• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.
Μια χαρά μετράνε αλλά η τάση είναι πολύ άσχημη για την Ρωσία σε αυτή την χρονική περίοδο. Ο λόγος που πάει τόσο χάλια η Ρωσία είναι πασιφανής.
Άλλαξε το αφήγημα πλέον...
Τωρα πιάσαμε την τάση.
8 μηνες τώρα μας έλεγες ότι Ελλάδα τα πάει καλύτερα λόγω θανατων ανά εκατομμύριο. Τώρα έπιασες τα ημερήσια κρουσματα.
Σε σχέση με την Ελλάδα η Ρωσία τα πάει καλύτερα ή χειρότερα από την αρχή της πανδημίας;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.
1624124997096.png

1624125047620.png

1624125093456.png
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.


View attachment 82412



View attachment 82415

Ανησυχεί κανένας άλλος στην ηλικία μου άνδρας (κάτω των 30) που θα κάνει/έκανε Pfizer (ή και Moderna) ή μόνο εγώ? :(
Αυτοι οι αριθμοι δεν λενε τιποτα απο μονοι τους. Ποια ειναι τα περιστατικα μυοκαρδιτιδας στους μη εμβολιασμενους; Επισης τα ποσοστα ειναι τοσο μικρα και επισης δεν υπαρχει αμεση συσχετιση ακομα, οποτε στην παρουσα φαση δεν θα ανησυχουσα.
Λοιπόν ύστερα από μέρες σκέψεων κατέληξα στο Moderna. Ήρθε η ώρα να μπω στο σύστημα.🤣🤣
Εδω της moderna εχει τις διπλασιες παρενεργειες ανα 100 000 εμβολιασμους σε σχεση με pfizer.

Τελευταια νεα απο το μετωπο:
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
Αυτοι οι αριθμοι δεν λενε τιποτα απο μονοι τους. Ποια ειναι τα περιστατικα μυοκαρδιτιδας στους μη εμβολιασμενους; Επισης τα ποσοστα ειναι τοσο μικρα και επισης δεν υπαρχει αμεση συσχετιση ακομα, οποτε στην παρουσα φαση δεν θα ανησυχουσα.
Τα κανονικά περιστατικά στον τυπικό πληθυσμο/ανεμβολίαστοι είναι η στήλη expected
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
oops δεν το ειδα. 2-3 φορες πανω απο το κανονικο. Εγω δεν θα ανησυχουσα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ποια ειναι τα περιστατικα μυοκαρδιτιδας στους μη εμβολιασμενους;
Εδώ, το θέμα είναι οι παρενέργειες. Και η απάντηση είναι οτι προκαλούν εκτός απο εγκεφαλικά και μυοκαρδίτιδες.
Επίσης, μετρήσιμο θα είναι η άθροιση των περιστατικών.
Μήπως κάποια στιγμή φανεί οτι τα εμβόλια είναι περισσότερο επικίνδυνα απο τον ιό;
Επισης τα ποσοστα ειναι τοσο μικρα και επισης δεν υπαρχει αμεση συσχετιση ακομα, οποτε στην παρουσα φαση δεν θα ανησυχουσα.
Δεν είναι θέμα ανησυχίας. Είναι ένα μεγάλο θέμα του οτι με αφορμή τον ιό, βλέπουμε μια σειρά μέτρων καθαρά Δικτατορικού προφίλ.
Απο την στιγμή που ένας εμβολιασμένος μεταδίδει τον ιό, ποιος είναι ο λόγος διαφοροποίησης του στα μέτρα;

Αρα, είναι φανερό οτι τα μέτρα δεν έχουν σχέση με την μετάδοση του ιού και κάτι άλλο δείχνουν φανερά και ξεκάθαρα.

Υ.Γ. τα μέτρα και διάφορα άλλα, απλά δεν πείθουν τον κόσμο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Θετικό αυτό. Ετσι και αλλιώς, νεκροί απο τον ιό, νεκροί απο τα εμβόλια.

Κάποια στιγμή το τείχος ανοσίας θα χτιστεί με την φυσική ανοσία που θα περιέλθει στους Ρώσους.
Τότε θα έχει νικηθεί ο ιός και η γρίπη. Η γρίπη έχει εξαφανιστεί.

Τότε θα ήθελα να δω σχόλια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Η Ρωσία έχει μόνο 10% εμβολιαστικη κάλυψη. Γι' αυτό είναι κλειστά τα καταστήματα.

Αντίθετα στην Αγγλία έχει εμβολιαστει μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού και παρά τα κρούσματα ελάχιστοι νοσούν βαριά.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η Ρωσία έχει μόνο 10% εμβολιαστικη κάλυψη. Γι' αυτό είναι κλειστά τα καταστήματα.

Αντίθετα στην Αγγλία έχει εμβολιαστει μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού και παρά τα κρούσματα ελάχιστοι νοσούν βαριά.
Συνέχισε να γράφεις Βασίλη.
Εσύ βλέπεις γεγονότα, εγώ βλέπω άλλα.
Το Φθινόπωρο πιστεύω οτι θα μπορούμε να κάνουμε μία σύγκριση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Με μηδενικό τουρισμό που έχει η Ρωσία έναντι της Ελλάδας;
Και με μέσο όρο ζωής πολύ μικρότερο της Ελλάδας;
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,569 μηνύματα.
oops δεν το ειδα. 2-3 φορες πανω απο το κανονικο. Εγω δεν θα ανησυχουσα.
Βέβαια βλέπω δυστυχώς ότι στην ηλικιακή ομάδα 16-17 ετών είναι αρκετά μεγάλη διαφορά. Είναι τουλάχιστον τετραπλάσια τα περιστατικά.

