• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Εδώ ο Σύριζα μιλάει για "προαιρετικό υποχρεωτικό" εμβολιασμό. Αν κατάλαβε κανείς, ας μου εξηγήσει κι εμένα.
ε είναι αυτό το ναι υποχρεωτικός αλλά. Είναι θέμα επικοινωνιακού παιχνιδιού περισσότερο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
H Βρετανία πάντως που άνοιξε δύο φορές πλήρωσε το βαρύτερο τίμημα σε ανθρώπινες ζωες στην Ευρώπη. Και αν δεν είχε το δικό της εμβόλιο, τώρα δεν ξέρω σε πόσο άσχημη κατάσταση θα έφτανε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Εχεις καταλάβει οτι σε χωρες οπως η Αμερικη οπου η υγεια ειναι ιδιωτικη χωρις χρηματα πεθάνεις εξω απο το νοσοκομειο?
Να γιατί η Υγεία πρέπει να είναι πάντα δημόσια και δωρεάν για όλο το λαό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
H Βρετανία πάντως που άνοιξε δύο φορές πλήρωσε το βαρύτερο τίμημα σε ανθρώπινες ζωες στην Ευρώπη. Και αν δεν είχε το δικό της εμβόλιο, τώρα δεν ξέρω που θα έφτανε.
Πλεον ολοι έχουμε εμβόλιο. Και δευτερον ειδα και χωρες που δεν ανοιξαν (Ελλαδα, Γαλλια κτλ) ποσο καλα τα πηγαν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Κι εγώ αυτή την άποψη είχα αλλά στη δεύτερη δόση ρώτησα αυτήν που μού έκανε το εμβόλιο αν ΠΡΕΠΕΙ να πάρω παναντόλ για να σταματήσω τον πυρετό ή αν είναι προαιρετικό και μού είπε οτι πρέπει. Οπότε αυτό και έκανα.
Εγω αυτο δεν το βρίσκω σωστο, δηλαδη χωρίς κάποια παρενέργεια να παίρνεις προληπτικά φάρμακα, για έναν απλό λόγο.
Δεν ξέρεις τι παρενέργειες όντως θα σου κάνει, επειδη καμουφλαρονται λόγω του φαρμάκου.

Εσυ το εκανες αυτο στη 2η και τελείωσες βέβαια, αλλά σκέψου το στη γενική περίπτωση όπως αρκετοί κάνουν απο μόνοι τους ή αν υπάρξει και 3η δοση τοτε έπεται συνέχεια.

Οταν πας σε επόμενη δόση σε ρωτάνε, σου εκανε παρενέργειες στην πρωτη;

Τωρα αν εσυ εχεις πάρει προληπτικά φάρμακα τοτε ο διάλογος θα παει ως εξής:
- πυρετο σας εκανε;
- εε δεν ξερω ειχα παρει προληπτικά αντιπυρετικα
- αλλεργική αντίδραση σας εκανε;
- εε δεν ξερω ειχα παρει προληπτικά αντιφλεγμονωδη
- στομαχικες διαταραχές σας εκανε ή διαρροια;
- εε δεν ξερω ειχα παρει προληπτικά primperan και imodium/tasectan

Ε δεν παει ετσι. Αμα δω ότι έχω ανυπόφορο πονοκέφαλο ή πυρετο άνω του 38, θα παρω κατι ναι, αλλά όχι προληπτικά, γιατι ετσι δεν θα ξερω τι αντίδραση εχει ο οργανισμός μου καν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Είναι όπως είχαμε καταλάβει το δημοψήφισμα το 2015 με το Νοχι
Καλά σε εκείνο το δημοψήφισμα ειλικρινά αμφιβάλλω αν κατάλαβε κανείς τι ψήφισε.
Πώς και δεν ακούστηκε κ κάνα ψεκασμενο δημοψήφισμα για τον κορονοιο; :P
 

