• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Καλα αυτα που λες και μονο..καραφεηκ ειναι!
Λοιπον καμαρι μου ακου κατι.
Δεν εχεις την δυναμη να φιμωνεις κανεναν.
Στις π@ριες σου θα απανταμε και δνε θα μας φιμωνεις επειδη θες να μιλας μονος σου.

Και επειδη καν δεν σε παρακολουθω...το φεηκ αυτη τη στιγμη που εβαλες και επιμενεις ειναι πως οι εμβολιασμενοι ειναι αγχωμενοι.
ΠΙΟ ΦΕΗΚ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ.
Αντιθετα ολοι οι ψυχολογοι λενε οτι αυτοι που δεν εμβολιαζονται φοβουνται και το εμβολιο και τον κορονοιο για αυτο και προσπαθουν να πιυν οτι δεν ειναι τιποτα/.Φοβισμενα ανθρωπιδια ειστε.ΕΣΕΙΣ.ΠΟυ τα φοβαστε και τα δυο.
Οποτε σεμνα και στο καβουκι σου.
Εμας δεν θα μα φιμωνεις με το να λες οτι εμεις φοβομαστε.
ΕΣΕΙΣ ΦΟΒΑΣΤΕ,
Παραμιλα οσο θες,αλλα στις βλακειςς σου θα απανταμε.
be calm baby... ξεσαλώνεις εδώ, αν δεν το κατάλαβες.
Δε σε βρίζει κανένας, δεν σε μαλώνει κανείς.
Κράτα λίγο ψηλά τον πήχη.
Κουράζεται κανείς και μόνο αν σε διαβάσει.
Εχει περάσει τόσος καιρός και εσύ εκεί. Το ιδιο μοτίβο.
Αν αρχίσω να γράφω στο ίδιο μήκος κύματος, θα αισθανθώ τόσο άσχημα, που δεν μπορείς να φανταστείς.

Και τελικά, θα σε ρωτήσω αν σου χρωστάμε κάτι όλοι εμείς που μας φορτίζεις με τον τρόπο που γράφεις.

Δεν αντιπαρατίθεμαι σε κάτι, παρά μόνο στο ύφος.

Γράψε ότι θέλεις. Καλό βράδυ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
be calm baby... ξεσαλώνεις εδώ, αν δεν το κατάλαβες.
Δε σε βρίζει κανένας, δεν σε μαλώνει κανείς.
Κράτα λίγο ψηλά τον πήχη.
Κουράζεται κανείς και μόνο αν σε διαβάσει.
Εχει περάσει τόσος καιρός και εσύ εκεί. Το ιδιο μοτίβο.
Αν αρχίσω να γράφω στο ίδιο μήκος κύματος, θα αισθανθώ τόσο άσχημα, που δεν μπορείς να φανταστείς.

Και τελικά, θα σε ρωτήσω αν σου χρωστάμε κάτι όλοι εμείς που μας φορτίζεις με τον τρόπο που γράφεις.

Δεν αντιπαρατίθεμαι σε κάτι, παρά μόνο στο ύφος.

Γράψε ότι θέλεις. Καλό βράδυ.
Εγω πολυ ηρεμη ειμαι.Το ποιος εχει το ιδιο μοτιβο ειναι ολοφανερο.Βαρεθηκαμε την ιδια κασετα.
Νο αγαπουλες.
Το θεατρο του παραλογου δεν το αφηνουμε ετσι.Οσο και να λυσσατε.
Στις ψεκασμενιες θα σας απανταμε.
Παρτε το αποφαση,.
Και ετοιμαστητε.:cool:
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Εγω πολυ ηρεμη ειμαι.Το ποιος εχει το ιδιο μοτιβο ειναι ολοφανερο.Βαρεθηκαμε την ιδια κασετα.
Νο αγαπουλες.
Το θεατρο του παραλογου δεν το αφηνουμε ετσι.Οσο και να λυσσατε.
Στις ψεκασμενιες θα σας απανταμε.
Παρτε το αποφαση,.
Και ετοιμαστητε.:cool:
Τώρα θα πω ναι.
Εκανες φιλότιμη προσπάθεια και δεν βλέπω καμία λέξη να ξεφεύγει παρά μόνο το γλυκό <<ψεκασμενιές>>. :)
Ομως, θα πω οτι με κούρασες πολύ...:heat:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Τώρα θα πω ναι.
Εκανες φιλότιμη προσπάθεια και δεν βλέπω καμία λέξη να ξεφεύγει παρά μόνο το γλυκό <<ψεκασμενιές>>. :)
Ομως, θα πω οτι με κούρασες πολύ...:heat:
Αχ μωρε....σε κουρασα; Ποσο λυπαμαι δεν μπορεις να φανταστεις!
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Αφού ξέρουμε ότι η ανοσία δεν κρατάει για πάντα (αυτό έχω καταλάβει εγώ, αν όχι συμπαθάτε με), επιπλέον δόσεις πιθανότατα θα κάνουμε. Ο ιός θα κυκλοφορεί για καιρό ακόμα, με διάφορα στελέχη του. Αφενός λόγω ατόμων που με κανένα τρόπο δεν έχουν αποκτήσει ανοσία, αφετέρου λόγω εμβολιασμένων που θεωρούν εαυτόν 0% πιθανό νοσούντα/μεταδότη και δεν κρατούν πια μέτρα, ενώ βρισκόμαστε σε μία πανδημία και όσο είμαστε σε ένα όχι καλό ποσοστό άνοσων.
Μέχρι παγκοσμίως να έρθει περίοδος με απαιτούμενο ποσοστό ανοσίας, δεν θα είμαστε όπως το 2019, και δεν πρέπει και να είμαστε στην τελική.
Αυτή θα είναι μια αργή, σταδιακή προσαρμογή, και το containing του ιού θα γίνεται καταρχάς με εμβόλια και σε ένα βαθμό και με φάρμακα. Το τι μέτρα θα υπάρχουν πέραν αυτών, είναι συνάρτηση της μαζικότητας και της αποτελεσματικότητας αυτών αφενός και κυβερνητικών αποφάσεων αφετέρου.

