• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
153 άτομα στα 25.000 αν θυμάμαι καλά είναι γύρω στο 0.6% των υγειονομικών που δεν θέλουν να εμβολιαστουν. Άρα το υπόλοιπο 99.4 θέλει να εμβολιαστεί. Κάνω λάθος στην διαίρεση;
Μιλάμε για το μεγαλύτερο νοσοκομείο του Τέξας;

Υπάρχει και τελεσίδικη δικαστική απόφαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
153 άτομα στα 25.000 αν θυμάμαι καλά είναι γύρω στο 0.6% των υγειονομικών που δεν θέλουν να εμβολιαστουν. Άρα το υπόλοιπο 99.6 θέλει να εμβολιαστεί. Κάνω λάθος στην διαίρεση;
Μιλάμε για το μεγαλύτερο νοσοκομείο του Τέξας;
Βασίλη το βρήκες.
Η απορία μου με εσένα, είναι το οτι ποτέ μέχρι στιγμής, δεν έχεις εκφραστεί με κάποια απορία θες, με κάποια αμφιβολία; με οτιδήποτε άλλο εκτός απο την γραμμή σου που είναι απαρέγκλιτη σε μία αποκλειστικά γραμμή.
Υπάρχει και τελεσίδικη δικαστική απόφαση.
Δηλαδή, θες να αρχίσουμε να μιλάμε και για τα δικαστήρια τώρα;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ας αλλάξω το μήνυμα μου λοιπόν μιας και η περίσταση το απαιτεί.

Βασίλη, είναι απίστευτο αυτό που κάνεις.

Δεν θα μπορούσα εγώ ποτέ να μην απαντώ σε κάτι και να βάζω τα δικά μου.
Διάλογος μηδέν, ενδιαφέρον μείον, τί απέμεινε; στα 62 μου, να με κοροϊδεύω.
Δεν υπάρχει λόγος Βασίλη. Κέρδισες, παραιτούμαι.

Προς το παρόν, δεν μπορώ να βρω κάτι και να κάνω διάλογο μαζί σου.
Λυπάμαι πολύ. Μου δίνω κόκκινη κάρτα.

Εν ευθέτω χρόνο, θα επανέλθω. Ως τότε θα παρακολουθώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,638 μηνύματα.
Ανεβαίνουν οι παρενέργειες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1624568507975.png

1624568518281.png

1624568530437.png

1624568538794.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι συμβαίνει με τον αριθμό παρενεργειών στην Ελλάδα ; Πώς γίνεται να έχει τον ίδιο αριθμό δόσεων με την Ολλανδία, αλλά 20 φορές λιγότερες παρενέργειες ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικά πιστεύω πως όλα τα εμβόλια είναι αρκετά αποτελεσματικά κ για τις μεταλλάξεις.

Ειναι αποδεδειγμενα αποτελεσματικα.

Διαψεύδεστε έντονα
1624568937770.png



34 νεκροί ανεμβολίαστοι σε δείγμα 35521 , ήτοι 0,095 %
26 νεκροί εμβολιασμένοι σε δείγμα 4087, ήτοι 0,636 %, δηλαδή 7 φορές περισσότεροι
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

Διαψεύδεστε έντονα
View attachment 82713


34 νεκροί ανεμβολίαστοι σε δείγμα 35521 , ήτοι 0,095 %
26 νεκροί εμβολιασμένοι σε δείγμα 4087, ήτοι 0,636 %, δηλαδή 7 φορές περισσότεροι
Το πινακάκι αυτό αναφέρεται σε παρενέργειες του AstraZeneca στο UK, οχι απο mRNA. Το είχα βάλει κι εγώ πριν μερικές ημέρες.

1624569193908.png
 

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Επειδή το παίζεις τρελίτσα και μπορώ να το κάνω κι εγώ αυτό, πάμε να δούμε.
1. Έψαξα το άρθρο της τοπικής εφημερίδας που έκανες σκρινσοτ (τυχαίο που είναι σκρινσοτ και όχι λινκ?). Αυτό που βρήκα εγώ είναι αυτό εδώ.
Ο τίτλος γράφει:

North Battleford health care worker dies of COVID-19​

ενώ το δικό σου λέει

North Battleford health care worker dies​

Πουθενά δεν αναφέρεται το εμβόλιο σ' αυτό το άρθρο. ΠΟΥΘΕΝΆ. Θα μας βάλεις λινκ να δουμε την δική σου εκδοχή του άρθρου δημοσιευμένη; Όσο για τον ραδιοφωνικό σταθμό, γιατί η πληροφορία του εμβολιασμού του εκλιπόντος δεν αναφέρεται σε κάποιο άλλο μέσο;

