έχει πάει για διασκέδαση, έχει πιει και τρέχει σαν τον διάολο στην εθνική και θερίζει δυο τρία άτομα,πράγμα που συμβαίνει ουκ ολίγες φορές, και ο ίδιος είναι κάπως τυχερός, αλλά χρειάζεται εντατική, γιατί να τον δεχτούν παρακαλώ στην εντατική και να μην τον αφήσουν να ψοφήσει σαν το σκυλί στο αμπέλι; Αυτός που καπνίζει 4 πακετα τσιγαρα την ημέρα και μεταφέρει και τον καπνό στον διπλανό του, ο οποίος αυτομάτως γίνεται παθητικός καπνιστής, οπότε είναι διπλό το κακό που κάνει και ύστερα παθαίνει έναν ωραιότατο καρκίνο, γιατί παρακαλώ να τον δεχτούν για περίθαλψη στο δημόσιο νοσοκομείο, αφου δικό του ήταν το φταίξιμο και να κρατάει θέση από κάποιον ασθενή που απλώς έτυχε και το έπαθε;
Μπορεις να βαλεις και αυτους που καπνιζουν και πεθαινουν απο καρκινο...και τους αλκοολικους και ολα τα καλουδια,μπας και αποπροσανατολισεις.

Λογακια ειναι αυτα εκ του ασφαλους σε ενα φορουμ.Και καλα..εγω δεν θα επιβαρυνω το δημοσιο θα παω στι ιδιωτικο και τριχες κατσαρες.
Κοπελα μου,τα πραγματα ειναι απλα.
Στις πλατες των αλλων πατε να στηριχτητε,σκεπτομενοι εγωκεντρικα και κουτοπονηρα οτι οκ θα εμβολιαστουν τα κοροιδα και θα την γλυτωσω εγω!
Ουτε ετσι θα γινει,.διοτι ο κορονοιος θα τρεχει αναμεσα στους ανεμβολιαστους,και ουτε καθαριζετε τη συνειδηση σας.
Εξαιτιας των ανεμβολιαστων και επειδη θα τρεχει ο κορονοιος μεταξυ σας και συστηματα υγειας παλι θα φρακαρουν αλλα τοκυριοτερο ο κορονοιος ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ και καποια στιγμη κανενα εμβολιο δεν θα τον πιανει.

Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ,ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟΤΗΤΑ.

Καθιστε στα αβγα σας οσο εχετε το δικαιωμα να μην εμβολιαζεστε,ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ ΝΑ ΒΓΗΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.
ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΑΙΣΧΡΟ.
Παραπαει.
Αλλο χρονο δεν θα χασω για χαμενους.

Αυτη η πανδημια το σιγουρο ειναι οτι εδειξε τους Ανθρωπους και τα ανθρωπακια.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Επισης ειπε μην κρινετε για να μην κριθητε και απο το πρωι μεχρι το βραδυ το κανεις αυτο σε οσους δεν συμφωνεις και αισχρα μαλιστα.
Ασε τον Ιησου εκει που ειναι,δεν σου αξιζει.
Ποιον έκρινα βρε συ που μόνο να βρίζεις γνωρίζεις και όλες σου τις φοβίες τις βγάζεις εδώ μέσα με τους διάφορους ηθικούς εκβιασμούς για τα παιδιά και τα ανεμβολίαστα χούφταλα που μου σέρνεις.
Και όταν δημοσίευσα οτι κάνουν εμβολιασμούς σε παιδιά γιατι αυτό αφού γίνεται, είναι και προγραμματισμένο, ΔΕΝ μπήκες στον κόπο ούτε ένα συγνώμη να πεις.
Αγνωστη λέξη στο λεξιλόγιο σου.

