• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τελικα χτες ειχαμε 1.161 κρουσματα και οχι 780!!! ....καταλαβαινεται σε τι κατασταση ειμαστε ε? Τελικα χανω το στοιχημα δεν κλεινουμε φθινοπωρο ....Αυγουστο μεγαλη πρεμιερα !!!!
1625339765735.png



Σε αλλα νεα , σε χωρες με πολυ υψηλο εμβολιασμο τελικα ειπαν οτι στην νεα κανονικοτητα τα μετρα θα συνεχισουν (τοσο καιρο τα λεμε αλλα ποιος ακουει εναν φεικ νιουζ:P)

ΥΓ:Οι αγγλοι εχουν 66% εμβολιασμο και εχουν κλειστα συνορα :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Νομιζω απο εδω και στο εξης παλι θα εχουμε αυξηση.Δυστυχως.Οτι πτωση ειχαμε ειχαμε.
Θα θερισει τους ανεμβολιαστους και οσους εχουν μικρη ανοσια γμτ.
Απο σεπτεμβρη οπως δεν σας βλεπω και δεν με βλεπεται τα σχολειια ανοιγουν με μασκες,ειναι δεδομενο αυτο. :crazy:

Στο μεταξυ ολο και συζητιεται να γινει υποχρεωτικος ο εμβολιασμος ΚΑΙ στους εκπαιδευτικους.
Να σας πω την αμαρτια μου;



Το θελω.Για τους πανηλιθιους συναδελφους αντεμβολιαστες και παρτακιδες.:hehe:
Θα το φχαριστηθω.

View attachment 82987

Ε οχι αγαπη μου να εμβολιαστουν τα παιδια επειδη εσυ δεν μου εμβολιαζεσαι....σωνει.


Συμφωνώ δεν πρεπει να εμβολιαστει κανενας κατω απο τα 18 ειναι έγκλημα. Ας εμβολιαστούν οι 40+ υποχρεωτικά που κινδυνεύουν και μετα οι 20-30 οποιος θελει οπως εγω πχ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Οι Αγγλοι εχουν κανει στην συντριπτικη πλειοψηφια αστρα ζενεκα λεμε.Σκατα στα μουτρα τους ειναι η αστρα για την μεταλλαξη δελτα και κυριως σκατα στα μουτρα τους που οι περισσοτεροι δεν εχουν κανει 2η δοση αφου ετσι ειχε επιλεξει ο πανηλιθιος τζονσον.
Το χειροτερο παραδειγμα εμβολιασμου ειναι η Μ.,Βρεττανια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συμφωνώ δεν πρεπει να εμβολιαστει κανενας κατω απο τα 18 ειναι έγκλημα. Ας εμβολιαστούν οι 40+ υποχρεωτικά που κινδυνεύουν και μετα οι 20-30 οποιος θελει οπως εγω πχ.
Κανεις ενα λαθος ΠΡΕΠΕΙ να εμβολιαστουν και πολλοι νεοι και κατω των 18.Αλλα με υποκειμενα νοσηματα.Ηδη εχουμε 3 θανατους σε παιδια.Κια βεβαια εγω παντα μιλαω με τα μεχρι τωρα δεδομενα.

