• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μιας και

Ο εχθρός είναι η τηλεόραση. Πολλη πλύση εγκεφάλου παρατηρώ. Κλεισ'τη και θα δεις ότι δεν υπάρχει κανένας εχθρός που να λέγεται ιός. Τέτοιοι ιοί πάντοτε υπήρχαν.

Θα σου ξαναπώ ότι στο Ισραήλ μεταξύ τους μεταδίδουν οι εμβολιασμένοι, το μεγαλύτερο ποσοστό μπαίνουν σε ΜΕΘ και ετοιμάζονται και για νέο lockdown.

Κανένα όφελος δεν βλέπω από το συγκεκριμένο εμβόλιο, παρά να ικανοποιήσω το καπρίτσιο μερικών εμβολιασμενων που το θεωρούν αδικία να είναι μόνοι τους σε αυτό το πείραμα.

Ε, όχι, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

Ιός μπορεί να υπάρχει, όπως ο ιός της γρίπης και απλώς του αλλάξανε όνομα για να κάνουν τα παιχνιδάκια τους με τι δικές σας ευλογίες που τους υπερασπίζεστε, κατηγορείτε συμπολίτες σας ότι είναι ανεύθυνοι και θέλετε με το ζόρι να υιοθετήσουν τις δικές σας απόψεις, αλλιώς για εσάς είναι ψεκασμένος και τίποτα άλλο.

Όχι,δεν βλέπω κανέναν ιό όταν η κόρη του Χαρδαλιά πάει και διοργανώνει πάρτυ εν μέσω ψευτοπανδημιας σε κλαμπ της παραλιακής με 1000 άτομα το ένα πάνω στο άλλο, χωρίς μάσκες και χωρίς αποστάσεις. Εκεί δεν βρέθηκε κανένα κρούσμα στο μεταξύ, μόνο στις πορείες.

Ούτε βλέπω ιό στη Λήμνο που πάει η Παγώνη και συμμετέχει σε πάρτυ όπου είναι ο ένας πάνω στον άλλο, με αγκαλιές και φιλιά και χωρίς μάσκες.

Βλέπω έναν ιό που έχει προτιμήσεις. Πρώτη φορα γίνεται αυτό. Ακούς εκεί, να μεταδίδεται με τη μουσική σε ταβέρνα όταν πάει ο απλός κοσμακης, αλλά με την Παγώνη να φοβάται, βέβαια κάτι θα ξέρει τέτοιο σκιάχτρο που είναι αυτή.

Πρώτη φορα βλέπω ιό με προτιμήσεις σε ώρες και σε μέρες.

Ναι, ιός υπάρχει, όπως υπήρχε και το '12 και το '13 και το '15 που ήμουνα με πνευμονία και δύο δύο τις αντιβίωσεις 2 βδομάδες. Αν δεν το είχα προλάβει θα α είχα βρεθεί σε νοσοκομείο. Δεν είδα τότε κανέναν από εσάς να ενδιαφέρεται τόσο πολύ για τα θέματα των ιώσεων.

Προσωπικά, δεν έχω κάνει ούτε το εμβόλιο της γρίπης και του πνευμονιόκοκκου, όχι γιατί είμαι κατά αυτών των εμβολίων, αλλά γιατί δεν τα θεωρούσα απαραίτητα για την ηλικία μου και για τον τρόπο ζωής που κάνω. Δεν είδα κανέναν από εσάς τους υπέρμαχους του ιού και των κυβερνώντων να ενδιαφέρεται τότε για το αν ο γείτονάς του είναι εμβολιασμένος ή όχι ή να φοβάται μήπως κολλήσει.

Έτσι και τώρα, δεν το θεωρώ για τα ποσοστά θνητότητας που έχει ο ιός, στη δική μου ηλικιακή κατηγορία, περίπου όσο και η γρίπη και με βάση το είδος ζωής που κάνω, να τρέξω και να τσιμπηθω.