Τί νομίζεις οτι η αθυροστομία σου εδώ μέσα σε κάνει άτρωτη;
Απάντησε στον Lancelot, που όλα δείχνουν οτι μιλάει γνωρίζοντας καλά και τεκμηριωμένα.
Γράψε έστω και μία γραμμή να δούμε τί θα σου απαντήσει;

Βάζεις το στικάκι σου και όλους όσοι είναι αντίθετοι με αυτό που θέλεις να πιστεύεις, τους ρίχνεις όλα τα βρισίδια που γνωρίζεις δίχως την παραμικρή σκέψη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Μπορεις να βαλεις και αυτους που καπνιζουν και πεθαινουν απο καρκινο...και τους αλκοολικους και ολα τα καλουδια,μπας και αποπροσανατολισεις.

Λογακια ειναι αυτα εκ του ασφαλους σε ενα φορουμ.Και καλα..εγω δεν θα επιβαρυνω το δημοσιο θα παω στι ιδιωτικο και τριχες κατσαρες.
Κοπελα μου,τα πραγματα ειναι απλα.
Στις πλατες των αλλων πατε να στηριχτητε,σκεπτομενοι εγωκεντρικα και κουτοπονηρα οτι οκ θα εμβολιαστουν τα κοροιδα και θα την γλυτωσω εγω!
Ουτε ετσι θα γινει,.διοτι ο κορονοιος θα τρεχει αναμεσα στους ανεμβολιαστους,και ουτε καθαριζετε τη συνειδηση σας.
Εξαιτιας των ανεμβολιαστων και επειδη θα τρεχει ο κορονοιος μεταξυ σας και συστηματα υγειας παλι θα φρακαρουν αλλα τοκυριοτερο ο κορονοιος ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ και καποια στιγμη κανενα εμβολιο δεν θα τον πιανει.

Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ,ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟΤΗΤΑ.

Καθιστε στα αβγα σας οσο εχετε το δικαιωμα να μην εμβολιαζεστε,ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ ΝΑ ΒΓΗΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.
ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΑΙΣΧΡΟ.
Παραπαει.
Αλλο χρονο δεν θα χασω για χαμενους.

Εσυ πως εισαι μετα την δευτερη δοση?
Εκανε σημερα ο πατερας μου την δευτερη δοση Moderna.😁😁
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Εσυ πως εισαι μετα την δευτερη δοση?
Εκανε σημερα ο πατερας μου την δευτερη δοση Moderna.😁😁
Tελεια!!Πραγματικα δεν περιμενα να τη βγαλω τοσο καλα!
Βασικα το μονο που ειχα ηταν τον κλασικο πόνο στο χερι και μαλιστα λιγοτερο απο την πρωτη και μια ψιλοατονια,που καν δεν ξερω αν ηταν απο το εμβολιο.
Σημερα εχω κανει δεν ξερω και εγω τι! Πεταω! :hehe:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Tελεια!!Πραγματικα δεν περιμενα να τη βγαλω τοσο καλα!
Βασικα το μονο που ειχα ηταν τον κλασικο πόνο στο χερι και μαλιστα λιγοτερο απο την πρωτη και μια ψιλοατονια,που καν δεν ξερω αν ηταν απο το εμβολιο.
Σημερα εχω κανει δεν ξερω και εγω τι! Πεταω! :hehe:

Πολύ χαίρομαι!! 😁😁

Αντε να ανοίξει Moderna/ Pfizer και για τους 18-25.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Για το παιδι να μην εμβολιαστει, ΑΝ δεν ειναι σε ομαδα υψηλου κινδυνου ,ειναι το μονο που συμφωνω,διοτι κινδυνευουν ελαχιστα εως καθολου.
Αυτο δεν θα το προβαλεις αρχικα και σαν ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ.

Στα υπολοιπα θα πω.....ανευθυνοτητα..εγωπαθεια...αντικοινωνικοτητα....και ηλιθιοτητα,ναι θα το πω.
Ξες, δεν εμβολιαστηκαν ολοι για να πηγαινουν στα μπουζουκια.ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ αυτο που εγραψες για ολους αυτους που εχουν απλα ευθυνη και αντιμετωπιζουν σοβαρα ολο αυτο.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ,οχι να φοραω μασκα,.το λιγοτερο ειναι αυτο,ΝΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ. ....ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ.