Shade17

Νεοφερμένος

Ο Shade17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλά κάτσε να δούμε. Με την διασπορά που ήδη υπάρχει και που θα συνεχίσει να κορυφώνεται μέσα στο μήνα η αισιοδοξία μου πέφτει για το άνοιγμα των πανεπιστημίων.
Τα πανεπιστήμια θα ανοίξουν 100% . Εχουμε εμβολια και φυσική ανοσία και όλοι γνωρίζουν πως δεν προχωράει άλλο η κατασταση με τα διαδικτυακά. Βεβαια δεν ξέρω ποσο θα μείνουν ανοικτά γιατί με το πρώτο κρούσμα θα τα κλείσουν πάλι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Δεν απεδωσε η τηελκπαιδευση γιαννη.Αναγκαστικα θα γινουν τα μαθηματα με καθε κοστος.
Καλά μη το λες. Καταρχάς οτιδήποτε ήρθε μέσω κορωνοϊού θα μείνει και μετά. Η τηλεκπαίδευση είναι μία πραγματικότητα και αυτή που απλά θα εφαρμόζεται σε συγκεκριμένες συνθήκες ( σκληρή κακοκαιρία, αποκλεισμοί, ασθένεια διδάσκοντα, καταλήψεις κλπ ). Εξαρχής είχε αποτύχει αλλά τα καλοπληρωμένα φιλοκυβερνητικά ΜΜΕ έλεγαν μόνο πόσο υπέροχα είναι όπως και οι δηλώσεις της Υπουργού. Το τι συμβαίνει στο μυαλό των πολιτικών αυτής της χώρας με το τι γίνεται στη πραγματικότητα διαφέρει σαν να βρισκόμαστε σε άλλη διάσταση.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Τα πανεπιστήμια θα ανοίξουν 100% . Εχουμε εμβολια και φυσική ανοσία και όλοι γνωρίζουν πως δεν προχωράει άλλο η κατασταση με τα διαδικτυακά. Βεβαια δεν ξέρω ποσο θα μείνουν ανοικτά γιατί με το πρώτο κρούσμα θα τα κλείσουν πάλι
Επισης πρεπει να κοινηθει χρημα και στην επαρχια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλά μη το λες. Καταρχάς οτιδήποτε ήρθε μέσω κορωνοϊού θα μείνει και μετά. Η τηλεκπαίδευση είναι μία πραγματικότητα και αυτή που απλά θα εφαρμόζεται σε συγκεκριμένες συνθήκες ( σκληρή κακοκαιρία, αποκλεισμοί, ασθένεια διδάσκοντα, καταλήψεις κλπ ). Εξαρχής είχε αποτύχει αλλά τα καλοπληρωμένα φιλοκυβερνητικά ΜΜΕ έλεγαν μόνο πόσο υπέροχα είναι όπως και οι δηλώσεις της Υπουργού. Το τι συμβαίνει στο μυαλό των πολιτικών αυτής της χώρας με το τι γίνεται στη πραγματικότητα διαφέρει σαν να βρισκόμαστε σε άλλη διάσταση.
Ολοι οι πρυτανεις το λενε.Ειναι φουλ κατα της τηλεκπαιδευσης.Αλλιως ναι κλειστα θα ηταν ακομα τα πανεπιστημια
 

Shade17

Νεοφερμένος

Ο Shade17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Επισης πρεπει να κοινηθει χρημα και στην επαρχια.
Δεν ξέρω για αυτο δεν σπουδαζω επαρχια. Αυτό που ξέρω φιλε είναι οτι είμαι σε μια σχολή καθαρά εργαστηριακή δεν έχω πατήσει απο την αρχή στο πανεπιστήμιο και με το να κάνω για δεύτερη συνεχής χρονια τα εργαστηρια διαδικτυακα (οι θεωρίες κάπως αντεχονται) δεν ξέρω πραγματικά τι γνώσεις θα έχω όταν αποφοιτησω
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Τα πανεπιστήμια θα ανοίξουν 100% . Εχουμε εμβολια και φυσική ανοσία και όλοι γνωρίζουν πως δεν προχωράει άλλο η κατασταση με τα διαδικτυακά. Βεβαια δεν ξέρω ποσο θα μείνουν ανοικτά γιατί με το πρώτο κρούσμα θα τα κλείσουν πάλι
Πλέον αλλάζουν τα πρωτόκολλα. Στα σχολεία τουλάχιστον. Δεν θα κλείνει ένα τμήμα με ένα κρούσμα. Αναμένεται μεγάλη διασπορά στα σχολεία, ιδίως στα δημοτικά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Καλά σε εκείνο το δημοψήφισμα ειλικρινά αμφιβάλλω αν κατάλαβε κανείς τι ψήφισε.
Πώς και δεν ακούστηκε κ κάνα ψεκασμενο δημοψήφισμα για τον κορονοιο; :P