Ιός υπάρχει και οι περισσότεροι γνωστοί μου τον έχουν περάσει στο πόδι. Μέχρι και γνωστή μου με ιστορικό καρκίνου που ανήκει σε ευπαθή ομάδα, τον πέρασε όπως θα περνούσε το Η1Ν1.

Πάτε τώρα για την επόμενη δόση και όταν έρθει ο Οκτώβριος και μαζί και το επόμενο γενικό lockdown, καθώς οι εμβολιασμένοι θα πέφτουν σαν τα κοτόπουλα κάτω και με κάποιον τρόπο θα πρέπει οι Μητσοτακηδες να αποκρύψουν το γεγονός ότι μεταδίδουν μεταξύ τους, αφού μόνοι τους θα μπαίνουν πλέον στα διάφορα μαγαζια, θα πρέπει να καλύψουν την αναποτελεσματικότητα των εμβολίων μην αρχίσετε και κλαιγεστε ότι σας είχαν υποσχεθεί καραντίνα μόνο για ανεμβολιαστους και διάφορα προνόμια. Αυτά είναι παραμύθια της Χαλιμάς μόνο και μόνο για να σας χαϊδέψουν τα αυτιά.

Άλλωστε πολιτικός και παραμύθια πάνε πακέτο, ειδικά στην Ελλάδα, χρόνια τώρα.
Αν είναι ένας απλός ιος όπως όλοι οι υπόλοιποι, πως είχαμε 317 διασωληνωμένους χτες που μέχρι να τελειώσει ο Αύγουστος θα είναι 400+; Πότε είχαμε τέτοια νούμερα και μάλιστα μέσα στο κατακαλόκαιρο;
Και αυτοί είναι μόνο οι διασωληνωμένοι, υπάρχουν και άλλοι σε ΜΕΘ που ακόμα δεν έχουν χρειαστεί διασωλήνωση και μακάρι να μην χρειαστούν.

Πότε είχαμε φτάσει τον χειμώνα να έχουμε 800+ διασωληνωμένους όπως τον περασμένο χειμώνα; Πριν την πανδημία όλες κι όλες οι ΜΕΘ που είχαμε ήταν καμια 500αρια.

Τώρα περί του εμβολίου, σε χώρες όπως η Δανία με ποσοστά πάνω από 70-75% πρακτικά έχουν επιστρέψει στην παλιά τους ζωή δηλαδή όχι αποστάσεις και μάσκες πουθενά. Όλοι όχι μόνο οι εμβολιασμένοι.

Για αυτό το 15% από το 55 στο 70 παίζεται η ιστορία με τις υποχρεωτικότητες εδώ. Όταν πας στο 70 μαζί με ένα 5-10% που θα έχει ανοσία επειδή κόλλησε έχεις 80% κοινότητας με αντισώματα. Κάποιοι θα συνεχίσουν να κολλάνε ακόμα και από αυτούς αλλά θα είναι τόσοι λίγοι συγκριτικά αυτοί που θα το περνάνε βαριά που πλέον δεν θα είναι πρόβλημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Δεν έχει κανείς μας ιατρική γνώση για να έχει γνώμη. Next.
Ιατρική γνώση μπορεί να μην έχει, έχει όμως γνώση του σώματός του και του πως αντιδράει ο οργανισμός του, οπότε έχει κάθε δικαίωμα να εκφέρει γνώμη. Και...στην προκειμένη περίπτωση δεν αναφέρθηκα στο θέμα του ιού, αλλά γενικότερα στην ελληνική νοοτροπία. Και ο ιός να μην ήταν...πάλι ο Έλληνας θα έβρισκε άλλο λόγο για να βγάλει το μάτι του διπλανου του πχ φωτιές. Και σε ότι έχει να κάνει, λοιπόν, με τις πυρκαγιές δεν είμαστε όλοι δασολόγοι και περιβαλλοντολόγοι, αλλά έχουμε δικαίωμα να εκφράσουμε την άποψή μας τη στιγμή που είμαστε πολίτες αυτής της χώρας. Δεν έχουμε χουντα.

