• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Περιμένω σκόπιμα το
Τι λοκνταουν λετε σε αλλες χωρες παιδια αποτυχημενο ηταν εδω δεν γινεται να ξαναεφαρμοστει τοσο μυαλο εχετε? Για ονομα τοσο γρηγορα ξεχνατε?
Εγώ προσωπικά είμαι κατά γιατί έχουν τουλάχιστον εμβολιαστεί οι δικοί μου. Αν δεν κρασαρει το σύστημα, να μην γίνει.
...
Πρέπει όμως για τις επιπλέον δόσεις που τυχόν χρειαστουν να έχουν προτεραιότητα οι εμβολιασθέντες έναντι των μη.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τι λοκνταουν λετε σε αλλες χωρες παιδια αποτυχημενο ηταν εδω δεν γινεται να ξαναεφαρμοστει τοσο μυαλο εχετε? Για ονομα τοσο γρηγορα ξεχνατε?
Μα πώς το λες αποτυχημένο.
Αι απόψεις <<διίστανται>>...και αυτό γιατι για κάποιους άλλους και για ευνόητους λόγους, μπορεί κάλλιστα να θεωρηθεί απόλυτα επιτυχημένο.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Πόσους εμβολιασμενους έχει;
Σχεδον 50% fully vaccinated
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η απάντηση είναι γιατι στο Νότιο ημισφαίριο, τώρα αρχίζει ο Χειμώνας.
Αρα, να περιμένουμε τα ανάλογα και εμείς.
Ακριβώς.
Αν λοιπόν η Χιλή που έχει υψηλά ποσοστά εμβολιασμενων παει σε lockdown το χειμώνα, τι επρόκειτο να γίνει στην Ελλάδα και την Ευρώπη τον Οκτώβριο;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Μα πώς το λες αποτυχημένο.
Αι απόψεις <<διίστανται>>...και αυτό γιατι για κάποιους άλλους και για ευνόητους λόγους, μπορεί κάλλιστα να θεωρηθεί απόλυτα επιτυχημένο.
Τα νουμερα μιλανε απο μονα τους . Δες τα και θα καταλαβεις την αποτυχια τους.Πολλες πολιτειες των ΗΠΑ δεν εφαρμοσαν ποτε λοκνταουν
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Μάλλον δεν φτάνει. Αφού οι επιστήμονες μιλούν για πάνω από 60%. Iσως κ 70%.
Η απάντηση δόθηκε από τον Παυλάκη. Θέλεις >90%. Ξέρετε τι σημαίνει αυτό για την Ελλάδα;
Καλο Δεκέμβρη.

Και επομένως έρχεται η απάντηση για τους @ag97 και @Paragontas7000 ότι ο ιός μεταδίδεται κανονικότατα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Η απάντηση δόθηκε από τον Παυλάκη. Θέλεις >90%. Ξέρετε τι σημαίνει αυτό για την Ελλάδα;
Καλο Δεκέμβρη.

Και επομένως έρχεται η απάντηση για τους @ag97 και @Paragontas7000 ότι ο ιός μεταδίδεται κανονικότατα.
Ο ιος μεταδιδεται το θεμα ειναι να μην γεμισουν οι μεθ απο ψεκες , αφου νεο λοκνταουν δεν προκειται να γινει.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Ο ιος μεταδιδεται το θεμα ειναι να μην γεμισουν οι μεθ απο ψεκες , αφου νεο λοκνταουν δεν προκειται να γινει.

Από τον πληθυσμό-στόχο της εκστρατείας, δηλαδή 15,2 εκατ. ανθρώπους – επί συνόλου πληθυσμού 19 εκατ. -, έχουν λάβει τουλάχιστον μία δόση 11,1 εκατ. πολίτες (το 74,5%), ενώ 8,6 εκατ. και τις δύο (το 57%).
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Fully vaccinated μόνο το 50% στην Χιλή. Αλλά με πολύ λιγότερους νεκρούς από τις δίπλα χώρες.

Κατά τ' αλλά γριπούλα...
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.

Από τον πληθυσμό-στόχο της εκστρατείας, δηλαδή 15,2 εκατ. ανθρώπους – επί συνόλου πληθυσμού 19 εκατ. -, έχουν λάβει τουλάχιστον μία δόση 11,1 εκατ. πολίτες (το 74,5%), ενώ 8,6 εκατ. και τις δύο (το 57%).
Δες τα νουμερα της αγγλιας ισραηλ της ελλαδας μετα.Παρτο χαμπαρι και να ανεβουν τα ποσοστα στις μεθ δεν γινεται να εφαρμοστει λοκνταουν.Εσυ τι προτεινεις σαν λυση κατα της πανδημιας?
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Δες τα νουμερα της αγγλιας ισραηλ της ελλαδας μετα.Παρτο χαμπαρι και να ανεβουν τα ποσοστα στις μεθ δεν γινεται να εφαρμοστει λοκνταουν.Εσυ τι προτεινεις σαν λυση κατα της πανδημιας?
Δεν το έχετε πάρει χαμπάρι ότι το εμβολιο δεν είναι η σωτηρία;
Και να κάνεις το εμβολιο ούτε μάσκα θα πετάξεις, ούτε θα είσαι ελεύθερος.