Στην σπηλια σου καλη μου.
Νετα σκετα.
Το σύστημα υγείας δεν στο έχω εξαντλήσει εγώ. Τις ευθύνες να τις ρίχνεις στους κυβερνώντες. Εκείνοι έχουν βαλει λουκετα σε νοσοκομεια και ΜΕΘ. Και για να το ξαναγράψω, προσωπικά, όποτε έχω χρειαστεί να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο, τελικά κατέληξα σε ιδιωτικό ή σε ιδιώτη γιατρό. Και για να στο θέσω και αλλιώς. Εμένα οι γονείς μου είναι συνταξιούχοι, πληρώνουν χρόνια τόσους φόρους για την ασφάλειά τους και αντί να έχουν δημόσια περίθαλψη αναγκάζονται και πληρώνουν ο καθένας τους πάνω από τη μισή του σύνταξη τον μήνα σε ιδιωτική ασφάλεια για να μπορούν αν τους τύχει κάτι σοβαρό να πάνε σε ιδιωτικό νοσοκομείο, διότι αν πάνε σε δημόσιο θα φύγουν σαν το σκυλί στ'αμπέλι, γιατί ακριβώς το σύστημα δημόσιας υγείας είναι εξαντλημένο χρόνια.
Και...ναι, αν θες πες το και εγωπάθεια, αφού το θέτεις έτσι. Για τον εαυτό μου θα ενδιαφερθώ. Κι εγώ έχω άγχος για το αν μου συμβεί κάτι κάνοντας το εμβόλιο. Κι εσύ εγωπάθεια έχεις, γιατί υποχρεώνεις με τον τρόπο σου τον διπλανό σου να τρέξει να εμβολιαστεί, ενώ αν πάθει κάτι απο το εμβόλιο και χρειαστεί νοσοκομείο, πάλι θα σου έχει φράξει το σύστημα υγείας. Πήγαινε και ζητα ρέστα, λοιπόν, στον σύζυγο και τα παιδιά της κοπελίτσας από τα Χανιά που πήγε και έκανε το εμβόλιο για να μη σου εξαντλήσει εσένα το σύστημα υγείας και τελικά και στο εξάντλησε και βρέθηκε και στο χώμα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Ποιον έκρινα βρε συ που μόνο να βρίζεις γνωρίζεις και όλες σου τις φοβίες τις βγάζεις εδώ μέσα με τους διάφορους ηθικούς εκβιασμούς για τα παιδιά και τα ανεμβολίαστα χούφταλα που μου σέρνεις.
Και όταν δημοσίευσα οτι κάνουν εμβολιασμούς σε παιδιά γιατι αυτό αφού γίνεται, είναι και προγραμματισμένο, ΔΕΝ μπήκες στον κόπο ούτε ένα συγνώμη να πεις.
Αγνωστη λέξη στο λεξιλόγιο σου.

Τί νομίζεις οτι η αθυροστομία σου εδώ μέσα σε κάνει άτρωτη;
Απάντησε στον Lancelot, που όλα δείχνουν οτι μιλάει γνωρίζοντας καλά και τεκμηριωμένα.
Γράψε έστω και μία γραμμή να δούμε τί θα σου απαντήσει;

Βάζεις το στικάκι σου και όλους όσοι είναι αντίθετοι με αυτό που θέλεις να πιστεύεις, τους ρίχνεις όλα τα βρισίδια που γνωρίζεις δίχως την παραμικρή σκέψη.
Ε....ακριβως με επιβεβαιωσες !!!!!!!!! Κριτικη ουτε κατα διαννοια,μονο επιχειρηματα!