Επίσης, μπορεί κάποιος να έχει γνώσεις πολιτικής και να ερμηνεύει από αυτή την οπτική γωνία το όλο θέμα ή και άλλα θεματα του επιστημονικού επιστητού ή γνώσεις σχετικές με ΜΜΕ και την πλύση εγκεφάλου που προκαλούν, οπότε και αυτός μπορεί να εκφέρει άποψη.
Ακόμα και αυτός που ασχολείται με φιλοσοφία, φιλολογία και ιστορία έχει αποκτήσει χίλιες δύο γνώσεις, ώστε να μπορεί να έχει κριτική σκέψη, να βάλει το μυαλό του να δουλέψει, να κάνει την προσωπική του έρευνα, να έχει διδαχθεί ότι δεν πρέπει να έχει εμπιστοσύνη σε όσους το παίζουν αυθεντίες, διότι και αυτές μπορεί να κάνουν λάθος και να σχηματίσει την προσωπική του γνώμη για το τι είναι αληθές και το τι ψευδες.

Αυτή τη στιγμή μηδενίζεις ένα ολόκληρο thread 990 σελίδων. Αφού κανείς μας δεν έχει ιατρική γνώμη παρά 2-3 άτομα εδώ μέσα, τότε δεν έχει νόημα και η ύπαρξή του. next
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Ιατρική γνώση μπορεί να μην έχει, έχει όμως γνώση του σώματός του και του πως αντιδράει ο οργανισμός του
317 οργανισμοί στις ΜΕΘ καλοκαιριατικα και πολλοί περισότεροι νοσηλευόμενοι.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Αν είναι ένας απλός ιος όπως όλοι οι υπόλοιποι, πως είχαμε 317 διασωληνωμένους χτες που μέχρι να τελειώσει ο Αύγουστος θα είναι 400+; Πότε είχαμε τέτοια νούμερα και μάλιστα μέσα στο κατακαλόκαιρο;
Και αυτοί είναι μόνο οι διασωληνωμένοι, υπάρχουν και άλλοι σε ΜΕΘ που ακόμα δεν έχουν χρειαστεί διασωλήνωση και μακάρι να μην χρειαστούν.

Πότε είχαμε φτάσει τον χειμώνα να έχουμε 800+ διασωληνωμένους όπως τον περασμένο χειμώνα; Πριν την πανδημία όλες κι όλες οι ΜΕΘ που είχαμε ήταν καμια 500αρια.

Τώρα περί του εμβολίου, σε χώρες όπως η Δανία με ποσοστά πάνω από 70-75% πρακτικά έχουν επιστρέψει στην παλιά τους ζωή δηλαδή όχι αποστάσεις και μάσκες πουθενά. Όλοι όχι μόνο οι εμβολιασμένοι.

Για αυτό το 15% από το 55 στο 70 παίζεται η ιστορία με τις υποχρεωτικότητες εδώ. Όταν πας στο 70 μαζί με ένα 5-10% που θα έχει ανοσία επειδή κόλλησε έχεις 80% κοινότητας με αντισώματα. Κάποιοι θα συνεχίσουν να κολλάνε ακόμα και από αυτούς αλλά θα είναι τόσοι λίγοι συγκριτικά αυτοί που θα το περνάνε βαριά που πλέον δεν θα είναι πρόβλημα.
Τους 317 κια τους 800 διασωληνωμένους του είδες με τα μάτια σου ή στους πασάρανε τα μέσα πλύσης εγκεφάλου; Γιατί εγώ την πνευμονία το 2015 την είδα με τα μάτια μου και απο την καλή και απο την ανάποδη. Και τότε που δεν γινόταν όλος αυτός ο χαμούλης με κάποιον υποτιθέμενο ιό, πραγματικά είχα χεστεί πάνω μου και νόμιζα ότι θα πεθάνω. Προφανώς απο κάποιον ιό έπαθα πνευμονία, δεν μου ήρθε έτσι στο ξεκάρφωτο. Δεν είδα, όμως, να ασχολείται κανένας μαζί μου και να με καταγράφει ωες κρούσμα κάποιου ιού.