Αν αλλαξει ο κορονοιος και πεθαινουν παιδια,,,ΝΑΙ και εκει.Αλλα ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ μονο σε ευπαθεις ομαδες παιδιων,αλλα αυτο στα σιγουρα.Οτι βασικα ειπε και σημερα ενα ειδικος ελληνας και ηταν πολυ σωστος.Ειπε οτι οι ερευνες ειναι εξαιρετικα λιγες σε παιδια με τα εμβολια για να τα βαλουμε σε αυτη τη διαδικασια ΑΝ δεν ειναι ομαδα υψηλου κινδυνοτ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Παιδιά σαν τον Φώτη (αν δεν έχει υποκείμενα νοσήματα μετά από εξέταση ιατρού ) πιο πολύ εμβολιαοζονται για να αυξήσουν τον αριθμό εμβολιασμού για τον τουρισμό παρά την υγεία του
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κανεις ενα λαθος ΠΡΕΠΕΙ να εμβολιαστουν και πολλοι νεοι και κατω των 18.Αλλα με υποκειμενα νοσηματα.Ηδη εχουμε 3 θανατους σε παιδια.Κια βεβαια εγω παντα μιλαω με τα μεχρι τωρα δεδομενα.
Μεγαλη απορια εχω ομως οτι τα παιδια κατω των 18 ,πως ακριβως θα παιρνουν το πιστοποιητικο για να πανε μια βολτα κλπ ?

ή υποψρεωνουν και τους κατω των 18 στον εμβολιασμο ή τα μετρα αυτα ειναι για λιγο καιρο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εχετε πολλα κρουσματα ακομα. 700+
Τι στο καλο κανετε; Η περιοχη μου με τον μισο πληθυσμο (5εκ) εχει κατω απο 50 κρουσματα ημερησιως. Οι μασκες απο σημερα τελος στους εσωτερικους χωρους (εκτος φυσικα απο νοσοκομεια). Συστηνονται μονο για μη εμβολιασμενους, αλλα δεν ειναι υποχρεωτικες. Οι εμβολιασμενοι ανω των 12 ειναι στο 76%. Σε ολη την χωρα και σε ολες τις ηλικιες ειναι πανω απο 67%. Οπως βλεπετε ο εμβολιασμος νικαει τον ιο. Ελπιζω οι ανεγκεφαλοι εκει κατω να βαλουν μυαλο καποια στιγμη.
Ανω των 12 τόσοι πολλοί εμβολιασμένοι; Πως και δεν έχουμε πεθάνει από θρομβώσεις και μυοκαρδίες όπως μας λέει ο Lancelot?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ωχ αρχίσατε το θανατολόι και την τρομολαγνεία ΚΑΙ με τη 2η δόση; Έρχεται η δεύτερη δόση οπότε μαντέψτε ποιός δε θα ξαναμπει στο θρεντ για άλλες λίγες μέρες. :jester:
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μετά θα ξεκινήσουν να πεθαίνουν σαν τις μύγες;
Οχι απλα εχουμε απ τα δεδοεμνα που διαβαζουμε βλεπουμε αυτο ...επισης τοσο μυοκαρδιτιδες σε μονο 9% δοσεων των παιδιων σημαινει καραμπινατο αποσυρση στο μελλον για τετοιες ηλικιες .(αμα ειναι να τα προστατευουμε απο κοβιντ και να φευγουν απο καρδιακες επιπλοκες τρεχα γυρευε)
1625346683018.png
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Τα cinema και οι κλειστοί χώροι καφέ μπαρ καταστράφηκαν. Πρέπει η υποχρέωση τεστ να εφαρμοστεί και στους υπαίθριους χώρους για να μην πλεονεκτούν έναντι των κλειστών.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Nelliel Δεν εχετε προχωρησει σε 2η δοση των παιδιων!(με βάση τα στοιχεία σας ...τώρα άμα δίνεται και εσείς ψεύτικα δεδομένα όπως η Ελλάδα τι να πω 😂)
1625349840774.png


Βασικα γενικα εχετε χαλια εμβολιασμους σε 2η δοση απ οτι βλεπω:shifty:.Σε λιγο καλυτερη θεση ειναι η ελλαδα.Δεν θα κανω προβλεψη για καναδα .....απλα θα δειξω μια εικονα και οποιος καταλαβει καταλαβε :P
1625350692081.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Ανοιχτό «παράθυρο» να επεκταθούν τα μέτρα που θα ισχύσουν από τη Δευτέρα 5 Ιουλίου στις μετακινήσεις προς τη νησιωτική χώρα από αέρος ή με πλοίο (αρνητικό μοριακό ή rapid test και ευρωπαϊκό ψηφιακό πιστοποιητικό) για τους μη εμβολιασμένους πολίτες να εφαρμοστούν και στις χερσαίες μετακινήσεις από νομό σε νομό άφησε ο αναπληρωτής υπουργός Εσωτερικών, Στέλιος Πέτσας.
ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ! Αφήστε μας ήσυχους.