:hehe:

Καμαρι μου εσυ!
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ε....ακριβως με επιβεβαιωσες !!!!!!!!!

:hehe:

Καμαρι μου εσυ!
Είσαι απίστευτη...με ένα ΤΙΠΟΤΑ, θέλεις να μας πεις οτι απάντησες.
Σ' ευχαριστώ πάντως, γιατι με αυτά που γράφεις και όλο το προφίλ σου, με βοηθάς να ασκήσω την ψυχραιμία μου.

Μόνο ο ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ παρέχει την απαραίτητη ΠΕΙΡΑ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Το σύστημα υγείας δεν στο έχω εξαντλήσει εγώ. Τις ευθύνες να τις ρίχνεις στους κυβερνώντες. Εκείνοι έχουν βαλει λουκετα σε νοσοκομεια και ΜΕΘ. Και για να το ξαναγράψω, προσωπικά, όποτε έχω χρειαστεί να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο, τελικά κατέληξα σε ιδιωτικό ή σε ιδιώτη γιατρό. Και για να στο θέσω και αλλιώς. Εμένα οι γονείς μου είναι συνταξιούχοι, πληρώνουν χρόνια τόσους φόρους για την ασφάλειά τους και αντί να έχουν δημόσια περίθαλψη αναγκάζονται και πληρώνουν ο καθένας τους πάνω από τη μισή του σύνταξη τον μήνα σε ιδιωτική ασφάλεια για να μπορούν αν τους τύχει κάτι σοβαρό να πάνε σε ιδιωτικό νοσοκομείο, διότι αν πάνε σε δημόσιο θα φύγουν σαν το σκυλί στ'αμπέλι, γιατί ακριβώς το σύστημα δημόσιας υγείας είναι εξαντλημένο χρόνια.
Και...ναι, αν θες πες το και εγωπάθεια, αφού το θέτεις έτσι. Για τον εαυτό μου θα ενδιαφερθώ. Κι εγώ έχω άγχος για το αν μου συμβεί κάτι κάνοντας το εμβόλιο. Κι εσύ εγωπάθεια έχεις, γιατί υποχρεώνεις με τον τρόπο σου τον διπλανό σου να τρέξει να εμβολιαστεί, ενώ αν πάθει κάτι απο το εμβόλιο και χρειαστεί νοσοκομείο, πάλι θα σου έχει φράξει το σύστημα υγείας. Πήγαινε και ζητα ρέστα, λοιπόν, στον σύζυγο και τα παιδιά της κοπελίτσας από τα Χανιά που πήγε και έκανε το εμβόλιο για να μη σου εξαντλήσει εσένα το σύστημα υγείας και τελικά και στο εξάντλησε και βρέθηκε και στο χώμα.
Πρωτη ειπα για τη γυναικα ποσο κριμα ειναι και ειπα πως ειναι εγκληματικο να εχουν ακομα το αστρα,.δες παραπανω.ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΣΤΡΑ.Ολα τα δαχτυλα ομως δεν ειναι ιδια.ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΟ ΑΣΤΡΑ ΣΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.Υπαρχουν και τα αλλα εμβολια.

Αν δεν τα παρακολουθεις ολα δεν φταιω εγω.
Το αστρα ειναι εγκληματικο...ουτε καν ΝΔ δεν ψηφιζω..αλλα οι αντεμβολιαστες ειναι ακρως πιο εγκληματικοι.
Λιγη αυτογνωσια δεν βλαπτει καλη μου.
Κρυψου καλυτερα,αλλα μην μου βγαινεις και απο πανω.
ΠΟΛΥ ΑΝΗΘΙΚΟ.