Δεν με ενδιαφέρει τι γίνεται στις άλλες χώρες. Με ενδιαφέρει τι γίνεται στη χώρα που ζω. Στη Δανία, επίσης, η άνεργη μητέρα παίρνει 800Ε επίδομα το μήνα. Επίσης έχουν και ιατρική περίθαλψη της προκοπής. Κι εγώ αν είχα αυτά τα χρήματα, ίσως να μη το πολυσκεφτόμουνα, να έκανα το εμβόλιο και ό,τι γίνει. Αλλά...θα ήξερα ότι έχω χρήματα, θα μπορούσα να έχω μια καλή ιδιωτική ασφάλεια, ώστε σε οποιαδήποτε μεσοπρόθεσμη ή μακροπρόθεσμη παρενέργεια θα μπορούσα να τα σκάσψ σε ιδιωτικό νοσοκομείο για την περίθαλψη μου, διότι τα δημόσια νοσοκομεία όσο και να θέλετε να κοκορεύεστε για τους πολιτικούς μας, υπολειτουργούν εδώ και δεκαετίες και πολυ πιθανό να πας σαν το σκυλί στ'αμπέλι.

Μα... συμφωνα με τα στατιατικά των καθημερινών κρουσμάτων 2 χρόνια τώρα και σύμφωνα με τα ποσοστά εμβολιασμού που μας παρουσιάζουν τόσο καιρό έχουμε πιάσει ήδη το ποσοστό ανοσίας. Δεν υπάρχει κανένας λόγος υποχρεωτικότητας. Αλλοι είναι οι λόγοι που τους έχει πιάσει τέτοια πρεμούρα να εμβολιάσουν μέχρι και τις πέτρες.

Τώρα...είπαμε...ούτε εγώ έχω σπουδάσει ιατρική ούτε εσύ φαντάζομαι, οπότε ό,τι και να γράφουμε πάει στον βρόντο.
Άλλωστε...αν τυχόν και δεχτεί διαφόρων ειδών απειλές η ανεμβολίαστη οικογένειά μου, ξέρω πολύ καλά πως θα το αντιμετωπίσω, είμαι αποφασισμένη να το φτάσω στο τέρμα, θα πάρω συμβουλές από δικηγόρους που επίσης έχουν δικαίωμα να εκφράζουν γνώμη εκτός απο τους γιατρούς και...τις γνώμες εδώ μέσα όντως τις διαβάζουμε για να περνάει η ώρα μας και για τον χαβαλέ μας.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.
Κάντε εσείς την επανάσταση του καναπέ, θα πληρώνετε εικοσάρια στα PCR test και θα στρώσετε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Τους 317 κια τους 800 διασωληνωμένους του είδες με τα μάτια σου ή στους πασάρανε τα μέσα πλύσης εγκεφάλου;
Απο που πληροφορειστε εσείς μανδάμ;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
317 οργανισμοί στις ΜΕΘ καλοκαιριατικα και πολλοί περισότεροι νοσηλευόμενοι.
Ακριβώς...μόνο το καλοκαιριάτικα, καθώς και τα εμβόλια καλοκαιριάτικα έπρεπε να σας βάζει σε υποψίες. Της γρίπης το εμβόλιο το κάνατε καλοκαιριάτικα; Να κάνουμε ένα πείραμα και με αυτό, να δούμε πόσα κρούσματα γρίπης θα έχουμε αν εμβολιαστούν όλοι καλοκαιριάτικα;

Και θα ρωτήσω κι εσένα...τους 317 τους είδες με τα μάτια σου; Δουλεύεις σε νοσοκομείο; Και στο Σισμανόγλειο που είχα παει πριν κάποια χρόνια χαμός γινόταν απο ασθενείς και εισαγωγές. Και στο Παίδων που εργαζόμουνα εκεί να δεις νοσηλείες και κάτι 8ωρα αναμονής. Τα ίδια γινόντουσαν πάντα. Απλώς τότε δεν γινόταν η πλύση εγκεφάλου που σου κάνουν τώρα, γιατί δεν τα είχαν αρπάξει όπως τώρα.