Αρκετά κράτησε αυτό το πράγμα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
@Nelliel Δεν εχετε προχωρησει σε 2η δοση των παιδιων!(με βάση τα στοιχεία σας ...τώρα άμα δίνεται και εσείς ψεύτικα δεδομένα όπως η Ελλάδα τι να πω 😂)
View attachment 82999

Βασικα γενικα εχετε χαλια εμβολιασμους σε 2η δοση απ οτι βλεπω:shifty:.Σε λιγο καλυτερη θεση ειναι η ελλαδα.Δεν θα κανω προβλεψη για καναδα .....απλα θα δειξω μια εικονα και οποιος καταλαβει καταλαβε :P
View attachment 83000
600,000 πληρως εμβολιασμενοι 0-29 ετων. 65 περιστατικα. 0.01% ποσοστο που επαθε μυοκαρδιτιδα. 1 στους 10,000. 50 pfizer, 10 moderna, 5 Astrazeneca. Πανω κατω οι αριθμοι σε ποσοστα ειναι το ιδιο γιατι οι περισσοτεροι εμβολιασμοι ειναι με pfizer.


Εδω δινουν προτεραιοτητα να εμβολιαστουν οσο περισσοτεροι γινεται με 1 δοση για να ανακοψουν τον ιο και απο οτι φαινεται λειτουργει. Στην περιοχη μου εχουμε λιγοτερα απο 50 κρουσματα ημερησιως. Οι εμβολιασμενοι με 1 δοση αγγιζουν το 80%. Μεχρι τον Σεπτεμβρη υπολογιζουν να εχουν εμβολιαστοι ολοι πληρως.

Δες την διαφορα με τους εμβολιασμους στους θανατους μας (το πρασινο βελος δειχνει ποτε ξεινησαν οι εμβολιασμοι). Ουσιαστικα εμεις δεν ειχαμε επωδυνο 3ο κυμα:
1625363172958.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

Volkswagen Fan Σόρρυ, αλλά το εμβόλιο θα έπρεπε να είναι προαιρετικο για όποιον νομίζει ότι θα τον προστατέψει. Πως το ξέρεις ότι ο 40χρονος κινδυνεύει; Εγώ είμαι 38 χρονών, είμαι υγιέστατη, δεν έχω καπνίσει ποτέ στη ζωή μου και εσύ λες ότι θα πρέπει να με υποχρεώσουν κάποιοι που δεν ξέρουν τι τους γίνεται τόσο καιρό και που για αυτό το λόγο έχουν ψηφίσει το ακαταδίωκτο, να βάλω στο σώμα μου το καρκίνωμα με το ζόρι; Επίσης, ο σύζυγός μου είναι 45, έχει κόψει το κάπνισμα εδώ και ένα χρόνο, έχει τρέξει σε διάφορους αγώνες, ανάμεσα στους οποίους 5 μαραθώνιοι, οι 3 φορές στον κλασικό μαραθώνιο, έχει κάνει τεστ κοπώσεως και καρδιογράφημα, καθως και αιματολογικές και είναι υγιέστατος και θα μας πεις εσύ ότι πρέπει να βάλει στο σώμα του μια ξένη πειραματική ουσία και ότι κινδυνεύει. Πιο πολύ κινδυνεύω προσωπικα να πάθω ελονοσια, καθως στην περιοχη που μένω ακομη να φτιάξουν αποχέτετευση που απο τον Μάρτιο θα την ξεκινούσαν και ακόμα τίποτα, βλέπεις είναι το ενδιαφέρον που δείχνουν για τους πολίτες, παρα να παω απο τον συγκεκριμένο ιο. Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να εμβολιαστώ. Αν κάποιος ανήκει σε αυπαθή ομάδα και το έχει ανάγκη, είναι δικαίωμά του. Άλλωστε, για τις ευπαθείς ομάδες και τους ηλικιωμενους μας πρήξανε οι μενουμεσπιτάκηδες, να καθίσουμε μέσα και να τους προστατέψουμε μέχρι να βγουν τα εμβόλια.​