Κανενας ακομα δεν σου επιβαλλει να εμβολιαστεις.
Δεν θα μας απαγορευσετε ομως να λεμε την αποψη μας..ουτε θα προσπαθητε να βγειτε τοσο ανηθικα και απο πανω γα να εχετε ησυχη τη συνειδηση σας.ΠΑΡΑΠΑΕΙ.
Ε..δεν θα την εχετε.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πρωτη ειπα για τη γυναικα ποσο κριμα ειναι και ειπα πως ειναι εγκληματικο να εχουν ακομα το αστρα,.δες παραπανω.ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΣΤΡΑ.Ολα τα δαχτυλα ομως δεν ειναι ιδια.ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΟ ΑΣΤΡΑ ΣΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.Υπαρχουν και τα αλλα εμβολια.

Αν δεν τα παρακολουθεις ολα δεν φταιω εγω.
Το αστρα ειναι εγκληματικο...ουτε καν ΝΔ δεν ψηφιζω..αλλα οι αντεμβολιαστες ειναι ακρως πιο εγκληματικοι.
Λιγη αυτογνωσια δεν βλαπτει καλη μου.
Κρυψου καλυτερα,αλλα μην μου βγαινεις και απο πανω.
ΠΟΛΥ ΑΝΗΘΙΚΟ.

Κανενας ακομα δεν σου επιβαλλει να εμβολιαστεις.
Δεν θα μας απαγορευσετε ομως να λεμε την αποψη μας..ουτε θα προσπαθητε να βγειτε τοσο ανηθικα και απο πανω γα να εχετε ησυχη τη συνειδηση σας.ΠΑΡΑΠΑΕΙ.
Ε..δεν θα την εχετε.
Ενοια σου και την έχουμε τόσο ήσυχη, όσο αδυνατείς να φανταστείς.

Εσύ και για τους δικούς σου λόγους που αδιαφορώ, μιλάς δίνοντας συγχωροχάρτι σε όλες τις κυβερνήσεις που απαξίωσαν την ζωή μας. Και παπαγαλίζεις όλες τις προπαγανδιστικές κυβερνητικές ειδήσεις.
Εδώ θα επαναλάβω τους ηθικούς εκβιασμούς που επανειλημμένως έκανες με αφορμή τους ηλικιωμένους που δεν εμβολιάζονται.

Εκβίασες ηθικά όλους και έλεγες οτι επειδή δεν εμβολιάζονται θα εμβολιάσουν τα παιδιά.
Τώρα που αποκαλύπτεται το πρόγραμμα να εμβολιαστούμε όλοι, εσύ τηρείς σιγή ιχθύος.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Ο άνθρωπος που βρίζει, χάνει το δίκιο του ότι και αν λέει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Σοβαρές οι παρενέργειες της 2ης δόσης pfizer, κάνουν ακόμα και την Πουπου ΝΔισσα.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Επισης ειπε μην κρινετε για να μην κριθητε και απο το πρωι μεχρι το βραδυ το κανεις αυτο σε οσους δεν συμφωνεις και αισχρα μαλιστα.
Ασε τον Ιησου εκει που ειναι,δεν σου αξιζει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι....αλλα δεν μπορει να καταρρευσει το συστημα ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ σου δινει τη δυνατοτητα ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ κορονοιο,με διαφορετικα εμβολια,διοτι αν μας παρειχε μονο το αστρα εκει ναι θα ειχαμε προβλημα.
Φωτακο αν φοβασαι δικαιωμα σου,μην τα μπλεκεις ομως τα πραγματα.