2. Τα σάιτ που σου παρέθεσα, μαζί με το φέισμπουκ και το τουίτερ, ήταν τα κύρια αποτελέσματα που εμφάνισε η google όταν έψαξα την Sara Stickles, για την οποία άφησες να εννοηθεί ξεκάθαρα ότι πέθανε λόγω του εμβολίου. Έχεις κάποια επίσημη εφημερίδα να μου και μας δείξεις που να λέει κάτι τέτοιο;



Ηρεμία παιδί μου, το ίδιο πράγμα ψάχνουμε. :worry:
Υπάρχει μία εξήγηση ότι πρόκειται για φριχτά και ωμά φέηκ νιούς. Αν αυτό είναι αλήθεια θα πρέπει και σε εκείνον τον ραδιοσταθμό να διασπείρουν φεηκ νιούς, ειδικά για ότι ρώτησαν την Υγειονομική Αρχή για το συμβάν. Αν αυτό ισχύει θα το ξέρουμε σύντομα.

Υπάρχει και μια δεύτερη περίπτωση, η περίπτωση όπου ο ίδιος ο δημοσιογράφος Zak Vescera έχει παρέμβει στο άρθρο του κάποια στιγμή ανάμεσα στις 18 του Φλεβάρη (που έγινε το σκρηνσοτ) και τις 22 του Φλεβάρη (που είναι η επόμενη φορά που η σελίδα αρχειοποιήθηκε στο wayback machine, αν κανείς θέλει να ψάξει σε άλλες σελίδες για νωρίτερα, εγώ κουράζομαι εύκολα). Αυτό θα εξηγεί γιατί η κακντ εκδοχή της σελίδας είναι διαφορετική από το σκρήνσοτ χωρίς να κουνάμε δάχτυλα και να ψάχνουμε τι κάνουν στα φέησμπουκ.

Δύο άτομα μπορούν να μας βοηθήσουν σε αυτό, ο ίδιος ο Zak Vescera και η χήρα του Thomas, Merin George.
Εγώ σε αυτή τη γυναίκα δεν έχω το θάρρος να στείλω μέηλ.

Έστειλα λοιπόν στον Zak Vescera και τον ρωτάω ευγενικά εάν το σκρήνσοτ είναι λάθος. Μόλις έχω την απάντηση θα την ποστάρω.

Ηρεμία. :worry:
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,638 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Κανείς από τους εργαζόμενους δεν χρειάστηκε να διασωληνωθεί αλλά η μελέτη αναφέρει ότι το ξέσπασμα μέσα στο νοσοκομείο προσέθεσε περισσότερες αποδείξεις στην υπόθεση ότι η «Δέλτα» είναι πιο ανθεκτική στα εμβόλια σε σύγκριση με άλλα στελέχη.
...
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,638 μηνύματα.
Έχουμε εδώ το άρθρο από τα https://www.ellinikahoaxes.gr/2021/06/05/eudravigilance-data-as-deaths-due-to-vaccine-disinfo/ .
Η EudraVigilance είναι η ευρωπαϊκή υπηρεσία φαρμακοεπαγρύπνησης, όπως το VAERS στην Αμερική.
Το άρθρο των ellinikahoaxes τα οποία μάλιστα χρηματοδοτούνται από το κράτος αναφέρει :
Τα εν λόγω δεδομένα προκύπτουν από αναφορές που έχουν κατατεθεί στην ευρωπαϊκή υπηρεσία φαρμακοεπαγρύπνησης EudraVigilance η οποία, όπως το αμερικανικό VAERS και το βρετανικό Yellow Card καθιστά σαφές πως οι αναφορές που κατατίθενται στη βάση δεδομένων τους δεν εδραιώνουν σχέση αίτιου-αιτιατού μεταξύ μιας δεδομένης παρενέργειας και ενός συγκεκριμένου εμβολίου. Για να εξακριβωθεί μια τέτοια σύνδεση κάθε αναφορά εξετάζεται ξεχωριστά από τις αρμόδιες αρχές.