 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Volkswagen Fan Σόρρυ, αλλά το εμβόλιο θα έπρεπε να είναι προαιρετικο για όποιον νομίζει ότι θα τον προστατέψει. Πως το ξέρεις ότι ο 40χρονος κινδυνεύει; Εγώ είμαι 38 χρονών, είμαι υγιέστατη, δεν έχω καπνίσει ποτέ στη ζωή μου και εσύ λες ότι θα πρέπει να με υποχρεώσουν κάποιοι που δεν ξέρουν τι τους γίνεται τόσο καιρό και που για αυτό το λόγο έχουν ψηφίσει το ακαταδίωκτο, να βάλω στο σώμα μου το καρκίνωμα με το ζόρι; Επίσης, ο σύζυγός μου είναι 45, έχει κόψει το κάπνισμα εδώ και ένα χρόνο, έχει τρέξει σε διάφορους αγώνες, ανάμεσα στους οποίους 5 μαραθώνιοι, οι 3 φορές στον κλασικό μαραθώνιο, έχει κάνει τεστ κοπώσεως και καρδιογράφημα, καθως και αιματολογικές και είναι υγιέστατος και θα μας πεις εσύ ότι πρέπει να βάλει στο σώμα του μια ξένη πειραματική ουσία και ότι κινδυνεύει. Πιο πολύ κινδυνεύω προσωπικα να πάθω ελονοσια, καθως στην περιοχη που μένω ακομη να φτιάξουν αποχέτετευση που απο τον Μάρτιο θα την ξεκινούσαν και ακόμα τίποτα, βλέπεις είναι το ενδιαφέρον που δείχνουν για τους πολίτες, παρα να παω απο τον συγκεκριμένο ιο. Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να εμβολιαστώ. Αν κάποιος ανήκει σε αυπαθή ομάδα και το έχει ανάγκη, είναι δικαίωμά του. Άλλωστε, για τις ευπαθείς ομάδες και τους ηλικιωμενους μας πρήξανε οι μενουμεσπιτάκηδες, να καθίσουμε μέσα και να τους προστατέψουμε μέχρι να βγουν τα εμβόλια.​

στοιχεια που αποδεικνυουν οτι ειναι καρκινωμα εχουμε ή τα βγαζουμε απο το μυαλο μας; Κοψε και την αναπνοη για να μην αναπνεεις νανοσωματιδια pm2.5 και αρρωστησεις.

Ατομα σαν εσενα ειναι αυτα που ευννοουν τις μεταλλαξεις. Εσεις κολλατε και ειστε ενα καζανι με διαφορετικα στελεχη του ιου τα οποια θα αχρηστευσουν τους εμβολιασμους και θα σκοτωσουν κοσμο. Ευγε.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ειναι επιλογη του καθενος αν θέλει να εμβολιαστεί ή όχι… συτα που λένε για app και χρώματα και,κατηγορίες δε πιστεύω οτι θα εφαρμοστει ποτέ,
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
@nicole1982
Εχουν διασωληνωθει και νέοι υγιέστατοι αθλητές

Οι ανεμβολίαστοι αποτελούν το καταλληλοτερο μέσο για να μεταλλαχθει ο ιός. Και όταν προκύψει στέλεχος που διαφευγει των εμβολίων τοτε μας αφορά όλους η επιλογή σας. Μα θα ειναι πολυ αργά.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top