Και μην ξεχνάμε...για τις φωτιές και για την περίθαλψή σου θα σου στείλουν τους 3000 ειδικούς φρουρούς που προσέλαβαν, γιατί μόνο αυτούς είχαν ανάγκη. Ούτε γιατρούς, ούτε πυροσβέστες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάντε εσείς την επανάσταση του καναπέ, θα πληρώνετε εικοσάρια στα PCR test και θα στρώσετε.
Είπες ότι όποιος δεν έχει σπουδάσει ιατρική δεν μπορεί να έχει γνώμη. Άκυρη, λοιπόν, η μελλοντολογία για τα pcr.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απο που πληροφορειστε εσείς μανδάμ;
Πάντως, εδώ κα 10 χρόνια όχι απο τα παπαγαλάκια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν τα λένε γιατί ξέρουν οτι θα κάνουμε αναφορά στο ηλεκτρονικό έγκλημα και θα χάσουν τις διαφημίσεις τα λαμόγια που κάνουν αυτά τα κανάλια.
Πρώτα να κοιτάξετε να κάνετε αναφορά στο ηλεκτρονικό έγκλημα για να δείτε πόσα χρήματα έχουν στους ηλεκτρονικούς τραπεζικούς λογαριασμούς τους όλοι αυτοί οι υποτιθέμενοι εθνοσωτήρες, να κυνηγήσετε όλα αυτά τα λαμόγια που έχουν υπογράψει 3 μνημόνια και έχουν καταχραστεί όλη τη δημόσια περιουσία. Αυτα τα εγκλήματα είναι τα σημαντικότερα και δε νομίζω ότι είναι fake news ούτε αυτά που έχει καταχραστεί ο Τσοχατζόπουλος, ουτε αυτα που έχει καταχραστεί η οικογένεια Μητσοτάκη που μου έχει 35 σπίτια και που ειρωνεύεται ανθρώπους που έχασαν το μοναδικο τους σπίτι στις φωτιές, ούτε η λιστα Πέτσα είναι fake news. Μπορώ να βρω κι άλλα παραδείγματα, αλλά δεν θα σας κάνω τη χάρη. Μαθετε να κάνετε κι εσείς την προσωπκή σας έρευνα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Ακριβώς...μόνο το καλοκαιριάτικα, καθώς και τα εμβόλια καλοκαιριάτικα έπρεπε να σας βάζει σε υποψίες
Πάλι ξεχνάτε ότι σχεδόν όλοι είναι ανεμβολιαστοι αυτοί που νοσούν κ πεθαίνουν.
...
Στις ανεμβολιαστες χώρες γιατί πεθαίνουν καλοκαιριατικα;
Πάντως, εδώ κα 10 χρόνια όχι απο τα παπαγαλάκια.
Πείτε μας τότε, αφού δεν είστε παπαγαλάκι εσεις, από πού αντλείτε τις πληροφορίες σας;
 
Τελευταία επεξεργασία:

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Πάλι ξεχνάτε ότι σχεδόν όλοι είναι ανεμβολιαστοι αυτοί που νοσούν κ πεθαίνουν.

Πείτε μας τότε, αφού δεν είστε παπαγαλάκι εσεις, από πού αντλείτε τις πληροφορίες σας;
Πάλι ξεχνάτε ότι αυτά τα στατιστικά σάς τα παρουσιάζουν τα μέσα πλύσης εγκεφάλου, είναι απλά νούμερα που πολύ απλα μαγειρεύονται όπως και τα νούμερα των εκλογών.

Πάλι θα ξαναπούμε ότι στο Ισραήλ οι περισσότεροι στις ΜΕΘ είναι πλέον εμβολιασμένοι.


Ε, δεν έπρεπε καν να υπάρχουν σε ΜΕΘ εμβολιασμένοι. Ο λόγος που έκαναν το εμβόλιο αυτός ήταν ή μήπως για το πληθυσμιακό περίραμα που διεξάγεται. Και αυτό fake news είναι. Ανοίξτε το google και δείτε τι είπε ο Βασιλακόπουλος μπροστά στα μούτρα σας. Αλλά...εντάξει καταλάβαμε θα μας πείτε ότι και αυτό δεν ισχύει και ότι άλλο εννοούσε. Μη μας πείτε ότι του κάνανε και μοντάζ ψεκασμένοι στο τέλος.