Εδώ έβαλαν μέσα στη Βουλή το Βαρουφάκη το τρελό ρε! Και έκαναν κυβέρνηση τον Τσίπρα.... Περιμένεις τίποτα καλυτερο ; εδώ είχαν βάλει στη Βουλή και τη Χρυσή αυγη που διοργάνωνε μετά ξυλο φορτωματα κ πογκρομ σε μετανάστες

Δεν σου κανει εντυπωση που όλα αυτά σταμάτησαν μόλις μπήκανε οι μλκες στη φυλακή ;;;; οι φασαρίες κ οι συγκρούσεις ξεκινανε από τους υποκινητές μια μερίδα άνθρωπων η οποία έχει ισχυρή θέληση και είναι αδιαπραγματευτοι. Αμα πιασεις αυτους κ τους απομονώσεις ελέγχεις κ το προβλημα. Αν δεν το λυσεις εξ ολοκλήρου.

Τα γράφει κ το βιβλίο της δυναμης ππυ λέγαμε τις προαλλες αν κτυπήσει το βοσκο τα προβατα θα σκορπιστουν.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Εγω αυτο δεν το βρίσκω σωστο, δηλαδη χωρίς κάποια παρενέργεια να παίρνεις προληπτικά φάρμακα, για έναν απλό λόγο.
Δεν ξέρεις τι παρενέργειες όντως θα σου κάνει, επειδη καμουφλαρονται λόγω του φαρμάκου.
Όχι δεν κατάλαβες. Δεν τη ρώτησα για προληπτικό παναντόλ. Τη ρώτησα αν πρέπει να πάρω παναντόλ όταν ανεβάσω πυρετό και μού είπε ναι. Οπότε και έτσι έκανα, πήρα την επόμενη μέρα που έβαλα θερμόμετρο κι είχα 38,5. Σε μισή ώρα είχε πέσει.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Δεν ξέρω για αυτο δεν σπουδαζω επαρχια. Αυτό που ξέρω φιλε είναι οτι είμαι σε μια σχολή καθαρά εργαστηριακή δεν έχω πατήσει απο την αρχή στο πανεπιστήμιο και με το να κάνω για δεύτερη συνεχής χρονια τα εργαστηρια διαδικτυακα (οι θεωρίες κάπως αντεχονται) δεν ξέρω πραγματικά τι γνώσεις θα έχω όταν αποφοιτησω
Ετσι ακριβως και εγω φιλε.Ενα ετος στα σκουπιδια και υπαρχει μεγαλος κινδυνος για την επαγγελματικη αποκασταση των πολιτων τα επομενα χρονια.Θα εχουμε γιατρους και ηλεκτρολογους με κορονοπτυχια.Απο τα πιο βασικα προβληματα της πανδημιας και δεν αναφερεται καν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Αν είναι το εμβόλιο να σε κτυπήσει με σοβαρή παρενεργεια το παναντολ δεν προκειται να κάνει τίποτα...
Την πιεση τσεκαρα το βράδυ 2 φορές... Οχι τον πυρετό