Το οποίο δεν αιτιολογείται στο άρθρο ! Απίστευτο και όμως ελληνικό.
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
τουλαχιστον φασιστικο αυτο που κανει η ΕΕ με τα RNA εμβολια τα οποια εχουν περισσοτερες παρενεργειες απο τον ιδιο τον ιο στις νεες ηλικιες ...κανανε τοσο πολεμο και εν τελει θα αποσυρουν τα τζονσον και τα αστρα...δηλαδη μονο rna και τελος; Ελπιζω να παρουμε κανα Novavax και να εγκριθουν ταχιστα τα σκευασματα της Sanofi αλλιως επαναληπτικη δοση με rna του χρονου εγω δεν κανω!
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,638 μηνύματα.
τουλαχιστον φασιστικο αυτο που κανει η ΕΕ με τα RNA εμβολια τα οποια εχουν περισσοτερες παρενεργειες απο τον ιδιο τον ιο στις νεες ηλικιες ...κανανε τοσο πολεμο και εν τελει θα αποσυρουν τα τζονσον και τα αστρα...δηλαδη μονο rna και τελος; Ελπιζω να παρουμε κανα Novavax και να εγκριθουν ταχιστα τα σκευασματα της Sanofi αλλιως επαναληπτικη δοση με rna του χρονου εγω δεν κανω!
Έχουν παρατηρηθεί περισσότερες παρενέργειες, δεν έχουν εξακριβωθεί.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Ελπιζω να παρουμε κανα Novavax και να εγκριθουν ταχιστα τα σκευασματα της Sanofi
H Sanofi ξεκίνησε τις δοκιμές της τρίτης φάσης εδώ κι ένα περίπου μήνα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Επομένως αυτή η αναφορά εδώ περί 92% για ΑΖ είναι εσφαλμένη
Το 92% δεν ειναι αποτελεσματικοτητα, ειναι ελαχιστη προστασια απεναντι σε σοβαρη μορφη νοσου και θανατο, σε κατασταση πληρους ανοσιας. Στο πινακακι αν δεις λεει για θανατους κατα την πληρη ανοσια 26 στα 4087 κρουσματα δελτα, αρα μιλαμε για 99.36% προστασια εναντι σοβαρης νοσου/θανατο στην περιπτωση αυτη, που ειναι οντως κατα πολυ μεγαλυτερη του θεωρητικου στατιστικου 92%.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Aν η Χιλή μπορεί να συγκριθεί με μία χώρα, αυτή είναι η Αργεντινή που είναι ακριβώς δίπλα της γεωγραφικά
1624594029837.png



Edit
Συγκρίνω και δύο χώρες της Καραιβικής με παραπλήσιο πληθυσμό. Την Κούβα και την Αιτή. Η Αιτή λίγο μεγαλύτερη σε πληθυσμό. Και οι δύο χώρες είναι νησιά.
1624594639180.png

1624594685937.png

1624594730486.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,638 μηνύματα.
Το 92% δεν ειναι αποτελεσματικοτητα, ειναι ελαχιστη προστασια απεναντι σε σοβαρη μορφη νοσου και θανατο, σε κατασταση πληρους ανοσιας. Στο πινακακι αν δεις λεει για θανατους κατα την πληρη ανοσια 26 στα 4087 κρουσματα δελτα, αρα μιλαμε για 99.36% προστασια εναντι σοβαρης νοσου/θανατο στην περιπτωση αυτη, που ειναι οντως κατα πολυ μεγαλυτερη του θεωρητικου στατιστικου 92%.
Άρα και οι ανεμβολιαστοι εχουν μεγαλύτερο ποσοστό προστασίας από τους εμβολιασμενους.
Διότι στην ίδια έρευνα με ΑΖ πεθαναν 7 φορές περισσότεροι εμβολιασμενοι
Ενδιαφέρον
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Δηλαδή failed state 165 δις ΑΕΠ με πληθυσμό 10.7 εκατομμύρια όταν η Δανια με 5.9 εκατομμύρια πληθυσμο εχει ΑΕΠ 327 δις!!
Η Δανία δεν είχε άλλη κρίση τελευταία αν θυμάμαι καλά. Η Δανία δεν είναι σοβιετία. Οι πολίτες υπακούουν στο κράτος. Φοράνε μάσκες, κάνουν εγκλεισμό από μονοι τους, σέβονται τους νόμους, εμβολιάζονται μαζικά.
------
Αν νομίζετε οτι κάπου έχει λάθος η Βικι, άνετα μπορείτε να το διορθώσετε αν έχετε εγκυρες αποδείξεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Η Δανία δεν είχε άλλη κρίση τελευταία αν θυμάμαι καλά. Η Δανία δεν είναι σοβιετία. Οι πολίτες υπακούουν στο κράτος. Φοράνε μάσκες, κάνουν εγκλεισμό από μονοι τους, σέβονται τους νόμους, εμβολιάζονται μαζικά.
Συμφωνώ σε αυτα που λες εκτος απο τον εγκλεισμό. Δεν ξερω που βλεπεις το λογικο οι ανθρωποι να κλεινομαστε σε ενα σπιτι αλλα οκ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Μα τώρα δεν συντρέχει λόγος εγκλεισμού. Οσοι δεν έχουν εμβολιαστεί, παίρνουν δικό τους ρίσκο. Ακόμα κι αν έχουμε έξαρση της επιδημίας, αυτοί θα έχουν το πρόβλημα. Θα μας επηρεάσει κι εμάς αλλά ελάχιστα σε σχέση με αυτό που θα πάθουν αυτοί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top