Τι εννοείς από που πληροφορούμαι; Απο τους γιατρούς μου. Επειδή δεν έχουν την ίδια άποψη με τον δικό σου γιατρό δεν είναι επιστήμονες, αλλά ψεκασμένοι; Έπρεπε να γνωρίζετε ότι ποτέ οι απόψεις των γιατρών δεν συγκλίνουν, για αυτό και σε ένα σοβαρό θέμα δεν πας κατευθείαν να κάνεις ο,τι σου πει ένας και μοναδικός γιατρός, αλλά παίρνεις και δεύτερη και τρίτη γνώμη. Τουλάχιστον, εγώ αυτο έχω μάθει να κάνω στη ζωή μου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Νικόλ, θα έπρεπε να γίνεις στατιστικολόγος.
Ένα σωρό αναληθειες από το bankingnews.gr.
Πρώτη και βασική. Το Ισραήλ δεν είναι η πιο εμβολιασμενη χώρα.
Από αυτό το σάιτ αντλείς τις πληροφορίες σου και θεωρείς τα άλλα διαπλεκόμενα; Ας γελάσουμε!
Ε, δεν έπρεπε καν να υπάρχουν σε ΜΕΘ εμβολιασμένοι
Από πού αντλείς τις πληροφορίες σου;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,647 μηνύματα.
Οι μασκες στο φόρουμ έπεσαν.
Φάγατε τα μούτρα σας οταν ανακοινώθηκε ότι ο εμβολιασμενος μεταδίδει το ίδιο με τον ανεμβολιαστο.
Περιμένουμε την δημόσια συγγνώμη για τις πηγές από @Himela @juste un instant @chester20080 .
Και έχουμε πολύ δρόμο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
E, και; Ακόμα και έτσι να ήταν, το θέμα είναι ότι πεθαίνουν και νοσηλεύονται σχεδόν μόνο ανεμβολιαστοι.

What about vaccinated people? Do they also have higher viral loads?

There are also multiple sources that support this claim. One estimate indicates that vaccinated people infected with the delta variant have a viral load that’s five or six times higher than what we see in breakthrough infections from other variants. This makes sense because the mutations that gave rise to delta lead to higher viral loads in general.
Και παρά το πολύ βαρύτερο ιικό φορτίο, πεθαίνουν πολλοί σπάνια οι εμβολιασμενοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Οι μασκες στο φόρουμ έπεσαν.
Φάγατε τα μούτρα σας οταν ανακοινώθηκε ότι ο εμβολιασμενος μεταδίδει το ίδιο με τον ανεμβολιαστο.
Περιμένουμε την δημόσια συγγνώμη για τις πηγές από @Himela @juste un instant @chester20080 .
Και έχουμε πολύ δρόμο.
Ωψ καλως τον, βγήκε το ban τι έγινε?

"Συγνωμη" για ποιο πραγμα; Ερευνες το εδειχναν αυτο και το ισχυριζοντουσαν CDC/WHO εκεινη την περιοδο, οπότε πιο valid πηγή δεν υπήρχε, δεν τα λέγαμε στον αέρα. Μεταγενεστερες μελετες μεσα στον Αυγουστο εδειξαν το αντιθετο μονο για τα αρχικα σταδια. Δηλαδή ναι μεν οι εμβολιασμένοι μπορεί να μεταδίδουν όσο και οι ανεμβολίαστοι, αλλά αυτό ισχύει για τις πρώτες μέρες της μόλυνσης (νομίζω πρώτη εβδομάδα), καθώς στην πορεία τα αντισώματα κάνουν δουλειά και μειώνεται το ιικό φορτίο, λογικό δεν είναι? Δεν είναι δα και πυρηνική φυσική.