Για να καλυφθεί το ποσοστό που θέλει η Ελλάδα θα χρειαστεί και τους χειμερινούς μήνες οπότε και θα ανέβουν τα κρουσματα και θα γεμισουν οι Μεθ. Αν μάλιστα χρειαστεί και τριτη δόση καλό 2022.

Θα πρεπει να αντιληφθεί ο κόσμος οτι η κατάσταση δεν είναι τόσο σοβαρη. Αν ηταν στο χέρι μου, το μοντέλο της Σουηδίας επικρατεί κατά κράτος.

Η Αγγλία ανέβαλε την άρση των περιοριστικων μετρων
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Fully vaccinated μόνο το 50% στην Χιλή. Αλλά με πολύ λιγότερους νεκρούς από τις δίπλα χώρες.

Κατά τ' αλλά γριπούλα...
Αλλα δεν γλίτωσε το lockdown...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Paragontas7000
Αγγλία
1623587905090.png
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,108 μηνύματα.
Εγω ομως δεν σε προσβαλα.

Αυτο το σκεπτικο οτι στο εμβολιο πρεπει να λενε ΝΑΙ μονο οι ΝΔκρατες να το κοιταξεις διοτι ειναι σοβαρο.
Προφανώς αυτό δε συνέβη και πάτησε στο γελοίο του ότι πήγαν να σε βγάλουν ΝΔισσα προηγουμένως απ' ότι είδα. Δεν ήρθα από άλλο φόρουμ, είπαμε :P.
Κι αυτό το σκεπτικό ουδέποτε το εξέφρασα. Ίσα ίσα, λυπάμαι ένα θρήσκο κομμάτι υποστηρικτών της ΝΔ που μπορεί να 'χει μπει στο δίλημμα "ότι μου πει ο παππάς μου" ή "ότι μου πει ο μεσσίας μου" :/:
Στα εμβόλια, γενικά, πρέπει να λέει ναι όποιος έχει στοιχειώδη σεβασμό στην επιστημονική κοινότητα και τον άνθρωπο εν γένει.

Here's a meme γιατί κριντζάρω να μιλάω και σοβαρά εδώ μέσα.


Disclaimer για να μην έρθει κάνας party pooper πάλι: Το 2ο κουμπί αναφέρεται στους προ εμβολίου αρνητές μάσκας (και κορώνας γενικότερα) και ουδεμία σχέση έχει με τον κινδύνο μετάδοσης του ιού μετά τον εμβολιασμό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια χώρα που να σταμάτησε τους εμβολιασμούς; Δεν νομίζω.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Δεν το έχετε πάρει χαμπάρι ότι το εμβολιο δεν είναι η σωτηρία;
Και να κάνεις το εμβολιο ούτε μάσκα θα πετάξεις, ούτε θα είσαι ελεύθερος.

Για να καλυφθεί το ποσοστό που θέλει η Ελλάδα θα χρειαστεί και τους χειμερινούς μήνες οπότε και θα ανέβουν τα κρουσματα και θα γεμισουν οι Μεθ. Αν μάλιστα χρειαστεί και τριτη δόση καλό 2022.

Θα πρεπει να αντιληφθεί ο κόσμος οτι η κατάσταση δεν είναι τόσο σοβαρη. Αν ηταν στο χέρι μου, το μοντέλο της Σουηδίας επικρατεί κατά κράτος.

Η Αγγλία ανέβαλε την άρση των περιοριστικων μετρων
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αλλα δεν γλίτωσε το lockdown...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Paragontas7000
Αγγλία
View attachment 82314
Συμφωνουμε εδω .Αρα στα λογια μου ερχεσαι νεο λοκνταουν ΔΕΝ προκειται να γινει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Συμφωνουμε εδω .Αρα στα λογια μου ερχεσαι νεο λοκνταουν ΔΕΝ προκειται να γινει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι θα πάει αναγκαστικά με μέτρα μέχρι να εμβολιαστει το 100%.
Γιατί νομίζεις δίνουν τα προνόμια;
Στην Αμερική οι εμβολιασμοί είναι στάσιμοι. Στο in.gr νομίζω έχει ρεπορτάζ για 21 εκατομμύρια J&J που λήγουν
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top