Οι παλμοι ήταν στους 90 βέβαια αλλά λόγω πυρετου ήταν λογικό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο πυρετος τι να σε απασχολήσει μια αναμενόμενη αντίδραση του οργανισμού είναι.... Η καρδιά όμως αν αρχίσει κ βαράει κοφτες κ έχεις υψηλή πιεση πρεπει να φυγεις για νοσοκομείο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο πυρετος ο υψηλός είναι επικίνδυνος όταν είναι συνεχόμενος κ πανω απο 38.5 ειδικά στους άντρες που τους όρχεις τους έχουν σε ένα σακουλάκι εκτός σώματος... Να μην επηρεαζονταο από την θερμοκρασία.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι χαλάρωσε λιγακι με την πανδημια που εχει θνητότητα 0.5% θα πεθανουμε ολοι?? Αν ηταν Ebola τι θα ελεγες??
Και θα σου μιλησω στα ισα γιατι δεν καταλαβαίνεις. Εχεις βρεθει ποτε χωρις δουλειά και να μενεις στο δρομο οπως εγινε με εκατομμύρια ατομα σε ολο τον κοσμο? Εχεις καταλαβει οτι εκλεισαν χιλιάδες επιχειρήσεις και ακομα και πολυεθνικες πηραν κρατικες ενισχυσεις ωστε να μην κλεισουν? Εχεις καταλάβει οτι σε χωρες οπως η Αμερικη οπου η υγεια ειναι ιδιωτικη χωρις χρηματα πεθάνεις εξω απο το νοσοκομειο? Εχεις δει ποσο εκτινάχθηκαν οι αυτοκτονίες και τα αντικαθληπτικα καθως ο κοσμος δεν εχει χρηματα για να ζησει την οικογένεια του καθως εκλεισαν πολλες θεσεις εργασίας? Δεν εργαζονται ολοι σε νοσοκμειο Νελη οπως εσυ, δεν οδηγουν ολοι Νελη Range rover discovery οπως εσυ και γενικα δεν εχουν ολοι την οικονομικη σου δυναμη ωστε να μην τους ενδιαφερει το να μεινουν κλειστές οι επιχειρήσεις ακομα για 1,2 χρονια. Οπως εγω δεν γνωριζω απο ιατρικά ετσι και εσυ δεν γνωρίζεις απο οικονομια.

Συγγνώμη που σου μιλαω ετσι αλλα και εσυ μας κουρασες με την τρομοκρατία αλλα και με την αγνοια κινδυνου για την παγκοσμια οικονομια.
2.6% ειναι η θνητοτητα στην Ελλαδα απο κορονοιο. Και αυτο το ποσοστο δεν περιλαμβανει τους ανθρωπους που πεθαναν γιατι δεν πηγαν νοσοκομειο απο φοβο, τους ανθρωπους που πεθαναν γιατι τα νοσοκομεια δεν ειχαν κλινες, τους ανθρωπους που πεθαναν απο κορονοιο και δεν καταγραφησαν.

Που κολλαει η ιδιωτικη υγεια στις ΗΠΑ με την καταστροφη της οικονομιας λογω κορονοιου; Ναι εχουν κλεισει επιχειρησεις αλλα ο κοσμος αυτος παιρνει χρηματα για να επιβιωσει, δεν τους εχουν αφησει στον δρομο. Οταν επανελθει η κανονικοτητα, θα επανελθουν και αυτοι. Τα αντικαταθλιπτικα και οι αυτοκτονιες αυξηθηκαν (που ειναι η πηγη σου; ), γιατι ο κοσμος δεν αντεξε τον εγκλεισμο. Τις μειωμενες κοινωνικες επαφες. Την κανονικοτητα. Πιστευεις οτι αν ανοιξουμε και τα νοσοκομεια δεν μπορουν να ανταπεξελθουν και αρχισουμε να βλεπουμε πτωματα στους δρομους, θα μειωθουν τα αντικαταθλιπτικα και οι αυτοκτονιες; Ποιος θα κρατησει τις επιχειρησεις ανοιχτες αν αρχισουν να πεθαινουν; Γνωριζω οικογενεια γιατρων που πεθαναν ολοι. Τελος το ιατρειο του. Εκλεισε η επιχειρηση.

Οσο το αν εχω βρεθει ποτε χωρις δουλεια, εχω βρεθει σε πολυ χειροτερη θεση απο αυτους που αναφερεις Φωτη ως παραδειγματα, γιατι οχι μονο δεν ειχα δουλεια αλλα δεν ειχα και την υγεια μου για να δουλεψω. Καταλαβαινεις Φωτη; Δεν ειχα ουτε καν ταμειο ανεργιας και επιδοματα. ΤΙΠΟΤΑ. Ολες οι επιχειρησεις και οσοι εχουν μεινει ανεργοι εν μεσω πανδημιας, παιρνουν χρηματα για να επιβιωσουν. Εμενα κανενας δεν μου εδωσε ουτε ενα $. Οποτε αντε παρατα μας ρε Φωτη που θα μου κανεις και κηρυγμα για το τι οδηγαω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
2.6% ειναι η θνητοτητα στην Ελλαδα απο κορονοιο. Και αυτο το ποσοστο δεν περιλαμβανει τους ανθρωπους που πεθαναν γιατι δεν πηγαν νοσοκομειο απο φοβο, τους ανθρωπους που πεθαναν γιατι τα νοσοκομεια δεν ειχαν κλινες, τους ανθρωπους που πεθαναν απο κορονοιο και δεν καταγραφησαν.