Εφοσον το κρατος σου δινει τη δυνατοτητα δωρεαν επιλογες εμβολιων και δεν το κανεις....ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΨΕΚΑΣΜΕΝΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΡΑΡΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΟ.
Η δικια σου ελευθερια ΣΤΑΜΑΤΑ εκει που ΜΕ ΘΕΤΕΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ.
Εγω αν παρουσιασω προβλημα θελω να πηγαινω στο νοσοκομειο και να κανω την εγχειρηση μου οπως πρεπει..ΤΕΛΕΙΑ.
Χαχα! Μου αρέσει που μιλάς εσύ για προσβολές, αλλά και το δικό σου υφάκι δεν πάει πίσω. Εκτοξεύεις προσβολές και χαρακτηρίζεις άτομα ως "ψεκασμένα" επειδή δεν μπορείς να δεχτείς την αντίθετη άποψη. Για τον οργανισμό μου έχω την ευθύνη μόνο εγώ κι εγώ θα κανονίσω για το αν γουστάρω να βάλω μια ξένη ουσία στο σώμα μου. Όχι εσύ. Δεν πα να χτυπιέσαι κάτω. Θα ξαναπώ ότι εσύ είσαι προστατευμένη και ο ανεμβολίαστος όχι. Οπότε...ποιό είναι το πρόβλημά σου; Όσο για το φράξιμο των νοσοκομείων, να παραπονεθείς στους κυβερνώντες. Αυτοί τρώνε τόσα χρόνια με χρυσά κουτάλια, αντι να φτιάχνουν νοσοκομεία και ΜΕΘ.
Το κράτος έχει υπογράψει προ πολλού 3 μνημόνια, με έχει ταράξει σε παράνομους φόρους, οι τιμές αυξάνουν συνεχώς, τα παιδιά μου κάνουν μάθημα σε container 20 τμ γιατί που να βρεθουν χρήματα για να χτίσουν σχολεία. Τα παιδιά μου αυτή τη στιγμή, θα το ξαναπώ, κάνουν μάθημα σε τάξη container που με 30 βαθμούς θερμοκρασία έχει την τρελή ζέστη και φοράνε μάσκα υπο αυτες τις συνθήκες, να ιδρώνει το στομα τους και να καταπίνουν τον ιδρώτα τους. Πολύ ενδιαφέρον δείχνει το κράτος για την υγεία τους. Ποιος έχει την ευθύνη αν τα παιδιά μου πάθουν το οτιδήποτε καταπίνοντας τα χνώτα τους; Κανένας, βέβαια. Γιατί, άλλωστε, αυτός είναι και ο λόγος που ψήφισαν το ακαταδίωκτο. Μήπως να ζητήσω τις ευθύνες κι εγώ από εσένα, γιατί αν δεν έτρεχες να βάλεις τρεις τρεις τις μάσκες απο τον φόβο σου που σε έχουν κάνει να νιώθεις τα μέσα μαζικής αποβλάκωσης, τα παιδιά μου δεν θα αναγκάζονταν να κάνουν μάθημα υπό αυτές τις συνθήκες;
Επίσης, το κράτος εμενα με έχει για χρόνια άνεργη ή με 8μηνες συμβάσεις. Που είναι το ενδιαφέρον του; Πουθενά!Οπως μου προσφέρει εμβόλια για τη σωματική μου υγεία, να μου προσφέρει και μόνιμη εργασία για την επαγγελματική μου υγεία.
Κι εγώ θεωρώ ότι οι μισοί μόνιμοι δημόσιοι υπάλληλοι έχουν μπει με μέσο στο δημόσιο, οπότε θέτουν σε κίνδυνο το δικό μου δικαίωμα να αποκτήσω κι εγώ μια μόνιμη δουλειά, καθώς εγώ δυστυχώς δεν έχω αυτό το μέσο, ενώ εκείνοι που το βρήκαν και δέχτηκαν να διοριστούν από την πίσω πόρτα στηρίζουν αυτό το σύστημα με αποτέλεσμα να διαιωνιζεται αυτή η νοοτροπία του "αν δεν έχεις μέσο, δεν διορίζεσαι". Ε, λοιπόν, ας αξιολογηθούν και όποιος είναι ανίκανος, να απολυθεί και να πάει σπίτι του. Να γίνουν διορισμοί με αντικειμενικές εξετάσεις. Και...αν τυχαίνει και ανήκεις σε αυτή την κατηγορία ή κάποιος γνωστός σου, πολύ θα χαιρόμουν αν με μια ΚΥΑ τον υποχρέωναν να αξιολογηθεί, κι αν δεν είναι καλός στη δουλειά του και κάθεται και τα ξύνει και φεύγει εν ώρα εργασίας για να κάνει βόλτες στα μαγαζιά, να ξεκουμπιστεί γιατί στερεί τη δική μου ελευθερία για πρόσβαση σε σταθερη εργασία.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αυτό που έλεγα. Το Σεπτέμβριο ελπίζω να έχουν προτεραιότητα οι ήδη εμβολιασμενοι κι όχι οι αργοπορημενοι ηλικιωμένοι.
Αυτό το λένε οι κυβερνήσεις.
Εσύ Βασιλάκη καλό μου παιδί, τί δουλειά έχεις με αυτά; κακές παρέες κάνεις θαρώ.:cool:
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Μπορεις να βαλεις και αυτους που καπνιζουν και πεθαινουν απο καρκινο...και τους αλκοολικους και ολα τα καλουδια,μπας και αποπροσανατολισεις.