Αν κάποιος εμβολιάζεται μόνο και μόνο για να μην ξαναυποστεί lockdown, εμβολιάζεται για λάθος λόγο.
Αν κάποιος εμβολιάζεται και μετά γλείφει τις χειρολαβές στο μετρό γιατί νιώθει άτρωτος, είναι αφελής.
Κι αν εμβολιάζεται και μετά πάει χωρίς μάσκα σε έναν χώρο με συνωστισμό που έχει επίσης μη άνοσους, είναι επικίνδυνος.

Οπότε, εμβόλιο ΚΑΙ διατήρηση των basic μέτρων μετά. Και για την πάρτη μας, και για τους γύρω. Και σιγά-σιγά αυτά τα basic μέτρα, θα μειώνονται.


Disclaimer: Δεν είμαι γιατρός που έλεγε και μια ψυχή, ότι θυμόμαστε από Βιολογία λυκείου.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν θα κανω καμια 3η δοση.Για τους ανοσοκατασταλμενους ειναι αυτη και για ηλικιωμενους.
Δεν θα σου αφησω ΚΑΝΕΝΑ πεδιο ελευθερο να διαδιδεις τις ψεκασμενιες σου με το μπουλινγκ που κανεις οτι και καλα αγχωνομαστε,Προσωπικα οχι μονο αγχος δενε χω..αλλα ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ.
Δεν καταλαβα; Δεν θα μιλαμε επειδη εσυ το θες;Παγαινε δες αν ερχομαι.
Είναι δεδομένο πως θα κάνουμε Τρίτη δόση και επαναληπτικές κάθε χρόνο
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Να δω πώς θα πειστούν οι νέοι, ππυ οδηγήθηκαν σε αυτόν τον τραγελαφο... για να σωθούν οι κότες
Δε θα πεισθούν … ούτε πιστεύω ότι θα περάσει ο υποχρεωτικός εμβολιασμούς ήδη ύπαρχουν διαμαρτυρίες. Οποίος το θέλει με δικιά του ευθύνη το κάνει αυτό είναι το σωστό
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
Είναι δεδομένο πως θα κάνουμε Τρίτη δόση και επαναληπτικές κάθε χρόνο
Μια επαναληπτική δόση ανά ετος, σιγά το πρόβλημα!
Δε θα πεισθούν
Οι γιατροί πάντως πείσθηκαν. Το 95% το έχει κάνει. Κάποιοι δεν το κάναν ακόμα γιατί έχουν νοσήσει. Και το 80% των υγειονομικών.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γειά σας! Επειδή το θέμα έχει κίνηση είπα να ρωτήσω εδώ τη σχετική απορία που έχω. Σε λίγες μέρες πετάω για Βέλγιο καί στη συνέχεια την ίδια μέρα θα παω Ολλανδία με αμάξι. Διάβασα τα travel restrictions για το Βέλγιο και από τη στιγμή που είμαι εμβολιασμενη και θά μείνω για λιγότερο από 48 ώρες στο Βέλγιο δε χρειάζεται ούτε test ούτε plf. Ωστόσο, όπως σάς είπα θα φύγω απευθείας για Ολλανδία.

Έχω λοιπόν την απορία αν πρέπει να δω και τί ισχύει σχετικά με τον covid και στην Ολλανδία και αν ναι, που θά τό βρω; :)
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
Γειά σας! Επειδή το θέμα έχει κίνηση είπα να ρωτήσω εδώ τη σχετική απορία που έχω. Σε λίγες μέρες πετάω για Βέλγιο καί στη συνέχεια την ίδια μέρα θα παω Ολλανδία με αμάξι. Διάβασα τα travel restrictions για το Βέλγιο και από τη στιγμή που είμαι εμβολιασμενη και θά μείνω για λιγότερο από 48 ώρες στο Βέλγιο δε χρειάζεται ούτε test ούτε plf. Ωστόσο, όπως σάς είπα θα φύγω απευθείας για Ολλανδία.

Έχω λοιπόν την απορία αν πρέπει να δω και τί ισχύει σχετικά με τον covid και στην Ολλανδία και αν ναι, που θά τό βρω; :)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
If you would like to travel within the European Union or attend an event in the Netherlands, you will need to show a COVID Certificate, with a negative test result, proof of vaccination or proof of recovery. As from 1 July 2021, you can present these using the CoronaCheck app.
@Εχέμυθη
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
ΝΟΣΗΛΕΙΕΣ (χτες)
178 Eισαγωγές
152 ΜΟ εβδομάδας (100 ΜΟ προηγ. εβδομ)
115 Εξιτήρια
87 ΜΟ εβδομάδας (67 ΜΟ προηγ. εβδομ)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top