Που κολλαει η ιδιωτικη υγεια στις ΗΠΑ με την καταστροφη της οικονομιας λογω κορονοιου; Ναι εχουν κλεισει επιχειρησεις αλλα ο κοσμος αυτος παιρνει χρηματα για να επιβιωσει, δεν τους εχουν αφησει στον δρομο. Οταν επανελθει η κανονικοτητα, θα επανελθουν και αυτοι. Τα αντικαταθλιπτικα και οι αυτοκτονιες αυξηθηκαν (που ειναι η πηγη σου; ), γιατι ο κοσμος δεν αντεξε τον εγκλεισμο. Τις μειωμενες κοινωνικες επαφες. Την κανονικοτητα. Πιστευεις οτι αν ανοιξουμε και τα νοσοκομεια δεν μπορουν να ανταπεξελθουν και αρχισουμε να βλεπουμε πτωματα στους δρομους, θα μειωθουν τα αντικαταθλιπτικα και οι αυτοκτονιες; Ποιος θα κρατησει τις επιχειρησεις ανοιχτες αν αρχισουν να πεθαινουν; Γνωριζω οικογενεια γιατρων που πεθαναν ολοι. Τελος το ιατρειο του. Εκλεισε η επιχειρηση.

Οσο το αν εχω βρεθει ποτε χωρις δουλεια, εχω βρεθει σε πολυ χειροτερη θεση απο αυτους που αναφερεις Φωτη ως παραδειγματα, γιατι οχι μονο δεν ειχα δουλεια αλλα δεν ειχα και την υγεια μου για να δουλεψω. Καταλαβαινεις Φωτη; Δεν ειχα ουτε καν ταμειο ανεργιας και επιδοματα. ΤΙΠΟΤΑ. Ολες οι επιχειρησεις και οσοι εχουν μεινει ανεργοι εν μεσω πανδημιας, παιρνουν χρηματα για να επιβιωσουν. Εμενα κανενας δεν μου εδωσε ουτε ενα $. Οποτε αντε παρατα μας ρε Φωτη που θα μου κανεις και κηρυγμα για το τι οδηγαω.
Οποτε λοιπον τι καταλαβαμε Νελη απο το μηνυμα σου?? Τιποτα μονο οτι σου κανουμε κηρυγμα για το τι οδηγείς. Αν δεν θελεις να σου κανουμε κηρυγμα κοιτα να σκεφτεσαι και τους αλλος ανθρωπους, δεν εργαζονται ολοι σε νοσοκομειο οπως εσυ Νελη που δεν εχασες την δουλεια σου. Τωρα μην μου κανεις οτι δεν καταλαβαινεις το που κολλάει η ιδιωτικη υγεια. Αν στην Αμερικη δεν εργαζεσαι δεν μπορεις να πληρωσεις την ιδιωτικη ασφάλιση αρα μια χαρα κολλαει. Επισης για ποια επιδοματα μιλας ακριβως?? Νομιζεις οτι ο ανεργος που εχασε την δουλεια του και εχει οικογενεια θα ζησει με το επίδομα των 800 ευρω?? Που τα εχεις δει αυτα ρε Νελη. Μας παρουσιάζεις μια ουτοπικη κατασταση οπου τα επιδοματα και οι ενισχυσεις απο το κρατος ελυσαν την οικονομικη κριση που εφερε ο covid, πραγμα που ειναι out of this world.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Φώτη η Νέλλη εχει πάει σε μια ξενη χωρα και μενει μονη της. Κρατάει σπιτι και δουλειά. Εσυ συγκεκριμενα δεν εισαι κακο παιδι αλλα γενικα μη γραφετε πραγματα χωρις να ξέρετε τον άλλον. Και η κατασταση στις ΗΠΑ ειναι τελειως διαφορετικη απο τις κολλημενες νοοτροπιες της ελλαδιτσας.

Βασικα δεν ειναι απλα σε ξενη χωρα... σε ξενη Ηπειρο ειναι... εχει διαφορά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top