Το καλό είναι ότι δεν έχουν σοβαρή έκβαση και τα περνάς σχετικά γρήγορα.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.
Με μηδενικό τουρισμό που έχει η Ρωσία έναντι της Ελλάδας;
Και με μέσο όρο ζωής πολύ μικρότερο της Ελλάδας;
Μηδενικο τουρισμό;
Αυτήν την περίοδο έχει Euro... Αλλα μικρά γράμματα για την προπαγάνδα.

Οπότε σε συμφέρει γράφεις ότι το σημαντικό είναι οι θανατοι ανά εκατομμύριο, αλλά όποτε δεν σε συμφέρει το αλλάζεις για να το φέρεις εκεί που θέλεις και να καταλήξεις στο αυθαίρετο συμπέρασμα ότι η Ελλάδα τα πάει καλύτερα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Με μηδενικό τουρισμό που έχει η Ρωσία έναντι της Ελλάδας;
Και με μέσο όρο ζωής πολύ μικρότερο της Ελλάδας;
Αυτό που θέλω να πω, είναι οτι με το 10% εμβολιασμένων, θα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον να δούμε τα αποτελέσματα σε ένα τρίμηνο απο τώρα και με βάση την αύξηση των κρουσμάτων.

Αυτή την στιγμή, θα τολμήσω να πω, απλά ΔΕΝ ξέρω τι θα γίνει.
Επίσης, δεν είναι καθόλου εύκολο να εμβολιάσεις έναν πλανήτη.
Και μόνο η υπερπροσπάθεια τους, είναι αξιοσέβαστη.
Τέλος πάντων, αυτά τα λίγα...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Kαι αλλες χώρες εχουν Γιούρο αλλά δεν εχουν τα προβλήματα που έχει η Ρωσία. Επίσης η Ελλάδα, αναλογικά του πληθυσμού της έχει παρα πολλους τουρίστες. Στην Ρωσία ποιος θα πάει για μπάνια; Και που; Στην Κριμαία; :P

----
Δεν ξέρω και πόσοι Ρώσοι τουρίστες έρχονται στην Ελλάδα και τι έλεγχοι γίνονται.

H Oυκρανία έχει πολυ μικρή εμβολιαστική κάλυψη. Δεν ξέρω αυτό πόσο βοηθάει την οικονομία της.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.
Kαι αλλες χώρες εχουν Γιούρο αλλά δεν εχουν τα προβλήματα που έχει η Ρωσία. Επίσης η Ελλάδα, αναλογικά του πληθυσμού της έχει παρα πολλους τουρίστες. Στην Ρωσία ποιος θα πάει για μπάνια; Και που; Στην Κριμαία; :P

----
Δεν ξέρω και πόσοι Ρώσοι τουρίστες έρχονται στην Ελλάδα και τι έλεγχοι γίνονται.

H Oυκρανία έχει πολυ μικρή εμβολιαστική κάλυψη. Δεν ξέρω αυτό πόσο βοηθάει την οικονομία της.
Ποια ακριβώς προβλήματα έχει η Ρωσία; αφου είναι σε καλύτερη πορεία από τα χάλια της Ελλάδας.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Με 466 νεκρούς την ημέρα; Και με ρεκόρ κρουσμάτων στην Μόσχα από την αρχή της πανδημίας; ο.κ.

Ας αφήσουμε την Ρωσία και πάμε να δούμε πως πάνε οι εμβολιασμοί σήμερα στην Ελλάδα.
1624133044626.png


Και στον κόσμο. Πάνω από 2,5 δισεκατομμύρια εμβολιασμοί!!!!
1624133227819.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Προσπάθησα να σκιπάρω όλα τα μηνύματα που πίστευα ότι θα με αγχώσουν (δεν τα κατάφερα, όλο και κάπου έπεσε το μάτι μου) για να σας πω ότι εγώ πριν καμιά ώρα εμβολιάστηκα. Καμία μυοκαρδίτιδα μέχρι στιγμής. :morning1:
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείτε ως μη ειδήμονες να εκφέρετε άποψη για τα εμβόλια.
Ο μόνος που θα διάβαζα την γνώμη του και ο μόνος που μπορεί δικαιωματικά να έχει άποψη για το εμβόλιο ειναι ο @fockos και οποιοσδήποτε άλλος γιατρός ή λοιμωξιολόγος ή μικροβιολόγος εδώ(αναφέρω τον φοκο επειδή μόνο αυτόν ξέρω)
ΌΛΟΙ οι υπόλοιποι απλά γελοιοποιείστε. Δεν μπορείτε να εκφέρετε καμία άποψη για τα εμβόλια και οσο το συντομότερο το καταλάβετε τόσο το καλύτερο για όλους.
Άντε γιατι 800 σελίδες μπούρδες, νισάφι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top