Λογακια ειναι αυτα εκ του ασφαλους σε ενα φορουμ.Και καλα..εγω δεν θα επιβαρυνω το δημοσιο θα παω στι ιδιωτικο και τριχες κατσαρες.
Κοπελα μου,τα πραγματα ειναι απλα.
Στις πλατες των αλλων πατε να στηριχτητε,σκεπτομενοι εγωκεντρικα και κουτοπονηρα οτι οκ θα εμβολιαστουν τα κοροιδα και θα την γλυτωσω εγω!
Ουτε ετσι θα γινει,.διοτι ο κορονοιος θα τρεχει αναμεσα στους ανεμβολιαστους,και ουτε καθαριζετε τη συνειδηση σας.
Εξαιτιας των ανεμβολιαστων και επειδη θα τρεχει ο κορονοιος μεταξυ σας και συστηματα υγειας παλι θα φρακαρουν αλλα τοκυριοτερο ο κορονοιος ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ και καποια στιγμη κανενα εμβολιο δεν θα τον πιανει.

Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ,ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟΤΗΤΑ.

Καθιστε στα αβγα σας οσο εχετε το δικαιωμα να μην εμβολιαζεστε,ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ ΝΑ ΒΓΗΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.
ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΑΙΣΧΡΟ.
Παραπαει.
Αλλο χρονο δεν θα χασω για χαμενους.

Αυτη η πανδημια το σιγουρο ειναι οτι εδειξε τους Ανθρωπους και τα ανθρωπακια.
Οι μεταλλάξεις ξεκίνησαν από τότε που ξεκίνησαν οι εμβολιασμοί. Αυτό σου λέει κάτι; Και, ναι, θα πάω σε ιδιωτικό, όπως κάνω κάθε φορά γιατί είναι φυσιολογικές οι συνθήκες εκεί μέσα.
Μάλλον εσείς στηρίζεστε στις πλάτες των άλλων . Θέλετε να εμβολιαστούν όλοι για να αποκτήσετε ξανα τις ελευθερίες σας. Οι περισσότεροι αυτό λένε, "θα εμβολιαστώ, όχι για να προστατέψω τον ευατό μου, αλλά γιατί θέλω να μπορώ ελεύθερα να πηγαίνω όπου θέλω". Σας έχει τύχει σε όλους εσάς ότι αν πχ δεν στέλνατε από την αρχή sms για να βγείτε έξω, δεν θα καταλήγαμε σε αυτό το σημείο; Πάντως εγώ εδώ και έναν χρόνο δεν μπήκα ποτέ σε αυτό το τρυπάκι να μου κάνει κουμάντο το κάθε λαμόγιο της οποιασδήποτε κυβέρνησης. Επίσης, δεν θα μπω στο τρυπάκι να μου κάνει κουμάντο το κάθε άσχετο ανθρωπάκι εδώ μεσα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top