Στην τελική ωστόσο, αν έχεις δει όλα τα γενικά post μου για την κατάσταση, το ζήτημα πλέον δεν είναι ποιος μεταδίδει και κολλάει (καθώς πιστεύω όλοι θα κολλήσουμε αργά ή γρήγορα), το ζήτημα έχει μετατοπιστεί στο κατά πόσο προστατευμένοι θα είμαστε όταν συμβεί αυτό (διότι ενάμιση χρόνο μετά, τα μέτρα του καθενός μας έχουν χαλαρώσει λόγω κόπωσης και επιστροφής στην "κανονικότητα"). Οπότε η σοβαρή νόσηση είναι πλέον το θέμα. Έπειτα τίθεται και το θέμα των μεταλλάξεων που ευδοκιμούν περισσότερο στους ανεμβολίαστους.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Νικόλ, θα έπρεπε να γίνεις στατιστικολόγος.
Ένα σωρό αναληθειες από το bankingnews.gr.
Πρώτη και βασική. Το Ισραήλ δεν είναι η πιο εμβολιασμενη χώρα.
Από αυτό το σάιτ αντλείς τις πληροφορίες σου και θεωρείς τα άλλα διαπλεκόμενα; Ας γελάσουμε!

Από πού αντλείς τις πληροφορίες σου;
Ενώ το typosthes είναι πολύ αξιόπιστη πηγή. Για την επιλογή αυτή ας επαναλάβω ότι δεν φταίνε οι ανεμβολιαστοι, αλλά οι ελλείψεις σε προσωπικό και τα λουκέτα που έβαζαν όλα αυτά τα χρόνια και που συνεχίζουν να βάζουν οι εκάστοτε κυβερνήσεις.

Και στο Μεταξά πριν 3 χρόνια που νοσηλευόταν ο 70χρονος πεθερός μου και τι δεν έδιναν για να φεύγουν οι ασθενείς από τον μάταιο αυτό κόσμο μια ώρα νωρίτερα, για να αδειάσει το κρεβάτι και να έρθει ο επόμενος, γιατί δεν είχαν κλίνες. Και που φταίω εγώ για τις ελλείψεις στο Μεταξά ;Και τότε εγώ ανεμβολιαστη ήμουν. Δεν είχα κάνει ούτε εμβόλιο γρίπης ούτε πνευμονιόκοκκου. Θα ρίξεις το φταίξιμο και πάλι σε μένα;

Για την επιλογή που γίνεται στα νοσοκομεία να παραπονεθείς στην κυβέρνησή σου που μοιράζει χρήματα σε κανάλια και προσλαμβάνει αστυνομικούς και ειδικούς φρουρούς, ενώ έπρεπε να ενισχύει τη δημόσια υγεία για τις ελλείψεις της οποίας εσύ αυτή τη στιγμή ρίχνεις το μπαλάκι της ευθύνης σε όσους δεν τάσσονται με τη δική σου γνώμη.

Οι ανεμβολιαστοι, δηλαδή, φταίνε που πήγε ο Μητσοτάκης και προσέλαβε 3000 ειδικούς φρουρούς για τα πανεπιστήμια, αντί να προσλάβει 3000 νοσηλευτές;

Και...οκ να ένιωθα τύψεις και να δεχομουνα τις κατηγορίες, αλλά να τους είχα ψηφίσει κιόλας. Από τη στιγμή που δεν ψήφισα κανέναν από αυτούς, δεν αισθάνομαι καμία τύψη για το γεγονός ότι τα νοσοκομεία αναγκάζονται να επιλέγουν ασθενείς.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Ενώ το typosthes είναι πολύ αξιόπιστη πηγή
έβαλα πηγή ισάξιου καλους με αυτή που μου παρεθεσες.
Αμφισβητείς τους 6 νέους νεκρούς;
Μεταγενεστερες μελετες μεσα στον Αυγουστο εδειξαν το αντιθετο μονο για τα αρχικα σταδια.
Έχασε πολλά επεισόδια λόγω μακρόχρονης απουσίας.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,647 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top